Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

757 tävlingar hittades mellan 2021-01-01 och 2022-01-01 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 53fre 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkåne
distL
lör 2/1
sön 3/1
v 1mån 4/1
tis 5/1
ons 6/1
tor 7/1
fre 8/1
lör 9/1SkidO, Svenska Cupen, sprintÄlvsby IF OKNorrbotten
S
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/1SkidO, Svenska Cupen, medelÄlvsby IF OKNorrbotten
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 2mån 11/1
tis 12/1
ons 13/1Mila Stockholm by Night, #3Täby OKStockholms Orienteringsförbund
distLN
tor 14/1
fre 15/1
lör 16/1SkidO, Svenska Cupen, lång, Svenska SkidO-träffenIFK Mora OKDalarna
S
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/1SkidO, Svenska Cupen, medel, Svenska SkidO-träffenIFK Mora OKDalarna
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 3mån 18/1
tis 19/1
ons 20/1
tor 21/1
fre 22/1
lör 23/1Västkustens Indoor CupIF RigorHalland
distS
sön 24/1SkidO, DM, medel, Ångermanland OK NipanÅngermanland
S
mästM
v 4mån 25/1
tis 26/1
ons 27/1
tor 28/1
fre 29/1
lör 30/1
sön 31/1
v 5mån 1/2
tis 2/2
ons 3/2
tor 4/2
fre 5/2
lör 6/2Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distL
SkidO, Svenska Cupen, sprintSundsvalls OKMedelpad
S
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distL
SkidO, Svenska Cupen, medelSundsvalls OKMedelpad
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mora Youth Challange 10:00IFK Mora OKDalarna
S
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Mora Youth Challange 13:30IFK Mora OKDalarna
S
distSVisa rutter i LiveloxResultat
v 6mån 8/2
tis 9/2
ons 10/2Mila Stockholm by Night, #4Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
distLN
tor 11/2
fre 12/2
lör 13/2SkidO, Svenska Cupen, sprintSK SmalspåretDalarna
S
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/2SkidO, Svenska Cupen, medelSK SmalspåretDalarna
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Smalspårets ungdomstävlingSK SmalspåretDalarna
S
distMVisa rutter i Livelox
v 7mån 15/2
tis 16/2
ons 17/2
tor 18/2
fre 19/2
lör 20/2SkidO, medel, OK RenenOK RenenNorrbotten
S
distM
sön 21/2SkidO, DM, lång, Norrbotten, OK RenenOK RenenNorrbotten
S
mästL
SkidO, DM, medel, MedelpadVK UvarnaMedelpad
S
mästM
v 8mån 22/2
tis 23/2
ons 24/2
tor 25/2
fre 26/2
lör 27/2SkidO, TvåÅkerSundsvalls OKMedelpad
S
distSM
SkidO, VOF-cup, #3, medelSkellefteå OKVästerbotten
S
distMFlyttad
SkidO, DM, sprint, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästS
SkidO, VOF-cup, #4, sprintSkellefteå OKVästerbotten
S
distSFlyttad
sön 28/2SkidO, Förenings-DM, stafett, MedelpadNjurunda OKMedelpad
S
mästSM
SkidO, DM, lång, Jämtland-Härjedalen Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästL
v 9mån 1/3
tis 2/3
ons 3/3
tor 4/3
fre 5/3Sverigepremiären, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLN
lör 6/3Sverigepremiären, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natM
SkidO, SM/JSM/Svenska Cupen, medelUmeå OKVästerbotten
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/3Sverigepremiären, långOK Pan-KristianstadSkåne
natL
SkidO, SM/JSM, stafettUmeå OKVästerbotten
S
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, SM, publiktävling, sprintUmeå OKVästerbotten
S
natS
v 10mån 8/3
tis 9/3
ons 10/3Mila Stockholm by Night, #5, finalAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
distLN
tor 11/3
fre 12/3Kattegattnatt + DM, natt, HallandHalmstad OKHalland
natLN
lör 13/3Hallandspremiären, medelLaholms OKHalland
natM
Rävdagen, medelOK RävenVästergötland
natMFlyttad
SkidO, SM/JSM/USM/VSM/Svenska Cupen, sprint Ösaträffen vinterAlfta-Ösa OKHälsingland
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, VOF-cup, #3, medelSkellefteå OKVästerbotten
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, VOF-cup, #4, sprintSkellefteå OKVästerbotten
S
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/3Hallandspremiären, långLaholms OKHalland
natL
SkidO, SM/JSM/USM/VSM/Svenska Cupen, lång Ösaträffen vinterAlfta-Ösa OKHälsingland
S
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 11mån 15/3
tis 16/3
ons 17/3
tor 18/3
fre 19/3HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötland
natLN
SumpnattaSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distMN
DM, natt, SkåneAndrarums IFSkåne
mästLNFlyttad
lör 20/3Kringelträffen, medelSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natM
Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg
natM
Vårracet, långOK OrionBlekinge
natL
SkidO, VOF-cup, #5 + DM, sprint, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
S
distS
SkidO, VOF-cup, #6 + DM, medel, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
S
distM
sön 21/3Kringelträffen, långSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natL
LaxträffenFalkenbergs OKHalland
natL
SAIS-trampenStångenäs AISBohuslän-Dal
natM
Vårracet, medelOK OrionBlekinge
natM
v 12mån 22/3
tis 23/3
ons 24/3
tor 25/3
fre 26/3DM, natt, SmålandKalmar OKSmåland
mästLN
Nattinatta på GotlandGotlands Bro OKGotland
distLN
NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLN
lör 27/3Arosträffen, medelVästerås SOKVästmanland
natMFlyttad
Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SkidklubbGöteborg
distSS
NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natL
StrömstadsmedelnIdefjordens SKBohuslän-Dal
natM
Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natM
Nybro OKNybro OKSmåland
natM
sön 28/3Arosträffen, förlängd medelVästerås SOKVästmanland
natM
BrorusetGotlands Bro OKGotland
distL
Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal
natL
MedeluvenIK UvenGöteborg
natM
MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSL
Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanland
distL
Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge
natL
Ulricehamns OK:s vårmedelUlricehamns OKVästergötland
natM
v 13mån 29/3
tis 30/3
ons 31/3
tor 1/4Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötland
natLN
SvartnattaÄrla IFSödermanland
natLN
Nacka by NightOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLN
fre 2/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötland
natS
PåskorienteringenKjula IFSödermanland
natL
VildmarksfejdenFK GöingarnaSkåne
natMFlyttad
Vårdubbeln, Eksjö, långEksjö SOKSmåland
natL
FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natM
lör 3/4GöingefejdenFK GöingarnaSkåne
natLFlyttad
NackheträffenOK NackheHalland
natL
Vårdubbeln, Eksjö, medelEksjö SOKSmåland
natM
Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natL
Påskträffen på Gotland, etapp 1, medelGarda OKGotland
natM
sön 4/4Påskträffen på Gotland, etapp 2, långGarda OKGotland
natL
Bohuslunken, Five-O, #4, långUddevalla OKBohuslän-Dal
natL
Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland
natMFlyttad
Romeleträffen, medelLunds OKSkåne
natM
Tranåsdubbeln, medelSol TranåsSmåland
natM
PåsksmällenGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
natL
v 14mån 5/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSLFlyttad
Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland
natLFlyttad
Romeleträffen, långLunds OKSkåne
natL
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland
natL
Tranåsdubbeln, långSol TranåsSmåland
natL
Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natM
tis 6/4
ons 7/4
tor 8/4
fre 9/4GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLN
lör 10/4Klövadubbeln, medelOK KompassenSkåne
natM
Strängnäsdubbeln, medelSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natM
Swedish League, medel (WRE)Västerviks OKSmåland
intMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, publiktävling, medelVästerviks OKSmåland
natL
Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötland
natMFlyttad
sön 11/4EnenracetOK EnenUppland
natM
