w 52 | Sun 1/1 | Nyårsorienteringen | Tormestorps IF | Skåne | | reg | | L | | | |
w 1 | Mon 2/1 | | | | | | | | | | |
Tue 3/1 | | | | | | | | | | |
Wed 4/1 | | | | | | | | | | |
Thu 5/1 | | | | | | | | | | |
Fri 6/1 | | | | | | | | | | |
Sat 7/1 | Mora Indoor Cup, individuell | IFK Mora OK | Dalarna | | reg | | S | | | |
Sun 8/1 | Gummifabriken Indoor | Bredaryds SOK OK Stigen | Småland | | reg | | S | | | |
Mora Indoor Cup, stafett | IFK Mora OK | Dalarna | | reg | R | S | | | |
w 2 | Mon 9/1 | | | | | | | | | | |
Tue 10/1 | | | | | | | | | | |
Wed 11/1 | Mareld Stockholm by Night, #3 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | | reg | | L | N | | |
Thu 12/1 | | | | | | | | | | |
Fri 13/1 | | | | | | | | | | |
Sat 14/1 | SkidO, NOF-Cup | Bodens Bandyklubb OS Vittjärvs IK | Norrbotten | S | reg | | L | | | |
Sun 15/1 | | | | | | | | | | |
w 3 | Mon 16/1 | | | | | | | | | | |
Tue 17/1 | | | | | | | | | | |
Wed 18/1 | | | | | | | | | | |
Thu 19/1 | | | | | | | | | | |
Fri 20/1 | | | | | | | | | | |
Sat 21/1 | Västkustens Indoor Cup, etapp 1 | IF Rigor | Halland | | reg | | L | | | |
Västkustens Indoor Cup, etapp 2 | IF Rigor | Halland | | reg | | L | | | |
Sun 22/1 | | | | | | | | | | |
w 4 | Mon 23/1 | | | | | | | | | | |
Tue 24/1 | | | | | | | | | | |
Wed 25/1 | | | | | | | | | | |
Thu 26/1 | | | | | | | | | | |
Fri 27/1 | | | | | | | | | | |
Sat 28/1 | Gävle Indoor, etapp 1 | Gävle OK | Gästrikland | | reg | | S | | | |
Gävle Indoor, etapp 2 | Gävle OK | Gästrikland | | reg | | S | | | |
SkidO, Ormbergsprologen | OK Renen | Norrbotten | S | reg | | S | | | |
SkidO, Ormbergsmedeln | OK Renen | Norrbotten | S | reg | | M | | | |
Sun 29/1 | | | | | | | | | | |
w 5 | Mon 30/1 | | | | | | | | | | |
Tue 31/1 | | | | | | | | | | |
Wed 1/2 | | | | | | | | | | |
Thu 2/2 | | | | | | | | | | |
Fri 3/2 | | | | | | | | | | |
Sat 4/2 | Stockholm Indoor Cup, dag 1 | Stockholms Inomhusorienterare | Stockholm | | reg | | S | | | |
Sun 5/2 | Stockholm Indoor Cup, dag 2 | Stockholms Inomhusorienterare | Stockholm | | reg | | S | | | |
w 6 | Mon 6/2 | | | | | | | | | | |
Tue 7/2 | | | | | | | | | | |
Wed 8/2 | Mareld Stockholm by Night, #4 | Attunda OK | Stockholm | | reg | | L | N | | |
Thu 9/2 | | | | | | | | | | |
Fri 10/2 | | | | | | | | | | |
Sat 11/2 | | | | | | | | | | |
Sun 12/2 | SkidO, Kårekampen | OK Kåre | Dalarna | S | reg | | M | | | |
w 7 | Mon 13/2 | | | | | | | | | | |
Tue 14/2 | | | | | | | | | | |
Wed 15/2 | | | | | | | | | | |
Thu 16/2 | | | | | | | | | | |
Fri 17/2 | | | | | | | | | | |
Sat 18/2 | SkidO, GIF, NOF-cupen | Gammelstads IF | Norrbotten | S | reg | | M | C | | |
SkidO, Karlsviknatten | Gammelstads IF | Norrbotten | S | reg | | S | N | | |
Sun 19/2 | | | | | | | | | | |
w 8 | Mon 20/2 | | | | | | | | | | |
Tue 21/2 | | | | | | | | | | |
Wed 22/2 | | | | | | | | | | |
Thu 23/2 | | | | | | | | | | |
Fri 24/2 | | | | | | | | | | |
Sat 25/2 | | | | | | | | | | |
Sun 26/2 | SkidO, MSOC, Medelpad | Selånger SOK | Medelpad | S | reg | | M | | | |
w 9 | Mon 27/2 | | | | | | | | | | |
Tue 28/2 | | | | | | | | | | |
Wed 1/3 | | | | | | | | | | |
Thu 2/3 | | | | | | | | | | |
Fri 3/3 | | | | | | | | | | |
Sat 4/3 | | | | | | | | | | |
Sun 5/3 | SkidO, Bergnäsets AIK, NOF-cup, medel | Bergnäsets AIK | Norrbotten | S | reg | | M | | | |
