v 20 | sön 22/5 | IFK Lidingö, dag 2, sprint | IFK Lidingö SOK | Stockholm | | dist | | S | | | |
MTBO, Smålandscup, Anderstorp | Anderstorps OK | Småland | M | dist | | L | | | |
Pekingduon, individuella öppna klasser | Matteus SI | Östergötland | | dist | | M | | | |
Pekingduon | Matteus SI | Östergötland | | dist | S | M | | | |
v 21 | mån 23/5 | | | | | | | | | | |
tis 24/5 | Stockholm City Cup, #2 | OK Södertörn Sundbybergs IK | Stockholm | | dist | | S | | | |
ons 25/5 | Wettersol Tour, #1 | OK Gränsen | Småland | | dist | | S | | | |
tor 26/5 | Vårserien, #3 | Göteborgs OF Lerums SOK | Göteborg | | dist | | L | | | |
fre 27/5 | Tour de Medelpad, dag 2, medel | Sundsvalls OK | Medelpad | | dist | | M | | | |
lör 28/5 | | | | | | | | | | |
sön 29/5 | | | | | | | | | | |
v 22 | mån 30/5 | | | | | | | | | | |
tis 31/5 | | | | | | | | | | |
ons 1/6 | Stockholm City Cup, #3 | OK Södertörn Sundbybergs IK | Stockholm | | dist | | S | | | |
Wettersol Tour, #2 | OK Gränsen | Småland | | dist | | S | | | |
tor 2/6 | | | | | | | | | | |
fre 3/6 | | | | | | | | | | |
lör 4/6 | Renlunken | OK Renen | Norrbotten | | dist | | M | | | |
Vårserien, #4 | Göteborgs OF Kungälvs OK | Göteborg | | dist | | L | | | |
sön 5/6 | Kalvdansen | OK Renen | Norrbotten | | dist | S | M | | | |
Skogsflicksmatch (Blekinge, Halland, Göteborg, Skåne, Småland och Västergötland) | IK Stern Sävedalens AIK | Göteborg | | dist | | L | | | |
Centrum team sprint, individuella öppna klasser | Centrum OK | Stockholm | | dist | | S | | | |
Centrum Teamsprint | Centrum OK | Stockholm | | dist | S | S | | | |
v 23 | mån 6/6 | MTBO, Smålandscup, Värnamo | OK Stigen | Småland | M | dist | | M | | | |
Nationaldagsmedeln i Jokkmokk | I 19 IF Jokkmokks SK | Norrbotten | | dist | | M | | | |
Nationaldagssprinten, etapp 1 | Växjö OK | Småland | | dist | | S | | | |
Nationaldagssprinten, etapp 2 | Växjö OK | Småland | | dist | | S | | | |
Mälarhöjdens IK, knockout-sprint | Mälarhöjdens IK OK | Stockholm | | dist | | S | | | |
tis 7/6 | | | | | | | | | | |
ons 8/6 | Wettersol Tour, #3 | OK Gränsen | Småland | | dist | | S | | | |
tor 9/6 | | | | | | | | | | |
fre 10/6 | | | | | | | | | | |
lör 11/6 | Vårserien, #5 | Frölunda OL Göteborgs OF | Göteborg | | dist | | L | | | |
sön 12/6 | | | | | | | | | | |
v 24 | mån 13/6 | Sandvikens öppna kommunmästerskap | Österfärnebo IF | Gästrikland | | dist | | L | | | |
tis 14/6 | Sidensjösprinten | Sidensjö IK | Ångermanland | | dist | | M | | | |
ons 15/6 | | | | | | | | | | |
tor 16/6 | | | | | | | | | | |
fre 17/6 | | | | | | | | | | |
lör 18/6 | | | | | | | | | | |
sön 19/6 | | | | | | | | | | |
v 25 | mån 20/6 | | | | | | | | | | |
tis 21/6 | | | | | | | | | | |
ons 22/6 | | | | | | | | | | |
tor 23/6 | | | | | | | | | | |
fre 24/6 | | | | | | | | | | |
lör 25/6 | | | | | | | | | | |
sön 26/6 | | | | | | | | | | |
v 26 | mån 27/6 | | | | | | | | | | |
tis 28/6 | | | | | | | | | | |