tis 1/1 | TestPatrull | OK Linné | Uppland | | klubb | L | L | | | |
tis 1/1 | TestPatull II | OK Linné | Uppland | | klubb | S | L | | | |
sön 13/1 | Vintercup Etapp 5 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
fre 25/1 | Vintercup Etapp 6 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
sön 27/1 | Vintercup Etapp 7 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
fre 15/2 | Vintercup Etapp 8 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
sön 17/2 | Vintercup Etapp 9 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
lör 9/3 | Upptaktsdag för Upplands ungdomar 13-16 år | Sigtuna OK | Uppland | | klubb | | M | | | |
sön 10/3 | Vintercup Etapp 10 (Final) | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
lör 23/3 | Upplands Skogsflickors vårblot | OK Rodhen | Uppland | | klubb | | L | | | |
tor 28/3 | KM natt VÖOL, OKÖ och WOK | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | klubb | | L | N | | |
tis 7/5 | Till Skogs #1 med Roslagens Sparbank | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | klubb | | L | | | |
tor 16/5 | Torsdagsträning | Länna IF | Uppland | | klubb | | M | | | |
tis 28/5 | Lång KM | OK Enen | Uppland | | klubb | | L | | | |
tor 30/5 | Klubbmästerskap | Rånäs OK | Uppland | | klubb | | M | | | |
tis 4/6 | Medel KM | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
ons 12/6 | KM sprint VÖOL, OKÖ och WOK | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | klubb | | S | | | |
tor 13/6 | Sprint KM | OK Enen | Uppland | | klubb | | S | | | |
tor 13/6 | Medel-KM | IF Thor | Uppland | | klubb | | M | | | |
tis 25/6 | Figges | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | klubb | | M | | | |
ons 21/8 | Provlöpning O-Ringen Uppsala 2020 etapp 5 | IF Thor Långhundra IF Länna IF OK Enen OK Linné OK Rodhen Rasbo IK Sigtuna OK | Uppland | | klubb | | L | | | |
tor 29/8 | Provlöpning O-Ringen 2020, etapp 3 Östuna | IF Thor Långhundra IF Länna IF OK Enen OK Linné OK Rodhen Rasbo IK Sigtuna OK | Uppland | | klubb | | L | | | |
ons 11/9 | Natt KM | OK Rodhen | Uppland | | klubb | | M | N | | |
tor 19/9 | Helklubbsträning | OK Linné | Uppland | | klubb | | L | | | |
sön 29/9 | KM E-OL-skytte | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | Y | klubb | | S | | | |
tor 3/10 | Stabbysprinten | OK Linné | Uppland | | klubb | | L | | | |
fre 29/11 | Vintercup Etapp 1 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | N | | |
sön 1/12 | Ultralång-KM | Järfälla OK Rånäs OK | Stockholm Uppland | | klubb | | U | | | |
sön 8/12 | Vintercupen Etapp 2 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
tor 26/12 | Vintercupen etapp 3 / Annandagsloppet | OK Enen | Uppland | | klubb | | L | | | |
tis 31/12 | Sylvestersprinten 2019 | Länna IF | Uppland | | klubb | | M | | | |