Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

756 tävlingar hittades mellan 2021-01-01 och 2021-12-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 53fre 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkåne0
distL
lör 2/1
sön 3/1
v 1mån 4/1
tis 5/1
ons 6/1
tor 7/1
fre 8/1
lör 9/1SkidO, Svenska Cupen, sprintÄlvsby IF OKNorrbotten59
S
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/1SkidO, Svenska Cupen, medelÄlvsby IF OKNorrbotten59
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 2mån 11/1
tis 12/1
ons 13/1Mila Stockholm by Night, #3Täby OKStockholm0
distLN
tor 14/1
fre 15/1
lör 16/1SkidO, Svenska Cupen, lång, Svenska SkidO-träffenIFK Mora OKDalarna76
S
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/1SkidO, Svenska Cupen, medel, Svenska SkidO-träffenIFK Mora OKDalarna79
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 3mån 18/1
tis 19/1
ons 20/1
tor 21/1
fre 22/1
lör 23/1Västkustens Indoor CupIF RigorHalland101
distS
sön 24/1SkidO, DM, medel, Ångermanland OK NipanÅngermanland8
S
mästM
v 4mån 25/1
tis 26/1
ons 27/1
tor 28/1
fre 29/1
lör 30/1
sön 31/1
v 5mån 1/2
tis 2/2
ons 3/2
tor 4/2
fre 5/2
lör 6/2Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholm0
distL
SkidO, Svenska Cupen, sprintSundsvalls OKMedelpad71
S
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholm0
distL
SkidO, Svenska Cupen, medelSundsvalls OKMedelpad71
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mora Youth Challange 10:00IFK Mora OKDalarna41
S
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Mora Youth Challange 13:30IFK Mora OKDalarna36
S
distSVisa rutter i LiveloxResultat
v 6mån 8/2
tis 9/2
ons 10/2Mila Stockholm by Night, #4Skarpnäcks OLStockholm0
distLN
tor 11/2
fre 12/2
lör 13/2SkidO, Svenska Cupen, sprintSK SmalspåretDalarna79
S
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/2SkidO, Svenska Cupen, medelSK SmalspåretDalarna78
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Smalspårets ungdomstävlingSK SmalspåretDalarna50
S
distMVisa rutter i Livelox
v 7mån 15/2
tis 16/2
ons 17/2
tor 18/2
fre 19/2
lör 20/2SkidO, medel, OK RenenOK RenenNorrbotten0
S
distM
sön 21/2SkidO, DM, lång, Norrbotten, OK RenenOK RenenNorrbotten0
S
mästL
SkidO, DM, medel, MedelpadVK UvarnaMedelpad0
S
mästM
v 8mån 22/2
tis 23/2
ons 24/2
tor 25/2
fre 26/2
lör 27/2SkidO, TvåÅkerSundsvalls OKMedelpad0
S
distSM
SkidO, VOF-cup, #3, medelSkellefteå OKVästerbotten4
S
distMFlyttad
SkidO, DM, sprint, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund0
S
mästS
SkidO, VOF-cup, #4, sprintSkellefteå OKVästerbotten4
S
distSFlyttad
sön 28/2SkidO, Förenings-DM, stafett, MedelpadNjurunda OKMedelpad0
S
mästSM
SkidO, DM, lång, Jämtland-Härjedalen Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund0
S
mästL
v 9mån 1/3
tis 2/3
ons 3/3
tor 4/3
fre 5/3Sverigepremiären, nattOK Pan-KristianstadSkåne0
natLN
lör 6/3Sverigepremiären, medelOK Pan-KristianstadSkåne0
natM
SkidO, SM/JSM/Svenska Cupen, medelUmeå OKVästerbotten55
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/3Sverigepremiären, långOK Pan-KristianstadSkåne0
natL
SkidO, SM/JSM, stafettUmeå OKVästerbotten25
S
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, SM, publiktävling, sprintUmeå OKVästerbotten0
S
natS
v 10mån 8/3
tis 9/3
ons 10/3Mila Stockholm by Night, #5, finalAttunda OKStockholm0
distLN
tor 11/3
fre 12/3Kattegattnatt + DM, natt, HallandHalmstad OKHalland0
natLN
lör 13/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHalland0
natM
Rävdagen, medelOK RävenVästergötland0
natMFlyttad
SkidO, SM/JSM/USM/VSM/Svenska Cupen, sprint Ösaträffen vinterAlfta-Ösa OKHälsingland63
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, VOF-cup, #3, medelSkellefteå OKVästerbotten19
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, VOF-cup, #4, sprintSkellefteå OKVästerbotten11
S
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/3Hallandspremiären, långLaholms IF OKHalland0
natL
SkidO, SM/JSM/USM/VSM/Svenska Cupen, lång Ösaträffen vinterAlfta-Ösa OKHälsingland65
S
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 11mån 15/3
tis 16/3
ons 17/3
tor 18/3
fre 19/3HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötland0
natLN
SumpnattaSundbybergs IKStockholm0
distMN
DM, natt, SkåneAndrarums IFSkåne0
mästLNFlyttad
lör 20/3Kringelträffen, medelSödertälje-Nykvarn OFSödermanland0
natM
Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg0
natM
Vårracet, långOK OrionBlekinge0
natL
SkidO, VOF-cup, #5 + DM, sprint, VästerbottenUmeå OKVästerbotten0
S
distS
SkidO, VOF-cup, #6 + DM, medel, VästerbottenUmeå OKVästerbotten0
S
distM
sön 21/3Kringelträffen, långSödertälje-Nykvarn OFSödermanland0
natL
LaxträffenFalkenbergs OKHalland0
natL
SAIS-trampenStångenäs AISBohuslän-Dal0
natM
Vårracet, medelOK OrionBlekinge0
natM
v 12mån 22/3
tis 23/3
ons 24/3
tor 25/3
fre 26/3DM, natt, SmålandKalmar OKSmåland0
mästLN
Nattinatta på GotlandGotlands Bro OKGotland1
distLN
NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland0
distLN
lör 27/3Arosträffen, medelVästerås SOKVästmanland0
natMFlyttad
Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborg0
distSS
NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland0
natL
StrömstadsmedelnIdefjordens SKBohuslän-Dal0
natM
Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge0
natM
Nybro OKNybro OKSmåland0
natM
sön 28/3Arosträffen, förlängd medelVästerås SOKVästmanland0
natM
BrorusetGotlands Bro OKGotland1
distL
Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal0
natL
MedeluvenIK UvenGöteborg0
natM
MåsenstafettenOK MåsenSödermanland0
natSL
Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanland0
distL
Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge0
natL
Ulricehamns OK:s vårmedelUlricehamns OKVästergötland0
natM
v 13mån 29/3
tis 30/3
ons 31/3
tor 1/4Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötland0
natLN
SvartnattaÄrla IFSödermanland0
natLN
Nacka by NightOK RavinenStockholm0
distLN
fre 2/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötland0
natS
PåskorienteringenKjula IFSödermanland0
natL
VildmarksfejdenFK GöingarnaSkåne0
natMFlyttad
Vårdubbeln, Eksjö, långEksjö SOKSmåland0
natL
FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland0
natM
lör 3/4GöingefejdenFK GöingarnaSkåne2
natLFlyttad
NackheträffenOK NackheHalland0
natL
Vårdubbeln, Eksjö, medelEksjö SOKSmåland0
natM
Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland0
natL
Påskträffen på Gotland, etapp 1, medelGarda OKGotland0
natM
sön 4/4Påskträffen på Gotland, etapp 2, långGarda OKGotland0
natL
Bohuslunken, Five-O, #4, långUddevalla OKBohuslän-Dal0
natL
Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland0
natMFlyttad
Romeleträffen, medelLunds OKSkåne0
natM
Tranåsdubbeln, medelSol TranåsSmåland0
natM
PåsksmällenGustavsbergs OKStockholm0
natL
v 14mån 5/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland0
natSLFlyttad
Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland0
natLFlyttad
Romeleträffen, långLunds OKSkåne0
natL
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland0
natL
Tranåsdubbeln, långSol TranåsSmåland0
natL
Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland0
natM
tis 6/4
ons 7/4
tor 8/4
fre 9/4GrymnattaVäsby OKStockholm0
natLN
lör 10/4Klövadubbeln, medelOK KompassenSkåne0
natM
Strängnäsdubbeln, medelSträngnäs-Malmby OLSödermanland0
natM
Swedish League, medel (WRE)Västerviks OKSmåland155
intMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, publiktävling, medelVästerviks OKSmåland0
natL
Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötland0
natMFlyttad
sön 11/4EnenracetOK EnenUppland0
natM
Klövadubbeln, långOK KompassenSkåne0
natL
SM, ultralång + Swedish LeagueVästerviks OKSmåland126
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Strängnäsdubbeln, långSträngnäs-Malmby OLSödermanland0
natL
Swedish League, publiktävling, öppna klasserVästerviks OKSmåland0
natM
Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötland0
natL
VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland0
natM
Anderstorps OK, långAnderstorps OKSmåland0
distL
v 15mån 12/4
tis 13/4
ons 14/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm0
natSLK
Tiomilarepet, individuella öppna klasserOK Älvsjö-ÖrbyStockholm0
distLK
tor 15/4
fre 16/4SM, natt, Swedish League, #3OK Österåker
Waxholms OK
Stockholm59
mästLN
lör 17/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland0
natL
DM, ultralång, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge0
mästU
FrostalunkenFrosta OKSkåne0
natM
Göteborgsdubbeln, långSjövalla FKGöteborg0
natL
LännamedelnLänna IFUppland0
natM
MotalaträffenMotala AIF OLÖstergötland0
natL
Skaraborgs stafettHjobygdens OKVästergötland0
distSL
