Sat 22/3 | GMOK's öppna PreO-KM | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | T | club | | L | | | |
Fri 4/4 | PreO Natt | FK Boken Örkelljunga FK | Skåne | T | nat | | L | N | | |
Sat 5/4 | PreO Dag Lång | FK Boken Örkelljunga FK | Skåne | T | nat | | L | | | |
Sun 6/4 | PreO Dag Lång | FK Boken Örkelljunga FK | Skåne | T | nat | | L | | | |
Thu 1/5 | PreO Surahammar | Surahammars SOK | Västmanland | T | nat | | L | | | |
Fri 2/5 | PreO Öppet DM Västmanland | Västerås SOK | Västmanland | T | champs | | L | | | |
Sat 17/5 | PreO Öppet DM Natt Uppland | Sigtuna OK | Uppland | T | champs | | M | N | | |
Sat 17/5 | PreO Länna IF | Länna IF | Uppland | T | nat | R | L | | | |
Sat 17/5 | PreO OK Linné | OK Linné | Uppland | T | nat | | L | | | |
Sun 18/5 | PreO Björklinge SOK | Björklinge SOK | Uppland | T | nat | | M | | | |
Tue 20/5 | PreO DM Dag | OK Roslagen | Uppland | T | champs | | L | | | |
Sat 24/5 | PreO DM Skåne | IS Kullen | Skåne | FT | champs | | L | | | |
Sun 25/5 | Pre O När OL | FK Friskus-Varberg OK Nackhe | Halland | T | loc | | L | | | |
Fri 30/5 | PreO i Väst | Kungälvs OK | Göteborg | T | nat | | L | | | |
Sat 31/5 | PreO i Väst | Stenungsunds OK | Bohuslän-Dal | T | nat | | L | | | |
Sun 1/6 | PreO i Väst | OK Skogsmunken | Bohuslän-Dal | T | nat | | L | | | |
Sat 14/6 | PreO Öppet DM, Bohuslän-Dal, Göteborg, Västergötlands OF | Vänersborgs SK | Västergötland | T | champs | | L | | | |
Sun 20/7 - Fri 25/7 | O-Ringen Skåne 2014 | O-Ringen | | FMT | nat | | L | | | |
Fri 15/8 | PreO Öppet DM Dalarna | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | T | champs | | L | | | |
Sat 16/8 | PreO Helsingehelg stafett | Rehns BK | Hälsingland | T | nat | R | L | | | |
Sat 16/8 | PreO Helsingehelg, Öppet DM Dag | Rehns BK | Hälsingland | T | champs | | L | | | |
Sun 17/8 | PreO Helsingehelg | Rehns BK | Hälsingland | T | nat | | L | | | |
Sat 30/8 | PreO Öppet DM Halland | OK Gläntan Vessigebro | Halland | T | champs | | L | | | |
Sun 31/8 | PreO Fyrklubbs | OK Tyringe | Skåne | FT | reg | | L | | | |
Fri 26/9 | PreO SM Natt | OK Rodhen | Uppland | T | champs | | L | N | | |
Fri 26/9 | PreO SM TempO | OK Rodhen | Uppland | T | champs | | S | | | |
Sat 27/9 | PreO SM Dag | OK Rodhen | Uppland | T | champs | | L | | | |
Sat 1/11 | PreO TempO OK Linné | OK Linné | Uppland | T | champs | | S | | | |
Sat 1/11 | PreO Rodhenloppet | OK Rodhen | Uppland | T | nat | | L | N | | |
Sun 2/11 | PreO Björklinge SOK | Björklinge SOK | Uppland | T | nat | | M | | | |
Thu 6/11 | PreO Öppet DM Natt Göteborg | OK Landehof | Göteborg | T | champs | | L | N | | |
Sat 6/12 | Dalaoffensiven | Dalarnas OF | Dalarna | FSMT | loc | | S | | | |