w 52 | Sun 1/1 | | | | | | | | | | |
w 1 | Mon 2/1 | | | | | | | | | | |
Tue 3/1 | | | | | | | | | | |
Wed 4/1 | | | | | | | | | | |
Thu 5/1 | | | | | | | | | | |
Fri 6/1 | | | | | | | | | | |
Sat 7/1 | | | | | | | | | | |
Sun 8/1 | Gummifabriken Indoor | Bredaryds SOK OK Stigen | Småland | | reg | | S | | | |
w 2 | Mon 9/1 | | | | | | | | | | |
Tue 10/1 | | | | | | | | | | |
Wed 11/1 | | | | | | | | | | |
Thu 12/1 | Nissadals Natt-race | Bredaryds SOK | Småland | | loc | | M | N | | |
VBN deltävling 5 | Jönköpings OK | Småland | | loc | | L | N | | |
Vinternatt E11 - Högstorp | Växjö OK | Småland | | loc | | L | N | | |
Fri 13/1 | | | | | | | | | | |
Sat 14/1 | Zon-träning | Emmaboda Verda OK | Småland | | loc | | M | | | |
Sun 15/1 | Tjustalliansens vintercup | Gamleby OK | Småland | | loc | | L | | | |
w 3 | Mon 16/1 | | | | | | | | | | |
Tue 17/1 | Tjustalliansens Nattcup #5 | Västerviks OK | Småland | | loc | | L | N | | |
Go´natt cup Etapp 3 | Kalmar OK | Småland | | club | | L | N | | |
Wed 18/1 | | | | | | | | | | |
Thu 19/1 | Vinternatt E12 | Växjö OK | Småland | | club | | L | N | | |
VBN deltävling 6 | IKHP Huskvarna | Småland | | loc | | L | N | | |
Fri 20/1 | | | | | | | | | | |
Sat 21/1 | Vintersprint #2 | Västerviks OK | Småland | | loc | | S | | | |
Sun 22/1 | | | | | | | | | | |
w 4 | Mon 23/1 | | | | | | | | | | |
Tue 24/1 | | | | | | | | | | |
Wed 25/1 | Onsdagsorientering | Kalmar OK | Småland | | club | | L | | | |
Thu 26/1 | Vinternatt Etapp 13, Asa | OK Norrvirdarna | Småland | | club | | M | N | | |
VBN deltävling 7 | Jönköpings OK | Småland | | loc | | L | N | | |
Fri 27/1 | | | | | | | | | | |
Sat 28/1 | Zonträning 230128 ÅOK | Ålems OK | Småland | | loc | | L | | | |
Sun 29/1 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Tjustalliansens Vintercup #5 | Västerviks OK | Småland | | loc | | S | | | |
w 5 | Mon 30/1 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Tue 31/1 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Tjustalliansens Nattcup #6 | Västerviks OK | Småland | | loc | | L | N | | |
Gonatt-cupen etapp 4 | Kalmar OK | Småland | | club | | L | N | | |
Wed 1/2 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Veteran-OL | Nybro OK | Småland | | club | | L | | | |
Thu 2/2 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Nissadals Natt-race | Bredaryds SOK | Småland | | loc | | M | N | | |
VBN Deltävling 8 | IKHP Huskvarna | Småland | | loc | | L | N | | |
Vinternatt E14 22/23 - Bokhultet | Växjö OK | Småland | | club | | L | N | | |
Fri 3/2 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Träna med landslaget - Sprintuppföljning i Huskvarna | IKHP Huskvarna Svenska Orienteringsförbundet | Småland | | loc | | S | | | |
Sat 4/2 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Träna med Landslaget - Indv. Sprint i Jönköping | IKHP Huskvarna Svenska Orienteringsförbundet | Småland | | loc | | S | | | |
Träna med Landslaget - KO-eftermiddag i Jönköping | IKHP Huskvarna Svenska Orienteringsförbundet | Småland | | loc | | S | | | |
Sun 5/2 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Träna med Landslaget - Sprintstafett i Jönköping | IKHP Huskvarna Svenska Orienteringsförbundet | Småland | | loc | | S | | | |
w 6 | Mon 6/2 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Tue 7/2 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Wed 8/2 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Thu 9/2 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Vinternatt E15 - Slättshed | Växjö OK | Småland | | club | | L | N | | |
VBN deltävling 9 i Beth | Bottnaryds IF | Småland | | loc | | L | N | | |
Fri 10/2 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Sat 11/2 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Vintersprint #3 | Västerviks OK | Småland | | loc | | S | | | |
Zonträning+Vintercup sydost Torsås OK | Torsås OK | Småland | | loc | | L | | | |
Sun 12/2 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Vinterallians | Vimmerby OK | Småland | | loc | | L | | | |
w 7 | Mon 13/2 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Tue 14/2 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Tjustalliansens Nattcup #7 | Västerviks OK | Småland | | loc | | L | N | | |
Gonattcupen Etapp 5 | Kalmar OK | Småland | | club | | L | N | | |
Wed 15/2 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Thu 16/2 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Vinternatt E16 - Öjaby | Växjö OK | Småland | | club | | L | N | | |
Fri 17/2 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Sat 18/2 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Sun 19/2 | Veckans bana v 5-7 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
w 8 | Mon 20/2 | Veckans bana v 8-10 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Tue 21/2 | Veckans bana v 8-10 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Wed 22/2 | Veckans bana v 8-10 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Thu 23/2 | Veckans bana v 8-10 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
VBN deltävling 10 | IKHP Huskvarna | Småland | | loc | | L | N | | |
Fri 24/2 | Veckans bana v 8-10 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Sat 25/2 | Veckans bana v 8-10 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Vintercup Sydost #8 Kalmar OK | Kalmar OK | Småland | | loc | | L | | | |
Sun 26/2 | Veckans bana v 8-10 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Vinteralliansen | Målilla OK | Småland | | loc | | L | | | |
w 9 | Mon 27/2 | Veckans bana v 8-10 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Tue 28/2 | Veckans bana v 8-10 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Tjustmästerskap natt | Gamleby OK Västerviks OK | Småland | | loc | | L | N | | |
Wed 1/3 | Veckans bana v 8-10 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Veteran-OL Torsås OK | Torsås OK | Småland | | loc | | L | | | |
