fre 21/9 | DM, natt, Västergötland | OK Mark Skene Sim o IS | Västergötland | | mäst | | L | N | | |
fre 21/9 | DM, natt, Småland + Östergötland | SOK Aneby Östergötlands OF | Småland Östergötland | | mäst | | L | N | | |
fre 21/9 | DM, natt, Stockholm | IFK Tumba SOK | Stockholm | | mäst | | L | N | | |
fre 21/9 | DM, natt, Ångermanland | Härnösands OK | Ångermanland | | mäst | | L | N | | |
fre 21/9 | DM, natt, Bohuslän-Dal | Kvillebyns SK | Bohuslän-Dal | | mäst | | L | N | | |
fre 21/9 | DM, natt, Blekinge | OK Vilse 87 | Blekinge | | mäst | | L | N | | |
fre 21/9 | DM, natt, Skåne med Tormestorpsträffen | Tormestorps IF | Skåne | | mäst | | L | N | | |
fre 21/9 | DM, natt, Halland | OK Lindéna | Halland | | mäst | | S | N | | |
lör 22/9 | DM, medel, Göteborg | Utby IK | Göteborg | | mäst | | M | | | |
lör 22/9 | DM, natt, Gotland | Visborgs OK | Gotland | | mäst | | L | N | | |
lör 22/9 | DM, natt, Norrbotten | OK Renen | Norrbotten | | mäst | | L | N | | |
lör 22/9 | DM, sprint, Norrbotten | OK Renen | Norrbotten | | mäst | | S | | | |
lör 22/9 | DM, sprint, Hälsingland | Forsa OK | Hälsingland | | mäst | | S | | | |
lör 22/9 | DM, stafett, Örebro län | Laxå OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | mäst | S | L | | | |
lör 22/9 | Tivedsorienteringen | Laxå OK | Örebro Län | | dist | | L | | | |
lör 22/9 | DM, medel, Gästrikland | OK Hammaren | Gästrikland | | mäst | | M | | | |
lör 22/9 | DM, medel, Södermanland | IK Standard OK Tjärnen | Södermanland | | mäst | | M | | | |
lör 22/9 | DM, medel, Uppland | OK Triangeln | Uppland | | mäst | | M | | | |
lör 22/9 | DM, lång, Dalarna + Västmanland | Smedjebackens OK | Dalarna | | mäst | | L | | | |
lör 22/9 | DM, medel, Värmland | Kroppa IF | Värmland | | mäst | | M | | | |
lör 22/9 | DM, medel, Hälsingland | Forsa OK | Hälsingland | | mäst | | M | | | |
sön 23/9 | DM, lång, Blekinge | Ronneby OK | Blekinge | | mäst | | L | | | |
sön 23/9 | DM, lång, Halland | OK Löftan | Halland | | mäst | | L | | | |
sön 23/9 | DM, lång, Småland + Östergötland | Smålands OF Sol Tranås Östergötlands OF | Småland Östergötland | | mäst | | L | | | |
sön 23/9 | DM, lång, Västergötland | OK Mark Skene Sim o IS | Västergötland | | mäst | | L | | | |
sön 23/9 | DM, medel, Västmanland | Köping-Kolsva OK | Västmanland | | mäst | | M | | | |
sön 23/9 | DM, stafett, Göteborg | Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | mäst | S | L | | | |
sön 23/9 | DM, stafett, Stockholm | Tullinge SK | Stockholm | | mäst | S | L | | | |
sön 23/9 | DM, stafett, Värmland | IK Vikings OK | Värmland | | mäst | S | L | | | |
sön 23/9 | DM, stafett, Värmland, individuella öppna klasser | IK Vikings OK | Värmland | | dist | | L | | | |
sön 23/9 | DM, lång, Skåne | FK Åsen | Skåne | | mäst | | L | | | |
sön 23/9 | DM, lång, Södermanland | IK Standard OK Tjärnen | Södermanland | | mäst | | L | | | |
sön 23/9 | DM, stafett, Gästrikland | OK Hammaren | Gästrikland | | mäst | S | M | | | |
sön 23/9 | DM, stafett, Göteborg, individuella öppna klasser | Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | dist | | L | | | |
sön 23/9 | DM, stafett, Hälsingland | Segersta OK | Hälsingland | | mäst | S | L | | | |
sön 23/9 | DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasser | Tullinge SK | Stockholm | | dist | | L | | | |
sön 23/9 | Barkenträffen | Smedjebackens OK | Dalarna | | nat | | M | | | |
sön 23/9 | DM, stafett, Uppland | Långhundra IF | Uppland | | mäst | S | L | | | |
sön 23/9 | DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasser | Långhundra IF | Uppland | | dist | | L | | | |
sön 23/9 | DM, stafett, Bohuslän-Dal | Ljungskile FK Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | mäst | S | L | | | |
sön 23/9 | Lappmanna | Lycksele IF | Västerbotten | | dist | | L | | | |
ons 26/9 | Natti Natti | IFK Enskede | Stockholm | | dist | S | S | N | | |
ons 26/9 | Natti Natti, Motionsorientering | IFK Enskede | Stockholm | | dist | | M | N | | |
tor 27/9 | DM, natt, Jämtland-Härjedalen | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | mäst | | L | N | | |
fre 28/9 | Pölder OL-cup, avslutning, dag 1, natt | OK Njudung | Småland | | nat | | M | N | | |
fre 28/9 | DM, natt, Medelpad | Njurunda OK | Medelpad | | mäst | | L | N | | |
fre 28/9 | Öppet Skaraborgsmästerskap, natt | Tibro OK | Västergötland | | mäst | | L | N | | |
lör 29/9 | Bahco cup, lång | Lidköpings VSK | Västergötland | | nat | | L | | | |
lör 29/9 | Medeluven | IK Uven | Göteborg | | nat | | M | | | |
lör 29/9 | PreO, SM, Kristinehamn | Kristinehamns OK | Värmland | P | mäst | | P | | | |