Klövadubbeln, långOK KompassenSkåne
natL
SM, ultralång + Swedish LeagueVästerviks OKSmåland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Strängnäsdubbeln, långSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natL
Swedish League, publiktävling, öppna klasserVästerviks OKSmåland
natM
Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötland
natL
VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland
natM
Anderstorps OK, långAnderstorps OKSmåland
distL
v 15mån 12/4
tis 13/4
ons 14/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
natSLK
Tiomilarepet, individuella öppna klasserOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distLK
tor 15/4
fre 16/4SM, natt, Swedish League, #3OK Österåker
Waxholms OK
Stockholms Orienteringsförbund
mästLN
lör 17/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natL
DM, ultralång, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge
mästU
FrostalunkenFrosta OKSkåne
natM
Göteborgsdubbeln, långSjövalla FKGöteborg
natL
LännamedelnLänna IFUppland
natM
MotalaträffenMotala AIF OLÖstergötland
natL
Skaraborgs stafettHjobygdens OKVästergötland
distSL
Stigtomtadubbeln, dag 1, långOK HällenSödermanland
natL
Stigtomtadubbeln, dag 1, medelOK HällenSödermanland
natM
Ålems OK:s medelÅlems OKSmåland
natM
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLK
Sydsvenska mästerskapen, lång + publiktävlingHalmstad OKHalland
mästL
DM, ultralång, VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland
mästU
sön 18/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLK
Gudhems vårtävling + Öppet Skaraborgsmästerskap, medelGudhems IFVästergötland
natM
Göteborgsdubbeln, medelLerums SOKGöteborg
natM
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natM
OK Bäverns medeldistansOK BävernSmåland
natM
RånässtafettenRånäs OKUppland
natSL
Stigtomtadubbeln, dag 2, långOK HällenSödermanland
natL
Stigtomtadubbeln, dag 2, medelOK HällenSödermanland
natM
Stigtomtakaveln, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland
natL
Sydsvenska mästerskapen, medel + publiktävlingHalmstad OKHalland
mästM
TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne
natL
UH-kampenOK MotalaÖstergötland
natL
v 16mån 19/4
tis 20/4
ons 21/4
tor 22/4
fre 23/4SM, knockout-sprintOK RoslagenUppland
mästSFlyttad
Uppsala möte, nattRasbo IKUppland
natLN
lör 24/4AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland
distM
EM-test + kval SM, knockout-sprintOK RoslagenUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Fäbodloppet, dag 1, långDomnarvets GOIFDalarna
natL
Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg
natL
MariestadsmedelnMariestads FKVästergötland
distM
PreO, SOK Viljan, DM, SmålandSOK ViljanSmåland
P
mästPFlyttad
SM, sprint + Swedish League, #4, kvalOK RoslagenUppland
mästS
SM, sprint + Swedish League, #4, finalOK RoslagenUppland
mästS
Torfejden, förlängd medelOK TorSödermanland
natL
Uppsala möte, medelIF ThorUppland
natM
Viad-dubbeln, medelIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholms Orienteringsförbund
natM
VåryranFK BokenSkåne
natL
sön 25/4FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland
natMFlyttad
Fäbodloppet, dag 2, medelDomnarvets GOIFDalarna
natM
Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland
natM
Hästveda OKHästveda OKSkåne
natM
Kils OK Kils OKVärmland
natM
Pilaboträffen, AnnebergAnnebergs GIFSmåland
natM
PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmåland
LP
natPFlyttad
SM, knockout-sprintOK RoslagenUppland
mästSResultat
SM, sprintstafettOK RoslagenUppland
mästSS
Torfejden, medelOK TorSödermanland
natM
Torsås OKTorsås OKSmåland
natL
Uppsala möte, långOK LinnéUppland
natL
Viad-dubbeln, långIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
Vårträffen, GotlandVisborgs OKGotland
distL
Västkustmedeln i GunnilseIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natM
v 17mån 26/4
tis 27/4
ons 28/4
tor 29/4NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
natLN
fre 30/4Tiomila i Valdemarsvik, individuella öppna klasserBjörkfors GOIF
Gamleby OK
Hammarkinds OK
NAIS Orienteringsklubb
Söderköpings OK
Västerviks OK
Östergötland
Småland
distLK
lör 1/5Tiomila i Valdemarsvik, individuella öppna klasserBjörkfors GOIF
Gamleby OK
Hammarkinds OK
NAIS Orienteringsklubb
Söderköpings OK
Västerviks OK
Östergötland
Småland
distLK
Barkenträffen, dag 1, medelSmedjebackens OKDalarna
natM
Hammarslaget, medelOK HammarenGästrikland
natM
MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natS
RSK-träffen Rydboholms SKVästergötland
natM
SilverjaktenSala OKVästmanland
natL
Tiomila i ValdemarsvikBjörkfors GOIF
Gamleby OK
Hammarkinds OK
NAIS Orienteringsklubb
Söderköpings OK
Västerviks OK
Östergötland
Småland
natSLK
MåsenorienteringenOK MåsenSödermanland
natM
ElitstafettenOK Tjärnen
Ärla IF
Södermanland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/5Tiomila i ValdemarsvikBjörkfors GOIF
Gamleby OK
Hammarkinds OK
NAIS Orienteringsklubb
Söderköpings OK
Västerviks OK
Östergötland
Småland
natSLK
ElitstafettenOK Tjärnen
Ärla IF
Södermanland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Arosträffen, medelVästerås SOKVästmanland
natMFlyttad
Barkenträffen, dag 2, medelSmedjebackens OKDalarna
natM
Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natM
NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natL
Omega KortIK OmegaVästergötland
natM
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland
natM
Solna OK:s medeldistansSolna OKStockholms Orienteringsförbund
natM
AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distM
v 18mån 3/5
tis 4/5
ons 5/5LjungsbrosprintenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natSFlyttad
tor 6/5StorvikssprintenStorviks IFGästrikland
natS
fre 7/5
lör 8/5DOL-kampen, dag 1, medelDalaportens OLDalarna
natM
Gävleloppet, medelGävle OKGästrikland
natM
Järladubbeln, långdistansJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natL
LagadalskampenFK FinnSmåland
natM
RävdagenOK RävenVästergötland
natM
TenhultsmedelnTenhults SOKSmåland
natL
Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro Län
natL
Ändå någotÅmåls OKBohuslän-Dal
natM
Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland
natM
Vårserien, #1Göteborgs OF
Sjövalla FK
Göteborg
distL
sön 9/5DOL-kampen, dag 2, medelDalaportens OLDalarna
natM
Gävleloppet, långGävle OKGästrikland
natL
Järladubbeln, medeldistansJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natM
KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland
natM
NipstigenOK NipanÅngermanland
natL
OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natM
PalmsprintenOK KontinentSkåne
natS
SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dal
natM
SOK:s nordiska medeldistansSkellefteå OKVästerbotten
natM
TenhultslångenTenhults SOKSmåland
natL
Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro Län
natL
Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskaveln , individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland
distL
Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSL
Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland
natMFlyttad
v 19mån 10/5
tis 11/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
ons 12/5
tor 13/5DM, sprint, VästergötlandFrämmestads IKVästergötland
mästSFlyttad
DM, sprintstafett, VästergötlandFrämmestads IKVästergötland
mästSFlyttad
Närkekvartetten, #1, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natM
Vårserien, #2Göteborgs OF
Lerums SOK
Göteborg
distL
Bjursåsluffen med elittest, långBjursås OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/5IFK Hedemora, medelIFK Hedemora OKDalarna
natM
Närkekvartetten, #2, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natL
ÖrnsprintenSkogslöparnaÅngermanland
natSFlyttad
lör 15/5 Närkekvartetten, #3, medelAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natM