Thu 2/3 | Veckans bana v 8-10 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
VBN deltävling 11 | Os Hjälpkurvan | Småland | | loc | | L | N | | |
Fri 3/3 | Veckans bana v 8-10 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Sat 4/3 | Veckans bana v 8-10 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Sun 5/3 | Veckans bana v 8-10 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
w 10 | Mon 6/3 | Veckans bana v 8-10 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Tue 7/3 | Veckans bana v 8-10 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Wed 8/3 | Veckans bana v 8-10 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Veteran-OL Berga SOK | Berga SOK | Småland | | loc | | M | | | |
Thu 9/3 | Veckans bana v 8-10 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
VBN deltävling 12 | IKHP Huskvarna | Småland | | loc | | L | N | | |
Fri 10/3 | Veckans bana v 8-10 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Sat 11/3 | Veckans bana v 8-10 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Vintersprint #4 | Västerviks OK | Småland | | loc | | S | | | |
Sun 12/3 | Veckans bana v 8-10 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Allians 03-12 | Hultsfreds OK | Småland | | loc | | M | | | |
w 11 | Mon 13/3 | | | | | | | | | | |
Tue 14/3 | | | | | | | | | | |
Wed 15/3 | Veteran_OL Kronoberg | Växjö OK | Småland | | loc | | L | | | |
Veteran_OL Kronoberg | Växjö OK | Småland | | loc | | L | | | |
Veteran-OL Kronoberg | Växjö OK | Småland | | loc | | L | | | |
Thu 16/3 | Sprint intervaller | Målilla OK | Småland | | club | | S | | | |
Nissadals Natt-race | Bredaryds SOK | Småland | | loc | | S | N | | |
Fri 17/3 | | | | | | | | | | |
Sat 18/3 | | | | | | | | | | |
Sun 19/3 | | | | | | | | | | |
w 12 | Mon 20/3 | | | | | | | | | | |
Tue 21/3 | | | | | | | | | | |
Wed 22/3 | Veteran-OL Berga SOK | Berga SOK | Småland | | loc | | M | | | |
Thu 23/3 | | | | | | | | | | |
Fri 24/3 | | | | | | | | | | |
Sat 25/3 | | | | | | | | | | |
Sun 26/3 | | | | | | | | | | |
w 13 | Mon 27/3 | | | | | | | | | | |
Tue 28/3 | Alliansen | Hässleby SOK | Småland | | loc | | L | | | |
Wed 29/3 | Veteran OL Kronoberg | Alvesta SOK | Småland | | loc | | M | | | |
Thu 30/3 | | | | | | | | | | |
Fri 31/3 | | | | | | | | | | |
Sat 1/4 | | | | | | | | | | |
Sun 2/4 | Höglandets Vår-OL | SOK Aneby | Småland | | loc | | L | | | |
w 14 | Mon 3/4 | | | | | | | | | | |
Tue 4/4 | Veteran-OL i Södra Vätterbygden, Åsa | Jönköpings OK | Småland | | loc | | M | | | |
OL-alliansen | Målilla OK | Småland | | loc | | L | | | |
Wed 5/4 | Veteran-OL Ålems OK | Ålems OK | Småland | | loc | | L | | | |
Thu 6/4 | | | | | | | | | | |
Fri 7/4 | Veckans bana V15 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sat 8/4 | Veckans bana V15 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sun 9/4 | Veckans bana V15 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Växjödubbeln, dag 1, medel | Växjö OK | Småland | | nat | | M | | | |
w 15 | Mon 10/4 | Veckans bana V15 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Växjödubbeln, dag 2, lång | Växjö OK | Småland | | nat | | L | | | |
Höglandets Vår-OL - nytt försök! | SOK Aneby | Småland | | loc | | L | | | |
Tue 11/4 | Veckans bana V15 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Allians 04/11 | Hultsfreds OK | Småland | | loc | | M | | | |
Wed 12/4 | Veckans bana V15 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Träningspaket, Gamleby | Gamleby OK | Småland | | loc | | L | | | |
Veteran OL | Värend GN OL | Småland | | loc | | M | | | |
Höglandets Veteran-OL, vårpremiär | SOK Aneby | Småland | | loc | | L | | | |
Onsdagsorientering | Kalmar OK | Småland | | loc | | L | | | |
Träningsorientering veteranbanor | Gamleby OK | Småland | | loc | | L | | | |
Träningsorientering veteranbanor | Gamleby OK | Småland | | loc | | L | | | |
Thu 13/4 | Veckans bana V15 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Träningspaket, Gamleby | Gamleby OK | Småland | | loc | | L | | | |
Veteran-Ol i Södra Vätterbygden | IKHP Huskvarna | Småland | | loc | | M | | | |
Veteran OL Gamleby OK | Gamleby OK | Småland | | loc | | L | | | |
Njudung-natt | OK Njudung | Småland | | loc | | L | N | | |
Fri 14/4 | Veckans bana V15 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Träningspaket, Gamleby | Gamleby OK | Småland | | loc | | L | | | |
Sat 15/4 | Veckans bana V15 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Träningspaket, Gamleby | Gamleby OK | Småland | | loc | | L | | | |
Bredaryds medeldistans | Bredaryds SOK Gnosjö FK | Småland | | nat | | M | | | |
Swedish League, #1, medel (WRE) + Valdemarsviksdubbeln | Björkfors GOIF Gamleby OK Hammarkinds OK OK Denseln Söderköpings OK Västerviks OK | Östergötland Småland | | int | | M | | | |
Sun 16/4 | Veckans bana V15 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Träningspaket, Gamleby | Gamleby OK | Småland | | loc | | L | | | |
Bredaryds långdistans | Bredaryds SOK Gnosjö FK | Småland | | nat | | L | | | |
Swedish League, #2, lång (WRE) + Valdemarsviksdubbeln | Björkfors GOIF Gamleby OK Hammarkinds OK OK Denseln Söderköpings OK Västerviks OK | Östergötland Småland | | int | | L | | | |
w 16 | Mon 17/4 | Veckans bana v16 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Tue 18/4 | Veckans bana v16 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Alliansen Vimmerby | Vimmerby OK | Småland | | loc | | L | | | |
Wed 19/4 | Veckans bana v16 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
IFKSTOCKARYD | IFK Stockaryd | Småland | | loc | | L | | | |
Höglandets Veteran OL | IFK Stockaryd | Småland | | loc | | M | | | |
Motionsorientering | Lessebo OK | Småland | | loc | | L | | | |
Thu 20/4 | Veckans bana v16 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Veteranorientering Västervik | Västerviks OK | Småland | | loc | | L | | | |