SkidO, Bergnäsets AIK, NOF-cup, sprint | Bergnäsets AIK | Norrbotten | S | reg | | S | | | |
w 10 | Mon 6/3 | | | | | | | | | | |
Tue 7/3 | | | | | | | | | | |
Wed 8/3 | Mareld Stockholm by Night, #5, final | Söders-Tyresö | Stockholm | | reg | | L | N | | |
Thu 9/3 | | | | | | | | | | |
Fri 10/3 | | | | | | | | | | |
Sat 11/3 | | | | | | | | | | |
Sun 12/3 | | | | | | | | | | |
w 11 | Mon 13/3 | | | | | | | | | | |
Tue 14/3 | | | | | | | | | | |
Wed 15/3 | | | | | | | | | | |
Thu 16/3 | | | | | | | | | | |
Fri 17/3 | Attunda OK, natt | Attunda OK | Stockholm | | reg | | L | N | | |
Göteborgspremiären, natt | Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | reg | | M | N | | |
Sat 18/3 | Attunda OK, stafett, individuella öppna klasser | Attunda OK | Stockholm | | reg | | L | | | |
Sun 19/3 | | | | | | | | | | |
w 12 | Mon 20/3 | | | | | | | | | | |
Tue 21/3 | | | | | | | | | | |
Wed 22/3 | | | | | | | | | | |
Thu 23/3 | | | | | | | | | | |
Fri 24/3 | Hjortnatta | OK Skogshjortarna | Västergötland | | reg | | L | N | | |
Sat 25/3 | Brudarebackens sprintstafett | Göteborgs Skidklubb | Göteborg | | reg | R | S | | | |
Sun 26/3 | Måsenstafetten, individuella öppna klasser | OK Måsen | Södermanland | | reg | | L | | | |
SAIS-trampen | Stångenäs AIS | Bohuslän-Dal | | reg | | M | | | |
w 13 | Mon 27/3 | | | | | | | | | | |
Tue 28/3 | | | | | | | | | | |
Wed 29/3 | | | | | | | | | | |
Thu 30/3 | | | | | | | | | | |
Fri 31/3 | Nattinatta på Gotland | Gotlands Bro OK | Gotland | | reg | | L | N | | |
Sumpnatta | Sundbybergs IK | Stockholm | | reg | | L | N | | |
Sat 1/4 | Strömstadsmedeln | Idefjordens SK Kvillebyns SK | Bohuslän-Dal | | reg | | M | | | |
Sun 2/4 | Broruset på Gotland | Gotlands Bro OK | Gotland | | reg | | M | | | |
SkidO, Älvsby IF OK, skare i Rättsel | Älvsby IF OK | Norrbotten | S | reg | | L | | | |
w 14 | Mon 3/4 | | | | | | | | | | |
Tue 4/4 | | | | | | | | | | |
Wed 5/4 | | | | | | | | | | |
Thu 6/4 | | | | | | | | | | |
Fri 7/4 | | | | | | | | | | |
Sat 8/4 | | | | | | | | | | |
Sun 9/4 | | | | | | | | | | |
w 15 | Mon 10/4 | | | | | | | | | | |
Tue 11/4 | | | | | | | | | | |
Wed 12/4 | | | | | | | | | | |
Thu 13/4 | | | | | | | | | | |
Fri 14/4 | | | | | | | | | | |
Sat 15/4 | | | | | | | | | | |
Sun 16/4 | Vårträffen på Gotland | Visborgs OK | Gotland | | reg | | L | | | |
w 16 | Mon 17/4 | | | | | | | | | | |
Tue 18/4 | | | | | | | | | | |
Wed 19/4 | Tiomilarepet | OK Älvsjö-Örby | Stockholm | | reg | R | L | C | | |
Tiomilarepet individuella öppna klasser | OK Älvsjö-Örby | Stockholm | | reg | | L | | | |
Thu 20/4 | | | | | | | | | | |
Fri 21/4 | | | | | | | | | | |
Sat 22/4 | MTBO, Uppsala möte, lång | OK Linné | Uppland | M | reg | | L | | | |
Sun 23/4 | MTBO, Uppsala möte, medel | IF Thor | Uppland | M | reg | | M | | | |
w 17 | Mon 24/4 | | | | | | | | | | |
Tue 25/4 | Vårserien, #1 | Göteborgs OF Mölndal Outdoor IF | Göteborg | | reg | | L | | | |
Wed 26/4 | | | | | | | | | | |
Thu 27/4 | | | | | | | | | | |
Fri 28/4 | | | | | | | | | | |
Sat 29/4 | Hökensåsracet | OK Gränsen | Småland | | reg | | M | | | |
Sun 30/4 | Skärmenträffen | OK Skärmen | Bohuslän-Dal | | reg | | M | | | |
Skuddarpslubbet | Ringsjö OK | Skåne | | reg | | L | | | |
w 18 | Mon 1/5 | Silverjakten | Sala OK | Västmanland | | reg | | M | | | |
