w 40 | Mon 1/10 | | | | | | | | | | |
Tue 2/10 | Tisdags-OL Rankås | IF Hagen Tibro OK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Dalarnas veteran-OL | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Veteran-OL | Trosabygdens OK | Södermanland | | loc | | L | | | |
25Manna träning | IFK Lidingö SOK | Stockholm | | club | | L | | | |
OK Löftans SprintCup #1 | OK Löftan | Halland | | club | | S | | | |
SprintCup 2018 Del 1 av 4 | Gällstadbygdens SOK Ulricehamns OK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Tisdagsträning | OK Löftan | Halland | | club | | S | | | |
Sluggerfinal | Järfälla OK | Stockholm | | club | | L | | | |
Natt KM | OK Enen | Uppland | | club | | M | N | | |
Peking Night - deltävling 1 | Söderköpings OK | Östergötland | | loc | | L | N | | |
Träningsserie 8, natt | Lindebygdens OK | Örebro Län | | club | | L | N | | |
Norrnatta | Forsa OK | Hälsingland | | loc | | L | | | |
ÖOK:s nattserie 2 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | loc | | L | N | | |
Wed 3/10 | 25-mannaträning | OK Tisaren Örebro Läns OF | Örebro Län | | club | | L | | | |
Veteran OL 3-stad | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | M | | | |
Veteran-OL nr 3 | Kristinehamns OK | Värmland | | loc | | L | | | |
VCEIT | Tibro OK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Medel-KM OL-TEAMET 2018 | OL Teamet Olofström | Blekinge | | club | | M | | | |
Rolles nattcup, etapp 1 | Kristinehamns OK | Värmland | | loc | | L | N | | |
Solna OK Natt-KM | Solna OK | Stockholm | | club | | L | N | | |
Thu 4/10 | POL-Högaliden | Hjobygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Veteran | Hallstahammars OK | Västmanland | | loc | | L | | | |
Veteran-OL Stadsparken | Jönköpings OK | Småland | | loc | | M | | | |
Skol-OL åk 7 | Trosabygdens OK | Södermanland | | club | | L | | | |
Roslagsveteranerna | Enebybergs IF | Stockholm | | loc | | M | | | |
Veteran-OL tävling 18 | KFUM Örebro OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | loc | | L | | | |
GOK VeteranOL, Garpe | Gamleby OK | Småland | | loc | | L | | | |
Veteranorientering | Tjalve Orienteringsklubb | Östergötland | | loc | | M | | | |
Veteran OL Göteborg | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | M | | | |
Skol-OL åk 9 | Trosabygdens OK | Södermanland | | club | | L | | | |
Skol-OL åk 8 | Trosabygdens OK | Södermanland | | club | | L | | | |
25-mannaträning 181004 | Stora Tuna OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Tränings-OL | Ljusdals OK | Hälsingland | | club | | M | | | |
Ingvarnatt | Söderhamns OK | Hälsingland | | club | | M | N | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | loc | | L | | | |
Flygande kilometern 2018-10-04 | OK Österåker | Stockholm | | club | | S | C | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | club | | M | C | | |
Motionsorientering Umeå | IFK Umeå | Västerbotten | | loc | | L | | | |
Baikanatta | Bergnäsets AIK | Norrbotten | | reg | | M | N | | |
Nattcup LOK | Linköpings OK | Östergötland | | loc | | L | N | | |
Fri 5/10 | | | | | | | | | | |
Sat 6/10 | Falkdrevet, dag 1 | OK Skogsfalken | Blekinge | | nat | | M | | | |
25manna | Attunda OK Järfälla OK Sundbybergs IK Väsby OK | Stockholm | | nat | R | L | | | |
Motionsorientering 25manna | Attunda OK Järfälla OK Sundbybergs IK Väsby OK | Stockholm | | loc | | L | | | |
Skellefteå OK öppna KM | Skellefteå OK | Västerbotten | | loc | | M | | | |
KM MTBO, Medel | Lunds OK | Skåne | M | loc | | M | | | |
Skogsfalken Open | OK Skogsfalken | Blekinge | | loc | | L | | | |
Sun 7/10 | Falkdrevet, dag 2 | OK Skogsfalken | Blekinge | | nat | | M | | | |
25mannamedeln | Attunda OK Järfälla OK Sundbybergs IK Väsby OK | Stockholm | | nat | | M | | | |
w 41 | Mon 8/10 | | | | | | | | | | |
Tue 9/10 | Sprint-KM 2018 | OK Enen | Uppland | | club | | S | | | |
Tisdags-OL Billingen | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Dala-Veteran OL | Leksands OK | Dalarna | | loc | | M | | | |
Veteran-OL | OK Måsen | Södermanland | | loc | | M | | | |
SprintCup 2018 Del 2 av 4 | Gällstadbygdens SOK Ulricehamns OK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Natt-serien | Ärla IF | Södermanland | | loc | | L | N | | |
Norrnatt + KM Natt | Ljusdals OK | Hälsingland | | loc | | L | N | | |
Natt träning | Avesta OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Peking Night - Deltävling 2 | NAIS Orienteringsklubb | Östergötland | | loc | | L | N | | |
Wed 10/10 | Rolles nattcup, etapp 2 | Kristinehamns OK | Värmland | | loc | | L | N | | |
Nattcup IFK | IFK Linköpings OS | Östergötland | | loc | | L | N | | |
VetOL 3stad TSOK | Trollhättans SOK Uddevalla OK | Västergötland Bohuslän-Dal | | loc | | L | | | |
Veteran-OL nr 4 | Kristinehamns OK | Värmland | | loc | | L | | | |
Go Natt Avesta | Dalaportens OL | Dalarna | | loc | | M | N | | |
Öppna natt-KM | IFK Mora OK | Dalarna | | loc | | L | N | | |
Thu 11/10 | GOF NattCup Etapp 1 | Göteborgs OF IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | loc | | L | N | | |
POL-Lidköping | Hjobygdens OK Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Veteran-OL KFUM Vidablick | Jönköpings OK | Småland | | loc | | M | | | |
Veteran-OL tävling 19 | Almby IK Örebro Läns OF | Örebro Län | | loc | | L | | | |
Veterantouren | Sigtuna OK | Uppland | | loc | | M | | | |
VOK VeteranOL | Vimmerby OK | Småland | | loc | | M | | | |
Ungdomsträning (natt) (veteranbanor) | Almby IK | Örebro Län | | club | | L | N | | |
Teknikträning GBG SYD | FK Herkules | Göteborg | | club | | L | | | |
Kretsträning västra kretsen | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
OK Löftans SprintCup #2 | OK Löftan | Halland | | club | | S | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | loc | | M | | | |
Klubbmästerskap Terräng 2018 | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Markbygsträning | Markbygdens OK OK Mark | Västergötland | | club | | S | C | | |
Natt Sprint Cup # 1 | Snättringe SK | Stockholm | | club | | M | N | | |
Natt-KM | IFK Lidingö SOK | Stockholm | | club | | L | N | | |
Vinterupptakten | Ljusdals OK | Hälsingland | | club | | L | N | | |
Inofficiellt microsprint-KM | Täby OK | Stockholm | | club | | S | N | | |
Buddanatta | Söderhamns OK | Hälsingland | | club | | M | N | | |
Nattcup IFK | IFK Linköpings OS | Östergötland | | loc | | L | N | | |
Närnatt Cup, etapp 1 | Göteborgs OF OK Landehof | Göteborg | | loc | | M | N | | |
Fri 12/10 | Höst-Öst 51 Telegrafberget Grand Prix | Mälarhöjdens IK OK | Stockholm | | loc | | M | | | |
Ungdomskretsavslutning med miniläger | Tidaholm SOK Sisu | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Natt-KM | SOK Aneby | Småland | | club | | L | N | | |