Veteran-OL i Södra Vätterbygden, Munkaskog | OK Gränsen | Småland | | loc | | M | | | |
Nissadalsorientering | OK Reftele | Småland | | loc | | L | | | |
Ungdomsserie | Hultsfreds OK | Småland | | loc | | M | | | |
Njudungszonens ungdomsserie | Bodafors OK IFK Sävsjö IFK Stockaryd OK Bävern OK Njudung | Småland | | loc | | L | | | |
Njudungszonens ungdomsserie | IFK Stockaryd | Småland | | loc | | M | | | |
Fri 21/4 | Veckans bana v16 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sat 22/4 | Veckans bana v16 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sydsvenska Mästerskapen, individuell | Eksjö SOK | Småland | | champs | | L | | | |
Sydsvenska Mästerskapen, publiktävling | Eksjö SOK | Småland | | nat | | L | | | |
Sun 23/4 | Veckans bana v16 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sydsvenska Mästerskapen, publiktävling | Eksjö SOK | Småland | | nat | | M | | | |
Sydsvenska Mästerskapen, stafett | Eksjö SOK | Småland | | champs | R | L | | | |
w 17 | Mon 24/4 | Veckans bana V17 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Tue 25/4 | Veckans bana V17 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Ol-alliansen | Målilla OK | Småland | | loc | | L | | | |
Vätterbygdens Ungdomsserie Etapp 1 | Tenhults SOK | Småland | | loc | | L | | | |
Wed 26/4 | Veckans bana V17 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Höglandets Veteran-OL, Nässjö OK | Nässjö OK | Småland | | loc | | L | | | |
XXL Ungdomsserie och Motionsorientering | Alvesta SOK | Småland | | loc | | M | | | |
Thu 27/4 | Veckans bana V17 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Veteran OL Ankarsrums OK | Ankarsrums OK | Småland | | loc | | L | | | |
Veteran-Ol i Södra Vätterbygden | IK Vista | Småland | | loc | | M | | | |
Nissadalsträning, OK Stigen | OK Stigen | Småland | | loc | | L | | | |
Ungdomsserien SOK Viljan | SOK Viljan | Småland | | loc | | L | | | |
Fri 28/4 | Veckans bana V17 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Sat 29/4 | Veckans bana V17 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Hökensåsracet | OK Gränsen | Småland | | reg | | M | | | |
Nybro OK, dag 1, lång | Nybro OK | Småland | | nat | | L | | | |
Sun 30/4 | Veckans bana V17 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Nybro OK, dag 2, medel | Nybro OK | Småland | | nat | | M | | | |
w 18 | Mon 1/5 | OK Älmes vårtävling | OK Älme | Småland | | nat | | M | | | |
Veckans bana V18 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Tue 2/5 | Veckans bana V18 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
5-dagars på hemmaplan etapp 1 | OK Stigen | Småland | | club | | L | | | |
VOK miniallians | Vimmerby OK | Småland | | loc | | L | | | |
Tjustalliansens Ungdomsserie 1 | Västerviks OK | Småland | | loc | | M | | | |
Ungdomens 5-dagars Etapp 1 | Emmaboda Verda OK | Småland | | loc | | L | | | |
Ungdomsserien Höglandszonen delt 1 | SOK Aneby | Småland | | loc | | L | | | |
Wed 3/5 | Veckans bana V18 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Veteran-OL Oskarshamn | SOK Viljan | Småland | | loc | | L | | | |
Höglandets veteran-OL | Sol Tranås | Småland | | loc | | M | | | |
XXL Ungdomsserie och Motionsorientering | Växjö OK | Småland | | loc | | L | | | |
Njudungszonens ungdomsserie | Bodafors OK IFK Sävsjö IFK Stockaryd OK Bävern OK Njudung | Småland | | loc | | L | | | |
Thu 4/5 | Veckans bana V18 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Ungdomsserien | Målilla OK | Småland | | loc | | M | | | |
Veteran-OL i Södra Vätterbygden, Månsarps kyrka | Jönköpings OK | Småland | | loc | | M | | | |
Veterantävling Hultsfreds OK | Hultsfreds OK | Småland | | loc | | L | | | |
Nissadalsträning | Bredaryds SOK | Småland | | loc | | L | | | |
Fri 5/5 | Veckans bana V18 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Gränsfejden/Vättefejden, sprint | Markaryds FK Tockarps IK | Småland Skåne | | reg | | S | | | |
Sat 6/5 | Veckans bana V18 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Gränsfejden/Vättefejden, medel | Markaryds FK Tockarps IK | Småland Skåne | | nat | | M | | | |
Kalmarträffen | Kalmar OK | Småland | | nat | | M | | | |
Sun 7/5 | Veckans bana V18 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Lagadalskampen | FK Finn | Småland | | nat | | M | | | |
Torsås OK | Torsås OK | Småland | | nat | | L | | | |
w 19 | Mon 8/5 | Veckans bana V19 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Tue 9/5 | Veckans bana V19 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
5-dagars på hemmaplan etapp 2 | OK Stigen | Småland | | club | | M | | | |
MiniAllians | Hultsfreds OK | Småland | | loc | | M | | | |
Tjustalliansens Ungdomsserie nr 2 | Gamleby OK | Småland | | loc | | M | | | |
Vätterbygdens Ungdomsserie Etapp 2 | Bottnaryds IF | Småland | | loc | | M | | | |
Ungdomens 5-dagars Etapp 2 | Nybro OK | Småland | | loc | | L | | | |
Höglandsserien deltävling 2 | Eksjö SOK | Småland | | loc | | L | | | |
Wed 10/5 | Veckans bana V19 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Höglandets Veteran-OL | OK Bävern | Småland | | loc | | L | | | |
XXL Ungdomsserie och Motionsorientering | OK Norrvirdarna | Småland | | loc | | M | | | |
Njudungszonens ungdomsserie | Bodafors OK IFK Sävsjö IFK Stockaryd OK Bävern OK Njudung | Småland | | loc | | L | | | |
Thu 11/5 | Veckans bana V19 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Veteran OL Nö Småland , södra Östergötland | Vimmerby OK | Småland | | loc | | L | | | |
Ungdomsserien | Vimmerby OK | Småland | | loc | | L | | | |
Nissadals Ungdomscup Etapp 1 | OK Reftele | Småland | | loc | | L | | | |
Fri 12/5 | Veckans bana V19 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sat 13/5 | Veckans bana V19 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sun 14/5 | Veckans bana V19 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
