w 35 | Fri 1/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckan Bana Mostugan 22/8 - 3/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana V35 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V 35-36 Kalven | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Viken (Rifallet) | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana V 35 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V35 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 29/8 - 10/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 29/8 - 10/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v35 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckans bana | Lesjöfors SK | Värmland | | vb | | M | | | |
Motions OL | Vänersborgs SK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Dejefors | Deje SF | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Slåttvägen | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
VECKANS BANA 31/8-4/9 STRÄNGNÄS | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
Motionsorienterin Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
DM, natt, Östergötland | Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | | champs | | L | N | | |
DM, natt, Södermanland | OK Hällen | Södermanland | | champs | | L | N | | |
Veckans Bana Välsviken | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans teknikbana v36 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana Follingbobrottet 20/8-2/9 Se den 20/8 i Eventor för arrangemang | Svaide Roma SOK | Gotland | | vb | | M | | | |
DM, natt, Värmland | Degerfors OK | Värmland | | champs | | L | N | | |
Östra Nattserien #2 | Övertorneå IF | Norrbotten | | loc | | L | N | | |
Sat 2/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckan Bana Mostugan 22/8 - 3/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana V35 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V 35-36 Kalven | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Viken (Rifallet) | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana V 35 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V35 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 29/8 - 10/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 29/8 - 10/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v35 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckans bana | Lesjöfors SK | Värmland | | vb | | M | | | |
Motions OL | Vänersborgs SK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Dejefors | Deje SF | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Slåttvägen | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
VECKANS BANA 31/8-4/9 STRÄNGNÄS | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
Motionsorienterin Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Välsviken | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans teknikbana v36 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
DM, lång, Gästrikland | Valbo AIF | Gästrikland | | champs | | L | | | |
DM, lång, Stockholm | Attunda OK Bromma-Vällingby SOK | Stockholm | | champs | | L | | | |
DM, medel, Gotland | Garda OK | Gotland | | champs | | M | | | |
DM, medel, Skåne | OK Silva Rävetofta OK | Skåne | | champs | | M | | | |
DM, medel, Småland | OK Norrvirdarna | Småland | | champs | | M | | | |
DM, medel, Uppland | OK Roslagen | Uppland | | champs | | M | | | |
DM, medel, Västmanland | Fagersta OK OK Hedströmmen | Västmanland | | champs | | M | | | |
DM, sprint, Dalarna | Ludvika OK | Dalarna | | champs | | S | | | |
DM, sprint, Västerbotten | Umeå OK | Västerbotten | | champs | | S | | | |
DM, sprintstafett, Dalarna | Ludvika OK | Dalarna | | champs | R | S | | | |
DM, sprintstafett, Västerbotten | Umeå OK | Västerbotten | | champs | R | S | | | |
Ekorren cup | Linköpings OK | Östergötland | | reg | R | L | | | |
EM-test, individuell sprintdistans | Dalaportens OL Svenska Orienteringsförbundet | Dalarna | | nat | | S | | | |
Renlunken | OK Renen | Norrbotten | | reg | | M | | | |
DM, medel, Blekinge | Karlskrona SOK | Blekinge | | champs | | M | | | |
DM, medel, Bohuslän-Dal | OK Gipen | Bohuslän-Dal | | champs | | M | | | |
DM, medel, Göteborg | Lerums SOK | Göteborg | | champs | | M | | | |
DM, medel, Halland | OK Nackhe | Halland | | champs | | M | | | |
DM, medel, Örebro Län | KFUM Örebro OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | champs | | M | | | |
DM, medel, Västergötland | OK Tranan | Västergötland | | champs | | M | | | |
Skyttisrundan MTBO, DM, medel, Ångermanland | Skogslöparna | Ångermanland | M | reg | | M | | | |
Rannåsendagen 2023 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | loc | | L | | | |
Öppna banor DM sprinstafett Västerbotten | Umeå OK | Västerbotten | | loc | | S | | | |
Sun 3/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckan Bana Mostugan 22/8 - 3/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana V35 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V 35-36 Kalven | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Viken (Rifallet) | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana V 35 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V35 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 29/8 - 10/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 29/8 - 10/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v35 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckans bana | Lesjöfors SK | Värmland | | vb | | M | | | |
Motions OL | Vänersborgs SK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Dejefors | Deje SF | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Slåttvägen | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
VECKANS BANA 31/8-4/9 STRÄNGNÄS | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
Motionsorienterin Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Välsviken | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans teknikbana v36 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
DM, lång, Dalarna | Ludvika OK | Dalarna | | champs | | L | | | |
DM, lång, Östergötland | IFK Linköpings OS | Östergötland | | champs | | L | | | |
DM, lång, Värmland | OK Djerf | Värmland | | champs | | L | | | |
DM, lång, Västmanland | Fagersta OK OK Hedströmmen | Västmanland | | champs | | L | | | |
DM, medel, Stockholm | Attunda OK Bromma-Vällingby SOK | Stockholm | | champs | | M | | | |
DM, stafett, Göteborg | Kungälvs OK | Göteborg | | champs | R | L | | | |
DM, stafett, Halland | FK Friskus-Varberg | Halland | | champs | R | L | | | |
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasser | FK Friskus-Varberg | Halland | | reg | | L | | | |
DM, stafett, Skåne | OK Silva Rävetofta OK | Skåne | | champs | R | L | | | |
DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasser | OK Silva Rävetofta OK | Skåne | | reg | | L | | | |
DM, stafett, Småland | OK Norrvirdarna | Småland | | champs | R | L | | | |
EM-test, knockout-sprint | Dalaportens OL Svenska Orienteringsförbundet | Dalarna | | nat | | S | | | |
Kalvdansen | OK Renen | Norrbotten | | reg | R | S | | | |
Kalvdansen, individuella öppna klasser | OK Renen | Norrbotten | | reg | | S | | | |
MTBO Revanschen | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | M | loc | | M | | | |
Valbos nationella | Valbo AIF | Gästrikland | | nat | | M | | | |
Veckans bana - Gådeåberget | Härnösands OK | Ångermanland | | vb | | M | | | |
DM, stafett, Västergötland | OK Tranan | Västergötland | | champs | R | L | | | |
DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasser | OK Tranan | Västergötland | | reg | | L | | | |
Dag KM | Sundsvalls OK | Medelpad | | club | | M | | | |
DM, lång, Bohuslän-Dal | OK Gipen | Bohuslän-Dal | | champs | | L | | | |
DM, lång, Örebro Län | KFUM Örebro OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | champs | | L | | | |
DM, stafett, Blekinge | Karlskrona SOK | Blekinge | | champs | R | L | | | |
DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasser | Karlskrona SOK | Blekinge | | reg | | M | | | |
DM, stafett, Uppland | OK Rodhen | Uppland | | champs | R | L | | | |
DM, sprint, Hälsingland | Forsa OK | Hälsingland | | champs | | S | | | |
DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasser | OK Rodhen | Uppland | | reg | | L | | | |
DM, lång, Södermanland | Södertälje-Nykvarn OF | Södermanland | | champs | | L | | | |
DM, stafett, Småland Öppna banor | OK Norrvirdarna | Småland | | loc | | L | | | |
DM, medel, Hälsingland | Forsa OK | Hälsingland | | champs | | M | | | |
w 36 | Mon 4/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans bana V 35-36 Kalven | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Viken (Rifallet) | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana V 35 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V35 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 29/8 - 10/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 29/8 - 10/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Dejefors | Deje SF | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Slåttvägen | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
VECKANS BANA 31/8-4/9 STRÄNGNÄS | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
Motionsorienterin Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Välsviken | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans teknikbana v36 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana - Gådeåberget | Härnösands OK | Ångermanland | | vb | | M | | | |
Månadens bana MTBO Länsmansgården (2 aug-15 sep) | Tolereds Allmänna IK | Göteborg | M | vb | | L | | | |
Veckans bana V36 OK Linné | OK Linné | Uppland | | vb | | L | | | |
Veckans bana V36 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
WDOC23 DMOWC relay | Attunda OK IFK Enskede | Stockholm | | loc | | L | | | |
Veckans Bana V 36 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Motions-OL #10 Kronberget | Vännäs OK | Västerbotten | | loc | | M | | | |
Veckans bana HSOK V36 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Tue 5/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Viken (Rifallet) | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana 29/8 - 10/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 29/8 - 10/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Slåttvägen | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
Motionsorienterin Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Välsviken | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans teknikbana v36 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana - Gådeåberget | Härnösands OK | Ångermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V36 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 36 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Motions-OL #10 Kronberget | Vännäs OK | Västerbotten | | loc | | M | | | |
Veckans bana HSOK V36 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckan Bana Mostugan 5/9- 17/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veteran-OL Oxelösund | OK Måsen | Södermanland | | loc | | L | | | |
Dala Veteran-OL | Stora Skedvi IK SOFF | Dalarna | | loc | | L | | | |
Veteran-ol | Mullsjö SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
ÖPPEN TRÄNING VETERAN-SM | OK Tiveden | Västergötland | | loc | | M | | | |
Veckans bana - Hemlingby v36 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Motions-OL | OK Flundrehof | Västergötland | | loc | | L | | | |
Höstspringet Eskilstuna | Eskilstuna OL | Södermanland | | loc | | L | | | |
Motions-OL Stensta | Kristinehamns OK | Värmland | | loc | | M | | | |
Motionsorientering Ruddalen | IF Marin Väst | Göteborg | | loc | | M | | | |
Tisdagsträning | IF Marin Väst | Göteborg | | club | | L | | | |
Motions-OL - Borås 4 av 5 HT [OK Orinto] | OK Orinto | Västergötland | | loc | | M | | | |
Motions-OL (Medel) | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | M | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Motions-OL Kedjeåsen | OK Djerf | Värmland | | loc | | L | | | |
OL-alliansen, Målilla OK | Målilla OK | Småland | | loc | | M | | | |
Sörklubbs #11 Ljusne | Ljusne-Ala OK Söderhamns OK | Hälsingland | | loc | | M | | | |
Ungdomscup, kretsträning och klubbmatch | Mullsjö SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Pokaljakt 2023 Final | OK Älgen | Värmland | | loc | | L | | | |
4-Klubbs | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
FOK:s Höstcup Etapp 3 | Falkenbergs OK | Halland | | loc | | M | | | |
Fyrklöver #4 2023 | Garphyttans IF Örebro Läns OF | Örebro Län | | loc | | M | | | |
Kontinent Park Tour Etapp 3 | OK Kontinent | Skåne | | loc | | S | | | |
Umeåregionens teknikträning | Umeå OK | Västerbotten | | loc | | L | | | |
Medelpad Runt #13 | Medelpads OF | Medelpad | | loc | | S | | | |
Motionsorientering Svartåna | OK Mangen | Värmland | | loc | | L | | | |
Tränings-OL Munkhyttan | Lindebygdens OK | Örebro Län | | loc | | L | | | |
Tjustmästerskap Dag & Ungdomsserien nr 5 | Ankarsrums OK | Småland | | loc | | L | | | |
Norrcup | Hudiksvalls OK | Hälsingland | | loc | | M | | | |
Wed 6/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Viken (Rifallet) | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana 29/8 - 10/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 29/8 - 10/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Slåttvägen | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
Motionsorienterin Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Välsviken | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans teknikbana v36 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana - Gådeåberget | Härnösands OK | Ångermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V36 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 36 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Motions-OL #10 Kronberget | Vännäs OK | Västerbotten | | loc | | M | | | |
Veckans bana HSOK V36 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckan Bana Mostugan 5/9- 17/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v36 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Luffarligan Källbrink | Snättringe SK | Stockholm | | loc | | L | | | |
Provlöpning Etapp 4, Havslätt | Hultsfreds OK | Småland | | club | | M | | | |
Veteran-OL Nybro OK | Nybro OK | Småland | | club | | M | | | |
Veckans bana - Langberget | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Höglandets Veteran-OL | IFK Sävsjö | Småland | | loc | | L | | | |
Veteranorientering | Ljungskile FK | Bohuslän-Dal | | loc | | M | | | |
ÖPPEN TRÄNING VETERAN-SM | OK Tiveden | Västergötland | | club | | M | | | |
XXL Ungdomsserie och Motionsorientering | Växjö OK | Småland | | loc | | L | | | |
Motionsorientering Skatås | Göteborgs Skidklubb | Göteborg | | loc | | L | | | |
Klubbmästerskap, medeldistans | Sundbybergs IK | Stockholm | | club | | M | | | |
Zonträning | Markaryds FK | Småland | | loc | | L | | | |
Mini-KM | Järfälla OK | Stockholm | | club | | S | | | |
O-ligan deltävling 5 | OK Kroppefjäll Stigsökarna | Bohuslän-Dal | | loc | | M | | | |
Norra kretsens U-serie Skaraborg etapp 4 | Mariestads FK | Västergötland | | club | | M | | | |
Onsdagsorientering stadssprint 06 september | Jokkmokks SK | Norrbotten | | vb | | S | | | |
UOF träning #1 | Upplands OF | Uppland | | club | | L | | | |
Storviksnatta | Storviks IF | Gästrikland | | nat | | L | N | | |
Thu 7/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Viken (Rifallet) | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana 29/8 - 10/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 29/8 - 10/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Slåttvägen | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Välsviken | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans teknikbana v36 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana - Gådeåberget | Härnösands OK | Ångermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V36 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 36 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V36 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckan Bana Mostugan 5/9- 17/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v36 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckans bana - Langberget | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
KM lång för VÖOL WOK OKÖ | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | club | | L | | | |
Pol i Hjo | Hjobygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Tränings-OL | Ljusdals OK | Hälsingland | | club | | M | | | |
Veteran OL #11 | VK Uvarna | Medelpad | | loc | | L | | | |
Veteran-OL Göteborg | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | loc | | L | | | |
