w 53 | Fri 1/1 | Gott slut på 2020 | Ludvika OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Nyårsbana Pumpen med Usynligo | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Test | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Sat 2/1 | | | | | | | | | | |
Sun 3/1 | | | | | | | | | | |
w 1 | Mon 4/1 | Touren i Korsnäs , etapp 1 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Tue 5/1 | | | | | | | | | | |
Wed 6/1 | Touren i Korsnäs , etapp 2 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | M | | | |
SkidO, VOF-cup, #1 | IFK Umeå SK Smalspåret | Västerbotten Dalarna | S | loc | | M | | | |
Thu 7/1 | | | | | | | | | | |
Fri 8/1 | Touren i Korsnäs , etapp 3 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | S | | | |
Sat 9/1 | | | | | | | | | | |
Sun 10/1 | | | | | | | | | | |
w 2 | Mon 11/1 | | | | | | | | | | |
Tue 12/1 | | | | | | | | | | |
Wed 13/1 | | | | | | | | | | |
Thu 14/1 | Dalaoffensivens Spetsträning - Nattrace Nr 2 a´la DSA Elit | Korsnäs IF OK | Dalarna | | loc | | L | N | | |
Fri 15/1 | | | | | | | | | | |
Sat 16/1 | | | | | | | | | | |
Sun 17/1 | | | | | | | | | | |
w 3 | Mon 18/1 | | | | | | | | | | |
Tue 19/1 | | | | | | | | | | |
Wed 20/1 | | | | | | | | | | |
Thu 21/1 | Dalaoffensivens Spetsträning - Nattrace Nr 3 | OK Kåre | Dalarna | | loc | | M | N | | |
Fri 22/1 | | | | | | | | | | |
Sat 23/1 | | | | | | | | | | |
Sun 24/1 | | | | | | | | | | |
w 4 | Mon 25/1 | | | | | | | | | | |
Tue 26/1 | | | | | | | | | | |
Wed 27/1 | | | | | | | | | | |
Thu 28/1 | Dalaoffensivens Spetsträning - Nattrace Nr 4 | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | loc | | L | N | | |
Fri 29/1 | | | | | | | | | | |
Sat 30/1 | Veckans bana special skid-O | Domnarvets GOIF | Dalarna | S | club | | M | | | |
Sun 31/1 | SkidO-KM för IFK Mora OK | IFK Mora OK | Dalarna | S | loc | | L | | | |
w 5 | Mon 1/2 | | | | | | | | | | |
Tue 2/2 | | | | | | | | | | |
Wed 3/2 | | | | | | | | | | |
Thu 4/2 | | | | | | | | | | |
Fri 5/2 | | | | | | | | | | |
Sat 6/2 | | | | | | | | | | |
Sun 7/2 | | | | | | | | | | |
w 6 | Mon 8/2 | | | | | | | | | | |
Tue 9/2 | | | | | | | | | | |
Wed 10/2 | | | | | | | | | | |
Thu 11/2 | Dalaoffensivens Spetsträning - Nattrace Nr 5 | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Fri 12/2 | | | | | | | | | | |
Sat 13/2 | | | | | | | | | | |
Sun 14/2 | | | | | | | | | | |
w 7 | Mon 15/2 | | | | | | | | | | |
Tue 16/2 | | | | | | | | | | |
Wed 17/2 | | | | | | | | | | |
Thu 18/2 | | | | | | | | | | |
Fri 19/2 | | | | | | | | | | |
Sat 20/2 | | | | | | | | | | |
Sun 21/2 | | | | | | | | | | |
w 8 | Mon 22/2 | | | | | | | | | | |
Tue 23/2 | | | | | | | | | | |
Wed 24/2 | | | | | | | | | | |
Thu 25/2 | Dalaoffensivens Spetsträning - Nattrace Nr 6 a´la DSA Elit | Korsnäs IF OK | Dalarna | | loc | | L | N | | |
Fri 26/2 | | | | | | | | | | |
Sat 27/2 | | | | | | | | | | |
Sun 28/2 | | | | | | | | | | |
w 9 | Mon 1/3 | Veckans bana, Uvberget Smedjebacken, 1/3-31/3 | Smedjebackens OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Tue 2/3 | Skidorienteringsträning Hemus (OBS:ÄNDRAD) | IFK Mora OK | Dalarna | FS | club | | S | | | |
Wed 3/3 | | | | | | | | | | |
Thu 4/3 | | | | | | | | | | |
Fri 5/3 | | | | | | | | | | |
Sat 6/3 | | | | | | | | | | |
Sun 7/3 | | | | | | | | | | |
w 10 | Mon 8/3 | | | | | | | | | | |
Tue 9/3 | | | | | | | | | | |
Wed 10/3 | | | | | | | | | | |
Thu 11/3 | Dalaoffensivens nattrace nr 7 | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | L | N | | |
Fri 12/3 | | | | | | | | | | |
Sat 13/3 | | | | | | | | | | |
Sun 14/3 | | | | | | | | | | |
w 11 | Mon 15/3 | | | | | | | | | | |
Tue 16/3 | | | | | | | | | | |
Wed 17/3 | | | | | | | | | | |
Thu 18/3 | | | | | | | | | | |
Fri 19/3 | | | | | | | | | | |
Sat 20/3 | | | | | | | | | | |
Sun 21/3 | | | | | | | | | | |
w 12 | Mon 22/3 | | | | | | | | | | |
Tue 23/3 | | | | | | | | | | |
Wed 24/3 | | | | | | | | | | |
Thu 25/3 | | | | | | | | | | |
Fri 26/3 | | | | | | | | | | |
Sat 27/3 | | | | | | | | | | |
Sun 28/3 | | | | | | | | | | |
w 13 | Mon 29/3 | | | | | | | | | | |
Tue 30/3 | | | | | | | | | | |
Wed 31/3 | DOST träning STABERG | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | loc | | M | | | |
Thu 1/4 | Testtävling bortse från denna | IFK Hedemora OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Fri 2/4 | | | | | | | | | | |
Sat 3/4 | | | | | | | | | | |
Sun 4/4 | | | | | | | | | | |
w 14 | Mon 5/4 | | | | | | | | | | |
Tue 6/4 | DalaveteranOl Kvarnsveden | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Wed 7/4 | Träning med SI ! | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Thu 8/4 | Borlänge-Säter träning | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | L | | | |
Fri 9/4 | | | | | | | | | | |
Sat 10/4 | | | | | | | | | | |
Sun 11/4 | | | | | | | | | | |
w 15 | Mon 12/4 | | | | | | | | | | |
Tue 13/4 | | | | | | | | | | |
Wed 14/4 | USM-sprinten igen! | OK Kåre | Dalarna | | club | | S | | | |
Thu 15/4 | Borlänge-Säter Träning | Stora Tuna OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Ungdoms-/Klubbträning | Avesta OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Fri 16/4 | | | | | | | | | | |
Sat 17/4 | SI träning medeldistans | Korsnäs IF OK Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | club | | M | | | |
Sun 18/4 | Motionsorientering Tråbacken | Avesta OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
w 16 | Mon 19/4 | | | | | | | | | | |
Tue 20/4 | Tränings-OL Kartjärnsbacken, Vikmanshyttan | IFK Hedemora OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Wed 21/4 | Dalaoffensivens Spetsträning - KO sprint mot KO SM | Korsnäs IF OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Thu 22/4 | Säter-Borlängeträning | Säterbygdens OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Fri 23/4 | | | | | | | | | | |
Sat 24/4 | Långtest | Korsnäs IF OK Ludvika OK Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | club | | L | | | |
Sun 25/4 | | | | | | | | | | |
w 17 | Mon 26/4 | | | | | | | | | | |
Tue 27/4 | | | | | | | | | | |
Wed 28/4 | | | | | | | | | | |
Thu 29/4 | Borlänge-Säter träning | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | M | | | |
Dalaoffensivens Spetsträning - Stafetträning | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Fri 30/4 | | | | | | | | | | |
Sat 1/5 | KM/ träning med SI | Leksands OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Sun 2/5 | | | | | | | | | | |
w 18 | Mon 3/5 | | | | | | | | | | |
Tue 4/5 | Dala Veteran-OL | Bjursås OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Wed 5/5 | | | | | | | | | | |
Thu 6/5 | Borlänge-Säter träning, Stafetträning i Täkt | Stora Tuna OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Dalaoffensivens spetsträning Medeldistans | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | M | | | |
Fri 7/5 | | | | | | | | | | |
Sat 8/5 | MOKS Medel SI Träning | Korsnäs IF OK Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | club | | M | | | |
Sun 9/5 | | | | | | | | | | |
w 19 | Mon 10/5 | | | | | | | | | | |
Tue 11/5 | DalaVeteran | Dalaportens OL | Dalarna | | loc | | M | | | |
Wed 12/5 | | | | | | | | | | |
Thu 13/5 | | | | | | | | | | |
Fri 14/5 | | | | | | | | | | |
Sat 15/5 | Flygarloppet | Grövelsjöfjällens OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Sun 16/5 | | | | | | | | | | |
w 20 | Mon 17/5 | | | | | | | | | | |
Tue 18/5 | Dala Veteran-OL | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Träningstävling 2 | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | S | | | |
Wed 19/5 | Falukretsens Ungdomsserie | Svärdsjö SOK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Thu 20/5 | Borlänge-Säter träning Bergebo | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | M | | | |
Siljanskrets ungdomsserie #1 | Leksands OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Dalaoffensivens Spetsträning - Puttbos långlubb a´la DSA Elit | Korsnäs IF OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Fri 21/5 | | | | | | | | | | |
Sat 22/5 | KM | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Sun 23/5 | | | | | | | | | | |
w 21 | Mon 24/5 | | | | | | | | | | |
Tue 25/5 | Motions-OL Laggarbo | IFK Hedemora OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Wed 26/5 | Falukretsens Ungdomsserie | Grycksbo IF OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Micro Sprint KM | Leksands OK | Dalarna | | club | | S | | | |
Ungdomsträning | Stora Tuna OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Thu 27/5 | Dalaoffensivens Spetsträning- Stafetträning ! | Korsnäs IF OK Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | club | | L | | | |
Borlänge-Säter träning Bäsna | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Siljanskretsens ungdomsserie #2 | HJS-Vansbro OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Helgorientering | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Fri 28/5 | Helgorientering | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Sat 29/5 | Helgorientering | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
2-mannastafett | Korsnäs IF OK Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | club | T | S | | | |
Träningsdag 13-14, sprint | Avesta OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Träningsträff HD14 Dalarna | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Sun 30/5 | Helgorientering | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
w 22 | Mon 31/5 | | | | | | | | | | |
Tue 1/6 | | | | | | | | | | |
Wed 2/6 | Motionsorientering 2021-06-02 | IFK Mora OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Prova på MTBO | OK Kåre | Dalarna | M | loc | | M | | | |
Falukretsens ungdomsserie | Bjursås OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Thu 3/6 | Siljanskretsens ungdomsserie # 3 | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
VB-serien 1 2021 | Smedjebackens OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Borlänge-Säter Träning | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Sprint vid Metropoolen | Avesta OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Dalaoffensivens Spetsträning - Moramedeln | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Fri 4/6 | | | | | | | | | | |
Sat 5/6 | Kontrollplock KM | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Sun 6/6 | | | | | | | | | | |
w 23 | Mon 7/6 | Klubbserien 7 juni | Avesta OK | Dalarna | | club | | S | | | |
Tue 8/6 | Dala Veteran-OL | Leksands OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Motionsorientering Lillsjön 8 juni | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Brödkavlen | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | M | | | |
VB-serien 2 2021 | Ludvika OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Wed 9/6 | Motionsorientering Lillsjön 8 juni | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
3-kvällars #1 | IFK Hedemora OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Thu 10/6 | Motionsorientering Lillsjön 8 juni | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
MTBO-KM | IFK Mora OK | Dalarna | FM | club | | L | | | |
Borlänge Säter träning Sprint Blge Sjukhus | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | S | | | |
Dalaoffensivens Spetsträning - Gringsbobergsmedeln a´la DSA Elit | Korsnäs IF OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Fri 11/6 | Motionsorientering Lillsjön 8 juni | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
DOF-läger Indoor | IFK Mora OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Sat 12/6 | Motionsorientering Lillsjön 8 juni | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
DOF-läger 2021 | Västerbergslagens OL | Dalarna | | loc | | M | | | |
Sun 13/6 | Motionsorientering Lillsjön 8 juni | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Lång KM | IFK Mora OK | Dalarna | | club | | L | | | |
DOF-läger 2021 | Västerbergslagens OL | Dalarna | | loc | | M | | | |
w 24 | Mon 14/6 | Klubbserien 14 juni | Avesta OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Tue 15/6 | | | | | | | | | | |
Wed 16/6 | 3-kvällars #2 | IFK Hedemora OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Thu 17/6 | Borlänge-Säter träning Gyllbergen | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
DOST - förkortad långdistans | OK Kåre | Dalarna | | club | | L | | | |
Fri 18/6 | | | | | | | | | | |
Sat 19/6 | Vildmarksloppet | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sun 20/6 | Ungdomssprint | IFK Hedemora OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
w 25 | Mon 21/6 | | | | | | | | | | |
Tue 22/6 | Midsommar-sprinten i Orsa | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Wed 23/6 | Leksands OK, MTBO-träning & Prova på | Leksands OK | Dalarna | M | loc | | M | | | |
3-kvällars #3 | IFK Hedemora OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Thu 24/6 | | | | | | | | | | |
Fri 25/6 | | | | | | | | | | |
Sat 26/6 | | | | | | | | | | |
Sun 27/6 | Idrefjällveckan light - Område 2 – Nipfjällsstugan, LÅNG | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Idrefjällveckan light - Område 4 – Idre Fjäll Stugbyn, SPRINT | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | S | | | |
Idrefjällveckan light - Område 5 – Åskvitan, MEDEL | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Idrefjällveckan light - Område 6 – Skidstadion, MEDEL | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Idrefjällveckan light - Område 1 – Nipfjällsstugan, MEDEL | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | M | | | |
w 26 | Mon 28/6 | Idrefjällveckan light - Område 2 – Nipfjällsstugan, LÅNG | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Idrefjällveckan light - Område 4 – Idre Fjäll Stugbyn, SPRINT | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | S | | | |
Idrefjällveckan light - Område 5 – Åskvitan, MEDEL | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Idrefjällveckan light - Område 6 – Skidstadion, MEDEL | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Idrefjällveckan light - Område 1 – Nipfjällsstugan, MEDEL | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Tue 29/6 | Idrefjällveckan light - Område 2 – Nipfjällsstugan, LÅNG | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Idrefjällveckan light - Område 4 – Idre Fjäll Stugbyn, SPRINT | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | S | | | |
Idrefjällveckan light - Område 5 – Åskvitan, MEDEL | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Idrefjällveckan light - Område 6 – Skidstadion, MEDEL | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Idrefjällveckan light - Område 1 – Nipfjällsstugan, MEDEL | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Dala Veteran-OL | Långshyttans AIK OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Wed 30/6 | Idrefjällveckan light - Område 2 – Nipfjällsstugan, LÅNG | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Idrefjällveckan light - Område 4 – Idre Fjäll Stugbyn, SPRINT | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | S | | | |
Idrefjällveckan light - Område 5 – Åskvitan, MEDEL | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Idrefjällveckan light - Område 6 – Skidstadion, MEDEL | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Idrefjällveckan light - Område 1 – Nipfjällsstugan, MEDEL | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | M | | | |
SOL-sprinten | Ludvika OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Idrefjällveckan light - Område 3 – Nordliften, LÅNG (från 30/6) | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Thu 1/7 | Idrefjällveckan light - Område 2 – Nipfjällsstugan, LÅNG | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Idrefjällveckan light - Område 4 – Idre Fjäll Stugbyn, SPRINT | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | S | | | |
Idrefjällveckan light - Område 5 – Åskvitan, MEDEL | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Idrefjällveckan light - Område 6 – Skidstadion, MEDEL | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Idrefjällveckan light - Område 1 – Nipfjällsstugan, MEDEL | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Idrefjällveckan light - Område 3 – Nordliften, LÅNG (från 30/6) | Idrefjällens OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Fri 2/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sat 3/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sun 4/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
w 27 | Mon 5/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sommarträning Kyrkberget | Stora Tuna OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Tue 6/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Dala Veteran-OL | OK Malmia | Dalarna | | loc | | L | | | |
Wed 7/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Junistafetten - för ALLA! | Avesta OK | Dalarna | | club | R | M | | | |
Thu 8/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Borlänge Sommarsprint 2021 | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Fri 9/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sat 10/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sun 11/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
w 28 | Mon 12/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sommarträning Halla | Stora Tuna OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Tue 13/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Wed 14/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Thu 15/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Fri 16/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Kråkberg Triathlon ! | IFK Mora OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Sat 17/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sun 18/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
w 29 | Mon 19/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sommarträning Länsklacken | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Tue 20/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Wed 21/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Thu 22/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Fri 23/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sat 24/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sun 25/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Siljans-Ringen etapp 1 Leksand | IFK Mora OK IK Jarl Rättvik Leksands OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Avesta Hemdagars Acktjärn | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Flomyren | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Högberget Bärrek | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Långgruvan | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Paddtjärn | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
w 30 | Mon 26/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Acktjärn | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Flomyren | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Högberget Bärrek | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Långgruvan | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Paddtjärn | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Siljans-Ringen etapp 2 Mora | IFK Mora OK IK Jarl Rättvik Leksands OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Tue 27/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Acktjärn | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Flomyren | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Högberget Bärrek | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Långgruvan | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Paddtjärn | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Siljans-Ringen etapp 3 Rättvik | IFK Mora OK IK Jarl Rättvik Leksands OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Wed 28/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Acktjärn | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Flomyren | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Högberget Bärrek | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Långgruvan | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Paddtjärn | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Siljans-Ringen etapp 4 Leksand | IFK Mora OK IK Jarl Rättvik Leksands OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Thu 29/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Acktjärn | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Flomyren | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Högberget Bärrek | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Långgruvan | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Paddtjärn | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Siljans-Ringen etapp 5 Mora | IFK Mora OK IK Jarl Rättvik Leksands OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Fri 30/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Acktjärn | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Flomyren | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Högberget Bärrek | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Långgruvan | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Paddtjärn | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sat 31/7 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Acktjärn | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Flomyren | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Högberget Bärrek | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Långgruvan | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Avesta Hemdagars Paddtjärn | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sun 1/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
w 31 | Mon 2/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Tue 3/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Dala Veteran-OL | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Motionsorientering Tråbacken | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Wed 4/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Thu 5/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Fri 6/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sat 7/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sun 8/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
w 32 | Mon 9/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Tue 10/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Dala Veteran OL | Grangärde OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Wed 11/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Thu 12/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Fri 13/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sat 14/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sun 15/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
w 33 | Mon 16/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Tue 17/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Dala Veteran-OL Årsunda | Årsunda IF Dalarnas OF | Gästrikland Dalarna | | loc | | L | | | |
Klubbmästerskap Stora Tuna OK | Stora Tuna OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Wed 18/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Siljanskretsens ungdomsserie #4 | IK Jarl Rättvik | Dalarna | | loc | | M | | | |
Thu 19/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Borlänge-Säter träning Noraå Bruk | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Motions-OL Nybyberget | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Fri 20/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sat 21/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sun 22/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
w 34 | Mon 23/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Tue 24/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Dala Veteran-OL | Bjursås OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
KM Domnarvets GoIF | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | M | | | |