w 20 | Mon 15/5 | Veckans bana V20 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Tue 16/5 | Veckans bana V20 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Ungdomens 5-dagars, Etapp 3 | Kalmar OK | Småland | | loc | | L | | | |
Tjustalliansens U-serie 3 | Ankarsrums OK | Småland | | loc | | L | | | |
5-dagars på hemmaplan, etapp 3 | OK Stigen | Småland | | club | | L | | | |
MiniAllians | Hultsfreds OK | Småland | | loc | | M | | | |
Höglandsserien deltävling 3 | Nässjö OK | Småland | | loc | | L | | | |
Wed 17/5 | Veckans bana V20 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Veteran-OL Målilla OK | Målilla OK | Småland | | loc | | L | | | |
Veteran OL Eksjö | Eksjö SOK | Småland | | loc | | L | | | |
Veteran-OL Kalmar | Kalmar OK | Småland | | loc | | L | | | |
Thu 18/5 | Veckans bana V20 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Fri 19/5 | Veckans bana V20 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Sat 20/5 | Veckans bana V20 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Sun 21/5 | Veckans bana V20 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
w 21 | Mon 22/5 | Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana vecka 21 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Tue 23/5 | Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana vecka 21 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Mini-alliansorientering Hässleby SOK | Hässleby SOK | Småland | | loc | | M | | | |
5-dagars på hemmaplan etapp 4 | OK Stigen | Småland | | club | | L | | | |
Ungdomens-5dagars etapp 4 | Torsås OK | Småland | | loc | | L | | | |
Höglandsserien deltävling 4 | Sol Tranås | Småland | | loc | | L | | | |
Wed 24/5 | Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana vecka 21 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Veteranorientering | Växjö AIS | Småland | | loc | | L | | | |
Höglandets veteranorientering | OK Njudung | Småland | | loc | | M | | | |
Wettersol Tour, #1 | OK Gränsen | Småland | | reg | | S | | | |
Thu 25/5 | Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana vecka 21 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Veteranorientering Västervik | Västerviks OK | Småland | | loc | | L | | | |
Veteran-Ol i Södra Vätterbygden | IKHP Huskvarna | Småland | | loc | | M | | | |
Nissadalszonen ungdomscup deltävling 2 | Anderstorps OK | Småland | | loc | | L | | | |
Ungdomsserien Målilla OK | Målilla OK | Småland | | loc | | S | | | |
Njudungszonens ungdomsserie | OK Njudung | Småland | | loc | | S | | | |
Fri 26/5 | Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana vecka 21 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sat 27/5 | Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana vecka 21 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Skogskarlarnas kamp Småland - Östergötland | Gränna-Bygdens OK | Småland | | loc | | M | | | |
Sun 28/5 | Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana vecka 21 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Lämmeltåget | Nässjö OK | Småland | | nat | R | S | | | |
w 22 | Mon 29/5 | Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana vecka 22 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Tue 30/5 | Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana vecka 22 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
5-dagars på hemmaplan etapp 5 | OK Stigen | Småland | | club | | L | | | |
Ungdomens 5-dagars, Etapp 5 | Ålems OK | Småland | | loc | | L | | | |
Höglandsserien deltävling 5 - Avslutning | Annebergs GIF | Småland | | loc | | S | | | |
Wed 31/5 | Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana vecka 22 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Höglandets veteranorientering | Gränna-Bygdens OK | Småland | | loc | | M | | | |
Veteran-ol Emmaboda | Emmaboda Verda OK | Småland | | loc | | L | | | |
Tjuststafetten | Gamleby OK | Småland | | loc | R | M | | | |
Wettersol Tour, #2 | Jönköpings OK OK Gränsen | Småland | | reg | | S | | | |
Thu 1/6 | Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana vecka 22 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Veteran-Ol i Södra Vätterbygden | Vaggeryds SOK | Småland | | loc | | M | | | |
Nissadalsträning Båraryd | OK Gisle | Småland | | loc | | L | | | |
Alla mot alla E1 | Kalmar OK | Småland | | club | | L | | | |
Fri 2/6 | Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana vecka 22 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sat 3/6 | Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana vecka 22 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
DM, sprint, Småland | OK Vivill | Småland | | champs | | S | | | |
DM, sprintstafett, Småland | OK Vivill | Småland | | champs | R | S | | | |
Sun 4/6 | Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana vecka 22 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
w 23 | Mon 5/6 | Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V23 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Tue 6/6 | Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V23 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Nationaldagssprinten, etapp 1 | Växjö OK | Småland | | reg | | S | | | |
Nationaldagssprinten, etapp 2 | Växjö OK | Småland | | reg | | S | | | |
Georg Käcks Minne | OK Bävern | Småland | | club | | L | | | |
Wed 7/6 | Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V23 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Höglandets Veteran OL | Annebergs GIF | Småland | | loc | | M | | | |
Höglandets sprintcup deltävling 1 | Eksjö SOK | Småland | | loc | | S | | | |
Wettersol Tour, #3 | OK Gränsen | Småland | | reg | | S | | | |
Thu 8/6 | Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V23 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Veteran-OL i Södra Vätterbygden, Motorbanan Taberg | Jönköpings OK | Småland | | loc | | M | | | |
GOK VeteranOL, Risdal | Gamleby OK | Småland | | loc | | L | | | |
Invigning av Gunnebokartan | Västerviks OK | Småland | | loc | | L | | | |
Fri 9/6 | Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V23 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sat 10/6 | Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V23 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Gängbudkavlen 2023 | Nässjö OK | Småland | | club | T | L | | | |
Stafett träning | OK Norrvirdarna | Småland | | club | R | L | | | |
Sun 11/6 | Veckans bana V21-23(Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V23 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Njudungskavlen | Bodafors OK | Småland | | loc | | L | | | |
w 24 | Mon 12/6 | Veckans bana V24 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Tue 13/6 | Veckans bana V24 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Höglandets SprintCup Deltävling 2 | Nässjö OK | Småland | | loc | | S | | | |
MiniAllians | Vimmerby OK | Småland | | loc | | M | | | |
Wed 14/6 | Veckans bana V24 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Veteran_OL Kronoberg | Växjö OK | Småland | | loc | | L | | | |
Veteran-OL Torsås OK | Torsås OK | Småland | | loc | | L | | | |
Nissadalszonens breddstafett | Burseryds IF | Småland | | loc | R | L | | | |
Thu 15/6 | Veckans bana V24 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Veteran-OL i Södra Vätterbygden, Tenhult | Tenhults SOK | Småland | | loc | | L | | | |
Veteranol Vimmerby OK i Södra Vi | Vimmerby OK | Småland | | loc | | M | | | |
Fri 16/6 | Veckans bana V24 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Sat 17/6 | Veckans bana V24 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Sun 18/6 | Veckans bana V24 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
w 25 | Mon 19/6 | Veckans bana V25 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Tue 20/6 | Veckans bana V25 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Veteran-Ol i Södra Vätterbygden | IKHP Huskvarna | Småland | | loc | | M | | | |
OL-alliansen, Målilla OK | Målilla OK | Småland | | loc | | L | | | |
Höglandets Sprintcup deltävling 3 | SOK Aneby | Småland | | loc | | S | | | |
Wed 21/6 | Veckans bana V25 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
VETERANOL KOHAGEN VÄSTERVIK | Västerviks OK | Småland | | loc | | S | | | |
Thu 22/6 | Veckans bana V25 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Fri 23/6 | Veckans bana V25 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sat 24/6 | Veckans bana V25 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sun 25/6 | Veckans bana V25 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
w 26 | Mon 26/6 | Veckans bana V26 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Tue 27/6 | Veckans bana V26 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Allians | Hultsfreds OK | Småland | | loc | | M | | | |
Höglands OL Tranås | Sol Tranås | Småland | | loc | | L | | | |
Wed 28/6 | Veckans bana V26 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Thu 29/6 | Veckans bana V26 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sommarnärtävling OK Gränsen | OK Gränsen | Småland | | loc | | L | | | |
Fri 30/6 | Veckans bana V26 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sat 1/7 | Veckans bana V26 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Tjoget | Emmaboda Verda OK Lessebo OK | Småland | | nat | R | L | C | | |
Sun 2/7 | Veckans bana V26 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Tjoget | Emmaboda Verda OK Lessebo OK | Småland | | nat | R | L | C | | |
w 27 | Mon 3/7 | Tjustsprinten | Ankarsrums OK | Småland | | nat | | S | | | |
Veckans bana V27 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Tue 4/7 | Veckans bana V27 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Tjust 2-dagars, dag 1, medel | Västerviks OK | Småland | | nat | | M | | | |
Wed 5/7 | Veckans bana V27 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Tjust 2-dagars, dag 2, lång | Västerviks OK | Småland | | nat | | L | | | |
Thu 6/7 | Veckans bana V27 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sommar närtävling | IKHP Huskvarna | Småland | | loc | | L | | | |
Fri 7/7 | Veckans bana V27 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sat 8/7 | Veckans bana V27 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sun 9/7 | Veckans bana V27 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
w 28 | Mon 10/7 | Veckans bana V28 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Tue 11/7 | Veckans bana V28 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Höglands-OL, Eksjö | Eksjö SOK | Småland | | loc | | L | | | |
Wed 12/7 | Veckans bana V28 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Thu 13/7 | Veckans bana V28 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Sommarnärtävling | Jönköpings OK | Småland | | loc | | M | | | |
Fri 14/7 | Veckans bana V28 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Idö Open | Västerviks OK | Småland | | loc | | L | | | |
Sat 15/7 | Veckans bana V28 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Sun 16/7 | Veckans bana V28 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
w 29 | Mon 17/7 | Veckans bana V29 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Tue 18/7 | Veckans bana V29 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Höglands-OL Nässjö | Nässjö OK | Småland | | loc | | L | | | |
Wed 19/7 | Veckans bana V29 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Thu 20/7 | Veckans bana V29 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sommarnärtävling | Gränna-Bygdens OK | Småland | | loc | | L | | | |
