Svenska Orienteringsförbundet

FIVE-O Elit 2018

Skriv ut

Slutställning efter 3 deltävlingar.

D18E

Plac Namn Klubb
31/3
1/4
2/4
Totalt
1 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 20 20 20 60
2 Johanna Nilsson Kungälvs OK 12 18 15 45
3 Aurora Gjølsjø OK Moss, NOR 14 19 10 43
4 Sofia Johansson OK Skärmen 8 17 17 42
5 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering, NOR 6 14 18 38
6 Frida Johansson OK Djerf 9 13 14 36
7 Tilda Östberg Stora Tuna OK 19 16 35
8 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 15 19 34
9 Karoline Bjørnerød OK Moss, NOR 2 15 16 33
10 Tindra Hjort Falköpings AIK OK 11 12 23
11 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 18 18
12 Isabella Aumo Kungälvs OK 5 13 18
13 Isa Envall IK Hakarpspojkarna 17 17
14 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 16 16
15 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 13 13
16 Linda Gammelsäter Kolbotn o Skimt OL, NOR 12 12
17 Elin Johansson Främmestads IK 11 11
18 Elsa Lindeblom Hestra IF 11 11
19 Julia Rangert IK Hakarpspojkarna 10 10
20 Frida Bakken Ulseth Nydalens Skiklub, NOR 0 9 9
21 Alva Sellgren Göteborg-Majorna OK 8 8
22 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 7 7
23 Moa Alsiö IF Hagen 7 7
24 Ida Helgesson Hestra IF 4 4
25 Alma Liderud Lidköpings VSK 3 3

H18E

Plac Namn Klubb
31/3
1/4
2/4
Totalt
1 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 20 19 17 56
2 Marcus Carlsson IF Hagen 19 17 14 50
3 Johannes Öhgren OK Kåre 12 16 18 46
4 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens Skiklub, NOR 20 20 40
5 Lars Young Vik Nydalens Skiklub, NOR 10 15 15 40
6 Lukas Katvala Karlskrona SOK 2 18 19 39
7 Axel Olsson IF Hagen 17 13 30
8 Njaal Ellegaard Melby Vang OL, NOR 5 8 16 29
9 Isak Jonsson Nydalens Skiklub, NOR 13 14 27
10 Hugo Håkansson IK Ymer 3 12 11 26
11 Eskil Fröisland Vang OL, NOR 13 12 25
12 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 18 18
13 Elias Bergenfur IK Vikings OK 9 8 17
14 William Lundstedt Mullsjö SOK 16 16
15 Joar Hertin IK Hakarpspojkarna 15 15
16 Erik Lund Stenungsunds OK 1 7 7 15
17 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 14 14
18 Erik Eriksson OK Älgen 11 11
18 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 11 11
18 Elias Öhman Gjø-Vard OL, NOR 0 11 11
21 Daniel Bogren IF Hagen 10 10
22 Bruno Deredos UKS Orientus Lodz, POL 9 9
23 Victor Hansson Jönköpings OK 9 9
24 Aslak Heimdal Konnerud IL, NOR 8 8
25 Joar Tryggö Trollhättans SOK 7 7
26 Gabriel Sturesson Lerums SOK 6 6
27 Eric Berlin Trollhättans SOK 4 4

D20E

Plac Namn Klubb
31/3
1/4
2/4
Totalt
1 Emma Hagrot Täby OK 19 20 19 58
2 Maria Eriksson Eds SK 13 18 15 46
3 Vilma Blennow Falköpings AIK OK 20 20 40
4 Wilma Jansson Vänersborgs SK 9 17 14 40
5 Hanna Hänström OK Ravinen 17 19 36
6 Hanna Mårtensson Göteborg-Majorna OK 16 18 34
7 Marcia Mürner Göteborg-Majorna OK 11 17 28
8 Alice Aroneng Hestra IF 10 16 26
9 Tova Olsson IK Hakarpspojkarna 18 18
10 Ida Kristiansson Trollhättans SOK 15 15
11 Klara Axelsson Eksjö SOK 14 14
12 Weronika Fortuniak UKS Orientus Lodz, POL 13 13
13 Maiken Sandberg Nydalens Skiklub, NOR 12 12
14 Alice Axelsson IK Hakarpspojkarna 12 12

H20E

Plac Namn Klubb
31/3
1/4
2/4
Totalt
1 Gustav Öhgren OK Kåre 14 20 18 52
2 Axel Halvarsson Karlskrona SOK 16 18 14 48
3 Jonas Andersson OK Roxen 17 20 37
4 Mårten Olsson Gävle OK 4 17 12 33
5 Erik Olsson Gävle OK 3 19 9 31
6 Albin Alsiö IF Hagen 13 17 30
7 Emil Karlsson Hestra IF 10 16 26
8 Henrik Hamrefors Västerås SOK 2 16 8 26
9 Hampus Nyström IF Hagen 7 15 22
10 Carl Holmberg IF Hagen 9 13 22
11 Elias Jonsson Nydalens Skiklub, NOR 20 20
12 Olle Hedman IF Hagen 1 19 20
13 Otto Stuhlhofer OK Landehof 19 19
14 Felix Axelsson Markbygdens OK 18 18
15 David Risberg Kils OK 6 10 16
16 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 15 15
17 Oscar Stomberg IF Hagen 0 12 12
18 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 12 12
19 Isak Prellner Skåneslättens OL 11 11
20 Olle Sörqvist Markbygdens OK 8 8
21 Marcus Nylén Degerfors OK 7 7
22 Waldemar Andersson Långhundra IF 5 5

D21E

Plac Namn Klubb
31/3
1/4
2/4
Totalt
1 Maren Jansson Haverstad NTNUI, NOR 17 19 20 56
2 Stina Haraldsson Järla Orientering 16 14 19 49
3 Silje Ekroll Jahren Sävedalens AIK 19 20 39
4 Johanna Öberg OK Linné 20 17 37
5 Karen Oline Kolstad NTNUI, NOR 14 12 11 37
6 Rebecka Heinrup Tullinge SK 15 16 31
7 Tone Lye Nydalens Skiklub, NOR 10 18 28
8 Ingeborg Eide Byåsen IL, NOR 11 15 26
9 Fredrika Vångell Linköpings OK 9 16 25
10 Linnea Claesdotter IFK Lidingö SOK 13 10 23
11 Inga Kazlauskaité OK Roslagen 8 8 3 19
12 Anne M Hausken Nordberg Nydalens Skiklub, NOR 18 18
12 Frida Bakkman IFK Göteborg Orientering 18 18
14 Marte Narum Nydalens Skiklub, NOR 10 8 18
15 Elin Classon OK Orinto 17 17
16 Camilla Engstrand IFK Göteborg Orientering 15 15
17 Moa Enmark Göteborg-Majorna OK 0 14 14
18 Line Cederberg Göteborg-Majorna OK 13 13
19 Karin Thern OK Skogshjortarna 13 13
20 Moa Pettersson Göteborg-Majorna OK 12 12
21 Aina Edgren Göteborg-Majorna OK 12 12
22 Åsne Skram Trømborg NTNUI, NOR 7 5 12
23 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 11 11
24 Karin Stenback Kvarnsvedens GOIF OK 4 7 11
25 Julia Ohlsson OK Linné 9 9
26 Ingrid Lundanes NTNUI, NOR 9 9
27 Kateřina Chromá NTNUI, NOR 0 8 8
28 Ewa Gwózdz OK Orion 6 6
29 Ane Sofie Bjørgul Halden SK, NOR 6 6
29 Jenny Westerbergh Rasbo IK 6 6
31 Amanda Blennow Falköpings AIK OK 5 5
32 Maria Holmqvist Sjövalla FK 5 5
33 Agnes Westerberg OK Roxen 3 2 5
34 Johanna Erlandsson Stora Tuna OK 4 4
35 Stina Persson Umeå OK 4 4
36 Siri Ulvestad Nydalens Skiklub, NOR 3 3
37 Louise Borg Trollhättans SOK 2 2
38 Marit Wenseth Kure Bodø & Omegn IF Orientering, NOR 1 1 2

H21E

Plac Namn Klubb
31/3
1/4
2/4
Totalt
1 Jon Aukrust Osmoen Nydalens Skiklub, NOR 19 20 0 39
2 Emil Wingstedt Halden SK, NOR 13 9 17 39
3 David Lingfors OK Linné 11 6 19 36
4 Axel Wrådhe Attunda OK 12 8 16 36
5 Anders Nordberg Nydalens Skiklub, NOR 18 15 33
6 Eirik Kamstrup Hovind Nydalens Skiklub, NOR 5 14 12 31
7 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 7 10 14 31
8 Håkon Raadal Bjørlo NTNUI, NOR 8 17 25
9 Isak Bergset Frol IL, NOR 9 12 21
10 Henrik Johannesson Stora Tuna OK 20 20
11 Audun Heimdal NTNUI, NOR 20 20
12 Vetle Ruud Bråten IFK Göteborg Orientering 19 19
13 Fredrik Edén IFK Göteborg Orientering 18 18
14 Bjørn Ekeberg IL Tyrving, NOR 18 18
15 Filip Dahlgren Hagaby GoIF Örebro 17 17
16 Marcus Millegård Sävedalens AIK 16 16
16 Vegard Jarvis Westergård NTNUI, NOR 0 16 16
18 Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingö SOK 0 0 15 15
19 Filip Grahn Hestra IF 15 15
20 Fredrik Bakkman IFK Göteborg Orientering 14 14
21 Johan Lindberg IFK Mora OK 13 13
22 Marius Thrane Ødum IFK Göteborg Orientering 13 13
23 Gustav Hindér OK Tisaren 11 11
24 Olai Stensland Lillevold NTNUI, NOR 0 11 11
25 Kjell Arild Karlsen Fredrikstad SK, NOR 10 10
26 Erik Classon OK Orinto 10 10
27 Filip Karlsson IF Hagen 2 8 10
28 Tommy Andersson Vänersborgs SK 9 9
29 Fredrik Löwegren IFK Göteborg Orientering 0 7 7
30 Elias Jonsson Nydalens Skiklub, NOR 7 7
31 Henrik Håkansson Göteborg-Majorna OK 0 6 6
32 Andreas Sølberg IFK Göteborg Orientering 6 6
33 Aleksander Bernaciak OK Orion 5 5
34 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI, NOR 0 5 5
35 Oscar Vångell Ärla IF 0 0 4 4
36 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI, NOR 0 4 4
36 Johan Törnroth Hestra IF 4 4
38 Erik Malmberg Linköpings OK 0 3 3
39 Oskar Eklöf Hagaby GoIF Örebro 3 3
39 Mattis Hallberg Göteborg-Majorna OK 3 3
41 Liutauras Bilevicius OK Roslagen 0 2 2
42 Henrik Eijsink Nydalens Skiklub, NOR 0 2 0 2
43 Mikael Nilsson Snättringe SK 0 1 1
44 Jonas Klausen Espedal NTNUI, NOR 0 1 1
44 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 1 1

Deltävlingar

Datum Namn Arrangör Gren
2018-03-31 Öjetrampen, Five-O, #3 Främmestads IK, OK Kullingshof lång
2018-04-01 Bohuslunken Five-O #4 Uddevalla OK medel
2018-04-02 Vikingaträffen Five-O #5 Trollhättans SOK medel

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr