sön 1/1 | Nyårsorienteringen | Tormestorps IF | Skåne | | dist | | L | | | |
lör 7/1 | Mora Indoor Cup, individuell | IFK Mora OK | Dalarna | | dist | | S | | | |
sön 8/1 | Gummifabriken Indoor | Bredaryds SOK OK Stigen | Småland | | dist | | S | | | |
sön 8/1 | Mora Indoor Cup, stafett | IFK Mora OK | Dalarna | | dist | S | S | | | |
ons 11/1 | Mareld Stockholm by Night, #3 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | | dist | | L | N | | |
lör 14/1 | SkidO, Svenska cupen, lång + Svenska SkidO-träffen | IFK Mora OK | Dalarna | S | nat | | L | | | |
lör 14/1 | SkidO, NOF-Cup | Bodens Bandyklubb OS Vittjärvs IK | Norrbotten | S | dist | | L | | | |
sön 15/1 | SkidO, Svenska cupen, medel + Svenska SkidO-träffen | IFK Mora OK | Dalarna | S | nat | | M | | | |
lör 21/1 | Västkustens Indoor Cup | IF Rigor | Halland | | dist | | L | | | |
lör 21/1 | SkidO, Svenska cupen, sprint | IK Jarl Rättvik Leksands OK | Dalarna | S | nat | | S | | | |
sön 22/1 | SkidO, Svenska cupen, medel | IK Jarl Rättvik Leksands OK | Dalarna | S | nat | | M | | | |
lör 28/1 | SkidO, DM, medel, Ångermanland | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | S | mäst | | M | | | |
lör 28/1 | Gävle Indoor | Gävle OK | Gästrikland | | dist | | S | | | |
lör 28/1 | SkidO, Ormbergsprologen | OK Renen | Norrbotten | S | dist | | S | | | |
lör 28/1 | SkidO, DM, Stockholm + Södermanland + Uppland, sprint | Södermanlands OF Täby OK Upplands OF | Södermanland Stockholm Uppland | S | mäst | | S | | | |
lör 28/1 | SkidO, Ormbergsmedeln | OK Renen | Norrbotten | S | dist | | M | | | |
sön 29/1 | SkidO, DM, Stockholm + Södermanland + Uppland, medel | Södermanlands OF Täby OK Upplands OF | Södermanland Stockholm Uppland | S | mäst | | M | | | |
lör 4/2 | Stockholm Indoor Cup, dag 1 | Stockholms Inomhusorienterare | Stockholm | | dist | | S | | | |
lör 4/2 | SkidO, DM, lång med Ungdomsserien, #3 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | mäst | | L | | | |
sön 5/2 | Stockholm Indoor Cup, dag 2 | Stockholms Inomhusorienterare | Stockholm | | dist | | S | | | |
ons 8/2 | Mareld Stockholm by Night, #4 | Attunda OK | Stockholm | | dist | | L | N | | |
lör 11/2 | SkidO, DM, medel, Medelpad | Sundsvalls OK | Medelpad | S | mäst | | M | | | |
sön 12/2 | SkidO, Kårekampen | OK Kåre | Dalarna | S | dist | | M | | | |
sön 12/2 | SkidO, DM, lång, Medelpad | Sundsvalls OK | Medelpad | S | mäst | | L | | | |
tis 14/2 | SkidO, DM, natt, Medelpad | Njurunda OK | Medelpad | S | mäst | | M | N | | |
ons 15/2 | SkidO, DM, natt med Ungdomsserien, #2 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | mäst | | L | | | |
lör 18/2 | SkidO, SM/JSM/USM/VSM, sprint + Svenska cupen | HJS-Vansbro OK IFK Mora OK | Dalarna | S | mäst | | S | | | |
lör 18/2 | SkidO, GIF, NOF-cupen | Gammelstads IF | Norrbotten | S | dist | | M | K | | |
lör 18/2 | SkidO, Karlsviknatten | Gammelstads IF | Norrbotten | S | dist | | S | N | | |
sön 19/2 | SkidO, DM, sprint, Jämtland-Härjedalen med Ungdomscupen, #4 | Åre OK | Jämtland-Härjedalen | S | mäst | | S | | | |
sön 19/2 | SkidO, SM/JSM/USM/VSM, lång + Svenska cupen | HJS-Vansbro OK IFK Mora OK | Dalarna | S | mäst | | L | | | |
lör 25/2 | SkidO, DM, sprint, Medelpad | VK Uvarna | Medelpad | S | mäst | | S | | | |
lör 25/2 | SkidO, Svenska cupen, lång | Umeå OK | Västerbotten | S | nat | | L | | | |
sön 26/2 | SkidO, MSOC, Medelpad | Selånger SOK | Medelpad | S | dist | | M | | | |
sön 26/2 | SkidO, Svenska cupen, medel | Umeå OK | Västerbotten | S | nat | | M | | | |
fre 3/3 | Sverigepremiären, natt | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | nat | | L | N | | |
lör 4/3 | Sverigepremiären, medel | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | nat | | M | | | |
sön 5/3 | Sverigepremiären, lång | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | nat | | L | | | |
sön 5/3 | SkidO, Bergnäsets AIK, NOF-cup, medel | Bergnäsets AIK | Norrbotten | S | dist | | M | | | |
sön 5/3 | SkidO, Bergnäsets AIK, NOF-cup, sprint | Bergnäsets AIK | Norrbotten | S | dist | | S | | | |
ons 8/3 | Mareld Stockholm by Night, #5, final | Söders-Tyresö | Stockholm | | dist | | L | N | | |
fre 10/3 | Kattegattnatt | Halmstad OK Laholms OK | Halland | | nat | | L | N | | |
lör 11/3 | SkidO, SM/JSM//Svenska cupen, medel, samt publiktävling | OK Renen | Norrbotten | S | mäst | | M | | | |
lör 11/3 | Hallandspremiären, medel | Laholms OK | Halland | | nat | | M | | | |
lör 11/3 | SkidO, Svenska cupen, sprint, samt publiktävling | OK Renen | Norrbotten | S | nat | | S | | | |
sön 12/3 | Hallandspremiären, lång | Halmstad OK Laholms OK | Halland | | nat | | L | | | |
sön 12/3 | SkidO, lång, publiktävling | OK Renen | Norrbotten | S | nat | | L | | | |
sön 12/3 | SkidO, SM/JSM, stafett | OK Renen | Norrbotten | S | mäst | S | M | | | |
fre 17/3 | Attunda OK, natt | Attunda OK | Stockholm | | dist | | L | N | | |
fre 17/3 | Göteborgspremiären, natt | Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | dist | | M | N | | |
lör 18/3 | Attunda OK, stafett | Attunda OK | Stockholm | | nat | S | L | | | |
lör 18/3 | SkidO, DM, sprint, Norrbotten | Älvsby IF OK | Norrbotten | S | mäst | | S | | | |
lör 18/3 | SkidO, DM, stafett, Norrbotten | Älvsby IF OK | Norrbotten | S | mäst | S | S | | | |
lör 18/3 | Attunda OK, stafett, individuella öppna klasser | Attunda OK | Stockholm | | dist | | L | | | |
lör 18/3 | Trenneträffen | IK Trenne Ullared | Halland | | nat | | M | | | |
lör 18/3 | Göteborgspremiären, medel | Frölunda OL Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | nat | | M | | | |
lör 18/3 | Vårracet, lång | OK Orion | Blekinge | | nat | | L | | | |
sön 19/3 | Göteborgspremiären, lång | Frölunda OL Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | nat | | L | | | |
sön 19/3 | Laxträffen | Falkenbergs OK | Halland | | nat | | L | | | |
sön 19/3 | Vårracet, medel | OK Orion | Blekinge | | nat | | M | | | |
sön 19/3 | Kringelträffen, medel | Södertälje-Nykvarn OF | Södermanland | | nat | | M | | | |
fre 24/3 | Nyköpingsnatten | Nyköpings OK | Södermanland | | nat | | L | N | | |
fre 24/3 | PreO Syd, natt, Härlövs IF | Härlövs IF | Skåne | P | nat | | P | N | | |
fre 24/3 | Hjortnatta | OK Skogshjortarna | Västergötland | | dist | | L | N | | |
lör 25/3 | Brudarebackens sprintstafett | Göteborgs Skidklubb | Göteborg | | dist | S | S | | | |
lör 25/3 | Vårdubbeln, medel | OK Skogsfalken | Blekinge | | nat | | M | | | |
lör 25/3 | Nyköpingsorienteringen | Nyköpings OK | Södermanland | | nat | | L | | | |
lör 25/3 | PreO Syd Andrarums IF | Andrarums IF | Skåne | P | nat | | P | | | |
sön 26/3 | Måsenstafetten | OK Måsen | Södermanland | | nat | S | L | | | |
sön 26/3 | Måsenstafetten, individuella öppna klasser | OK Måsen | Södermanland | | dist | | L | | | |
sön 26/3 | Rävdagen | OK Räven | Västergötland | | nat | | M | | | |
sön 26/3 | SAIS-trampen | Stångenäs AIS | Bohuslän-Dal | | dist | | M | | | |
sön 26/3 | Vårdubbeln, lång | OK Skogsfalken | Blekinge | | nat | | L | | | |
sön 26/3 | PreO Syd Pan-Kristianstad | OK Pan-Kristianstad | Skåne | P | nat | | P | | | |
fre 31/3 | Nattinatta på Gotland | Gotlands Bro OK | Gotland | | dist | | L | N | | |
fre 31/3 | Sumpnatta | Sundbybergs IK | Stockholm | | dist | | L | N | | |
fre 31/3 | Tibrotrippeln, dag 1, natt | Tibro OK | Västergötland | | nat | | L | N | | |
lör 1/4 | Strömstadsmedeln | Idefjordens SK Kvillebyns SK | Bohuslän-Dal | | dist | | M | | | |
lör 1/4 | Tibrotrippeln, dag 2, medel | Tibro OK | Västergötland | | nat | | M | | | |
lör 1/4 | Dackefejden, dag 1, lång | Karlskrona SOK | Blekinge | | nat | | L | | | |
lör 1/4 | Attunda OK, stafett | Attunda OK | Stockholm | | nat | S | L | | | |
lör 1/4 | Attunda OK, stafett, individuella öppna klasser | Attunda OK | Stockholm | | nat | | L | | | |
lör 1/4 | SkidO, DM, lång, Norrbotten + NOF-cup | Bodens Bandyklubb OS | Norrbotten | S | mäst | | L | | | |
