Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

95 tävlingar hittades mellan 2021-04-01 och 2021-04-30 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 13tor 1/4Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötland0
natLN
SvartnattaÄrla IFSödermanland0
natLN
Nacka by NightOK RavinenStockholm0
distLN
fre 2/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötland0
natS
PåskorienteringenKjula IFSödermanland0
natL
VildmarksfejdenFK GöingarnaSkåne0
natMFlyttad
Vårdubbeln, Eksjö, långEksjö SOKSmåland0
natL
FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland0
natM
lör 3/4GöingefejdenFK GöingarnaSkåne2
natLFlyttad
NackheträffenOK NackheHalland0
natL
Vårdubbeln, Eksjö, medelEksjö SOKSmåland0
natM
Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland0
natL
Påskträffen på Gotland, etapp 1, medelGarda OKGotland0
natM
sön 4/4Påskträffen på Gotland, etapp 2, långGarda OKGotland0
natL
Bohuslunken, Five-O, #4, långUddevalla OKBohuslän-Dal0
natL
Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland0
natMFlyttad
Romeleträffen, medelLunds OKSkåne0
natM
Tranåsdubbeln, medelSol TranåsSmåland0
natM
PåsksmällenGustavsbergs OKStockholm0
natL
v 14mån 5/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland0
natSLFlyttad
Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland0
natLFlyttad
Romeleträffen, långLunds OKSkåne0
natL
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland0
natL
Tranåsdubbeln, långSol TranåsSmåland0
natL
Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland0
natM
tis 6/4
ons 7/4
tor 8/4
fre 9/4GrymnattaVäsby OKStockholm0
natLN
lör 10/4Klövadubbeln, medelOK KompassenSkåne0
natM
Strängnäsdubbeln, medelSträngnäs-Malmby OLSödermanland0
natM
Swedish League, medel (WRE)Västerviks OKSmåland155
intMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, publiktävling, medelVästerviks OKSmåland0
natL
Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötland0
natMFlyttad
sön 11/4EnenracetOK EnenUppland0
natM
Klövadubbeln, långOK KompassenSkåne0
natL
SM, ultralång + Swedish LeagueVästerviks OKSmåland126
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Strängnäsdubbeln, långSträngnäs-Malmby OLSödermanland0
natL
Swedish League, publiktävling, öppna klasserVästerviks OKSmåland0
natM
Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötland0
natL
VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland0
natM
Anderstorps OK, långAnderstorps OKSmåland0
distL
v 15mån 12/4
tis 13/4
ons 14/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm0
natSLK
Tiomilarepet, individuella öppna klasserOK Älvsjö-ÖrbyStockholm0
distLK
tor 15/4
fre 16/4SM, natt, Swedish League, #3OK Österåker
Waxholms OK
Stockholm59
mästLN
lör 17/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland0
natL
DM, ultralång, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge0
mästU
FrostalunkenFrosta OKSkåne0
natM
Göteborgsdubbeln, långSjövalla FKGöteborg0
natL
LännamedelnLänna IFUppland0
natM
MotalaträffenMotala AIF OLÖstergötland0
natL
Skaraborgs stafettHjobygdens OKVästergötland0
distSL
Stigtomtadubbeln, dag 1, långOK HällenSödermanland0
natL
Stigtomtadubbeln, dag 1, medelOK HällenSödermanland0
natM
Ålems OK:s medelÅlems OKSmåland0
natM
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland0
natSLK
Sydsvenska mästerskapen, lång + publiktävlingHalmstad OKHalland0
mästL
DM, ultralång, VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland0
mästU
sön 18/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland0
natSLK
Gudhems vårtävling + Öppet Skaraborgsmästerskap, medelGudhems IFVästergötland0
natM
Göteborgsdubbeln, medelLerums SOKGöteborg0
natM
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland0
natM
OK Bäverns medeldistansOK BävernSmåland0
natM
RånässtafettenRånäs OKUppland0
natSL
Stigtomtadubbeln, dag 2, långOK HällenSödermanland0
natL
Stigtomtadubbeln, dag 2, medelOK HällenSödermanland0
natM
Stigtomtakaveln, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland0
natL
Sydsvenska mästerskapen, medel + publiktävlingHalmstad OKHalland0
mästM
TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne0
natL
UH-kampenOK MotalaÖstergötland0
natL
v 16mån 19/4
tis 20/4
ons 21/4
tor 22/4
fre 23/4SM, knockout-sprintOK RoslagenUppland0
mästSFlyttad
Uppsala möte, nattRasbo IKUppland0
natLN
lör 24/4AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland0
distM
EM-test + kval SM, knockout-sprintOK RoslagenUppland116
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Fäbodloppet, dag 1, långDomnarvets GOIFDalarna0
natL
Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg0
natL
MariestadsmedelnMariestads FKVästergötland0
distM
PreO, SOK Viljan, DM, SmålandSOK ViljanSmåland0
P
mästPFlyttad
SM, sprint + Swedish League, #4, kvalOK RoslagenUppland0
mästS
SM, sprint + Swedish League, #4, finalOK RoslagenUppland0
mästS
Torfejden, förlängd medelOK TorSödermanland7
natL
Uppsala möte, medelIF ThorUppland0
natM
Viad-dubbeln, medelIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholm0
natM
VåryranFK BokenSkåne0
natL
sön 25/4FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland0
natMFlyttad
Fäbodloppet, dag 2, medelDomnarvets GOIFDalarna0
natM
Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland0
natM
Hästveda OKHästveda OKSkåne0
natM
Kils OK Kils OKVärmland0
natM
Pilaboträffen, AnnebergAnnebergs GIFSmåland0
natM
PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmåland0
LP
natPFlyttad
SM, knockout-sprintOK RoslagenUppland109
mästSResultat
SM, sprintstafettOK RoslagenUppland0
mästSS
Torfejden, medelOK TorSödermanland7
natM
Torsås OKTorsås OKSmåland0
natL
Uppsala möte, långOK LinnéUppland0
natL
Viad-dubbeln, långIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholm0
natL
Vårträffen, GotlandVisborgs OKGotland0
distL
Västkustmedeln i GunnilseIFK Göteborg OrienteringGöteborg0
natM
v 17mån 26/4
tis 27/4
ons 28/4
tor 29/4NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland0
natLN
fre 30/4Tiomila i Valdemarsvik, individuella öppna klasserBjörkfors GOIF
Gamleby OK
Hammarkinds OK
NAIS Orienteringsklubb
Söderköpings OK
Västerviks OK
Östergötland
Småland
0
distLK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF