w 52 | Sun 1/1 | | | | | | | | | | |
w 1 | Mon 2/1 | | | | | | | | | | |
Tue 3/1 | | | | | | | | | | |
Wed 4/1 | | | | | | | | | | |
Thu 5/1 | | | | | | | | | | |
Fri 6/1 | | | | | | | | | | |
Sat 7/1 | Klubbtävling Indoor | IFK Mora OK | Dalarna | | club | | S | | | |
VOF-cup #1 2023 | SK Smalspåret | Dalarna | S | loc | | M | | | |
Mora Indoor Cup, individuell | IFK Mora OK | Dalarna | | reg | | S | | | |
Sun 8/1 | Mora Indoor Cup, stafett | IFK Mora OK | Dalarna | | reg | R | S | | | |
w 2 | Mon 9/1 | | | | | | | | | | |
Tue 10/1 | | | | | | | | | | |
Wed 11/1 | Mora nattserie E1 | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | L | N | | |
Thu 12/1 | DOST - Finnbo | OK Kåre | Dalarna | | loc | | L | N | | |
Fri 13/1 | | | | | | | | | | |
Sat 14/1 | SkidO, Svenska cupen, lång + Svenska SkidO-träffen | IFK Mora OK | Dalarna | S | nat | | L | | | |
Sun 15/1 | SkidO, Svenska cupen, medel + Svenska SkidO-träffen | IFK Mora OK | Dalarna | S | nat | | M | | | |
w 3 | Mon 16/1 | | | | | | | | | | |
Tue 17/1 | | | | | | | | | | |
Wed 18/1 | | | | | | | | | | |
Thu 19/1 | DOST Danholn | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | loc | | L | N | | |
Fri 20/1 | | | | | | | | | | |
Sat 21/1 | SkidO, Svenska cupen, sprint | IK Jarl Rättvik Leksands OK | Dalarna | S | nat | | S | | | |
Sun 22/1 | SkidO, Svenska cupen, medel | IK Jarl Rättvik Leksands OK | Dalarna | S | nat | | M | | | |
w 4 | Mon 23/1 | | | | | | | | | | |
Tue 24/1 | | | | | | | | | | |
Wed 25/1 | | | | | | | | | | |
Thu 26/1 | | | | | | | | | | |
Fri 27/1 | | | | | | | | | | |
Sat 28/1 | | | | | | | | | | |
Sun 29/1 | | | | | | | | | | |
w 5 | Mon 30/1 | | | | | | | | | | |
Tue 31/1 | | | | | | | | | | |
Wed 1/2 | | | | | | | | | | |
Thu 2/2 | Nattcup Ö-OL Runns norra öar | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Fri 3/2 | | | | | | | | | | |
Sat 4/2 | | | | | | | | | | |
Sun 5/2 | | | | | | | | | | |
w 6 | Mon 6/2 | | | | | | | | | | |
Tue 7/2 | | | | | | | | | | |
Wed 8/2 | Mora nattserie E2 | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | L | N | | |
Thu 9/2 | | | | | | | | | | |
Fri 10/2 | | | | | | | | | | |
Sat 11/2 | | | | | | | | | | |
Sun 12/2 | SkidO, Kårekampen | OK Kåre | Dalarna | S | reg | | M | | | |
w 7 | Mon 13/2 | | | | | | | | | | |
Tue 14/2 | | | | | | | | | | |
Wed 15/2 | | | | | | | | | | |
Thu 16/2 | | | | | | | | | | |
Fri 17/2 | | | | | | | | | | |
Sat 18/2 | SkidO, SM/JSM/USM/VSM, sprint + Svenska cupen | HJS-Vansbro OK IFK Mora OK | Dalarna | S | champs | | S | | | |
Sun 19/2 | SkidO, SM/JSM/USM/VSM, lång + Svenska cupen | HJS-Vansbro OK IFK Mora OK | Dalarna | S | champs | | L | | | |
w 8 | Mon 20/2 | | | | | | | | | | |
Tue 21/2 | | | | | | | | | | |
Wed 22/2 | | | | | | | | | | |
Thu 23/2 | Dalaoffensivens Spetsträning - Nattrace a´la DSA Elit | Korsnäs IF OK | Dalarna | | loc | | M | N | | |
Fri 24/2 | | | | | | | | | | |
Sat 25/2 | | | | | | | | | | |
Sun 26/2 | | | | | | | | | | |
w 9 | Mon 27/2 | | | | | | | | | | |
Tue 28/2 | | | | | | | | | | |
Wed 1/3 | | | | | | | | | | |
Thu 2/3 | | | | | | | | | | |
Fri 3/3 | | | | | | | | | | |
Sat 4/3 | | | | | | | | | | |
Sun 5/3 | | | | | | | | | | |
w 10 | Mon 6/3 | | | | | | | | | | |
Tue 7/3 | | | | | | | | | | |
Wed 8/3 | | | | | | | | | | |
Thu 9/3 | DOST Lövberget | OK Kåre | Dalarna | | loc | | L | N | | |
Fri 10/3 | | | | | | | | | | |
Sat 11/3 | | | | | | | | | | |
Sun 12/3 | Öppet Indoor KM | IFK Mora OK | Dalarna | | club | | S | | | |
w 11 | Mon 13/3 | | | | | | | | | | |
Tue 14/3 | | | | | | | | | | |
Wed 15/3 | Mora nattserie E3 | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | L | N | | |
Thu 16/3 | | | | | | | | | | |
Fri 17/3 | | | | | | | | | | |
Sat 18/3 | | | | | | | | | | |
Sun 19/3 | | | | | | | | | | |
w 12 | Mon 20/3 | | | | | | | | | | |
Tue 21/3 | | | | | | | | | | |
Wed 22/3 | | | | | | | | | | |
Thu 23/3 | | | | | | | | | | |
Fri 24/3 | | | | | | | | | | |
Sat 25/3 | | | | | | | | | | |
Sun 26/3 | | | | | | | | | | |
w 13 | Mon 27/3 | | | | | | | | | | |
Tue 28/3 | | | | | | | | | | |
Wed 29/3 | | | | | | | | | | |
Thu 30/3 | Borlänge träningsorientering | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | L | | | |
DOST Stafetträning | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | L | | | |
Fri 31/3 | Branterna på Näset | Ludvika OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Sat 1/4 | Branterna på Näset | Ludvika OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Sun 2/4 | Branterna på Näset | Ludvika OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
