Svenska Orienteringsförbundet

Borås O-rings ungdomspris 2019

Skriv ut

Ställning efter 4 av 10 deltävlingar.

Borås O-rings ungdomspris för 7-häradsklubbar (tidigare BT-priset)
6 av 10 deltävlingar räknas.

D12

Plac Namn Klubb
1/5
4/5
5/5
12/5
4/8
28/9
5/10
6/10
13/10
8/11
Totalt
1 Nikki Weihart Hestra IF 21 25 25 18 89
2 Wilma Palmqvist OK Tranan 25 21 21 67
3 Frida Skoglund Ulricehamns OK 18 15 15 9 57
4 Elsa Ingemarsson Hestra IF 15 12 12 15 54
5 Elvina Bergdahl OK Orinto 21 25 46
6 Alice Larsson Bredareds IF 12 18 12 42
7 Leonie Lichtenberg Bredareds IF 10 10 20
8 Wilma Blohm OK Orinto 18 18
9 Agnes Wåkerås Rydboholms SK 10 8 18

H12

Plac Namn Klubb
1/5
4/5
5/5
12/5
4/8
28/9
5/10
6/10
13/10
8/11
Totalt
1 Hjalmar Ingelsbo OK Tranan 25 25 25 75
2 Melker Sundström Hestra IF 21 25 21 67
3 Joar Blomqvist Bredareds IF 21 15 36
4 Anton Karlsson Ulricehamns OK 10 18 28
5 Theo Larsson OK Tranan 15 10 25
6 Teo Palmér Ulricehamns OK 18 18
7 Linus Claesson Ulricehamns OK 12 12
7 Elliot Burvall OK Orinto 12 12
9 Elias Bengtsson OK Tranan 9 9

D14

Plac Namn Klubb
1/5
4/5
5/5
12/5
4/8
28/9
5/10
6/10
13/10
8/11
Totalt
1 Lisa Östensson OK Tranan 25 25 25 75
2 Hanna Nilsson Hestra IF 21 15 21 18 75
3 Elin Blomqvist Markbygdens OK 9 21 12 12 54
4 Moa Holsten Hestra IF 18 18 10 46
5 Emilia Elverlind OK Tranan 12 10 21 43
6 Tova Duell Hestra IF 15 18 8 41
7 Elsie Häggmark Markbygdens OK 8 9 15 7 39
8 Alice Wernklev IK Ymer 10 8 10 28
9 Klara Nilsson Hestra IF 25 25
10 Anna Genberg Ulricehamns OK 7 15 22
11 Hannah Landergren Hestra IF 12 6 18
12 Nanna Torén Hestra IF 9 9 18

H14

Plac Namn Klubb
1/5
4/5
5/5
12/5
4/8
28/9
5/10
6/10
13/10
8/11
Totalt
1 Albin Sundström Hestra IF 25 25 25 25 100
2 Isak Skoglund Ulricehamns OK 21 12 18 18 69
3 Lukas Klang Ulricehamns OK 10 15 21 21 67
4 Tom Weihart Hestra IF 18 21 39
5 Otto Larsson OK Tranan 12 9 15 36
6 Oliver Johansson Bredareds IF 8 18 9 35
7 Edvin Lennartson Ulricehamns OK 7 10 15 32
8 Rasmus Larsson Bredareds IF 15 10 25
9 Gustav Fagerlind Markbygdens OK 6 12 18
10 Albin Elmquist Bredareds IF 8 8 16
11 Einar Sörqvist Markbygdens OK 9 9

D16

Plac Namn Klubb
1/5
4/5
5/5
12/5
4/8
28/9
5/10
6/10
13/10
8/11
Totalt
1 Nelly De Groot Boersma Rydboholms SK 12 21 21 54
2 Sofia Elverlind OK Tranan 25 21 46
2 Matilda Fagerlind Markbygdens OK 21 25 46
4 Maja Inghammar Hestra IF 15 25 40
5 Stella Burén IK Ymer 18 18 36
6 Vera Elfström OK Orinto 25 25
7 Emma Westberg Hestra IF 18 18
8 Astrid Eriksson Ulricehamns OK 15 15

H16

Plac Namn Klubb
1/5
4/5
5/5
12/5
4/8
28/9
5/10
6/10
13/10
8/11
Totalt
1 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 18 25 18 25 86
2 Filip Ingemarsson Hestra IF 21 25 18 64
3 Adam Skoglund Ulricehamns OK 25 15 21 61
4 Joel Holmberg Ulricehamns OK 21 18 21 60
5 Albin Genberg Ulricehamns OK 12 12 12 36
6 Erik Billström OK Orinto 15 15 30
7 Anton Blomqvist Markbygdens OK 15 10 25
8 Hampus Elmquist Bredareds IF 9 10 19

Deltävlingar

Datum Namn Arrangör Gren
2019-05-01 RSK-träffen Rydboholms SK medel
2019-05-04 Orintos vårtävling OK Orinto medel
2019-05-05 Omega Kort IK Omega medel
2019-05-12 Ymers vårtävling IK Ymer medel
2019-08-04 Markdubbeln, lång Horreds SK, OK Mark, OK Räven, Skene Sim o IS lång
2019-09-28 Bredareds IF Bredareds IF medel
2019-10-05 Ulricehamns OK Ulricehamns OK medel
2019-10-06 Traneträffen OK Tranan lång
2019-10-13 KSK-sprinten Kinnaströms SK sprint
2019-11-08 O-event, dag 1, Sprint by Night Borås GIF sprint

Annonser