sön 2/4 | Arosträffen | Västerås SOK | Västmanland | | nat | | M | | | |
sön 2/4 | Broruset på Gotland | Gotlands Bro OK | Gotland | | dist | | M | | | |
sön 2/4 | Kvillebyns klassiska, medeldistans | Idefjordens SK Kvillebyns SK | Bohuslän-Dal | | nat | | M | | | |
sön 2/4 | Tibrotrippeln, dag 3, lång | Tibro OK | Västergötland | | nat | | L | | | |
sön 2/4 | Kringelträffen | Södertälje-Nykvarn OF | Södermanland | | nat | | M | | | |
sön 2/4 | Attunda OK, medeldistans | Attunda OK | Stockholm | | nat | | M | | | |
sön 2/4 | Dackefejden, dag 2, medel | Karlskrona SOK | Blekinge | | nat | | M | | | |
sön 2/4 | SkidO, Älvsby IF OK, skare i Rättsel | Älvsby IF OK | Norrbotten | S | dist | | L | | | |
sön 2/4 | Rigorträffen | IF Rigor | Halland | | nat | | M | | | |
tor 6/4 | Häxjakten, Five-O, #1, natt | IK Gandvik | Västergötland | | nat | | L | N | | |
tor 6/4 | Svartnatta | Ärla IF | Södermanland | | nat | S | L | N | | |
fre 7/4 | Friskusträffen | FK Friskus-Varberg | Halland | | nat | | M | | | |
fre 7/4 | Kortfredagen med öppet SKBM, Five-O, #2, sprint | Gudhems IF IK Gandvik | Västergötland | | nat | | S | | | |
fre 7/4 | Påsk-OL | Kjula IF | Södermanland | | nat | | L | | | |
lör 8/4 | Härlövs IF | Härlövs IF | Skåne | | nat | | L | | | |
lör 8/4 | Nackheträffen | OK Nackhe | Halland | | nat | | L | | | |
lör 8/4 | Öjetrampen, Five-O, #3, lång | Främmestads IK OK Kullingshof | Västergötland | | nat | | L | | | |
lör 8/4 - sön 9/4 | Påskträffen, Gotland | Garda OK | Gotland | | nat | | M | | | |
sön 9/4 | Bohuslunken, Five-O, #4, medel | Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | nat | | M | | | |
sön 9/4 | Växjödubbeln, dag 1, medel | Växjö OK | Småland | | nat | | M | | | |
sön 9/4 | Kolmårdsdubbeln, dag 1, Kolmårdsmedeln | OK Kolmården | Östergötland | | nat | | M | | | |
mån 10/4 | Kolmårdsdubbeln, dag 2, Kolmårdskaveln, individuella öppna klasser | OK Kolmården | Östergötland | | nat | | L | | | |
mån 10/4 | Kolmårdsdubbeln, dag 2, Kolmårdskavlen | OK Kolmården | Östergötland | | nat | S | L | | | |
mån 10/4 | Vikingaträffen, Five-O, #5, medel | Trollhättans SOK | Västergötland | | nat | | M | | | |
mån 10/4 | Växjödubbeln, dag 2, lång | Växjö OK | Småland | | nat | | L | | | |
mån 10/4 | Snötrampen | Fjärås AIK OK Löftan | Halland | | nat | | L | | | |
mån 10/4 | HSOK:s påskmedel | Helsingborgs SOK | Skåne | | nat | | M | | | |
fre 14/4 | DM, natt, Västergötland | Istrums SK | Västergötland | | mäst | | L | N | | |
fre 14/4 | Grymnatta | Väsby OK | Stockholm | | nat | | L | N | | |
lör 15/4 | Göteborgsdubbeln, lång | Lerums SOK | Göteborg | | nat | | L | | | |
lör 15/4 | Lännamedeln | Länna IF | Uppland | | nat | | M | | | |
lör 15/4 | Bredaryds medeldistans | Bredaryds SOK Gnosjö FK | Småland | | nat | | M | | | |
lör 15/4 | Vildmarksfejden | FK Göingarna | Skåne | | nat | | M | | | |
lör 15/4 | Swedish League, #1, medel (WRE) + Valdemarsviksdubbeln | Björkfors GOIF Gamleby OK Hammarkinds OK OK Denseln Söderköpings OK Västerviks OK | Östergötland Småland | | int | | M | | | |
sön 16/4 | Läckömedeln | Lidköpings VSK | Västergötland | | nat | | M | | | |
sön 16/4 | Bredaryds långdistans | Bredaryds SOK Gnosjö FK | Småland | | nat | | L | | | |
sön 16/4 | Göingefejden | FK Göingarna | Skåne | | nat | | L | | | |
sön 16/4 | Göteborgsdubbeln, medel | Sjövalla FK | Göteborg | | nat | | M | | | |
sön 16/4 | Swedish League, #2, lång (WRE) + Valdemarsviksdubbeln | Björkfors GOIF Gamleby OK Hammarkinds OK OK Denseln Söderköpings OK Västerviks OK | Östergötland Småland | | int | | L | | | |
sön 16/4 | Vårträffen på Gotland | Visborgs OK | Gotland | | dist | | L | | | |
sön 16/4 | Enenracet | OK Enen | Uppland | | nat | | M | | | |
ons 19/4 | Tiomilarepet | OK Älvsjö-Örby | Stockholm | | dist | S | L | K | | |
ons 19/4 | Tiomilarepet individuella öppna klasser | OK Älvsjö-Örby | Stockholm | | dist | | L | | | |
fre 21/4 | Uppsala möte, natt | Rasbo IK | Uppland | | nat | | L | N | | |
lör 22/4 | Boforsloppet | Degerfors OK OK Djerf | Värmland | | nat | | L | | | |
lör 22/4 | DM, natt, Gotland | Garda OK | Gotland | | mäst | | L | N | | |
lör 22/4 | MTBO, Uppsala möte, lång | OK Linné | Uppland | M | dist | | L | | | |
lör 22/4 | Sydsvenska Mästerskapen, individuell | Eksjö SOK | Småland | | mäst | | L | | | |
lör 22/4 | Sydsvenska Mästerskapen, publiktävling | Eksjö SOK | Småland | | nat | | L | | | |
lör 22/4 | Torsölången med öppet Skaraborgsmästerskap | Mariestads FK | Västergötland | | mäst | | L | | | |
lör 22/4 - sön 23/4 | Stigtomtakavlen | OK Hällen | Södermanland | | nat | S | L | K | | |
lör 22/4 | Skogsluffarnas medeldistans | Skogsluffarnas OK | Stockholm | | nat | | M | | | |
lör 22/4 | Herkules Skogsdåd | FK Herkules | Göteborg | | nat | | L | | | |
lör 22/4 | Uppsala möte, medel | OK Linné | Uppland | | nat | | M | | | |
sön 23/4 | Hedströmsträffen | OK Hedströmmen | Västmanland | | nat | | M | | | |
sön 23/4 | Hjo medel | Hjobygdens OK | Västergötland | | nat | | M | | | |
sön 23/4 | Letälvsträffen | Degerfors OK OK Djerf | Värmland | | nat | | M | | | |
sön 23/4 | Motalaträffen | Motala AIF OL | Östergötland | | nat | | L | | | |
sön 23/4 | MTBO, Uppsala möte, medel | IF Thor | Uppland | M | dist | | M | | | |
sön 23/4 | Stigtomtakavlen, individuella öppna klasser | OK Hällen | Södermanland | | nat | | L | | | |
sön 23/4 | Sydsvenska Mästerskapen, publiktävling | Eksjö SOK | Småland | | nat | | M | | | |
sön 23/4 | Sydsvenska Mästerskapen, stafett | Eksjö SOK | Småland | | mäst | S | L | | | |
sön 23/4 | Uppsala möte, lång | IF Thor | Uppland | | nat | | L | | | |
sön 23/4 | Hästveda OK | Hästveda OK | Skåne | | nat | | L | | | |
sön 23/4 | Skarpnäcks långdistans | Skarpnäcks OL | Stockholm | | nat | | L | | | |
tis 25/4 | Vårserien, #1 | Göteborgs OF Mölndal Outdoor IF | Göteborg | | dist | | L | | | |
lör 29/4 | Gävleloppet, dag 1, medel | Gävle OK | Gästrikland | | nat | | M | | | |
lör 29/4 | Vårspringet, dag 1, medel | Linköpings OK | Östergötland | | nat | | M | | | |
lör 29/4 | Hökensåsracet | OK Gränsen | Småland | | dist | | M | | | |
lör 29/4 | Kollebergamedeln | OK Kompassen | Skåne | | nat | | M | | | |
lör 29/4 | Tisarträffen, dag 1, lång | OK Tisaren | Örebro Län | | nat | | L | | | |
lör 29/4 | Barkenträffen | Smedjebackens OK | Dalarna | | nat | | M | | | |
lör 29/4 | Ravinens medeldistans | OK Ravinen | Stockholm | | nat | | M | | | |
lör 29/4 | Nybro OK, dag 1, lång | Nybro OK | Småland | | nat | | L | | | |
sön 30/4 | Barkenträffen | Smedjebackens OK | Dalarna | | nat | | M | | | |
sön 30/4 | Gävleloppet, dag 2, lång | Gävle OK | Gästrikland | | nat | | L | | | |
sön 30/4 | Orintos vårtävling | OK Orinto | Västergötland | | nat | | M | | | |
sön 30/4 | Skuddarpslubbet | Ringsjö OK | Skåne | | dist | | L | | | |
sön 30/4 | Skärmenträffen | OK Skärmen | Bohuslän-Dal | | dist | | M | | | |
sön 30/4 | Vårspringet, dag 2, lång | Linköpings OK | Östergötland | | nat | | L | | | |
sön 30/4 | Haninge SOK, långdistans | Haninge SOK | Stockholm | | nat | | L | | | |
sön 30/4 | Tisarträffen, dag 2, medel | OK Tisaren | Örebro Län | | nat | | M | | | |
sön 30/4 | Nybro OK, dag 2, medel | Nybro OK | Småland | | nat | | M | | | |
mån 1/5 | Grönstamedeln | IFK Lidingö SOK | Stockholm | | nat | | M | | | |
mån 1/5 | OK Älmes vårtävling | OK Älme | Småland | | nat | | M | | | |
mån 1/5 | Silverjakten | Sala OK | Västmanland | | dist | | M | | | |
mån 1/5 | RSK-träffen | Rydboholms SK | Västergötland | | nat | | L | | | |
mån 1/5 | IFK Lidingös microsprint | IFK Lidingö SOK | Stockholm | | dist | | S | | | |
mån 1/5 | Klemmingekampen | OK Klemmingen | Södermanland | | nat | | L | | | |
tor 4/5 | Ungdomsserien, #1, Norr 1 | Väsby OK | Stockholm | | dist | | L | | | |
tor 4/5 | Ungdomsserien, #1, Norr 2 | Bromma-Vällingby SOK | Stockholm | | dist | | L | | | |
tor 4/5 | Ungdomsserien, #1, Norr 3 | OK Österåker | Stockholm | | dist | | L | | | |
