Svenska Orienteringsförbundet

Borås O-rings ungdomspris 2018

Skriv ut

Ställning efter 9 av 10 deltävlingar.

Borås O-rings ungdomspris för 7-häradsklubbar (tidigare BT-priset)
6 deltävlingar räknas.

D12

Plac Namn Klubb
15/4
6/5
10/5
20/5
27/5
18/8
8/9
9/9
23/9
9/11
Totalt
1 Emilia Elverlind OK Tranan 21 25 25 (21) 25 25 25 146
2 Alice Wernklev IK Ymer 18 25 21 25 25 21 (9) 135
3 Elin Blomqvist Markbygdens OK 25 (10) 21 18 18 18 18 118
4 Elvina Bergdahl OK Orinto 9 12 10 12 21 21 85
5 Nanna Torén Hestra IF 21 12 10 12 18 12 85
6 Elsie Häggmark Markbygdens OK 18 15 15 8 15 71
7 Wilma Palmqvist OK Tranan 15 8 15 (8) 9 9 10 66
8 Hannah Landergren Hestra IF 15 15 15 18 63
9 Helena Eriksson Ulricehamns OK 7 21 9 10 15 62
10 Frida Skoglund Ulricehamns OK (5) 12 10 7 7 7 12 55
11 Agnes Wåkerås Rydboholms SK 10 6 7 6 8 10 47
12 Kajsa Elfström OK Orinto 18 8 26
13 Mira Flansbjer Kinnaströms SK 12 12
13 Wilma Blohm OK Orinto 12 12
15 Elin Petersson IK Ymer 9 9
15 Alexia Palm OK Orinto 9 9
17 Hedvig Eliasson OK Orinto 8 8

H12

Plac Namn Klubb
15/4
6/5
10/5
20/5
27/5
18/8
8/9
9/9
23/9
9/11
Totalt
1 Edvin Lennartson Ulricehamns OK 21 18 21 18 21 21 120
2 Erik Kindlund OK Tranan 18 25 25 21 25 114
3 Joar Blomqvist Bredareds IF 18 8 15 12 21 18 92
4 Jacob Holmberg Ulricehamns OK 15 21 25 21 9 91
5 Elliot Burvall OK Orinto 12 25 12 49
6 Eskil Söderlund Ulricehamns OK 18 15 33
7 Oskar Hjertberg Hestra IF 21 10 31
8 Eskil Winckler OK Orinto 9 18 27
8 Erik Arneborg Ulricehamns OK 9 18 27
10 Oskar Ryhr Markbygdens OK 25 25
10 Olle Nordin Ulricehamns OK 25 25
10 Hjalmar Ingelsbo OK Tranan 25 25
10 Gustav Fagerlind Markbygdens OK 25 25
14 Anton Winckler OK Orinto 10 15 25
14 Algot Carlsson Ulricehamns OK 15 10 25
16 Hugo Hallberg IK Ymer 18 18
17 Wilmer Wall IK Ymer 15 15
18 Hugo Westberg Hestra IF 12 12
18 Jonatan Barth OK Orinto 12 12

D14

Plac Namn Klubb
15/4
6/5
10/5
20/5
27/5
18/8
8/9
9/9
23/9
9/11
Totalt
1 Lisa Östensson OK Tranan 25 21 18 25 25 25 (12) 139
2 Hanna Nilsson Hestra IF 25 15 25 21 25 (15) 18 129
3 Maja Inghammar Hestra IF (15) 18 18 (15) 18 18 18 25 115
4 Stella Burén IK Ymer 21 12 (7) 18 21 21 15 108
5 Klara Nilsson Hestra IF 18 12 15 12 21 (12) (8) (10) 21 99
6 Sara Ohlin OK Tranan 21 25 15 21 15 97
7 Kristina Bohman OK Orinto 10 10 8 8 8 7 51
8 Maja Nordin Ulricehamns OK 10 12 9 31
9 Moa Holsten Hestra IF 10 9 9 28
10 Vera Elfström OK Orinto 12 10 22
11 Nelly De Groot Boersma Rydboholms SK 12 8 20
12 Ellen Arneborg Ulricehamns OK 4 15 19
13 Selma Sjöstrand Ulricehamns OK 9 10 19
14 Matilda Fagerlind Markbygdens OK 9 9
15 Klara Hansson Sandberg Markbygdens OK 6 6
16 Wilma Olsson OK Tranan 5 5