w 14 | Mon 3/4 | Branterna på Näset | Ludvika OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Tue 4/4 | Branterna på Näset | Ludvika OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Wed 5/4 | Branterna på Näset | Ludvika OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Thu 6/4 | Branterna på Näset | Ludvika OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Fri 7/4 | Branterna på Näset | Ludvika OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Sat 8/4 | Branterna på Näset | Ludvika OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Sun 9/4 | Branterna på Näset | Ludvika OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
w 15 | Mon 10/4 | Branterna på Näset | Ludvika OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Tue 11/4 | | | | | | | | | | |
Wed 12/4 | DOST FINNBO | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | loc | | M | | | |
Thu 13/4 | Veckans bana Tjärnan | Säterbygdens OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Borlänge träningsorientering Sprint | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Fri 14/4 | Veckans bana Tjärnan | Säterbygdens OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Sat 15/4 | Veckans bana Tjärnan | Säterbygdens OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Sun 16/4 | Veckans bana Tjärnan | Säterbygdens OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Träningsorientering Bullerforsen | Stora Tuna OK | Dalarna | | club | | L | | | |
w 16 | Mon 17/4 | Veckans bana Tjärnan | Säterbygdens OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Tue 18/4 | Veckans bana Tjärnan | Säterbygdens OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Dala Veteran Kvarnsveden | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Wed 19/4 | Veckans bana Tjärnan | Säterbygdens OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Thu 20/4 | Borlänge träningsorientering | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Veckans bana /MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | L | | | |
VB teknikträning | OK Malmia | Dalarna | | club | | M | | | |
Fri 21/4 | Veckans bana /MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | L | | | |
Sat 22/4 | Veckans bana /MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | L | | | |
Sun 23/4 | Veckans bana /MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | L | | | |
w 17 | Mon 24/4 | Veckans bana /MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | L | | | |
Tue 25/4 | Veckans bana /MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | L | | | |
Dala Veteran Stora Tuna OK | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
4-klubbs | Domnarvets GOIF | Dalarna | | loc | | M | | | |
Wed 26/4 | Veckans bana /MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | L | | | |
Thu 27/4 | Veckans bana Grådö motion | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Borlänge träningsorientering Hyttbro | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
DOST Sanders gammelskog | OK Kåre | Dalarna | | loc | | L | | | |
Fri 28/4 | Veckans bana Grådö motion | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Sat 29/4 | Veckans bana Grådö motion | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Barkenträffen | Smedjebackens OK | Dalarna | | nat | | M | | | |
Sun 30/4 | Veckans bana Grådö motion | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Barkenträffen | Smedjebackens OK | Dalarna | | nat | | M | | | |
w 18 | Mon 1/5 | Veckans bana Grådö motion | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Tue 2/5 | Veckans bana Grådö motion | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Dala Veteran IK Jarl Rättvik | IK Jarl Rättvik | Dalarna | | loc | | M | | | |
Klubbtävling/Träning | Leksands OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Wed 3/5 | Veckans bana Grådö motion | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Onsdagsträning | Svärdsjö SOK | Dalarna | | club | | M | | | |
Thu 4/5 | Motionsorientering Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Borlänge träningsorientering Vargliden | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | M | | | |
Siljanskrets Leksand | Leksands OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Fri 5/5 | Motionsorientering Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Sat 6/5 | Motionsorientering Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
DOL-kampen | Dalaportens OL | Dalarna | | nat | | M | | | |
Sun 7/5 | Motionsorientering Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
DOL-kampen | Dalaportens OL | Dalarna | | nat | | M | | | |
w 19 | Mon 8/5 | Motionsorientering Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Tue 9/5 | Motionsorientering Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Dalaveteran OL | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Sprint-KM IFK Mora OK | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Wed 10/5 | Motionsorientering Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Utmaningen 1 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
