Swedish Orienteering Federation

Event calendar

Date Event Organiser Regions
Cmp
D
Cl
F
ED
T
ED
w 52Sun 1/1
w 1Mon 2/1
Tue 3/1
Wed 4/1
Thu 5/1
Fri 6/1
Sat 7/1
Sun 8/1
w 2Mon 9/1
Tue 10/1
Wed 11/1
Thu 12/1
Fri 13/1
Sat 14/1
Sun 15/1
w 3Mon 16/1
Tue 17/1
Wed 18/1
Thu 19/1
Fri 20/1
Sat 21/1
Sun 22/1
w 4Mon 23/1
Tue 24/1
Wed 25/1
Thu 26/1
Fri 27/1
Sat 28/1KåreträffenKorsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna0
S
natM
Sun 29/1KorsnästräffenKorsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna0
S
natL
w 5Mon 30/1
Tue 31/1
Wed 1/2
Thu 2/2
Fri 3/2
Sat 4/2HJS Vansbro OK:s nationella, långdistansHJS-Vansbro OKDalarna3
S
natL
Sun 5/2HJS Vansbro OKs nationella, medeldistansHJS-Vansbro OKDalarna-
S
natM
w 6Mon 6/2
Tue 7/2
Wed 8/2
Thu 9/2
Fri 10/2
Sat 11/2Säterträffen SprintSäterbygdens OKDalarna54
S
natS
Sun 12/2Säterträffen MedelSäterbygdens OKDalarna62
S
natM
w 7Mon 13/2
Tue 14/2
Wed 15/2
Thu 16/2
Fri 17/2
Sat 18/2
Sun 19/2
w 8Mon 20/2
Tue 21/2
Wed 22/2
Thu 23/2
Fri 24/2
Sat 25/2
Sun 26/2
w 9Mon 27/2
Tue 28/2
Wed 29/2
Thu 1/3
Fri 2/3
Sat 3/3
Sun 4/3
w 10Mon 5/3
Tue 6/3
Wed 7/3
Thu 8/3
Fri 9/3
Sat 10/3KvarnsvedsträffenKvarnsvedens GOIF OKDalarna6
S
natM
Sun 11/3DM Lång DalarnaKvarnsvedens GOIF OKDalarna5
S
champsL
w 11Mon 12/3
Tue 13/3
Wed 14/3
Thu 15/3
Fri 16/3
Sat 17/3
Sun 18/3
w 12Mon 19/3
Tue 20/3
Wed 21/3
Thu 22/3
Fri 23/3
Sat 24/3
Sun 25/3
w 13Mon 26/3
Tue 27/3
Wed 28/3
Thu 29/3
Fri 30/3
Sat 31/3
Sun 1/4
w 14Mon 2/4
Tue 3/4
Wed 4/4
Thu 5/4
Fri 6/4
Sat 7/4
Sun 8/4
w 15Mon 9/4
Tue 10/4
Wed 11/4
Thu 12/4
Fri 13/4
Sat 14/4
Sun 15/4
w 16Mon 16/4
Tue 17/4
Wed 18/4
Thu 19/4
Fri 20/4
Sat 21/4
Sun 22/4
w 17Mon 23/4
Tue 24/4
Wed 25/4
Thu 26/4
Fri 27/4
Sat 28/4Liljansberg, medeldistansDalaportens OLDalarna582
natMResults
Sun 29/4Liljansberg, långdistansDalaportens OLDalarna429
natLResults
w 18Mon 30/4
Tue 1/5
Wed 2/5
Thu 3/5
Fri 4/5
Sat 5/5
Sun 6/5
w 19Mon 7/5
Tue 8/5
Wed 9/5
Thu 10/5
Fri 11/5
Sat 12/5Tunadubbeln, etapp 1, sprintStora Tuna OKDalarna496
natSResults
Tunadubbeln, etapp 2, medelStora Tuna OKDalarna548
natMResults
Sun 13/5Kvarnsveden MTBO 2012Kvarnsvedens GOIF OKDalarna85
M
natMResults
w 20Mon 14/5
Tue 15/5
Wed 16/5JVM-test, sprintSäterbygdens OKDalarna200
natSResults
Thu 17/5EOC JVM test långIFK Mora OK
OK Kåre
Dalarna230
natL
EOC Tour, public race 1 o JVM-testIFK Mora OK
OK Kåre
Dalarna0
natLResults