H14

Plac Namn Klubb
15/4
6/5
10/5
20/5
27/5
18/8
8/9
9/9
23/9
9/11
Totalt
1 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 25 21 25 21 25 25 (15) 142
2 Isak Skoglund Ulricehamns OK (12) 15 (12) 25 25 18 21 21 125
3 Albin Sundström Hestra IF 18 18 25 18 (15) 21 18 (18) 118
4 Tom Weihart Hestra IF 25 18 9 15 25 92
5 Filip Ingemarsson Hestra IF 15 21 15 18 8 12 89
6 Joel Holmberg Ulricehamns OK 21 10 21 52
7 Otto Larsson OK Tranan 8 10 15 10 43
8 Lukas Klang Ulricehamns OK 21 10 9 40
9 Oliver Johansson Bredareds IF 10 4 12 8 34
10 Rasmus Larsson Bredareds IF 7 15 7 29
10 Benjamin Reul OK Orinto 15 7 7 29
12 Einar Sörqvist Markbygdens OK 12 9 8 29
13 Tim Andersson OK Tranan 5 18 23
14 Axel Eckhardt Markbygdens OK 12 9 21
15 Elias Petersson IK Ymer 12 12
16 Erik Billström OK Orinto 10 10
17 Emanuel Zitka Ulricehamns OK 6 6

D16

Plac Namn Klubb
15/4
6/5
10/5
20/5
27/5
18/8
8/9
9/9
23/9
9/11
Totalt
1 Alma Hjertberg Hestra IF 25 25 25 25 25 (18) 25 150
2 Emely Weihart Hestra IF 21 18 21 21 21 21 123
3 Sofia Elverlind OK Tranan 15 18 18 18 18 87
4 Lisa Åkesson Markbygdens OK 25 25 50
5 Astrid Eriksson Ulricehamns OK 9 25 15 49
6 Erika Åkesson Markbygdens OK 21 21 42
7 Emma Westberg Hestra IF 15 10 25
8 Emilia Österlund IK Ymer 15 15
9 Elsa Ek Markbygdens OK 12 12

H16

Plac Namn Klubb
15/4
6/5
10/5
20/5
27/5
18/8
8/9
9/9
23/9
9/11
Totalt
1 Adam Skoglund Ulricehamns OK 21 21 18 21 25 25 (18) 131
2 Erik Ingemarsson Hestra IF 25 21 25 25 96
2 Gustav Ohlin OK Tranan 25 25 25 21 96
4 Gustav Bohman OK Orinto 12 12 15 18 18 12 87
5 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 15 21 25 15 10 86
6 Anton Blomqvist Markbygdens OK 10 18 21 21 70
7 Lukas Gustafsson IK Ymer 18 21 12 51
8 Albin Genberg Ulricehamns OK 9 18 9 36
9 Olle Elfström OK Orinto 15 15 30
10 Curt Norgren Gällstadbygdens SOK 18 18

Deltävlingar

Datum Namn Arrangör Gren
2018-04-15 Traneträffen OK Tranan medel
2018-05-06 Ulricehamns OK Ulricehamns OK medel
2018-05-10 Orintos vårtävling, medel OK Orinto medel
2018-05-20 DM, sprint, Västergötland Skene Sim o IS sprint
2018-05-27 Gällstads sprint Gällstadbygdens SOK sprint
2018-08-18 RSK-träffen Rydboholms SK medel
2018-09-08 Bredareds höstmedel Bredareds IF medel
2018-09-09 Hjortsöndan OK Skogshjortarna lång
2018-09-23 DM, lång, Västergötland OK Mark, Skene Sim o IS lång
2018-11-09 O-event, dag 1, Sprint by Night Borås GIF sprint

Annonser