tor 4/5 | Ungdomsserien, #1, Söder 1 | Tumba-Mälarhöjden OK | Stockholm | | dist | | L | | | |
tor 4/5 | Ungdomsserien, #1, Söder 2 | Gustavsbergs OK | Stockholm | | dist | | L | | | |
tor 4/5 | Ungdomsserien, #1, Söder 3 | Skogsluffarnas OK | Stockholm | | dist | | L | | | |
tor 4/5 | Ungdomsserien, #1, Söder 4 | Snättringe SK | Stockholm | | dist | | L | | | |
fre 5/5 | Gränsfejden/Vättefejden, sprint | Markaryds FK Tockarps IK | Småland Skåne | | dist | | S | | | |
fre 5/5 | Vämlandstrippeln, dag 1, natt | OK Älgen | Värmland | | dist | | S | N | | |
lör 6/5 | DOL-kampen | Dalaportens OL | Dalarna | | nat | | M | | | |
lör 6/5 | Gränsfejden/Vättefejden, medel | Markaryds FK Tockarps IK | Småland Skåne | | nat | | M | | | |
lör 6/5 | Kalmarträffen | Kalmar OK | Småland | | nat | | M | | | |
lör 6/5 | Swedish League, #3, medel (WRE) + Torfejden | OK Tor | Södermanland | | int | | M | | | |
lör 6/5 | Vårserien, #2 | Göteborg-Majorna OK Göteborgs OF | Göteborg | | dist | | L | | | |
lör 6/5 | Dubbeljakten Ulricehamn | Ulricehamns OK | Västergötland | | nat | | S | | | |
lör 6/5 | Järladubbeln, medeldistans | Järla Orientering | Stockholm | | nat | | M | | | |
lör 6/5 | Roslagshelg, dag 1, lång | OK Roslagen | Uppland | | nat | | L | | | |
lör 6/5 | Dubbeljakten Ulricehamn, etapp 1, sprint, öppna klasser | Ulricehamns OK | Västergötland | | dist | | S | | | |
lör 6/5 | MTBO, USM/JSM/SM/VSM (Svenska cupen, #1), medel, DM för aktuella distrikt | Finspångs SOK | Östergötland | M | mäst | | M | | | |
lör 6/5 | Vämlandstrippeln, dag 2, medel | OK Tyr | Värmland | | nat | | M | | | |
lör 6/5 | Dubbeljakten Ulricehamn, etapp 2, medel, öppna klasser | Ulricehamns OK | Västergötland | | dist | | M | | | |
sön 7/5 | Gällstads medel | Gällstadbygdens SOK | Västergötland | | nat | | M | | | |
sön 7/5 | Lagadalskampen | FK Finn | Småland | | nat | | M | | | |
sön 7/5 | MTBO, USM/JSM/SM/VSM (Svenska cupen, #2), masstart, DM för aktuella distrikt | Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | M | mäst | | L | | | |
sön 7/5 | Swedish League, #4, lång (WRE) + Torfejden | OK Tor | Södermanland | | int | | L | | | |
sön 7/5 | Torsås OK | Torsås OK | Småland | | nat | | L | | | |
sön 7/5 | DOL-kampen | Dalaportens OL | Dalarna | | nat | | M | | | |
sön 7/5 | Järladubbeln, långdistans | Järla Orientering | Stockholm | | nat | | L | | | |
sön 7/5 | Roslagshelg, dag 2, medel | OK Roslagen | Uppland | | nat | | M | | | |
sön 7/5 | Vämlandstrippeln, dag 3, lång | Skattkärrs SOK | Värmland | | nat | | L | | | |
sön 7/5 | Sprintcupen, #2, Kyrkbyklassikerna | Gammelstads IF | Norrbotten | | dist | | S | | | |
sön 7/5 | Ungdomstävling Alftafejden med öppna klasser | Alfta-Ösa OK | Hälsingland | | dist | | S | | | |
mån 8/5 | Norrbottens Cup Orienteringsskytte 2023 del 1, sprint | OK Renen | Norrbotten | Y | nat | | S | | | |
tis 9/5 | Ungdomsserien, #2, Söder 1 | Tullinge SK | Stockholm | | dist | | L | | | |
ons 10/5 | Ljungsbrokampen | OK Skogsströvarna | Östergötland | | nat | | M | | | |
ons 10/5 | DM, ultralång, Västmanland | Vandrarringen | Västmanland | | mäst | | U | | | |
ons 10/5 | DM, sprint, Stockholm | Söders-Tyresö | Stockholm | | mäst | | S | | | |
tor 11/5 | DM, sprint, Uppland | Idrottsföreningen OLGY Uppsala | Uppland | | mäst | | S | | | |
lör 13/5 | DM, sprint, Skåne | Hjärnarps OL | Skåne | | mäst | | S | | | |
lör 13/5 | DM, sprintstafett, Skåne | Hjärnarps OL | Skåne | | mäst | S | S | | | |
lör 13/5 | Nipstigen | OK Nipan | Ångermanland | | nat | | M | | | |
lör 13/5 | OL-touren Falun, medel | Grycksbo IF OK OK Kåre | Dalarna | | nat | | M | | | |
lör 13/5 | Ungdomstrollet, Gotland | Svaide Roma SOK | Gotland | | dist | | L | | | |
lör 13/5 | Närkedubbeln, dag 1, lång | Garphyttans IF KFUM Örebro OK | Örebro Län | | nat | | L | | | |
lör 13/5 | Vittussprinten | Karlskrona SOK | Blekinge | | nat | | S | | | |
lör 13/5 | Hammarslaget, dag 1, medel | OK Hammaren | Gästrikland | | nat | | M | | | |
lör 13/5 | Vittuskavlen | Karlskrona SOK | Blekinge | | nat | S | S | | | |
sön 14/5 | DM, sprint, Halland | Falkenbergs OK | Halland | | mäst | | S | | | |
sön 14/5 | DM, sprint, Västergötland | OK Skogshjortarna | Västergötland | | mäst | | S | | | |
sön 14/5 | DM, sprintstafett, Halland | Falkenbergs OK | Halland | | mäst | S | S | | | |
sön 14/5 | DM, sprintstafett, Västergötland | OK Skogshjortarna | Västergötland | | mäst | S | S | | | |
sön 14/5 | OL-touren Falun, lång | Grycksbo IF OK OK Kåre | Dalarna | | nat | | L | | | |
sön 14/5 | Hammarslaget, dag 2, lång | OK Hammaren | Gästrikland | | nat | | L | | | |
sön 14/5 | Närkedubbeln, dag 2, medel | Garphyttans IF KFUM Örebro OK | Örebro Län | | nat | | M | | | |
sön 14/5 | DM, sprint, Östergötland | OK Eken | Östergötland | | mäst | | S | | | |
sön 14/5 | Backabataljen, ungdomstävling | Forsa OK | Hälsingland | | dist | | L | | | |
sön 14/5 | DM, sprint, Bohuslän-Dal | Åmåls OK | Bohuslän-Dal | | mäst | | S | | | |
sön 14/5 | Sprintcupen, #3, Stadsöfinalen | Gammelstads IF | Norrbotten | | dist | | S | | | |
sön 14/5 | DM, sprintstafett, Bohuslän-Dal | Åmåls OK | Bohuslän-Dal | | mäst | S | S | | | |
tis 16/5 | Vårserien, #3 | Göteborgs OF IK Uven | Göteborg | | dist | | L | | | |
tis 16/5 | OK Mangens kvällstävling | OK Mangen | Värmland | | dist | | L | N | | |
tis 16/5 | Ungdomsserien, #2, Norr 1 | Sundbybergs IK | Stockholm | | dist | | L | | | |
tis 16/5 | Ungdomsserien, #2, Norr 2 | Järfälla OK | Stockholm | | dist | | L | | | |
tis 16/5 | Ungdomsserien, #2, Norr 3 | Täby OK | Stockholm | | dist | | L | | | |
tis 16/5 | Ungdomsserien, #2, Söder 2 | OK Ravinen | Stockholm | | dist | | L | | | |
tis 16/5 | Ungdomsserien, #2, Söder 3 | OK Södertörn | Stockholm | | dist | | L | | | |
tis 16/5 | Ungdomsserien, #2, Söder 4 | Haninge SOK | Stockholm | | dist | | M | | | |
tor 18/5 | Selångerträffen | Selånger SOK | Medelpad | | nat | | M | | | |
tor 18/5 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | Skellefteå OK Umeå OK | Västerbotten | | int | | M | | | |
fre 19/5 | Tiomilasprinten, individuella öppna klasser | OK Renen Skellefteå OK | Norrbotten Västerbotten | | nat | | S | | | |
fre 19/5 | Tiomilasprinten, stafett | OK Renen Skellefteå OK | Norrbotten Västerbotten | | nat | S | S | | | |
fre 19/5 | PreO i Väst, dag 1 | Stångenäs AIS | Bohuslän-Dal | P | nat | | P | | | |
fre 19/5 | Tiomila Skellefteå, Open Individual Courses, Friday | Långvikens OK Skellefteå OK | Västerbotten | | dist | | L | | | |
lör 20/5 | PreO i Väst, dag 2 | Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | P | nat | | T | | | |
lör 20/5 | Veteranträffen i Gästrikland | Österfärnebo IF | Gästrikland | | nat | | M | | | |
lör 20/5 | Vikingträffen | IK Vikings OK | Värmland | | nat | | M | | | |
lör 20/5 | Tiomila Skellefteå, Open Individual Courses, Saturday | Långvikens OK Skellefteå OK | Västerbotten | | dist | | L | | | |
lör 20/5 - sön 21/5 | Tiomila Skellefteå | Långvikens OK Skellefteå OK | Västerbotten | | nat | S | L | K | | |
sön 21/5 | PreO i Väst, dag 3 | Stenungsunds OK | Bohuslän-Dal | P | nat | | P | | | |
sön 21/5 | Faxeträffen | Ljusne-Ala OK Söderhamns OK | Hälsingland | | nat | | M | | | |
ons 24/5 | DM, sprint, Gästrikland | Ockelbo OK | Gästrikland | | mäst | | S | | | |
ons 24/5 | Norrbottens Cup Orienteringsskytte 2023 del 2, förkortad klassisk | I 19 IF | Norrbotten | Y | nat | | L | | | |
ons 24/5 | Wettersol Tour, #1 | OK Gränsen | Småland | | dist | | S | | | |
ons 24/5 | Stockholm City Cup, #1 | OK Södertörn Sundbybergs IK | Stockholm | | dist | | S | | | |
ons 24/5 | Lundensprinten | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | dist | | S | | | |
lör 27/5 | Härnösands långdistans | Härnösands OK | Ångermanland | | nat | | L | | | |
lör 27/5 | SM, sprint, publiktävling | Lunds OK | Skåne | | nat | | S | | | |
lör 27/5 | StOF:s sommarläger, sprint | Attunda OK Bromma-Vällingby SOK Stockholms OF | Stockholm | | dist | | S | | | |
