v 26 | sön 1/7 | 3+3 i Sälen, etapp 3, medel | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | nat | | M | | | |
Gränsjakten i Strömstad, etapp 2 | Idefjordens SK | Bohuslän-Dal | | nat | | L | | | |
Tjoget | Emmaboda Verda OK Lessebo OK | Småland | | nat | S | L | K | | |
v 27 | mån 2/7 | Trekvällars, etapp 1 | OK Ravinen | Stockholm | | dist | | L | | | |
tis 3/7 | Trekvällars, etapp 2 | OK Ravinen | Stockholm | | dist | | M | | | |
Tjust 2-dagars, dag 1 | Ankarsrums OK | Småland | | nat | | L | | | |
ons 4/7 | Trekvällars, etapp 3 | OK Ravinen | Stockholm | | dist | | L | | | |
Tjust 2-dagars, dag 2 | Ankarsrums OK | Småland | | nat | | L | | | |
Havs-OL, dag 1, lång | Stigmännen Karlshamns OK | Blekinge | | nat | | L | | | |
tor 5/7 | Havs-OL, dag 2, sprint | Stigmännen Karlshamns OK | Blekinge | | nat | | S | | | |
Havs-OL, dag 2, medel | Stigmännen Karlshamns OK | Blekinge | | nat | | M | | | |
fre 6/7 | Eskilstuna weekend, etapp 1, medel | IK Standard Ärla IF | Södermanland | | nat | | M | | | |
Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprint | Frösö IF Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | nat | | S | | | |
lör 7/7 | Eskilstuna weekend, etapp 2, lång | IK Standard Ärla IF | Södermanland | | nat | | L | | | |
Seskarö IF jubileum | Seskarö IF | Norrbotten | | dist | | M | | | |
Gotlands 2-dagars, etapp 1, medel | Svaide Roma SOK | Gotland | | nat | | M | | | |
Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medel | Frösö IF Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | nat | | M | | | |
Morokulien 2-dagars, etapp 1, medel | Åmotfors OK | Värmland | | nat | | M | | | |
sön 8/7 | Eskilstuna weekend, etapp 3, lång | IK Standard Ärla IF | Södermanland | | nat | | L | | | |
Gotlands 2-dagars, etapp 2, lång | Svaide Roma SOK | Gotland | | nat | | L | | | |
Morokulien 2-dagars, etapp 2, lång | Åmotfors OK | Värmland | | nat | | L | | | |
Vålådalens 3-dagars, etapp 3, lång | Frösö IF Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | nat | | L | | | |
v 28 | mån 9/7 | | | | | | | | | | |
tis 10/7 | Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel | Gotlands Bro OK | Gotland | | nat | | M | | | |
Mastloppet | Hellas Orientering | Stockholm | | dist | | L | | | |
ons 11/7 | Gotlands 3-dagars, etapp 2, medel | Gotlands Bro OK | Gotland | | nat | | M | | | |
tor 12/7 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | Gotlands Bro OK | Gotland | | nat | | L | | | |
fre 13/7 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Halmstad OK Laholms OK OK Lindéna Oskarströms OK Simlångsdalens IF | Halland | | nat | | M | | | |
lör 14/7 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Halmstad OK Laholms OK OK Lindéna Oskarströms OK Simlångsdalens IF | Halland | | nat | | L | | | |
sön 15/7 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | Halmstad OK Laholms OK OK Lindéna Oskarströms OK Simlångsdalens IF | Halland | | nat | | L | | | |
v 29 | mån 16/7 | Österlens 3-kvällars, kväll 1 | Andrarums IF | Skåne | | nat | | M | | | |
tis 17/7 | Österlens 3-kvällars, kväll 2 | Andrarums IF | Skåne | | nat | | M | | | |
Skärgårdssprinten, etapp 1 | OK Roslagen | Uppland | | mäst | | S | | | |
ons 18/7 | Österlens 3-kvällars, kväll 3 | Andrarums IF | Skåne | | nat | | M | | | |
Skärgårdssprinten, etapp 2 | OK Roslagen | Uppland | | mäst | | S | | | |
Forsa OK, medel | Forsa OK | Hälsingland | | nat | | M | | | |
tor 19/7 | Forsa OK, lång | Forsa OK | Hälsingland | | nat | | L | | | |
fre 20/7 | PreO, DM, Hälsingland | Rehns BK | Hälsingland | P | mäst | | L | | | |
lör 21/7 | O-Ringen Höga Kusten, Bagheerastafetten | O-Ringen | | | int | S | S | | | |
sön 22/7 | O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång | O-Ringen Ångermanlands OF | Ångermanland | LMP | nat | | L | | | |
O-Ringen Höga Kusten, MTBO, etapp 1 | O-Ringen | | M | int | | L | | | |
v 30 | mån 23/7 | O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång | O-Ringen Ångermanlands OF | Ångermanland | LMP | nat | | L | | | |
O-Ringen Höga Kusten, MTBO, etapp 2 | O-Ringen | | M | int | | L | | | |
tis 24/7 | O-Ringen Höga Kusten, elitsprinten | O-Ringen | | | nat | | S | | | |
ons 25/7 | O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel | O-Ringen Ångermanlands OF | Ångermanland | LMP | nat | | M | | | |
O-Ringen Höga Kusten, MTBO, etapp 3 | O-Ringen | | M | int | | L | | | |
tor 26/7 | O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång | O-Ringen Ångermanlands OF | Ångermanland | LMP | nat | | L | | | |
O-Ringen Höga Kusten, MTBO, etapp 4 | O-Ringen | | M | int | | L | | | |
fre 27/7 | O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart | O-Ringen Ångermanlands OF | Ångermanland | LMP | nat | | L | | | |
O-Ringen Höga Kusten, MTBO, etapp 5 | O-Ringen | | M | int | | L | | | |
PreO, Elitserien & A-Cupen | Örnsköldsviks OK | Ångermanland | P | nat | | L | | | |
lör 28/7 | | | | | | | | | | |
sön 29/7 | | | | | | | | | | |
v 31 | mån 30/7 | OK Hällens 3-dagars, dag 1, medel | OK Hällen | Södermanland | | dist | | M | | | |
tis 31/7 | OK Hällens 3-dagars, dag 2, lång | OK Hällen | Södermanland | | dist | | L | | | |