v 18 | ons 1/5 | | | | | | | | | | |
tor 2/5 | Motionsorientering Kilene | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
Motions-OL Golfklubben | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Årjäng | OK Hierne Årjängs OK | Värmland | | när | | L | | | |
fre 3/5 | | | | | | | | | | |
lör 4/5 | | | | | | | | | | |
sön 5/5 | | | | | | | | | | |
v 19 | mån 6/5 | Värmlandserien MTBO #1 | OK Jösse | Värmland | M | när | | M | | | |
tis 7/5 | Motions-OL Körplan A9 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Skattkärr, SSOK | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | när | | L | | | |
Pokaljakt och MOL Rävåsen | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Fjällvägen | OK Mangen | Värmland | | när | | L | | | |
ons 8/5 | | | | | | | | | | |
tor 9/5 | Motionsorientering Bodafjället | OK Hierne | Värmland | | när | | L | | | |
fre 10/5 | | | | | | | | | | |
lör 11/5 | | | | | | | | | | |
sön 12/5 | | | | | | | | | | |
v 20 | mån 13/5 | | | | | | | | | | |
tis 14/5 | Motions/Krets-OL Kedjeåsen | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Ingestrand | OK Jösse | Värmland | | när | | L | | | |
Pokaljakten 2024 deltävling 2 | Deje SF Sisu Forshaga SK | Värmland | | när | | M | | | |
ons 15/5 | Park Tour Värmland #1 Kil, etapp 1 | Kils OK | Värmland | | när | | S | | | |
Park Tour Värmland #1 Kil, etapp 2 | Kils OK | Värmland | | när | | S | | | |
tor 16/5 | VeteranOL 7 | Degerfors OK Örebro Läns OF | Värmland Örebro Län | | när | | M | | | |
Motionsorientering Hultsberg | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Vittensten, Åmotfors | Åmotfors OK | Värmland | | när | | L | | | |
fre 17/5 | | | | | | | | | | |
lör 18/5 | | | | | | | | | | |
sön 19/5 | | | | | | | | | | |
v 21 | mån 20/5 | Värmlandsserien i MTBO deltävling 2 | Kils OK | Värmland | M | när | | M | | | |
tis 21/5 | Motions-OL Båsbergen | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
Motions-OL Magasinsvägen | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Högerud | OK Mangen | Värmland | | när | | L | | | |
ons 22/5 | Park Tour Värmland #2 Degerfors, etapp 1 | Degerfors OK | Värmland | | när | | S | | | |
Park Tour Värmland #2 Degerfors, etapp 2 | Degerfors OK | Värmland | | när | | S | | | |
tor 23/5 | Motionsorientering Sörmon, norra World Orienteering Week | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
Motions-OL Vassgårda | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Boda | OK Hierne | Värmland | | när | | L | | | |
fre 24/5 | | | | | | | | | | |
lör 25/5 | Värmlandslägret 2024 Sprint | Kils OK | Värmland | | när | | S | | | |
sön 26/5 | Värmlandslägret 2024 Stafetträning | Kils OK | Värmland | | när | | L | | | |
Värmlandslägret 2024 Poängorientering | Kils OK | Värmland | | när | L | L | | | |
v 22 | mån 27/5 | | | | | | | | | | |
tis 28/5 | Motions-OL Östra Bodalen | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
Motions-OL Marieberg | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Pokaljakten deltävling 3 | OK Tyr | Värmland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Taserud | OK Jösse | Värmland | | när | | L | | | |
ons 29/5 | Park Tour Värmland #3, Karlstad, etapp 1 | OK Tyr | Värmland | | när | | S | | | |
Park Tour Värmland #3, Karlstad, etapp 2 | OK Tyr | Värmland | | när | | S | | | |
tor 30/5 | Motionsorientering Kils OK: Slalombacken | Kils OK OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
Motions-OL Norr Spjutbäcken | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Årjäng | OK Hierne Årjängs OK | Värmland | | när | | L | | | |
fre 31/5 | | | | | | | | | | |