VECKANS BANA 7-11/9 STRÄNGNÄS | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veteran OL v36 | Fellingsbro GOIF | Örebro Län | | loc | | L | | | |
Veteran-OL | Mjölby OK | Östergötland | | loc | | L | | | |
Roslagsveteranerna | Enebybergs IF | Stockholm | | loc | | M | | | |
Vimmerby OK Veteranol | Vimmerby OK | Småland | | club | | M | | | |
ÖPPEN TRÄNING VETERAN-SM | OK Tiveden | Västergötland | | loc | | M | | | |
Orienteringsträning Balsberget | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | club | | M | | | |
Poängjakt 9 - Trosa stad | Trosabygdens OK | Södermanland | | club | | S | | | |
Motionsorientering Skattkärrs SOK | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | loc | | M | | | |
Motions-OL/Krets Södra Harberget | Kristinehamns OK | Värmland | | loc | | M | | | |
Gbg-Syd Dag-KM | IK Uven | Göteborg | | club | | L | | | |
MTBO Uppland, träning #2, Sunnerstagropen | OK Linné | Uppland | M | loc | | M | | | |
Nissadalsträning OK Vivill | OK Vivill | Småland | | loc | | L | | | |
Motionsorientering höst 2023 | Ljungskile FK | Bohuslän-Dal | | loc | | M | | | |
Torsdagsträning #9 | Karlskrona SOK | Blekinge | | loc | | L | | | |
MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | loc | | M | | | |
Kretsträning Västra kretsen, Istrums SK | Istrums SK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Lilljanssprinten | Umeå OK | Västerbotten | | loc | | S | | | |
Stenungsunds OK | Stenungsunds OK | Bohuslän-Dal | | club | | L | | | |
Borlänge träningsorientering | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | L | | | |
Siljanskretsen #4 | Gagnefs OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Teknikträning för Sjövalla, Landehof & Orinto | Sjövalla FK | Göteborg | | club | | L | | | |
Medel-KM OKN | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | | club | | M | | | |
Höstcupen etapp 3 | Halmstad OK | Halland | | club | | M | | | |
Kretsträning Mark | Skene Sim o IS | Västergötland | | club | | M | | | |
25-mannatest 1 | Sundsvalls OK | Medelpad | | club | | M | | | |
Teknikträning 2 Ol-Träning Jämtland | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | loc | | M | | | |
Fri 8/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Viken (Rifallet) | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana 29/8 - 10/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 29/8 - 10/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Slåttvägen | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
Veckans teknikbana v36 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana - Gådeåberget | Härnösands OK | Ångermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V36 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 36 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V36 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckan Bana Mostugan 5/9- 17/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v36 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckans bana - Langberget | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
VECKANS BANA 7-11/9 STRÄNGNÄS | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Ungdoms-SM, sprint | OK Orion | Blekinge | | champs | | S | | | |
Veteran-SM, sprint, med Tivedstrippeln, dag 1 | Askersunds OK Laxå OK OK Tiveden | Örebro Län Västergötland | | champs | | S | | | |
Veckans Bana Skattkärr | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | vb | | L | | | |
Natt-KM | Härnösands OK | Ångermanland | | loc | | L | N | | |
Sat 9/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Viken (Rifallet) | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana 29/8 - 10/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 29/8 - 10/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Slåttvägen | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
Veckans teknikbana v36 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana - Gådeåberget | Härnösands OK | Ångermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V36 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 36 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V36 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckan Bana Mostugan 5/9- 17/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v36 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckans bana - Langberget | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
VECKANS BANA 7-11/9 STRÄNGNÄS | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Skattkärr | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | vb | | L | | | |
Bredareds höstmedel | Bredareds IF | Västergötland | | nat | | M | | | |
DM, natt, Norrbotten | I 19 IF | Norrbotten | | champs | | L | N | | |
Höstracet, medel (publiktävling Ungdoms-SM) | OK Orion | Blekinge | | nat | | M | | | |
KM lång | Härnösands OK | Ångermanland | | loc | | L | | | |
Provlöpning Etapp 1, Rosenfors | Hultsfreds OK | Småland | | club | | L | | | |
Täbydubbeln, medeldistans | Täby OK | Stockholm | | nat | | M | | | |
Ungdoms-SM, lång | OK Orion | Blekinge | | champs | | L | | | |
Veteran-SM, medel, med Tivedstrippeln, dag 2 | Askersunds OK Laxå OK OK Tiveden | Örebro Län Västergötland | | champs | | M | | | |
Ungdomsserien deltävling 5 | OK Skogsströvarna | Östergötland | | loc | | L | | | |
Öppna Falumästerskap dag/Bjursåsluffen | Bjursås OK | Dalarna | | reg | | L | | | |
Ungdomsseriestafett | OK Kolmården | Östergötland | | loc | R | L | | | |
Utmaningen | Skellefteå OK | Västerbotten | | loc | | L | | | |
Östgötaserien MTBO 2023 #3 | Finspångs SOK NAIS Orienteringsklubb | Östergötland | M | loc | | L | | | |
Klubbmästerskap Andrarums IF | Andrarums IF | Skåne | | club | | L | | | |
DM, sprint, Norrbotten | I 19 IF | Norrbotten | | champs | | M | | | |
Veckans nattbana | Skogslöparna | Ångermanland | | vb | | L | N | | |
Sun 10/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Mariestads FK, veckans bana, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana Viken (Rifallet) | Degerfors OK | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana 29/8 - 10/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 29/8 - 10/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Slåttvägen | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
Veckans teknikbana v36 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana - Gådeåberget | Härnösands OK | Ångermanland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V36 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 36 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V36 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckan Bana Mostugan 5/9- 17/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v36 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckans bana - Langberget | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
VECKANS BANA 7-11/9 STRÄNGNÄS | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Skattkärr | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans nattbana | Skogslöparna | Ångermanland | | vb | | L | N | | |
Årjängsträffen | Årjängs OK | Värmland | | reg | | M | | | |
Höstracet, medel | OK Orion | Blekinge | | nat | | M | | | |
Motionsorientering Umeå | IFK Umeå | Västerbotten | | loc | | S | | | |
Provlöpning Etapp 2, Rosenfors | Hultsfreds OK | Småland | | club | | M | | | |
Täbydubbeln, långdistans | Täby OK | Stockholm | | nat | | L | | | |
Veteran-SM, lång, med Tivedstrippeln, dag 3 | Askersunds OK Laxå OK OK Tiveden | Örebro Län Västergötland | | champs | | L | | | |
Ungdoms-SM, distriktsstafett | OK Orion | Blekinge | | nat | R | L | | | |
Ungdoms-SM, öppna klasser | OK Orion | Blekinge | | champs | | L | | | |
Snällerödsträffen, medel | Eslövs FK | Skåne | | nat | | M | | | |
Värst i Herrsta | Herrestads AIF | Bohuslän-Dal | | reg | | M | | | |
Ungdomsserie Umeå | IFK Umeå | Västerbotten | | loc | | M | | | |
Medel-KM Leksands OK | Leksands OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Gemensamt KM | Hammarkinds OK | Östergötland | | loc | | M | | | |
Klubbaktivitet Boken | FK Boken | Skåne | | club | | L | | | |
KM Dag | SOK Aneby | Småland | | club | | L | | | |
Hillesprinten | OK Stigen | Småland | | loc | | S | | | |
Orienteringsträning Tönnersa | Halmstad OK Laholms OK | Halland | | loc | | M | | | |