lör 27/5 | Storsjöträffen med Ungdomsserien, #3 | OK Storsjön | Jämtland-Härjedalen | | dist | | M | | | |
lör 27/5 | MTBO, Öppet DM, Östergötland | Linköpings OK | Östergötland | M | mäst | | L | | | |
lör 27/5 | SM, sprint (Swedish League, #6 + WRE) | Lunds OK | Skåne | | mäst | | S | | | |
lör 27/5 | Vårserien, #4 | Göteborgs OF OK Landehof | Göteborg | | dist | | L | | | |
lör 27/5 | Fäbodloppet, dag 1 | Domnarvets GOIF | Dalarna | | nat | | M | | | |
lör 27/5 | Älvsby IF OK:s vårtävling, medel | Älvsby IF OK | Norrbotten | | nat | | M | | | |
sön 28/5 | Lämmeltåget | Nässjö OK | Småland | | nat | S | S | | | |
sön 28/5 | SM, sprintstafett, kval | Lunds OK | Skåne | | mäst | S | S | | | |
sön 28/5 | Fäbodloppet, dag 2 | Domnarvets GOIF | Dalarna | | nat | | M | | | |
sön 28/5 | StOF:s sommarläger, stafett | Attunda OK Bromma-Vällingby SOK Stockholms OF | Stockholm | | dist | S | L | | | |
sön 28/5 | Älvsby IF OK:s vårtävling, lång | Älvsby IF OK | Norrbotten | | nat | | L | | | |
sön 28/5 | Stenungsund-sprinten | Stenungsunds OK | Bohuslän-Dal | | dist | | S | | | |
sön 28/5 | DM, sprint, Västmanland | Hallstahammars OK | Västmanland | | mäst | | S | | | |
sön 28/5 | MTBO, DM, medel, Småland | Ålems OK | Småland | M | mäst | | M | | | |
sön 28/5 | Kompasshuset | Stockholms Inomhusorienterare Stockholms OF | Stockholm | | dist | | S | | | |
sön 28/5 | DM, sprintstafett, Västmanland | Hallstahammars OK | Västmanland | | mäst | S | S | | | |
sön 28/5 | SM, sprintstafett, final | Lunds OK | Skåne | | mäst | S | S | | | |
ons 31/5 | Norrbottens Cup Orienteringsskytte 2023 del 3, förkortad klassisk. | Älvsby IF OK | Norrbotten | Y | nat | | L | | | |
ons 31/5 | Stockholm City Cup, #2 | OK Södertörn Sundbybergs IK | Stockholm | | dist | | S | | | |
ons 31/5 | Wettersol Tour, #2 | Jönköpings OK OK Gränsen | Småland | | dist | | S | | | |
tor 1/6 | DM, sprint, Södermanland | Nyköpings OK | Södermanland | | mäst | | S | | | |
fre 2/6 | Orienteringsskytte, stafett | IFK Tumba SOK | Stockholm | Y | int | S | L | | | |
fre 2/6 | Västerbottens 3-dagars, etapp 1, medel | IFK Umeå | Västerbotten | | nat | | M | | | |
lör 3/6 | Bergnäsets AIK:s vårtävling, lång | Bergnäsets AIK | Norrbotten | | dist | | L | | | |
lör 3/6 | DM, sprint, Småland | OK Vivill | Småland | | mäst | | S | | | |
lör 3/6 | Orienteringsskytte, klassisk distans, SM, World Cup #3 | IFK Tumba SOK | Stockholm | Y | int | | L | | | |
lör 3/6 | Västerbottens 3-dagars, etapp 2, lång | IFK Umeå | Västerbotten | | nat | | L | | | |
lör 3/6 | Ösaträffen, dag 1, medel | Alfta-Ösa OK | Hälsingland | | nat | | M | | | |
lör 3/6 - tis 6/6 | VM-tester, Schweiz | Svenska Orienteringsförbundet | | | dist | | M | | | |
lör 3/6 | Pekingduon, individuella öppna klasser | Matteus SI | Östergötland | | dist | | M | | | |
lör 3/6 | Pekingduon | Matteus SI | Östergötland | | nat | S | M | | | |
lör 3/6 | DM, sprint, Gotland | Gotlands Bro OK | Gotland | | mäst | | S | | | |
lör 3/6 | Kinnekullesprinten | Istrums SK OK Klyftamo | Västergötland | | nat | | S | | | |
lör 3/6 | DM, sprintstafett, Småland | OK Vivill | Småland | | mäst | S | S | | | |
sön 4/6 | Bergnäsets AIK:s vårtävling, medel | Bergnäsets AIK | Norrbotten | | dist | | M | | | |
sön 4/6 | Orienteringsskytte, sprint, SM, World Cup #4 | IFK Tumba SOK | Stockholm | Y | int | | S | | | |
sön 4/6 | Västerbottens 3-dagars, etapp 3, medel + DM, medel, Västerbotten | IFK Umeå | Västerbotten | | mäst | | M | | | |
sön 4/6 | Ösaträffen, dag 2, lång | Alfta-Ösa OK | Hälsingland | | nat | | L | | | |
sön 4/6 | Sommarlandssprinten | IK Gandvik | Västergötland | | nat | | S | | | |
sön 4/6 | DM, sprint, Blekinge | OK Vilse 87 | Blekinge | | mäst | | S | | | |
sön 4/6 | DM, sprintstafett, Blekinge | OK Vilse 87 | Blekinge | | mäst | S | S | | | |
mån 5/6 | Ösaträffen, dag 3, medel | Alfta-Ösa OK | Hälsingland | | nat | | M | | | |
tis 6/6 | Borensbergs sprint | Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | | nat | | S | | | |
tis 6/6 | Centrum Teamsprint | Centrum OK | Stockholm | | dist | S | S | | | |
tis 6/6 | Nationaldagssprinten | Växjö OK | Småland | | dist | | S | | | |
tis 6/6 | Vårserien, #5, sprint | Göteborgs OF Sävedalens AIK | Göteborg | | dist | | S | | | |
tis 6/6 | Ösaträffen, dag 4, lång | Alfta-Ösa OK | Hälsingland | | nat | | L | | | |
tis 6/6 | DM, sprint, Värmland | Kils OK | Värmland | | mäst | | S | | | |
tis 6/6 | DM, stafett, Västerbotten | Högåkers OK | Västerbotten | | mäst | S | L | | | |
tis 6/6 | Nationaldagsmedeln Jokkmokk | I 19 IF Jokkmokks SK | Norrbotten | | dist | | M | | | |
tis 6/6 | DM, medel, Ångermanland | Husums IF OK Ångermanlands OF | Ångermanland | | mäst | | M | | | |
tis 6/6 | DM, stafett, Västerbotten, öppna individuella klasser | Högåkers OK | Västerbotten | | dist | | L | | | |
ons 7/6 | Stockholm City Cup, #3 | OK Södertörn Sundbybergs IK | Stockholm | | dist | | S | | | |
ons 7/6 | Wettersol Tour, #3 | OK Gränsen | Småland | | dist | | S | | | |
fre 9/6 | Örnsprinten | Skogslöparna | Ångermanland | | nat | | S | | | |
lör 10/6 | PreO-Sprint | Vänersborgs SK | Västergötland | P | dist | | P | | | |
lör 10/6 | Skogslöparnas nordiska | Skogslöparna | Ångermanland | | nat | | L | | | |
lör 10/6 | Slottssprintstafetten Sigtuna | Sigtuna OK | Uppland | | dist | S | S | | | |
lör 10/6 | Öppet PreO-DM VOF GOF BDOF | Vänersborgs SK | Västergötland | P | mäst | | P | | | |
lör 10/6 - sön 11/6 | Sprinthelgen | OK Orion | Blekinge | | nat | | S | | | |
lör 10/6 | DM, sprint, Örebro Län | OK Tisaren | Örebro Län | | mäst | | S | | | |
lör 10/6 | Slottssprinten Sigtuna | Sigtuna OK | Uppland | | dist | | S | | | |
lör 10/6 | Sävedalsdubbeln + DM, sprintstafett, Göteborg | Sävedalens AIK | Göteborg | | mäst | S | S | | | |
lör 10/6 | Sävedalsdubbeln patrull | Sävedalens AIK | Göteborg | | dist | P | L | | | |
lör 10/6 | DM, sprintstafett, Örebro Län | OK Tisaren | Örebro Län | | mäst | S | S | | | |
sön 11/6 | DM, sprint, Göteborg | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | mäst | | S | | | |
sön 11/6 | Bussbyloppet | Örnsköldsviks OK | Ångermanland | | nat | | M | | | |
ons 14/6 | Norrbottens Cup, del 1, Orienteringsskytte i Luleå, sprint | OK Renen | Norrbotten | Y | nat | | S | | | |
fre 16/6 - sön 18/6 | 3 skåningar och 1 dansk | Helsingborgs SOK | Skåne | | nat | | S | | | |
lör 17/6 - sön 18/6 | Vittjärvs 2-dagars | Vittjärvs IK | Norrbotten | | nat | | L | | | |
sön 18/6 | DM, medel, Medelpad | Sundsvalls OK Ånge OK | Medelpad | | mäst | | M | | | |
sön 18/6 | DM, PreO, Skåne | FK Göingarna | Skåne | P | mäst | | P | | | |
sön 18/6 | DM, sprint, Medelpad | Sundsvalls OK | Medelpad | | mäst | | S | | | |
tis 20/6 | Sidensjösprinten | Sidensjö IK | Ångermanland | | dist | | M | | | |
ons 21/6 | Brödkampen | Ockelbo OK | Gästrikland | | dist | | L | | | |
ons 21/6 | DM, ultralång, Blekinge | OK Orion | Blekinge | | mäst | | U | | | |
ons 21/6 | Norrbottens Cup, del 1, Orienteringsskytte i Luleå, sprint | OK Renen | Norrbotten | Y | nat | | S | | | |
sön 25/6 | Midsommar PreO, Lång | Idrefjällens OK | Dalarna | P | nat | | P | | | |
sön 25/6 | Idrefjällveckan, publiktävling SM, ultralång | Idrefjällens OK | Dalarna | | nat | | L | | | |
sön 25/6 | SM, ultralång (Swedish League, #7) | Idrefjällens OK | Dalarna | | mäst | | U | | | |
sön 25/6 | Veteran-SM, ultralång | Idrefjällens OK | Dalarna | | mäst | | U | | | |
mån 26/6 | Midsommar PreO, TempO | Idrefjällens OK | Dalarna | P | nat | | T | | | |
tis 27/6 - lör 1/7 | Midnattsolgaloppen | IFK Kiruna | Norrbotten | | nat | | M | | | |
tis 27/6 - tor 29/6 | Idrefjällens 3-dagars | Idrefjällens OK | Dalarna | | nat | | M | | | |
ons 28/6 | Skene SoIS sommarorientering | Skene Sim o IS | Västergötland | | dist | | M | | | |
ons 28/6 | Knockoutsprinten | Mälarhöjdens IK OK | Stockholm | | dist | | S | | | |
fre 30/6 - sön 2/7 | 3+3 i Sälen | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | nat | | M | | | |
