w 12 | Tue 19/3 | | | | | | | | | | |
Wed 20/3 | | | | | | | | | | |
Thu 21/3 | | | | | | | | | | |
Fri 22/3 | | | | | | | | | | |
Sat 23/3 | | | | | | | | | | |
Sun 24/3 | | | | | | | | | | |
w 13 | Mon 25/3 | | | | | | | | | | |
Tue 26/3 | | | | | | | | | | |
Wed 27/3 | | | | | | | | | | |
Thu 28/3 | | | | | | | | | | |
Fri 29/3 | | | | | | | | | | |
Sat 30/3 | | | | | | | | | | |
Sun 31/3 | MTBO, DM, Södermanland + Stockholm och Kringelträffen | Södermanlands OF Södertälje-Nykvarn OF Stockholms OF | Södermanland Stockholm | M | nat | | M | | | |
w 14 | Mon 1/4 | | | | | | | | | | |
Tue 2/4 | | | | | | | | | | |
Wed 3/4 | | | | | | | | | | |
Thu 4/4 | | | | | | | | | | |
Fri 5/4 | | | | | | | | | | |
Sat 6/4 | | | | | | | | | | |
Sun 7/4 | MTBO Blekingecupen #1 | OK Skogsfalken | Blekinge | M | loc | | M | | | |
w 15 | Mon 8/4 | | | | | | | | | | |
Tue 9/4 | | | | | | | | | | |
Wed 10/4 | Dalaserien MTBO #1 | IFK Mora OK | Dalarna | M | loc | | M | | | |
Thu 11/4 | | | | | | | | | | |
Fri 12/4 | | | | | | | | | | |
Sat 13/4 | Dalaserien MTBO #1 | IFK Mora OK | Dalarna | M | reg | | M | | | |
Sun 14/4 | | | | | | | | | | |
w 16 | Mon 15/4 | | | | | | | | | | |
Tue 16/4 | | | | | | | | | | |
Wed 17/4 | MTBO-cupen 1 Gotland | Gotlands Bro OK | Gotland | M | loc | | L | | | |
Thu 18/4 | | | | | | | | | | |
Fri 19/4 | | | | | | | | | | |
Sat 20/4 | | | | | | | | | | |
Sun 21/4 | | | | | | | | | | |
w 17 | Mon 22/4 | | | | | | | | | | |
Tue 23/4 | | | | | | | | | | |
Wed 24/4 | Dalaserien MTBO, #2, Kvarnsveden | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | M | reg | | M | | | |
Thu 25/4 | | | | | | | | | | |
Fri 26/4 | | | | | | | | | | |
Sat 27/4 | | | | | | | | | | |
Sun 28/4 | | | | | | | | | | |
w 18 | Mon 29/4 | | | | | | | | | | |
Tue 30/4 | | | | | | | | | | |
Wed 1/5 | | | | | | | | | | |
Thu 2/5 | MTB-O-träning | Garphyttans IF | Örebro Län | M | loc | | M | | | |
Fri 3/5 | | | | | | | | | | |
Sat 4/5 | | | | | | | | | | |
Sun 5/5 | | | | | | | | | | |
w 19 | Mon 6/5 | Värmlandsserien i MTBO 2019 Deltävling 1 | Sisu Forshaga SK | Värmland | M | loc | | M | | | |
Tue 7/5 | 7-Klubbs | Skogslöparna | Ångermanland | FM | loc | | M | | | |
Wed 8/5 | Träningstävling MTBO | Ulricehamns OK | Västergötland | M | loc | | L | | | |
Thu 9/5 | | | | | | | | | | |
Fri 10/5 | | | | | | | | | | |
Sat 11/5 | | | | | | | | | | |
Sun 12/5 | Gammelstads sprintcup, #3 | Gammelstads IF | Norrbotten | FM | reg | | S | | | |
MTBO Blekingecupen #2 | Ronneby OK | Blekinge | M | loc | | M | | | |
w 20 | Mon 13/5 | KartoHoj etapp 1 | Rehns BK | Hälsingland | M | loc | | M | | | |
Värmlandsserien MTBO deltävling 2 | Deje SF | Värmland | M | loc | | M | | | |
Tue 14/5 | 7-Klubbs | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | FM | loc | | L | | | |
Wed 15/5 | MTBO-cupen 2 Gotland | Visborgs OK | Gotland | M | loc | | L | | | |
Dalaserien MTBO, #3, Säterbygdens OK | Säterbygdens OK | Dalarna | M | reg | | L | | | |
MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 1 | Kalmar OK | Småland | M | reg | | M | | | |
Thu 16/5 | | | | | | | | | | |
Fri 17/5 | | | | | | | | | | |
Sat 18/5 | MTBO, Svenska Cupen, #1, medel | OK Kåre | Dalarna | M | nat | | M | | | |
Sun 19/5 | MTBO, Svenska Cupen, #2, masstart (övriga lång) | OK Kåre | Dalarna | M | nat | | L | | | |
w 21 | Mon 20/5 | KartoHoj etapp 2 | Rehns BK | Hälsingland | M | loc | | M | | | |
Motionsorientering Rudan | Haninge SOK | Stockholm | FM | loc | | L | | | |
Tue 21/5 | Östgötaserien i MTBO, #1 | NAIS Orienteringsklubb | Östergötland | M | reg | | M | | | |
7-klubbs | Kubbe-Norrflärke IF | Ångermanland | FM | loc | | M | | | |
Wed 22/5 | Dalaserien MTBO #4, Öppet KM IFK Mora OK | IFK Mora OK | Dalarna | M | reg | | M | | | |
Västsvenska MTBO-Cupen | OK Skogshjortarna | Västergötland | M | loc | | M | | | |
MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 2 | Ålems OK | Småland | M | reg | | M | | | |