w 37 | Mon 11/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Slåttvägen | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Gådeåberget | Härnösands OK | Ångermanland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana V 36 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V36 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckan Bana Mostugan 5/9- 17/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Langberget | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
VECKANS BANA 7-11/9 STRÄNGNÄS | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Skattkärr | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans nattbana | Skogslöparna | Ångermanland | | vb | | L | N | | |
Månadens bana MTBO Länsmansgården (2 aug-15 sep) | Tolereds Allmänna IK | Göteborg | M | loc | | L | | | |
Veckans bana V37 OK Linné | OK Linné | Uppland | | vb | | L | | | |
Veckans teknikbana v37 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
VB 37 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana, Mariestads FK, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Motions-OL #11 Sprint Vännäs | Vännäs OK | Västerbotten | | loc | | S | | | |
Veckans Bana V 37 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V37 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Tue 12/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Slåttvägen | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Gådeåberget | Härnösands OK | Ångermanland | | vb | | M | | | |
Veckan Bana Mostugan 5/9- 17/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Langberget | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Skattkärr | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans nattbana | Skogslöparna | Ångermanland | | vb | | L | N | | |
Veckans teknikbana v37 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
VB 37 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana, Mariestads FK, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 37 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V37 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Kontrollplockning Rya | Lindebygdens OK | Örebro Län | | club | | L | | | |
Potatisloppet | Svaide Roma SOK | Gotland | | club | | M | | | |
Veckans bana 12/9 - 24/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 12/9 - 24/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Dala Veteran | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Veteran-OL | Ärla IF | Södermanland | | loc | | M | | | |
Veckans bana - Hemlingby v37 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Höst-springet i Eskilstuna | Kjula IF | Södermanland | | loc | | L | | | |
Krets och Pokaljakt Lidetorp | Degerfors OK | Värmland | | loc | | M | | | |
Mini-alliansorientering Hässleby SOK | Hässleby SOK | Småland | | vb | | M | | | |
Motionsorientering Ruddalen | IF Marin Väst | Göteborg | | loc | | L | | | |
Östgötaserien MTBO | OK Kolmården | Östergötland | M | loc | | M | | | |
Tisdagsträning | IF Marin Väst | Göteborg | | club | | L | | | |
Norrcup | Ljusdals OK | Hälsingland | | loc | | M | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Motions-OL Blomsterhult | OK Djerf | Värmland | | loc | | L | | | |
Motionsorientering Kläppa | SK Björnen | Västerbotten | | loc | | M | | | |
Sörklubbs #12 Bollnäs | Rehns BK | Hälsingland | | loc | | M | | | |
Träningsorientering vid Horsasjön | Ronneby OK | Blekinge | | loc | | L | | | |
25mannaträning | Skogslöparna | Ångermanland | | loc | | L | | | |
FOK:s Höstcup Etapp 4 | Falkenbergs OK | Halland | | loc | | M | | | |
Fyrklubbsmatch stafett | Nyköpings OK | Södermanland | | loc | T | M | | | |
Kontinent Park Tour Etapp 4 | OK Kontinent | Skåne | | loc | | S | | | |
Motionsorientering Rackstabacken | OK Jösse | Värmland | | loc | | L | | | |
Öppet Kretsmästerskap Sprint Södra Skaraborg | Falköpings AIK OK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Sprint KM | OK Enen | Uppland | | club | | S | | | |
Ungdomsserien avslutning 2023 | Gamleby OK | Småland | | loc | | S | | | |
Medelpad Runt #14 | Medelpads OF | Medelpad | | loc | | L | | | |
VB-serien Smedjebackens OK | Smedjebackens OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Umeåregionens teknikträning | IFK Umeå | Västerbotten | | club | | L | N | | |
Wed 13/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Slåttvägen | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Gådeåberget | Härnösands OK | Ångermanland | | vb | | M | | | |
Veckan Bana Mostugan 5/9- 17/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Langberget | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Skattkärr | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans nattbana | Skogslöparna | Ångermanland | | vb | | L | N | | |
Veckans teknikbana v37 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
VB 37 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana, Mariestads FK, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 37 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V37 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 12/9 - 24/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 12/9 - 24/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v37 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Kretsträning västra kretsen | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Luffarligan | Haninge SOK | Stockholm | | loc | | L | | | |
Provlöpning Etapp 3, Gunnarsö | Hultsfreds OK | Småland | | club | | L | | | |
Veteranorientering | Växjö AIS | Småland | | loc | | L | | | |
Veteranorientering | Växjö AIS | Småland | | loc | | L | | | |
Onsdagsorientering | Kalmar OK | Småland | | loc | | L | | | |
VetOL 3stad | Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | loc | | L | | | |
Höglandets Veteran-OL | OK Bävern | Småland | | loc | | L | | | |
25-Mannaträning 13/9 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
Thu 14/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Slåttvägen | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Gådeåberget | Härnösands OK | Ångermanland | | vb | | M | | | |
Veckan Bana Mostugan 5/9- 17/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Skattkärr | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans nattbana | Skogslöparna | Ångermanland | | vb | | L | N | | |
Veckans teknikbana v37 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
VB 37 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana, Mariestads FK, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 37 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V37 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 12/9 - 24/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 12/9 - 24/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v37 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Kretsträning Mark | OK Räven | Västergötland | | loc | | L | | | |
Orienteringsträning Ryssberget Södra | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | club | | L | | | |
Pol Flugebyn | SOK Träff | Västergötland | | loc | | M | | | |
Sojas 2023 Rönneshytta | Askersunds OK | Örebro Län | | club | | M | | | |
Motions-OL Västerås SOK | Västerås SOK | Västmanland | | loc | | M | | | |
Veteran OL | OK Kolmården | Östergötland | | loc | | L | | | |
Veteran OL v37 | OK Tisaren Örebro Läns OF | Örebro Län | | loc | | L | | | |
Veteran-OL i Södra Vätterbygden, Ryttarns mosse | Jönköpings OK | Småland | | loc | | M | | | |
Roslagsveteranerna | Långhundra IF | Uppland | | loc | | M | | | |
Veteran-OL | Målilla OK | Småland | | loc | | L | | | |
VOL-12 | Timrå SOK | Medelpad | | loc | | M | | | |
#2EOC-Sprint träning; KO | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | club | | S | | | |
Motions-ol, Uddevalla OK | Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | loc | | L | | | |
Motionsorientering Sörmon södra | OK Tyr | Värmland | | loc | | L | | | |
Motions OL Sunneberg | Kristinehamns OK | Värmland | | loc | | M | | | |
Motions-OL - Borås 5 av 5 HT [Rydboholms SK] | Rydboholms SK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Torsdagsträning #10 | Karlskrona SOK OK Orion | Blekinge | | loc | | L | | | |
Tränings-OL | Ljusdals OK | Hälsingland | | club | | M | | | |
Klubbträning Sundängen | Västerås SOK | Västmanland | | club | | M | | | |
Fyrsprint 4 | Selånger SOK | Medelpad | | loc | | S | | | |
Teknikträning Gbg syd | FK Herkules | Göteborg | | club | | M | | | |
Utmaningen 5 | OK Kåre | Dalarna | | loc | | L | | | |
Torsdagsträning Biskopstorp | Halmstad OK | Halland | | club | | L | | | |
Borlänge träningsorientering, Hyttbro | Stora Tuna OK | Dalarna | | club | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | loc | | L | | | |
Kretsträning Kind | Ulricehamns OK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Stenungsunds OK | Stenungsunds OK | Bohuslän-Dal | | club | | L | | | |
Ungdomscupen nr 3, OKK | OK Klemmingen | Södermanland | | loc | | L | | | |
Teknikträning för Landehof, Orinto och Sjövalla | OK Landehof | Göteborg | | club | | L | | | |
Gävle East Side Sprint Orienteering Party (GESSOP), etapp 1 | Gävle OK | Gästrikland | | loc | | S | | | |
Ungdomsmatch | OK Kullingshof | Västergötland | | club | | L | | | |
Teknikträning 3 Ol-Träning Jämtland | OK Storsjön Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | loc | | M | | | |
Fri 15/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Slåttvägen | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Gådeåberget | Härnösands OK | Ångermanland | | vb | | M | | | |
Veckan Bana Mostugan 5/9- 17/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans nattbana | Skogslöparna | Ångermanland | | vb | | L | N | | |
Veckans teknikbana v37 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
VB 37 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana, Mariestads FK, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 37 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V37 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 12/9 - 24/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 12/9 - 24/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v37 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Sörmon södra | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Älghornsnatten 23 | Hultsfreds OK | Småland | | loc | | M | N | | |
SM, natt (Swedish League, #10) | Sundsvalls OK | Medelpad | | champs | | L | N | | |
Sat 16/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Slåttvägen | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Gådeåberget | Härnösands OK | Ångermanland | | vb | | M | | | |
Veckan Bana Mostugan 5/9- 17/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans nattbana | Skogslöparna | Ångermanland | | vb | | L | N | | |
Veckans teknikbana v37 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
VB 37 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana, Mariestads FK, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 37 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V37 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 12/9 - 24/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 12/9 - 24/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v37 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Sörmon södra | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Dubbelfajten | OK Tisaren Örebro Läns OF | Örebro Län | | reg | R | L | | | |
Golden Weekend, dag 1 | Arboga OK | Västmanland | | nat | | M | | | |
Mölndal Outdoor IF:s medeldistans | Mölndal Outdoor IF | Göteborg | | nat | | M | | | |
NAIS-träffen, dag 1, medel | NAIS Orienteringsklubb | Östergötland | | nat | | M | | | |
Publiktävling efter SM, natt | VK Uvarna | Medelpad | | reg | | M | | | |
Stråkenmedeln med öppet Skaraborgsmästerskap | Mullsjö SOK | Västergötland | | nat | | M | | | |
Stafett-KM | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | | club | | M | | | |
Kroppa IF | Kroppa IF | Värmland | | nat | | M | | | |
Malmiafejden | OK Malmia | Dalarna | | nat | | M | | | |
Vilselöpet | OK Vilse 87 | Blekinge | | nat | | L | | | |
Dubbelfajten, individuella öppna klasser | OK Tisaren | Örebro Län | | reg | | L | | | |
Ålems OK | Ålems OK | Småland | | nat | | M | | | |
Linnédubbeln, medel | OK Linné | Uppland | | nat | | M | | | |
Ungdomsseriefinalen, Stockholm | IFK Enskede | Stockholm | | reg | | S | | | |
Distriktsmatchen Dalarna, Hälsingland, Gästrikland, Västmanland | Köping-Kolsva OK | Västmanland | | club | | M | | | |
MTBO, USM/JSM/SM/VSM/DM, Göteborg (Svenska cupen, #3), sprint | FK Herkules Tolereds Allmänna IK | Göteborg | M | champs | | S | | | |
Sun 17/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Slåttvägen | Ockelbo OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
Veckan Bana Mostugan 5/9- 17/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans nattbana | Skogslöparna | Ångermanland | | vb | | L | N | | |
Veckans teknikbana v37 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
VB 37 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana, Mariestads FK, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 37 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V37 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 12/9 - 24/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 12/9 - 24/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v37 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Sörmon södra | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Distriktsmatchen Dalarna, Hälsingland, Gästrikland, Västmanland | Köping-Kolsva OK | Västmanland | | club | | M | | | |
DM, medel, Södermanland | Trosabygdens OK | Södermanland | | champs | | M | | | |
Fyrklubbs | Frosta OK | Skåne | | reg | | L | | | |
Golden Weekend, dag 2 | Arboga OK | Västmanland | | nat | | M | | | |
Linnédubbeln, lång | OK Linné | Uppland | | nat | | L | | | |
NAIS-träffen, dag 2, lång | NAIS Orienteringsklubb | Östergötland | | nat | | L | | | |
Suderträffen | IF Hansa-Hoburg | Gotland | | reg | | M | | | |
Swedish League, #11, förkortad lång, jaktstartsfinal + publiktävling, lång | Sundsvalls OK | Medelpad | | nat | | L | | | |
Veckans bana ve 38 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Anebyorienteringen | SOK Aneby | Småland | | reg | | M | | | |
Hjortsöndan | OK Skogshjortarna | Västergötland | | nat | | M | | | |
MTBO, USM/JSM/SM/VSM//DM, Göteborg (Svenska cupen, #4), långdistans | FK Herkules Tolereds Allmänna IK | Göteborg | M | champs | | L | | | |
Närtävling Skummeslöv | Halmstad OK Laholms OK | Halland | | loc | | M | | | |
Malmiafejden | OK Malmia | Dalarna | | nat | | M | | | |
Motionsorientering Kalvö/Alhagen | Nynäshamns OK | Stockholm | | loc | | L | | | |
Ungdomsseriefinalen Blekinge | OK Vilse 87 | Blekinge | | loc | | L | | | |
Motionsorientering 17 september Umeå | Umeå OK | Västerbotten | | loc | | M | | | |
Värmlandsserien | Deje SF Sisu Forshaga SK | Värmland | | reg | | L | | | |
w 38 | Mon 18/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
VB 37 Mölltorp | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana, Mariestads FK, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 37 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V37 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 12/9 - 24/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 12/9 - 24/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Sörmon södra | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana ve 38 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Trimtex Cup #5 | OK Hammaren | Gästrikland | | loc | | M | | | |
Veckans bana V38 OK Linné | OK Linné | Uppland | | vb | | L | | | |
Veckans teknikbana v38 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V 38 Sörfalla | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Fredrika Bremer Mikromästerskap | Attunda OK | Stockholm | | club | | M | | | |
Motions-OL #12 Sprint Vännäsby | Vännäs OK | Västerbotten | | loc | | S | | | |
Veckans Bana V 38 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V38 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Tue 19/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana, Mariestads FK, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana 12/9 - 24/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 12/9 - 24/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Sörmon södra | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana ve 38 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Veckans teknikbana v38 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V 38 Sörfalla | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 38 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V38 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