lör 1/7 - sön 2/7 | SM, knockout-sprint | IFK Umeå | Västerbotten | | mäst | | S | | | |
lör 1/7 - sön 2/7 | Tjoget | Emmaboda Verda OK Lessebo OK | Småland | | nat | S | L | K | | |
mån 3/7 | Tjustsprinten | Ankarsrums OK | Småland | | nat | | S | | | |
mån 3/7 - ons 5/7 | OK Ravinen Trekvällars | OK Ravinen | Stockholm | | dist | | L | | | |
tis 4/7 | Tjust 2-dagars, dag 1, medel | Västerviks OK | Småland | | nat | | M | | | |
ons 5/7 | Tjust 2-dagars, dag 2, lång | Västerviks OK | Småland | | nat | | L | | | |
tor 6/7 | DM, ultralång, Gästrikland + Hälsingland med ungdomstävling | Hälsinglands OF Storviks IF | Hälsingland Gästrikland | | mäst | | U | | | |
fre 7/7 - sön 9/7 | Eskilstuna Weekend | IK Standard Ärla IF | Södermanland | | nat | | M | | | |
lör 8/7 - sön 9/7 | Gotlands 2-dagars | Svaide Roma SOK | Gotland | | nat | | M | | | |
lör 8/7 | Havs-OL, dag 1, medel | Stigmännen Karlshamns OK | Blekinge | | dist | | M | | | |
lör 8/7 | OK Renen, medel | OK Renen | Norrbotten | | dist | | M | | | |
sön 9/7 | DM, ultralång, Norrbotten | OK Renen | Norrbotten | | mäst | | U | | | |
sön 9/7 | Havs-OL, dag 2, lång | Stigmännen Karlshamns OK | Blekinge | | nat | | L | | | |
tis 11/7 - tor 13/7 | Gotlands 3-dagars | Visborgs OK | Gotland | | nat | | M | | | |
fre 14/7 - sön 16/7 | Hallands 3-dagars | Halmstad OK Laholms OK OK Lindéna Oskarströms OK Simlångsdalens IF | Halland | | nat | | M | | | |
mån 17/7 - ons 19/7 | Österlens 3-kvällars | Andrarums IF | Skåne | | nat | | M | | | |
ons 19/7 | Skärgårdssprinten | OK Roslagen | Uppland | | nat | | S | | | |
ons 19/7 - lör 22/7 | O-Ringen Åre, Träningsbanor | O-Ringen | | | dist | | M | | | |
lör 22/7 | O-Ringen Åre, Bagheerastafetten | Jämtland-Härjedalens OF O-Ringen | Jämtland-Härjedalen | | nat | S | S | | | |
sön 23/7 - tis 25/7 | O-Ringen Åre MTBO | Jämtland-Härjedalens OF O-Ringen | Jämtland-Härjedalen | M | nat | | M | | | |
sön 23/7 - fre 28/7 | O-Ringen Åre | Jämtland-Härjedalens OF O-Ringen | Jämtland-Härjedalen | | nat | | L | | | |
sön 23/7 - fre 28/7 | O-Ringen Åre PreO | O-Ringen | | P | nat | | L | | | |
tis 25/7 | O-Ringen Åre Indoor | O-Ringen Stockholms Inomhusorienterare | Stockholm | | dist | | S | | | |
ons 26/7 | O-Ringen, Svenska cupen & A-Cupen | O-Ringen | | P | nat | | P | | | |
mån 31/7 | OK Hällens 3-dagars, dag 1, medel | OK Hällen | Södermanland | | dist | | M | | | |
mån 31/7 | Hemavans 3-dagars, etapp 1, medel | IFK Umeå | Västerbotten | | nat | | M | | | |
tis 1/8 | Hemavans 3-dagars, etapp 2, lång | IFK Umeå | Västerbotten | | nat | | L | | | |
tis 1/8 | OK Hällens 3-dagars, dag 2, lång | OK Hällen | Södermanland | | dist | | L | | | |
ons 2/8 | Hemavans 3-dagars, etapp 3, medel | IFK Umeå | Västerbotten | | nat | | M | | | |
ons 2/8 | OK Hällens 3-dagars, dag 3, lång | OK Hällen | Södermanland | | dist | | L | | | |
tor 3/8 | Stjärnorpsmedeln | OK Denseln Stjärnorps SK | Östergötland | | dist | | M | | | |
fre 4/8 | Ungdomens 10mila | Istrums SK Lidköpings VSK OK Klyftamo | Västergötland | | nat | S | L | | | |
lör 5/8 | Klyftamo medeldistans | Istrums SK Lidköpings VSK OK Klyftamo | Västergötland | | nat | | M | | | |
lör 5/8 | NOK:s nationella, dag 1 | Norbergs OK | Västmanland | | nat | | M | | | |
lör 5/8 | Ungdomens 10mila | Istrums SK Lidköpings VSK OK Klyftamo | Västergötland | | nat | S | L | K | | |
lör 5/8 - sön 6/8 | Medeltidskampen | Garda OK | Gotland | | nat | | M | | | |
lör 5/8 | DM, lång, Norrbotten | Piteå IF Orienteringsklubb | Norrbotten | | mäst | | L | | | |
lör 5/8 | DM, lång, Medelpad + Ångermanland | Njurunda OK Ångermanlands OF | Medelpad Ångermanland | | mäst | | L | | | |
sön 6/8 | DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasser | Piteå IF Orienteringsklubb | Norrbotten | | dist | | M | | | |
sön 6/8 | Klyftamo långdistans | Istrums SK Lidköpings VSK OK Klyftamo | Västergötland | | nat | | L | | | |
sön 6/8 | NOK:s nationella, dag 2 | Norbergs OK | Västmanland | | nat | | L | | | |
sön 6/8 | DM, stafett, Norrbotten | Piteå IF Orienteringsklubb | Norrbotten | | mäst | S | M | | | |
sön 6/8 | DM, stafett, Medelpad + Ångermanland | Njurunda OK Ångermanlands OF | Medelpad Ångermanland | | mäst | S | L | | | |
sön 6/8 | DM, stafett, Medelpad + Ångermanland, individuella öppna klasser | Njurunda OK Ångermanlands OF | Medelpad Ångermanland | | dist | | L | | | |
tis 8/8 | Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medeldistans | Lindebygdens OK OK Järnbärarna OK Milan | Örebro Län | | dist | | M | | | |
ons 9/8 | Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafett | Lindebygdens OK OK Järnbärarna OK Milan | Örebro Län | | dist | S | S | | | |
tor 10/8 | Orienteringsskytte, WBOC 2023, klassisk distans, VM, dag 1 | OK Tisaren | Örebro Län | Y | int | | L | | | |
fre 11/8 | Götalandsmästerskapen, sprint | Eds SK | Bohuslän-Dal | | mäst | | S | | | |
fre 11/8 | Norrlandsmästerskapen, sprint | Skogslöparna | Ångermanland | | mäst | | S | | | |
fre 11/8 | Orienteringsskytte, WBOC 2023, sprint, VM, dag 2 | OK Tisaren | Örebro Län | Y | int | | S | | | |
fre 11/8 | GM, publiktävling, sprint | Eds SK | Bohuslän-Dal | | nat | | S | | | |
lör 12/8 | Götalandsmästerskapen, lång | Eds SK | Bohuslän-Dal | | mäst | | L | | | |
lör 12/8 | Götalandsmästerskapen, publiktävling, lång | Eds SK | Bohuslän-Dal | | nat | | L | | | |
lör 12/8 | Mörtsjödubbeln, lång | Hellas Orientering Snättringe SK | Stockholm | | nat | | L | | | |
lör 12/8 | Norrlandsmästerskapen, distriktsstafett | Skogslöparna | Ångermanland | | mäst | S | L | | | |
lör 12/8 | Orienteringsskytte, WBOC 2023, stafett, VM, dag 3 | OK Tisaren | Örebro Län | Y | int | S | M | | | |
lör 12/8 | Tuna Ting, dag 1, medel | Stora Tuna OK | Dalarna | | nat | | M | | | |
lör 12/8 | Norrlandsmästerskapen, medel | Skogslöparna | Ångermanland | | mäst | | M | | | |
lör 12/8 | Ostlöpet | Falköpings AIK OK | Västergötland | | nat | | M | | | |
sön 13/8 | Götalandsmästerskapen, distriktsstafett | Eds SK | Bohuslän-Dal | | mäst | S | M | | | |
sön 13/8 | Lännamedeln | Länna IF | Uppland | | nat | | M | | | |
sön 13/8 | Mörtsjödubbeln, medel | Hellas Orientering Snättringe SK | Stockholm | | nat | | M | | | |
sön 13/8 | Tuna Ting, dag 2, lång | Stora Tuna OK | Dalarna | | nat | | L | | | |
sön 13/8 | Öka farta | Tidaholm SOK Sisu | Västergötland | | nat | | M | | | |
sön 13/8 | Götalandsmästerskapen, publiktävling, medel | Eds SK | Bohuslän-Dal | | nat | | M | | | |
sön 13/8 | Norrlandsmästerskapen, lång | Skogslöparna | Ångermanland | | mäst | | L | | | |
sön 13/8 | Torfinns Bokskogsmedel | OK Torfinn | Skåne | | dist | | M | | | |
sön 13/8 | MTBO, DM, lång, Skåne | Lunds OK | Skåne | M | mäst | | L | | | |
fre 18/8 - sön 20/8 | Göteborg O-meeting | Frölunda OL Mölndal Outdoor IF | Göteborg | | nat | | M | | | |
lör 19/8 | Avestapropagandan, dag 1, medel | Avesta OK | Dalarna | | nat | | M | | | |
lör 19/8 | Bauertrampet, dag 1, lång | Jönköpings OK | Småland | | nat | | L | | | |
lör 19/8 | Böda MTBO | Nybro OK | Småland | M | nat | | L | | | |
lör 19/8 | DM, medel, Jämtland-Härjedalen med Ungdomsserien, #5 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | mäst | | M | | | |
lör 19/8 | Hälsingehelg, dag 1 | Rehns BK Segersta OK | Hälsingland | | nat | | M | | | |
lör 19/8 - sön 20/8 | SM, lång (Swedish League, #8) | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | | mäst | | L | | | |
lör 19/8 | Kristinehamnsmedeln | Kristinehamns OK | Värmland | | nat | | M | | | |
lör 19/8 | Långhundradubbeln, medel | Långhundra IF | Uppland | | nat | | M | | | |
sön 20/8 | Avestapropagandan, dag 2, medel | Avesta OK | Dalarna | | nat | | M | | | |
sön 20/8 | Bauertrampet, dag 2, medel | Jönköpings OK | Småland | | nat | | M | | | |
sön 20/8 | Böda MTBO | Nybro OK | Småland | M | nat | | S | | | |
sön 20/8 | DM, lång, Jämtland-Härjedalen med Ungdomsserien, #6 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | mäst | | L | | | |