Östra Natt deltävling 5 | Haparanda OK | Norrbotten | | loc | | L | N | | |
DM, natt, Bohuslän-Dal | Kvillebyns SK | Bohuslän-Dal | | champs | | M | N | | |
Sat 13/10 | Äventyrsorientering | SOK Träff | Västergötland | | loc | | S | | | |
Helg utan älg, etapp 1 | Garda OK | Gotland | | nat | | L | | | |
MORR – Mölndal Outdoor Runt Race – MTBO | Mölndal Outdoor IF | Göteborg | M | loc | | L | | | |
OK Tyr MTBO Medeldistans/Prova-på | OK Tyr | Värmland | FM | loc | | M | | | |
Siljanskrets lång | Leksands OK | Dalarna | | loc | | L | | | |
Tullinge teamsprint | Tullinge SK | Stockholm | | reg | R | S | | | |
Vänersborgsmedeln | Vänersborgs SK | Västergötland | | nat | | M | | | |
Klubbmästerskap Sprint OKK och MOK | OK Kontinent | Skåne | | loc | | S | | | |
KM-Natt Skogslöparna | Skogslöparna | Ångermanland | | club | | M | N | | |
Sun 14/10 | Helg utan älg, etapp 2 | Garda OK | Gotland | | nat | | M | | | |
Älgfritt | OK Motala | Östergötland | | nat | | M | | | |
Fräknefejden | Ljungskile FK Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | nat | | M | | | |
Björnjakten | Piteå IF Orienteringsklubb | Norrbotten | | loc | P | M | | | |
Tränings_Ol på väster | Hudiksvalls OK | Hälsingland | | loc | | M | | | |
Närtävling MTBO | Kils OK | Värmland | M | loc | | M | | | |
Medel-KM | Skogslöparna | Ångermanland | | club | | M | | | |
w 42 | Mon 15/10 | | | | | | | | | | |
Tue 16/10 | Ärla IF Veteran-OL | Ärla IF | Södermanland | | loc | | M | | | |
Veteran-OL OK Kåre 2018:2 | OK Kåre | Dalarna | | loc | | M | | | |
SprintCup 2018 Del 3 av 4 | Gällstadbygdens SOK Ulricehamns OK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Natt KM | Haninge SOK | Stockholm | | club | | M | N | | |
Finding Lights (Motions-OL) | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | S | N | | |
KM Terränglöpning | FK Herkules | Göteborg | | club | | M | | | |
SörNatta #1 | Alfta-Ösa OK | Hälsingland | | loc | | M | N | | |
Gustavsbergs OK Natt-KM | Gustavsbergs OK | Stockholm | | club | | L | N | | |
Kils nattpatrull | Kils OK | Värmland | | loc | P | L | N | | |
Natt-KM, IFK Enskede/OK Södertörn/Skarpnäcks OL/Skogsluffarnas OK | Skarpnäcks OL | Stockholm | | club | | L | N | | |
Nattserien | OK Tor | Södermanland | | loc | | L | N | | |
Norrnatt 181016 | Hudiksvalls OK | Hälsingland | | loc | | L | N | | |
Peking Night deltävling 3 | Tjalve Orienteringsklubb | Östergötland | | loc | | M | N | | |
Wed 17/10 | Rolles nattcup, etapp 3 | Kristinehamns OK | Värmland | | loc | | L | N | | |
Nattcup | Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | | loc | | L | N | | |
Luffarligan | Enebybergs IF | Stockholm | | loc | | M | | | |
VeteranOL 3-stad | Trollhättans SK | Västergötland | | club | | M | | | |
Veteran-OL nr 5 | Kristinehamns OK | Värmland | | loc | | L | | | |
Vänskapsträning Alleröds OK | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | club | | M | | | |
Go Natt Avesta | Dalaportens OL | Dalarna | | loc | | S | N | | |
KM Natt GIF | Garphyttans IF | Örebro Län | | club | | M | N | | |
Nattjakta Koppom | OK Hierne | Värmland | | loc | | M | N | | |
Thu 18/10 | GOF NattCup Etapp 2 | Göteborg-Majorna OK Göteborgs OF | Göteborg | | loc | | L | N | | |
Närnatt Cup, etapp 2 | Göteborgs OF Lerums SOK | Göteborg | | loc | | L | N | | |
