lör 22/5 | MTBO, DM, Sprint, Småland | Eksjö SOK | Småland | M | mäst | | S | | | |
sön 23/5 | Smålandscupen MTBO | Eksjö SOK | Småland | M | dist | | L | | | |
lör 29/5 | MTBO, Svenska Cupen, #1, sprint | Eskilstuna OL | Södermanland | M | nat | | S | | | |
lör 29/5 | MTBO, Svenska Cupen, #3, medel | OK Tranan | Västergötland | M | nat | | M | | | |
sön 30/5 | MTBO, Svenska Cupen, #2, medel | Eskilstuna OL | Södermanland | M | nat | | M | | | |
sön 30/5 | MTBO, Svenska Cupen, #4, lång | OK Tranan | Västergötland | M | nat | | L | | | |
lör 5/6 | Smålandscupen MTBO 2021 | OK Njudung | Småland | M | dist | | M | | | |
lör 19/6 | Smålandscupen MTBO | Ålems OK | Småland | M | dist | | M | | | |
mån 26/7 - lör 31/7 | O-Ringen, Uppsala, MTBO | O-Ringen | | M | nat | | L | | | |
fre 6/8 | MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #1, sprint | OK Nolaskogsarna Skogslöparna | Ångermanland | M | mäst | | S | | | |
lör 7/8 | MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #2, lång | OK Nolaskogsarna Skogslöparna | Ångermanland | M | mäst | | L | | | |
sön 8/8 | MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #3, medel | OK Nolaskogsarna Skogslöparna | Ångermanland | M | mäst | | M | | | |
lör 21/8 | MTBO, Kolmårdsträffen | Tjalve Orienteringsklubb | Östergötland | M | nat | | M | | | |
lör 21/8 | Smålandscupen MTBO | Nybro OK | Småland | M | dist | | S | | | |
sön 22/8 | MTBO, DM, medel, Småland | Lessebo OK Nybro OK | Småland | M | mäst | | M | | | |
lör 28/8 | MTBO, Svenska Cupen, #4, sprint | Gävle OK | Gästrikland | M | nat | | S | | | |
sön 29/8 | MTBO, Svenska Cupen, #5, medel | Gävle OK | Gästrikland | M | nat | | M | | | |
sön 5/9 | MTBO, DM, medel, Ångermanland | Härnösands OK | Ångermanland | M | mäst | | M | | | |
lör 18/9 | MTBO, DM, medel, Värmland | OK Fryksdalen | Värmland | LM | mäst | | M | | | |
lör 18/9 | Smålandscupen MTBO | Markaryds FK Tockarps IK | Småland Skåne | LM | dist | | M | | | |
lör 18/9 | MTBO 2021 Kvarnsveden | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | M | dist | | M | | | |
sön 19/9 | MTBO, Domnarvets GoIF, lång | Domnarvets GOIF | Dalarna | M | dist | | L | | | |
lör 25/9 | MTBO, Svenska Cupen, #6, sprint | Surahammars SOK | Västmanland | M | nat | | S | | | |
sön 26/9 | MTBO, Svenska Cupen, #7, medeldistans, final | Surahammars SOK | Västmanland | M | nat | | M | | | |
lör 2/10 | Smålandscupen MTBO 2021 | OK Njudung | Småland | M | dist | | M | | | |
lör 23/10 | MTBO, DM, Sprint, Småland | Eksjö SOK | Småland | M | mäst | | S | | | |
sön 24/10 | Smålandscupen MTBO | Eksjö SOK | Småland | M | dist | | L | | | |
fre 29/10 | Haningenatten MTBO | Haninge SOK | Stockholm | M | dist | | M | N | | |
lör 30/10 | Rodhenloppet MTBO, masstart | OK Rodhen | Uppland | M | nat | | L | K | | |
lör 13/11 | MTBO, Novembertävlingarna | Tullinge SK | Stockholm | M | dist | | L | | | |
lör 27/11 | Stockholm Rogaining | OK Ravinen | Stockholm | LM | dist | P | U | K | | |