Wed 25/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Priopass SM Boden | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | club | | M | | | |
Thu 26/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Borlänge-Säter träning Bergebo | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | M | | | |
Motions-OL Bjurforsberget | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Motions-OL Bjurforsberget | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Fri 27/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sat 28/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sun 29/8 | Idrefjällsommaren 2021 | Idrefjällens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
w 35 | Mon 30/8 | | | | | | | | | | |
Tue 31/8 | Dala-Veteran OL Korsnäs | Korsnäs IF OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
VB-Serien 3 2021 | Grangärde OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Wed 1/9 | Falukretsens ungdomsserie #6 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Siljanskretsens ungdomsserie #5 | Gagnefs OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Thu 2/9 | Borlänge Säter träning - Sprint | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Dalaoffensivens Spetsträning - Gallsjöbergsmedeln a´la DSA Elit/KOK | Korsnäs IF OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Kretsträning Laggarudden | Ludvika OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Fri 3/9 | | | | | | | | | | |
Sat 4/9 | DM, sprintstafett, Dalarna | Leksands OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Sun 5/9 | | | | | | | | | | |
w 36 | Mon 6/9 | AOK:s ungdoms 3-dagars, etapp 1 | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Tue 7/9 | Dala-veteran OL | IFK Hedemora OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Dala-veteran OL | IFK Hedemora OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Motions-OL Långheden | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Wed 8/9 | | | | | | | | | | |
Thu 9/9 | AOK:s ungdoms 3-dagars, etapp 2 | Avesta OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Borlänge-Säter träning | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | L | | | |
Dalaoffensivens Spetsträning - Igeltjärnslången a'la DSA Elit | Korsnäs IF OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Fri 10/9 | | | | | | | | | | |
Sat 11/9 | | | | | | | | | | |
Sun 12/9 | DM, stafett, Dalarna, individuella öppna klasser | HJS-Vansbro OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
w 37 | Mon 13/9 | AOK:s ungdoms 3-dagars, etapp 3 | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
MTBO-KM OK Kåre och Domnarvets GoIF | OK Kåre | Dalarna | M | club | | M | | | |
Tue 14/9 | Dala Veteran | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
VB-serie 4 2021 | Ludvika OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Wed 15/9 | Sprint-KM OK Kåre | OK Kåre | Dalarna | | club | | S | | | |
Skol-DM Dalarna | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Dalaoffensivens Spetsträning - Rämshyttan- Förkortad långdistans | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Thu 16/9 | Borlänge Säter träning - Rämshyttan | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Fri 17/9 | | | | | | | | | | |
Sat 18/9 | | | | | | | | | | |
Sun 19/9 | | | | | | | | | | |
w 38 | Mon 20/9 | | | | | | | | | | |
Tue 21/9 | Dala-Veteran Kåre | OK Kåre | Dalarna | | loc | | L | | | |
Wed 22/9 | | | | | | | | | | |
Thu 23/9 | Borlänge-Säter träning Mellsta | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | club | | S | | | |
Dalaoffensivens Spetsträning - Lugnet - IFK Mora OK | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Fri 24/9 | | | | | | | | | | |
Sat 25/9 | | | | | | | | | | |
Sun 26/9 | | | | | | | | | | |
w 39 | Mon 27/9 | | | | | | | | | | |
Tue 28/9 | Dala Veteran-OL | Säterbygdens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Wed 29/9 | | | | | | | | | | |
Thu 30/9 | Borlänge Säter träning Bergebo | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | M | | | |
Dalaoffensivens Spetsträning - Bullermyrsprinten a´la Korsnäs/Kåre | Korsnäs IF OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Fri 1/10 | Siljanskretsen Ungdomsserie Avslutning | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | loc | | L | N | | |
Sat 2/10 | MTBO 2021 Kvarnsveden | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | M | loc | | M | | | |
Sun 3/10 | Kvarnsvedsträffen 2021 | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
w 40 | Mon 4/10 | | | | | | | | | | |
Tue 5/10 | Dala Veteran DGoIF | Domnarvets GOIF | Dalarna | | loc | | L | | | |
Natt-KM | IFK Mora OK | Dalarna | | club | | L | N | | |
Wed 6/10 | | | | | | | | | | |
Thu 7/10 | Dalaoffensivens Spetsträning Nr 6 - Läroverksparkssprinten a´la DSA Elit | Korsnäs IF OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Säter-Borlängeträning | Säterbygdens OK | Dalarna | | club | | S | C | | |