MTBO-träning Hagvallen | Västerbergslagens OL | Dalarna | FM | loc | | L | | | |
Thu 11/5 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Skräddarberget | Stora Skedvi IK SOFF | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana MTBO-träning Hagvallen | Västerbergslagens OL | Dalarna | FM | vb | | M | | | |
Borlänge träningsorientering Täkt, stafetträning | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
DOST Stafetträning Täkt | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Tränings-/Motionsorientering | IFK Mora OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Fri 12/5 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Skräddarberget | Stora Skedvi IK SOFF | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana MTBO-träning Hagvallen | Västerbergslagens OL | Dalarna | FM | vb | | M | | | |
Sat 13/5 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Skräddarberget | Stora Skedvi IK SOFF | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana MTBO-träning Hagvallen | Västerbergslagens OL | Dalarna | FM | vb | | M | | | |
OL-touren Falun, medel | Grycksbo IF OK OK Kåre | Dalarna | | nat | | M | | | |
Sun 14/5 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Skräddarberget | Stora Skedvi IK SOFF | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana MTBO-träning Hagvallen | Västerbergslagens OL | Dalarna | FM | vb | | M | | | |
OL-touren Falun, lång | Grycksbo IF OK OK Kåre | Dalarna | | nat | | L | | | |
w 20 | Mon 15/5 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Skräddarberget | Stora Skedvi IK SOFF | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana MTBO-träning Hagvallen | Västerbergslagens OL | Dalarna | FM | vb | | M | | | |
Tue 16/5 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Skräddarberget | Stora Skedvi IK SOFF | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana MTBO-träning Hagvallen | Västerbergslagens OL | Dalarna | FM | vb | | M | | | |
Dala Veteran Domnarvets GoIF | Domnarvets GOIF | Dalarna | | loc | | M | | | |
Siljanskrets VDM | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | loc | | M | | | |
Wed 17/5 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Skräddarberget | Stora Skedvi IK SOFF | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana MTBO-träning Hagvallen | Västerbergslagens OL | Dalarna | FM | vb | | M | | | |
Thu 18/5 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana MTBO-träning Hagvallen | Västerbergslagens OL | Dalarna | FM | vb | | M | | | |
Veckans Bana / Motionsorientering | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Fri 19/5 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana MTBO-träning Hagvallen | Västerbergslagens OL | Dalarna | FM | vb | | M | | | |
Veckans Bana / Motionsorientering | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Sat 20/5 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana MTBO-träning Hagvallen | Västerbergslagens OL | Dalarna | FM | vb | | M | | | |
Veckans Bana / Motionsorientering | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Sun 21/5 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana MTBO-träning Hagvallen | Västerbergslagens OL | Dalarna | FM | vb | | M | | | |
Veckans Bana / Motionsorientering | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
w 21 | Mon 22/5 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans Bana / Motionsorientering | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Tue 23/5 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans Bana / Motionsorientering | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Dala Veteran Korsnäs IF OK | Korsnäs IF OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Öppet Medeldistans KM | IFK Mora OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Sprint KM 2023 | Leksands OK | Dalarna | | club | | S | | | |
VB Serie OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | loc | | L | | | |
Wed 24/5 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans Bana / Motionsorientering | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Utmaningen 2 | Svärdsjö SOK | Dalarna | | loc | | M | | | |
DOST Sprint a´la DSA Elit | Korsnäs IF OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
4-klubbs | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Thu 25/5 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Världens bästa orienteringstävling | IFK Mora OK | Dalarna | | club | | M | | | |
AOK:s ungdoms 3-dagars, etapp 1 | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Fri 26/5 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Sat 27/5 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Fäbodloppet, dag 1 | Domnarvets GOIF | Dalarna | | nat | | M | | | |
Sun 28/5 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Fäbodloppet, dag 2 | Domnarvets GOIF | Dalarna | | nat | | M | | | |
w 22 | Mon 29/5 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Tue 30/5 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Dala Veteran OL | HJS-Vansbro OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Siljanskretsens ungdomsserie | HJS-Vansbro OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Wed 31/5 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Utmaningen 3 | Karlsbyhedens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Thu 1/6 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
AOK:s ungdoms 3-dagars, etapp 2 | Avesta OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
VB Serien | Grangärde OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Borlänge träningsorientering Sprint Slätta | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | S | | | |
MTBO Träning med tidtagning | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | M | loc | | M | | | |
Fri 2/6 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Sat 3/6 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Sun 4/6 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
w 23 | Mon 5/6 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Tue 6/6 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Nationaldags-OL | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Wed 7/6 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Dala Veteran-OL | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Thu 8/6 | Veckans bana OK Malmia - Karlshed | OK Malmia | Dalarna | | vb | | M | | | |
Veckans bana Djupdalarna | Säterbygdens OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Borlänge träningsorientering, Stafetträning Hyttbro | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Mora-DOSTen | IFK Mora OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Fri 9/6 | Veckans bana Djupdalarna | Säterbygdens OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Sat 10/6 | Veckans bana Djupdalarna | Säterbygdens OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Siljanskavlen 1973 - jubileumslopp 50 år | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | R | L | | | |
Sun 11/6 | Veckans bana Djupdalarna | Säterbygdens OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Vårblot KM Dalarnas Skogskarlar och Skogsflickor | OK Kåre | Dalarna | | loc | | L | | | |
w 24 | Mon 12/6 | Veckans bana Djupdalarna | Säterbygdens OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Tue 13/6 | Veckans bana Djupdalarna | Säterbygdens OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Hedemora 3-kvällars #1 Sandsätersbro | IFK Hedemora OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Dala Veteran-OL | IFK Hedemora OK Långshyttans AIK OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
KM OK Kåre | OK Kåre | Dalarna | | club | | M | | | |
Domnarvet Klubbkväll Uvbergsviken | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | S | | | |
Klubbmästerskap | Ludvika OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Wed 14/6 | Veckans bana Djupdalarna | Säterbygdens OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Thu 15/6 | AOK:s ungdoms 3-dagars, etapp 3 | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Borlänge träningsorientering | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | L | | | |
Fri 16/6 | | | | | | | | | | |
Sat 17/6 | DOF-lägret 2023 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Sun 18/6 | | | | | | | | | | |
w 25 | Mon 19/6 | Hedemora 3-kvällars #2 Brunnsjöberget | IFK Hedemora OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Tue 20/6 | Dala Veteran OL | Leksands OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Wed 21/6 | Öppet MTBO-KM | OK Kåre | Dalarna | M | loc | | M | | | |
Thu 22/6 | Motionsorientering Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Fri 23/6 | Motionsorientering Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Siljansnäskampen | Leksands OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Sat 24/6 | Motionsorientering Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Sun 25/6 | Motionsorientering Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Midsommar PreO, Lång | Idrefjällens OK | Dalarna | T | nat | | P | | | |
Idrefjällveckan, publiktävling SM, ultralång | Idrefjällens OK | Dalarna | | nat | | L | | | |
SM, ultralång (Swedish League, #7) | Idrefjällens OK | Dalarna | | champs | | U | | | |