Renlunken OK RenenNorrbotten
distM
Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanland
natLFlyttad
Ungdomstrollet, GotlandVisborgs OKGotland
distL
ÅrsundarundanÅrsunda IFGästrikland
natM
Grönklittsmedeln med elittestIFK Mora OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/5BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanland
natMFlyttad
För-SM Orsa Grönklitt, stafettIFK Mora OKDalarna
natSL
KalvdansenOK RenenNorrbotten
distSM
Närkekvartetten, #4, långAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natL
Sandvikens öppna kommunmästerskapÅrsunda IFGästrikland
distL
Stöcksjö IS nationellaStöcksjö ISVästerbotten
natL
Grönklittslången med elittestIFK Mora OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 20mån 17/5
tis 18/5OK MangenOK MangenVärmland
distL
Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
natSFlyttad
Ungdomsserien, kretsarrangemang #2Stockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distL
ons 19/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
tor 20/5
fre 21/5
lör 22/5DM, sprint, Bohuslän-DalStenungsunds OKBohuslän-Dal
mästSFlyttad
DM, sprint, Gästrikland+UpplandOK Triangeln
Österfärnebo IF
Uppland
Gästrikland
mästSFlyttad
DM, sprintstafett, Bohuslän-DalStenungsunds OKBohuslän-Dal
mästSSFlyttad
KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmland
distSL
Lidingö Sprint Weekend, dag 1IFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distS
Tour de Medelpad, dag 1, långSundsvalls OKMedelpad
natL
Vårserien, #3Göteborgs OF
Mölndal Outdoor IF
Göteborg
distL
MTBO, DM, Sprint, SmålandEksjö SOKSmåland
M
mästS
sön 23/5DM, sprint + sprintstafett, HallandFK Friskus-VarbergHalland
mästSFlyttad
DM, sprint, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötland
mästSFlyttad
Lidingö Sprint Weekend, dag 2IFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distS
LundasprintenLunds OKSkåne
natS
Tour de Medelpad, dag 2, medelSundsvalls OKMedelpad
natL
Smålandscupen MTBOEksjö SOKSmåland
M
distL
v 21mån 24/5
tis 25/5
ons 26/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
tor 27/5
fre 28/5Sprinthelgen, etapp 1OK OrionBlekinge
natS
StOF:s sommarläger, sprintJärla Orientering
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
distS
lör 29/5Sprinthelgen, etapp 2 + JVM-test, sprintOK OrionBlekinge
natS
Sprinthelgen, etapp 3OK OrionBlekinge
natS
High Coast 2-days, medel + DM, medel, ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanland
natMFlyttad
MTBO, Svenska Cupen, #1, sprintEskilstuna OLSödermanland
M
natS
MTBO, Svenska Cupen, #3, medelOK TrananVästergötland
M
natM
World Maze RaceDalaportens OLDalarna
natS
Älvsby IF OK:s vårtävling, medelÄlvsby IF OKNorrbotten
natMFlyttad
Vårserien, #4Göteborgs OF
Göteborgs Skidklubb
IF Marin Väst
Göteborg
distL
sön 30/5High Coast 2-days, långOK NolaskogsarnaÅngermanland
natLFlyttad
LämmeltågetNässjö OKSmåland
natSS
Melkers minneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natSSFlyttad
MTBO, Svenska Cupen, #2, medelEskilstuna OLSödermanland
M
natM
MTBO, Svenska Cupen, #4, långOK TrananVästergötland
M
natL
PreO, DM, SödermanlandSträngnäs-Malmby OLSödermanland
P
mästPFlyttad
Älvsby IF OK:s vårtävling, långÄlvsby IF OKNorrbotten
natL
Älvsby IF OK:s vårtävling, medelÄlvsby IF OKNorrbotten
distMFlyttad
Öppet Skaraborgsmästerskap, sprintIF HagenVästergötland
distS
StOF:s sommarläger, stafettJärla Orientering
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
distSL
PekingduonMatteus SIÖstergötland
natSM
v 22mån 31/5
tis 1/6
ons 2/6DM, sprint, SödermanlandÄrla IFSödermanland
mästS
LjungsbrosprintenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natSFlyttad
tor 3/6
fre 4/6Västerbottens 3-dagars, etapp 1, medelIFK UmeåVästerbotten
natM
Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natM
lör 5/6DM, sprint, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge
mästSFlyttad
DM, sprintstafett, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge
mästSS
Kinnekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötland
natS
Kinnekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötland
natS
Smålandscupen MTBO 2021OK NjudungSmåland
M
distMFlyttad
Västerbottens 3-dagars, etapp 2, långIFK UmeåVästerbotten
natL
Ösaträffen, dag 2, långAlfta-Ösa OKHälsingland
natL
DM, sprint, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Umeträffen D/H10-21IFK UmeåVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/6DM, sprint, VärmlandOK FryksdalenVärmland
mästS
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natS
Västerbottens 3-dagars, etapp 3, långIFK UmeåVästerbotten
natL
Ösaträffen, dag 3, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natM
Älvsby IF OK:s vårtävling, medelÄlvsby IF OKNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 23mån 7/6
tis 8/6
ons 9/6
tor 10/6
fre 11/6
lör 12/6DM, sprint, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
mästS
DM, sprint, VästmanlandVästerås SOKVästmanland
mästSFlyttad
DM, sprintstafett, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
mästSS
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
distS
DM, sprintstafett, VästmanlandVästerås SOKVästmanland
mästSS
DM, sprintstafett, Örebro LänHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
mästSS
Vårserien, #5FK Herkules
Göteborgs OF
Göteborg
distL
Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Örebro LänHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Umeå OK, långUmeå OKVästerbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, DM, BDOF, VOF och GOFStenungsunds OKBohuslän-Dal
P
mästLResultat
sön 13/6DM, sprint, GöteborgSjövalla FKGöteborg
mästSFlyttad
KnockoutsprintenMälarhöjdens IK OKStockholms Orienteringsförbund
distS
Bredaryds-sprinten Bredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Umeå OK, medelUmeå OKVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, MedelpadÅnge OKMedelpad
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
v 24mån 14/6
tis 15/6DM, sprint, MedelpadKovlands IFMedelpad
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/6SAIK SommarsprintSävedalens AIKGöteborg
distSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, DM, SödermanlandSträngnäs-Malmby OLSödermanland
P
mästPResultat
tor 17/6
fre 18/6ÖrnsprintenSkogslöparnaÅngermanland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkåne
natS
lör 19/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkåne
natM
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkåne
natS
BrödkampenOckelbo OKGästrikland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Väst, sprintGöteborgs OF
IK Uven
Göteborg
P
natSResultat
LjungsbrosprintenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Två Helsingborgare, dag 1Helsingborgs SOKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Väst, TempOGöteborgs OF
OK Landehof
Göteborg
P
natTResultat
Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandscupen MTBOÅlems OKSmåland
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkåne
natS
BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Två Helsingborgare, dag 2Helsingborgs SOKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Väst, PreOGöteborgs OF
OK Orinto
Göteborg
Västergötland
P
natLResultat
v 25mån 21/6
tis 22/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 23/6DM, sprint, GotlandIF Hansa-HoburgGotland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 24/6
fre 25/6
lör 26/6
sön 27/6Idrefjällveckan, dag 1, medelIdrefjällens OKDalarna
natM
World Cup-test Idre Fjäll (WRE)Idrefjällens OKDalarna
intMVisa rutter i LiveloxResultat
v 26mån 28/6Idrefjällveckan, dag 2, lång (fjällorientering)Idrefjällens OKDalarna
natL
tis 29/6Idrefjällveckan, dag 3, sprintIdrefjällens OKDalarna
natS
Midnattsolgaloppen, etapp 1, medelIFK KirunaNorrbotten
natMFlyttad
