lör 7/1 | VOF-cup #1 2023 | SK Smalspåret | Dalarna | S | när | | M | | | |
ons 11/1 | Mora nattserie E1 | IFK Mora OK | Dalarna | | när | | L | N | | |
tor 12/1 | DOST - Finnbo | OK Kåre | Dalarna | | när | | L | N | | |
tor 19/1 | DOST Danholn | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | när | | L | N | | |
tor 2/2 | Nattcup Ö-OL Runns norra öar | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | L | | | |
ons 8/2 | Mora nattserie E2 | IFK Mora OK | Dalarna | | när | | L | N | | |
tor 23/2 | Dalaoffensivens Spetsträning - Nattrace a´la DSA Elit | Korsnäs IF OK | Dalarna | | när | | M | N | | |
tor 9/3 | DOST Lövberget | OK Kåre | Dalarna | | när | | L | N | | |
ons 15/3 | Mora nattserie E3 | IFK Mora OK | Dalarna | | när | | L | N | | |
ons 12/4 | DOST FINNBO | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | när | | M | | | |
tor 13/4 | Borlänge träningsorientering Sprint | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | S | | | |
tis 18/4 | Dala Veteran Kvarnsveden | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tor 20/4 | Borlänge träningsorientering | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tis 25/4 | Dala Veteran Stora Tuna OK | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tis 25/4 | 4-klubbs | Domnarvets GOIF | Dalarna | | när | | M | | | |
tor 27/4 | Borlänge träningsorientering Hyttbro | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | L | | | |
tor 27/4 | DOST Sanders gammelskog | OK Kåre | Dalarna | | när | | L | | | |
tis 2/5 | Dala Veteran IK Jarl Rättvik | IK Jarl Rättvik | Dalarna | | när | | M | | | |
tor 4/5 | Siljanskrets Leksand | Leksands OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tis 9/5 | Dalaveteran OL | Avesta OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tis 9/5 | Sprint-KM IFK Mora OK | IFK Mora OK | Dalarna | | när | | S | | | |
ons 10/5 | Utmaningen 1 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | när | | M | | | |
ons 10/5 | MTBO-träning Hagvallen | Västerbergslagens OL | Dalarna | LM | när | | L | | | |
tor 11/5 | Borlänge träningsorientering Täkt, stafetträning | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tor 11/5 | DOST Stafetträning Täkt | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | L | | | |
tis 16/5 | Dala Veteran Domnarvets GoIF | Domnarvets GOIF | Dalarna | | när | | M | | | |
tis 16/5 | Siljanskrets VDM | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | när | | M | | | |
tis 23/5 | Dala Veteran Korsnäs IF OK | Korsnäs IF OK | Dalarna | | när | | L | | | |
tis 23/5 | VB Serie OK Malmia | OK Malmia | Dalarna | | när | | L | | | |
ons 24/5 | Utmaningen 2 | Svärdsjö SOK | Dalarna | | när | | M | | | |
ons 24/5 | DOST Sprint a´la DSA Elit | Korsnäs IF OK | Dalarna | | när | | S | | | |
ons 24/5 | 4-klubbs | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | L | | | |
tor 25/5 - lör 17/6 | AOK:s ungdoms 3-dagars | Avesta OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tis 30/5 | Dala Veteran OL | HJS-Vansbro OK | Dalarna | | när | | L | | | |
tis 30/5 | Siljanskretsens ungdomsserie | HJS-Vansbro OK | Dalarna | | när | | L | | | |
ons 31/5 | Utmaningen 3 | Karlsbyhedens OK | Dalarna | | när | | L | | | |
tor 1/6 | VB Serien | Grangärde OK | Dalarna | | när | | L | | | |
tor 1/6 | MTBO Träning med tidtagning | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | M | när | | M | | | |
tis 6/6 | Nationaldags-OL | IFK Mora OK | Dalarna | | när | | M | | | |
ons 7/6 | Dala Veteran-OL | IFK Mora OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tor 8/6 | Borlänge träningsorientering, Stafetträning Hyttbro | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | M | | | |
lör 10/6 | Siljanskavlen 1973 - jubileumslopp 50 år | IFK Mora OK | Dalarna | | när | S | L | | | |
sön 11/6 | Vårblot KM Dalarnas Skogskarlar och Skogsflickor | OK Kåre | Dalarna | | när | | L | | | |
tis 13/6 | Dala Veteran-OL | IFK Hedemora OK Långshyttans AIK OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tis 20/6 | Dala Veteran OL | Leksands OK | Dalarna | | när | | M | | | |
ons 21/6 | Öppet MTBO-KM | OK Kåre | Dalarna | M | när | | M | | | |
fre 23/6 | Siljansnäskampen | Leksands OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tis 27/6 | Dalaveteran-OL | Säterbygdens OK | Dalarna | | när | | L | | | |
tis 4/7 | Dala Veteran-OL | Ludvika OK | Dalarna | | när | | L | | | |
ons 5/7 | Borlänge Sommarsprint 2023 med Sprint-KM | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | S | | | |
tis 18/7 | Kråkberg Triathlon | IFK Mora OK | Dalarna | | när | | L | | | |
tis 1/8 | Dala Veteran-OL | Bjursås OK | Dalarna | | när | | L | | | |
tis 8/8 | Dala Veteran OL | Grangärde OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tis 15/8 | Dala Veteran OL, Grängesberg | OK Malmia | Dalarna | | när | | L | | | |
tis 22/8 | Dala Veteran OL | Dalarnas OF Årsunda IF | Dalarna Gästrikland | | när | | L | | | |
ons 23/8 | Kämparvssprinten | OK Kåre Svenska Orienteringsförbundet | Dalarna | | när | | S | | | |
ons 23/8 | Lämmeltåget Öppna banor | IK Jarl Rättvik | Dalarna | | när | | M | | | |
ons 23/8 | Lämmeltåget | IK Jarl Rättvik | Dalarna | | när | S | M | | | |
tis 29/8 | Dala Veteran OL Korsnäs IF OK | Korsnäs IF OK | Dalarna | | när | | L | | | |
ons 30/8 | Utmaningen 4 | Grycksbo IF OK | Dalarna | | när | | M | | | |
ons 30/8 | 4-Klubbs | Säterbygdens OK | Dalarna | | när | | L | | | |
tis 5/9 | Dala Veteran-OL | Stora Skedvi IK SOFF | Dalarna | | när | | L | | | |
tis 5/9 | 4-Klubbs | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tor 7/9 | Siljanskretsen #4 | Gagnefs OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tis 12/9 | Dala Veteran | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | L | | | |
tis 12/9 | VB-serien Smedjebackens OK | Smedjebackens OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tor 14/9 | Utmaningen 5 | OK Kåre | Dalarna | | när | | L | | | |
tis 19/9 | Dala Veteran-OL Kåre | OK Kåre | Dalarna | | när | | L | | | |
tis 19/9 | Leksandsserien | Leksands OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tor 21/9 | Siljansserien #5 | IFK Mora OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tor 21/9 | DOST nr 1 a´la DSA Elit Orientering | Korsnäs IF OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tor 21/9 | Motionsorientering Lillsjön | Avesta OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tor 21/9 | VB-serien | Ludvika OK | Dalarna | | när | | S | | | |
tor 28/9 | Dala Veteran-OL | Säterbygdens OK | Dalarna | | när | | L | | | |
tor 28/9 | Motionsorientering Hommansbenning | Avesta OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tis 3/10 | Dala Veteran Domnarvets GoIF | Domnarvets GOIF | Dalarna | | när | | M | | | |
tor 5/10 | Motionsorientering Bjurfors | Avesta OK | Dalarna | | när | | L | | | |
tis 10/10 | DalaVeteran-OL | IFK Mora OK Älvdalens IF OK | Dalarna | | när | | S | | | |
tis 17/10 | Dala Veteran Hybrid-OL | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tor 19/10 | OK KÅRE | DOST | OK Kåre | Dalarna | | när | | M | N | | |
sön 22/10 | Spring för Ukraina 2.0 | Leksands OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tis 24/10 | Dala Veteran-OL | IFK Mora OK | Dalarna | | när | | M | | | |
tor 2/11 | Långa Natten DOST | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | när | | L | N | | |
tor 9/11 | Natt-OL | Ludvika OK Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | när | | L | N | | |
tor 16/11 | Natt-OL | DOST | Domnarvets GOIF | Dalarna | | när | | M | N | | |
ons 22/11 | Damernas daladerby i Natt-O | OK Kåre | Dalarna | | när | | M | N | | |
tor 23/11 | Natt-OL 2 | Ludvika OK | Dalarna | | när | | L | N | | |
lör 25/11 | MUMS 2023 | Attunda OK Malungs OK Skogsmårdarna OK Kåre | Stockholm Dalarna | | när | P | U | N | | |
tor 30/11 | DOST nr 6 a´la DSA Elit Orientering | Korsnäs IF OK | Dalarna | | när | | L | N | | |
tor 14/12 | DOST #7 - IFK Mora OK | IFK Mora OK | Dalarna | | när | | M | N | | |
lör 30/12 | Kåreslumpen 2023 | OK Kåre | Dalarna | | när | | L | | | |