v 35 | sön 1/9 | AOK/VOK-dubbeln, förkortad lång | Attunda OK Väsby OK | Stockholm | | dist | | M | | 25/8 | |
SM, publiktävling, medel | Trosabygdens OK | Södermanland | | dist | | M | | | |
Vargsöndan | OK Flundrehof OK Skogsvargarna | Västergötland | | dist | | L | | 25/8 | |
v 36 | mån 2/9 | | | | | | | | | | |
tis 3/9 | | | | | | | | | | |
ons 4/9 | | | | | | | | | | |
tor 5/9 | | | | | | | | | | |
fre 6/9 | | | | | | | | | | |
lör 7/9 | Bahco cup, lång | Lidköpings VSK | Västergötland | | dist | | L | | | |
Järfälla OK, långdistans | Järfälla OK | Stockholm | | dist | | L | | 1/9 | |
Nässjö OK:s medeldistans | Nässjö OK | Småland | | dist | | M | | | |
sön 8/9 | Bahco cup, stafett | Lidköpings VSK | Västergötland | | dist | S | L | | | |
Dubbelfajten | Almby IK Örebro Läns OF | Örebro Län | | dist | L | L | | | |
Järfälla OK, medeldistans | Järfälla OK | Stockholm | | dist | | M | | 1/9 | |
Stöcksjö IS höstmedel | Stöcksjö IS | Västerbotten | | dist | | M | | 1/9 | |
v 37 | mån 9/9 | | | | | | | | | | |
tis 10/9 | | | | | | | | | | |
ons 11/9 | | | | | | | | | | |
tor 12/9 | | | | | | | | | | |
fre 13/9 | | | | | | | | | | |
lör 14/9 | Ekorren cup | Linköpings OK | Östergötland | | dist | S | L | | 8/9 | |
Gyngetrampen, i samband med PreO-DM | OK Gynge | Skåne | | dist | | M | | | |
sön 15/9 | DM, stafett, Hälsingland, individuella öppna klasser | Söderhamns OK | Hälsingland | | dist | | M | | | |
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasser | Waxholms OK | Stockholm | | dist | | L | | | |
DM, stafett, Västmanland + Örebro Län, individuella öppna klasser | Arboga OK OK Milan | Västmanland Örebro Län | | dist | | L | | | |
v 38 | mån 16/9 | | | | | | | | | | |
tis 17/9 | | | | | | | | | | |
ons 18/9 | | | | | | | | | | |
tor 19/9 | | | | | | | | | | |
fre 20/9 | | | | | | | | | | |
lör 21/9 | OK Gisle | OK Gisle | Småland | | dist | | M | | | |
sön 22/9 | Fyrklubbs | Hästveda OK | Skåne | | dist | | L | | | |
v 39 | mån 23/9 | | | | | | | | | | |
tis 24/9 | | | | | | | | | | |
ons 25/9 | Natti Natti | IFK Enskede | Stockholm | | dist | S | S | N | | |
tor 26/9 | | | | | | | | | | |
fre 27/9 | | | | | | | | | | |
lör 28/9 | | | | | | | | | | |
sön 29/9 | Midälvastafetten | Njurunda OK | Medelpad | | dist | S | M | | | |
v 40 | mån 30/9 | | | | | | | | | | |