Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

65 tävlingar hittades mellan 2021-01-01 och 2022-01-01 med följande urval: Småland, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med avlysta områden för tävling inom kvalitetsnivå 1 (röd färg) och övriga områden för tävling inom nivå 2-3 (gul färg).

Du som avser delta i åldersklass på tävling inom kvalitetsnivåerna 1-3 får inte skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören.

Det betyder att du endast får vistas i och passera området på bestämda platser och tidpunkter. Det gäller också personer som inte själva avser delta i åldersklass på tävlingen, men som på ett eller annat sätt kan påverka tävlingens resultat.

För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 4 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 53fre 1/1
lör 2/1
sön 3/1
v 1mån 4/1
tis 5/1
ons 6/1
tor 7/1
fre 8/1
lör 9/1
sön 10/1
v 2mån 11/1
tis 12/1
ons 13/1
tor 14/1
fre 15/1
lör 16/1
sön 17/1
v 3mån 18/1
tis 19/1
ons 20/1
tor 21/1
fre 22/1
lör 23/1
sön 24/1
v 4mån 25/1
tis 26/1
ons 27/1
tor 28/1
fre 29/1
lör 30/1
sön 31/1
v 5mån 1/2
tis 2/2
ons 3/2
tor 4/2
fre 5/2
lör 6/2
sön 7/2
v 6mån 8/2
tis 9/2
ons 10/2
tor 11/2
fre 12/2
lör 13/2
sön 14/2
v 7mån 15/2
tis 16/2
ons 17/2
tor 18/2
fre 19/2
lör 20/2
sön 21/2
v 8mån 22/2
tis 23/2
ons 24/2
tor 25/2
fre 26/2
lör 27/2
sön 28/2
v 9mån 1/3
tis 2/3
ons 3/3
tor 4/3
fre 5/3
lör 6/3
sön 7/3
v 10mån 8/3
tis 9/3
ons 10/3
tor 11/3
fre 12/3
lör 13/3
sön 14/3
v 11mån 15/3
tis 16/3
ons 17/3
tor 18/3
fre 19/3
lör 20/3
sön 21/3
v 12mån 22/3
tis 23/3
ons 24/3
tor 25/3
fre 26/3DM, natt, SmålandKalmar OKSmåland
mästLN
lör 27/3Nybro OKNybro OKSmåland
natM
sön 28/3
v 13mån 29/3
tis 30/3
ons 31/3
tor 1/4
fre 2/4Vårdubbeln, Eksjö, långEksjö SOKSmåland
natL
lör 3/4Vårdubbeln, Eksjö, medelEksjö SOKSmåland
natM
sön 4/4Tranåsdubbeln, medelSol TranåsSmåland
natM
v 14mån 5/4Tranåsdubbeln, långSol TranåsSmåland
natL
tis 6/4
ons 7/4
tor 8/4
fre 9/4
lör 10/4Swedish League, medel (WRE)Västerviks OKSmåland
intMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, publiktävling, medelVästerviks OKSmåland
natL
sön 11/4SM, ultralång + Swedish LeagueVästerviks OKSmåland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, publiktävling, öppna klasserVästerviks OKSmåland
natM
Anderstorps OK, långAnderstorps OKSmåland
distL
v 15mån 12/4
tis 13/4
ons 14/4
tor 15/4
fre 16/4
lör 17/4Ålems OK:s medelÅlems OKSmåland
natM
sön 18/4OK Bäverns medeldistansOK BävernSmåland
natM
v 16mån 19/4
tis 20/4
ons 21/4
tor 22/4
fre 23/4
lör 24/4AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland
distM
PreO, SOK Viljan, DM, SmålandSOK ViljanSmåland
P
mästPFlyttad
sön 25/4Pilaboträffen, AnnebergAnnebergs GIFSmåland
natM
PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmåland
LP
natPFlyttad
Torsås OKTorsås OKSmåland
natL
v 17mån 26/4
tis 27/4
ons 28/4
tor 29/4
fre 30/4Tiomila i Valdemarsvik, individuella öppna klasserBjörkfors GOIF
Gamleby OK
Hammarkinds OK
NAIS Orienteringsklubb
Söderköpings OK
Västerviks OK
Östergötland
Småland
distLK
lör 1/5Tiomila i Valdemarsvik, individuella öppna klasserBjörkfors GOIF
Gamleby OK
Hammarkinds OK
NAIS Orienteringsklubb
Söderköpings OK
Västerviks OK
Östergötland
Småland
distLK
MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natS
Tiomila i ValdemarsvikBjörkfors GOIF
Gamleby OK
Hammarkinds OK
NAIS Orienteringsklubb
Söderköpings OK
Västerviks OK
Östergötland
Småland
natSLK
sön 2/5Tiomila i ValdemarsvikBjörkfors GOIF
Gamleby OK
Hammarkinds OK
NAIS Orienteringsklubb
Söderköpings OK
Västerviks OK
Östergötland
Småland
natSLK
Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natM
AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distM
v 18mån 3/5
tis 4/5
ons 5/5
tor 6/5
fre 7/5
lör 8/5LagadalskampenFK FinnSmåland
natM
TenhultsmedelnTenhults SOKSmåland
natL
sön 9/5OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natM
TenhultslångenTenhults SOKSmåland
natL
v 19mån 10/5
tis 11/5
ons 12/5
tor 13/5
fre 14/5
lör 15/5
sön 16/5
v 20mån 17/5
tis 18/5
ons 19/5
tor 20/5
fre 21/5
lör 22/5MTBO, DM, Sprint, SmålandEksjö SOKSmåland
M
mästS
sön 23/5Smålandscupen MTBOEksjö SOKSmåland
M
distL
v 21mån 24/5
tis 25/5
ons 26/5
tor 27/5
fre 28/5
lör 29/5
sön 30/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
natSS
v 22mån 31/5
tis 1/6
ons 2/6
tor 3/6
fre 4/6
lör 5/6Smålandscupen MTBO 2021OK NjudungSmåland
M
distMFlyttad
sön 6/6
v 23mån 7/6
tis 8/6
ons 9/6
tor 10/6
fre 11/6
lör 12/6Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/6Bredaryds-sprinten Bredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 24mån 14/6
tis 15/6
ons 16/6
tor 17/6
fre 18/6
lör 19/6Smålandscupen MTBOÅlems OKSmåland
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/6
v 25mån 21/6
tis 22/6
ons 23/6
tor 24/6
fre 25/6
lör 26/6
sön 27/6
v 26mån 28/6
tis 29/6
ons 30/6
tor 1/7
fre 2/7
lör 3/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLK
sön 4/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLK
v 27mån 5/7
tis 6/7Tjust 2-dagars, dag 1, medelAnkarsrums OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/7Tjust 2-dagars, dag 2, långAnkarsrums OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 8/7
fre 9/7
lör 10/7
sön 11/7
v 28mån 12/7
tis 13/7
ons 14/7
tor 15/7
fre 16/7
lör 17/7
sön 18/7
v 29mån 19/7
tis 20/7
ons 21/7
tor 22/7
fre 23/7
lör 24/7
sön 25/7
v 30mån 26/7
tis 27/7
ons 28/7
tor 29/7
fre 30/7
lör 31/7
sön 1/8Torsås OKTorsås OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 31mån 2/8
tis 3/8
ons 4/8
tor 5/8
fre 6/8
lör 7/8
sön 8/8
v 32mån 9/8
tis 10/8
ons 11/8
tor 12/8
fre 13/8
lör 14/8Målilla OKMålilla OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/8HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 16/8
tis 17/8
ons 18/8
tor 19/8
fre 20/8
lör 21/8Jönköpings OK, dag 1, medelJönköpings OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandscupen MTBO Nybro OKSmåland
M
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/8Jönköpings OK, dag 2, långJönköpings OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM, medel, SmålandLessebo OK
Nybro OK
Småland
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 23/8
tis 24/8
ons 25/8
tor 26/8
fre 27/8
lör 28/8
sön 29/8OK Bäverns medeldistans OK BävernSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 30/8
tis 31/8
ons 1/9
tor 2/9
fre 3/9
lör 4/9DM, sprint, SmålandKalmar OKSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SmålandKalmar OKSmåland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/9DM, lång, SmålandVäxjö OKSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 6/9
tis 7/9
ons 8/9
tor 9/9
fre 10/9
lör 11/9DM, medel, SmålandOK GränsenSmåland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/9DM, stafett, SmålandOK GränsenSmåland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 13/9
tis 14/9
ons 15/9
tor 16/9
fre 17/9
lör 18/9OK RefteleOK RefteleSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandscupen MTBOMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
LM
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/9Hultsfreds OK / Vimmerby OKHultsfreds OK
Vimmerby OK
Småland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
VästboträffenOK VivillSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 20/9
tis 21/9
ons 22/9
tor 23/9
fre 24/9DM, natt, SmålandNässjö OKSmåland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/9Nässjö OK, medelNässjö OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/9OK Norrvirdarnas hösttävlingOK NorrvirdarnaSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 27/9
tis 28/9
ons 29/9
tor 30/9
fre 1/10
lör 2/10Smålandscupen MTBO 2021OK NjudungSmåland
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/10
v 40mån 4/10
tis 5/10
ons 6/10
tor 7/10
fre 8/10
lör 9/10
sön 10/10
v 41mån 11/10
tis 12/10
ons 13/10
tor 14/10
fre 15/10
lör 16/10PreO, SOK Viljan, DM, SmålandSOK ViljanSmåland
P
mästP
sön 17/10PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmåland
P
natP
v 42mån 18/10
tis 19/10
ons 20/10
tor 21/10
fre 22/10
lör 23/10MTBO, DM, Sprint, SmålandEksjö SOKSmåland
M
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/10Smålandscupen MTBOEksjö SOKSmåland
M
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 43mån 25/10
tis 26/10
ons 27/10
tor 28/10
fre 29/10
lör 30/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IKHP Huskvarna
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 31/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IKHP Huskvarna
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandskavlen, individuella öppna klasserGränna-Bygdens OK
IKHP Huskvarna
Småland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 1/11
tis 2/11
ons 3/11
tor 4/11
fre 5/11
lör 6/11
sön 7/11
v 45mån 8/11
tis 9/11
ons 10/11
tor 11/11
fre 12/11
lör 13/11
sön 14/11
v 46mån 15/11
tis 16/11
ons 17/11
tor 18/11
fre 19/11
lör 20/11ÄlmesprintenOK ÄlmeSmåland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/11
v 47mån 22/11
tis 23/11
ons 24/11
tor 25/11
fre 26/11
lör 27/11
sön 28/11
v 48mån 29/11
tis 30/11
ons 1/12
tor 2/12
fre 3/12
lör 4/12
sön 5/12
v 49mån 6/12
tis 7/12
ons 8/12
tor 9/12
fre 10/12
lör 11/12
sön 12/12
v 50mån 13/12
tis 14/12
ons 15/12
tor 16/12
fre 17/12
lör 18/12
sön 19/12
v 51mån 20/12
tis 21/12
ons 22/12
tor 23/12
fre 24/12
lör 25/12
sön 26/12
v 52mån 27/12
tis 28/12
ons 29/12
tor 30/12
fre 31/12
lör 1/1

Annonser

Bagheera