Fri 21/7 | Veckans bana V29 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sat 22/7 | Veckans bana V29 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sun 23/7 | Veckans bana V29 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
w 30 | Mon 24/7 | Veckans bana V30 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Tue 25/7 | Veckans bana V30 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Wed 26/7 | Veckans bana V30 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Thu 27/7 | Veckans bana V30 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Fri 28/7 | Veckans bana V30 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Sat 29/7 | Veckans bana V30 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Sun 30/7 | Veckans bana V30 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
w 31 | Mon 31/7 | Veckans bana V31 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Tue 1/8 | Veckans bana V31 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Höglands-OL | SOK Aneby | Småland | | loc | | L | | | |
Wed 2/8 | Veckans bana V31 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Thu 3/8 | Veckans bana V31 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Veteran-Ol i Södra Vätterbygden | IKHP Huskvarna | Småland | | loc | | M | | | |
Fri 4/8 | Veckans bana V31 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sat 5/8 | Veckans bana V31 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sun 6/8 | Veckans bana V31 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
w 32 | Mon 7/8 | Veckans bana V32 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Tue 8/8 | Veckans bana V32 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Höglands-OL Anneberg | Annebergs GIF | Småland | | loc | | L | | | |
OL-Alliansen, Vimmerby OK | Vimmerby OK | Småland | | loc | | L | | | |
Wed 9/8 | Veckans bana V32 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Höglandets Veteran-OL | SOK Aneby | Småland | | loc | | L | | | |
Thu 10/8 | Veckans bana V32 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Veteran-OL i Södra Vätterbygden, Dammhagen | Jönköpings OK | Småland | | loc | | M | | | |
Veteran.OL Västervik | Västerviks OK | Småland | | loc | | L | | | |
Nissadalsträning Burseryd | Burseryds IF | Småland | | loc | | L | | | |
Fri 11/8 | Veckans bana V32 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sat 12/8 | Veckans bana V32 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sun 13/8 | Veckans bana V32 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
w 33 | Mon 14/8 | Veckans bana V33 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Tue 15/8 | Veckans bana V33 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Wed 16/8 | Veckans bana V33 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Motionsorientering | Växjö OK | Småland | | loc | | M | | | |
Thu 17/8 | Veckans bana V33 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Ungdomsserien Sprint Vimmerby | Vimmerby OK | Småland | | loc | | S | | | |
Veteran-Ol i Södra Vätterbygden | IK Vista | Småland | | loc | | M | | | |
GOK Veteran-OL, Loftahammar | Gamleby OK | Småland | | loc | | L | | | |
Nissadalsträning | Anderstorps OK | Småland | | loc | | L | | | |
Fri 18/8 | Veckans bana V33 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sat 19/8 | Veckans bana V33 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Bauertrampet, dag 1, lång | Jönköpings OK | Småland | | nat | | L | | | |
Sun 20/8 | Veckans bana V33 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Bauertrampet, dag 2, medel | Jönköpings OK | Småland | | nat | | M | | | |
w 34 | Mon 21/8 | Veckans bana V34 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Tue 22/8 | Veckans bana V34 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
MiniAllians 0822 | Hultsfreds OK | Småland | | loc | | M | | | |
Vätterbygdens Ungdomsserie etapp 3 | IK Vista | Småland | | loc | | M | | | |
Wed 23/8 | Veckans bana V34 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Höglandets Veteran-OL | Forserums SOK | Småland | | loc | | L | | | |
XXL Ungdomsserie och Motionsorientering | Alvesta SOK | Småland | | loc | | M | | | |
Thu 24/8 | Veckans bana V34 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Veteran-OL i Södra Vätterbygden, Vidablick | OK Gränsen | Småland | | loc | | M | | | |
Ungdomsserie | Hultsfreds OK | Småland | | loc | | M | | | |
Nissadalszonens ungdomscup etapp 3 | OK Stigen | Småland | | loc | | L | | | |
Öppet Njudungsmästerskap Dag | OK Bävern | Småland | | loc | | M | | | |
Dag KM Kalmar OK | Kalmar OK | Småland | | club | | M | | | |
Fri 25/8 | Veckans bana V34 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Sat 26/8 | Veckans bana V34 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Nässjö OK:s medeldistans | Nässjö OK | Småland | | reg | | M | | | |
Sun 27/8 | Veckans bana V34 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Målilla OK | Målilla OK | Småland | | nat | | M | | | |
w 35 | Mon 28/8 | Veckans bana V35 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Tue 29/8 | Veckans bana V35 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Mini-Allians | Vimmerby OK | Småland | | loc | | M | | | |
Tjustalliansens Ungdomsserie #4 | Västerviks OK | Småland | | loc | | L | | | |
KM Sprint | SOK Aneby | Småland | | club | | S | | | |
Vätterbygdens Ungdomsserie Etapp 4 | IF Hallby SOK | Småland | | loc | | M | | | |
Wed 30/8 | Veckans bana V35 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
XXL Ungdomsserie och Motionsorientering | Lessebo OK | Småland | | loc | | L | | | |
Njudungszonens ungdomsserie | Bodafors OK IFK Sävsjö IFK Stockaryd OK Bävern OK Njudung | Småland | | loc | | L | | | |
Thu 31/8 | Veckans bana V35 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Klubbmatch Vätterbygden / Höglandets veteraner | Skillingaryds FK Vaggeryds SOK | Småland | | loc | | M | | | |
Ungdomsserien Målilla OK | Målilla OK | Småland | | loc | | M | | | |
Nissadalszonen ungdomscup deltävling 4 | OK Gisle | Småland | | loc | | S | | | |
Fri 1/9 | Veckans bana V35 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Sat 2/9 | Veckans bana V35 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
DM, medel, Småland | OK Norrvirdarna | Småland | | champs | | M | | | |
Sun 3/9 | Veckans bana V35 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
DM, stafett, Småland | OK Norrvirdarna | Småland | | champs | R | L | | | |
DM, stafett, Småland Öppna banor | OK Norrvirdarna | Småland | | loc | | L | | | |
w 36 | Mon 4/9 | Veckans bana V36 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Tue 5/9 | Veckans bana V36 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
OL-alliansen, Målilla OK | Målilla OK | Småland | | loc | | M | | | |
Tjustmästerskap Dag & Ungdomsserien nr 5 | Ankarsrums OK | Småland | | loc | | L | | | |
Wed 6/9 | Veckans bana V36 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Provlöpning Etapp 4, Havslätt | Hultsfreds OK | Småland | | club | | M | | | |
Veteran-OL Nybro OK | Nybro OK | Småland | | club | | M | | | |
Höglandets Veteran-OL | IFK Sävsjö | Småland | | loc | | L | | | |
XXL Ungdomsserie och Motionsorientering | Växjö OK | Småland | | loc | | L | | | |
Zonträning | Markaryds FK | Småland | | loc | | L | | | |
Thu 7/9 | Veckans bana V36 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Vimmerby OK Veteranol | Vimmerby OK | Småland | | club | | M | | | |
Nissadalsträning OK Vivill | OK Vivill | Småland | | loc | | L | | | |
Fri 8/9 | Veckans bana V36 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Sat 9/9 | Veckans bana V36 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Provlöpning Etapp 1, Rosenfors | Hultsfreds OK | Småland | | club | | L | | | |
Sun 10/9 | Veckans bana V36 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Provlöpning Etapp 2, Rosenfors | Hultsfreds OK | Småland | | club | | M | | | |
KM Dag | SOK Aneby | Småland | | club | | L | | | |
Hillesprinten | OK Stigen | Småland | | loc | | S | | | |
w 37 | Mon 11/9 | | | | | | | | | | |
Tue 12/9 | Mini-alliansorientering Hässleby SOK | Hässleby SOK | Småland | | vb | | M | | | |
Ungdomsserien avslutning 2023 | Gamleby OK | Småland | | loc | | S | | | |
Wed 13/9 | Provlöpning Etapp 3, Gunnarsö | Hultsfreds OK | Småland | | club | | L | | | |
Veteranorientering | Växjö AIS | Småland | | loc | | L | | | |
Veteranorientering | Växjö AIS | Småland | | loc | | L | | | |
Onsdagsorientering | Kalmar OK | Småland | | loc | | L | | | |
Höglandets Veteran-OL | OK Bävern | Småland | | loc | | L | | | |
Thu 14/9 | Veteran-OL i Södra Vätterbygden, Ryttarns mosse | Jönköpings OK | Småland | | loc | | M | | | |
Veteran-OL | Målilla OK | Småland | | loc | | L | | | |
Fri 15/9 | Älghornsnatten 23 | Hultsfreds OK | Småland | | loc | | M | N | | |
Sat 16/9 | Ålems OK | Ålems OK | Småland | | nat | | M | | | |
Sun 17/9 | Anebyorienteringen | SOK Aneby | Småland | | reg | | M | | | |
w 38 | Mon 18/9 | | | | | | | | | | |
Tue 19/9 | | | | | | | | | | |
Wed 20/9 | Provlöpning Etapp 5, Flathult | Hultsfreds OK | Småland | | club | | L | | | |
VeteranOL | Bodafors OK | Småland | | loc | | L | | | |
Veteran-OL Torsås OK | Torsås OK | Småland | | loc | | L | | | |
Thu 21/9 | AOK Veteran 2023-09-21 | Ankarsrums OK | Småland | | loc | | L | | | |
Veteran-OL i Södra Vätterbygden, Tenhult | Tenhults SOK | Småland | | loc | | L | | | |
Fri 22/9 | | | | | | | | | | |
Sat 23/9 | DM, natt, Småland | IKHP Huskvarna | Småland | | champs | | L | N | | |
Sun 24/9 | DM, lång, Småland | Gränna-Bygdens OK | Småland | | champs | | L | | | |
w 39 | Mon 25/9 | | | | | | | | | | |
Tue 26/9 | KM Sprint Kalmar OK | Kalmar OK | Småland | | club | | S | | | |
Wed 27/9 | Veteran-OL | Lessebo OK | Småland | | loc | | L | | | |
Veteran-OL | Lessebo OK | Småland | | loc | | M | | | |
Höglandets Veteran-OL, Nässjö OK | Nässjö OK | Småland | | club | | L | | | |
Thu 28/9 | Veteran-OL i Södra Vätterbygden , Bottnaryds IF | Bottnaryds IF | Småland | | loc | | L | | | |
GOK VeteranOL, Krokstorp | Gamleby OK | Småland | | loc | | L | | | |
Fri 29/9 | Hökensåsracet, natt, Pölder Cup, avslutning | OK Gränsen | Småland | | nat | | L | N | | |
Veckans bana 39-40 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Sat 30/9 | Hökensåsracet, medel, Pölder Cup, avslutning | OK Gränsen | Småland | | nat | | M | | | |
Sun 1/10 | | | | | | | | | | |
w 40 | Mon 2/10 | | | | | | | | | | |
Tue 3/10 | | | | | | | | | | |
Wed 4/10 | Veteran-Ol i Södra Vätterbygden, Öxnegården | IKHP Huskvarna | Småland | | loc | | M | | | |
Veteran-OL, Ålems OK | Ålems OK | Småland | | loc | | M | | | |
Thu 5/10 | Vimmerby OK Veteranol 2023-10-05 | Vimmerby OK | Småland | | loc | | M | | | |
Fri 6/10 | | | | | | | | | | |
Sat 7/10 | | | | | | | | | | |
Sun 8/10 | | | | | | | | | | |
w 41 | Mon 9/10 | | | | | | | | | | |
Tue 10/10 | | | | | | | | | | |
Wed 11/10 | Veteran OL Kronoberg | Alvesta SOK | Småland | | loc | | M | | | |
Höglandets veteranorientering | OK Njudung | Småland | | loc | | M | | | |
Thu 12/10 | Veteran-OL i Södra Vätterbygden, Smedjehov | Jönköpings OK | Småland | | loc | | M | | | |
Veteran-OL | Målilla OK | Småland | | loc | | L | | | |
Fri 13/10 | KM Natt | SOK Aneby | Småland | | club | | L | N | | |
Sat 14/10 | | | | | | | | | | |
Sun 15/10 | Älmesprinten | OK Älme | Småland | | reg | | S | | | |
w 42 | Mon 16/10 | | | | | | | | | | |
Tue 17/10 | | | | | | | | | | |
Wed 18/10 | Veteran-OL | Kalmar OK | Småland | | loc | | L | | | |
Höglandets veteran.OL | Sol Tranås | Småland | | loc | | M | | | |
Thu 19/10 | Veteranorientering VO | Västerviks OK | Småland | | loc | | L | | | |
Veteran-OL Södra Vätterbygden Hallbystugan | IF Hallby SOK | Småland | | loc | | M | | | |
Fri 20/10 | Veckans bana natt (Tjustalliansen) v 43-44 | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Avslutning XXL ungdomsserie | Alvesta SOK | Småland | | loc | | M | N | | |
Sat 21/10 | | | | | | | | | | |
Sun 22/10 | Anderstorpssprinten | Anderstorps OK | Småland | | reg | | S | | | |
w 43 | Mon 23/10 | | | | | | | | | | |
Tue 24/10 | | | | | | | | | | |
Wed 25/10 | Veteran OL | Värend GN OL | Småland | | loc | | M | | | |
Höglandets OL-veteraner Eksjö SOK | Eksjö SOK | Småland | | loc | | L | | | |
Thu 26/10 | Veteran-OL i Södra Vätterbygden, IKHP | IKHP Huskvarna | Småland | | loc | | L | | | |
Natt KM Kalmar OK | Kalmar OK | Småland | | club | | M | N | | |
Vinternatt Etapp 1 | Växjö OK | Småland | | club | | L | N | | |
Fri 27/10 | | | | | | | | | | |
Sat 28/10 | Närtävling och Klubb KM | Nybro OK | Småland | | loc | | L | | | |
Sun 29/10 | | | | | | | | | | |
w 44 | Mon 30/10 | | | | | | | | | | |
Tue 31/10 | | | | | | | | | | |
Wed 1/11 | Veteran-OL Berga SOK | Berga SOK | Småland | | loc | | M | | | |
Thu 2/11 | Vinternatt E2 | OK Norrvirdarna | Småland | | club | | L | N | | |
Fri 3/11 | | | | | | | | | | |
Sat 4/11 | | | | | | | | | | |
Sun 5/11 | | | | | | | | | | |
w 45 | Mon 6/11 | | | | | | | | | | |
Tue 7/11 | Tjustalliansens Nattcup #1 | Västerviks OK | Småland | | loc | | L | N | | |
Wed 8/11 | veteran-OL Kronoberg | Växjö OK | Småland | | loc | | L | | | |
Veteran-OL Kronoberg | Växjö OK | Småland | | loc | | M | | | |
Veteran-OL Torsås OK | Torsås OK | Småland | | loc | | L | | | |
Thu 9/11 | Natt-KM 2023 | Nässjö OK | Småland | | club | | M | N | | |
Natt-Sprint | Målilla OK | Småland | | club | | S | | | |
Vinternatt etapp 3 | Kexholms SK | Småland | | loc | | L | N | | |
Fri 10/11 | Natt-OL Eksjö SOK | Eksjö SOK | Småland | | loc | | L | N | | |
Sat 11/11 | | | | | | | | | | |
Sun 12/11 | | | | | | | | | | |
w 46 | Mon 13/11 | | | | | | | | | | |
Tue 14/11 | Tjustalliansens Nattcup #2 | Västerviks OK | Småland | | loc | | L | N | | |
Wed 15/11 | Veteran-ol Emmaboda | Emmaboda Verda OK | Småland | | loc | | L | | | |
Thu 16/11 | Landslagets Höstsamling - Öppna träningar #1 Sprint kval och Final | IKHP Huskvarna Svenska Orienteringsförbundet | Småland | | club | | S | | | |
Vinternatt E4 23/24 | Växjö OK | Småland | | loc | | L | C | | |
Fri 17/11 | Landslagets Höstsamling - Öppna träningar #2 Stafett träning Skog | Jönköpings OK Svenska Orienteringsförbundet | Småland | | club | | M | | | |
Landslagets Höstsamling - Öppna träningar #3 Medeldistans | IKHP Huskvarna Svenska Orienteringsförbundet | Småland | | club | | M | | | |
Sat 18/11 | Landslagets Höstsamling - Öppna träningar #4 Knockout Sprint Kval | IKHP Huskvarna Svenska Orienteringsförbundet | Småland | | club | | S | | | |
Landslagets Höstsamling - Öppna träningar #5 Knockout Sprint Finaler | IKHP Huskvarna Svenska Orienteringsförbundet | Småland | | club | | S | | | |
Sun 19/11 | Landslagets Höstsamling - Öppna träningar #6 Brunbild/långpass | IKHP Huskvarna Svenska Orienteringsförbundet | Småland | | club | | L | | | |
Älghornet 2023 | Västerviks OK | Småland | | club | | L | | | |
w 47 | Mon 20/11 | | | | | | | | | | |
Tue 21/11 | | | | | | | | | | |
Wed 22/11 | | | | | | | | | | |
Thu 23/11 | VBN 2023/2024 deltävling 1 | Os Hjälpkurvan | Småland | | loc | | L | N | | |
Vinternatt etapp 5,2023-11-23 | Växjö OK | Småland | | club | | L | | | |
Nissadals Natt-race | Bredaryds SOK | Småland | | loc | | M | N | | |
Fri 24/11 | | | | | | | | | | |
Sat 25/11 | | | | | | | | | | |
Sun 26/11 | Slutdrevet | OK Njudung | Småland | | club | | L | | | |
Tjustalliansens Vintercup #1 | Gamleby OK | Småland | | loc | | M | | | |
w 48 | Mon 27/11 | | | | | | | | | | |
Tue 28/11 | Tjustalliansens Nattcup #3 | Västerviks OK | Småland | | loc | | L | N | | |
Wed 29/11 | Veteran-OL Oskarshamn | SOK Viljan | Småland | | loc | | L | | | |
Thu 30/11 | Vinternatt Etapp 6 | OK Norrvirdarna | Småland | | loc | | L | N | | |
Vätterbygden by night deltävling 2 Sanda OLGY | IKHP Huskvarna | Småland | | club | | L | N | | |
Fri 1/12 | | | | | | | | | | |
Sat 2/12 | | | | | | | | | | |
Sun 3/12 | | | | | | | | | | |
w 49 | Mon 4/12 | | | | | | | | | | |
Tue 5/12 | | | | | | | | | | |
Wed 6/12 | | | | | | | | | | |
Thu 7/12 | VBN deltävling 3 | IKHP Huskvarna | Småland | | loc | | L | N | | |
Vinternatt E7 | Alvesta SOK | Småland | | loc | | M | N | | |
Nissadals Natt-Race | Bredaryds SOK | Småland | | loc | | M | N | | |
Fri 8/12 | | | | | | | | | | |
Sat 9/12 | Lucianatten 2023 | Lessebo OK | Småland | | loc | | L | N | | |
Sun 10/12 | Tjustalliansens Vintercup #2 | Västerviks OK | Småland | | loc | | M | | | |
w 50 | Mon 11/12 | | | | | | | | | | |
Tue 12/12 | Tjustalliansens Nattcup #4 | Västerviks OK | Småland | | loc | | L | N | | |
Wed 13/12 | | | | | | | | | | |
Thu 14/12 | VBN Deltävling 4 | OK Gränsen | Småland | | loc | | L | | | |
Vinternatt etapp 8 | Växjö OK | Småland | | loc | | L | N | | |
Eksjö OLGYs Natt KM | Os Hjälpkurvan | Småland | | club | | L | N | | |
Fri 15/12 | | | | | | | | | | |
Sat 16/12 | | | | | | | | | | |
Sun 17/12 | Julruschen | Bredaryds SOK | Småland | | club | | M | | | |
w 51 | Mon 18/12 | | | | | | | | | | |
Tue 19/12 | | | | | | | | | | |
Wed 20/12 | | | | | | | | | | |
Thu 21/12 | Vinternatt E9 - Brittatorp | Växjö OK | Småland | | club | | L | N | | |
Fri 22/12 | | | | | | | | | | |
Sat 23/12 | FamM | OK Njudung | Småland | | club | | S | | | |
Sun 24/12 | FamM | OK Njudung | Småland | | club | | S | | | |
w 52 | Mon 25/12 | FamM | OK Njudung | Småland | | club | | S | | | |
Tue 26/12 | Annandagssprinten | Vimmerby OK | Småland | | loc | | S | | | |
Zonträning Kalmar OK | Kalmar OK | Småland | | loc | | L | | | |
Wed 27/12 | | | | | | | | | | |
Thu 28/12 | | | | | | | | | | |
Fri 29/12 | | | | | | | | | | |
Sat 30/12 | | | | | | | | | | |
Sun 31/12 | Nyårslöpet ( Tjustalliansens Vintercup ) | Ankarsrums OK | Småland | | loc | | L | | | |