Natt-KM BVSOK/JOK | Bromma-Vällingby SOK | Stockholm | | loc | | L | N | | |
POL-Rankås | Hjobygdens OK Tibro OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Smålle Natträning | Korsnäs IF OK Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | club | | L | N | | |
Veteran-OL | OK Kolmården | Östergötland | | loc | | M | | | |
Veteran Ol i Södra Vätterbygden | IKHP Huskvarna | Småland | | loc | | M | | | |
Veteran-OL | Målilla OK | Småland | | loc | | L | | | |
Veteran-OL 2018 Fellingsbro | Fellingsbro GOIF | Örebro Län | | loc | | L | | | |
Roslagsveteranerna | Attunda OK | Stockholm | | loc | | L | | | |
Tolereds AIK Veteran OL | Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | loc | | M | | | |
Vänskapsträning Alleröds OK | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | club | | M | | | |
OK Löftans SprintCup #3 | OK Löftan | Halland | | club | | S | | | |
Hällmyranattsprint | Söderhamns OK | Hälsingland | | club | | S | N | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | loc | | M | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | M | N | | |
Höstcupen 1 | IFK Umeå | Västerbotten | | loc | | L | N | | |
Mange lange lopp | Ljusdals OK | Hälsingland | | club | | L | N | | |
KM-natt Kalmar OK | Kalmar OK | Småland | | club | | L | N | | |
Fri 19/10 | Axvallanatta | Istrums SK | Västergötland | | nat | | L | N | | |
Lugnetsprinten | Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | reg | | S | N | | |
Resa till DalaDubbeln | OK Renen | Norrbotten | | loc | | L | | | |
Natt-KM | Centrum OK | Stockholm | | club | | L | N | | |
Nattsnurr 2018 | Seskarö IF | Norrbotten | | loc | | L | N | | |
Kretsmästerskap Natt sydöstra | Andrarums IF | Skåne | | loc | | L | N | | |
Sat 20/10 | Borttagen | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | loc | | M | | | |
Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag | Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | reg | | L | | | |
Daladubbeln, stafett | Karlsbyhedens IK Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | nat | R | M | | | |
Vallesprinten | Istrums SK | Västergötland | | nat | | S | | | |
Varbergsträffen PreO | FK Friskus-Varberg OK Nackhe | Halland | T | nat | | L | | | |
Dala-Dubbeln, patrull klubb, etapp 1 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | L | | | |
KM lång | Lunds OK | Skåne | | club | | L | | | |
Kretsmästerskap+ungdomsserie medel, Motala AIF OL | Motala AIF OL | Östergötland | | loc | | M | | | |
KM | Stockholm Multisport Klubb | Stockholm | FM | club | | L | | | |
Svartåtrampet 2018 (MTB-träning med tidtagning) | Degerfors OK | Värmland | M | club | | M | | | |
Höststafetten | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | nat | R | L | | | |
Höststafetten, individuella öppna klasser | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | reg | | L | | | |
Högbo Kåsan, etapp 2 | OK Hammaren | Gästrikland | | loc | | L | N | | |
Högbo Kåsan, etapp 1 | OK Hammaren | Gästrikland | | loc | | L | | | |
Skogskarlarnas hösting 2018 | Köping-Kolsva OK | Västmanland | | loc | | M | | | |
Sun 21/10 | Dala-Dubbeln, patrull klubb, etapp 2 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | club | | L | | | |
Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag | Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | reg | | L | | | |