Fri 8/10 | | | | | | | | | | |
Sat 9/10 | Halvvägs till obygden | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Sun 10/10 | | | | | | | | | | |
w 41 | Mon 11/10 | | | | | | | | | | |
Tue 12/10 | DalaveteranOl Kvarnsveden | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Wed 13/10 | | | | | | | | | | |
Thu 14/10 | | | | | | | | | | |
Fri 15/10 | | | | | | | | | | |
Sat 16/10 | Lugnetpatrullen | Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | loc | P | U | | | |
Lugnetpatrullen öppna banor | Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | loc | | U | | | |
Dala-Dubbeln, patrull klubb, etapp 1 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Sun 17/10 | Dala-Dubbeln, patrull klubb, etapp 2 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Lugnetmedeln | Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | loc | | M | | | |
w 42 | Mon 18/10 | | | | | | | | | | |
Tue 19/10 | Dala Veteran-OL | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Wed 20/10 | Dalaoffensivens nattrace | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | L | N | | |
Thu 21/10 | | | | | | | | | | |
Fri 22/10 | | | | | | | | | | |
Sat 23/10 | Dala Veteran-OL + Skogskarlarnas Mästerskap + Skogsflickornas Mästerskap | IK Jarl Rättvik | Dalarna | | loc | | M | | | |
Sun 24/10 | | | | | | | | | | |
w 43 | Mon 25/10 | | | | | | | | | | |
Tue 26/10 | | | | | | | | | | |
Wed 27/10 | Dalaoffensivens spetsträning - Källviken | OK Kåre | Dalarna | | loc | | L | N | | |
Thu 28/10 | | | | | | | | | | |
Fri 29/10 | | | | | | | | | | |
Sat 30/10 | | | | | | | | | | |
Sun 31/10 | | | | | | | | | | |
w 44 | Mon 1/11 | | | | | | | | | | |
Tue 2/11 | | | | | | | | | | |
Wed 3/11 | Dala Veteran Höst Öst | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Extra DOST träning | Korsnäs IF OK Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | loc | | L | N | | |
KM Nattsprint | Leksands OK | Dalarna | | loc | | S | N | | |
Thu 4/11 | | | | | | | | | | |
Fri 5/11 | | | | | | | | | | |
Sat 6/11 | | | | | | | | | | |
Sun 7/11 | | | | | | | | | | |
w 45 | Mon 8/11 | | | | | | | | | | |
Tue 9/11 | | | | | | | | | | |
Wed 10/11 | | | | | | | | | | |
Thu 11/11 | | | | | | | | | | |
Fri 12/11 | | | | | | | | | | |
Sat 13/11 | | | | | | | | | | |
Sun 14/11 | | | | | | | | | | |
w 46 | Mon 15/11 | | | | | | | | | | |
Tue 16/11 | | | | | | | | | | |
Wed 17/11 | Nostalginatt 2021 | IFK Mora OK | Dalarna | | club | | L | N | | |
Thu 18/11 | Dalaoffensivens nattcup | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | M | N | | |
Fri 19/11 | | | | | | | | | | |
Sat 20/11 | Siljan Trophy | IFK Mora OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Öppet Kort-KM | Avesta OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Skinkrace 2021 | Smedjebackens OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Sun 21/11 | | | | | | | | | | |
w 47 | Mon 22/11 | | | | | | | | | | |
Tue 23/11 | Morkarlbyhöjdens Indoor ! | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Wed 24/11 | | | | | | | | | | |
Thu 25/11 | | | | | | | | | | |
Fri 26/11 | | | | | | | | | | |
Sat 27/11 | | | | | | | | | | |
Sun 28/11 | | | | | | | | | | |
w 48 | Mon 29/11 | | | | | | | | | | |
Tue 30/11 | | | | | | | | | | |
Wed 1/12 | | | | | | | | | | |
Thu 2/12 | Natt DOST Nr 2 a´la DSA Elit | Korsnäs IF OK | Dalarna | | loc | | L | N | | |
Fri 3/12 | | | | | | | | | | |
Sat 4/12 | Skinkloppet 2021 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Sun 5/12 | | | | | | | | | | |
w 49 | Mon 6/12 | | | | | | | | | | |
Tue 7/12 | | | | | | | | | | |
Wed 8/12 | | | | | | | | | | |
Thu 9/12 | Lägermedeln | SK Smalspåret | Dalarna | S | loc | | M | | | |
Fri 10/12 | | | | | | | | | | |
Sat 11/12 | | | | | | | | | | |
Sun 12/12 | | | | | | | | | | |
w 50 | Mon 13/12 | | | | | | | | | | |
Tue 14/12 | | | | | | | | | | |
Wed 15/12 | | | | | | | | | | |
Thu 16/12 | Natt DOST nr 3 | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | loc | | L | N | | |
Fri 17/12 | | | | | | | | | | |
Sat 18/12 | | | | | | | | | | |
Sun 19/12 | Skinkloppet | Leksands OK | Dalarna | | club | | L | | | |
w 51 | Mon 20/12 | | | | | | | | | | |
Tue 21/12 | | | | | | | | | | |
Wed 22/12 | Tomtejakten | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Thu 23/12 | | | | | | | | | | |
Fri 24/12 | | | | | | | | | | |
Sat 25/12 | | | | | | | | | | |
Sun 26/12 | | | | | | | | | | |
w 52 | Mon 27/12 | | | | | | | | | | |
Tue 28/12 | Hemlängtan | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Wed 29/12 | | | | | | | | | | |
Thu 30/12 | | | | | | | | | | |
Fri 31/12 | Nyårsloppet | Leksands OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Sat 1/1 | | | | | | | | | | |