lör 23/1 | SkidO, OK Renen, juniorlandskamp, sprint | OK Renen | Norrbotten | S | nat | | S | | | |
sön 24/1 | SkidO, OK Renen, juniorlandskamp, medel | OK Renen | Norrbotten | S | nat | | M | | | |
lör 30/1 - sön 31/1 | SkidO, SM | Piteå IF Älvsby IF OK | Norrbotten | S | mäst | | S | | | |
sön 21/2 | Gammelstadssprinten | Gammelstads IF | Norrbotten | S | dist | | S | | | |
sön 21/2 | Gammelstadsnatta | Gammelstads IF | Norrbotten | S | dist | | S | N | | |
sön 28/2 | Skigo Cup + DM, lång, Norrbotten | Bergnäsets AIK | Norrbotten | S | mäst | | L | | | |
sön 28/2 | Skigo Cup, Norrbotten, sprint | Bergnäsets AIK | Norrbotten | S | dist | | S | | | |
sön 13/3 | Skigo Cup + DM, sprint, Norrbotten | OK Vargen Seskarö IF | Norrbotten | S | mäst | | S | | | |
sön 13/3 | Skigo Cup, final + DM, medel, Norrbotten | OK Vargen Seskarö IF | Norrbotten | S | mäst | | M | | | |
lör 19/3 | SkidO, SM/USM/VSM, sprint | Älvsby IF OK | Norrbotten | S | mäst | | S | | | |
sön 20/3 | SkidO, SM/USM/VSM, lång | Älvsby IF OK | Norrbotten | S | mäst | | L | | | |
lör 9/4 | SkidO, Bodens BK skartävling | Bodens Bandyklubb OS | Norrbotten | S | nat | | U | | | |
sön 1/5 | Sprintcupen i Gammelstad, #1 | Gammelstads IF | Norrbotten | | dist | | S | | | |
ons 4/5 | Sprintcupen i Gammelstad, #2 | Gammelstads IF | Norrbotten | | dist | | S | | | |
tis 10/5 | Sprintcupen i Gammelstad, #3 | Gammelstads IF | Norrbotten | | dist | | S | | | |
lör 21/5 | Älvsby IF OK, medel | Älvsby IF OK | Norrbotten | | nat | | M | | | |
sön 22/5 | Älvsby IF OK, lång | Älvsby IF OK | Norrbotten | | nat | | L | | | |
lör 28/5 | Renlunken, lång | OK Renen | Norrbotten | | nat | | L | | | |
sön 29/5 | Renlunken, medel | OK Renen | Norrbotten | | nat | | M | | | |
lör 11/6 | Bergnäsets AIK, lång | Bergnäsets AIK | Norrbotten | | dist | | L | | | |
sön 12/6 | Bergnäsets AIK, medel | Bergnäsets AIK | Norrbotten | | dist | | M | | | |
lör 9/7 - sön 10/7 | Vittjärvs 2-dagars | Vittjärvs IK | Norrbotten | | nat | | M | | | |
lör 20/8 - sön 21/8 | Jonas Larsons minne | Bergnäsets AIK | Norrbotten | | dist | | M | | | |
lör 27/8 | DM, medel, Norrbotten | Vittjärvs IK | Norrbotten | | mäst | | M | | | |
sön 28/8 | DM, ultralång, Norrbotten | Vittjärvs IK | Norrbotten | | mäst | | U | | | |
lör 3/9 | DM, sprint, Norrbotten | Bodens Bandyklubb OS | Norrbotten | | mäst | | S | | | |
lör 3/9 | DM, natt, Norrbotten | Bodens Bandyklubb OS | Norrbotten | | mäst | | L | N | | |
lör 10/9 | DM, lång, Norrbotten | OK Renen | Norrbotten | | mäst | | L | | | |
sön 11/9 | DM, stafett, Norrbotten | OK Renen | Norrbotten | | mäst | S | L | | | |
tis 27/9 | BAIK-A-NATT #1 | Bergnäsets AIK | Norrbotten | | dist | | M | N | | |
tis 4/10 | BAIK-A-NATT #2 | Bergnäsets AIK | Norrbotten | | dist | | M | N | | |
tis 11/10 | BAIK-A-NATT #3 | Bergnäsets AIK | Norrbotten | | dist | | M | N | | |