ons 30/6Idrefjällveckan, dag 4, långIdrefjällens OKDalarna
natL
Midnattsolgaloppen, etapp 2, långIFK KirunaNorrbotten
natLFlyttad
Skene SoIS sommarorienteringSkene Sim o ISVästergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
World Cup-test Idre Fjäll (WRE)Idrefjällens OKDalarna
intLVisa rutter i LiveloxResultat
Årsunda skogssprintÅrsunda IFGästrikland
distS
tor 1/7Idrefjällveckan, dag 5, medelIdrefjällens OKDalarna
natM
fre 2/7Midnattsolgaloppen, etapp 3, långIFK KirunaNorrbotten
natLFlyttad
3+3 i Sälen, dag 1, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/7Midnattsolgaloppen, etapp 4, medelIFK KirunaNorrbotten
natMFlyttad
3+3 i Sälen, dag 2, långMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Kiruna 2-dagars, etapp 1, medelIFK KirunaNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 1, medelOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland
natM
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLK
High Coast 2-days + DM, medel, ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/7Kiruna 2-dagars, etapp 2, långIFK KirunaNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 2, långOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland
natL
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLK
3+3 i Sälen, dag 3, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
High Coast 2-days, långOK NolaskogsarnaÅngermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 27mån 5/7OK Ravinens Trekvällars , etapp 1OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 6/7OK Ravinens Trekvällars , etapp 2OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Tjust 2-dagars, dag 1, medelAnkarsrums OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/7OK Ravinens Trekvällars , etapp 3OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Tjust 2-dagars, dag 2, långAnkarsrums OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 8/7
fre 9/7Eskilstuna Weekend, etapp 1, medelIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natM
Tivedsmedeln GranvikOK TivedenVästergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/7Eskilstuna Weekend, etapp 2, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natL
Fäbodloppet 2-dagars, dag 1Domnarvets GOIFDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Havs-OL, dag 1, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gotlands 2-dagars, etapp 1, medelSvaide Roma SOKGotland
natM
sön 11/7Eskilstuna Weekend, etapp 3, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natL
Gotlands 2-dagars, etapp 2, långSvaide Roma SOKGotland
natL
Fäbodloppet 2-dagars, dag 2Domnarvets GOIFDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Havs-OL, dag 2, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tivedsmedeln ÖsjönäsOK TivedenVästergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 28mån 12/7
tis 13/7Gotland 3-dagars, etapp 1, medelVisborgs OKGotland
natM
ons 14/7Gotland 3-dagars, etapp 2, medelVisborgs OKGotland
natM
tor 15/7Gotland 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartVisborgs OKGotland
natL
fre 16/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland
LP
natM
lör 17/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland
LP
natL
sön 18/7Hallands 3-dagars, etapp 3, långFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland
LP
natL
v 29mån 19/7Österlens 3-kvällars, kväll 1Andrarums IFSkåne
natM
tis 20/7Österlens 3-kvällars, kväll 2Andrarums IFSkåne
natM
Roslagskvällar, etapp 1, medelOK RoslagenUppland
natM
ons 21/7Österlens 3-kvällars, kväll 3Andrarums IFSkåne
natM
Roslagskvällar, etapp 2, långOK RoslagenUppland
natL
tor 22/7
fre 23/7Årefjällens 3-dagars, dag 1Frösö IF
Vålådalens Sportklubb
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natL
lör 24/7Årefjällens 3.dagars, dag 2Frösö IF
Vålådalens Sportklubb
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natM
JVM-test, sprintOK Orion
Svenska Orienteringsförbundet
Blekinge
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/7Årefjällens 3-dagars, dag 3Frösö IF
Vålådalens Sportklubb
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natL
JVM-test, långOK Orion
Svenska Orienteringsförbundet
Blekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 30mån 26/7Norrbottens 5-dagars light, etapp 1, Bälinge, långBergnäsets AIKNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
O-Ringen, Uppsala, etapp 1O-Ringen
natL
O-Ringen, Uppsala, MTBO, etapp 1O-Ringen
M
natL
O-Ringen, Uppsala, PreO, etapp 1O-Ringen
P
natP
Blekinge 3-dagars, etapp 1 + JVM-test, medelOK OrionBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 27/7O-Ringen, Uppsala, etapp 2O-Ringen
natL
O-Ringen, Uppsala, MTBO, etapp 2O-Ringen
M
natM
O-Ringen, Uppsala, PreO, etapp 2O-Ringen
P
natP
Norrbottens 5-dagars light, etapp 2, Bälinge, medelBergnäsets AIKNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Blekinge 3-dagars, etapp 2, långOK OrionBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 28/7Blekinge 3-dagars, etapp 3, medelOK OrionBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 29/7O-Ringen, Uppsala, etapp 3O-Ringen
natL
O-Ringen, Uppsala, MTBO, etapp 3O-Ringen
M
natS
O-Ringen, Uppsala, PreO, etapp 3O-Ringen
P
natP
Norrbottens 5-dagars light, etapp 3, Bäckdal, medelÄlvsby IF OKNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/7O-Ringen, Uppsala, etapp 4O-Ringen
natM
O-Ringen, Uppsala, MTBO, etapp 4O-Ringen
M
natL
O-Ringen, Uppsala, PreO, etapp 4O-Ringen
P
natP
Norrbottens 5-dagars light, etapp 4, Ersnäs, medelOK RenenNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/7O-Ringen, Uppsala, etapp 5O-Ringen
natL
O-Ringen, Uppsala, MTBO, etapp 5O-Ringen
M
natM
O-Ringen, Uppsala, PreO, etapp 5O-Ringen
P
natP
OK Hällens medeldistans, endast D/H18-21OK HällenSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Norrbottens 5-dagars light, etapp 5, Ersnäs, långOK RenenNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Barkenträffen dag 1Smedjebackens OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/8OK Hällens medeldistans, ej D/H18-21OK HällenSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Barkenträffen dag 2Smedjebackens OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Torsås OKTorsås OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 31mån 2/8OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 3/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, medelAlfta-Ösa OK
Hälsinglands OF
Hälsingland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, sprintAlfta-Ösa OK
Hälsinglands OF
Hälsingland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
AskersundssprintenAskersunds OKÖrebro Län
distS
ons 4/8OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/8StjärnorpsmedelnOK Denseln
Stjärnorps SK
Östergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Obygdshelgen, dag 1, medelObygdens OKJämtland-Härjedalen
distMResultat
fre 6/8 MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #1, sprintOK Nolaskogsarna
Skogslöparna
Ångermanland
M
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Obygdshelgen, dag 2, långObygdens OKJämtland-Härjedalen
distLResultat
Tibrptrippeln, FredagsmedelnTibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 10-milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/8Ungdomens 10-milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Grövelsjöorienteringen, etapp 1, Nybo, medelGrövelsjöfjällens OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tibrotrippeln, LördagsmedelnTibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Medeltidskampen, etapp 1, sprintGarda OKGotland
natSFlyttad
Medeltidskampen, etapp 2, medelGarda OKGotland
natMFlyttad
Skärgårdsorientering, dag 1Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
distM
Gardadubbeln, etapp 1, medelGarda OKGotland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