Veteran-SM, ultralång | Idrefjällens OK | Dalarna | | champs | | U | | | |
w 26 | Mon 26/6 | Motionsorientering Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Hedemora 3-kvällars #3 Garpenberg | IFK Hedemora OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Midsommar PreO, TempO | Idrefjällens OK | Dalarna | T | nat | | T | | | |
Tue 27/6 | Motionsorientering Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Dalaveteran-OL | Säterbygdens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Idrefjällens 3-dagars, etapp 1 | Idrefjällens OK | Dalarna | | nat | | M | | | |
Wed 28/6 | Motionsorientering Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Idrefjällens 3-dagars, etapp 2 | Idrefjällens OK | Dalarna | | nat | | M | | | |
Thu 29/6 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Idrefjällens 3-dagars, etapp 3 | Idrefjällens OK | Dalarna | | nat | | L | | | |
Sommarträning Muskbo-Halla | Stora Tuna OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Motionsorientering/Veckans bana Brunna-Nibble | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Fri 30/6 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Motionsorientering/Veckans bana Brunna-Nibble | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
3+3 i Sälen, etapp 1, medel | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | nat | | M | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Sat 1/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Motionsorientering/Veckans bana Brunna-Nibble | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
3+3 i Sälen, etapp 2, lång | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | nat | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Sun 2/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Motionsorientering/Veckans bana Brunna-Nibble | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
3+3 i Sälen, etapp 3, medel | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | nat | | M | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
w 27 | Mon 3/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Motionsorientering/Veckans bana Brunna-Nibble | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Tue 4/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Motionsorientering/Veckans bana Brunna-Nibble | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Dala Veteran-OL | Ludvika OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Wed 5/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Motionsorientering/Veckans bana Brunna-Nibble | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Borlänge Sommarsprint 2023 med Sprint-KM | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Thu 6/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Borlänge Sommarträning, Kyrkberget | Stora Tuna OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Fri 7/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Sat 8/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Sun 9/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
w 28 | Mon 10/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Tue 11/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Wed 12/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Thu 13/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Sommarträning Boberget, provlöpning Tuna Ting | Stora Tuna OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Fri 14/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Sat 15/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Sun 16/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
w 29 | Mon 17/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Tue 18/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Kråkberg Triathlon | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Wed 19/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Thu 20/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Sommarträning Boberget, provlöpning Tuna Ting | Stora Tuna OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Fri 21/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Sat 22/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Sun 23/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
w 30 | Mon 24/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Tue 25/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Wed 26/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Thu 27/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Fri 28/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Sat 29/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Sun 30/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
w 31 | Mon 31/7 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Tue 1/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Dala Veteran-OL | Bjursås OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Wed 2/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Thu 3/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Fri 4/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Sat 5/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
Sun 6/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Månadens bana OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | vb | | L | | | |
w 32 | Mon 7/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Tue 8/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Dala Veteran OL | Grangärde OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Wed 9/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Thu 10/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Borlänge träningsorientering Dammsjön | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | L | | | |
Fri 11/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Sat 12/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Tuna Ting, dag 1, medel | Stora Tuna OK | Dalarna | | nat | | M | | | |
Sun 13/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Tuna Ting, dag 2, lång | Stora Tuna OK | Dalarna | | nat | | L | | | |
w 33 | Mon 14/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Tue 15/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Dala Veteran OL, Grängesberg | OK Malmia | Dalarna | | loc | | L | | | |
Wed 16/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Thu 17/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Borlänge träningsorientering | Stora Tuna OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Fri 18/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Sat 19/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Avestapropagandan, dag 1, medel | Avesta OK | Dalarna | | nat | | M | | | |
Sun 20/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Avestapropagandan, dag 2, medel | Avesta OK | Dalarna | | nat | | M | | | |
Öppet långdistans-KM, IFK Mora OK | IFK Mora OK | Dalarna | | club | | L | | | |
w 34 | Mon 21/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Tue 22/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Dala Veteran OL | Årsunda IF Dalarnas OF | Gästrikland Dalarna | | loc | | L | | | |
Öppet KM MTBO | IFK Mora OK | Dalarna | M | club | | M | | | |
Wed 23/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Kämparvssprinten | OK Kåre Svenska Orienteringsförbundet | Dalarna | | loc | | S | | | |
Lämmeltåget Öppna banor | IK Jarl Rättvik | Dalarna | | loc | | M | | | |
Lämmeltåget | IK Jarl Rättvik | Dalarna | | loc | R | M | | | |
Thu 24/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Borlänge träningsorientering Sprint Regementet | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | S | | | |
Veckans bana IFK Hedemora OK | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Fri 25/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Veckans bana IFK Hedemora OK | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
DM, natt, Dalarna | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | champs | | L | N | | |
Sat 26/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Veckans bana IFK Hedemora OK | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
IFK Mora OK, dag 1, lång | IFK Mora OK | Dalarna | | nat | | L | | | |
Sun 27/8 | Idrefjällsommaren 2023 - 6st träningsområden | Idrefjällens OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Veckans bana IFK Hedemora OK | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
IFK Mora OK, dag 2, medel | IFK Mora OK | Dalarna | | nat | | M | | | |
w 35 | Mon 28/8 | Veckans bana IFK Hedemora OK | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Tue 29/8 | Veckans bana IFK Hedemora OK | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Dala Veteran OL Korsnäs IF OK | Korsnäs IF OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Leksandsserien | Leksands OK | Dalarna | | club | | S | | | |
Wed 30/8 | Veckans bana IFK Hedemora OK | IFK Hedemora OK | Dalarna | | vb | | M | | | |
Utmaningen 4 | Grycksbo IF OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
4-Klubbs | Säterbygdens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Thu 31/8 | Motionsorienterin Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Borlänge-Säter träning | Stora Tuna OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Fri 1/9 | Motionsorienterin Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Sat 2/9 | Motionsorienterin Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
DM, sprint, Dalarna | Ludvika OK | Dalarna | | champs | | S | | | |
DM, sprintstafett, Dalarna | Ludvika OK | Dalarna | | champs | R | S | | | |