sön 20/8 | Eskilstunaorienteringen | Eskilstuna OL | Södermanland | | nat | | L | | | |
sön 20/8 | Hälsingehelg, dag 2 | Rehns BK Segersta OK | Hälsingland | | nat | | M | | | |
sön 20/8 | Käglingesprinten | Malmö OK | Skåne | | nat | | S | | | |
sön 20/8 | Stöcksjö IS distriktstävling | Stöcksjö IS | Västerbotten | | dist | | M | | | |
sön 20/8 | SM, lång, publiktävling | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | | dist | | L | | | |
sön 20/8 | Långhundradubbeln, lång | Långhundra IF | Uppland | | nat | | L | | | |
sön 20/8 | Klarälvskavlen | IK Vikings OK | Värmland | | dist | S | L | | | |
sön 20/8 | Klarälvskavlen, individuella öppna klasser | IK Vikings OK | Värmland | | dist | | L | | | |
ons 23/8 | Ungdomsserien, regiontävling N | Solna OK | Stockholm | | dist | | M | | | |
ons 23/8 | Ungdomsserien, regiontävling SO | OK Södertörn | Stockholm | | dist | | M | | | |
tor 24/8 | Ungdomsserien, regiontävling SV | Snättringe SK | Stockholm | | dist | | M | | | |
fre 25/8 | DM, natt, Dalarna | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | mäst | | L | N | | |
fre 25/8 - lör 26/8 | SM, medel (Swedish League, #9) | Sundsvalls OK | Medelpad | | mäst | | M | | | |
lör 26/8 | Bergnäsets AIK:s hösttävling, medel | Bergnäsets AIK | Norrbotten | | dist | | M | | | |
lör 26/8 | Rydastafetten med öppet Skaraborgsmästerskap | Ryda SK | Västergötland | | mäst | S | M | | | |
lör 26/8 | SM, medel, publiktävling | Sundsvalls OK Timrå SOK | Medelpad | | nat | | M | | | |
lör 26/8 | Nässjö OK:s medeldistans | Nässjö OK | Småland | | dist | | M | | | |
lör 26/8 | Sandvikens öppna kommunmästerskap | OK Hammaren | Gästrikland | | nat | | M | | | |
lör 26/8 | Kolmårdsträffen, dag 1, medel | Tjalve Orienteringsklubb | Östergötland | | nat | | M | | | |
lör 26/8 | Törnskogsdubbeln, medeldistans | Väsby OK | Stockholm | | nat | | M | | | |
lör 26/8 | IFK Mora OK, dag 1, lång | IFK Mora OK | Dalarna | | nat | | L | | | |
sön 27/8 | Bergnäsets AIK:s hösttävling, lång | Bergnäsets AIK | Norrbotten | | dist | | L | | | |
sön 27/8 | IFK Mora OK, dag 2, medel | IFK Mora OK | Dalarna | | nat | | M | | | |
sön 27/8 | Målilla OK | Målilla OK | Småland | | nat | | M | | | |
sön 27/8 | SM, stafett | Sundsvalls OK | Medelpad | | mäst | S | L | | | |
sön 27/8 | Tyringerundan | OK Tyringe | Skåne | | nat | | M | | | |
sön 27/8 | Törnskogsdubbeln, långdistans | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | nat | | L | | | |
sön 27/8 | Vänersborgsmedeln | Vänersborgs SK | Västergötland | | nat | | M | | | |
sön 27/8 | Kolmårdsträffen, dag 2, lång | Tjalve Orienteringsklubb | Östergötland | | nat | | L | | | |
fre 1/9 | DM, natt, Södermanland | OK Hällen | Södermanland | | mäst | | L | N | | |
fre 1/9 | DM, natt, Östergötland | Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | | mäst | | L | N | | |
fre 1/9 | DM, natt, Värmland | Degerfors OK | Värmland | | mäst | | L | N | | |
lör 2/9 | DM, lång, Gästrikland | Valbo AIF | Gästrikland | | mäst | | L | | | |
lör 2/9 | DM, lång, Stockholm | Attunda OK Bromma-Vällingby SOK | Stockholm | | mäst | | L | | | |
lör 2/9 | DM, medel, Gotland | Garda OK | Gotland | | mäst | | M | | | |
lör 2/9 | DM, medel, Skåne | OK Silva Rävetofta OK | Skåne | | mäst | | M | | | |
lör 2/9 | DM, medel, Småland | OK Norrvirdarna | Småland | | mäst | | M | | | |
lör 2/9 | DM, medel, Uppland | OK Roslagen | Uppland | | mäst | | M | | | |
lör 2/9 | DM, medel, Västmanland | Fagersta OK OK Hedströmmen | Västmanland | | mäst | | M | | | |
lör 2/9 | DM, sprint, Dalarna | Ludvika OK | Dalarna | | mäst | | S | | | |
lör 2/9 | DM, sprint, Västerbotten | Umeå OK | Västerbotten | | mäst | | S | | | |
lör 2/9 | DM, sprintstafett, Dalarna | Ludvika OK | Dalarna | | mäst | S | S | | | |
lör 2/9 | DM, sprintstafett, Västerbotten | Umeå OK | Västerbotten | | mäst | S | S | | | |
lör 2/9 | Ekorren cup | Linköpings OK | Östergötland | | dist | S | L | | | |
lör 2/9 | EM-test, individuell sprintdistans | Dalaportens OL Svenska Orienteringsförbundet | Dalarna | | nat | | S | | | |
lör 2/9 | Renlunken | OK Renen | Norrbotten | | dist | | M | | | |
lör 2/9 | DM, medel, Blekinge | Karlskrona SOK | Blekinge | | mäst | | M | | | |
lör 2/9 | DM, medel, Bohuslän-Dal | OK Gipen | Bohuslän-Dal | | mäst | | M | | | |
lör 2/9 | DM, medel, Göteborg | Lerums SOK | Göteborg | | mäst | | M | | | |
lör 2/9 | DM, medel, Halland | OK Nackhe | Halland | | mäst | | M | | | |
lör 2/9 | DM, medel, Örebro Län | KFUM Örebro OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | mäst | | M | | | |
lör 2/9 | DM, medel, Västergötland | OK Tranan | Västergötland | | mäst | | M | | | |
lör 2/9 | Skyttisrundan MTBO, DM, medel, Ångermanland | Skogslöparna | Ångermanland | M | dist | | M | | | |
sön 3/9 | DM, lång, Dalarna | Ludvika OK | Dalarna | | mäst | | L | | | |
sön 3/9 | DM, lång, Värmland | OK Djerf | Värmland | | mäst | | L | | | |
sön 3/9 | DM, lång, Västmanland | Fagersta OK OK Hedströmmen | Västmanland | | mäst | | L | | | |
sön 3/9 | DM, lång, Östergötland | IFK Linköpings OS | Östergötland | | mäst | | L | | | |
sön 3/9 | DM, medel, Stockholm | Attunda OK Bromma-Vällingby SOK | Stockholm | | mäst | | M | | | |
sön 3/9 | DM, stafett, Göteborg | Kungälvs OK | Göteborg | | mäst | S | L | | | |
sön 3/9 | DM, stafett, Halland | FK Friskus-Varberg | Halland | | mäst | S | L | | | |
sön 3/9 | DM, stafett, Halland, individuella öppna klasser | FK Friskus-Varberg | Halland | | dist | | L | | | |
sön 3/9 | DM, stafett, Skåne | OK Silva Rävetofta OK | Skåne | | mäst | S | L | | | |
sön 3/9 | DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasser | OK Silva Rävetofta OK | Skåne | | dist | | L | | | |
sön 3/9 | DM, stafett, Småland | OK Norrvirdarna | Småland | | mäst | S | L | | | |
sön 3/9 | EM-test, knockout-sprint | Dalaportens OL Svenska Orienteringsförbundet | Dalarna | | nat | | S | | | |
sön 3/9 | Kalvdansen | OK Renen | Norrbotten | | dist | S | S | | | |
sön 3/9 | Kalvdansen, individuella öppna klasser | OK Renen | Norrbotten | | dist | | S | | | |
sön 3/9 | Valbos nationella | Valbo AIF | Gästrikland | | nat | | M | | | |
sön 3/9 | DM, stafett, Västergötland | OK Tranan | Västergötland | | mäst | S | L | | | |
sön 3/9 | DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasser | OK Tranan | Västergötland | | dist | | L | | | |
sön 3/9 | DM, lång, Bohuslän-Dal | OK Gipen | Bohuslän-Dal | | mäst | | L | | | |
sön 3/9 | DM, lång, Örebro Län | KFUM Örebro OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | mäst | | L | | | |
sön 3/9 | DM, stafett, Blekinge | Karlskrona SOK | Blekinge | | mäst | S | L | | | |
sön 3/9 | DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasser | Karlskrona SOK | Blekinge | | dist | | M | | | |
sön 3/9 | DM, stafett, Uppland | OK Rodhen | Uppland | | mäst | S | L | | | |
sön 3/9 | DM, sprint, Hälsingland | Forsa OK | Hälsingland | | mäst | | S | | | |
sön 3/9 | DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasser | OK Rodhen | Uppland | | dist | | L | | | |
sön 3/9 | DM, lång, Södermanland | Södertälje-Nykvarn OF | Södermanland | | mäst | | L | | | |
sön 3/9 | DM, medel, Hälsingland | Forsa OK | Hälsingland | | mäst | | M | | | |
ons 6/9 | Storviksnatta | Storviks IF | Gästrikland | | nat | | L | N | | |
fre 8/9 | Ungdoms-SM, sprint | OK Orion | Blekinge | | mäst | | S | | | |
fre 8/9 | Veteran-SM, sprint, med Tivedstrippeln, dag 1 | Askersunds OK Laxå OK OK Tiveden | Örebro Län Västergötland | | mäst | | S | | | |
lör 9/9 | Bredareds höstmedel | Bredareds IF | Västergötland | | nat | | M | | | |
lör 9/9 | DM, natt, Norrbotten | I 19 IF | Norrbotten | | mäst | | L | N | | |
lör 9/9 | Höstracet, medel (publiktävling Ungdoms-SM) | OK Orion | Blekinge | | nat | | M | | | |
lör 9/9 | Täbydubbeln, medeldistans | Täby OK | Stockholm | | nat | | M | | | |