Fri 18/5EOC Tour, public race 2 o JVM-testIFK Mora OK
OK Kåre
Dalarna0
natMResults
EOC JVM test medelIFK Mora OK
OK Kåre
Dalarna237
natM
Sat 19/5EOC Tour, public race 3IFK Mora OK
OK Kåre
Dalarna0
natMResults
ETOC, publiktävlingHJS-Vansbro OK
OK Kåre
Dalarna37
T
natL
Sun 20/5EOC Tour, public race 4IFK Mora OK
OK Kåre
Dalarna0
natLResults
ETOC, publiktävlingHJS-Vansbro OK
OK Kåre
Dalarna37
T
natL
w 21Mon 21/5
Tue 22/5
Wed 23/5
Thu 24/5
Fri 25/5
Sat 26/5
Sun 27/5
w 22Mon 28/5
Tue 29/5
Wed 30/5
Thu 31/5
Fri 1/6
Sat 2/6
Sun 3/6
w 23Mon 4/6
Tue 5/6
Wed 6/6
Thu 7/6
Fri 8/6
Sat 9/6
Sun 10/6
w 24Mon 11/6
Tue 12/6
Wed 13/6
Thu 14/6
Fri 15/6
Sat 16/6
Sun 17/6
w 25Mon 18/6
Tue 19/6
Wed 20/6
Thu 21/6
Fri 22/6
Sat 23/6
Sun 24/6Idre FjällOLIdrefjällens OKDalarna305
natLResults
w 26Mon 25/6FjällsprintenIdrefjällens OKDalarna293
natSResults
Tue 26/6Idre 3-dagars, etapp 1Idrefjällens OKDalarna0
natLResults
Wed 27/6Idre 3-dagars, etapp 2Idrefjällens OKDalarna0
natMResults
Thu 28/6Idre 3-dagars, etapp 3Idrefjällens OKDalarna0
natLResults
Fri 29/63+3 i Sälen, sprintdistansMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna1092
natSResults
PreO 3+3 i SälenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna0
T
natRL
Sat 30/63+3 i Sälen, långdistansMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna1293
natLResults
PreO 3+3 i SälenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna66
T
natL
Sun 1/73+3 i Sälen, medeldistansMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna1292
natMResults
PreO 3+3 i SälenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna61
T
natL
w 27Mon 2/7
Tue 3/7
Wed 4/7
Thu 5/7
Fri 6/7
Sat 7/7
Sun 8/7
w 28Mon 9/7
Tue 10/7
Wed 11/7
Thu 12/7
Fri 13/7
Sat 14/7
Sun 15/7
w 29Mon 16/7
Tue 17/7
Wed 18/7
Thu 19/7
Fri 20/7
Sat 21/7
Sun 22/7
w 30Mon 23/7
Tue 24/7
Wed 25/7
Thu 26/7
Fri 27/7
Sat 28/7
Sun 29/7
w 31Mon 30/7
Tue 31/7
Wed 1/8
Thu 2/8
Fri 3/8
Sat 4/8
Sun 5/8
w 32Mon 6/8
Tue 7/8
Wed 8/8
Thu 9/8
Fri 10/8
Sat 11/8
Sun 12/8FäbodloppetDomnarvets GOIFDalarna0
natM
w 33Mon 13/8
Tue 14/8PreO DM öppet DalarnaStora Tuna OKDalarna33
T
champsL
Wed 15/8
Thu 16/8
Fri 17/8
Sat 18/8GrangärdeträffenGrangärde OKDalarna295
natMResults
Sun 19/8GrangärdeträffenGrangärde OKDalarna273
natLResults
w 34Mon 20/8
Tue 21/8
Wed 22/8
Thu 23/8
Fri 24/8
Sat 25/8TrampenLudvika OKDalarna249
natMResults