#3EOC-Sprint träning; 2x8 ind. start | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | club | | S | | | |
Motions-OL Löten Sprint | OK Djerf | Värmland | | loc | | S | | | |
Stafetträning inför DM,25-manna och DD. | IFK Mora OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Veckan Bana Mostugan 19/9 - 1/10 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veteran-OL, OK Klemmingen | OK Klemmingen | Södermanland | | loc | | L | | | |
Dala Veteran-OL Kåre | OK Kåre | Dalarna | | loc | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v38 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Motions OL Kristinehamns Golfklubb/Marielund | Kristinehamns OK | Värmland | | loc | | M | | | |
Motionsorientering Ruddalen | IF Marin Väst | Göteborg | | loc | | L | | | |
Motions-OL Slätthult | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Norrcup Sprint | Forsa OK | Hälsingland | | loc | | S | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Motions-OL Sprint (Stråningstorp) | OK Djerf | Värmland | | loc | | S | | | |
KM Domnarvets GoIF | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | M | | | |
Leksandsserien | Leksands OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
FOK:s Höstcup Etapp 5 | Falkenbergs OK | Halland | | loc | | M | | | |
Skogsmatch Strömma | OK Räven | Västergötland | | loc | | M | | | |
KM-Medel OK Tisaren | OK Tisaren | Örebro Län | | club | | M | | | |
Medepad Runt #15 | Medelpads OF | Medelpad | | loc | | L | | | |
Natt-KM | Lindebygdens OK | Örebro Län | | loc | | M | N | | |
Motionsorientering 19 september, Umeå Stöcksjö Ö | Stöcksjö IS | Västerbotten | | loc | | L | N | | |
Nattmys på Slätaberg | Alfta-Ösa OK | Hälsingland | | club | | L | | | |
Wed 20/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana, Mariestads FK, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana 12/9 - 24/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 12/9 - 24/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Sörmon södra | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana ve 38 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Veckans teknikbana v38 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V 38 Sörfalla | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 38 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V38 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckan Bana Mostugan 19/9 - 1/10 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v38 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Provlöpning Etapp 5, Flathult | Hultsfreds OK | Småland | | club | | L | | | |
VeteranOL | Bodafors OK | Småland | | loc | | L | | | |
Veteran OL 3-stad Främmestad | Främmestads IK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Veteran-OL Torsås OK | Torsås OK | Småland | | loc | | L | | | |
Luffarligan , Attunda | Attunda OK | Stockholm | | loc | | L | | | |
Sprintkval Sävja | OK Linné Svenska Orienteringsförbundet | Uppland | | loc | | S | | | |
Onsdagsorientering 20 sept | Jokkmokks SK | Norrbotten | | vb | | M | | | |
UOF träning #2 Knockout Sprint | Upplands OF | Uppland | | club | | S | | | |
Pokaljakt final | OK Djerf | Värmland | | loc | | M | | | |
25-Mannaträning 20/9 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | L | | | |
Nattcup 1, Vitberget | Skellefteå OK | Västerbotten | | loc | | M | | | |
Thu 21/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana, Mariestads FK, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana 12/9 - 24/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 12/9 - 24/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Gävle East Side Sprint Orienteering Party (GESSOP), etapp 2 | Gävle OK | Gästrikland | | loc | | S | | | |
Veckans Bana Sörmon södra | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana ve 38 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Veckans teknikbana v38 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V 38 Sörfalla | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 38 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V38 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckan Bana Mostugan 19/9 - 1/10 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v38 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
OCK-träning i Tågaröd | FK Göingarna | Skåne | | club | | L | | | |
Siljansserien #5 | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Sojas 2023 Åsbro | Askersunds OK | Örebro Län | | club | | M | | | |
Veteran-ol | Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | | loc | | L | | | |
VECKANS BANA 21-25/9 STRÄNGNÄS | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
AOK Veteran 2023-09-21 | Ankarsrums OK | Småland | | loc | | L | | | |
Roslagsveteranerna, Attunda | Attunda OK | Stockholm | | loc | | L | | | |
Veteran OL v38 | OK Milan Örebro Läns OF | Örebro Län | | loc | | L | | | |
Veteran-OL i Södra Vätterbygden, Tenhult | Tenhults SOK | Småland | | loc | | L | | | |
Veteran-OL | Vandrarringen | Västmanland | | loc | | L | | | |
VOL 13 | Selånger SOK | Medelpad | | loc | | L | | | |
POL Främmestad Bergevi | Främmestads IK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Veteran-OL Göteborg | Sjövalla FK | Göteborg | | loc | | L | | | |
Motionsorientering Tyrstugan | OK Tyr | Värmland | | loc | | L | | | |
Motions OL Marieberg/HK Center | Kristinehamns OK | Värmland | | loc | | M | | | |
Motionsorientering-Uddevalla | Herrestads AIF | Bohuslän-Dal | | loc | | M | | | |
GBG-SYD Teknikträning | Mölndal Outdoor IF | Göteborg | | club | | M | | | |
MTBO Uppland, träning #3, Storvreta | OK Linné | Uppland | M | loc | | M | | | |
Tränings-OL | Ljusdals OK | Hälsingland | | club | | L | | | |
DOST nr 1 a´la DSA Elit Orientering | Korsnäs IF OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Motionsorientering Lillsjön | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Teknikträning för Sjövalla, Landehof, Markbygden och Orinto | OK Orinto | Västergötland | | club | | M | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | loc | | M | | | |
Höstcup etapp 4 | Halmstad OK | Halland | | club | | S | | | |
Sprint-KM OKN | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | | club | | S | | | |
Stenungsunds OK | Stenungsunds OK | Bohuslän-Dal | | club | | L | | | |
VB-serien | Ludvika OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Borlänge träningsorientering Ny plats Vargliden | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | L | | | |
25mannaträning | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | club | | L | | | |
Torsdagsträning | Sundsvalls OK | Medelpad | | loc | | M | C | | |
Poängjakt 10 - Västerljung | Trosabygdens OK | Södermanland | | club | | L | N | | |
Fri 22/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana, Mariestads FK, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana 12/9 - 24/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 12/9 - 24/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana ve 38 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Veckans teknikbana v38 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V 38 Sörfalla | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 38 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V38 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckan Bana Mostugan 19/9 - 1/10 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v38 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
VECKANS BANA 21-25/9 STRÄNGNÄS | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
DM, natt, Göteborg | OK Alehof | Göteborg | | champs | | L | N | | |
DM, natt, Stockholm | Mälarö SOK | Stockholm | | champs | | L | N | | |
DM, natt, Uppland | OK Triangeln | Uppland | | champs | | L | N | | |
DM, natt, Västmanland | Västerås SOK | Västmanland | | champs | | L | N | | |
Veckans Bana Tyrstugan | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
DM, natt, Blekinge | BroSö OK Stigmännen Karlshamns OK | Blekinge | | champs | | L | N | | |
DM, natt, Bohuslän-Dal | Håby IF | Bohuslän-Dal | | champs | | M | N | | |
DM, natt, Örebro Län | Hällefors OK Lindebygdens OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | champs | | L | N | | |
DM, natt, Skåne | FK Åsen | Skåne | | champs | | L | N | | |
