Fri 24/1 | Vintercupen Etapp 4 | OK Enen | Uppland | | club | | M | N | | |
Sun 26/1 | Långhundra Laddar och Ler - Inomhusorientering | Långhundra IF | Uppland | | club | | S | | | |
Sun 2/2 | Vintercupen Etapp 5 | OK Enen | Uppland | | club | | M | | | |
Sun 16/2 | Vintercupen Etapp 6 | OK Enen | Uppland | | club | | M | | | |
Fri 21/2 | Vintercupen Etapp 7 | OK Enen | Uppland | | club | | M | N | | |
Tue 25/2 | Långhundra laddar och ler, etapp 2 | Långhundra IF | Uppland | | club | | L | N | | |
Sun 1/3 | Vintercupen Etapp 8 | OK Enen | Uppland | | club | | M | | | |
Thu 26/3 | KM natt för VÖOL, WOK och OKÖ | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | club | | L | N | | |
Sat 4/4 | 4-april-orienteringen | OK Enen | Uppland | | club | | M | | | |
Mon 6/4 - Tue 7/4 | Påskkarusellen Alsike | Långhundra IF | Uppland | | club | | L | | | |
Wed 8/4 - Thu 9/4 | Påskkarusellen Elljusspåret | Långhundra IF | Uppland | | club | | L | | | |
Thu 9/4 | Kexjakten Rasbo 5-O | Rasbo IK | Uppland | | club | | L | N | | |
Fri 10/4 - Sat 11/4 | Påskkarusellen Ängby | Långhundra IF | Uppland | | club | | L | | | |
Fri 10/4 | Sprintfreda´n Rasbo 5-O | Rasbo IK | Uppland | | club | | S | | | |
Sat 11/4 | Gåvstatrampen Rasbo 5-O | Rasbo IK | Uppland | | club | | L | | | |
Sun 12/4 | Årbylunken Rasbo 5-O | Rasbo IK | Uppland | | club | | M | | | |
Mon 13/4 | Vårmästerskapet | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | club | | M | | | |
Mon 13/4 | Annandagsträffen Rasbo 5-O | Rasbo IK | Uppland | | club | | M | | | |
Tue 14/4 | Klubbträning | OK Enen | Uppland | | club | | L | | | |
Thu 16/4 - Fri 15/5 | Veteran motion | OK Roslagen | Uppland | | club | | M | | | |
Sat 18/4 | Klubbmästerskap Rånäs OK | OK Rodhen Rånäs OK | Uppland | | club | | M | | | |
Sun 19/4 - Sun 26/4 | L100 veckans bana V17 | Långhundra IF | Uppland | | club | | L | | | |
Sat 25/4 - Sun 10/5 | Träningsbanor V18-19 | Rånäs OK | Uppland | | club | | L | | | |
Sun 26/4 - Thu 30/4 | Träningsorientering v18 | Sigtuna OK | Uppland | | club | | L | | | |
Mon 27/4 - Sat 2/5 | L-100, veckans bana V18 | Långhundra IF | Uppland | | club | | L | | | |
Wed 29/4 | Teknikträning | OK Rodhen | Uppland | | club | | L | | | |
Fri 1/5 | 1 maj-orienteringen | OK Enen | Uppland | | club | | M | | | |
Sun 3/5 - Fri 8/5 | Träningsorientering v19 | Sigtuna OK | Uppland | | club | | L | | | |
Tue 5/5 | Sprintträning | OK Enen | Uppland | | club | | M | | | |
Wed 6/5 | Teknikträning | OK Rodhen | Uppland | | club | | L | | | |
Wed 6/5 - Tue 12/5 | Veckans bana Gimo V19 | OK Rodhen | Uppland | | club | | M | | | |
Sun 10/5 - Sat 16/5 | Träningsorientering v20 | Sigtuna OK | Uppland | | club | | L | | | |
Sun 10/5 | Östunasnurren | Långhundra IF | Uppland | | club | | L | | | |
Mon 11/5 - Sun 17/5 | L-100, veckans bana V20 | Långhundra IF | Uppland | | club | | L | | | |
Mon 11/5 - Sun 24/5 | Rånäs OK Veckans bana vecka 20 - 21 | Rånäs OK | Uppland | | club | | M | | | |
Tue 12/5 | Lång-KM för Sigtuna OK | Järfälla OK Sigtuna OK | Stockholm Uppland | | club | | L | | | |
Tue 12/5 | Klubbträning Fagerskogen | OK Enen | Uppland | | club | | M | | | |
Wed 13/5 | Teknikträning Öregrund | OK Rodhen | Uppland | | club | | L | | | |
Sun 17/5 | Flygaremedeln | IF Thor | Uppland | | club | | M | | | |
Sun 17/5 - Fri 22/5 | Träningsorientering v21 | Sigtuna OK | Uppland | | club | | L | | | |
Mon 18/5 - Sun 24/5 | L-100, veckans bana V21 | Långhundra IF | Uppland | | club | | M | | | |
Sun 24/5 - Thu 28/5 | Träningsorientering v22 | Sigtuna OK | Uppland | | club | | L | | | |
Tue 26/5 | Bulken | OK Enen | Uppland | | club | | M | | | |
Sat 30/5 | Sprintstafett för Rånäs OK | Rånäs OK | Uppland | | club | | S | | | |
Sun 31/5 - Fri 5/6 | Träningsorientering v23 | Sigtuna OK | Uppland | | club | | L | | | |
Mon 1/6 - Sun 14/6 | Öppna träningsbanor V23-24 | Rånäs OK | Uppland | | club | | L | | | |