IFK Lidingös microsprint | IFK Lidingö SOK | Stockholm | | reg | | S | | | |
Tue 2/5 | | | | | | | | | | |
Wed 3/5 | | | | | | | | | | |
Thu 4/5 | Ungdomsserien, #1, Norr 1 | Väsby OK | Stockholm | | reg | | L | | | |
Ungdomsserien, #1, Norr 2 | Bromma-Vällingby SOK | Stockholm | | reg | | L | | | |
Ungdomsserien, #1, Norr 3 | OK Österåker | Stockholm | | reg | | L | | | |
Ungdomsserien, #1, Söder 1 | Tumba-Mälarhöjden OK | Stockholm | | reg | | L | | | |
Ungdomsserien, #1, Söder 2 | Gustavsbergs OK | Stockholm | | reg | | L | | | |
Ungdomsserien, #1, Söder 3 | Skogsluffarnas OK | Stockholm | | reg | | L | | | |
Ungdomsserien, #1, Söder 4 | Snättringe SK | Stockholm | | reg | | L | | | |
Fri 5/5 | Gränsfejden/Vättefejden, sprint | Markaryds FK Tockarps IK | Småland Skåne | | reg | | S | | | |
Vämlandstrippeln, dag 1, natt | OK Älgen | Värmland | | reg | | S | N | | |
Sat 6/5 | Vårserien, #2 | Göteborg-Majorna OK Göteborgs OF | Göteborg | | reg | | L | | | |
Dubbeljakten Ulricehamn, etapp 1, sprint, öppna klasser | Ulricehamns OK | Västergötland | | reg | | S | | | |
Dubbeljakten Ulricehamn, etapp 2, medel, öppna klasser | Ulricehamns OK | Västergötland | | reg | | M | | | |
Sun 7/5 | Sprintcupen, #2, Kyrkbyklassikerna | Gammelstads IF | Norrbotten | | reg | | S | | | |
Ungdomstävling Alftafejden med öppna klasser, etapp 1, sprint | Alfta-Ösa OK | Hälsingland | | reg | | S | | | |
Ungdomstävling Alftafejden med öppna klasser, etapp 2, medel | Alfta-Ösa OK | Hälsingland | | reg | | M | | | |
w 19 | Mon 8/5 | | | | | | | | | | |
Tue 9/5 | Ungdomsserien, #2, Söder 1 | Tullinge SK | Stockholm | | reg | | L | | | |
Wed 10/5 | | | | | | | | | | |
Thu 11/5 | | | | | | | | | | |
Fri 12/5 | | | | | | | | | | |
Sat 13/5 | Ungdomstrollet, Gotland | Svaide Roma SOK | Gotland | | reg | | L | | | |
Sun 14/5 | Backabataljen, ungdomstävling | Forsa OK | Hälsingland | | reg | | L | | | |
Sprintcupen, #3, Stadsöfinalen | Gammelstads IF | Norrbotten | | reg | | S | | | |
w 20 | Mon 15/5 | | | | | | | | | | |
Tue 16/5 | Vårserien, #3 | Göteborgs OF IK Uven | Göteborg | | reg | | L | | | |
OK Mangens kvällstävling | OK Mangen | Värmland | | reg | | L | N | | |
Ungdomsserien, #2, Norr 1 | Sundbybergs IK | Stockholm | | reg | | L | | | |
Ungdomsserien, #2, Norr 2 | Järfälla OK | Stockholm | | reg | | L | | | |
Ungdomsserien, #2, Norr 3 | Täby OK | Stockholm | | reg | | L | | | |
Ungdomsserien, #2, Söder 2 | OK Ravinen | Stockholm | | reg | | L | | | |
Ungdomsserien, #2, Söder 3 | OK Södertörn | Stockholm | | reg | | L | | | |
Ungdomsserien, #2, Söder 4 | Haninge SOK | Stockholm | | reg | | M | | | |
Wed 17/5 | | | | | | | | | | |
Thu 18/5 | | | | | | | | | | |
Fri 19/5 | Tiomila Skellefteå, Open Individual Courses, Friday | Långvikens OK Skellefteå OK | Västerbotten | | reg | | L | | | |
Sat 20/5 | Tiomila Skellefteå, Open Individual Courses, Saturday | Långvikens OK Skellefteå OK | Västerbotten | | reg | | L | | | |
Sun 21/5 | | | | | | | | | | |
w 21 | Mon 22/5 | | | | | | | | | | |
Tue 23/5 | | | | | | | | | | |
Wed 24/5 | Wettersol Tour, #1 | OK Gränsen | Småland | | reg | | S | | | |
Stockholm City Cup, #1 | OK Södertörn Sundbybergs IK | Stockholm | | reg | | S | | | |
Lundensprinten | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | reg | | S | | | |
Thu 25/5 | | | | | | | | | | |
Fri 26/5 | | | | | | | | | | |