StenungsundStenungsunds OKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #2, långOK Nolaskogsarna
Skogslöparna
Ångermanland
M
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/8Medeltidskampen, etapp 3, långGarda OKGotland
natLFlyttad
Gardadubbeln, etapp 2, långGarda OKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Gästrikland+UpplandOK Triangeln
Österfärnebo IF
Uppland
Gästrikland
mästSResultat
DM, ultralång, Skåne och Ringsjöträffen, långRingsjö OKSkåne
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Grövelsjöorienteringen, etapp 2, Nybo, långGrövelsjöfjällens OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
IK Standards jubileumssprintIK StandardSödermanland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #3, medelOK Nolaskogsarna
Skogslöparna
Ångermanland
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Tibrotrippeln, SöndagslångenTibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skärgårdsorientering, dag 2Kamrat och IF KIFStockholms Orienteringsförbund
distM
v 32mån 9/8
tis 10/8Grövelsjöorienteringen, etapp 3, Lövåsen, långGrövelsjöfjällens OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
TorvaldsblotetSkogslöparnaÅngermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/8Grövelsjöorienteringen, etapp 4, Valdalsbygget, medelGrövelsjöfjällens OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Stockholm City Cup #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/8UlrikamedelnIFK Linköpings OSÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/8Mot CentrumCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSLK
Norrlandsmästerskapen, sprintFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
natLNResultat
SSOK-sprintenSurahammars SOKVästmanland
natS
Världscupen, publiktävling, dag 1, medelIdrefjällens OK
SK Smalspåret
Särna SK
Dalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/8Hjo 2-dagars, dag 1 + Öppet Skaraborgsmästerskap, sprintHjobygdens OKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
HöstorienteringenNyköpings OKSödermanland
natLResultat
Norrlandsmästerskapen, medelFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Norrlandsmästerskapen, stafettFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SSOK-medelnSurahammars SOKVästmanland
natM
Världscupen, publiktävling, dag 2, långIdrefjällens OK
SK Smalspåret
Särna SK
Dalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gladödubbeln, långHellas Orientering
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Målilla OKMålilla OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ArosträffenVästerås SOKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/8HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Måsracet, förlängd medeldistansOK MåsenSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Norrlandsmästerskapen, långFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Världscupen, publiktävling, dag 3, medelIdrefjällens OK
SK Smalspåret
Särna SK
Dalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gladödubbeln, medelHellas Orientering
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Hjo 2-dagars, dag 2 + Öppet Skaraborgsmästerskap, medelHjobygdens OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Pickesjö-medeln Hestra IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 16/8
tis 17/8Stockholm City Cup #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/8Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Melkers minneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 19/8Storviks nattStorviks IFGästrikland
natLN
fre 20/8GM, publiktävling, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/8Avestapropagandan, dag 1Avesta OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, NorrbottenHaparanda OKNorrbotten
mästLFlyttad
DM, medel, VästerbottenLycksele IFVästerbotten
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Hälsingehelg, dag 1Rehns BKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Jönköpings OK, dag 1, medelJönköpings OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsträffen, medelTjalve OrienteringsklubbÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, KolmårdsträffenTjalve OrienteringsklubbÖstergötland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Nynäsdubbeln, långIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Medelpad+ÅngermanlandSelånger SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Kils OK medeldistansKils OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
EskilstunaorienteringenEskilstuna OLSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
GM, publiktävling, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandscupen MTBO Nybro OKSmåland
M
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/8Avestapropagandan, dag 2Avesta OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, NorrbottenHaparanda OKNorrbotten
mästSM
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserHaparanda OKNorrbotten
distM
DM, stafett, Västerbotten, individuella öppna klasserLycksele IFVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, stafettFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Hälsingehelg, dag 2Rehns BKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Jönköpings OK, dag 2, långJönköpings OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsträffen, långTjalve OrienteringsklubbÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM, medel, SmålandLessebo OK
Nybro OK
Småland
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SödermanlandOK TorSödermanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Nynäsdubbeln, medelIFK Enskede
Nynäshamns OK
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VärmlandsserienFilipstads OKVärmland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Medelpad+ÅngermanlandSelånger SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Medelpad+Ångermanland, individuella öppna klasserSelånger SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, VästerbottenLycksele IFVästerbotten
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
GM, publiktävling, medelFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 23/8
tis 24/8DM, sprint, SödermanlandÄrla IFSödermanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, regionfinal NJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 25/8Ungdomsserien, regionfinal NJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, regionfinal SVTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, regionfinal SOOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/8
fre 27/8Veteran-SM, sprintKöping-Kolsva OKVästmanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, medel, kvalBodens Bandyklubb OS
I 19 IF
Norrbottens OF
Vittjärvs IK
Älvsby IF OK
Norrbotten
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Dalarna och Öppna FalumästerskapenKarlsbyhedens OKDalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/8SM, medel, final + Swedish LeagueBodens Bandyklubb OS
I 19 IF
Norrbottens OF
Vittjärvs IK
Älvsby IF OK
Norrbotten
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #4, sprintGävle OKGästrikland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, DM (öppet), VärmlandOK TyrVärmland
P
mästP
Stråkendubbeln, medelMullsjö SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, medelKöping-Kolsva OKVästmanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Haninge SOK, långdistansHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/8Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #5, medelGävle OKGästrikland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Bäverns medeldistans OK BävernSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Solstadens Preo OK TyrVärmland
P
natP
SM, stafettBergnäsets AIK
Gammelstads IF
Norrbottens OF
OK Renen
Norrbotten