Stigtomtadubbeln, dag 1, långOK HällenSödermanland0
natL
Stigtomtadubbeln, dag 1, medelOK HällenSödermanland0
natM
Ålems OK:s medelÅlems OKSmåland0
natM
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland0
natSLK
Sydsvenska mästerskapen, lång + publiktävlingHalmstad OKHalland0
mästL
DM, ultralång, VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland0
mästU
sön 18/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland0
natSLK
Gudhems vårtävling + Öppet Skaraborgsmästerskap, medelGudhems IFVästergötland0
natM
Göteborgsdubbeln, medelLerums SOKGöteborg0
natM
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland0
natM
OK Bäverns medeldistansOK BävernSmåland0
natM
RånässtafettenRånäs OKUppland0
natSL
Stigtomtadubbeln, dag 2, långOK HällenSödermanland0
natL
Stigtomtadubbeln, dag 2, medelOK HällenSödermanland0
natM
Stigtomtakaveln, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland0
natL
Sydsvenska mästerskapen, medel + publiktävlingHalmstad OKHalland0
mästM
TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne0
natL
UH-kampenOK MotalaÖstergötland0
natL
v 16mån 19/4
tis 20/4
ons 21/4
tor 22/4
fre 23/4SM, knockout-sprintOK RoslagenUppland0
mästSFlyttad
Uppsala möte, nattRasbo IKUppland0
natLN
lör 24/4AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland0
distM
EM-test + kval SM, knockout-sprintOK RoslagenUppland116
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Fäbodloppet, dag 1, långDomnarvets GOIFDalarna0
natL
Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg0
natL
MariestadsmedelnMariestads FKVästergötland0
distM
PreO, SOK Viljan, DM, SmålandSOK ViljanSmåland0
P
mästPFlyttad
SM, sprint + Swedish League, #4, kvalOK RoslagenUppland0
mästS
SM, sprint + Swedish League, #4, finalOK RoslagenUppland0
mästS
Torfejden, förlängd medelOK TorSödermanland7
natL
Uppsala möte, medelIF ThorUppland0
natM
Viad-dubbeln, medelIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholm0
natM
VåryranFK BokenSkåne0
natL
sön 25/4FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland0
natMFlyttad
Fäbodloppet, dag 2, medelDomnarvets GOIFDalarna0
natM
Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland0
natM
Hästveda OKHästveda OKSkåne0
natM
Kils OK Kils OKVärmland0
natM
Pilaboträffen, AnnebergAnnebergs GIFSmåland0
natM
PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmåland0
LP
natPFlyttad
SM, knockout-sprintOK RoslagenUppland109
mästSResultat
SM, sprintstafettOK RoslagenUppland0
mästSS
Torfejden, medelOK TorSödermanland7
natM
Torsås OKTorsås OKSmåland0
natL
Uppsala möte, långOK LinnéUppland0
natL
Viad-dubbeln, långIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholm0
natL
Vårträffen, GotlandVisborgs OKGotland0
distL
Västkustmedeln i GunnilseIFK Göteborg OrienteringGöteborg0
natM
v 17mån 26/4
tis 27/4
ons 28/4
tor 29/4NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland0
natLN
fre 30/4Tiomila i Valdemarsvik, individuella öppna klasserBjörkfors GOIF
Gamleby OK
Hammarkinds OK
NAIS Orienteringsklubb
Söderköpings OK
Västerviks OK
Östergötland
Småland
0
distLK
lör 1/5Tiomila i Valdemarsvik, individuella öppna klasserBjörkfors GOIF
Gamleby OK
Hammarkinds OK
NAIS Orienteringsklubb
Söderköpings OK
Västerviks OK
Östergötland
Småland
0
distLK
Barkenträffen, dag 1, medelSmedjebackens OKDalarna0
natM
Hammarslaget, medelOK HammarenGästrikland0
natM
MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
0
natS
RSK-träffen Rydboholms SKVästergötland0
natM
SilverjaktenSala OKVästmanland0
natL
Tiomila i ValdemarsvikBjörkfors GOIF
Gamleby OK
Hammarkinds OK
NAIS Orienteringsklubb
Söderköpings OK
Västerviks OK
Östergötland
Småland
12
natSLK
MåsenorienteringenOK MåsenSödermanland0
natM
ElitstafettenOK Tjärnen
Ärla IF
Södermanland77
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/5Tiomila i ValdemarsvikBjörkfors GOIF
Gamleby OK
Hammarkinds OK
NAIS Orienteringsklubb
Söderköpings OK
Västerviks OK
Östergötland
Småland
12
natSLK
ElitstafettenOK Tjärnen
Ärla IF
Södermanland77
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Arosträffen, medelVästerås SOKVästmanland0
natMFlyttad
Barkenträffen, dag 2, medelSmedjebackens OKDalarna0
natM
Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
0
natM
NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland0
natL
Omega KortIK OmegaVästergötland0
natM
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland0
natM
Solna OK:s medeldistansSolna OKStockholm0
natM
AnebyorienteringenSOK AnebySmåland0
distM
v 18mån 3/5
tis 4/5
ons 5/5LjungsbrosprintenOK SkogsströvarnaÖstergötland0
natSFlyttad
tor 6/5StorvikssprintenStorviks IFGästrikland0
natS
fre 7/5
lör 8/5DOL-kampen, dag 1, medelDalaportens OLDalarna0
natM
Gävleloppet, medelGävle OKGästrikland0
natM
Järladubbeln, långdistansJärla OrienteringStockholm0
natL
LagadalskampenFK FinnSmåland0
natM
RävdagenOK RävenVästergötland3
natM
TenhultsmedelnTenhults SOKSmåland0
natL
Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro Län0
natL
Ändå någotÅmåls OKBohuslän-Dal0
natM
Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland0
natM
Vårserien, #1Göteborgs OF
Sjövalla FK
Göteborg0
distL
sön 9/5DOL-kampen, dag 2, medelDalaportens OLDalarna0
natM
Gävleloppet, långGävle OKGästrikland0
natL
Järladubbeln, medeldistansJärla OrienteringStockholm0
natM
KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland0
natM
NipstigenOK NipanÅngermanland0
natL
OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland0
natM
PalmsprintenOK KontinentSkåne0
natS
SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dal0
natM
SOK:s nordiska medeldistansSkellefteå OKVästerbotten0
natM
TenhultslångenTenhults SOKSmåland0
natL
Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro Län0
natL
Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskaveln , individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland0
distL
Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland0
natSL
Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland0
natMFlyttad
v 19mån 10/5
tis 11/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm0
distS
ons 12/5
tor 13/5DM, sprint, VästergötlandFrämmestads IKVästergötland0
mästSFlyttad
DM, sprintstafett, VästergötlandFrämmestads IKVästergötland0
mästSFlyttad
Närkekvartetten, #1, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län0
natM
Vårserien, #2Göteborgs OF
Lerums SOK
Göteborg0
distL
Bjursåsluffen med elittest, långBjursås OKDalarna240
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/5IFK Hedemora, medelIFK Hedemora OKDalarna0
natM
Närkekvartetten, #2, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län0
natL
ÖrnsprintenSkogslöparnaÅngermanland0
natSFlyttad
lör 15/5 Närkekvartetten, #3, medelAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län0
natM
Renlunken OK RenenNorrbotten0
distM
Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanland0
natLFlyttad
Ungdomstrollet, GotlandVisborgs OKGotland0
distL
ÅrsundarundanÅrsunda IFGästrikland0
natM
Grönklittsmedeln med elittestIFK Mora OKDalarna268
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/5BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanland374
natMFlyttad
För-SM Orsa Grönklitt, stafettIFK Mora OKDalarna0
natSL
KalvdansenOK RenenNorrbotten0
distSM
Närkekvartetten, #4, långAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län0
natL
Sandvikens öppna kommunmästerskapÅrsunda IFGästrikland0
distL
Stöcksjö IS nationellaStöcksjö ISVästerbotten0
natL
Grönklittslången med elittestIFK Mora OKDalarna238
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 20mån 17/5
tis 18/5OK MangenOK MangenVärmland0
distL
Staffans minneBoxholms OKÖstergötland0
natSFlyttad
Ungdomsserien, kretsarrangemang #2Stockholms OFStockholm0
distL
ons 19/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm0
distS
tor 20/5
fre 21/5
lör 22/5DM, sprint, Bohuslän-DalStenungsunds OKBohuslän-Dal0
mästSFlyttad
DM, sprint, Gästrikland+UpplandOK Triangeln
Österfärnebo IF
Uppland
Gästrikland
0
mästSFlyttad
DM, sprintstafett, Bohuslän-DalStenungsunds OKBohuslän-Dal0
mästSSFlyttad
KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmland0
distSL
Lidingö Sprint Weekend, dag 1IFK Lidingö SOKStockholm0
distS
Tour de Medelpad, dag 1, långSundsvalls OKMedelpad0
natL
Vårserien, #3Göteborgs OF
Mölndal Outdoor IF
Göteborg0
distL
MTBO, DM, Sprint, SmålandEksjö SOKSmåland0
M
mästS
sön 23/5DM, sprint + sprintstafett, HallandFK Friskus-VarbergHalland0
mästSFlyttad
DM, sprint, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötland0
mästSFlyttad
Lidingö Sprint Weekend, dag 2IFK Lidingö SOKStockholm0
distS
LundasprintenLunds OKSkåne0
natS
Tour de Medelpad, dag 2, medelSundsvalls OKMedelpad0
natL
Smålandscupen MTBOEksjö SOKSmåland0
M
distL
v 21mån 24/5
tis 25/5