Sat 27/5 | StOF:s sommarläger, sprint | Attunda OK Bromma-Vällingby SOK Stockholms OF | Stockholm | | reg | | S | | | |
Storsjöträffen med Ungdomsserien, #3 | OK Storsjön | Jämtland-Härjedalen | | reg | | M | | | |
Vårserien, #4 | Göteborgs OF OK Landehof | Göteborg | | reg | | L | | | |
Sun 28/5 | StOF:s sommarläger, stafett | Attunda OK Bromma-Vällingby SOK Stockholms OF | Stockholm | | reg | R | L | | | |
Stenungsund-sprinten, etapp 1 | Stenungsunds OK | Bohuslän-Dal | | reg | | S | | | |
Stenungsund-sprinten, etapp 2 | Stenungsunds OK | Bohuslän-Dal | | reg | | S | | | |
Kompasshuset | Stockholms Inomhusorienterare Stockholms OF | Stockholm | | reg | | S | | | |
w 22 | Mon 29/5 | | | | | | | | | | |
Tue 30/5 | | | | | | | | | | |
Wed 31/5 | Stockholm City Cup, #2 | OK Södertörn Sundbybergs IK | Stockholm | | reg | | S | | | |
Wettersol Tour, #2 | Jönköpings OK OK Gränsen | Småland | | reg | | S | | | |
Thu 1/6 | | | | | | | | | | |
Fri 2/6 | | | | | | | | | | |
Sat 3/6 | Bergnäsets AIK:s vårtävling, lång | Bergnäsets AIK | Norrbotten | | reg | | L | | | |
VM-tester, Schweiz, dag 1, medeldistans | Svenska Orienteringsförbundet | | | reg | | M | | | |
Pekingduon, individuella öppna klasser | Matteus SI | Östergötland | | reg | | M | | | |
Sun 4/6 | VM-tester, Schweiz, dag 2, medeldistans | Svenska Orienteringsförbundet | | | reg | | M | | | |
Bergnäsets AIK:s vårtävling, medel | Bergnäsets AIK | Norrbotten | | reg | | M | | | |
w 23 | Mon 5/6 | | | | | | | | | | |
Tue 6/6 | VM-tester, Schweiz, dag 3, långdistans | Svenska Orienteringsförbundet | | | reg | | L | | | |
Centrum Teamsprint | Centrum OK | Stockholm | | reg | R | S | | | |
Nationaldagssprinten, etapp 1 | Växjö OK | Småland | | reg | | S | | | |
Nationaldagssprinten, etapp 2 | Växjö OK | Småland | | reg | | S | | | |
Vårserien, #5, sprint | Göteborgs OF Sävedalens AIK | Göteborg | | reg | | S | | | |
Nationaldagsmedeln Jokkmokk | I 19 IF Jokkmokks SK | Norrbotten | | reg | | M | | | |
DM, stafett, Västerbotten, öppna individuella klasser | Högåkers OK | Västerbotten | | reg | | L | | | |
Wed 7/6 | Stockholm City Cup, #3 | OK Södertörn Sundbybergs IK | Stockholm | | reg | | S | | | |
Wettersol Tour, #3 | OK Gränsen | Småland | | reg | | S | | | |
Thu 8/6 | | | | | | | | | | |
Fri 9/6 | | | | | | | | | | |
Sat 10/6 | PreO-Sprint | Vänersborgs SK | Västergötland | T | reg | | P | | | |
Slottssprintstafetten Sigtuna | Sigtuna OK | Uppland | | reg | R | S | | | |
Slottssprinten Sigtuna | Sigtuna OK | Uppland | | reg | | S | | | |
Sävedalsdubbeln patrull | Sävedalens AIK | Göteborg | | reg | P | L | | | |
Sun 11/6 | | | | | | | | | | |
w 24 | Mon 12/6 | | | | | | | | | | |
Tue 13/6 | | | | | | | | | | |
Wed 14/6 | | | | | | | | | | |
Thu 15/6 | | | | | | | | | | |
Fri 16/6 | | | | | | | | | | |
Sat 17/6 | | | | | | | | | | |
Sun 18/6 | | | | | | | | | | |
w 25 | Mon 19/6 | | | | | | | | | | |
Tue 20/6 | Sidensjösprinten | Sidensjö IK | Ångermanland | | reg | | M | | | |
Wed 21/6 | Brödkampen | Ockelbo OK | Gästrikland | | reg | | L | | | |
Thu 22/6 | | | | | | | | | | |
Fri 23/6 | | | | | | | | | | |
Sat 24/6 | | | | | | | | | | |
Sun 25/6 | | | | | | | | | | |
w 26 | Mon 26/6 | | | | | | | | | | |
Tue 27/6 | | | | | | | | | | |
Wed 28/6 | Skene SoIS sommarorientering | Skene Sim o IS | Västergötland | | reg | | M | | | |
Knockoutsprinten | Mälarhöjdens IK OK | Stockholm | | reg | | S | | | |
Thu 29/6 | | | | | | | | | | |
Fri 30/6 | | | | | | | | | | |
Sat 1/7 | | | | | | | | | | |
Sun 2/7 | | | | | | | | | | |
w 27 | Mon 3/7 | OK Ravinen Trekvällars, etapp 1, lång | OK Ravinen | Stockholm | | reg | | L | | | |
Tue 4/7 | OK Ravinen Trekvällars, etapp 2, medel | OK Ravinen | Stockholm | | reg | | M | | | |
Wed 5/7 | OK Ravinen Trekvällars, etapp 3, lång | OK Ravinen | Stockholm | | reg | | L | | | |
Thu 6/7 | | | | | | | | | | |
Fri 7/7 | | | | | | | | | | |
Sat 8/7 | Havs-OL, dag 1, medel | Stigmännen Karlshamns OK | Blekinge | | reg | | M | | | |
OK Renen, medel | OK Renen | Norrbotten | | reg | | M | | | |
Sun 9/7 | | | | | | | | | | |
w 28 | Mon 10/7 | | | | | | | | | | |
Tue 11/7 | | | | | | | | | | |
Wed 12/7 | | | | | | | | | | |
Thu 13/7 | | | | | | | | | | |
Fri 14/7 | | | | | | | | | | |
Sat 15/7 | | | | | | | | | | |
Sun 16/7 | | | | | | | | | | |
w 29 | Mon 17/7 | | | | | | | | | | |
Tue 18/7 | | | | | | | | | | |
Wed 19/7 | O-Ringen Åre, Träningsbanor | O-Ringen | | | reg | | M | | | |
Thu 20/7 | O-Ringen Åre, Träningsbanor | O-Ringen | | | reg | | M | | | |
Fri 21/7 | O-Ringen Åre, Träningsbanor | O-Ringen | | | reg | | M | | | |
Sat 22/7 | O-Ringen Åre, Träningsbanor | O-Ringen | | | reg | | M | | | |
Sun 23/7 | | | | | | | | | | |
w 30 | Mon 24/7 | | | | | | | | | | |
Tue 25/7 | O-Ringen Åre Indoor | O-Ringen Stockholms Inomhusorienterare | Stockholm | | reg | | S | | | |
Wed 26/7 | | | | | | | | | | |
Thu 27/7 | | | | | | | | | | |
Fri 28/7 | | | | | | | | | | |
Sat 29/7 | | | | | | | | | | |
Sun 30/7 | | | | | | | | | | |
w 31 | Mon 31/7 | OK Hällens 3-dagars, dag 1, medel | OK Hällen | Södermanland | | reg | | M | | | |
Tue 1/8 | OK Hällens 3-dagars, dag 2, lång | OK Hällen | Södermanland | | reg | | L | | | |
Wed 2/8 | OK Hällens 3-dagars, dag 3, lång | OK Hällen | Södermanland | | reg | | L | | | |
Thu 3/8 | Stjärnorpsmedeln | OK Denseln Stjärnorps SK | Östergötland | | reg | | M | | | |
Fri 4/8 | | | | | | | | | | |
Sat 5/8 | | | | | | | | | | |
Sun 6/8 | DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasser | Piteå IF Orienteringsklubb | Norrbotten | | reg | | M | | | |
DM, stafett, Medelpad + Ångermanland, individuella öppna klasser | Ångermanlands OF Njurunda OK | Ångermanland Medelpad | | reg | | L | | | |
w 32 | Mon 7/8 | | | | | | | | | | |
Tue 8/8 | Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medeldistans | Lindebygdens OK OK Järnbärarna OK Milan | Örebro Län | | reg | | M | | | |
Wed 9/8 | Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafett | Lindebygdens OK OK Järnbärarna OK Milan | Örebro Län | | reg | R | S | | | |
Thu 10/8 | | | | | | | | | | |
Fri 11/8 | | | | | | | | | | |
Sat 12/8 | | | | | | | | | | |
Sun 13/8 | Torfinns Bokskogsmedel | OK Torfinn | Skåne | | reg | | M | | | |
w 33 | Mon 14/8 | | | | | | | | | | |
Tue 15/8 | | | | | | | | | | |
Wed 16/8 | | | | | | | | | | |
Thu 17/8 | | | | | | | | | | |
Fri 18/8 | | | | | | | | | | |
Sat 19/8 | | | | | | | | | | |
Sun 20/8 | Stöcksjö IS distriktstävling | Stöcksjö IS | Västerbotten | | reg | | M | | | |
SM, lång, publiktävling | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | | reg | | L | | | |
Klarälvskavlen | IK Vikings OK | Värmland | | reg | R | L | | | |
Klarälvskavlen, individuella öppna klasser | IK Vikings OK | Värmland | | reg | | L | | | |
w 34 | Mon 21/8 | | | | | | | | | | |
Tue 22/8 | | | | | | | | | | |
Wed 23/8 | Ungdomsserien, regiontävling N | Solna OK | Stockholm | | reg | | M | | | |
Ungdomsserien, regiontävling SO | OK Södertörn | Stockholm | | reg | | M | | | |
Thu 24/8 | Ungdomsserien, regiontävling SV | Snättringe SK | Stockholm | | reg | | M | | | |
Fri 25/8 | | | | | | | | | | |
Sat 26/8 | Bergnäsets AIK:s hösttävling, medel | Bergnäsets AIK | Norrbotten | | reg | | M | | | |
Nässjö OK:s medeldistans | Nässjö OK | Småland | | reg | | M | | | |
Sun 27/8 | Bergnäsets AIK:s hösttävling, lång | Bergnäsets AIK | Norrbotten | | reg | | L | | | |
w 35 | Mon 28/8 | | | | | | | | | | |
Tue 29/8 | | | | | | | | | | |
Wed 30/8 | | | | | | | | | | |
Thu 31/8 | | | | | | | | | | |
Fri 1/9 | | | | | | | | | | |
Sat 2/9 | Ekorren cup | Linköpings OK | Östergötland | | reg | R | L | | | |
Renlunken | OK Renen | Norrbotten | | reg | | M | | | |
Skyttisrundan MTBO, DM, medel, Ångermanland | Skogslöparna | Ångermanland | M | reg | | M | | | |
Sun 3/9 | DM, stafett, Halland, individuella öppna klasser | FK Friskus-Varberg | Halland | | reg | | L | | | |
DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasser | OK Silva Rävetofta OK | Skåne | | reg | | L | | | |
Kalvdansen | OK Renen | Norrbotten | | reg | R | S | | | |
Kalvdansen, individuella öppna klasser | OK Renen | Norrbotten | | reg | | S | | | |
DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasser | OK Tranan | Västergötland | | reg | | L | | | |
DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasser | Karlskrona SOK | Blekinge | | reg | | M | | | |
DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasser | OK Rodhen | Uppland | | reg | | L | | | |
w 36 | Mon 4/9 | | | | | | | | | | |
Tue 5/9 | | | | | | | | | | |
Wed 6/9 | | | | | | | | | | |
Thu 7/9 | | | | | | | | | | |
Fri 8/9 | | | | | | | | | | |
Sat 9/9 | Öppna Falumästerskap dag/Bjursåsluffen | Bjursås OK | Dalarna | | reg | | L | | | |
Sun 10/9 | Årjängsträffen | Årjängs OK | Värmland | | reg | | M | | | |
Värst i Herrsta | Herrestads AIF | Bohuslän-Dal | | reg | | M | | | |
w 37 | Mon 11/9 | | | | | | | | | | |
Tue 12/9 | | | | | | | | | | |
Wed 13/9 | | | | | | | | | | |
Thu 14/9 | | | | | | | | | | |
Fri 15/9 | | | | | | | | | | |
Sat 16/9 | Dubbelfajten | OK Tisaren Örebro Läns OF | Örebro Län | | reg | R | L | | | |
Publiktävling efter SM, natt | VK Uvarna | Medelpad | | reg | | M | | | |
Dubbelfajten, individuella öppna klasser | OK Tisaren | Örebro Län | | reg | | L | | | |
Ungdomsseriefinalen, Stockholm | IFK Enskede | Stockholm | | reg | | S | | | |
Sun 17/9 | Fyrklubbs | Frosta OK | Skåne | | reg | | L | | | |
Suderträffen | IF Hansa-Hoburg | Gotland | | reg | | M | | | |
Anebyorienteringen | SOK Aneby | Småland | | reg | | M | | | |
Värmlandsserien | Deje SF Sisu Forshaga SK | Värmland | | reg | | L | | | |
w 38 | Mon 18/9 | | | | | | | | | | |
Tue 19/9 | | | | | | | | | | |
Wed 20/9 | | | | | | | | | | |
Thu 21/9 | | | | | | | | | | |
Fri 22/9 | | | | | | | | | | |
Sat 23/9 | Lappmanna | Lycksele IF | Västerbotten | | reg | | L | | | |
Sun 24/9 | DM, stafett, Södermanland, Östergötland + Västmanland, individuella öppna klasser | Katrineholms OK Östergötlands OF Västmanlands OF | Södermanland Östergötland Västmanland | | reg | | L | | | |
DM, stafett, Hälsingland, individuella öppna klasser | Ljusdals OK | Hälsingland | | reg | | L | | | |
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasser | Järfälla OK | Stockholm | | reg | | L | | | |
DM, stafett, Örebro+Värmland, individuella öppna klasser | Almby IK Örebro Läns OF Värmlands OF | Örebro Län Värmland | | reg | | M | | | |
DM, stafett, Bohuslän-Dal, individuella öppna klasser | OK Skärmen | Bohuslän-Dal | | reg | | M | | | |
w 39 | Mon 25/9 | | | | | | | | | | |
Tue 26/9 | | | | | | | | | | |
Wed 27/9 | Natti Natti | IFK Enskede | Stockholm | | reg | R | S | N | | |
Natti Natti, individuella öppna klasser | IFK Enskede | Stockholm | | reg | | S | N | | |
Thu 28/9 | | | | | | | | | | |
Fri 29/9 | | | | | | | | | | |
Sat 30/9 | Bahco cup | Lidköpings VSK | Västergötland | | reg | | L | | | |
Sun 1/10 | Bahco Cup, stafett | Lidköpings VSK | Västergötland | | reg | R | L | | | |
Gotlands 6-manna | Visborgs OK | Gotland | | reg | R | L | | | |
Midälvastafetten | Kovlands IF | Medelpad | | reg | R | M | | | |
Hästveda OK, medel, öppna klasser | Hästveda OK | Skåne | | reg | | M | | | |
Ungdomsstafetten | Hästveda OK | Skåne | | reg | R | L | | | |
Falkdrevet | OK Skogsfalken | Blekinge | | reg | | M | | | |
w 40 | Mon 2/10 | | | | | | | | | | |
Tue 3/10 | | | | | | | | | | |
Wed 4/10 | | | | | | | | | | |
Thu 5/10 | | | | | | | | | | |
Fri 6/10 | | | | | | | | | | |
Sat 7/10 | Möllesprinten | IS Kullen | Skåne | | reg | | S | | | |
Sun 8/10 | | | | | | | | | | |
w 41 | Mon 9/10 | | | | | | | | | | |
Tue 10/10 | | | | | | | | | | |
Wed 11/10 | | | | | | | | | | |
Thu 12/10 | | | | | | | | | | |
Fri 13/10 | Revinge by night | Lunds OK Malmö OK | Skåne | | reg | R | L | N | | |
Sat 14/10 | Daladubbeln, individuella öppna klasser (lördag) | Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | reg | | L | | | |
Hedjakten | Lunds OK | Skåne | | reg | P | L | | | |
Sun 15/10 | Älmesprinten | OK Älme | Småland | | reg | | S | | | |
Daladubbeln, individuella öppna klasser (söndag) | Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | reg | | U | | | |
Fräknefejden | Ljungskile FK | Bohuslän-Dal | | reg | | M | | | |
w 42 | Mon 16/10 | | | | | | | | | | |
Tue 17/10 | | | | | | | | | | |
Wed 18/10 | | | | | | | | | | |
Thu 19/10 | | | | | | | | | | |
Fri 20/10 | | | | | | | | | | |
Sat 21/10 | MTBO-sprint Björsjö | Smedjebackens OK | Dalarna | M | reg | | S | | | |
Sun 22/10 | Anderstorpssprinten | Anderstorps OK | Småland | | reg | | S | | | |
w 43 | Mon 23/10 | | | | | | | | | | |
Tue 24/10 | Halloween-natta | Köping-Kolsva OK | Västmanland | | reg | | L | N | | |
Attunda OK Nattungdomsstafett | Attunda OK | Stockholm | | reg | R | S | N | | |
Wed 25/10 | | | | | | | | | | |
Thu 26/10 | | | | | | | | | | |
Fri 27/10 | Haningenatten | Haninge SOK | Stockholm | | reg | | M | N | | |
GO-natten, Öppet Skaraborgsmästerskap, natt | IK Gandvik | Västergötland | | reg | | L | N | | |
Sat 28/10 | Haninge sprintstafett | Haninge SOK | Stockholm | | reg | R | S | | | |
Sun 29/10 | | | | | | | | | | |
w 44 | Mon 30/10 | | | | | | | | | | |
Tue 31/10 | | | | | | | | | | |
Wed 1/11 | | | | | | | | | | |
Thu 2/11 | | | | | | | | | | |
Fri 3/11 | | | | | | | | | | |