lör 29/9 | PreO, SM, TempO, Kristinehamn | Kristinehamns OK | Värmland | P | mäst | | T | | | |
lör 29/9 | Skärmjakten, dag 1, lång | HJS-Vansbro OK | Dalarna | | nat | | L | | | |
lör 29/9 | Älgots Cup | Örkelljunga FK | Skåne | | dist | | L | | | |
lör 29/9 | Tibrotrippeln höst, lång | Tibro OK | Västergötland | | dist | | L | | | |
lör 29/9 | Ekorren cup | Linköpings OK | Östergötland | | dist | S | L | | | |
lör 29/9 | Pölder OL-cup, avslutning, dag 2, medel | OK Njudung | Småland | | nat | | M | | | |
lör 29/9 | Ungdomsseriefinalen, Stockholm | Skogsluffarnas OK | Stockholm | | dist | | S | | | |
lör 29/9 | VÖOL-dubbeln, dag 1 | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | nat | | M | | | |
lör 29/9 | DM, sprint, Västerbotten | IFK Umeå | Västerbotten | | mäst | | S | | | |
lör 29/9 | DM, natt, Västerbotten | IFK Umeå | Västerbotten | | mäst | | L | N | | |
sön 30/9 | Höstrusket i Örkelljunga | Örkelljunga FK | Skåne | | nat | | M | | | |
sön 30/9 | PreO, DM, öppet, Värmland | Kristinehamns OK OK Tyr | Värmland | P | mäst | | P | | | |
sön 30/9 | Skärmjakten, dag 2, medel | HJS-Vansbro OK | Dalarna | | nat | | M | | | |
sön 30/9 | Ungdomsstafetten | Örkelljunga FK | Skåne | | nat | S | L | | | |
sön 30/9 | Bahco cup, stafett | Lidköpings VSK | Västergötland | | nat | S | L | | | |
sön 30/9 | DM, lång, Gotland | Visborgs OK | Gotland | | mäst | | L | | | |
sön 30/9 | Folskubbet | Frölunda OL | Göteborg | | nat | | L | | | |
sön 30/9 | Trosa skogslopp | Trosabygdens OK | Södermanland | | nat | | L | | | |
sön 30/9 | VÖOL-dubbeln, dag 2 | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | nat | | M | | | |
sön 30/9 | Martinsons cup, avslutning, sprintstafett | SK Björnen | Västerbotten | | dist | S | S | | | |
sön 30/9 | Midälvastafetten | Njurunda OK | Medelpad | | dist | S | L | | | |
sön 30/9 | Martinsons cup, avslutning, medel, individuella öppna klasser | SK Björnen | Västerbotten | | dist | | M | | | |
sön 30/9 | Martinsons cup, avslutning, medel, patrull | SK Björnen | Västerbotten | | dist | P | M | | | |
tor 4/10 | Baikanatta | Bergnäsets AIK | Norrbotten | | dist | | M | N | | |
lör 6/10 | Falkdrevet, dag 1 | OK Skogsfalken | Blekinge | | nat | | M | | | |
lör 6/10 | 25manna | Attunda OK Järfälla OK Sundbybergs IK Väsby OK | Stockholm | | nat | S | L | | | |
sön 7/10 | Falkdrevet, dag 2 | OK Skogsfalken | Blekinge | | nat | | M | | | |
sön 7/10 | 25mannamedeln | Attunda OK Järfälla OK Sundbybergs IK Väsby OK | Stockholm | | nat | | M | | | |
fre 12/10 | DM, natt, Bohuslän-Dal | Kvillebyns SK | Bohuslän-Dal | | mäst | | M | N | | |
lör 13/10 - sön 14/10 | Helg utan älg | Garda OK | Gotland | | nat | | L | | | |
lör 13/10 | Tullinge teamsprint | Tullinge SK | Stockholm | | dist | S | S | | | |
lör 13/10 | Vänersborgsmedeln | Vänersborgs SK | Västergötland | | nat | | M | | | |
sön 14/10 | Älgfritt | OK Motala | Östergötland | | nat | | M | | | |
sön 14/10 | Fräknefejden | Ljungskile FK Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | nat | | M | | | |
fre 19/10 | Axvallanatta | Istrums SK | Västergötland | | nat | | L | N | | |
fre 19/10 | Lugnetsprinten | Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | dist | | S | N | | |
lör 20/10 | Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag | Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | dist | | L | | | |
lör 20/10 | Daladubbeln, stafett | Karlsbyhedens IK Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | nat | S | M | | | |
lör 20/10 | Vallesprinten | Istrums SK | Västergötland | | nat | | S | | | |
lör 20/10 | Varbergsträffen PreO | FK Friskus-Varberg OK Nackhe | Halland | P | nat | | L | | | |
lör 20/10 | Höststafetten | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | nat | S | L | | | |
lör 20/10 | Höststafetten, individuella öppna klasser | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | dist | | L | | | |
sön 21/10 | Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag | Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | dist | | L | | | |
sön 21/10 | Daladubbeln, patrull | Karlsbyhedens IK Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | nat | P | U | | | |
sön 21/10 | GMOK:s Höstmedel | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | nat | | M | | | |
sön 21/10 | PreO, Öppet DM Halland | FK Friskus-Varberg OK Nackhe | Halland | P | mäst | | L | | | |
sön 21/10 | Vilselöpet + DM, ultralång, Blekinge, Halland, Skåne och Småland | Hallands OF OK Vilse 87 Skånes OF Smålands OF | Halland Blekinge Skåne Småland | | nat | | L | | | |