Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tis 1/1Nyårs-OLTormestorps IFSkåne0
natLResultat
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1DM Medel HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsingland0
S
mästMResultat
sön 6/1DM Lång HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsingland0
S
mästLResultat
Skigo Cup 3I 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbottens Orienteringsförbund0
S
distSResultat
JH Skid-O-Cup 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen0
S
distLResultat
Skigo Cup 4I 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbottens Orienteringsförbund0
S
distMNResultat
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1Mila Stockholm By Night E3Solna OKStockholm0
distLNResultat
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1OBS-tävling för juniorer, långLångvikens OK
Skellefteå OK
Västerbotten0
S
natLResultat
JH Skid-O-Cup 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen0
S
distMResultat
sön 13/1OBS-tävling för juniorer, sprintLångvikens OK
Skellefteå OK
Västerbotten99
S
natSResultat
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1JH Skid-O-Cup 3Östersunds OKJämtland-Härjedalen0
S
distMResultat
Säterträffen Sprint, OBS-tävlingSäterbygdens OKDalarna94
S
natSResultat
sön 20/1Säterträffen Medel, OBS-tävling, WRESäterbygdens OKDalarna126
S
natMResultat
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1
fre 25/1
lör 26/1Jaktstarts-SM , jaktstarts-SM Sprintprolog Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna66
S
mästSResultat
sön 27/1Jaktstarts-SM , jaktstarts-SM Final Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna65
S
mästSResultat
Haninge skidorienteringHaninge SOKStockholm0
S
distMResultat
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2Norrlandsmästerskap, långdistansLjusdals OKHälsingland42
S
mästLResultat
Skigo Cup 5OK RenenNorrbottens Orienteringsförbund0
S
natM
Svealandsmästerskap, medeldistansNorbergs OKVästmanland123
S
mästMResultat
sön 3/2Norrlandsmästerskap, medeldistansLjusdals OKHälsingland43
S
mästMResultat
Skigo Cup 6OK RenenNorrbottens Orienteringsförbund0
S
natL
Svealandsmästerskap, långdistansNorbergs OKVästmanland116
S
mästLResultat
DM Stockholm LångTullinge SKStockholm0
S
mästLResultat
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2Sprint DM Norrbotten + Skigo Cup 7Övertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund56
S
mästS
IFK Mora skid-OIFK Mora OKDalarna0
S
natMResultat
ParsprintÖvertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund35
S
distLS
sön 10/2IFK Mora skid-OIFK Mora OKDalarna36
S
natLResultat
Skigo Cup 8Övertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund56
S
distM
JH Skid-O-Cup 4Östersunds OKJämtland-Härjedalen0
S
distMResultat
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2Stockholm Mila By Night E4Stockholms OFStockholm0
distLNResultat
tor 14/2
fre 15/2
lör 16/2JH Skid-O-Cup 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen0
S
distLResultat
sön 17/2DM Medel UpplandSigtuna OKUppland29
S
mästMResultat
DM Lång ÅngermanlandHärnösands OKÅngermanland30
S
mästLResultat
v 8mån 18/2
tis 19/2DM Natt Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen0
S
mästMNResultat
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2SM, JSM, USM samt Veteran-RMSkogslöparnaÅngermanland0
S
mästLResultat
sön 24/2SM, JSM, USM samt Veteran-RMSkogslöparnaÅngermanland0
S
mästSResultat
Ski-TrailSkogslöparnaÅngermanland0
S
distMResultat
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2
tor 28/2
fre 1/3Pan-Våren, nattOK Pan-KristianstadSkåne537
natLNResultat
lör 2/3Pan-Våren, medeldistansOK Pan-KristianstadSkåne900
natMResultat
sön 3/3Pan-Våren, långdistansOK Pan-KristianstadSkåne790
natLResultat
Skigo Cup 11Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund91
S
distMResultat
Skigo Cup 12Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund83
S
distSResultat
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3Mila Stockholm By Night, finalSkarpnäcks OLStockholm0
distLNResultat
tor 7/3
fre 8/3KattegattnattLaholms IF OKHalland414
natLNResultat
Viking Memorial - The NightmareVästerås SOKVästmanland60
distMNResultat
lör 9/3DM Medel Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen0
S
mästMResultat
DM Medel Norrbotten + Skigo Cup, finalÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund75
S
mästMResultat
Hallandspremiären, medeldistansHalmstad OKHalland810
natMResultat
Viking Memorial - The HellVästerås SOKVästmanland67
distLResultat
Viking Memorial - The TimechaseVästerås SOKVästmanland59
distMStarttider
DM Lång DalarnaIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna72
S
mästLResultat
sön 10/3DM Lång Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen0
S
mästLResultat
DM Lång Norrbotten + Skigo Cup, finalÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund79
S
mästLResultat
Hallandspremiären, långdistansOK LindénaHalland726
natLResultat
DM Medel masstart - Dalarna IK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna44
S
mästMResultat
Viking Memorial - The HuntVästerås SOKVästmanland56
distUResultat
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3
tor 14/3
fre 15/310MILAtestet, nattAttunda OKStockholm38
distLN
lör 16/3SM MedeldistansOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund0
S
mästMResultat
SM Medeldistans, publiktävling (lång)OK RenenNorrbottens Orienteringsförbund0
S
distLResultat
Hjärnarps GH OL, medeldistansHjärnarps OLSkåne99
natM
SkatåsstafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborg0
natSLResultat
Skatåsstafetten, öppna motionsklasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg0
distLResultat
sön 17/310MILAtestet, dagAttunda OKStockholm34
distL
SM StafettOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund0
S
mästSLResultat
SM Stafett, publiktävling (medel)OK RenenNorrbottens Orienteringsförbund0
S
distMResultat
Hjärnarps GH OL, långdistansHjärnarps OLSkåne111
natL
DelsjömedelnIFK Göteborg OrienteringGöteborg515
natMResultat
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland59
natLN
DM Natt GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborg0
mästLNResultat
lör 23/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland382
natL
IS KullenIS KullenSkåne56
natL
OK Grips LångsprintOK GripSödermanland0
distLResultat
Vårracet, medeldistansOK OrionBlekinge303
natM
sön 24/3Frosta OKFrosta OKSkåne308
natLResultat
MåsenstafettenOK MåsenSödermanland33
natSL
LaxträffenFalkenbergs OKHalland187
natL
Vårracet, långdistansOK OrionBlekinge242
natL
Kvillebyns klassiska (WRE)Kvillebyns SKBohuslän-Dal379
natLResultat