EM-test, individuell sprintdistans | Dalaportens OL Svenska Orienteringsförbundet | Dalarna | | nat | | S | | | |
Sun 3/9 | Motionsorienterin Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
DM, lång, Dalarna | Ludvika OK | Dalarna | | champs | | L | | | |
EM-test, knockout-sprint | Dalaportens OL Svenska Orienteringsförbundet | Dalarna | | nat | | S | | | |
w 36 | Mon 4/9 | Motionsorienterin Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Tue 5/9 | Motionsorienterin Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Dala Veteran-OL | Stora Skedvi IK SOFF | Dalarna | | loc | | L | | | |
4-Klubbs | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Wed 6/9 | Motionsorienterin Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Thu 7/9 | MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Borlänge träningsorientering | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | L | | | |
Siljanskretsen #4 | Gagnefs OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Fri 8/9 | MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Sat 9/9 | MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Öppna Falumästerskap dag/Bjursåsluffen | Bjursås OK | Dalarna | | reg | | L | | | |
Sun 10/9 | MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Medel-KM Leksands OK | Leksands OK | Dalarna | | club | | M | | | |
w 37 | Mon 11/9 | MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Tue 12/9 | MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Dala Veteran | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
VB-serien Smedjebackens OK | Smedjebackens OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Wed 13/9 | MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Thu 14/9 | Utmaningen 5 | OK Kåre | Dalarna | | loc | | L | | | |
Borlänge träningsorientering, Hyttbro | Stora Tuna OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Fri 15/9 | | | | | | | | | | |
Sat 16/9 | Malmiafejden | OK Malmia | Dalarna | | nat | | M | | | |
Sun 17/9 | Malmiafejden | OK Malmia | Dalarna | | nat | | M | | | |
w 38 | Mon 18/9 | | | | | | | | | | |
Tue 19/9 | Stafetträning inför DM,25-manna och DD. | IFK Mora OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Dala Veteran-OL Kåre | OK Kåre | Dalarna | | loc | | L | | | |
KM Domnarvets GoIF | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | M | | | |
Leksandsserien | Leksands OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Wed 20/9 | | | | | | | | | | |
Thu 21/9 | Siljansserien #5 | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
DOST nr 1 a´la DSA Elit Orientering | Korsnäs IF OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Motionsorientering Lillsjön | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
VB-serien | Ludvika OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Borlänge träningsorientering Ny plats Vargliden | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | L | | | |
Fri 22/9 | | | | | | | | | | |
Sat 23/9 | DM, medel, Dalarna | Säterbygdens OK | Dalarna | | champs | | M | | | |
Sun 24/9 | DM, stafett, Dalarna | Säterbygdens OK | Dalarna | | champs | R | L | | | |
DM, stafett, Dalarna, individuella öppna klasser | Säterbygdens OK | Dalarna | | nat | | L | | | |
w 39 | Mon 25/9 | | | | | | | | | | |
Tue 26/9 | Öppet Natt-KM | IFK Mora OK | Dalarna | | club | | L | N | | |
Wed 27/9 | | | | | | | | | | |
Thu 28/9 | Borlänge 25-manna träning | Domnarvets GOIF | Dalarna | | club | | L | | | |
Hälsinggårdsskolan natt | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | L | N | | |
Dala Veteran-OL | Säterbygdens OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Motionsorientering Hommansbenning | Avesta OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Fri 29/9 | Hälsinggårdsskolan dag | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Sat 30/9 | Skärmjakten, dag 1, lång | HJS-Vansbro OK | Dalarna | | nat | | L | | | |
Sun 1/10 | Skärmjakten, dag 2, medel | HJS-Vansbro OK | Dalarna | | nat | | M | | | |
w 40 | Mon 2/10 | | | | | | | | | | |
Tue 3/10 | 25-mannaträning Klikthed | IFK Mora OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Dala Veteran Domnarvets GoIF | Domnarvets GOIF | Dalarna | | loc | | M | | | |
Stämpla rätt | Ludvika OK | Dalarna | | club | | S | | | |
Wed 4/10 | | | | | | | | | | |
Thu 5/10 | 25manna träning, DOST och Borlänge träningsorientering | Stora Tuna OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Motionsorientering Bjurfors | Avesta OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Fri 6/10 | | | | | | | | | | |
Sat 7/10 | | | | | | | | | | |
Sun 8/10 | | | | | | | | | | |
w 41 | Mon 9/10 | | | | | | | | | | |