Sun 26/8BjursåsluffenBjursås OKDalarna419
natLResults
w 35Mon 27/8
Tue 28/8
Wed 29/8
Thu 30/8
Fri 31/8
Sat 1/9DM Medel DalarnaSmedjebackens OKDalarna527
champsMResults
Sun 2/9DM Lång DalarnaLeksands OKDalarna496
champsLResults
w 36Mon 3/9
Tue 4/9
Wed 5/9
Thu 6/9
Fri 7/9
Sat 8/9DM Natt DalarnaDalaportens OLDalarna144
champsLNResults
DM Sprint DalarnaDalaportens OLDalarna264
champsSResults
Sun 9/9DM Stafett DalarnaOK MalmiaDalarna128
champsRLResults
w 37Mon 10/9
Tue 11/9
Wed 12/9
Thu 13/9
Fri 14/9
Sat 15/9Avestapropagandan, medeldistansAvesta OKDalarna427
natMResults
Sun 16/9Avestapropagandan, långdistansAvesta OKDalarna260
natLResults
w 38Mon 17/9
Tue 18/9
Wed 19/9
Thu 20/9
Fri 21/9
Sat 22/9
Sun 23/9
w 39Mon 24/9
Tue 25/9
Wed 26/9
Thu 27/9
Fri 28/9
Sat 29/9ÄlgdrevetHJS-Vansbro OKDalarna636
natLResults
SM UltralångHJS-Vansbro OK
Svenska Orienteringsförbundet
Dalarna252
champsUResults
Sun 30/9ÄlgdrevetHJS-Vansbro OKDalarna672
natMResults
w 40Mon 1/10
Tue 2/10
Wed 3/10
Thu 4/10
Fri 5/10
Sat 6/10
Sun 7/10
w 41Mon 8/10
Tue 9/10
Wed 10/10
Thu 11/10
Fri 12/10
Sat 13/10Dala-Dubbeln, stafettKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna-
natRL
Öppna klasser DD Lördag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna0
natLResults
Sun 14/10Dala-Dubbeln, patrullKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna-
natU
Öppna klasser DD SöndagKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna0
natLResults
w 42Mon 15/10
Tue 16/10
Wed 17/10
Thu 18/10
Fri 19/10
Sat 20/10
Sun 21/10
w 43Mon 22/10
Tue 23/10
Wed 24/10
Thu 25/10
Fri 26/10
Sat 27/10
Sun 28/10
w 44Mon 29/10
Tue 30/10
Wed 31/10
Thu 1/11
Fri 2/11
Sat 3/11
Sun 4/11
w 45Mon 5/11
Tue 6/11
Wed 7/11
Thu 8/11
Fri 9/11
Sat 10/11
Sun 11/11
w 46Mon 12/11
Tue 13/11
Wed 14/11
Thu 15/11
Fri 16/11
Sat 17/11
Sun 18/11
w 47Mon 19/11
Tue 20/11
Wed 21/11
Thu 22/11
Fri 23/11
Sat 24/11
Sun 25/11
w 48Mon 26/11
Tue 27/11
Wed 28/11
Thu 29/11
Fri 30/11
Sat 1/12
Sun 2/12
w 49Mon 3/12
Tue 4/12
Wed 5/12
Thu 6/12
Fri 7/12
Sat 8/12
Sun 9/12
w 50Mon 10/12
Tue 11/12
Wed 12/12
Thu 13/12
Fri 14/12Ski-O Tour dag 2, Orsa Grönklitt, sprintstafett nattDalarnas OF
Ski-O Tour Club
Dalarna23
S
natRSN
Sat 15/12
Sun 16/12
w 51Mon 17/12
Tue 18/12
Wed 19/12
Thu 20/12
Fri 21/12
Sat 22/12
Sun 23/12
w 52Mon 24/12
Tue 25/12
Wed 26/12
Thu 27/12
Fri 28/12
Sat 29/12
Sun 30/12
w 1Mon 31/12
Tue 1/1

Advertisements

Bagheera