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3
tor 28/3Sydsvenska 7-mannakavlen och 4-damkavlenOK Vilse 87Blekinge0
natSLKResultat
Öppet Roslagsmästerskap i nattorienteringVallentuna-Össeby OLUppland99
distLNResultat
Häxjakten Five-O 1IK GandvikVästergötland263
natLN
fre 29/3Sydsvenska 7-mannakavlen och 4-damkavlenOK Vilse 87Blekinge0
natSLKResultat
Friskus LångfredagFK Friskus-VarbergHalland511
natMResultat
Kjula IFKjula IFSödermanland636
natMResultat
Kortfredan Five-O 2IK GandvikVästergötland503
natSResultat
lör 30/3NackheträffenOK NackheHalland367
natMResultat
Kompassen/ÖrkelljungaOK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne385
natLResultat
Påskdrevet med UltimateklasserOK SkogsfalkenBlekinge410
natMResultat
Öjetrampen Five-O 3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland1199
natLResultat
sön 31/3Örkelljunga/KompassenOK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne268
natMResultat
ÄrlaträffenÄrla IFSödermanland576
natMResultat
Bohuslunken Five-O 4Uddevalla OKBohuslän-Dal611
natMResultat
v 14mån 1/4Vikingaträffen Five-O 5Trollhättans SOKVästergötland776
natMResultat
Ringsjö OKRingsjö OKSkåne527
natLResultat
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland624
natLResultat
SOK Anebys vårloppSOK AnebySmåland56
distL
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4
fre 5/4SvartnattaVingåkers OKSödermanland0
natSLN
Hjortnatta med Långa nattenOK SkogshjortarnaVästergötland319
natLNResultat
PreO nattOK Pan-KristianstadSkåne76
P
natLN
lör 6/4Herkules SkogsdådFK HerkulesGöteborg890
natMResultat
OK Tor Ungdomstävling + TorfejdenOK TorSödermanland72
natL
Vårracet, medeldistansOK OrionBlekinge233
natMResultat
Silva/RävetoftaOK Silva
Rävetofta OK
Skåne301
natLResultat
PreOOK Pan-KristianstadSkåne100
P
natL
Kolmårdsdubbeln MedeldistansOK KolmårdenÖstergötland399
natM
sön 7/4LånguvenIK UvenGöteborg971
natLResultat
Vårracet, långdistansOK OrionBlekinge0
natLResultat
KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland146
natSL
KlubbkampenIstrums SKVästergötland0
distLResultat
Nybro OK, långdistansNybro OKSmåland44
natL
PreOOK Tuvan
Ringsjö OK
Skåne103
P
natL
Rävetofta/SilvaOK Silva
Rävetofta OK
Skåne290
natLResultat
SkärgårdsmedelnWaxholms OKStockholm770
natMResultat
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4BauernattaJönköpings OKSmåland31
natLN
tor 11/4
fre 12/4DM Natt ÖstergötlandBoxholms OKÖstergötland214
mästLNResultat
GrymnattaVäsby OKStockholm480
natLNResultat
NattinattaGotlands Bro OKGotland70
distLNResultat
lör 13/4KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland121
natL
Lunds OK, medeldistansLunds OKSkåne228
natMResultat
Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland811
natMResultat
OK Grips Långsprint nr 2OK GripSödermanland0
distLResultat
Växjö OKVäxjö OKSmåland589
natMResultat
Arosträffen, medeldistansVästerås SOKVästmanland24
natM
LännasprintenLänna IFUppland199
natM
sön 14/4Arosträffen, långdistansVästerås SOKVästmanland25
natL
BrorusetGotlands Bro OKGotland131
distMResultat
Lunds OK, långdistansLunds OKSkåne483
natLResultat
RånässtafettenRånäs OKUppland160
natSL
SM UltralångGöteborgs OF
OK Landehof
Sjövalla FK
Göteborg0
mästUResultat
SM Ultralång, publiktävlingGöteborgs OF
OK Landehof
Sjövalla FK
Göteborg743
natMResultat
U-H KampenOK MotalaÖstergötland324
natL
IFK Lidingös medeldistansIFK Lidingö SOKStockholm0
natMResultat
Oskarströms OKOskarströms OKHalland232
natMResultat
Per & Kersti CupOK StigenSmåland268
natMResultat
v 16mån 15/4
tis 16/4
ons 17/4
tor 18/4SM NattGöteborgs OF
Lerums SOK
Sävedalens AIK
Göteborg426
mästLNResultat
fre 19/4
lör 20/4EnenracetOK EnenUppland954
natMResultat
Hellas långdistansHellas OrienteringStockholm123
natL
Mälarmårdsdubbeln, medeldistansKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland16
natM
Torsödubbeln, medeldistansMariestads FK
OK Amne
Västergötland324
natMResultat
OK TorfinnOK TorfinnSkåne416
natMResultat
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal263
natLResultat
BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland453
natMResultat
Vårdubbel, långdistans VTSCEksjö SOKSmåland178
natL
SM Sprint, kvalGöteborg-Majorna OK
Göteborgs OF
Tolereds Allmänna IK
Utby IK
Göteborg0
mästSResultat
sön 21/4Gällstad MediumGällstadbygdens SOKVästergötland544
natMResultat
Hellas medeldistansHellas OrienteringStockholm106
natM
IFK Linköpings OSIFK Linköpings OSÖstergötland136
natL
Mälarmårdsdubbeln, långdistansKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland16
natL
SilverjaktenOK Norden
Sala OK
Västmanland93
natL
Torsödubbeln, långdistansMariestads FK
OK Amne
Västergötland282
natLResultat
Vårdubbel, medeldistansEksjö SOKSmåland118
natM
SM Sprint, finalGöteborg-Majorna OK
Göteborgs OF
Tolereds Allmänna IK
Utby IK
Göteborg592
mästSResultat
SM Sprint, publiktävlingGöteborg-Majorna OK
Göteborgs OF
Tolereds Allmänna IK
Utby IK
Göteborg333
natSResultat
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland401
natLResultat
OK TorfinnOK TorfinnSkåne443
natLResultat
Öppna AvestamästerskapenAvesta OKDalarna0
distLResultat
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland0
natLResultat
v 17mån 22/4
tis 23/4
ons 24/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm194
distSLK
BauernattaJönköpings OKSmåland120
natMNResultat
tor 25/4
fre 26/4Öppna Falumästerskapet nattGrycksbo IF OKDalarna20
distLNResultat
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland155
natSLK
Uppsala Möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland252
natLNResultat
lör 27/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland155
natSLK
Häringedubbeln, medeldistansOK Ravinen
Skogsluffarnas OK
Stockholm74
natM
KalmarträffenKalmar OKSmåland200
natLResultat
Silva League med nationell långdistansTibro OKVästergötland0
natLResultat
OK GyngeOK GyngeSkåne0
natMResultat
HallstaträffenHallstahammars OKVästmanland328
natMResultat
Uppsala Möte, medeldistansOK LinnéUppland843
natMResultat
Rigordubbeln, medeldistansIF RigorHalland353
natMResultat
Sydsvenska mästerskapenIF RigorHalland159
mästLResultat
sön 28/4Häringedubbeln, långdistansOK RavinenStockholm0
natLResultat
MunkträffenOK SkogsmunkenBohuslän-Dal0
natM
Torsås OKTorsås OKSmåland263
natLResultat
Sydsvenska mästerskapen, stafettIF RigorHalland32
mästSLResultat
BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland397
natLResultat
FK GöingarnaFK GöingarnaSkåne309
natLResultat
Rigordubbeln, långdistansIF RigorHalland420
natLResultat
Silva League med nationell medeldistansTibro OKVästergötland0
natMResultat
Uppsala Möte, långdistansIF ThorUppland885
natLResultat
SuderträffenIF Hansa-HoburgGotland115
distMResultat
MölnbackaträffenSK ÖrnenVärmland151