Daladubbeln, patrull | Karlsbyhedens IK Karlsbyhedens OK Korsnäs IF OK OK Kåre | Dalarna | | nat | P | U | | | |
GMOK:s Höstmedel | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | nat | | M | | | |
Kalkonjakten 2018 | Lidköpings VSK | Västergötland | | club | | M | | | |
PreO, Öppet DM Halland | FK Friskus-Varberg OK Nackhe | Halland | T | champs | | L | | | |
Solna OK Medel-KM | Solna OK | Stockholm | | club | | M | | | |
Vilselöpet + DM, ultralång, Blekinge, Halland, Skåne och Småland | Hallands OF OK Vilse 87 Skånes OF Smålands OF | Halland Blekinge Skåne Småland | | nat | | L | | | |
w 43 | Mon 22/10 | | | | | | | | | | |
Tue 23/10 | Veteran OL | OK Tor | Södermanland | | loc | | L | | | |
Dala veteran-OL, Domnarvets GoIF | Domnarvets GOIF | Dalarna | | loc | | L | | | |
SprintCup 2018 Del 4 av 4 | Gällstadbygdens SOK Ulricehamns OK | Västergötland | | loc | | S | | | |
SörNatta #2 | Rehns BK | Hälsingland | | loc | | M | N | | |
Finding Lights (Motions-OL) | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | S | N | | |
IKS Nattserien Höst | IK Standard | Södermanland | | loc | | M | N | | |
Natt-KM | Järla Orientering | Stockholm | | club | | L | N | | |
Natt-KM | OK Skogsfalken | Blekinge | | loc | | L | N | | |
Norrnatt 181023 | Forsa OK | Hälsingland | | loc | | M | N | | |
Natt-KM ungdomar | Tullinge SK | Stockholm | | loc | | L | N | | |
Skogslöparna Höstcup 1 | Skogslöparna | Ångermanland | | loc | | M | N | | |
Peking Night - deltävling 4 | OK Kolmården | Östergötland | | loc | | L | N | | |
Wed 24/10 | VeteranOL 3-stad | OK Gipen Trollhättans SK | Bohuslän-Dal Västergötland | | loc | | M | | | |
Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Veteran-OL nr 6 | Kristinehamns OK | Värmland | | loc | | L | | | |
Go Natt Avesta | Dalaportens OL | Dalarna | | loc | | M | N | | |
MOF Nattcup #1 | Kovlands IF | Medelpad | | loc | | M | N | | |
Nattjakta Etapp 4 | OK Jösse | Värmland | | loc | | L | | | |
Tranemo Midnight Trailrun | OK Tranan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 25/10 | Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
POL-Skara | Hjobygdens OK IK Gandvik | Västergötland | | loc | | L | | | |
Veteranol | Skillingaryds FK Vaggeryds SOK | Småland | | loc | | L | | | |
Tjärna skoltävling 1 | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Veteranorientering VO | Västerviks OK | Småland | | loc | | L | | | |
Veterantävling Sala | Sala OK | Västmanland | | loc | | L | | | |
Tjärna Skoltävling 2 | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Kjells reflexnatt | Söderhamns OK | Hälsingland | | club | | M | N | | |
OK Löftans SprintCup #4 | OK Löftan | Halland | | club | | S | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | loc | | L | | | |
Natt KM & NSC #3 | Snättringe SK | Stockholm | | club | | M | N | | |
Natt KM ungdom , upp till 14 | Sundbybergs IK | Stockholm | | club | | L | N | | |
Skinkjakten Nattorienteringsträning Etapp 1 | Främmestads IK | Västergötland | | club | | M | N | | |
Höstcupen 2 | Vännäs OK | Västerbotten | | loc | | L | N | | |
Ulricalöpet | Ljusdals OK | Hälsingland | | club | | L | N | | |
Nattsprintcupen 1 | Väsby OK | Stockholm | | club | | S | N | | |
Kretsträning - Petersburg by fight | IK Gandvik | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Närnatt Cup, etapp 3 | Göteborgs OF OK Alehof | Göteborg | | loc | | L | N | | |