Tue 2/6 | Säsongsavslutning (OK Linné-U-Ringen) | OK Linné | Uppland | | club | | L | | | |
Tue 2/6 - Wed 10/6 | Klubbträning 3-dagars E1 Grillby | OK Enen | Uppland | | club | | M | | | |
Tue 2/6 | OKR KM Sprint | OK Roslagen | Uppland | | club | | S | | | |
Sun 7/6 | Lång-KM för Järfälla OK | Järfälla OK Sigtuna OK | Stockholm Uppland | | club | | L | | | |
Sat 13/6 - Sat 20/6 | Klubbträning 3-dagars E2 Örsundsbro | OK Enen | Uppland | | club | | M | | | |
Sun 14/6 | KM medel | IF Thor | Uppland | | club | | L | | | |
Sun 14/6 - Tue 30/6 | Träningsorientering v 25-26 | Sigtuna OK | Uppland | | club | | L | | | |
Tue 16/6 | KM lång för VÖOL OKÖ WOK | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | club | | L | | | |
Tue 16/6 | OKR KM Medel | OK Roslagen | Uppland | | club | | M | | | |
Wed 17/6 | Sprint KM | OK Rodhen | Uppland | | club | | S | | | |
Wed 17/6 - Mon 22/6 | Klubbträning 3-dagars E3 Bålsta | OK Enen | Uppland | | club | | M | | | |
Tue 23/6 | Figges 2020 | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | club | | M | | | |
Tue 7/7 - Sun 12/7 | Veckans bana v28 - Eda | Långhundra IF | Uppland | | club | | L | | | |
Tue 14/7 | Älvsbyberget2020 | IF Thor | Uppland | | club | | M | | | |
Sun 19/7 | Sommarträning på O-Ringens träningsbanor i Hammarskog | OK Linné | Uppland | | club | | L | | | |
Tue 25/8 - Sun 6/9 | Veckans bana V35-36 | Rånäs OK | Uppland | | club | | L | | | |
Tue 25/8 | Thoringen Etapp 1 Start 17-17.30 | IF Thor | Uppland | | club | | M | | | |
Tue 25/8 | Thoringen Etapp 1 Start 17.30-18.00 | IF Thor | Uppland | | club | | L | | | |
Tue 25/8 | Thoringen Etapp 1 Start 18.00-18.30 | IF Thor | Uppland | | club | | M | | | |
Tue 1/9 | ThOringen Etapp 2 start 17:00-17:30 | IF Thor | Uppland | | club | | M | | | |
Tue 1/9 | ThOringen etapp 2 Start 17:30-18:00 | IF Thor | Uppland | | club | | M | | | |
Tue 1/9 | OL-träning Bredsand | OK Enen | Uppland | | club | | M | | | |
Tue 1/9 | ThOringen Etapp 2 Start 18:00-18:30 | IF Thor | Uppland | | club | | M | | | |
Tue 8/9 | Klubbträning 8/9 | Länna IF | Uppland | | club | | M | | | |
Tue 8/9 | ThOringen etapp 3 FINAL | IF Thor | Uppland | | club | | L | | | |
Tue 8/9 | OL-träning Gåde | OK Enen | Uppland | | club | | M | | | |
Wed 9/9 - Thu 10/9 | Roslags Cupen medeldistans | OK Roslagen | Uppland | | club | | M | | | |
Wed 9/9 | Lång KM | OK Rodhen | Uppland | | club | | L | | | |
Tue 15/9 | Klubbträning 15/9 | Länna IF | Uppland | | club | | M | | | |
Tue 15/9 - Sun 27/9 | Veckans bana V38-39 | Rånäs OK | Uppland | | club | | L | | | |
Tue 15/9 | OL-träning Blåbärskärret | OK Enen | Uppland | | club | | M | | | |
Tue 22/9 - Sun 27/9 | Klubbträning v 39 | Länna IF | Uppland | | club | | M | | | |
Tue 22/9 | OL-träning Ekolsund | OK Enen | Uppland | | club | | M | | | |
Sat 26/9 | U-Ringen som tvåklubbstävling | IF Thor OK Linné | Uppland | | club | | L | | | |
Sun 27/9 | Dag KM 2020 | Länna IF | Uppland | | club | | M | | | |
Sun 27/9 | OL-träning Fjärdhundra | OK Enen | Uppland | | club | | M | | | |
Tue 6/10 | Natt-KM i Lillkyrka (felaktig) | OK Enen | Uppland | | club | | M | N | | |
Tue 6/10 | Natt-KM i Lillkyrka | OK Enen | Uppland | | club | | M | N | | |
Tue 6/10 | Natt-KM | Sigtuna OK | Uppland | | club | | M | N | | |
Thu 22/10 | Natt-KM | Rasbo IK | Uppland | | club | | L | N | | |
Thu 22/10 | Nattsprint OL Skola | IF Thor | Uppland | | club | | S | | | |
Fri 30/10 | Höst-Öst i Lunsen | OK Linné | Uppland | | club | | M | | | |
Sat 28/11 | Vintercupen Etapp 1 | OK Enen | Uppland | | club | | M | | | |
Sat 5/12 | L100 Medel-KM | Långhundra IF | Uppland | | club | | M | | | |
Sat 12/12 | Vintercupen Etapp 2 (Skinkloppet) | OK Enen | Uppland | | club | | M | | | |
Sat 26/12 | Vintercupen Etapp 3 (Annandagsloppet) | OK Enen | Uppland | | club | | M | | | |