lör 9/9 | Ungdoms-SM, lång | OK Orion | Blekinge | | mäst | | L | | | |
lör 9/9 | Veteran-SM, medel, med Tivedstrippeln, dag 2 | Askersunds OK Laxå OK OK Tiveden | Örebro Län Västergötland | | mäst | | M | | | |
lör 9/9 | Öppna Falumästerskap dag/Bjursåsluffen | Bjursås OK | Dalarna | | dist | | L | | | |
lör 9/9 | DM, sprint, Norrbotten | I 19 IF | Norrbotten | | mäst | | M | | | |
sön 10/9 | Höstracet, medel | OK Orion | Blekinge | | nat | | M | | | |
sön 10/9 | Täbydubbeln, långdistans | Täby OK | Stockholm | | nat | | L | | | |
sön 10/9 | Veteran-SM, lång, med Tivedstrippeln, dag 3 | Askersunds OK Laxå OK OK Tiveden | Örebro Län Västergötland | | mäst | | L | | | |
sön 10/9 | Årjängsträffen | Årjängs OK | Värmland | | dist | | M | | | |
sön 10/9 | Ungdoms-SM, distriktsstafett | OK Orion | Blekinge | | nat | S | L | | | |
sön 10/9 | Ungdoms-SM, öppna klasser | OK Orion | Blekinge | | mäst | | L | | | |
sön 10/9 | Snällerödsträffen, medel | Eslövs FK | Skåne | | nat | | M | | | |
sön 10/9 | Värst i Herrsta | Herrestads AIF | Bohuslän-Dal | | dist | | M | | | |
fre 15/9 | SM, natt (Swedish League, #10) | Sundsvalls OK | Medelpad | | mäst | | L | N | | |
lör 16/9 | Dubbelfajten | OK Tisaren Örebro Läns OF | Örebro Län | | dist | S | L | | | |
lör 16/9 | Golden Weekend, dag 1 | Arboga OK | Västmanland | | nat | | M | | | |
lör 16/9 | Mölndal Outdoor IF:s medeldistans | Mölndal Outdoor IF | Göteborg | | nat | | M | | | |
lör 16/9 | NAIS-träffen, dag 1, medel | NAIS Orienteringsklubb | Östergötland | | nat | | M | | | |
lör 16/9 | Publiktävling efter SM, natt | VK Uvarna | Medelpad | | dist | | M | | | |
lör 16/9 | Stråkenmedeln med öppet Skaraborgsmästerskap | Mullsjö SOK | Västergötland | | nat | | M | | | |
lör 16/9 | Kroppa IF | Kroppa IF | Värmland | | nat | | M | | | |
lör 16/9 | Malmiafejden | OK Malmia | Dalarna | | nat | | M | | | |
lör 16/9 | Vilselöpet | OK Vilse 87 | Blekinge | | nat | | L | | | |
lör 16/9 | Dubbelfajten, individuella öppna klasser | OK Tisaren | Örebro Län | | dist | | L | | | |
lör 16/9 | Ålems OK | Ålems OK | Småland | | nat | | M | | | |
lör 16/9 | Linnédubbeln, medel | OK Linné | Uppland | | nat | | M | | | |
lör 16/9 | Ungdomsseriefinalen, Stockholm | IFK Enskede | Stockholm | | dist | | S | | | |
lör 16/9 | MTBO, USM/JSM/SM/VSM/DM, Göteborg (Svenska cupen, #3), sprint | FK Herkules Tolereds Allmänna IK | Göteborg | M | mäst | | S | | | |
sön 17/9 | DM, medel, Södermanland | Trosabygdens OK | Södermanland | | mäst | | M | | | |
sön 17/9 | Fyrklubbs | Frosta OK | Skåne | | dist | | L | | | |
sön 17/9 | Golden Weekend, dag 2 | Arboga OK | Västmanland | | nat | | M | | | |
sön 17/9 | Linnédubbeln, lång | OK Linné | Uppland | | nat | | L | | | |
sön 17/9 | NAIS-träffen, dag 2, lång | NAIS Orienteringsklubb | Östergötland | | nat | | L | | | |
sön 17/9 | Suderträffen | IF Hansa-Hoburg | Gotland | | dist | | M | | | |
sön 17/9 | Swedish League, #11, förkortad lång, jaktstartsfinal + publiktävling, lång | Sundsvalls OK | Medelpad | | nat | | L | | | |
sön 17/9 | Anebyorienteringen | SOK Aneby | Småland | | dist | | M | | | |
sön 17/9 | Hjortsöndan | OK Skogshjortarna | Västergötland | | nat | | M | | | |
sön 17/9 | MTBO, USM/JSM/SM/VSM//DM, Göteborg (Svenska cupen, #4), långdistans | FK Herkules Tolereds Allmänna IK | Göteborg | M | mäst | | L | | | |
sön 17/9 | Malmiafejden | OK Malmia | Dalarna | | nat | | M | | | |
sön 17/9 | Värmlandsserien | Deje SF Sisu Forshaga SK | Värmland | | dist | | L | | | |
fre 22/9 | DM, natt, Göteborg | OK Alehof | Göteborg | | mäst | | L | N | | |
fre 22/9 | DM, natt, Stockholm | Mälarö SOK | Stockholm | | mäst | | L | N | | |
fre 22/9 | DM, natt, Uppland | OK Triangeln | Uppland | | mäst | | L | N | | |
fre 22/9 | DM, natt, Västmanland | Västerås SOK | Västmanland | | mäst | | L | N | | |
fre 22/9 | DM, natt, Blekinge | BroSö OK Stigmännen Karlshamns OK | Blekinge | | mäst | | L | N | | |
fre 22/9 | DM, natt, Bohuslän-Dal | Håby IF | Bohuslän-Dal | | mäst | | M | N | | |
fre 22/9 | DM, natt, Örebro Län | Hällefors OK Lindebygdens OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | mäst | | L | N | | |
fre 22/9 | DM, natt, Skåne | FK Åsen | Skåne | | mäst | | L | N | | |
lör 23/9 | DM, lång, Gotland | IF Hansa-Hoburg | Gotland | | mäst | | L | | | |
lör 23/9 | DM, medel, Gästrikland | Årsunda IF | Gästrikland | | mäst | | M | | | |
lör 23/9 | DM, medel, Östergötland | Söderköpings OK | Östergötland | | mäst | | M | | | |
lör 23/9 | Lappmanna | Lycksele IF | Västerbotten | | dist | | L | | | |
lör 23/9 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | nat | | M | | | |
lör 23/9 | DM, lång, Hälsingland | Ljusdals OK | Hälsingland | | mäst | | L | | | |
lör 23/9 | DM, medel, Dalarna | Säterbygdens OK | Dalarna | | mäst | | M | | | |
lör 23/9 | DM, medel, Värmland | OK Jösse | Värmland | | mäst | | M | | | |
lör 23/9 | PreO, DM, Halland | OK Löftan | Halland | P | mäst | | P | | | |
lör 23/9 | DM, natt, Småland | IKHP Huskvarna | Småland | | mäst | | L | N | | |
sön 24/9 | DM, lång, Göteborg + Halland | Göteborgs OF Hallands OF IK Uven | Göteborg Halland | | mäst | | L | | | |
sön 24/9 | DM, lång, Skåne | FK Boken | Skåne | | mäst | | L | | | |
sön 24/9 | DM, lång, Småland | Gränna-Bygdens OK | Småland | | mäst | | L | | | |
sön 24/9 | DM, lång, Västergötland | Borås GIF IK Ymer | Västergötland | | mäst | | L | | | |
sön 24/9 | DM, stafett, Dalarna | Säterbygdens OK | Dalarna | | mäst | S | L | | | |
sön 24/9 | DM, stafett, Gästrikland | Årsunda IF | Gästrikland | | mäst | S | L | | | |
sön 24/9 | DM, stafett, Stockholm | Järfälla OK | Stockholm | | mäst | S | L | | | |
sön 24/9 | DM, stafett, Södermanland, Östergötland + Västmanland | Katrineholms OK Västmanlands OF Östergötlands OF | Södermanland Västmanland Östergötland | | mäst | S | L | | | |
sön 24/9 | DM, stafett, Södermanland, Östergötland + Västmanland, individuella öppna klasser | Katrineholms OK Västmanlands OF Östergötlands OF | Södermanland Västmanland Östergötland | | dist | | L | | | |
sön 24/9 | DM, stafett, Västmanland | Västerås SOK | Västmanland | | mäst | S | L | | | |
sön 24/9 | Älgjakten | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | nat | S | M | | | |
sön 24/9 | DM, stafett, Dalarna, individuella öppna klasser | Säterbygdens OK | Dalarna | | nat | | L | | | |
sön 24/9 | DM, lång, Blekinge | Ronneby OK | Blekinge | | mäst | | L | | | |
sön 24/9 | DM, lång, Uppland | OK Enen | Uppland | | mäst | | L | | | |
sön 24/9 | DM, stafett, Gotland | Svaide Roma SOK | Gotland | | mäst | S | L | | | |
sön 24/9 | DM, stafett, Hälsingland | Ljusdals OK | Hälsingland | | mäst | S | L | | | |
sön 24/9 | DM, stafett, Hälsingland, individuella öppna klasser | Ljusdals OK | Hälsingland | | dist | | L | | | |
sön 24/9 | DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasser | Järfälla OK | Stockholm | | dist | | L | | | |
sön 24/9 | DM, stafett, Örebro Län+Värmland | Almby IK Värmlands OF Örebro Läns OF | Örebro Län Värmland | | mäst | S | L | | | |
sön 24/9 | DM, stafett, Örebro+Värmland, individuella öppna klasser | Almby IK Värmlands OF Örebro Läns OF | Örebro Län Värmland | | dist | | M | | | |
sön 24/9 | DM, stafett, Bohuslän-Dal | OK Skärmen | Bohuslän-Dal | | mäst | S | L | | | |
sön 24/9 | DM, stafett, Bohuslän-Dal, individuella öppna klasser | OK Skärmen | Bohuslän-Dal | | dist | | M | | | |
ons 27/9 | Natti Natti | IFK Enskede | Stockholm | | dist | S | S | N | | |
ons 27/9 | Natti Natti, individuella öppna klasser | IFK Enskede | Stockholm | | dist | | S | N | | |
tor 28/9 | DM, natt, Medelpad | Kovlands IF | Medelpad | | mäst | | L | N | | |
fre 29/9 | DM, natt, Ångermanland | OK Branten Ångermanlands OF | Ångermanland | | mäst | | L | N | | |
fre 29/9 | Hökensåsracet, natt, Pölder Cup, avslutning | OK Gränsen | Småland | | nat | | L | N | | |
fre 29/9 | DM, natt, Hälsingland | Hudiksvalls OK | Hälsingland | | mäst | | L | N | | |
fre 29/9 | DM, natt, Jämtland-Härjedalen med Ungdomsserien, #8 | OK Storsjön | Jämtland-Härjedalen | | mäst | | M | N | | |
fre 29/9 | DM, natt, Halland | Fjärås AIK IF Rigor | Halland | | mäst | | L | N | | |
lör 30/9 | Bahco cup | Lidköpings VSK | Västergötland | | dist | | L | | | |
lör 30/9 | Finspångsorienteringen | Finspångs SOK | Östergötland | | nat | | M | | | |
lör 30/9 | Hökensåsracet, medel, Pölder Cup, avslutning | OK Gränsen | Småland | | nat | | M | | | |
lör 30/9 | MTBO, Svenska cupen, #5, sprint | Haninge SOK | Stockholm | M | nat | | S | | | |
lör 30/9 | Skärmjakten, dag 1, lång | HJS-Vansbro OK | Dalarna | | nat | | L | | | |
lör 30/9 | Österåkerskavlen | OK Österåker | Stockholm | | nat | S | L | | | |
lör 30/9 | Österåkerskavlen, individuell medeldistans | OK Österåker | Stockholm | | nat | | M | | | |
lör 30/9 | Sävedalens hösttävling | Sävedalens AIK | Göteborg | | nat | | M | | | |
lör 30/9 | PreO, DM, Värmland | OK Tyr | Värmland | P | mäst | | L | | | |
lör 30/9 | Älgots cup och Barnens By-medeln | Hästveda OK | Skåne | | nat | | M | | | |
sön 1/10 | Bahco Cup, stafett | Lidköpings VSK | Västergötland | | dist | S | L | | | |
sön 1/10 | Gotlands 6-manna | Visborgs OK | Gotland | | dist | S | L | | | |
sön 1/10 | Midälvastafetten | Kovlands IF | Medelpad | | dist | S | M | | | |
sön 1/10 | MTBO, Svenska cupen, #6, medel | Haninge SOK | Stockholm | M | nat | | M | | | |
sön 1/10 | Skärmjakten, dag 2, medel | HJS-Vansbro OK | Dalarna | | nat | | M | | | |
sön 1/10 | Hästveda OK, medel, öppna klasser | Hästveda OK | Skåne | | dist | | M | | | |
sön 1/10 | Solstadens PreO | OK Tyr | Värmland | P | nat | | L | | | |
sön 1/10 | Svartåfejden | Mjölby OK | Östergötland | | nat | | M | | | |
sön 1/10 | Ungdomsstafetten | Hästveda OK | Skåne | | dist | S | L | | | |
sön 1/10 | Waxholms OK, långdistans | Waxholms OK | Stockholm | | nat | | L | | | |
sön 1/10 | Falkdrevet | OK Skogsfalken | Blekinge | | dist | | M | | | |
sön 1/10 | OK Landehofs långdistans | OK Landehof | Göteborg | | nat | | L | | | |
sön 1/10 | DM, lång, Västerbotten | Robertsfors IK | Västerbotten | | mäst | | L | | | |
sön 1/10 | DM, sprint, Jämtland-Härjedalen med Ungdomsserien, #9 | Frösö IF | Jämtland-Härjedalen | | mäst | | S | | | |
sön 1/10 | DM, sprint, Ångermanland | Ångermanlands OF Örnsköldsviks OK | Ångermanland | | mäst | | S | | | |
lör 7/10 | 25manna | IFK Tumba SOK Tullinge SK | Stockholm | | nat | S | L | | | |
lör 7/10 | Motionsorientering 25manna | IFK Tumba SOK Tullinge SK | Stockholm | | nat | | L | | | |
lör 7/10 | Möllesprinten | IS Kullen | Skåne | | dist | | S | | | |
sön 8/10 | 25mannamedeln | IFK Tumba SOK Tullinge SK | Stockholm | | nat | | M | | | |
fre 13/10 | Lugnetsprinten | Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | nat | | S | N | | |
fre 13/10 | PreO, Natt-SM | Halmstad OK | Halland | P | mäst | | P | N | | |
fre 13/10 | Revinge by night | Lunds OK Malmö OK | Skåne | | dist | S | L | N | | |
lör 14/10 | Daladubbeln, individuella öppna klasser (lördag) | Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | dist | | L | | | |
lör 14/10 | Daladubbeln, stafett | Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | nat | S | M | | | |
lör 14/10 | PreO, Dag-SM | Halmstad OK | Halland | P | mäst | | P | | | |
lör 14/10 | PreO, Tempo-SM | Halmstad OK | Halland | P | mäst | | P | | | |
lör 14/10 | Hedjakten | Lunds OK | Skåne | | dist | P | L | | | |
sön 15/10 | Daladubbeln, individuella öppna klasser (söndag) | Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | dist | | U | | | |
sön 15/10 | Daladubbeln, patrull | Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | nat | | U | | | |
sön 15/10 | Fräknefejden | Ljungskile FK | Bohuslän-Dal | | dist | | M | | | |
sön 15/10 | PreO, Stafett-SM | Halmstad OK | Halland | P | mäst | S | P | | | |
sön 15/10 | Älmesprinten | OK Älme | Småland | | dist | | S | | | |
fre 20/10 | DM, natt, Gästrikland | Ockelbo OK | Gästrikland | | mäst | | L | N | | |
lör 21/10 | GMOK:s höstmedel | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | nat | | M | | | |
lör 21/10 | Höstmedel | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | nat | | M | | | |
lör 21/10 | MTBO, DM, sprint, Småland | OK Njudung | Småland | M | mäst | | S | | | |
lör 21/10 | PreO, DM, Västmanland+Södermanland, Öppet | Surahammars SOK | Västmanland | P | mäst | | P | | | |
lör 21/10 - sön 22/10 | Helg utan älg | Gotlands Bro OK | Gotland | | nat | | L | | | |
lör 21/10 | MTBO-sprint Björsjö | Smedjebackens OK | Dalarna | M | dist | | S | | | |
lör 21/10 | DM, natt, Västerbotten | Vännäs OK | Västerbotten | | mäst | | L | N | | |
sön 22/10 | Anderstorpssprinten | Anderstorps OK | Småland | | dist | | S | | | |
sön 22/10 | Arosträffen | Västerås SOK | Västmanland | | nat | | M | | | |
sön 22/10 | Delsjölången | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | nat | | L | | | |
tis 24/10 | Halloween-natta | Köping-Kolsva OK | Västmanland | | dist | | L | N | | |
tis 24/10 | Attunda OK Nattungdomsstafett | Attunda OK | Stockholm | | dist | S | S | N | | |
fre 27/10 | Haningenatten | Haninge SOK | Stockholm | | dist | | M | N | | |
fre 27/10 | GO-natten, Öppet Skaraborgsmästerskap, natt | IK Gandvik | Västergötland | | dist | | L | N | | |
lör 28/10 | Höstmedeln | OK Kolmården | Östergötland | | nat | | M | | | |
lör 28/10 | Haninge sprintstafett | Haninge SOK | Stockholm | | dist | S | S | | | |
lör 28/10 | Rodhenloppet | OK Rodhen | Uppland | | nat | P | L | N | | |
sön 29/10 | Gustavsbergs långdistans | Gustavsbergs OK | Stockholm | | nat | | L | | | |
sön 29/10 | Älgfritt | OK Motala | Östergötland | | nat | | M | | | |
lör 4/11 | Lången | OK Tyr | Värmland | | dist | | U | | | |
lör 4/11 | Uddevallatrofèn | Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | dist | | U | | | |
sön 5/11 | Korten | OK Tyr | Värmland | | dist | | M | | | |
sön 5/11 | Höstlunken | Snättringe SK | Stockholm | | dist | | U | | | |
fre 10/11 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | Borås GIF | Västergötland | | nat | | S | N | | |
lör 11/11 | Novembertävlingarna, sprint | Järfälla OK Sundbybergs IK | Stockholm | | dist | | S | | | |
lör 11/11 | Älvsbyn Indoor Orienteering Challenge | Norrbottens OF | Norrbotten | | dist | | S | | | |
lör 11/11 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | Hestra IF | Västergötland | | nat | | S | | | |
sön 12/11 | Novembertävlingarna, medel | Järfälla OK Sundbybergs IK | Stockholm | | dist | | M | | | |
sön 12/11 | O-event, dag 3 - Zoorientering | IK Ymer | Västergötland | | nat | | S | | | |
ons 15/11 | Stockholm by Night, #1 | OK Österåker | Stockholm | | dist | | L | N | | |
lör 18/11 - sön 19/11 | Viken Indoor | OK Pers Lärjungar | Gästrikland | | dist | | S | | | |
lör 18/11 | Fakiren | Köping-Kolsva OK | Västmanland | | dist | | U | | | |
sön 19/11 | Höstrusket i Örkelljunga | Örkelljunga FK | Skåne | | nat | | M | | | |
lör 25/11 | Stockholm Rogaining | OK Ravinen | Stockholm | | dist | P | U | K | | |
fre 1/12 | HBG Sprint by Night | Helsingborgs SOK | Skåne | | dist | | S | N | | |
lör 2/12 | SkidO, Öppet landslagstest i Arvidsjaur, sprint | I 19 IF Svenska Orienteringsförbundet | Norrbotten | S | nat | | S | | | |
lör 2/12 | HBG Indoor | Helsingborgs SOK | Skåne | | dist | | M | | | |
lör 2/12 | Falu Indoor etapp 1 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | dist | | S | | | |
sön 3/12 | SkidO, Öppet landslagstest i Arvidsjaur, masstart | I 19 IF Svenska Orienteringsförbundet | Norrbotten | S | nat | | M | | | |
sön 3/12 | Falu Indoor etapp 2 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | dist | | S | | | |
lör 9/12 - sön 10/12 | COL Indoor | Chalmers OL | Göteborg | | dist | | S | | | |
ons 13/12 | Stockholm By Night, #2 | OK Södertörn Stockholms OF | Stockholm | | dist | | L | N | | |
lör 30/12 | Göteborg Indoor | FK Herkules Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | dist | | S | | | |