ons 26/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm0
distS
tor 27/5
fre 28/5Sprinthelgen, etapp 1OK OrionBlekinge0
natS
StOF:s sommarläger, sprintJärla Orientering
OK Ravinen
Stockholm0
distS
lör 29/5Sprinthelgen, etapp 2 + JVM-test, sprintOK OrionBlekinge0
natS
Sprinthelgen, etapp 3OK OrionBlekinge0
natS
High Coast 2-days, medel + DM, medel, ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanland0
natMFlyttad
MTBO, Svenska Cupen, #1, sprintEskilstuna OLSödermanland0
M
natS
MTBO, Svenska Cupen, #3, medelOK TrananVästergötland0
M
natM
World Maze RaceDalaportens OLDalarna7
natS
Älvsby IF OK:s vårtävling, medelÄlvsby IF OKNorrbotten0
natMFlyttad
Vårserien, #4Göteborgs OF
Göteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg0
distL
sön 30/5High Coast 2-days, långOK NolaskogsarnaÅngermanland0
natLFlyttad
LämmeltågetNässjö OKSmåland0
natSS
Melkers minneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland0
natSSFlyttad
MTBO, Svenska Cupen, #2, medelEskilstuna OLSödermanland0
M
natM
MTBO, Svenska Cupen, #4, långOK TrananVästergötland0
M
natL
PreO, DM, SödermanlandSträngnäs-Malmby OLSödermanland0
P
mästPFlyttad
Älvsby IF OK:s vårtävling, långÄlvsby IF OKNorrbotten0
natL
Älvsby IF OK:s vårtävling, medelÄlvsby IF OKNorrbotten0
distMFlyttad
Öppet Skaraborgsmästerskap, sprintIF HagenVästergötland0
distS
StOF:s sommarläger, stafettJärla Orientering
OK Ravinen
Stockholm0
distSL
PekingduonMatteus SIÖstergötland0
natSM
v 22mån 31/5
tis 1/6
ons 2/6DM, sprint, SödermanlandÄrla IFSödermanland0
mästS
LjungsbrosprintenOK SkogsströvarnaÖstergötland0
natSFlyttad
tor 3/6
fre 4/6Västerbottens 3-dagars, etapp 1, medelIFK UmeåVästerbotten0
natM
Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsingland0
natM
lör 5/6DM, sprint, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge0
mästSFlyttad
DM, sprintstafett, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge0
mästSS
Kinnekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötland0
natS
Kinnekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötland0
natS
Smålandscupen MTBO 2021OK NjudungSmåland0
M
distMFlyttad
Västerbottens 3-dagars, etapp 2, långIFK UmeåVästerbotten0
natL
Ösaträffen, dag 2, långAlfta-Ösa OKHälsingland0
natL
DM, sprint, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge284
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Umeträffen D/H10-21IFK UmeåVästerbotten126
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/6DM, sprint, VärmlandOK FryksdalenVärmland0
mästS
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland0
natS
Västerbottens 3-dagars, etapp 3, långIFK UmeåVästerbotten0
natL
Ösaträffen, dag 3, medelAlfta-Ösa OKHälsingland0
natM
Älvsby IF OK:s vårtävling, medelÄlvsby IF OKNorrbotten127
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 23mån 7/6
tis 8/6
ons 9/6
tor 10/6
fre 11/6
lör 12/6DM, sprint, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne0
mästS
DM, sprint, VästmanlandVästerås SOKVästmanland0
mästSFlyttad
DM, sprintstafett, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne0
mästSS
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Silva
Rävetofta OK
Skåne0
distS
DM, sprintstafett, VästmanlandVästerås SOKVästmanland0
mästSS
DM, sprintstafett, Örebro LänHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län0
mästSS
Vårserien, #5FK Herkules
Göteborgs OF
Göteborg0
distL
Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland501
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Örebro LänHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län254
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Umeå OK, långUmeå OKVästerbotten256
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, DM, BDOF, VOF och GOFStenungsunds OKBohuslän-Dal1
P
mästLResultat
sön 13/6DM, sprint, GöteborgSjövalla FKGöteborg0
mästSFlyttad
KnockoutsprintenMälarhöjdens IK OKStockholm0
distS
Bredaryds-sprinten Bredaryds SOKSmåland330
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Umeå OK, medelUmeå OKVästerbotten270
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, MedelpadÅnge OKMedelpad194
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
v 24mån 14/6
tis 15/6DM, sprint, MedelpadKovlands IFMedelpad108
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/6SAIK SommarsprintSävedalens AIKGöteborg299
distSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, DM, SödermanlandSträngnäs-Malmby OLSödermanland41
P
mästPResultat
tor 17/6
fre 18/6ÖrnsprintenSkogslöparnaÅngermanland166
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkåne0
natS
lör 19/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkåne0
natM
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkåne0
natS
BrödkampenOckelbo OKGästrikland117
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Väst, sprintGöteborgs OF
IK Uven
Göteborg1
P
natSResultat
LjungsbrosprintenOK SkogsströvarnaÖstergötland438
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Två Helsingborgare, dag 1Helsingborgs SOKSkåne493
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Väst, TempOGöteborgs OF
OK Landehof
Göteborg53
P
natTResultat
Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanland325
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandscupen MTBOÅlems OKSmåland68
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkåne0
natS
BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanland327
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Två Helsingborgare, dag 2Helsingborgs SOKSkåne513
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Väst, PreOGöteborgs OF
OK Orinto
Göteborg
Västergötland
74
P
natLResultat
v 25mån 21/6
tis 22/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland183
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 23/6DM, sprint, GotlandIF Hansa-HoburgGotland83
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 24/6
fre 25/6
lör 26/6
sön 27/6Idrefjällveckan, dag 1, medelIdrefjällens OKDalarna0
natM
World Cup-test Idre Fjäll (WRE)Idrefjällens OKDalarna157
intMVisa rutter i LiveloxResultat
v 26mån 28/6Idrefjällveckan, dag 2, lång (fjällorientering)Idrefjällens OKDalarna0
natL
tis 29/6Idrefjällveckan, dag 3, sprintIdrefjällens OKDalarna0
natS
Midnattsolgaloppen, etapp 1, medelIFK KirunaNorrbotten0
natMFlyttad
ons 30/6Idrefjällveckan, dag 4, långIdrefjällens OKDalarna0
natL
Midnattsolgaloppen, etapp 2, långIFK KirunaNorrbotten0
natLFlyttad
Skene SoIS sommarorienteringSkene Sim o ISVästergötland399
distMVisa rutter i LiveloxResultat
World Cup-test Idre Fjäll (WRE)Idrefjällens OKDalarna126
intLVisa rutter i LiveloxResultat
Årsunda skogssprintÅrsunda IFGästrikland50
distS
tor 1/7Idrefjällveckan, dag 5, medelIdrefjällens OKDalarna0
natM
fre 2/7Midnattsolgaloppen, etapp 3, långIFK KirunaNorrbotten0
natLFlyttad
3+3 i Sälen, dag 1, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna1374
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/7Midnattsolgaloppen, etapp 4, medelIFK KirunaNorrbotten0
natMFlyttad
3+3 i Sälen, dag 2, långMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna1198
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Kiruna 2-dagars, etapp 1, medelIFK KirunaNorrbotten146
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 1, medelOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland0
natM
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland0
natSLK
High Coast 2-days + DM, medel, ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanland298
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/7Kiruna 2-dagars, etapp 2, långIFK KirunaNorrbotten142
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 2, långOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland0
natL
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland0
natSLK
3+3 i Sälen, dag 3, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna1474
natMVisa rutter i LiveloxResultat
High Coast 2-days, långOK NolaskogsarnaÅngermanland209
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 27mån 5/7OK Ravinens Trekvällars , etapp 1OK RavinenStockholm738
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 6/7OK Ravinens Trekvällars , etapp 2OK RavinenStockholm772
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Tjust 2-dagars, dag 1, medelAnkarsrums OKSmåland757
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/7OK Ravinens Trekvällars , etapp 3OK RavinenStockholm722
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Tjust 2-dagars, dag 2, långAnkarsrums OKSmåland711
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 8/7
fre 9/7Eskilstuna Weekend, etapp 1, medelIK Standard
Ärla IF
Södermanland0
natM
Tivedsmedeln GranvikOK TivedenVästergötland602
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/7Eskilstuna Weekend, etapp 2, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland0
natL
Fäbodloppet 2-dagars, dag 1Domnarvets GOIFDalarna726
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Havs-OL, dag 1, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge1101
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gotlands 2-dagars, etapp 1, medelSvaide Roma SOKGotland0
natM
sön 11/7Eskilstuna Weekend, etapp 3, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland0
natL
Gotlands 2-dagars, etapp 2, långSvaide Roma SOKGotland0
natL
Fäbodloppet 2-dagars, dag 2Domnarvets GOIFDalarna745
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Havs-OL, dag 2, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge1071
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tivedsmedeln ÖsjönäsOK TivedenVästergötland608
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 28mån 12/7
tis 13/7Gotland 3-dagars, etapp 1, medelVisborgs OKGotland0
natM
ons 14/7Gotland 3-dagars, etapp 2, medelVisborgs OKGotland0
natM
tor 15/7Gotland 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartVisborgs OKGotland0
natL
fre 16/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland0
LP
natM
lör 17/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland0
LP
natL
sön 18/7Hallands 3-dagars, etapp 3, långFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland0
LP
natL
v 29mån 19/7Österlens 3-kvällars, kväll 1Andrarums IFSkåne0
natM
tis 20/7Österlens 3-kvällars, kväll 2Andrarums IFSkåne0
natM
Roslagskvällar, etapp 1, medelOK RoslagenUppland0
natM
ons 21/7Österlens 3-kvällars, kväll 3Andrarums IFSkåne0
natM
Roslagskvällar, etapp 2, långOK RoslagenUppland0
natL
tor 22/7
fre 23/7Årefjällens 3-dagars, dag 1Frösö IF
Vålådalens Sportklubb
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund0
natL
lör 24/7Årefjällens 3.dagars, dag 2Frösö IF
Vålådalens Sportklubb
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund0
natM
JVM-test, sprintOK Orion
Svenska Orienteringsförbundet
Blekinge177
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/7Årefjällens 3-dagars, dag 3Frösö IF
Vålådalens Sportklubb
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund0
natL
JVM-test, långOK Orion
Svenska Orienteringsförbundet
Blekinge-
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 30mån 26/7Norrbottens 5-dagars light, etapp 1, Bälinge, långBergnäsets AIKNorrbotten150
distLVisa rutter i LiveloxResultat
O-Ringen, Uppsala, etapp 1O-Ringen0
natL
O-Ringen, Uppsala, MTBO, etapp 1O-Ringen0
M
natL
O-Ringen, Uppsala, PreO, etapp 1O-Ringen0
P
natP
Blekinge 3-dagars, etapp 1 + JVM-test, medelOK OrionBlekinge1663
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 27/7O-Ringen, Uppsala, etapp 2O-Ringen0
natL
O-Ringen, Uppsala, MTBO, etapp 2O-Ringen0
M
natM
O-Ringen, Uppsala, PreO, etapp 2O-Ringen0
P
natP
Norrbottens 5-dagars light, etapp 2, Bälinge, medelBergnäsets AIKNorrbotten159
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Blekinge 3-dagars, etapp 2, långOK OrionBlekinge1434
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 28/7Blekinge 3-dagars, etapp 3, medelOK OrionBlekinge1404
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 29/7O-Ringen, Uppsala, etapp 3O-Ringen0
natL
O-Ringen, Uppsala, MTBO, etapp 3O-Ringen0
M
natS
O-Ringen, Uppsala, PreO, etapp 3O-Ringen0
P
natP
Norrbottens 5-dagars light, etapp 3, Bäckdal, medelÄlvsby IF OKNorrbotten177
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/7O-Ringen, Uppsala, etapp 4O-Ringen0
natM
O-Ringen, Uppsala, MTBO, etapp 4O-Ringen0
M
natL
O-Ringen, Uppsala, PreO, etapp 4O-Ringen0
P
natP
Norrbottens 5-dagars light, etapp 4, Ersnäs, medelOK RenenNorrbotten163
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/7O-Ringen, Uppsala, etapp 5O-Ringen0
natL
O-Ringen, Uppsala, MTBO, etapp 5O-Ringen0
M
natM
O-Ringen, Uppsala, PreO, etapp 5O-Ringen0
P
natP
OK Hällens medeldistans, endast D/H18-21OK HällenSödermanland63
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Norrbottens 5-dagars light, etapp 5, Ersnäs, långOK RenenNorrbotten119
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Barkenträffen dag 1Smedjebackens OKDalarna549
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/8OK Hällens medeldistans, ej D/H18-21OK HällenSödermanland232
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Barkenträffen dag 2Smedjebackens OKDalarna477
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Torsås OKTorsås OKSmåland488
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 31mån 2/8OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland303
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 3/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, medelAlfta-Ösa OK
Hälsingland
Hälsingland81
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, sprintAlfta-Ösa OK
Hälsingland
Hälsingland81
distSVisa rutter i LiveloxResultat
OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland195
distLVisa rutter i LiveloxResultat
AskersundssprintenAskersunds OKÖrebro Län0
distS
ons 4/8OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland226
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/8StjärnorpsmedelnOK Denseln
Stjärnorps SK
Östergötland536
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Obygdshelgen, dag 1, medelObygdens OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund344
distMResultat
fre 6/8 MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #1, sprintOK Nolaskogsarna
Skogslöparna
Ångermanland195
M
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Obygdshelgen, dag 2, långObygdens OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund282
distLResultat
Tibrptrippeln, FredagsmedelnTibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland510
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 10-milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland156
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/8Ungdomens 10-milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland156
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Grövelsjöorienteringen, etapp 1, Nybo, medelGrövelsjöfjällens OKDalarna481
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tibrotrippeln, LördagsmedelnTibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland1103
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Medeltidskampen, etapp 1, sprintGarda OKGotland0
natSFlyttad
Medeltidskampen, etapp 2, medelGarda OKGotland0
natMFlyttad
Skärgårdsorientering, dag 1Kamrat och IF KIFStockholm0
distM
Gardadubbeln, etapp 1, medelGarda OKGotland187
distMVisa rutter i LiveloxResultat
StenungsundStenungsunds OKBohuslän-Dal268
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #2, långOK Nolaskogsarna
Skogslöparna
Ångermanland196
M
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/8Medeltidskampen, etapp 3, långGarda OKGotland0
natLFlyttad
Gardadubbeln, etapp 2, långGarda OKGotland188
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Gästrikland+UpplandOK Triangeln
Österfärnebo IF
Uppland
Gästrikland
222
mästSResultat
DM, ultralång, Skåne och Ringsjöträffen, långRingsjö OKSkåne662
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Grövelsjöorienteringen, etapp 2, Nybo, långGrövelsjöfjällens OKDalarna487
natLVisa rutter i LiveloxResultat
IK Standards jubileumssprintIK StandardSödermanland48
distSVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #3, medelOK Nolaskogsarna
Skogslöparna
Ångermanland193
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Tibrotrippeln, SöndagslångenTibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland956
natLVisa rutter i LiveloxResultat
TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland499
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skärgårdsorientering, dag 2Kamrat och IF KIFStockholm0
distM
v 32mån 9/8
tis 10/8Grövelsjöorienteringen, etapp 3, Lövåsen, långGrövelsjöfjällens OKDalarna498
natLVisa rutter i LiveloxResultat
TorvaldsblotetSkogslöparnaÅngermanland139
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/8Grövelsjöorienteringen, etapp 4, Valdalsbygget, medelGrövelsjöfjällens OKDalarna506
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Stockholm City Cup #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm606
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/8UlrikamedelnIFK Linköpings OSÖstergötland416
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/8Mot CentrumCentrum OKStockholm0
distSLK
Norrlandsmästerskapen, sprintFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund303
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland58
natLNResultat
SSOK-sprintenSurahammars SOKVästmanland0
natS
Världscupen, publiktävling, dag 1, medelIdrefjällens OK
SK Smalspåret