Sat 23/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana, Mariestads FK, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana 12/9 - 24/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 12/9 - 24/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana ve 38 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Veckans teknikbana v38 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V 38 Sörfalla | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 38 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V38 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckan Bana Mostugan 19/9 - 1/10 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v38 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
VECKANS BANA 21-25/9 STRÄNGNÄS | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Tyrstugan | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
DM, lång, Gotland | IF Hansa-Hoburg | Gotland | | champs | | L | | | |
DM, medel, Gästrikland | Årsunda IF | Gästrikland | | champs | | M | | | |
DM, medel, Östergötland | Söderköpings OK | Östergötland | | champs | | M | | | |
Lappmanna | Lycksele IF | Västerbotten | | reg | | L | | | |
Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | nat | | M | | | |
DM, lång, Hälsingland | Ljusdals OK | Hälsingland | | champs | | L | | | |
DM, medel, Dalarna | Säterbygdens OK | Dalarna | | champs | | M | | | |
Stil-poängen | OK Renen | Norrbotten | | loc | P | M | | | |
Öppet klubbmästerskap medeldistans | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | M | | | |
DM, medel, Värmland | OK Jösse | Värmland | | champs | | M | | | |
Äventyrsorientering | SOK Träff | Västergötland | | loc | | S | | | |
PreO, DM, Halland | OK Löftan | Halland | T | champs | | P | | | |
Indoor Orientering | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | loc | | S | | | |
DM, natt, Småland | IKHP Huskvarna | Småland | | champs | | L | N | | |
Sun 24/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana, Mariestads FK, Snapen | Mariestads FK | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana 12/9 - 24/9 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 12/9 - 24/9 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana ve 38 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Veckans teknikbana v38 | OK Djerf | Värmland | | vb | | M | | | |
Veckans bana V 38 Sörfalla | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 38 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V38 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckan Bana Mostugan 19/9 - 1/10 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v38 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
VECKANS BANA 21-25/9 STRÄNGNÄS | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Tyrstugan | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Älgjakten | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | nat | R | M | | | |
Älgjakten, öppna banor | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | loc | | M | | | |
DM, lång, Göteborg + Halland | Göteborgs OF Hallands OF IK Uven | Göteborg Halland | | champs | | L | | | |
DM, lång, Skåne | FK Boken | Skåne | | champs | | L | | | |
DM, lång, Småland | Gränna-Bygdens OK | Småland | | champs | | L | | | |
DM, lång, Västergötland | Borås GIF IK Ymer | Västergötland | | champs | | L | | | |
DM, stafett, Dalarna | Säterbygdens OK | Dalarna | | champs | R | L | | | |
DM, stafett, Gästrikland | Årsunda IF | Gästrikland | | champs | R | L | | | |
DM, stafett, Södermanland, Östergötland + Västmanland | Katrineholms OK Östergötlands OF Västmanlands OF | Södermanland Östergötland Västmanland | | champs | R | L | | | |
DM, stafett, Södermanland, Östergötland + Västmanland, individuella öppna klasser | Katrineholms OK Östergötlands OF Västmanlands OF | Södermanland Östergötland Västmanland | | reg | | L | | | |
DM, stafett, Stockholm | Järfälla OK | Stockholm | | champs | R | L | | | |
DM, stafett, Västmanland | Västerås SOK | Västmanland | | champs | R | L | | | |
Veckans bana ve 39 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
DM, stafett, Dalarna, individuella öppna klasser | Säterbygdens OK | Dalarna | | nat | | L | | | |
Gotland DM_Stafett öppna klasser | Svaide Roma SOK | Gotland | | loc | | M | | | |
DM, lång, Blekinge | Ronneby OK | Blekinge | | champs | | L | | | |
DM, lång, Uppland | OK Enen | Uppland | | champs | | L | | | |
DM, stafett, Gotland | Svaide Roma SOK | Gotland | | champs | R | L | | | |
DM, stafett, Hälsingland | Ljusdals OK | Hälsingland | | champs | R | L | | | |
DM, stafett, Hälsingland, individuella öppna klasser | Ljusdals OK | Hälsingland | | reg | | L | | | |
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasser | Järfälla OK | Stockholm | | reg | | L | | | |
Motionsorientering, Byske | Skellefteå OK | Västerbotten | | loc | | M | | | |
Solna OK Lång-KM | Solna OK | Stockholm | | club | | L | | | |
25-mannatest 2 | Sundsvalls OK | Medelpad | | club | | M | | | |
DM, stafett, Örebro Län+Värmland | Almby IK Örebro Läns OF Värmlands OF | Örebro Län Värmland | | champs | R | L | | | |
DM, stafett, Örebro+Värmland, individuella öppna klasser | Almby IK Örebro Läns OF Värmlands OF | Örebro Län Värmland | | reg | | M | | | |
DM, stafett, Bohuslän-Dal | OK Skärmen | Bohuslän-Dal | | champs | R | L | | | |
DM, stafett, Bohuslän-Dal, individuella öppna klasser | OK Skärmen | Bohuslän-Dal | | reg | | M | | | |
Orienteringsträning Knäred | Laholms OK | Halland | | loc | | M | | | |
w 39 | Mon 25/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans bana V 38 Sörfalla | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 38 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V38 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckan Bana Mostugan 19/9 - 1/10 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
VECKANS BANA 21-25/9 STRÄNGNÄS | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | M | | | |
Veckans Bana Tyrstugan | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana ve 39 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Bergnäsets AIK KM | Bergnäsets AIK | Norrbotten | | club | | M | | | |
Veckans bana V39 OK Linné | OK Linné | Uppland | | vb | | L | | | |
Veckans bana V39 Norra skogen | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Motions-OL #13 Överboda Natt | Vännäs OK | Västerbotten | | loc | | M | C | | |
Veckans Bana V 39 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V39 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Tue 26/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckan Bana Mostugan 19/9 - 1/10 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Tyrstugan | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana ve 39 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Veckans bana V39 Norra skogen | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 39 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V39 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Månskensnatta Hökensås | Tidaholm SOK Sisu | Västergötland | | club | | L | N | | |
Veckans bana 26/9 - 15/10 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 26/9 - 1/10 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veteran-OL SMOL | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | loc | | M | | | |
Veckans bana - Hemlingby v39 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Motionsorientering och Veckans banor i Vänersborg | Vänersborgs SK | Västergötland | | vb | | M | | | |
KM Sprint Kalmar OK | Kalmar OK | Småland | | club | | S | | | |
Motionsorientering Ruddalen | IF Marin Väst | Göteborg | | loc | | L | | | |
25-mannaträning | Örebro Läns OF | Örebro Län | | loc | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Rally-OL Gäddeholm | Västerås SOK | Västmanland | | vb | T | S | | | |
25manna-träning IFK Göteborg orientering | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | club | | L | | | |
Medelpad Runt #16 | Medelpads OF | Medelpad | | loc | | S | C | | |
OL-träning GIF | Garphyttans IF | Örebro Län | | club | | M | | | |
SprintCup #1 | OK Löftan | Halland | | club | | S | | | |
Tränings-OL Rya | Lindebygdens OK | Örebro Län | | loc | | L | N | | |
Mottionsorientering natt Umeå | Umeå OK | Västerbotten | | loc | | L | N | | |
Norrnatt | Ljusdals OK | Hälsingland | | loc | | L | N | | |