Tue 10/10 | DalaVeteran-OL | Älvdalens IF OK IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | S | | | |
Wed 11/10 | | | | | | | | | | |
Thu 12/10 | | | | | | | | | | |
Fri 13/10 | Lugnetsprinten | Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | nat | | S | N | | |
Sat 14/10 | Daladubbeln, individuella öppna klasser (lördag) | Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | reg | | L | | | |
Daladubbeln, stafett | Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | nat | R | M | | | |
Dala-Dubbeln, patrull klubb, etapp 1 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Sun 15/10 | Dala-Dubbeln, patrull klubb, etapp 2 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Daladubbeln, individuella öppna klasser (söndag) | Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | reg | | U | | | |
Daladubbeln, patrull | Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | nat | | U | | | |
w 42 | Mon 16/10 | | | | | | | | | | |
Tue 17/10 | Dala Veteran Hybrid-OL | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Wed 18/10 | | | | | | | | | | |
Thu 19/10 | OK KÅRE | DOST | OK Kåre | Dalarna | | loc | | M | N | | |
Fri 20/10 | | | | | | | | | | |
Sat 21/10 | MTBO-sprint Björsjö | Smedjebackens OK | Dalarna | M | reg | | S | | | |
Sun 22/10 | Spring för Ukraina 2.0 | Leksands OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
w 43 | Mon 23/10 | | | | | | | | | | |
Tue 24/10 | Dala Veteran-OL | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Wed 25/10 | | | | | | | | | | |
Thu 26/10 | | | | | | | | | | |
Fri 27/10 | | | | | | | | | | |
Sat 28/10 | | | | | | | | | | |
Sun 29/10 | | | | | | | | | | |
w 44 | Mon 30/10 | | | | | | | | | | |
Tue 31/10 | | | | | | | | | | |
Wed 1/11 | | | | | | | | | | |
Thu 2/11 | Långa Natten DOST | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | loc | | L | N | | |
Fri 3/11 | | | | | | | | | | |
Sat 4/11 | | | | | | | | | | |
Sun 5/11 | | | | | | | | | | |
w 45 | Mon 6/11 | | | | | | | | | | |
Tue 7/11 | | | | | | | | | | |
Wed 8/11 | | | | | | | | | | |
Thu 9/11 | Natt-OL | Ludvika OK Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | loc | | L | N | | |
Fri 10/11 | | | | | | | | | | |
Sat 11/11 | | | | | | | | | | |
Sun 12/11 | | | | | | | | | | |
w 46 | Mon 13/11 | | | | | | | | | | |
Tue 14/11 | | | | | | | | | | |
Wed 15/11 | | | | | | | | | | |
Thu 16/11 | Natt-OL | DOST | Domnarvets GOIF | Dalarna | | loc | | M | N | | |
Fri 17/11 | | | | | | | | | | |
Sat 18/11 | Skinkracet 2023 | Smedjebackens OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Sun 19/11 | | | | | | | | | | |
w 47 | Mon 20/11 | | | | | | | | | | |
Tue 21/11 | | | | | | | | | | |
Wed 22/11 | Damernas daladerby i Natt-O | OK Kåre | Dalarna | | loc | | M | N | | |
Thu 23/11 | Natt-OL 2 | Ludvika OK | Dalarna | | loc | | L | N | | |
Fri 24/11 | | | | | | | | | | |
Sat 25/11 | MUMS 2023 | Attunda OK Malungs OK Skogsmårdarna OK Kåre | Stockholm Dalarna | | loc | P | U | N | | |
Sun 26/11 | | | | | | | | | | |
w 48 | Mon 27/11 | | | | | | | | | | |
Tue 28/11 | | | | | | | | | | |
Wed 29/11 | | | | | | | | | | |
Thu 30/11 | DOST nr 6 a´la DSA Elit Orientering | Korsnäs IF OK | Dalarna | | loc | | L | N | | |
Fri 1/12 | | | | | | | | | | |
Sat 2/12 | Skinkloppet 2023 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Falu Indoor etapp 1 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | reg | | S | | | |
Sun 3/12 | Falu Indoor etapp 2 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | reg | | S | | | |
w 49 | Mon 4/12 | | | | | | | | | | |
Tue 5/12 | | | | | | | | | | |
Wed 6/12 | | | | | | | | | | |
Thu 7/12 | | | | | | | | | | |
Fri 8/12 | | | | | | | | | | |
Sat 9/12 | IFK Mora OK:s Skinklopp | IFK Mora OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Sun 10/12 | Skinkloppet | Stora Tuna OK | Dalarna | | club | | M | | | |
w 50 | Mon 11/12 | | | | | | | | | | |
Tue 12/12 | | | | | | | | | | |
Wed 13/12 | | | | | | | | | | |
Thu 14/12 | DOST #7 - IFK Mora OK | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | M | N | | |
Fri 15/12 | | | | | | | | | | |
Sat 16/12 | | | | | | | | | | |
Sun 17/12 | Skinkloppet 2023 | Leksands OK | Dalarna | | club | | M | | | |
w 51 | Mon 18/12 | | | | | | | | | | |
Tue 19/12 | | | | | | | | | | |
Wed 20/12 | | | | | | | | | | |
Thu 21/12 | | | | | | | | | | |
Fri 22/12 | | | | | | | | | | |
Sat 23/12 | | | | | | | | | | |
Sun 24/12 | | | | | | | | | | |
w 52 | Mon 25/12 | | | | | | | | | | |
Tue 26/12 | | | | | | | | | | |
Wed 27/12 | | | | | | | | | | |
Thu 28/12 | | | | | | | | | | |
Fri 29/12 | | | | | | | | | | |
Sat 30/12 | Kåreslumpen 2023 | OK Kåre | Dalarna | | loc | | L | | | |
Sun 31/12 | Nyårsloppet 2023 | Leksands OK | Dalarna | | club | | L | | | |