Svenska Orienteringsförbundet

Aktivitet: Daladubbeln

Anmälan är stängd.

Aktivitet Daladubbeln
Arrangör Göteborgs OF
Information

Daladubbeln avgörs 14-15 oktober 2017. Se daladubbeln.se för mer information. 

Ungdomsgruppen ordnar med en bussresa dit. Avresa på fredag eftermiddag och hemkomst söndag kväll. 

Klasser: HD14, HD16, Tolvåringar får följa med om det finns plats men då måste de ha med sig en extra ledare/förälder per ca 8 ungdomar. Juniorklass finns även på tävlingen. 

Obs att tävlingen springs i 2-mannalag (först stafett och sedan patrull). Du måste själv med hjälp av dina ungdomsledare hitta en lagkompis, samt anmäla er till tävlingarna i Eventors tävlingskalender.

Ansvariga ledare: 13-års-ledarna
Kostnad ca 1200 - 1400 kr debiteras klubben i efterhand.

Mer info om kostnad, tider mm kommer...  

Anmälningsstopp lördag 30 september 2017 klockan 23:59
Kontaktperson Sören Sturesson
Antal anmälda deltagare 80

Anmälningar

Namn Namn Klass
Maja Axelsson Lerums SOK D12
Lovisa Davidson Göteborg-Majorna OK D12
Maja Karlsson Tolered-Utby Ol-klubb D12
Ida Körle OK Landehof D12
Emilia Lundstedt Sjövalla FK D12
Ella Pettersson Sävedalens AIK D12
Eleonora Alinder Sjövalla FK D14
Sabina Aumo Kungälvs OK D14
Ida Bengtsson OK Alehof D14
Filippa Fagerström IFK Göteborg Orientering D14
Elin Flakberg IFK Göteborg Orientering D14
Molly Granäng Kungälvs OK D14
Elsa Karlsson OK Landehof D14
Siri Larsen Tolered-Utby Ol-klubb D14
Olivia Lundstedt Sjövalla FK D14
Ebba Näsman Lerums SOK D14
Rebecka Pihlström OK Landehof D14
Disa Rangert Kungälvs OK D14
Sofia Rask Kungälvs OK D14
Elina Reinholdsson OK Alehof D14
Anna Svarfvar Sjövalla FK D14
Matilda Wallström Sävedalens AIK D14
Olivia Asp IFK Göteborg Orientering D16
Thea Fagerström IFK Göteborg Orientering D16
Märta Ljungberg Sjövalla FK D16
Maria Logren Sjövalla FK D16
Felicia Lorén OK Landehof D16
Linn Mauritzson Tolered-Utby Ol-klubb D16
Lovisa Moqvist Lerums SOK D16
Fabian Alinder Sjövalla FK H12
Linus Alinder Sjövalla FK H12
Ola Leire Göteborg-Majorna OK H12
Elias Nyqvist OK Landehof H12
Ludwig Rosén Göteborg-Majorna OK H12
Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK H14
Jakob Asp IFK Göteborg Orientering H14
Matilda Asp IFK Göteborg Orientering H14
Victor Beischer IK Uven H14
Gustav Berts OK Alehof H14
Lucas Boström OK Alehof H14
Simon Bååth Sävedalens AIK H14
Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK H14
Karl Granfors OK Landehof H14
Lukas Groth Kungälvs OK H14
Ebbe Holmqvist Sjövalla FK H14
Alfred Johansson OK Alehof H14
Anton Kastrup FK Herkules H14
Tage Kinell IFK Göteborg Orientering H14
Albin Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb H14
Samuel Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb H14
Oscar Lundborg Kungälvs OK H14
Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK H14
Albin Nyqvist OK Landehof H14
Alvin Ollander OK Landehof H14
William Rönnborg IK Uven H14
Arvid Skepp Sävedalens AIK H14
Casper Skepp Sävedalens AIK H14
William Sturesson Lerums SOK H14
Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK H14
Melker Åkesson OK Landehof H14
Emil Axelsson Lerums SOK H16
Edvin Borne Frölunda OL H16
Felix Drejmo OK Landehof H16
Nils Grimbeck Sävedalens AIK H16
Jakob Gunnarsson Lerums SOK H16
Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK H16
Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK H16
Rasmus Johansson Fjordside Sävedalens AIK H16
Carl Josefsson Sävedalens AIK H16
Nils Körle OK Landehof H16
Samuel Pihlström OK Landehof H16
Emil Ravakko Sävedalens AIK H16
Oscar Wall Jungbjer Göteborgs SK H16
Gabriel Öhgren Sävedalens AIK H16
Jonas Axelsson Lerums SOK Ledare
Cathrine Davidson Göteborg-Majorna OK Ledare
Maria Holmqvist Sjövalla FK Ledare
Åsa Holmstrand Ollander OK Landehof Ledare
Filip Leman Göteborgs SK Ledare
Dan Lundstedt Sjövalla FK Ledare

Annonser

Bagheera