Sat 4/11 | Lången | OK Tyr | Värmland | | reg | | U | | | |
Uddevallatrofèn | Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | reg | | U | | | |
Sun 5/11 | Korten | OK Tyr | Värmland | | reg | | M | | | |
Höstlunken | Snättringe SK | Stockholm | | reg | | U | | | |
w 45 | Mon 6/11 | | | | | | | | | | |
Tue 7/11 | | | | | | | | | | |
Wed 8/11 | | | | | | | | | | |
Thu 9/11 | | | | | | | | | | |
Fri 10/11 | | | | | | | | | | |
Sat 11/11 | Novembertävlingarna, sprint | Järfälla OK Sundbybergs IK | Stockholm | | reg | | S | | | |
Älvsbyn Indoor Orienteering Challenge | Norrbottens OF | Norrbotten | | reg | | S | | | |
Sun 12/11 | Novembertävlingarna, medel | Järfälla OK Sundbybergs IK | Stockholm | | reg | | M | | | |
w 46 | Mon 13/11 | | | | | | | | | | |
Tue 14/11 | | | | | | | | | | |
Wed 15/11 | Stockholm by Night, #1 | OK Österåker | Stockholm | | reg | | L | N | | |
Thu 16/11 | | | | | | | | | | |
Fri 17/11 | | | | | | | | | | |
Sat 18/11 | Viken Indoor, etapp 1 | OK Pers Lärjungar | Gästrikland | | reg | | S | | | |
Fakiren | Köping-Kolsva OK | Västmanland | | reg | | U | | | |
Sun 19/11 | Viken Indoor, etapp 2 | OK Pers Lärjungar | Gästrikland | | reg | | S | | | |
w 47 | Mon 20/11 | | | | | | | | | | |
Tue 21/11 | | | | | | | | | | |
Wed 22/11 | | | | | | | | | | |
Thu 23/11 | | | | | | | | | | |
Fri 24/11 | | | | | | | | | | |
Sat 25/11 | Stockholm Rogaining | OK Ravinen | Stockholm | | reg | P | U | C | | |
Sun 26/11 | | | | | | | | | | |
w 48 | Mon 27/11 | | | | | | | | | | |
Tue 28/11 | | | | | | | | | | |
Wed 29/11 | | | | | | | | | | |
Thu 30/11 | | | | | | | | | | |
Fri 1/12 | HBG Sprint by Night | Helsingborgs SOK | Skåne | | reg | | S | N | | |
Sat 2/12 | HBG Indoor, etapp 1 | Helsingborgs SOK | Skåne | | reg | | M | | | |
HBG Indoor, etapp 2 | Helsingborgs SOK | Skåne | | reg | | M | | | |
Falu Indoor etapp 1 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | reg | | S | | | |
Sun 3/12 | Falu Indoor etapp 2 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | reg | | S | | | |
w 49 | Mon 4/12 | | | | | | | | | | |
Tue 5/12 | | | | | | | | | | |
Wed 6/12 | | | | | | | | | | |
Thu 7/12 | | | | | | | | | | |
Fri 8/12 | | | | | | | | | | |
Sat 9/12 | COL Indoor, etapp 1 | Chalmers OL | Göteborg | | reg | | S | | | |
Sun 10/12 | COL Indoor, etapp 2 | Chalmers OL | Göteborg | | reg | | S | | | |
w 50 | Mon 11/12 | | | | | | | | | | |
Tue 12/12 | | | | | | | | | | |
Wed 13/12 | Stockholm By Night, #2 | OK Södertörn Stockholms OF | Stockholm | | reg | | L | N | | |
Thu 14/12 | | | | | | | | | | |
Fri 15/12 | | | | | | | | | | |
Sat 16/12 | | | | | | | | | | |
Sun 17/12 | | | | | | | | | | |
w 51 | Mon 18/12 | | | | | | | | | | |
Tue 19/12 | | | | | | | | | | |
Wed 20/12 | | | | | | | | | | |
Thu 21/12 | | | | | | | | | | |
Fri 22/12 | | | | | | | | | | |
Sat 23/12 | | | | | | | | | | |
Sun 24/12 | | | | | | | | | | |
w 52 | Mon 25/12 | | | | | | | | | | |
Tue 26/12 | | | | | | | | | | |
Wed 27/12 | | | | | | | | | | |
Thu 28/12 | | | | | | | | | | |
Fri 29/12 | | | | | | | | | | |
Sat 30/12 | Göteborg Indoor, etapp 1 | FK Herkules Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | reg | | S | | | |
Göteborg Indoor, etapp 2 | FK Herkules Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | reg | | S | | | |
Sun 31/12 | | | | | | | | | | |