distMResultat
Gammelstads IF Sprint Cup 1Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund0
distSResultat
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5NOKs NationellaFagersta OK
Norbergs OK
Västmanland586
natMResultat
StigsökarträffenStigsökarnaBohuslän-Dal9
natM
KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland416
natLResultat
Möt våren i JärpåsLidköpings VSKVästergötland468
natLResultat
Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland744
natLResultat
Järla Orientering, långdistansJärla OrienteringStockholm0
natLResultat
PropagandanOK TyrVärmland309
natMResultat
VårspringetLinköpings OKÖstergötland0
natMResultat
RSK-träffenRydboholms SKVästergötland506
natMResultat
tor 2/5Gammelstads IF Sprint Cup 2 Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund0
distSResultat
fre 3/510MILA, öppna motionsklasserAttunda OK
Solna OK
Stockholm0
distLResultat
lör 4/510MILA, öppna motionsklasserAttunda OK
Solna OK
Stockholm0
distLResultat
TiomilaAttunda OKStockholm999
natSLKResultat
SOK Anebys vårtävlingSOK AnebySmåland0
distLResultat
sön 5/5TiomilaAttunda OKStockholm999
natSLKResultat
10MILA-kortenAttunda OK
Järfälla OK
Stockholm264
natMResultat
GränsfejdenMarkaryds FKSmåland0
natLResultat
IK Ymers vårtävlingIK YmerVästergötland443
natMResultat
PreOSurahammars SOKVästmanland0
P
natL
TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland0
natLResultat
VeteranträffenÖsterfärnebo IFGästrikland262
natLResultat
v 19mån 6/5
tis 7/5DM Sprint StockholmSundbybergs IKStockholm800
mästSResultat
LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland524
natMResultat
Skaraborgsmästerskap stafettOK KlyftamoVästergötland48
distSLResultat
Gammelstads IF Sprint Cup 3Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund143
distSResultat
ons 8/5
tor 9/5Hammarslaget LångOK HammarenGästrikland401
natLResultat
Kexholms SKKexholms SKSmåland0
natL
OK Gränsens Hökensåsrace, medeldistansOK GränsenSmåland743
natMResultat
Närkekvartetten dag 1OK TisarenÖrebro Län1688
natMResultat
JösseorienteringenOK JösseVärmland192
natMResultat
Roslagshelg, långdistansOK RoslagenUppland485
natLResultat
Silva LeagueOK TisarenÖrebro Län608
natSResultat
fre 10/5Hammarslaget SprintOK HammarenGästrikland150
natSResultat
OK Gränsens Hökensåsrace, långdistansOK GränsenSmåland396
natLResultat
Närkekvartetten dag 2OK TisarenÖrebro Län1707
natLResultat
Roslagshelg, medeldistansOK RoslagenUppland402
natMResultat
PreO i VästOK FlundrehofVästergötland103
P
natL
Skånsk FjällorienteringAndrarums IFSkåne158
distSResultat
lör 11/5Gävleloppet, medeldistansGävle OKGästrikland251
natMResultat
PreO i VästVänersborgs SKVästergötland105
P
natL
Skånsk FjällorienteringAndrarums IFSkåne216
distLResultat
Silva League och Närkekvartetten dag 3Hagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län2921
natMResultat
StigsökarträffenStigsökarnaBohuslän-Dal116
natMResultat
sön 12/5NipstigenOK NipanÅngermanland153
natMResultat
PreO i VästTidaholm SOK SisuVästergötland82
P
natL
VårträffenVisborgs OKGotland112
distLResultat
ÅrsundarundanÅrsunda IFGästrikland461
natMResultat
Silva League och Närkekvartetten dag 4Hagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län2639
natLResultat
Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland601
natMResultat
Ändå NågotÅmåls OKBohuslän-Dal194
natMResultat
v 20mån 13/5
tis 14/5Ungdomsserien, krets 2 söderSkarpnäcks OLStockholm0
distLResultat
Ungdomsserien, krets 1 norrWaxholms OKStockholm152
distLResultat
Ungdomsserien, krets 2 norrSolna OK
Waxholms OK
Stockholm134
distLResultat
Ungdomsserien, krets 3 söderSnättringe SKStockholm242
distLResultat
ons 15/5Centrum TeamsprintCentrum OKStockholm0
distSLResultat
tor 16/5
fre 17/5Tour de Medelpad, etapp 1Njurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
VK Uvarna
Medelpad449
natMResultat
lör 18/5Tour de Medelpad, etapp 2 och Silva LeagueNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
VK Uvarna
Medelpad1093
natMResultat
Almbyträffen, medeldistansAlmby IK
Garphyttans IF
OK Alferna
Örebro Län504
natMResultat
DolkampenDalaportens OLDalarna644
natMResultat
Eksjö SOK MTB-O MedelEksjö SOKSmåland102
M
natMResultat
sön 19/5Tour de Medelpad, etapp 3 och Silva League, finalNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
VK Uvarna
Medelpad1029
natLResultat
LundasprintenLunds OKSkåne203
natSResultat
SätilasprintenOK RävenVästergötland121
distSResultat
Almbyträffen, långdistansAlmby IK
Garphyttans IF
OK Alferna
Örebro Län412
natLResultat
DolkampenDalaportens OLDalarna468
natLResultat
Eksjö SOK MTB-O Svenska Cupen Eksjö SOKSmåland75
M
natSResultat
VikingträffenIK Vikings OKVärmland244
natMResultat
v 21mån 20/5
tis 21/5Östergötlands sprintcupLinköpings OKÖstergötland0
distSResultat
ons 22/5Stockholm City Cup 1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm721
natSResultat
tor 23/5Ungdomsserien, krets 1 söderOK Älvsjö-ÖrbyStockholm203
distLResultat
Ungdomsserien, krets 2 norrBromma-Vällingby SOKStockholm160
distLResultat
Ungdomsserien, krets 2 söderOK RavinenStockholm0
distLResultat
Ungdomsserien, krets 1 norrTäby OKStockholm0
distLResultat
Ungdomsserien, krets 3 söderIFK EnskedeStockholm229
distLResultat
fre 24/5PreO nattOK LinnéUppland54
P
natLN
DM Sprint Dalarna och TigersprintenIFK Mora OKDalarna683
mästSResultat
lör 25/55-mannaAskersunds OK
Örebro Läns OF
Örebro Län41
distSM
PreO Länna IFUppland67
P
natM
PreO TempO OK RodhenUppland56
P
natS
Värend GN, sprintVärend GN OLSmåland472
mästSResultat
Värend GN, sprintstafettVärend GN OLSmåland152
mästSS
ÄIvsby IF OK, medeldistansÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund123
distMResultat
Söders MTB-O-vårSöders-TyresöStockholm0
M
distMResultat
TigermedelnIFK Mora OKDalarna1013
natMResultat
OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland394
distMResultat
Umeträffen, medeldistansIFK UmeåVästerbotten210
natMResultat
UngdomstrolletIF Hansa-HoburgGotland54
natLResultat
sön 26/5DM Sprint BlekingeRonneby OKBlekinge149
mästSResultat
DM Sprint HallandHalmstad OKHalland221
mästSResultat
Södertälje MTBOSödertälje-Nykvarn OFSödermanland78
M
natMResultat
Älvsby IF OK, långdistansÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund118
distLResultat
Hälleforsdubbeln fmHällefors OKÖrebro Län6
natM
PreO i RoslagenOK RoslagenUppland63
P
natL
TigerlångenIFK Mora OKDalarna897
natLResultat
Umeträffen, långdistansIFK UmeåVästerbotten169
natLResultat
MössebergssprintenFalköpings AIK OKVästergötland190
distS
Peking-DuonMatteus SIÖstergötland0
distSMResultat
SAIS-trampenStångenäs AISBohuslän-Dal46
distMResultat
Hälleforsdubbeln emHällefors OKÖrebro Län6
natM
v 22mån 27/5