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Stråkendubbeln, långMullsjö SOKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
TyringerundanOK TyringeSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, långKöping-Kolsva OKVästmanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppna FalumästerskapOK KåreDalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Haninge SOK, medeldistansHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 30/8
tis 31/8
ons 1/9SkaraborgsstafettenHjobygdens OKVästergötland
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/9
fre 3/9DM, natt, GästriklandÅrsunda IFGästrikland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, SödermanlandKjula IFSödermanland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, VästmanlandOK HedströmmenVästmanland
mästLResultat
DM, natt, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, UpplandRasbo IKUppland
mästMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/9DM, lång, VästerbottenHögåkers OKVästerbotten
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, BlekingeRonneby OKBlekinge
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, GöteborgOK AlehofGöteborg
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, HallandIK Trenne UllaredHalland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SkåneMalmö OKSkåne
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, StockholmIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VästergötlandOK Flundrehof
OK Skogsvargarna
Västergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SmålandKalmar OKSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VärmlandOK FryksdalenVärmland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SmålandKalmar OKSmåland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, GotlandGarda OKGotland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, ÖstergötlandMjölby OKÖstergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, DalarnaLeksands OKDalarna
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Jämtland-HärjedalenOK Storsjön
Åre OK
Jämtland-Härjedalen
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Örebro länLindebygdens OKÖrebro Län
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Härnösands OK medeldistansHärnösands OKÅngermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästmanlandVästerås SOKVästmanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, DalarnaLeksands OKDalarna
mästSSStarttider
sön 5/9DM, lång, DalarnaLeksands OKDalarna
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, GästriklandOK ÖdmårdenGästrikland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, SmålandVäxjö OKSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, StockholmIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, UpplandOK LinnéUppland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Värmland Deje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, BlekingeRonneby OKBlekinge
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasserRonneby OKBlekinge
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborg
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, HallandFalkenbergs OKHalland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserFalkenbergs OKHalland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, SkåneMalmö OKSkåne
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserMalmö OKSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, SödermanlandTrosabygdens OKSödermanland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, VästergötlandVänersborgs SKVästergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, VästmanlandOK HedströmmenVästmanland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Jämtland-HärjedalenOK Storsjön
Åre OK
Jämtland-Härjedalen
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Örebro länLindebygdens OKÖrebro Län
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Göteborg, individuella öppna klasserGöteborg-Majorna OKGöteborg
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Södermanland, individuella öppna klasserTrosabygdens OKSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserVänersborgs SKVästergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, ÖstergötlandBjörkfors GOIFÖstergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasserBjörkfors GOIFÖstergötland
distLResultat
DM, lång, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM, medel, ÅngermanlandHärnösands OKÅngermanland
M
mästMResultat
DM, medel, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 6/9
tis 7/9
ons 8/9DM, sprint, GöteborgSjövalla FKGöteborg
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/9
fre 10/9DM, natt, HallandHalmstad OKHalland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, SkåneAndrarums IFSkåne
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, StockholmSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, VästergötlandRyda SKVästergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Örebro LänGarphyttans IFÖrebro Län
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, ÖstergötlandLinköpings OKÖstergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Blekinge OK OrionBlekinge
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/9DM, medel, VärmlandIK Vikings OKVärmland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, StockholmHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästergötlandFrämmestads IKVästergötland
mästSResultat
DM, sprintstafett, VästergötlandFrämmestads IKVästergötland
mästSSResultat
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VästmanlandHallstahammars OKVästmanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, GotlandVisborgs OKGotland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SmålandOK GränsenSmåland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, DalarnaHJS-Vansbro OKDalarna
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, GästriklandOckelbo OKGästrikland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, NorrbottenOK RenenNorrbotten
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, UpplandLänna IFUppland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/9DM, lång, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästLFlyttad
DM, lång, GöteborgOK LandehofGöteborg
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, SödermanlandNyköpings OKSödermanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, VästergötlandUlricehamns OKVästergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Bohuslän-DalHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Gästrikland + Hälsingland, individuella öppna klasserHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, SmålandOK GränsenSmåland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Stockholm + UpplandVallentuna-Össeby OL
Väsby OK
Uppland
Stockholms Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Stockholm + Uppland, individuella öppna klasserVallentuna-Össeby OL
Väsby OK
Uppland
Stockholms Orienteringsförbund
distL
DM, stafett, Örebro län, Öppna banorOK TisarenÖrebro Län
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Örebro länOK TisarenÖrebro Län
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, VästmanlandHallstahammars OKVästmanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, GotlandVisborgs OKGotland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, HallandHalmstad OKHalland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, SkåneHelsingborgs SOKSkåne
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, DalarnaHJS-Vansbro OKDalarna
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, VärmlandKristinehamns OKVärmland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, ultralång, NorrbottenOK RenenNorrbotten
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Bohuslän-Dal, individuella öppna klasserHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ÄlgjaktenFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 13/9
tis 14/9
ons 15/9
tor 16/9
fre 17/9Ungdoms-SM, sprintFalköpings AIK OKVästergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/9GripträffenOK Grip
Åkers IF
Södermanland
natM
Lovödubbeln, långdistansBromma-Vällingby SOK
Mälarö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM, medel, VärmlandOK FryksdalenVärmland
LM
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
OK RefteleOK RefteleSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ostlöpet, lång + Skaraborgsmästerskap, långFalköpings AIK OKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Valbos nationellaValbo AIFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, lång, kvalIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
MOIF-medelnMölndal Outdoor IFGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandscupen MTBOMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
LM
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, långFalköpings AIK OKVästergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
NOK:s nationellaFagersta OK
Norbergs OK
Västmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Malmiafejden, dag 1OK MalmiaDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Torfejden, förlängd medelOK TorSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO 2021 KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarna
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/9SM, lång, final + Swedish LeagueIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, ultralång, Gästrikland, med ungdomstävlingHälsinglands OF
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Hultsfreds OK / Vimmerby OKHultsfreds OK
Vimmerby OK
Småland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Lovödubbeln, medeldistans Bromma-Vällingby SOK
Mälarö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ostlöpet, medelFalköpings AIK OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, lång, publiktävling söndag, medelIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÅkersorienteringenOK Grip
Åkers IF
Södermanland
natL
Ungdoms-SM, distriktsstafettFalköpings AIK OKVästergötland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Malmiafejden, dag 2OK MalmiaDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Domnarvets GoIF, långDomnarvets GOIFDalarna
M
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Torfejden, medelOK TorSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VästboträffenOK VivillSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
BergslagsträffenFagersta OK
Norbergs OK
Västmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
FyrklubbsFK ÅsenSkåne
distLLResultat
Umeå OK:s medeldistansUmeå OKVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 20/9
tis 21/9
ons 22/9PriopassSvenska Orienteringsförbundet
natLResultat
tor 23/9Natträffen + Skaraborgsmästerskap, nattSOK TräffVästergötland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/9OL-skytte, stafettOK KlemmingenSödermanland
Y
intSMResultat
DM, natt, Jämtland-Härjedalen Frösö IFJämtland-Härjedalen
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, SmålandNässjö OKSmåland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, dag 1, natt + DM, natt, VärmlandOK TyrVärmland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/9Bahco cup, stafettLidköpings VSKVästergötland
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, HälsinglandSegersta OKHälsingland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, NorrbottenBergnäsets AIKNorrbotten
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, HallandFK Friskus-VarbergHalland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, HallandFK Friskus-VarbergHalland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, klassisk distans, SMOK KlemmingenSödermanland
Y
mästMResultat
Trampen, dag 1, långLudvika OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, dag 2, medelSkattkärrs SOKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Österåkers medeldistansOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natM
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Nässjö OK, medelNässjö OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Älgot cup, finalFK BokenSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Bredareds medelBredareds IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Bahco cup, medelLidköpings VSKVästergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Golden Weekend, dag 1Arboga OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Dag-SMHJS-Vansbro OK
IFK Mora OK
Dalarna
P
mästP
DM, sprint, VästerbottenVännäs OKVästerbotten
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, NorrbottenOK RenenNorrbotten
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #6, sprintSurahammars SOKVästmanland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, VästerbottenVännäs OKVästerbotten
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/9DM, sprint, Ångermanland OK NolaskogsarnaÅngermanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
OK Norrvirdarnas hösttävlingOK NorrvirdarnaSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, sprintOK KlemmingenSödermanland
Y
intSResultat
Trampen, dag 2, medelLudvika OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, dag 3, långOK ÄlgenVärmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Golden Weekend, dag 2Arboga OKVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Hjortsöndan, långOK SkogshjortarnaVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
HöstyranFK BokenSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsstafettenFK BokenSkåne
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO,Tempo-SMHJS-Vansbro OK
IFK Mora OK
Dalarna
P
mästT
MTBO, Svenska Cupen, #7, medeldistans, finalSurahammars SOKVästmanland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ekorren CupLinköpings OKÖstergötland
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
Solna OK medeldistansSolna OKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 27/9
tis 28/9
ons 29/9Natti NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSNVisa rutter i LiveloxResultat
Natti Natti, individuella öppna klasserIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/9
fre 1/10DM, natt, MedelpadVK UvarnaMedelpad
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
World Maze Race, etapp 1Dalaportens OLDalarna
natS
Partilletrippeln, nattsprintSävedalens AIKGöteborg
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Ångermanland Sidensjö IKÅngermanland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/10World Maze Race, etapp 2Dalaportens OLDalarna
natS
Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, sprint, dag 1, EcoaimsOK TisarenÖrebro Län
Y
intSVisa rutter i LiveloxResultat
Partilletrippeln, långSävedalens AIKGöteborg
natL
Smålandscupen MTBO 2021OK NjudungSmåland
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Traneträffen, dag 1, långOK TrananVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Torfinns BlandskogsmedelOK TorfinnSkåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
UpplandspatrullenLånghundra IFUppland
distSM
Falkdrevet, dag 1, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tuna Ting, långStora Tuna OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, finalenOK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
MariestadsmedelnMariestads FKVästergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästSResultat
PreO, Natt-SMSträngnäs-Malmby OLSödermanland
P
mästPN
sön 3/10World Maze Race, etapp 3Dalaportens OLDalarna
natS
Järfälla medeldistansJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
Kroppas nationellaKroppa IFVärmland
natMResultat
MidälvastafettenVK UvarnaMedelpad
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
Mälarmårdsdubbeln, långKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, sprint, dag 2, EcoaimsOK TisarenÖrebro Län
Y
intSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Stafett-SMVingåkers OKSödermanland
P
mästSPResultat
Traneträffen, dag 2, medelOK TrananVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Göingeträffen, medelHässleholms OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tuna Ting, medelStora Tuna OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Blekinge + Falkdrevet, dag 2, långOK SkogsfalkenBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
BruksträffenRobertsfors IKVästerbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 4/10
tis 5/10DM, natt, HälsinglandLjusdals OKHälsingland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/10
tor 7/10
fre 8/10
lör 9/1025mannaAttunda OK
Sundbybergs IK
Täby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natSL
Öppna ÖviksmästerskapetSkogslöparnaÅngermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Täbydubbeln, medelTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/1025mannamedeln + Swedish League (WRE)Attunda OK
Sundbybergs IK
Täby OK
Stockholms Orienteringsförbund
intM
DM, sprint, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Täbydubbeln, distriktstävlingTäby OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
SnällerödsmedelnEslövs FKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 41mån 11/10
tis 12/10
ons 13/10Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSSNVisa rutter i LiveloxResultat
Centrum Team Sprint, individuella öppna klasserCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/10DM, natt, GöteborgTolereds Allmänna IKGöteborg
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 15/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natSN
Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/10Daladubbeln, individuella öppna klasser (lördag)Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, stafett Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, SOK Viljan, DM, SmålandSOK ViljanSmåland
P
mästP
SkeneorienteringenSkene Sim o ISVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, kvalOK RoslagenUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, final + Swedish LeagueOK RoslagenUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/10Daladubbeln, individuella öppna klasser (söndag) Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natUVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natUVisa rutter i LiveloxResultat
Gällstads medeldistansGällstadbygdens SOKVästergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmåland
P
natP
SM, sprintstafettOK RoslagenUppland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 42mån 18/10
tis 19/10
ons 20/10
tor 21/10
fre 22/10AxevallanattaIstrums SKVästergötland
distLN
HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/10Helg utan älg, långGotlands Bro OKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, lång (WRE)Gotlands Bro OKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM, Sprint, SmålandEksjö SOKSmåland
M
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, masstart, SMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
Y
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/10Helg utan älg, medelGotlands Bro OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, DM, HallandFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland
P
mästP
Swedish League, jaktstartsfinal, avkortad långGotlands Bro OKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OktoberracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
StrandskogsmedelnHjärnarps OLSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandscupen MTBOEksjö SOKSmåland
M
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DelsjömedelnIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, sprint, SMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
Y
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
v 43mån 25/10
tis 26/10Pampas, ungdomsstafettKarlbergs SIF
Stockholms Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
natSMNResultat
RamundernattenSöderköpings OKÖstergötland
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/10
tor 28/10
fre 29/10Haningenatten MTBOHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
M
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/10HöstmedelnOK KolmårdenÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
RodhenloppetOK RodhenUppland
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
Rodhenloppet MTBO, masstartOK RodhenUppland
M
natLKVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IKHP Huskvarna
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IKHP Huskvarna
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandskavlen, individuella öppna klasserGränna-Bygdens OK
IKHP Huskvarna
Småland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Bohuslän-DalStenungsunds OKBohuslän-Dal
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, PreO, SkåneAndrarums IFSkåne
P
distLResultat
DM, sprintstafett, Bohuslän-DalStenungsunds OKBohuslän-Dal
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 1/11
tis 2/11
ons 3/11
tor 4/11
fre 5/11SM, nattOK Österåker
Waxholms OK
Stockholms Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/11Lången OK TyrVärmland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
UddevallatrofènUddevalla OKBohuslän-Dal
distPLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/11Halländska 2-milenFK Friskus-VarbergHalland
natU
KortenOK TyrVärmland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, ultralång (juniorer)Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
HöstlunkenSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
v 45mån 8/11
tis 9/11
ons 10/11
tor 11/11
fre 12/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/11 O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Novembertävlingarna Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
M
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/11O-event, dag 3, ZoorienteringenIK YmerVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 46mån 15/11
tis 16/11
ons 17/11Mareld Stockholm by Night, #1OK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/11
fre 19/11
lör 20/11FakirenKöping-Kolsva OKVästmanland
distUResultat
ÄlmesprintenOK ÄlmeSmåland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Viken Indoor, etapp 1OK Pers LärjungarGästrikland
distLResultat
sön 21/11Viken Indoor, etapp 2OK Pers LärjungarGästrikland
distLResultat
Höstrusket i ÖrkelljungaÖrkelljunga FKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 47mån 22/11
tis 23/11
ons 24/11
tor 25/11
fre 26/11
lör 27/11O-Ringen Indoor UppsalaStockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distSResultat
Stockholm RogainingOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
LM
distPUKVisa rutter i Livelox
sön 28/11O-Ringen Indoor UppsalaStockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distSResultat
v 48mån 29/11
tis 30/11
ons 1/12
tor 2/12
fre 3/12HBG Sprint by Night Helsingborgs SOKSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/12HBG IndoorHelsingborgs SOKSkåne
distSResultat
sön 5/12
v 49mån 6/12
tis 7/12
ons 8/12Mareld Stockholm by Night, #2Waxholms OKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/12
fre 10/12
lör 11/12
sön 12/12COL IndoorChalmers OLGöteborg
distSResultat
v 50mån 13/12
tis 14/12
ons 15/12
tor 16/12
fre 17/12
lör 18/12
sön 19/12
v 51mån 20/12
tis 21/12
ons 22/12
tor 23/12
fre 24/12
lör 25/12
sön 26/12
v 52mån 27/12
tis 28/12
ons 29/12
tor 30/12
fre 31/12
lör 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkåne
distLResultat

Annonser

Bagheera