w 5 | Fri 1/2 | | | | | | | | | | |
Sat 2/2 | SkidO, DM lång | OK Storsjön | Jämtland-Härjedalen | S | champs | | L | | | |
Sun 3/2 | SkidO, Umeå OK, VOF-cup, #3, sprint | Umeå OK | Västerbotten | S | reg | | S | | | |
SkidO, Umeå OK, VOF-cup, #4, medel | Umeå OK | Västerbotten | S | reg | | M | | | |
w 6 | Mon 4/2 | | | | | | | | | | |
Tue 5/2 | | | | | | | | | | |
Wed 6/2 | | | | | | | | | | |
Thu 7/2 | | | | | | | | | | |
Fri 8/2 | | | | | | | | | | |
Sat 9/2 | SkidO, DM, medel, Medelpad | Timrå SOK | Medelpad | S | champs | | M | | | |
SkidO, J-cup/NOF-cup, medel | OK Renen | Norrbotten | S | nat | | M | | | |
Sun 10/2 | SkidO, DM, lång, Medelpad | Timrå SOK | Medelpad | S | champs | | L | | | |
SkidO, J-cup/NOF-cup, sprint | OK Renen | Norrbotten | S | nat | | S | | | |
SkidO, DM Sprint | Frösö IF | Jämtland-Härjedalen | S | champs | | S | | | |
SkidO, medel | Säterbygdens OK | Dalarna | S | reg | | M | | | |
w 7 | Mon 11/2 | | | | | | | | | | |
Tue 12/2 | SkidO, DM, natt, Medelpad | Sundsvalls OK | Medelpad | S | champs | | L | N | | |
Wed 13/2 | SkidO, DM, natt, Jämtland-Härjedalen | Fältjägarnas IF | Jämtland-Härjedalen | S | champs | | M | N | | |
Thu 14/2 | | | | | | | | | | |
Fri 15/2 | | | | | | | | | | |
Sat 16/2 | SkidO, DM, medel, Södermanland | Kjula IF | Södermanland | S | champs | | M | | | |
SkidO, SK Björnen/Umedalens IF, VOF-cup, #5, medel | SK Björnen Umedalens IF | Västerbotten | S | reg | | M | | | |
Sun 17/2 | SkidO, Förenings-DM, stafett, Medelpad | Kovlands IF | Medelpad | S | champs | R | L | | | |
SkidO, DM, lång, Södermanland + Stockholm | Ärla IF | Södermanland | S | champs | | L | | | |
SkidO, DM, medel, Dalarna | Domnarvets GOIF Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | S | champs | | M | | | |
SkidO, NOF-cupen, #9, medel | Bergnäsets AIK | Norrbotten | S | nat | | M | | | |
SkidO, NOF-cupen, #10, medel | Bergnäsets AIK | Norrbotten | S | nat | | M | | | |
w 8 | Mon 18/2 | | | | | | | | | | |
Tue 19/2 | | | | | | | | | | |
Wed 20/2 | | | | | | | | | | |
Thu 21/2 | | | | | | | | | | |
Fri 22/2 | | | | | | | | | | |
Sat 23/2 | SkidO, SM/JSM medel, Nordiska Ungdomsspelen och publiktävling | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | champs | | M | | | |
Sun 24/2 | SkidO, SM publiktävling och Nordiska Ungdomsspelen | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | nat | | M | | | |
SkidO, SM/JSM stafett | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | champs | R | M | | | |
w 9 | Mon 25/2 | | | | | | | | | | |
Tue 26/2 | | | | | | | | | | |
Wed 27/2 | | | | | | | | | | |
Thu 28/2 | | | | | | | | | | |