tis 28/5Östergötlands sprintcupOK DenselnÖstergötland189
distSResultat
DM Sprint SödermanlandKatrineholms OKSödermanland237
mästSResultat
ons 29/5Stockholm City Cup 2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm677
natSResultat
tor 30/5DM Sprint UpplandIdrottsföreningen OLGY UppsalaUppland403
mästSResultat
fre 31/5PreO i VästKungälvs OKGöteborg-
natLM
SommarlägersprintenJärfälla OKStockholm314
distSResultat
lör 1/6Bergnäsets AIK, medeldistansBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund164
distMResultat
Rehns NationellaRehns BK
Söderhamns OK
Hälsingland312
natMResultat
PreO Öppet DM SkåneHelsingborgs SOKSkåne28
P
mästLResultat
DM Sprint SkåneHelsingborgs SOKSkåne0
mästSResultat
sön 2/6Bergnäsets AIK, långdistansBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund156
distLResultat
SommarlägerstafettenJärfälla OKStockholm77
distSMResultat
Edetdubbeln, etapp 1OK GipenBohuslän-Dal312
natSResultat
Edetdubbeln, etapp 2OK GipenBohuslän-Dal313
natSResultat
FaxeträffenRehns BK
Söderhamns OK
Hälsingland263
natLResultat
Skogslöparnas NordiskaSkogslöparnaÅngermanland0
natLResultat
v 23mån 3/6
tis 4/6DM Sprint ÖstergötlandTjalve OrienteringsklubbÖstergötland404
mästSResultat
Scania SprintstafettSödertälje-Nykvarn OFSödermanland9
distSS
ons 5/6EkillasprintenSigtuna OKUppland0
natSS
DM Sprint GöteborgGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg388
mästSResultat
tor 6/6DM Sprint VärmlandFilipstads OKVärmland230
mästSResultat
Skaraborgsmästerskap SprintHjobygdens OKVästergötland219
distSResultat
LämmeltågetNässjö OKSmåland57
distSSResultat
DM Medel ÅngermanlandHusums IF OKÅngermanland149
mästMResultat
ÖSA-träffen, dag 1Alfta-Ösa OKHälsingland0
natLResultat
fre 7/6PreO Hälsingehelg Prolog kväll Rehns BKHälsingland13
P
natL
SM MTBO SprintdistansKvarnsvedens GOIF OKDalarna165
M
mästSResultat
Västerbottens 3-dagarsRobertsfors IKVästerbotten241
natMResultat
ÖSA-träffen, dag 2, sprintAlfta-Ösa OKHälsingland0
natSResultat
lör 8/6Klyftamo sprintdubbel, etapp 1OK KlyftamoVästergötland538
natSResultat
Klyftamo sprintdubbel, etapp 2OK KlyftamoVästergötland548
natSResultat
PreO Öppet DM Rehns BKHälsingland21
P
mästL
SM MTBO MedeldistansKvarnsvedens GOIF OKDalarna200
M
mästMResultat
Sprinthelgen, dag 1, etapp 1OK OrionBlekinge296
natSResultat
Sprinthelgen, dag 1, etapp 2OK OrionBlekinge315
natSResultat
Västerbottens 3-dagarsRobertsfors IKVästerbotten274
natMResultat
ÖSA-träffen, dag 3Alfta-Ösa OKHälsingland0
natMResultat
DM Sprint Jämtland-HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalen0
mästSResultat
sön 9/6SM MTBO LångdistansKvarnsvedens GOIF OKDalarna165
M
mästLResultat
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland0
natSResultat
Sprinthelgen, dag 2OK OrionBlekinge73
natSS
Ungdomsstafett Stefans minneOK EkenÖstergötland12
distSL
Västerbottens 3-dagarsRobertsfors IKVästerbotten261
natLResultat
DM Ultralång Jämtland-HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalen0
mästUResultat
ÖSA-träffen, dag 4Alfta-Ösa OKHälsingland0
natLResultat
v 24mån 10/6
tis 11/6PreO Öppet DM TempOSigtuna OKUppland21
P
mästL
ons 12/6Stockholm City Cup 3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm641
natSResultat
DM Medel MedelpadTimrå SOKMedelpad143
mästMResultat
tor 13/6
fre 14/6Tre Skåningar och en Dansk, e1Helsingborgs SOKSkåne0
natSResultat
lör 15/6Tre Skåningar och en Dansk, e2Helsingborgs SOKSkåne766
natMResultat
Tre Skåningar och en Dansk, e3Helsingborgs SOKSkåne0
natSResultat
PreO DM öppet Bohuslän-Dals, Göteborgs och Västergötlands OFUddevalla OKBohuslän-Dal41
P
mästL
PreO DM Öppet VästmanlandHallstahammars OKVästmanland33
P
mästL
sön 16/6Tre Skåningar och en Dansk, e4Helsingborgs SOKSkåne0
natSResultat
v 25mån 17/6
tis 18/6DM Ultralång GästriklandHälsinglands OF
OK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Hälsingland
Gästrikland
0
mästUResultat
OK Renen med UngdomscupOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund139
distMResultat
ons 19/6BrödkampenOckelbo OKGästrikland98
distLResultat
DM Sprint GotlandSvaide Roma SOKGotland147
mästSResultat
DM Sprint ÅngermanlandSidensjö IKÅngermanland0
mästSResultat
DM Sprint MedelpadSelånger SOKMedelpad123
mästSResultat
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6Mjölby SprintstafettMjölby OKÖstergötland0
distSS
Idre Fjäll-OLIdrefjällens OKDalarna300
natLResultat
v 26mån 24/6Fjällsprinten IdreIdrefjällens OKDalarna254
natSResultat
tis 25/6Idre 3-dagars, etapp 1Idrefjällens OKDalarna482
natLResultat
ons 26/6Idre 3-dagars, etapp 2Idrefjällens OKDalarna473
natMResultat
tor 27/6Idre 3-dagars, etapp 3Idrefjällens OKDalarna467
natLResultat
fre 28/63+3, etapp 1Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna0
natMResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 1Idefjordens SKBohuslän-Dal619
natMResultat
lör 29/63+3, etapp 2Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna0
natLResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 2Idefjordens SKBohuslän-Dal594
natMResultat
Havs-OL, dag 1Stigmännen Karlshamns OKBlekinge842
natLResultat
sön 30/63+3, etapp 3Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna0
natMResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 3Idefjordens SKBohuslän-Dal644
natLResultat
Havs-OL, dag 2Stigmännen Karlshamns OKBlekinge809
natLResultat
Öbacka ChallengeHärnösands OKÅngermanland139
natMResultat
v 27mån 1/7Trekvällars, etapp 1OK RavinenStockholm792
distLResultat
tis 2/7Trekvällars, etapp 2OK RavinenStockholm775
distMResultat
Tjust 2-dagars, dag 1Gamleby OKSmåland730
natLResultat
ons 3/7Trekvällars, etapp 3OK RavinenStockholm802
distLResultat
PreO Öppet DMVallentuna-Össeby OLUppland29
LP
mästL
Tjust 2-dagars, dag 2Gamleby OKSmåland686
natLResultat
Skene SoIS SommarorienteringSkene Sim o ISVästergötland419
distMResultat
tor 4/7MTB-O DM Medel ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanland30
M
mästMResultat
fre 5/7Vålådalens 3-dagars, etapp 1Brunflo IF
Frösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen195
natLResultat
lör 6/7Vålådalens 3-dagars, etapp 2Brunflo IF
Frösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen190
natSResultat
Gotlands 2-dagars, etapp 1Svaide Roma SOKGotland1058
natMResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 1OK Hierne
Åmotfors OK
Värmland433
natMResultat
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland0
natSLKResultat
sön 7/7Vålådalens 3-dagars, etapp 3Brunflo IF
Frösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen186
natUResultat
Gotlands 2-dagars, etapp 2Svaide Roma SOKGotland1109
natLResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 2OK Hierne
Åmotfors OK