Fri 26/10 | Tjärna Skoltävling 3 | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | club | | M | | | |
Tjärna Skoltävling 4 | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | club | | M | | | |
MTBO Haningenatten | Haninge SOK | Stockholm | M | loc | | M | N | | |
Natt-WM | Alfta-Ösa OK | Hälsingland | | loc | | M | N | | |
Natt-KM | OK Kullingshof | Västergötland | | loc | | M | N | | |
Natt-KM med ungdomsmatch | OK Kullingshof | Västergötland | | loc | | M | N | | |
Öppet Natt-KM | IK Vikings OK | Värmland | | loc | | M | N | | |
Haningenatten | Haninge SOK | Stockholm | | reg | | M | N | | |
Sat 27/10 | Arosträffen | Västerås SOK | Västmanland | | nat | | M | | | |
Haninge sprintstafett | Haninge SOK | Stockholm | | reg | R | S | | | |
Skogskarlsmatch Uppland - Gästrikland | OK Rodhen | Uppland | | loc | | L | | | |
Stockenfejden | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | nat | | M | | | |
Smålandskavlen | Alvesta SOK OK Norrvirdarna Värend GN OL Växjö OK | Småland | | nat | R | L | C | | |
GMR Open | Mölndal Outdoor IF | Göteborg | FM | loc | | L | | | |
Nordcupen 2018 deltävling 1 | Waxholms OK | Stockholm | | loc | | L | | | |
Sprint-KM | Skogslöparna | Ångermanland | | club | | S | | | |
Solna OK Barometersprinten | Solna OK | Stockholm | | club | | S | | | |
PreO, Natt-SM | Surahammars SOK | Västmanland | T | champs | | L | N | | |
Sun 28/10 | Smålandskavlen | Alvesta SOK OK Norrvirdarna Värend GN OL Växjö OK | Småland | | nat | R | L | C | | |
Oktoberracet | OK Enen | Uppland | | nat | | M | | | |
Smålandskavlen, individuell tävling | Alvesta SOK OK Norrvirdarna Värend GN OL Växjö OK | Småland | | reg | | L | | | |
Handikapploppet | Skogsluffarnas OK | Stockholm | | club | | L | | | |
KM Långdistans | Gustavsbergs OK | Stockholm | | club | | L | | | |
Slutskubbet | OK Milan | Örebro Län | | club | | L | | | |
EOL Sprint KM 2018 | Eskilstuna OL | Södermanland | | club | | S | | | |
PreO, Öppet DM Västmanland | Västerås SOK | Västmanland | T | loc | | P | | | |
PreO, Öppet DM, Västmanland | Västerås SOK | Västmanland | T | champs | | P | | | |
Skogis Cup nr 10 | Garda OK | Gotland | | loc | | L | | | |
SörNatta #3 | Rehns BK Segersta OK | Hälsingland | | loc | | M | N | | |
Öppna Natt KM | Norbergs OK | Västmanland | | club | | M | N | | |
w 44 | Mon 29/10 | | | | | | | | | | |
Tue 30/10 | Länna öppna natt-KM | Länna IF | Uppland | | loc | | M | N | | |
Veteran-OL | Kjula IF | Södermanland | | loc | | L | | | |
Natträvarnas Natt | Skene Sim o IS | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Norrnatt | Ljusdals OK | Hälsingland | | loc | | L | N | | |
KM-Natt Västerviks OK | Västerviks OK | Småland | | club | | S | N | | |
Getaren Runt | Tullinge SK | Stockholm | FM | club | | U | N | | |
Nattserien EOL | Eskilstuna OL | Södermanland | | loc | | L | N | | |
Wed 31/10 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | loc | | L | | | |
Veteran-OL nr 7 | Kristinehamns OK | Värmland | | loc | | L | | | |
Veteran-OL SOK Viljan | SOK Viljan | Småland | | club | | L | | | |
Halloween-natten | OK Djerf | Värmland | | loc | | M | N | | |
Go Natt Avesta | Dalaportens OL | Dalarna | | loc | | S | N | | |
Skogslöparna Höstcup 2 | Skogslöparna | Ångermanland | | loc | | L | N | | |