Swedish Orienteering Federation

Östra Blekinges Nattcup 2013-2014

Print

Final standings after 14 events.

Långa banan

Pl Name Club
5/12
19/12
9/1
16/1
23/1
30/1
6/2
13/2
20/2
27/2
6/3
13/3
20/3
27/3
Total
1 Anton Johansson OK Orion 20 17 20 15 20 20 17 20 3 152
2 Pontus Petersson OK Orion 15 15 15 8 12 (6) 12 (0) 17 15 15 17 141
3 Johan Norberg OK Orion 10 10 12 17 10 10 17 17 (8) (10) 17 20 140
4 Robert Merl Lillomarka OL, NOR 12 12 7 17 12 20 0 12 15 107
5 Aleksander Bernaciak OK Orion 17 0 12 15 9 15 10 12 90
6 Magnus Larsson OK Dacke 6 8 5 9 7 (3) 8 (3) 20 (5) 8 6 6 83
7 Måns Sandgren OK Orion 17 20 20 17 7 81
8 Daniel Gunnarsson OK Orion 7 (0) (0) 3 3 3 3 12 17 7 12 8 75
9 Olexander Kratov OK Orion 20 20 20 60
10 Torgny Lindström Ronneby OK 8 3 9 5 10 10 3 9 57
11 Magnus Saager OK Orion 9 4 3 8 6 9 8 10 57
12 Niklas Bratt OK Orion 9 9 6 6 7 9 3 7 56
13 Martin Söderberg OK Skogsfalken 8 0 3 15 8 3 15 52
14 Theodor Wahlbom OK Orion 3 7 10 3 0 3 7 9 0 42
15 Tom Olausson OK Orion 5 4 5 5 4 12 35
16 Fredrik Berntsson Skåneslättens OL 3 3 7 10 5 28
17 Henrik Berlin OK Orion 3 6 7 4 4 0 3 27
18 Björn Andersson OK Dacke 9 9 18
19 Erik Andersson OK Orion 15 15
20 Viktor Tovesson OK Orion 10 10
21 Johan Olausson OK Orion 4 5 0 9
22 Martin Wendt Lunds OK 6 6
23 Nadiya Volynska OK Orion 3 0 3
23 Ingemar Ericsson Ronneby OK 3 3
Yuri Omelchenko OK Orion 0 0
Marcus Alexandersson Kalmar OK 0 0
Ola Nyberg OK Orion 0 0

Mellanbanan

Pl Name Club
5/12
19/12
9/1
16/1
23/1
30/1
6/2
13/2
20/2
27/2
6/3
13/3
20/3
27/3
Total
1 Oscar Johansson OK Dacke 20 20 17 17 20 20 20 20 154
2 Fredrik Berntsson Skåneslättens OL 17 12 12 20 17 15 12 17 122
3 Markus Almgren OK Dacke 9 7 8 5 10 12 9 9 10 79
4 Henrik Johannesson Ronneby OK 15 20 17 20 72
5 Andreas Jonsson OK Orion 10 20 0 20 7 15 72
6 Johan Jacobsson OK Orion 8 3 3 6 7 4 12 9 5 12 69
7 Carlotta Scalet OK Orion 6 3 15 15 8 17 0 64
8 Amanda Leo Bredaryds SOK 7 3 17 17 12 0 56
9 Myrra Carlsson OK Orion 5 8 12 12 17 0 54
10 Thom Barbus OK Orion 9 3 5 5 9 10 10 51
11 Nadiya Volynska OK Orion 15 15 20 50
12 Emil Pettersson OK Dacke 3 10 10 7 7 8 0 45
13 Amanda Johansson OK Dacke 4 3 8 9 17 41
14 Ulrika Hermansson OK Orion 3 3 6 9 5 15 41
15 Inge Götesson OK Dacke 10 3 3 4 7 6 8 41
16 Mats Andersson OK Orion 15 20 35
17 Marcus Alexandersson Kalmar OK 15 7 10 32
18 Thomas Johannesson Ronneby OK 0 10 17 27
19 Johan Ekelöv Skåneslättens OL 15 10 0 25
20 Sara Lindström Ronneby OK 4 8 10 22
21 Mattias Engström OK Orion 6 15 0 21
22 Tilda Johansson OK Orion 12 9 21
23 Adam Georgsson OK Nackhe 8 6 6 20
24 Kent Olsson OK Orion 12 3 3 18
25 Theodor Wahlbom OK Orion 17 17
25 Torgny Lindström Ronneby OK 17 17
27 Andreas Henrysson OK Dacke 15 15
28 Peter Andersson OK Orion 3 12 15
29 Annika Josefsson OK Dacke 3 3 3 3 12
30 Johan Olausson OK Orion 10 10
31 Alexander Graad Ronneby OK 9 9
31 Albin Henrysson OK Dacke 9 9
31 Tom Olausson OK Orion 9 9
34 Johan Nilsson Sävedalens AIK 8 8
35 Sara Jonsson Linköpings OK 5 3 8
36 Jolanta Kolosinska OK Skogsfalken 7 7
Moa Pettersson OK Dacke 0 0
Magnus Graad Ronneby OK 0 0