Nattmys på Borgen | Alfta-Ösa OK | Hälsingland | | club | | L | N | | |
Öppet Natt-KM | IFK Mora OK | Dalarna | | club | | L | N | | |
Klubbmästerskap/7klubbs natt | Skogslöparna | Ångermanland | | loc | | L | N | | |
Wed 27/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckan Bana Mostugan 19/9 - 1/10 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Tyrstugan | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana ve 39 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Veckans bana V39 Norra skogen | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 39 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V39 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 26/9 - 15/10 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 26/9 - 1/10 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v39 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Motionsorientering och Veckans banor i Vänersborg | Vänersborgs SK | Västergötland | | vb | | M | | | |
EOC-förberedande Masstartsintervaller 4 x 5-7min | Göteborgs OF | Göteborg | | loc | | S | | | |
Luffarligan 27 september | Skogsluffarnas OK | Stockholm | | loc | | L | | | |
Solna OK Natt-KM | Solna OK | Stockholm | | club | | L | N | | |
Veteran-OL | Lessebo OK | Småland | | loc | | L | | | |
VECKANS BANA 27-28/9 STRÄNGNÄS | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | L | | | |
Kristinehamns Nattcup, etapp 1 Harberget | Kristinehamns OK | Värmland | | loc | | M | N | | |
Veteran-OL | Lessebo OK | Småland | | loc | | M | | | |
Höglandets Veteran-OL, Nässjö OK | Nässjö OK | Småland | | club | | L | | | |
Onsdagsorientering | Karlskrona SOK OK Orion | Blekinge | | loc | | L | | | |
Veteran-3-stad | Vänersborgs SK | Västergötland | | vb | | M | | | |
GM F7 Såtenäs | Ryda SK | Västergötland | | club | | M | | | |
25-mannaträning | Valbo AIF | Gästrikland | | club | | L | C | | |
Nattcup 2, Sunnanå | Skellefteå OK | Västerbotten | | loc | | M | N | | |
Natti Natti | IFK Enskede | Stockholm | | reg | R | S | N | | |
Natti Natti, individuella öppna klasser | IFK Enskede | Stockholm | | reg | | S | N | | |
Thu 28/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Gävle East Side Sprint Orienteering Party (GESSOP), etapp 3 | Gävle OK | Gästrikland | | loc | | S | | | |
Veckan Bana Mostugan 19/9 - 1/10 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Tyrstugan | OK Tyr | Värmland | | vb | | L | | | |
Veckans bana ve 39 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Veckans bana V39 Norra skogen | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 39 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V39 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 26/9 - 15/10 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 26/9 - 1/10 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v39 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Motionsorientering och Veckans banor i Vänersborg | Vänersborgs SK | Västergötland | | vb | | M | | | |
VECKANS BANA 27-28/9 STRÄNGNÄS | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | vb | | L | | | |
Borlänge 25-manna träning | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | L | | | |
DM, natt, Medelpad | Kovlands IF | Medelpad | | champs | | L | N | | |
Hälsinggårdsskolan natt | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | L | N | | |
Sojas 2023 Zinkgruvan | Askersunds OK | Örebro Län | | club | | M | | | |
Veteran-OL | Matteus SI | Östergötland | | loc | | L | | | |
Roslagsveteranerna | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | club | | L | | | |
Veteran OL | Sala OK | Västmanland | | loc | | L | | | |
Dala Veteran-OL | Säterbygdens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Veteran OL v39 | KFUM Örebro OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | loc | | L | | | |
Veteran-OL i Södra Vätterbygden , Bottnaryds IF | Bottnaryds IF | Småland | | loc | | L | | | |
GOK VeteranOL, Krokstorp | Gamleby OK | Småland | | loc | | L | | | |
POL Rådåsgården | Lidköpings VSK Ryda SK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Motions OL Harberget | Kristinehamns OK | Värmland | | loc | | M | | | |
Tränings-OL | Ljusdals OK | Hälsingland | | club | | L | | | |
Grannfejden | OK Tranan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Motionsorientering Hommansbenning | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Kretsträning Mark | OK Mark | Västergötland | | club | | M | | | |
OCK-träning, Sprint Önnestad | FK Åsen Härlövs IF OK Pan-Kristianstad | Skåne | | club | | S | | | |
Teknikträning Sjövalla, Orinto, Landehof | OK Landehof | Göteborg | | club | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | loc | | S | | | |
Natt KM | Sala OK | Västmanland | | club | | L | N | | |
GBG Syd Natt-KM | Frölunda OL | Göteborg | | club | | L | | | |
Fri 29/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckan Bana Mostugan 19/9 - 1/10 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana ve 39 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Veckans bana V39 Norra skogen | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 39 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V39 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 26/9 - 15/10 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 26/9 - 1/10 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v39 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Motionsorientering och Veckans banor i Vänersborg | Vänersborgs SK | Västergötland | | vb | | M | | | |
DM, natt, Ångermanland | Ångermanlands OF OK Branten | Ångermanland | | champs | | L | N | | |
Hälsinggårdsskolan dag | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Hökensåsracet, natt, Pölder Cup, avslutning | OK Gränsen | Småland | | nat | | L | N | | |
Veckans bana 39-40 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
Östra Natt #4 Kalix | OK Vargen | Norrbotten | | loc | | L | N | | |
DM, natt, Hälsingland | Hudiksvalls OK | Hälsingland | | champs | | L | N | | |
DM, natt, Jämtland-Härjedalen med Ungdomsserien, #8 | OK Storsjön | Jämtland-Härjedalen | | champs | | M | N | | |
DM, natt, Halland | Fjärås AIK IF Rigor | Halland | | champs | | L | N | | |
Sat 30/9 | Veckans bana Brantbrink Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckan Bana Mostugan 19/9 - 1/10 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana ve 39 Karlsnäsgården | Ronneby OK | Blekinge | | vb | | L | | | |
Veckans bana V39 Norra skogen | SOK Träff | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans Bana V 39 | OK Roxen | Östergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana HSOK V39 | Helsingborgs SOK | Skåne | | vb | | M | | | |
Veckans bana 26/9 - 15/10 | Väsby OK | Stockholm | | vb | | L | | | |
Veckans Bana Slätte 26/9 - 1/10 | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | vb | | L | | | |
Veckans bana - Hemlingby v39 | Gävle OK | Gästrikland | | vb | | M | | | |
Motionsorientering och Veckans banor i Vänersborg | Vänersborgs SK | Västergötland | | vb | | M | | | |
Bahco cup | Lidköpings VSK | Västergötland | | reg | | L | | | |
Finspångsorienteringen | Finspångs SOK | Östergötland | | nat | | M | | | |
Hökensåsracet, medel, Pölder Cup, avslutning | OK Gränsen | Småland | | nat | | M | | | |
Klubbdag KM GIF | Garphyttans IF | Örebro Län | | club | | M | | | |
MTBO, Svenska cupen, #5, sprint | Haninge SOK | Stockholm | M | nat | | S | | | |
Österåkerskavlen | OK Österåker | Stockholm | | nat | R | L | | | |
Österåkerskavlen, individuell medeldistans | OK Österåker | Stockholm | | nat | | M | | | |
Skärmjakten, dag 1, lång | HJS-Vansbro OK | Dalarna | | nat | | L | | | |
Höstläger | Kovlands IF Njurunda OK Selånger SOK Sundsvalls OK Timrå SOK VK Uvarna | Medelpad | | loc | | M | | | |
Sävedalens hösttävling | Sävedalens AIK | Göteborg | | nat | | M | | | |
Västerbottensdubbeln - Patrull | Myggans Orienteringssällskap | Västerbotten | | loc | P | M | | | |
KM EOK 2023 | Edsbyns OK | Hälsingland | | club | | M | | | |
Älgots cup och Barnens By-medeln | Hästveda OK | Skåne | | nat | | M | | | |
PreO, DM, Värmland | OK Tyr | Värmland | T | champs | | L | | | |
Öppna Ö-viksmästerskapet 2023 | Husums IF OK | Ångermanland | | loc | | M | | | |
Västerbottensdubbeln - Sprintstafett | Myggans Orienteringssällskap | Västerbotten | | loc | R | S | | | |