Värmland402
natLResultat
v 28mån 8/7
tis 9/7Gotland 3-dagars, etapp 1Visborgs OKGotland1508
natMResultat
ons 10/7Gotland 3-dagars, etapp 2Visborgs OKGotland1439
natMResultat
tor 11/7Gotland 3-dagars, etapp 3Visborgs OKGotland1523
natLResultat
fre 12/7Eskilstuna Weekend, etapp 1IK Standard
Ärla IF
Södermanland1036
natMResultat
Hallands 3-dagars, etapp 1Falkenbergs OK
Hylte OK
IK Trenne Ullared
OK Gläntan Vessigebro
Ätrans IF
Halland2220
natMResultat
lör 13/7Eskilstuna Weekend, etapp 2IK Standard
Ärla IF
Södermanland1109
natLResultat
Hallands 3-dagars, etapp 2Falkenbergs OK
Hylte OK
IK Trenne Ullared
OK Gläntan Vessigebro
Ätrans IF
Halland2375
natLResultat
Njurundabommen, medeldistansNjurunda OKMedelpad213
natMResultat
VittjåkkstävlingenArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund218
distLResultat
sön 14/7Eskilstuna Weekend, etapp 3IK Standard
Ärla IF
Södermanland1083
natLResultat
Hallands 3-dagars, etapp 3Falkenbergs OK
Hylte OK
IK Trenne Ullared
OK Gläntan Vessigebro
Ätrans IF
Halland2360
natLResultat
Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund239
natMResultat
Njurundabommen, långdistansNjurunda OKMedelpad189
natLResultat
v 29mån 15/73-kvällars i Glada Hudik, etapp 1Forsa OKHälsingland218
distMResultat
Sommar-3-kvällars, etapp 1Andrarums IFSkåne0
natLResultat
tis 16/73-kvällars i Glada Hudik, etapp 2Forsa OKHälsingland155
distMResultat
Sommar-3-kvällars, etapp 2Andrarums IFSkåne0
natMResultat
MastloppetHellas OrienteringStockholm0
distLResultat
PreO Östersunds OKJämtland-Härjedalen37
P
natL
High Coast 2-days, etapp 1OK NolaskogsarnaÅngermanland977
natMResultat
OK Renen, medeldistansOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund183
natMResultat
Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUppland222
distSResultat
ons 17/73-kvällars i Glada Hudik, etapp 3Forsa OKHälsingland181
distMResultat
Sommar-3-kvällars, etapp 3Andrarums IFSkåne0
natMResultat
High Coast 2-days, etapp 2OK NolaskogsarnaÅngermanland967
natLResultat
Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUppland198
distSResultat
PreO Östersunds OKJämtland-Härjedalen35
P
natL
tor 18/7
fre 19/7
lör 20/7AXA-stafettenNorrbottens Orienteringsförbund
O-Ringen
Norrbottens Orienteringsförbund57
natSSResultat
sön 21/7O-Ringen Boden, etapp 1Norrbottens Orienteringsförbund
O-Ringen
Norrbottens Orienteringsförbund10572
LMP
natLResultat
v 30mån 22/7O-Ringen Boden, etapp 2Norrbottens Orienteringsförbund
O-Ringen
Norrbottens Orienteringsförbund10613
LMP
natLResultat
tis 23/7
ons 24/7O-Ringen Boden, etapp 3Norrbottens Orienteringsförbund
O-Ringen
Norrbottens Orienteringsförbund10947
LMP
natLResultat
tor 25/7O-Ringen Boden, etapp 4Norrbottens Orienteringsförbund
O-Ringen
Norrbottens Orienteringsförbund10593
LMP
natMResultat
fre 26/7O-Ringen Boden, etapp 5Norrbottens Orienteringsförbund
O-Ringen
Norrbottens Orienteringsförbund9819
LMP
natMResultat
lör 27/7
sön 28/7
v 31mån 29/7Hemavan, sprintdistansIFK UmeåVästerbotten152
natSResultat
OK Hällens 3-dagars, etapp 1OK HällenSödermanland29
distMResultat
tis 30/7Hemavan, medeldistansIFK UmeåVästerbotten171
natMResultat
OK Hällens 3-dagars, etapp 2OK HällenSödermanland0
distLResultat
ons 31/7Hemavan, långdistansIFK UmeåVästerbotten147
natLResultat
OK Hällens 3-dagars, etapp 3OK HällenSödermanland0
distLResultat
tor 1/8Fjällorienteringen, etapp 1Jämtland-Härjedalens OF
OK Silvanus
Jämtland-Härjedalen-
natU
fre 2/8Fjällorienteringen, etapp 2Jämtland-Härjedalens OF
OK Silvanus
Jämtland-Härjedalen-
natU
Ungdomens 10-milaOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland236
natSLKResultat
lör 3/8Fjällorienteringen, etapp 3Jämtland-Härjedalens OF
OK Silvanus
Jämtland-Härjedalen-
natU
Mälarmårdsdubbeln, medeldistansKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland0
natMResultat
DM Medel NorrbottenSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund174
mästMResultat
Ultraträffen, medeldistansOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland824
natMResultat
sön 4/8DM Ultralång NorrbottenSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund104
mästUResultat
Ultraträffen, långdistansOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland935
natLResultat
Mälarmårdsdubbeln, långdistansKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland286
natLResultat
DM Ultralång ÅngermanlandOK BrantenÅngermanland17
mästU
v 32mån 5/8
tis 6/8DM Ultralång GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland0
mästU
Distriktsmatchen, individuelltOK TisarenÖrebro Län0
distM
SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland124
distSResultat
ons 7/8Distriktsmatch LångOK KåreDalarna157
distLResultat
Distriktsmatchen, stafettOK TisarenÖrebro Län0
distSS
tor 8/8Distriktsmatch SprintOK KåreDalarna159
distSResultat
StjärnorpssprintenStjärnorps SKÖstergötland645
natMResultat
fre 9/8Norrlandsmästerskap, sprintOK StorsjönJämtland-Härjedalen351
mästSResultat
lör 10/8Markdubbeln, medeldistansOK MarkVästergötland519
natMResultat
Norrlandsmästerskap, medeldistansÖstersunds OKJämtland-Härjedalen375
mästMResultat
43-kavlenLinköpings OK
OK Denseln
OK Eken
Östergötland38
natSLK
Öppet DM-MTBO Dalarna medeldistansIFK Mora OKDalarna88
M
distMResultat
SvealandsmästerskapAvesta OKDalarna778
mästLResultat
Hjo 2-dagars, medeldistansHjobygdens OKVästergötland541
natMResultat
sön 11/843-kavlenLinköpings OK
OK Denseln
OK Eken
Östergötland38
natSLK
43-epilogenLinköpings OK
OK Denseln
OK Eken
Östergötland184
distMResultat
Norrlandsmästerskap, långdistansÖstersunds OKJämtland-Härjedalen344
mästLResultat
Tormestorps IF/OK TuvanOK Tuvan
Tormestorps IF
Skåne543
natLResultat
Hjo 2-dagars, långdistansHjobygdens OKVästergötland513
natLResultat
Hälleforsdubbeln fmHällefors OKÖrebro Län56
natM
Markdubbeln, långdistansOK MarkVästergötland480
natLResultat
AvestapropagandanAvesta OKDalarna0
natMResultat
Hälleforsdubbeln emHällefors OKÖrebro Län50
natM
v 33mån 12/8
tis 13/8Sandvikens öppna kommunmästerskapÅrsunda IFGästrikland150
distLResultat
Stigfinnarcup, dagStigfinnarnaStockholm128
distL
ons 14/8Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland119
natSL
OK Torfinn, kvällstävlingOK TorfinnSkåne0
natM
DM Ultralång BlekingeBroSö OKBlekinge0
mästUResultat
tor 15/8
fre 16/8OL-rounden, nattsprintOK HedströmmenVästmanland176
natSNResultat
lör 17/8Götalandsmästerskapen individuellt + nationell långdistansVisborgs OKGotland623
mästLResultat
Hellas långdistansHellas OrienteringStockholm673
natLResultat
Järfälla OK MTBOJärfälla OKStockholm71
M
natLResultat
MTB-O Öppet DM Sprint StockholmIFK Lidingö SOKStockholm0
M
mästS
OL-rounden, medeldistansOK HedströmmenVästmanland445
natMResultat
Tockarps IKTockarps IKSkåne350
natLResultat
Öka fartaTidaholm SOK SisuVästergötland524
natMResultat
KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmland29
distSLResultat
ÅkersorienteringenÅkers IFSödermanland322
natMResultat
sön 18/8EskilstunaorienteringenEskilstuna OLSödermanland401
natLResultat
FåröloppetVisborgs OKGotland252
natMResultat
LagadalskampenFK FinnSmåland0
natL
OL-rounden, medeldistansOK HedströmmenVästmanland368
natMResultat
Ostlöpet med SkaraborgsmästerskapFalköpings AIK OKVästergötland0
natLResultat
Skogsluffarnas medeldistansSkogsluffarnas OKStockholm0
natM
SlottskampenSigtuna OKUppland0
natL
Götalandsmästerskap, stafettVisborgs OKGotland51
mästSLResultat
Stöcksjö nationellaStöcksjö ISVästerbotten169
natLResultat
LesjöforsmixenLesjöfors SKVärmland247
natMResultat
v 34mån 19/8
tis 20/8Stigfinnarcup, nattStigfinnarnaStockholm66
distLN
ons 21/8Storviks NattStorviks IFGästrikland208
natLNResultat
tor 22/8
fre 23/8Tre-O NattBredareds IF
Hestra IF
Västergötland133
natLNResultat
lör 24/8DM Lång NorrbottenBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund0
mästLResultat
DM Medel VästerbottenUmeå OKVästerbotten144
mästMResultat
DM Ultralång VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland148
mästUResultat
Golden WeekendKöping-Kolsva OKVästmanland0
natM
Kristinehamns OL-Weekend, medeldistansKristinehamns OKVärmland331
natMResultat
NAIS-Träffen MedelNAIS OrienteringsklubbÖstergötland661
natMResultat
Ronneby OK, nationell långdistansRonneby OKBlekinge315
natLResultat
Sorundadubbeln, medeldistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholm656
natMResultat
VaggerydssprintenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland158
distSResultat
FäbodloppetDomnarvets GOIFDalarna556
natMResultat
DM Lång Ångermanland + MedelpadSkogslöparnaÅngermanland224
mästLResultat
Långhundradubbeln, medeldistansLånghundra IFUppland582
natMResultat
Tre-O MedelBredareds IF
Hestra IF
Västergötland388
natMResultat
TivedsdubbelnOK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland205
natMResultat
sön 25/8DM Stafett NorrbottenBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund0
mästSLResultat
DM Stafett VästerbottenUmeå OKVästerbotten0
mästSLResultat
Gagnefs OKGagnefs OKDalarna409
natMResultat
Golden WeekendKöping-Kolsva OKVästmanland0
natM
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal320
natLResultat
Kristinehamns OL-Weekend, förlängd medeldistansKristinehamns OKVärmland215
natMResultat
NAIS-Träffen LångNAIS OrienteringsklubbÖstergötland632
natLResultat
Ronneby OK, nationell medeldistansRonneby OKBlekinge286
natMResultat
DM Ultralång SkåneFK ÅsenSkåne517
mästUResultat
Sorundadubbeln, långdistansSnättringe SK
Söders-Tyresö
Stockholm0
natLResultat
TivedsdubbelnOK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland217
natLResultat
GripträffenOK GripSödermanland220
natLResultat
Långhundradubbeln, långdistansLånghundra IFUppland753
natLResultat
Tre-O LångBredareds IF
Hestra IF
Västergötland301
natLResultat
VästboträffenOK VivillSmåland241
natLResultat
DM Stafett Ångermanland + MedelpadSkogslöparnaÅngermanland0
mästSLResultat
v 35mån 26/8
tis 27/8
ons 28/8Gävlesprinten med DM Sprint GästriklandGävle OKGästrikland187
mästSResultat
Ungdomsserien, region norrAttunda OKStockholm314
distMResultat
Ungdomsserien, region söderSöders-TyresöStockholm565
distMResultat
DM Sprint Örebro Län med AlmbysprintenAlmby IKÖrebro Län287
mästSResultat
tor 29/8
fre 30/8DM Natt ÅngermanlandLugnviks IFÅngermanland30
mästLN
För-SM SprintOK LinnéUppland347
natSResultat
DM Natt HälsinglandLjusdals OKHälsingland41
mästLNResultat
lör 31/8DM Sprint Norrbotten samt ungdomscupVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund114
mästSResultat
Enskedes medeldistansIFK EnskedeStockholm766
natMResultat
För-SM / Öppet DM Medel UpplandOK LinnéUppland899
mästMResultat
Motala AIF OLMotala AIF OLÖstergötland0
natM
SOK AnebySOK AnebySmåland785
natMResultat
SkeneorienteringenSkene Sim o ISVästergötland393
natMResultat
MalmiafejdenOK MalmiaDalarna365
natMResultat
OK Måsens medelhavsorienteringOK MåsenSödermanland172
distMResultat
Värst i HerrstaHerrestads AIFBohuslän-Dal157
natLResultat
DM Stafett HälsinglandLjusdals OKHälsingland42
mästSLResultat
DubbelfajtenLaxå OKÖrebro Län25
distPLResultat
sön 1/9BauertrampetJönköpings OKSmåland440
natLResultat
DM Stafett GotlandIF Hansa-HoburgGotland45
mästSLResultat
För-SM lång / LinnéklassikernOK LinnéUppland527
natLResultat
Motala AIF OLMotala AIF OLÖstergötland364
natLResultat
PreO FyrklubbsMalmö OKSkåne17
P
natLStarttider
StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanland299
natLResultat
BrunnrundanGustavsbergs OKStockholm410
natMResultat
DM Lång HälsinglandLjusdals OKHälsingland77
mästLResultat
HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland750
natLResultat
KorpenLaxå OKÖrebro Län184
distLResultat
FyrklubbsMalmö OKSkåne1078
natLResultat
DM Lång VästerbottenHögåkers OKVästerbotten130
mästLResultat
TrampenLudvika OKDalarna291
natMResultat
VärmlandsserienDeje SFVärmland0
distLResultat
v 36mån 2/9
tis 3/9NattugglanKFUM Örebro OKÖrebro Län85
distLNResultat
ons 4/9
tor 5/9
fre 6/9DM Natt BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge105
mästLNResultat
DM Natt GästriklandOK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Gästrikland95
mästLNResultat
DM Natt UpplandTierps SOKUppland215
mästLNResultat
Idre-Särna MTBO 2013Särna SKDalarna0
M
natSResultat
DM Natt SkåneHärlövs IFSkåne230
mästLNResultat
lör 7/9DM Medel Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal199
mästMResultat
DM Medel SmålandAnderstorps OK
Bredaryds SOK
Småland724
mästMResultat
PreO Björklinge SOKUppland70
P
natM
PreO nattLänna IFUppland55
P
natLN
DM Långdistans StockholmHaninge SOKStockholm947
mästLResultat
DM Medel HallandIF RigorHalland272
mästMResultat
DM Medel Örebro LänOK TylöskogÖrebro Län313
mästMResultat
DM Sprint Bohuslän-DalKvillebyns SKBohuslän-Dal117
mästSResultat
DM Medel SödermanlandSödertälje IFSödermanland378
mästMResultat
DM Medel VärmlandKils OKVärmland283
mästMResultat
Idre-Särna MTBO 2013Särna SKDalarna0
M
natMResultat
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen138
natMResultat
DM Medel DalarnaBjursås OKDalarna609
mästMResultat
DM Medel VästergötlandIF Hagen
Istrums SK
Västergötland709
mästMResultat
DM Medel VästmanlandFagersta OK
Norbergs OK
Västmanland0
mästMResultat
sön 8/9DM Lång Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal194
mästLResultat
DM Lång GästriklandOK HammarenGästrikland159
mästLResultat
DM Lång SödermanlandOK TorSödermanland305
mästLResultat
DM Lång UpplandVallentuna-Össeby OLUppland672
mästLResultat
DM Lång Örebro LänOK TylöskogÖrebro Län235
mästLResultat
DM Lång ÖstergötlandSöderköpings OKÖstergötland0
mästLResultat
DM Medel StockholmTullinge SKStockholm997
mästMResultat
DM Stafett VästergötlandIF Hagen
Istrums SK
Västergötland157
mästSLResultat
PreO OK LinnéUppland77
P
natL
Idre-Särna MTBO 2013Särna SKDalarna0
M
natLResultat
DM Medel GöteborgSjövalla FKGöteborg680
mästMResultat
DM Lång SkåneOK TyringeSkåne597
mästLResultat
DM Stafett HallandFjärås AIKHalland84
mästSLResultat
DM Stafett SmålandAnderstorps OK
Bredaryds SOK
Småland0
mästSLResultat
DM Stafett Småland, individuella öppna motionsklasserBredaryds SOKSmåland0
distLResultat
DM Lång DalarnaBjursås OKDalarna469
mästLResultat
DM Lång VästmanlandNorbergs OKVästmanland0
mästLResultat
DM Lång VärmlandÅrjängs OKVärmland207
mästLResultat
ÄlgjaktenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalen-
natSM
v 37mån 9/9
tis 10/9
ons 11/9
tor 12/9
fre 13/9DM Natt NorrbottenSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund55
mästLNResultat
DM Natt SmålandHultsfreds OKSmåland238
mästLNResultat
DM Natt Stockholm + SödermanlandSödermanlands OF
Tullinge SK
Södermanland
Stockholm
2
mästLNResultat
DM Natt VästergötlandVänersborgs SKVästergötland307
mästLNResultat
DM Natt VästmanlandOK Norden
Sala OK
Västmanland126
mästLNResultat
DM Natt Örebro LänOK AlfernaÖrebro Län0
mästLNResultat
DM Natt GotlandGotlands Bro OKGotland88
mästLNResultat
DM Natt HallandOK NackheHalland126
mästLNResultat
DM Natt Bohuslän-DalOK SkärmenBohuslän-Dal111
mästLNResultat
DM Natt DalarnaSäterbygdens OKDalarna194
mästLNResultat
DM Natt VärmlandKils OKVärmland106
mästLNResultat
lör 14/9DM Lång GöteborgSävedalens AIKGöteborg485
mästLResultat
DM Medel ÖstergötlandFinspångs SOKÖstergötland577
mästMResultat
DM Sprint VästergötlandVänersborgs SKVästergötland458
mästSResultat
DM Sprint VästmanlandVästerås SOKVästmanland278
mästSResultat
DM-stafett Dalarna, individuella öppna motionsklasserSäterbygdens OKDalarna0
distMResultat
PreO Öppet DM DalarnaKvarnsvedens GOIF OKDalarna32
P
natL
DM Medel BlekingeOK Vilse 87Blekinge226
mästMResultat
Lännasprinten med UNT-cupfinalLänna IFUppland0
distMResultat
DM Medel SkåneHässleholms OKSkåne589
mästMResultat
DM Medel GästriklandStorviks IFGästrikland0
mästMResultat
Ungdomscup 3 + distriktstävlingÖvertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund63
distLResultat
DM Stafett DalarnaSäterbygdens OKDalarna130
mästSLResultat
sön 15/9DM Lång GotlandGotlands Bro OKGotland124
mästLResultat
DM Lång Västergötland + VargsöndanOK SkogsvargarnaVästergötland0
mästLResultat
DM Medel HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland144
mästMResultat
DM Stafett BlekingeOK Vilse 87Blekinge57
mästSLResultat
DM Stafett GästriklandStorviks IFGästrikland55
mästSLResultat
DM Stafett GöteborgLerums SOKGöteborg151
mästSL
DM Stafett StockholmIFK Tumba SOKStockholm321
mästSLResultat
DM Stafett Stockholm, individuella öppna motionsklasserIFK Tumba SOKStockholm0
distLResultat
DM Stafett VärmlandOK ÄlgenVärmland100
mästSLResultat
DM Stafett Västmanland + UpplandUpplands OF
Västerås SOK
Uppland
Västmanland
172
mästSLResultat
DM Stafett Västmanland + Uppland, individuella öppna motionsklasserUpplands OF
Västerås SOK
Uppland
Västmanland
0
distMResultat
DM Stafett Örebro LänHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län89
mästSLResultat
DM Stafett ÖstergötlandFinspångs SOKÖstergötland131
mästSLResultat
PreO Tuna PrecisionStora Tuna OKDalarna36
P
natL
DM Lång HallandFK Friskus-VarbergHalland249
mästLResultat
DM Sprint HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland101
mästSResultat
DM Stafett Blekinge, individuella öppna motionsklasserOK Vilse 87Blekinge0
distLResultat
Öppna FalumästerskapetSvärdsjö SOKDalarna126
distMResultat
DM Stafett SkåneHässleholms OKSkåne147
mästSLResultat
DM Stafett Skåne, individuella öppna motionsklasserHässleholms OKSkåne2
distLResultat
DM Stafett SödermanlandÄrla IFSödermanland101
mästSLResultat
DM Stafett Bohuslän-DalÅmåls OKBohuslän-Dal56
mästSLResultat
DM Långdistans SmålandIKHP HuskvarnaSmåland518
mästLResultat
v 38mån 16/9
tis 17/9
ons 18/9
tor 19/9
fre 20/9Hammarby Hill nattOK RavinenStockholm0
distLNResultat
Tuna-Trippeln sprintStora Tuna OKDalarna0
natS
USM SprintFK BokenSkåne411
mästSResultat
USM Sprint, publiktävlingFK BokenSkåne48
natSResultat
lör 21/9Bahco CupLidköpings VSKVästergötland331
natMResultat
PilaboträffenAnnebergs GIFSmåland350
distMResultat
Trosa SkogsloppTrosabygdens OKSödermanland260
natLResultat
Tuna Ting medelStora Tuna OKDalarna503
natMResultat
SM Lång, kvalGöteborg-Majorna OK
Göteborgs OF
OK Alehof
Göteborg0
mästLResultat
USM LångFK BokenSkåne411
mästLResultat
Golden Weekend, medeldistans + Golden Weekend ChallengeArboga OKVästmanland466
natMResultat
USM Lång, publiktävlingFK BokenSkåne54
natLResultat
sön 22/9SM Lång, finalGöteborg-Majorna OK
Göteborgs OF
OK Alehof
Göteborg0
mästLResultat
Alstermo IFAlstermo IFSmåland234
natLResultat
SM Lång, publiktävlingGöteborg-Majorna OK
Göteborgs OF
OK Alehof
Göteborg439
natLResultat
Tuna Ting långStora Tuna OKDalarna363
natLResultat
USM StafettFK BokenSkåne96
mästSLResultat
Golden Weekend, medeldistansArboga OKVästmanland418
natMResultat
UngdomsstafettenLidköpings VSKVästergötland63
natSMResultat
Bromma-Vällingbys medeldistansBromma-Vällingby SOKStockholm623
natMResultat
UmedalsrännetUmedalens IFVästerbotten123
distMResultat
USM Stafett, individuell publiktävlingFK BokenSkåne235
natLResultat
v 39mån 23/9
tis 24/9
ons 25/9BAIK-A-NATT 1Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund0
distMNResultat
tor 26/9
fre 27/9PatrullnattenOK KlemmingenSödermanland0
distPLN
SM Medel, kvalFrölunda OL
Göteborgs OF
IFK Göteborg Orientering
IK Stern
Göteborg847
mästMResultat
PreO SM NattGöteborgs OF
Kungälvs OK
OK Landehof
Göteborg58
P
mästLN
OK Njudung, VTSC Cup, avslutningOK NjudungSmåland0
natMNResultat
lör 28/9SM Medel, finalFrölunda OL
Göteborgs OF
IFK Göteborg Orientering
IK Stern
Göteborg793
mästMResultat
OK Njudung, VTSC Cup, avslutningOK NjudungSmåland0
natMResultat
SM Medel, publiktävlingFrölunda OL
Göteborgs OF
IFK Göteborg Orientering
IK Stern
Göteborg485
natMResultat
Ekorren cupLinköpings OKÖstergötland18
distSL
PreO SM TempOGöteborg-Majorna OK
Göteborgs OF
OK Landehof
Göteborg56
LP
mästL
Södertörnsdubbeln, medeldistansOK SödertörnStockholm619
natMResultat
Veteranmästerskap, medeldistansSäffle OKVärmland510
mästMResultat
sön 29/9PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmåland287
natLResultat
SM StafettGöteborgs OF
IFK Göteborg Orientering
Kungälvs OK
Göteborg290
mästSLResultat
Valbo AIF's NationellaValbo AIFGästrikland265
natMResultat
Hästveda OKHästveda OKSkåne304
natLResultat
PreO SM DagGöteborgs OF
Lerums SOK
OK Landehof
Göteborg78
LP
mästL
Södertörnsdubbeln, långdistansOK SödertörnStockholm399
natLResultat
Veteranmästerskap, långdistansSäffle OKVärmland457
mästLResultat
v 40mån 30/9
tis 1/10
ons 2/10Natti NattiIFK EnskedeStockholm38
distSSNResultat
BAIK-A-NATT 2Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund42
distMNResultat
tor 3/10
fre 4/10SkaraborgsnattFrämmestads IKVästergötland0
distLNResultat
lör 5/10FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge222
natMResultat
HöstbudkavlenIFK Göteborg OrienteringGöteborg0
natSL
ÄlgdrevetHJS-Vansbro OK
Ulriksbergs IK
Dalarna599
natLResultat
Österåkers medeldistansOK ÖsteråkerStockholm332
natMResultat
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm125
natSLResultat
Blåbärskavlen med öppna motionsklasserVäxjö OKSmåland0
natSLResultat
Älgots Cup, finalHästveda OK
OK Gynge
OK Torfinn
Skåne0
natMResultat
DM Sprint VästerbottenVännäs OKVästerbotten114
mästSResultat
DM Natt VästerbottenVännäs OKVästerbotten64
mästLNResultat
sön 6/10FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge315
natMResultat
GMOKs hösttävlingGöteborg-Majorna OKGöteborg851
natMResultat
KolmårdsmedelnOK KolmårdenÖstergötland618
natMResultat
MidälvastafettenNjurunda OKMedelpad0
distSLResultat
Ungdomens 7-manna, individuella öppna motionsklasserHästveda OK
OK Gynge
OK Torfinn
Skåne0
natLResultat
UngdomsseriefinalenOK ÖsteråkerStockholm0
distLResultat
ÄlgdrevetHJS-Vansbro OK
Ulriksbergs IK
Dalarna604
natMResultat
Ungdomens 7-mannaHästveda OK
OK Gynge
OK Torfinn
Skåne52
natSLResultat
Ålems OKÅlems OKSmåland180
natMResultat
v 41mån 7/10
tis 8/10
ons 9/10Gränsen-NattaOK GränsenSmåland0
distLNResultat
BAIK-A-NATT 3Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund0
distMNResultat
tor 10/10
fre 11/10PreO Öppet DM NattKungälvs OKGöteborg24
P
mästLN
lör 12/1025mannaJärfälla OK
Väsby OK
Stockholm0
natSLResultat
25manna, individuella öppna motionsklasserJärfälla OK
Väsby OK
Stockholm0
distLResultat
sön 13/1025mannakorten (WRE)Täby OKStockholm1
natMResultat
25manna MTB-OJärfälla OKStockholm130
M
natMResultat
Eslövs FKEslövs FKSkåne158
natLResultat
ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland348
natMResultat
v 42mån 14/10
tis 15/10
ons 16/10
tor 17/10
fre 18/10Revinge by Night, nattstafettLunds OK
Malmö OK
Skåne12
natSLN
AxevallanattaIstrums SKVästergötland210
natMNResultat
lör 19/10Dala-Dubbeln, stafett Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna875
natSM
Öppna klasser DD Lördag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna0
natLResultat
Helg utan Älg, etapp 1Gotlands Bro OKGotland793
natLResultat
sön 20/10Helg utan Älg, etapp 2Gotlands Bro OKGotland776
natMResultat
Dala-Dubbeln, patrullKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna0
natPU
Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne180
natPL
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge371
natLResultat
Öppna klasser DD Söndag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna0
natLResultat
TranåsträffenSol TranåsSmåland297
natLResultat
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal522
natLResultat
v 43mån 21/10
tis 22/10
ons 23/10
tor 24/10
fre 25/10HaningenattenHaninge SOKStockholm147
distMNResultat
lör 26/10HaningestafettenHaninge SOKStockholm0
distSLResultat
SmålandskavlenSOK ViljanSmåland0
natSLKResultat
PreO DM HallandHallands OFHalland74
P
mästL
sön 27/10SmålandskavlenSOK ViljanSmåland0
natSLKResultat
OktoberracetOK EnenUppland781
natMResultat
PreOHallands OFHalland69
P
natL
Smålandskavlen, individuella öppna motionsklasserSOK ViljanSmåland0
distLResultat
v 44mån 28/10
tis 29/10
ons 30/10
tor 31/10
fre 1/11
lör 2/11Golden Rings 2013Hellas OrienteringStockholm69
distSL
PreO RodhenloppetOK RodhenUppland46
P
natLN
PreO Sigtuna medelSigtuna OKUppland61
P
natM
SilvaTrofénUddevalla OKBohuslän-Dal0
natPLResultat
HallandsåsenHjärnarps OLSkåne235
natMResultat
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland271
natMResultat
RodhenloppetOK RodhenUppland4
natPLNResultat
sön 3/11DM Ultralång Halland + Sydsvenska 2-MilenHylte OKHalland422
mästUResultat
PreO Björklinge SOKUppland55
P
natM
NovembersprintenMjölby OKÖstergötland55
natSM
HöstlunkenSnättringe SKStockholm251
natPUResultat
v 45mån 4/11
tis 5/11
ons 6/11
tor 7/11
fre 8/11Novembertävlingarna, nattsprintTullinge SKStockholm8
distSN
O-Event - Sprint by NightBorås GIFVästergötland1295
natSNResultat
lör 9/11Novembertävlingarna, medeldistansTullinge SKStockholm451
distMResultat
O-Event - Downhill sprintHestra IFVästergötland1622
natSResultat
sön 10/11Novembertävlingarna, långdistansTullinge SKStockholm396
distLResultat
O-Event - ZoorienteringenIK YmerVästergötland2417
natSResultat
Kullamannens kampIS KullenSkåne137
natLResultat
v 46mån 11/11
tis 12/11
ons 13/11
tor 14/11
fre 15/11
lör 16/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholm-
natPUK
sön 17/11FakirenKöping-Kolsva OKVästmanland112
distLResultat
HöstrusketÖrkelljunga FKSkåne420
natMResultat
v 47mån 18/11
tis 19/11
ons 20/11
tor 21/11
fre 22/11
lör 23/11
sön 24/11
v 48mån 25/11
tis 26/11
ons 27/11
tor 28/11
fre 29/11
lör 30/11Skigo Cup (WRE) , etapp 1IFK KirunaNorrbottens Orienteringsförbund167
S
natMResultat
sön 1/12Skigo Cup (WRE) , etapp 2IFK KirunaNorrbottens Orienteringsförbund175
S
natSResultat
v 49mån 2/12
tis 3/12
ons 4/12
tor 5/12
fre 6/12
lör 7/12
sön 8/12
v 50mån 9/12
tis 10/12
ons 11/12Mila Stockholm By Night E2Hellas OrienteringStockholm201
distLNResultat
Swedish Ski-O Tour, medeldistans, nattDalarnas OF
Ski-O Tour Club
Dalarna40
S
natMN
tor 12/12Riksläger skidorienteringSki-O Tour Club
Svenska Orienteringsförbundet
28
S
natL
fre 13/12Riksläger skidorienteringSki-O Tour Club
Svenska Orienteringsförbundet
28
S
natL
Swedish Ski-O Tour, sprintstafett, nattDalarnas OF
Ski-O Tour Club
Dalarna16
S
natSSN
lör 14/12Swedish Ski-O Tour, medeldistansDalarnas OF
Ski-O Tour Club
Dalarna78
S
natM
Swedish Ski-O Tour, sprintdistansDalarnas OF
Ski-O Tour Club
Dalarna53
S
natS
sön 15/12Swedish Ski-O Tour, långdistansDalarnas OF
Ski-O Tour Club
Dalarna79
S
natL
v 51mån 16/12
tis 17/12
ons 18/12
tor 19/12
fre 20/12
lör 21/12
sön 22/12VOF-cup 1IFK UmeåVästerbotten5
S
distM
v 52mån 23/12
tis 24/12
ons 25/12
tor 26/12
fre 27/12
lör 28/12SkidO OK Hammaren, medelOK HammarenGästrikland34
S
natM
sön 29/12SkidO OK Hammaren, sprintOK HammarenGästrikland31
S
natS
v 1mån 30/12MidvintersprintenGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund0
distSResultat
tis 31/12
ons 1/1Nyårs-OLTormestorps IFSkåne0
distLResultat

Annonser

Bagheera