Korta banan

Pl Name Club
5/12
19/12
9/1
16/1
23/1
30/1
6/2
13/2
20/2
27/2
6/3
13/3
20/3
27/3
Total
1 Linus Wernström Ronneby OK 20 20 20 20 20 20 17 137
2 Emma Zettervall OK Dacke 17 15 20 17 15 84
3 Hanna Sunnegårdh Ring Ronneby OK 17 8 20 45
4 Nina Ring Ronneby OK 15 10 20 45
5 Björn Zettervall OK Dacke 12 15 12 39
6 Wille Wernström Ronneby OK 17 15 32
7 Olle Ring Ronneby OK 6 17 23
8 Anton Månsson OK Orion 20 20
9 Anton Törnkvist FK Vittus 17 17
9 Katarina Sundelin OK Orion 17 17
11 Anders Sundelin OK Orion 15 15
11 Erik Zetterwall OK Dacke 15 15
13 Emil Sunnegårdh Ring Ronneby OK 12 12
13 Lisa Swartz OK Orion 12 12
13 Conny Andersson Ronneby OK 12 12
16 Johan Swartz OK Orion 3 9 12
17 Helena Gummesson OK Dacke 10 10
17 Nils Swartz OK Orion 10 10
19 Ida Johansson Ronneby OK 9 9
20 Fabian Andersson Ronneby OK 8 8
21 Margareta Ring Ronneby OK 5 5

Mellankorta banan

Pl Name Club
5/12
19/12
9/1
16/1
23/1
30/1
6/2
13/2
20/2
27/2
6/3
13/3
20/3
27/3
Total
1 Anton J Glivesson Ronneby OK 17 5 20 10 20 20 17 10 119
2 Tommy Olsson OK Dacke 10 3 10 3 17 10 17 12 20 3 105
3 Ulf Johansson OK Dacke 20 6 12 17 12 20 6 93
4 Mikael Wahlbom OK Orion 3 3 20 20 17 20 9 92
5 Lennart Andersson OK Orion 10 6 9 6 (3) 9 6 6 15 15 8 (4) 90
6 Eva Pettersson OK Dacke 20 15 9 8 9 61
7 Anders Pettersson OK Dacke 15 7 12 7 8 12 61
8 Ingemar Andersson OK Orion 15 7 3 4 9 0 3 6 5 52
9 Lars Thoren Ronneby OK 7 3 3 10 12 10 3 48
10 Mats Andersson OK Orion 20 20 7 47
11 Ellen Wahlbom OK Orion 3 3 15 0 5 5 15 46
12 Kajsa Andersson OK Orion 4 3 15 0 5 17 44
13 Ann-Christin Nero Ronneby OK 12 9 5 15 41
14 Pive Engström OK Orion 8 15 17 40
15 Anne Johansson OK Dacke 3 15 5 6 8 3 40
16 Eskil Johansson OK Orion 3 3 3 8 3 8 3 6 37
17 Bo Salomonsson Kalmar OK 17 0 3 4 12 36
18 Anders Sundelin OK Orion 0 12 9 0 5 3 3 32
19 Karl-Axel Engström OK Orion 12 3 3 10 3 31
20 Peter Sunnegårdh Ronneby OK 3 3 7 0 10 7 0 30
21 Kjell Månsson Ronneby OK 3 17 9 29
22 Lennart Bohman FK Vittus 8 3 7 3 7 28
23 Klara Andersson OK Orion 17 5 5 27
24 Jörn Antonischki OK Orion 9 3 6 3 3 24
25 Elin Ramberg OK Orion 8 3 7 3 3 24
26 Nina Ring Ronneby OK 6 3 3 4 3 3 22
27 Anders Nilsson OK Orion 20 20
28 Kristina Berlin OK Orion 17 3 20
29 Anna-Karin Jonsson OK Orion 12 8 20
30 Björn Zettervall OK Dacke 3 3 0 12 18
31 Håkan Forsman Ronneby OK 17 17
32 Bengt Strindhagen FK Vittus 10 6 16
33 Tommy Mattisson OK Orion 15 15
33 Albin Henrysson OK Dacke 15 15
35 Lennart Sohlin OK Orion 4 7 3 14
36 Mathias Blomster Ronneby OK 12 12
36 Linnea Dagsberg OK Orion 12 12
38 Annika Josefsson OK Dacke 9 3 12
39 Lena Sandgren Swartz OK Orion 10 10
40 Jan Svensson OK Orion 9 9
40 Mats Carlsson FK Vittus 9 9
42 Peter Wilhelmsson OK Dacke 3 3 3 9
42 Katarina Sundelin OK Orion 0 0 3 3 3 9
44 Björn Linnersjö OK Orion 0 8 8
45 Amanda Johansson OK Dacke 8 8
45 Roland Karlsson Ronneby OK 8 8
47 Gullevi Svensson Ronneby OK 7 7
47 Lena Söderberg OK Skogsfalken 7 7
49 Lovisa Johansson OK Dacke 4 3 7
50 Johanna Wilhelmsson OK Dacke 3 3 6
51 Gunnel Henrysson OK Dacke 3 3 6
52 Myrra Carlsson OK Orion 5 5
52 Ann-Christin Nero Ronneby OK 5 5
52 Ingemar Månsson Ronneby OK 5 5
52 Arvid Blomster Ronneby OK 5 5
52 Pi Persson OK Orion 5 5
57 Jörgen Svensson Ronneby OK 4 4
57 Gunilla Gustavsson OK Orion 4 4
59 Hanna Johannesson Ronneby OK 3 3
59 Anna Lilja Rasmusson Ronneby OK 3 3

Events

Date Name Organiser Discipline
05/12/2013 Östra Blekinges nattcup deltävling 1 OK Orion natt
19/12/2013 Östra Blekinges nattcup deltävling 2 OK Dacke natt
09/01/2014 Östra Blekinges nattcup deltävling 3 BTH natt
16/01/2014 Östra Blekinges nattcup deltävling 4 Ronneby OK natt
23/01/2014 Östra Blekinges nattcup deltävling 5 OK Dacke natt
30/01/2014 Östra Blekinges nattcup deltävling 6 FK Vittus natt
06/02/2014 Östra Blekinges nattcup deltävling 7 OK Orion natt
13/02/2014 Östra Blekinges nattcup deltävling 8 OK Dacke natt
20/02/2014 Östra Blekinges nattcup deltävling 9 BTH natt
27/02/2014 Östra Blekinges nattcup deltävling 10 FK Vittus natt
06/03/2014 Östra Blekinges nattcup deltävling 11 Ronneby OK natt
13/03/2014 Östra Blekinges nattcup deltävling 12 OK Orion natt
20/03/2014 Östra Blekinges nattcup deltävling 13 BTH natt
27/03/2014 Östra Blekinges nattcup deltävling 14 OK Orion natt

Advertisements