Särna SK
Dalarna742
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/8Hjo 2-dagars, dag 1 + Öppet Skaraborgsmästerskap, sprintHjobygdens OKVästergötland211
natSVisa rutter i LiveloxResultat
HöstorienteringenNyköpings OKSödermanland191
natLResultat
Norrlandsmästerskapen, medelFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund305
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Norrlandsmästerskapen, stafettFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund28
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland634
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SSOK-medelnSurahammars SOKVästmanland0
natM
Världscupen, publiktävling, dag 2, långIdrefjällens OK
SK Smalspåret
Särna SK
Dalarna731
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gladödubbeln, långHellas Orientering
Snättringe SK
Stockholm701
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Målilla OKMålilla OKSmåland338
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ArosträffenVästerås SOKVästmanland351
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/8HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland530
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Måsracet, förlängd medeldistansOK MåsenSödermanland345
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Norrlandsmästerskapen, långFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund391
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Världscupen, publiktävling, dag 3, medelIdrefjällens OK
SK Smalspåret
Särna SK
Dalarna567
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gladödubbeln, medelHellas Orientering
Snättringe SK
Stockholm853
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Hjo 2-dagars, dag 2 + Öppet Skaraborgsmästerskap, medelHjobygdens OKVästergötland299
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Pickesjö-medeln Hestra IFVästergötland403
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 16/8
tis 17/8Stockholm City Cup #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm902
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/8Staffans minneBoxholms OKÖstergötland240
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Melkers minneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland68
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 19/8Storviks nattStorviks IFGästrikland0
natLN
fre 20/8GM, publiktävling, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg234
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg489
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/8Avestapropagandan, dag 1Avesta OKDalarna493
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, NorrbottenHaparanda OKNorrbotten0
mästLFlyttad
DM, medel, VästerbottenLycksele IFVästerbotten159
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg503
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Hälsingehelg, dag 1Rehns BKHälsingland157
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Jönköpings OK, dag 1, medelJönköpings OKSmåland417
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsträffen, medelTjalve OrienteringsklubbÖstergötland505
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, KolmårdsträffenTjalve OrienteringsklubbÖstergötland24
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Nynäsdubbeln, långIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm536
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Medelpad+ÅngermanlandSelånger SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
266
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Kils OK medeldistansKils OKVärmland248
natMVisa rutter i LiveloxResultat
EskilstunaorienteringenEskilstuna OLSödermanland327
natMVisa rutter i LiveloxResultat
GM, publiktävling, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg485
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandscupen MTBO Nybro OKSmåland67
M
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/8Avestapropagandan, dag 2Avesta OKDalarna623
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, NorrbottenHaparanda OKNorrbotten0
mästSM
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserHaparanda OKNorrbotten0
distM
DM, stafett, Västerbotten, individuella öppna klasserLycksele IFVästerbotten32
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, stafettFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg188
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Hälsingehelg, dag 2Rehns BKHälsingland135
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Jönköpings OK, dag 2, långJönköpings OKSmåland298
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsträffen, långTjalve OrienteringsklubbÖstergötland355
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM, medel, SmålandLessebo OK
Nybro OK
Småland113
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SödermanlandOK TorSödermanland319
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Nynäsdubbeln, medelIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm727
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VärmlandsserienFilipstads OKVärmland261
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Medelpad+ÅngermanlandSelånger SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
69
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Medelpad+Ångermanland, individuella öppna klasserSelånger SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
51
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, VästerbottenLycksele IFVästerbotten40
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
GM, publiktävling, medelFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg545
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 23/8
tis 24/8DM, sprint, SödermanlandÄrla IFSödermanland251
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, regionfinal NJärfälla OKStockholm338
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 25/8Ungdomsserien, regionfinal NJärfälla OKStockholm338
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, regionfinal SVTullinge SKStockholm259
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, regionfinal SOOK RavinenStockholm216
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/8
fre 27/8Veteran-SM, sprintKöping-Kolsva OKVästmanland568
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, medel, kvalBodens Bandyklubb OS
I 19 IF
Norrbottens OF
Vittjärvs IK
Älvsby IF OK
Norrbotten582
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Dalarna och Öppna FalumästerskapenKarlsbyhedens OKDalarna134
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/8SM, medel, final + Swedish LeagueBodens Bandyklubb OS
I 19 IF
Norrbottens OF
Vittjärvs IK
Älvsby IF OK
Norrbotten582
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge276
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #4, sprintGävle OKGästrikland172
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborg577
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, DM (öppet), VärmlandOK TyrVärmland63
P
mästP
Stråkendubbeln, medelMullsjö SOKVästergötland537
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, medelKöping-Kolsva OKVästmanland906
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Haninge SOK, långdistansHaninge SOKStockholm533
natLVisa rutter i LiveloxResultat
FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland479
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/8Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge256
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #5, medelGävle OKGästrikland198
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Bäverns medeldistans OK BävernSmåland176
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Solstadens Preo OK TyrVärmland58
P
natP
SM, stafettBergnäsets AIK
Gammelstads IF
Norrbottens OF
OK Renen
Norrbotten186
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Stråkendubbeln, långMullsjö SOKVästergötland430
natLVisa rutter i LiveloxResultat
TyringerundanOK TyringeSkåne681
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, långKöping-Kolsva OKVästmanland805
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppna FalumästerskapOK KåreDalarna274
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Haninge SOK, medeldistansHaninge SOKStockholm620
natMVisa rutter i LiveloxResultat
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal355
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 30/8
tis 31/8
ons 1/9SkaraborgsstafettenHjobygdens OKVästergötland30
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/9
fre 3/9DM, natt, GästriklandÅrsunda IFGästrikland101
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, SödermanlandKjula IFSödermanland143
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, VästmanlandOK HedströmmenVästmanland78
mästLResultat
DM, natt, GotlandSvaide Roma SOKGotland62
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, UpplandRasbo IKUppland178
mästMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/9DM, lång, VästerbottenHögåkers OKVästerbotten236
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, BlekingeRonneby OKBlekinge207
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal185
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, GöteborgOK AlehofGöteborg743
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, HallandIK Trenne UllaredHalland334
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SkåneMalmö OKSkåne641
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, StockholmIFK Lidingö SOKStockholm1191
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VästergötlandOK Flundrehof
OK Skogsvargarna
Västergötland627
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SmålandKalmar OKSmåland333
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VärmlandOK FryksdalenVärmland157
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SmålandKalmar OKSmåland91
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, GotlandGarda OKGotland33
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, ÖstergötlandMjölby OKÖstergötland518
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, DalarnaLeksands OKDalarna452
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Jämtland-HärjedalenOK Storsjön
Åre OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund161
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Örebro länLindebygdens OKÖrebro Län324
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Härnösands OK medeldistansHärnösands OKÅngermanland167
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästmanlandVästerås SOKVästmanland175
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, DalarnaLeksands OKDalarna94
mästSSStarttider
sön 5/9DM, lång, DalarnaLeksands OKDalarna543
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, GästriklandOK ÖdmårdenGästrikland149
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, SmålandVäxjö OKSmåland639
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, StockholmIFK Lidingö SOKStockholm882
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, UpplandOK LinnéUppland410
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Värmland Deje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland231
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, BlekingeRonneby OKBlekinge38
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasserRonneby OKBlekinge14
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborg186
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, HallandFalkenbergs OKHalland76
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserFalkenbergs OKHalland30
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, SkåneMalmö OKSkåne98
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserMalmö OKSkåne123
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, SödermanlandTrosabygdens OKSödermanland87
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, VästergötlandVänersborgs SKVästergötland88
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, VästmanlandOK HedströmmenVästmanland40
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Jämtland-HärjedalenOK Storsjön
Åre OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund112
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Örebro länLindebygdens OKÖrebro Län263
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland123
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Göteborg, individuella öppna klasserGöteborg-Majorna OKGöteborg37
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Södermanland, individuella öppna klasserTrosabygdens OKSödermanland83
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserVänersborgs SKVästergötland74
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, ÖstergötlandBjörkfors GOIFÖstergötland104
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasserBjörkfors GOIFÖstergötland57
distLResultat
DM, lång, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal175
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM, medel, ÅngermanlandHärnösands OKÅngermanland34
M
mästMResultat
DM, medel, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland146
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 6/9
tis 7/9
ons 8/9DM, sprint, GöteborgSjövalla FKGöteborg569
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/9
fre 10/9DM, natt, HallandHalmstad OKHalland89
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, SkåneAndrarums IFSkåne249
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, StockholmSöders-TyresöStockholm451
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, VästergötlandRyda SKVästergötland176
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Örebro LänGarphyttans IFÖrebro Län130
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, ÖstergötlandLinköpings OKÖstergötland174
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Blekinge OK OrionBlekinge99
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal82
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/9DM, medel, VärmlandIK Vikings OKVärmland259
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, StockholmHellas OrienteringStockholm833
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästergötlandFrämmestads IKVästergötland380
mästSResultat
DM, sprintstafett, VästergötlandFrämmestads IKVästergötland112
mästSSResultat
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund284
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VästmanlandHallstahammars OKVästmanland249
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, GotlandVisborgs OKGotland113
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SmålandOK GränsenSmåland718
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, DalarnaHJS-Vansbro OKDalarna538
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, GästriklandOckelbo OKGästrikland187
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, NorrbottenOK RenenNorrbotten196
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, UpplandLänna IFUppland535
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/9DM, lång, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge0
mästLFlyttad
DM, lång, GöteborgOK LandehofGöteborg792
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, SödermanlandNyköpings OKSödermanland389
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, VästergötlandUlricehamns OKVästergötland467
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötland502
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Bohuslän-DalHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal70
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Gästrikland + HälsinglandHälsingland
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
59
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Gästrikland + Hälsingland, individuella öppna klasserHälsingland
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
17
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, SmålandOK GränsenSmåland126
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Stockholm + UpplandVallentuna-Össeby OL
Väsby OK
Uppland
Stockholm
382
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Stockholm + Uppland, individuella öppna klasserVallentuna-Össeby OL
Väsby OK
Uppland
Stockholm
0
distL
DM, stafett, Örebro län, Öppna banorOK TisarenÖrebro Län29
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Örebro länOK TisarenÖrebro Län57
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, VästmanlandHallstahammars OKVästmanland183
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, GotlandVisborgs OKGotland111
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, HallandHalmstad OKHalland300
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, SkåneHelsingborgs SOKSkåne598
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, DalarnaHJS-Vansbro OKDalarna97
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, VärmlandKristinehamns OKVärmland75
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, ultralång, NorrbottenOK RenenNorrbotten128
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Bohuslän-Dal, individuella öppna klasserHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal37
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ÄlgjaktenFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund17
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 13/9
tis 14/9
ons 15/9
tor 16/9
fre 17/9Ungdoms-SM, sprintFalköpings AIK OKVästergötland457
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/9GripträffenOK Grip
Åkers IF
Södermanland0
natM
Lovödubbeln, långdistansBromma-Vällingby SOK
Mälarö SOK
Stockholm609
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM, medel, VärmlandOK FryksdalenVärmland28
LM
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
OK RefteleOK RefteleSmåland187
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ostlöpet, lång + Skaraborgsmästerskap, långFalköpings AIK OKVästergötland419
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Valbos nationellaValbo AIFGästrikland146
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, lång, kvalIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal491
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
MOIF-medelnMölndal Outdoor IFGöteborg641
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandscupen MTBOMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
82
LM
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, långFalköpings AIK OKVästergötland461
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
NOK:s nationellaFagersta OK
Norbergs OK
Västmanland207
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge276
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Malmiafejden, dag 1OK MalmiaDalarna197
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Torfejden, förlängd medelOK TorSödermanland315
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO 2021 KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarna112
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/9SM, lång, final + Swedish LeagueIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal504
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, ultralång, Gästrikland, med ungdomstävlingHälsingland
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
93
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Hultsfreds OK / Vimmerby OKHultsfreds OK
Vimmerby OK
Småland250
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Lovödubbeln, medeldistans Bromma-Vällingby SOK
Mälarö SOK
Stockholm699
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ostlöpet, medelFalköpings AIK OKVästergötland538
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, lång, publiktävling söndag, medelIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal149
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÅkersorienteringenOK Grip
Åkers IF
Södermanland0
natL
Ungdoms-SM, distriktsstafettFalköpings AIK OKVästergötland83
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Malmiafejden, dag 2OK MalmiaDalarna183
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Domnarvets GoIF, långDomnarvets GOIFDalarna61
M
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Torfejden, medelOK TorSödermanland320
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VästboträffenOK VivillSmåland174
natMVisa rutter i LiveloxResultat
BergslagsträffenFagersta OK
Norbergs OK
Västmanland204
natLVisa rutter i LiveloxResultat
FyrklubbsFK ÅsenSkåne932
distLLResultat
Umeå OK:s medeldistansUmeå OKVästerbotten123
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 20/9
tis 21/9
ons 22/9PriopassSvenska Orienteringsförbundet23
natLResultat
tor 23/9Natträffen + Skaraborgsmästerskap, nattSOK TräffVästergötland69
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/9OL-skytte, stafettOK KlemmingenSödermanland19
Y
intSMResultat
DM, natt, Jämtland-Härjedalen Frösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund110
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, SmålandNässjö OKSmåland351
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, dag 1, natt + DM, natt, VärmlandOK TyrVärmland151
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/9Bahco cup, stafettLidköpings VSKVästergötland76
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, HälsinglandSegersta OKHälsingland132
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, NorrbottenBergnäsets AIKNorrbotten124
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, HallandFK Friskus-VarbergHalland301
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, HallandFK Friskus-VarbergHalland63
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, klassisk distans, SMOK KlemmingenSödermanland85
Y
mästMResultat
Trampen, dag 1, långLudvika OKDalarna326
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, dag 2, medelSkattkärrs SOKVärmland296
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Österåkers medeldistansOK ÖsteråkerStockholm0
natM
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm118
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland517
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Nässjö OK, medelNässjö OKSmåland561
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Älgot cup, finalFK BokenSkåne368
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Bredareds medelBredareds IFVästergötland331
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Bahco cup, medelLidköpings VSKVästergötland498
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Golden Weekend, dag 1Arboga OKVästmanland354
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Dag-SMHJS-Vansbro OK
IFK Mora OK
Dalarna60
P
mästP
DM, sprint, VästerbottenVännäs OKVästerbotten174
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, NorrbottenOK RenenNorrbotten117
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #6, sprintSurahammars SOKVästmanland212
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, VästerbottenVännäs OKVästerbotten109
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/9DM, sprint, Ångermanland OK NolaskogsarnaÅngermanland107
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
OK Norrvirdarnas hösttävlingOK NorrvirdarnaSmåland222
distMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, sprintOK KlemmingenSödermanland74
Y
intSResultat
Trampen, dag 2, medelLudvika OKDalarna324
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, dag 3, långOK ÄlgenVärmland324
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Golden Weekend, dag 2Arboga OKVästmanland257
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Hjortsöndan, långOK SkogshjortarnaVästergötland814
natLVisa rutter i LiveloxResultat
HöstyranFK BokenSkåne393
natMVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsstafettenFK BokenSkåne43
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO,Tempo-SMHJS-Vansbro OK
IFK Mora OK
Dalarna55
P
mästT
MTBO, Svenska Cupen, #7, medeldistans, finalSurahammars SOKVästmanland253
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ekorren CupLinköpings OKÖstergötland20
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
Solna OK medeldistansSolna OKStockholm632
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 27/9
tis 28/9
ons 29/9Natti NattiIFK EnskedeStockholm52
distSSNVisa rutter i LiveloxResultat
Natti Natti, individuella öppna klasserIFK EnskedeStockholm41
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/9
fre 1/10DM, natt, MedelpadVK UvarnaMedelpad70
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
World Maze Race, etapp 1Dalaportens OLDalarna0
natS
Partilletrippeln, nattsprintSävedalens AIKGöteborg262
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Ångermanland Sidensjö IKÅngermanland66
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/10World Maze Race, etapp 2Dalaportens OLDalarna0
natS
Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland415
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, sprint, dag 1, EcoaimsOK TisarenÖrebro Län55
Y
intSVisa rutter i LiveloxResultat
Partilletrippeln, långSävedalens AIKGöteborg0
natL
Smålandscupen MTBO 2021OK NjudungSmåland75
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Traneträffen, dag 1, långOK TrananVästergötland325
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg891
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Torfinns BlandskogsmedelOK TorfinnSkåne220
distMVisa rutter i LiveloxResultat
UpplandspatrullenLånghundra IFUppland11
distSM
Falkdrevet, dag 1, medelOK SkogsfalkenBlekinge447
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tuna Ting, långStora Tuna OKDalarna486
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, finalenOK SödertörnStockholm862
distSVisa rutter i LiveloxResultat
MariestadsmedelnMariestads FKVästergötland185
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund64
mästSResultat
PreO, Natt-SMSträngnäs-Malmby OLSödermanland64
P
mästPN
sön 3/10World Maze Race, etapp 3Dalaportens OLDalarna0
natS
Järfälla medeldistansJärfälla OKStockholm987
natMResultat
Kroppas nationellaKroppa IFVärmland180
natMResultat
MidälvastafettenVK UvarnaMedelpad25
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
Mälarmårdsdubbeln, långKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland317
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, sprint, dag 2, EcoaimsOK TisarenÖrebro Län21
Y
intSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Stafett-SMVingåkers OKSödermanland1
P
mästSPResultat
Traneträffen, dag 2, medelOK TrananVästergötland415
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Göingeträffen, medelHässleholms OKSkåne525
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tuna Ting, medelStora Tuna OKDalarna504
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Blekinge + Falkdrevet, dag 2, långOK SkogsfalkenBlekinge339
natLVisa rutter i LiveloxResultat
BruksträffenRobertsfors IKVästerbotten203
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 4/10
tis 5/10DM, natt, HälsinglandLjusdals OKHälsingland65
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/10
tor 7/10
fre 8/10
lör 9/1025mannaAttunda OK
Sundbybergs IK
Täby OK
Stockholm21
natSL
Öppna ÖviksmästerskapetSkogslöparnaÅngermanland165
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Täbydubbeln, medelTäby OKStockholm1155
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne488
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/1025mannamedeln + Swedish League (WRE)Attunda OK
Sundbybergs IK
Täby OK
Stockholm85
intM
DM, sprint, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötland495
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Täbydubbeln, distriktstävlingTäby OKStockholm342
distLVisa rutter i LiveloxResultat
SnällerödsmedelnEslövs FKSkåne491
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 41mån 11/10
tis 12/10
ons 13/10Centrum Team SprintCentrum OKStockholm211
distSSNVisa rutter i LiveloxResultat
Centrum Team Sprint, individuella öppna klasserCentrum OKStockholm65
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/10DM, natt, GöteborgTolereds Allmänna IKGöteborg416
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 15/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna-
natSN
Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne14
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/10Daladubbeln, individuella öppna klasser (lördag)Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna710
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, stafett Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna772
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, SOK Viljan, DM, SmålandSOK ViljanSmåland44
P
mästP
SkeneorienteringenSkene Sim o ISVästergötland619
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, kvalOK RoslagenUppland468
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, final + Swedish LeagueOK RoslagenUppland463
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/10Daladubbeln, individuella öppna klasser (söndag) Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna806
natUVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna1687
natUVisa rutter i LiveloxResultat
Gällstads medeldistansGällstadbygdens SOKVästergötland401
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne94
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmåland41
P
natP
SM, sprintstafettOK RoslagenUppland77
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal478
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 42mån 18/10
tis 19/10
ons 20/10
tor 21/10
fre 22/10AxevallanattaIstrums SKVästergötland0
distLN
HaningenattenHaninge SOKStockholm144
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/10Helg utan älg, långGotlands Bro OKGotland1554
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, lång (WRE)Gotlands Bro OKGotland365
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM, Sprint, SmålandEksjö SOKSmåland114
M
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg781
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, masstart, SMTäby OKStockholm57
Y
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholm11
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/10Helg utan älg, medelGotlands Bro OKGotland1544
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, DM, HallandFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland47
P
mästP
Swedish League, jaktstartsfinal, avkortad långGotlands Bro OKGotland365
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OktoberracetOK EnenUppland757
natMVisa rutter i LiveloxResultat
StrandskogsmedelnHjärnarps OLSkåne713
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandscupen MTBOEksjö SOKSmåland110
M
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DelsjömedelnIFK Göteborg OrienteringGöteborg878
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, sprint, SMTäby OKStockholm55
Y
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
v 43mån 25/10
tis 26/10Pampas, ungdomsstafettKarlbergs SIF
Stockholms OF
Stockholm28
natSMNResultat
RamundernattenSöderköpings OKÖstergötland122
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/10
tor 28/10
fre 29/10Haningenatten MTBOHaninge SOKStockholm23
M
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/10HöstmedelnOK KolmårdenÖstergötland581
natMVisa rutter i LiveloxResultat
RodhenloppetOK RodhenUppland214
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
Rodhenloppet MTBO, masstartOK RodhenUppland37
M
natLKVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IKHP Huskvarna
Småland189
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IKHP Huskvarna
Småland189
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandskavlen, individuella öppna klasserGränna-Bygdens OK
IKHP Huskvarna
Småland191
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Bohuslän-DalStenungsunds OKBohuslän-Dal227
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, PreO, SkåneAndrarums IFSkåne25
P
distLResultat
DM, sprintstafett, Bohuslän-DalStenungsunds OKBohuslän-Dal50
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 1/11
tis 2/11
ons 3/11
tor 4/11
fre 5/11SM, nattOK Österåker
Waxholms OK
Stockholm331
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/11Lången OK TyrVärmland324
distLVisa rutter i LiveloxResultat
UddevallatrofènUddevalla OKBohuslän-Dal202
distPLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/11Halländska 2-milenFK Friskus-VarbergHalland0
natU
KortenOK TyrVärmland351
distMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, ultralång (juniorer)Snättringe SKStockholm170
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
HöstlunkenSnättringe SKStockholm768
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
v 45mån 8/11
tis 9/11
ons 10/11
tor 11/11
fre 12/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland1653
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/11 O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland1899
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm981
distMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Novembertävlingarna Tullinge SKStockholm68
M
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/11O-event, dag 3, ZoorienteringenIK YmerVästergötland3134
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm966
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 46mån 15/11
tis 16/11
ons 17/11Mareld Stockholm by Night, #1OK Älvsjö-ÖrbyStockholm265
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/11
fre 19/11
lör 20/11FakirenKöping-Kolsva OKVästmanland154
distUResultat
ÄlmesprintenOK ÄlmeSmåland149
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Viken Indoor, etapp 1OK Pers LärjungarGästrikland648
distLResultat
sön 21/11Viken Indoor, etapp 2OK Pers LärjungarGästrikland613
distLResultat
Höstrusket i ÖrkelljungaÖrkelljunga FKSkåne588
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 47mån 22/11
tis 23/11
ons 24/11
tor 25/11
fre 26/11
lör 27/11O-Ringen Indoor UppsalaIdrottsföreningen OLGY Uppsala
O-Ringen
Stockholms Inomhusorienterare
Uppland
Stockholm
664
distSResultat
Stockholm RogainingOK RavinenStockholm3
LM
distPUKVisa rutter i Livelox
sön 28/11O-Ringen Indoor UppsalaIdrottsföreningen OLGY Uppsala
O-Ringen
Stockholms Inomhusorienterare
Uppland
Stockholm
605
distSResultat
v 48mån 29/11
tis 30/11
ons 1/12
tor 2/12
fre 3/12HBG Sprint by Night Helsingborgs SOKSkåne138
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/12HBG IndoorHelsingborgs SOKSkåne303
distSResultat
sön 5/12
v 49mån 6/12
tis 7/12
ons 8/12Mareld Stockholm by Night, #2Waxholms OKStockholm143
distLN
5/12
tor 9/12
fre 10/12
lör 11/12
sön 12/12COL IndoorChalmers OLGöteborg479
distS
5/12
v 50mån 13/12
tis 14/12
ons 15/12
tor 16/12
fre 17/12
lör 18/12
sön 19/12
v 51mån 20/12
tis 21/12
ons 22/12
tor 23/12
fre 24/12
lör 25/12
sön 26/12
v 52mån 27/12
tis 28/12
ons 29/12
tor 30/12
fre 31/12

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF