Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

135 tävlingar hittades mellan 2015-01-01 och 2015-12-31 med följande urval: distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tor 1/1Nyårs-OLTormestorps IFSkåne0
distLResultat
fre 2/1MidvintersprintenGammelstads IFNorrbotten75
distS
lör 3/1
sön 4/1
v 2mån 5/1
tis 6/1
ons 7/1
tor 8/1
fre 9/1
lör 10/1
sön 11/1Salomon SkidO Cup #1Umeå OKVästerbotten0
S
distM
v 3mån 12/1
tis 13/1
ons 14/1Mila Stockholm By Night, E3Täby OKStockholm197
distLNResultat
tor 15/1
fre 16/1
lör 17/1
sön 18/1
v 4mån 19/1
tis 20/1
ons 21/1
tor 22/1
fre 23/1
lör 24/1
sön 25/1SkidO, HaningeHaninge SOKStockholm0
S
distM
Salomon SkidO Cup #2Umedalens IF
Vännäs OK
Västerbotten35
S
distMResultat
v 5mån 26/1
tis 27/1
ons 28/1
tor 29/1
fre 30/1
lör 31/1
sön 1/2
v 6mån 2/2
tis 3/2
ons 4/2
tor 5/2
fre 6/2
lör 7/2Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholm450
distLResultat
sön 8/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholm467
distLResultat
v 7mån 9/2
tis 10/2
ons 11/2Mila Stockholm By Night, E4Centrum OKStockholm177
distLNResultat
tor 12/2
fre 13/2
lör 14/2
sön 15/2Salomon SkidO Cup #4IFK UmeåVästerbotten26
S
distMResultat
v 8mån 16/2
tis 17/2
ons 18/2
tor 19/2
fre 20/2
lör 21/2
sön 22/2
v 9mån 23/2
tis 24/2
ons 25/2
tor 26/2
fre 27/2
lör 28/2
sön 1/3BAIK, medel, Skigo CupBergnäsets AIKNorrbotten0
S
distMResultat
BAIK, sprint, Skigo CupBergnäsets AIKNorrbotten0
S
distSResultat
v 10mån 2/3
tis 3/3
ons 4/3
tor 5/3
fre 6/3
lör 7/3Salomon SkidO Cup #5Robertsfors IKVästerbotten29
S
distMResultat
sön 8/3
v 11mån 9/3
tis 10/3
ons 11/3Kvällssprint skid-OKorsnäs IF OKDalarna6
S
distSN
Mila Stockholm By Night, finalenSundbybergs IKStockholm187
distLNResultat
tor 12/3
fre 13/3
lör 14/3Salomon SkidO Cup #6Umeå OKVästerbotten34
S
distMResultat
sön 15/3
v 12mån 16/3
tis 17/3
ons 18/3
tor 19/3
fre 20/3
lör 21/3
sön 22/3
v 13mån 23/3
tis 24/3
ons 25/3
tor 26/3
fre 27/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland0
distLNResultat
lör 28/3
sön 29/3
v 14mån 30/3
tis 31/3
ons 1/4
tor 2/4
fre 3/4Sydsvenska 7-mannabudkavlen, individuella öppna motionsklasserFK GöingarnaSkåne144
distLResultat
lör 4/4
sön 5/4
v 15mån 6/4
tis 7/4
ons 8/4
tor 9/4
fre 10/4
lör 11/4
sön 12/4Rånässtafetten, individuella öppna motionsklasserRånäs OKUppland0
distLResultat
v 16mån 13/4
tis 14/4
ons 15/4
tor 16/4
fre 17/4
lör 18/4Attunda, långdistansAttunda OKStockholm800
distLResultat
KlubbkampenIstrums SKVästergötland67
distL
Stigtomtakavlen, individuella öppna motionsklasserOK HällenSödermanland0
distMResultat
sön 19/4Vårträffen på GotlandVisborgs OKGotland182
distLResultat
v 17mån 20/4
tis 21/4
ons 22/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm124
distSLKResultat
tor 23/4
fre 24/4
lör 25/4
sön 26/4SuderträffenIF Hansa-HoburgGotland166
distMResultat
Gammelstads sprintcup #1Gammelstads IFNorrbotten172
distSResultat
v 18mån 27/4
tis 28/4Tiomilas jubileumsloppLänna IFUppland38
distLKResultat
ons 29/4Gammelstads sprintcup #2Gammelstads IFNorrbotten161
distSResultat
tor 30/4
fre 1/5MölbackaträffenSK ÖrnenVärmland232
distMResultat
lör 2/5
sön 3/5
v 19mån 4/5Gammelstads sprintcup #3Gammelstads IFNorrbotten180
distSResultat
tis 5/5SkaraborgsstafettenOK KlyftamoVästergötland36
distSMResultat
ons 6/5
tor 7/5
fre 8/5
lör 9/5
sön 10/5
v 20mån 11/5
tis 12/5Ungdomsserien 1, krets 1, norrOK ÖsteråkerStockholm159
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 1, sydTumba-Mälarhöjden OKStockholm217
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 2, norrBromma-Vällingby SOKStockholm179
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 2, sydSkarpnäcks OLStockholm170
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 3, sydSkogsluffarnas OKStockholm196
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 4, sydIFK EnskedeStockholm150
distLResultat
ons 13/5
tor 14/5Vårdubbeln på Seskarö, sprintSeskarö IFNorrbotten130
distSResultat
Vårdubbeln på Seskarö, medelSeskarö IFNorrbotten146
distMResultat
fre 15/5
lör 16/5
sön 17/5
v 21mån 18/5
tis 19/5
ons 20/5Stockholm City Cup, E1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm940
distSResultat
tor 21/5
fre 22/5
lör 23/5Tour de Mösseberg, sprintFalköpings AIK OKVästergötland279
distSResultat
UngdomstrolletGotlands Bro OKGotland114
distLResultat
sön 24/5LämmeltågetNässjö OKSmåland72
distSSResultat
PekingduonMatteus SIÖstergötland166
distSMResultat
v 22mån 25/5
tis 26/5
ons 27/5Stockholm City Cup, E2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm905
distSResultat
tor 28/5Ungdomsserien 2, krets 1, norrTäby OKStockholm0
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 1, sydOK Älvsjö-ÖrbyStockholm189
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 2, sydOK RavinenStockholm178
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 3, sydJärla OrienteringStockholm175
distLResultat
JubileumssprintenÄlvsby IF OKNorrbotten12
distSS
Ungdomsserien 2, krets 2, norrSolna OKStockholm218
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 4, sydSnättringe SKStockholm188
distLResultat
fre 29/5Sommarlägret, sprintTullinge SKStockholm319
distSResultat
lör 30/5OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland395
distMResultat
sön 31/5Sommarlägret, stafettTullinge SKStockholm65
distSMResultat
UmedalrännetUmedalens IFVästerbotten195
distMResultat
5-mannaLaxå OKÖrebro Län43
distSMStarttider
v 23mån 1/6
tis 2/6
ons 3/6Stockholm City Cup, E3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm892
distSResultat
tor 4/6
fre 5/6
lör 6/6BAIK:s vårtävling, långBergnäsets AIKNorrbotten214
distLResultat
sön 7/6BAIK:s vårtävling, medelBergnäsets AIKNorrbotten182
distMResultat
SteffekavlenOK EkenÖstergötland9
distSL
v 24mån 8/6
tis 9/6
ons 10/6SAIK extremsprintSävedalens AIKGöteborg121
distS
Sommarsprinten #2Almby IK
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län210
distSResultat
tor 11/6
fre 12/6
lör 13/6
sön 14/6
v 25mån 15/6
tis 16/6Midsommarracet i BodenI 19 IFNorrbotten177
distMResultat
ons 17/6NipstigenOK NipanÅngermanland137
distMResultat
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6
v 26mån 22/6
tis 23/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland190
distSResultat
ons 24/6
tor 25/6
fre 26/6
lör 27/6SM, sprint, model eventNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad10
distS
sön 28/6SM, sprint, publiktävlingNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad43
distSResultat
v 27mån 29/6Trekvällars, etapp 1, förlängd sprintOK RavinenStockholm585
distSResultat
tis 30/6Trekvällars, etapp 2, medelOK RavinenStockholm730
distMResultat
ons 1/7Trekvällars, etapp 3, långOK RavinenStockholm668
distLResultat
tor 2/7
fre 3/7
lör 4/7
sön 5/7
v 28mån 6/7
tis 7/7
ons 8/7
tor 9/7
fre 10/7
lör 11/7
sön 12/7
v 29mån 13/7
tis 14/7MastloppetHellas OrienteringStockholm0
distLResultat
ons 15/7
tor 16/7
fre 17/7
lör 18/7
sön 19/7
v 30mån 20/7
tis 21/7
ons 22/7
tor 23/7
fre 24/7
lör 25/7
sön 26/7
v 31mån 27/7OK Hällen 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland319
distMResultat
tis 28/7OK Hällen 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland237
distLResultat
ons 29/7OK Hällen 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland199
distLResultat
tor 30/7
fre 31/7
lör 1/8Distriktmatch, sprintdistansSegersta OKHälsingland129
distSResultat
sön 2/8Distriktmatch, långdistansSegersta OKHälsingland160
distLResultat
BåstadssprintenHjärnarps OLSkåne268
distSVisa rutter i LiveloxResultat
v 32mån 3/8
tis 4/8Distriktsmatchen MedelOK DjerfVärmland137
distMResultat
TorvaldsblotetSkogslöparnaÅngermanland185
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/8Distriktsmatchen StafettOK DjerfVärmland0
distSMResultat
tor 6/8
fre 7/8
lör 8/8
sön 9/8ÖrnflyktenSK ÖrnenVärmland105
distM
v 33mån 10/8
tis 11/8
ons 12/8RotorundanOK RotoBohuslän-Dal143
distMResultat
tor 13/8
fre 14/8
lör 15/8
sön 16/8DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna motionsklasserÄlvsby IF OKNorrbotten25
distLResultat
v 34mån 17/8
tis 18/8
ons 19/8Sandvikens öppna kommunmästerskapOK HammarenGästrikland316
distLResultat
SM-uppladdningen 2015Stockholms InomhusorienterareStockholm116
distLResultat
tor 20/8
fre 21/8
lör 22/8Dubbelfajten/FellingsbroträffenFellingsbro GOIFÖrebro Län267
distMResultat
sön 23/8
v 35mån 24/8
tis 25/8
ons 26/8Ungdomsserien, regionfinal, sydSkogsluffarnas OKStockholm659
distMResultat
Ungdomsserien, regionfinal, norrBromma-Vällingby SOKStockholm292
distMResultat
tor 27/8
fre 28/8
lör 29/8
sön 30/8DM stafett, Västerbotten, individuella öppna motionsklasserUmeå OKVästerbotten27
distMResultat
DM, stafett, Dalarna, individuella öppna motionsklasserStora Tuna OKDalarna151
distLResultat
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna motionsklasserOK DenselnÖstergötland65
distLResultat
DM Stafett, Öppna banorOK LindénaHalland0
distLResultat
v 36mån 31/8
tis 1/9
ons 2/9
tor 3/9
fre 4/9
lör 5/9
sön 6/9DM, stafett, Södermanland + Västmanland, individuella öppna motionsklasserOK Tor
Västmanlands OF
Södermanland
Västmanland
40
distLResultat
DM, stafett, Uppland, individuella öppna motionsklasserOK LinnéUppland90
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Skåne, individuella öppna motionsklasserOK KontinentSkåne139
distLResultat
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna motionsklasserSöders-TyresöStockholm71
distLResultat
DM, stafett, Örebro län, individuella öppna motionsklasserOK TisarenÖrebro Län0
distLResultat
DM, stafett, Blekinge, individuella öppna motionsklasserStigmännen Karlshamns OKBlekinge0
distLResultat
DM, stafett, Värmland, individuella öppna motionsklasserSkattkärrs SOKVärmland59
distLResultat
v 37mån 7/9
tis 8/9
ons 9/9
tor 10/9
fre 11/9
lör 12/9KorpenKFUM Örebro OK
Närkes Skogskarlars Klubb
Örebro Län235
distLResultat
Hultsfreds OKHultsfreds OKSmåland259
distMResultat
sön 13/9FyrklubbsHjärnarps OLSkåne1015
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 14/9
tis 15/9
ons 16/9
tor 17/9
fre 18/9
lör 19/9BDOF:s ungdomsserie i BullarenBullarens GoIF
Idefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal0
distMResultat
KlarälvskavlenIK Vikings OK
OK Grane
Värmland16
distSLResultat
Klarälvskavlen, individuella öppna motionsklasserIK Vikings OKVärmland22
distLResultat
sön 20/9Anderstorps OKAnderstorps OKSmåland343
distMResultat
Höstträffen på GotlandGarda OKGotland0
distLResultat
v 39mån 21/9
tis 22/9
ons 23/9BAIK-A-NATT #1Bergnäsets AIKNorrbotten51
distMNResultat
tor 24/9
fre 25/9Kils nattpatrullKils OKVärmland0
distPLNResultat
lör 26/9Trampen medelLudvika OKDalarna296
distMVisa rutter i LiveloxResultat
BDOF:s ungdomsserie deltävling 5Brattås CKBohuslän-Dal107
distLResultat
sön 27/9MidälvastafettenVK UvarnaMedelpad18
distSLResultat
Öppna FalumästerskapBjursås OKDalarna292
distLResultat
UNT-cupsfinalenRasbo IKUppland404
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 28/9
tis 29/9
ons 30/9BAIK-A-NATT #2Bergnäsets AIKNorrbotten44
distMNResultat
Natti NattiIFK EnskedeStockholm33
distSSNResultat
tor 1/10
fre 2/10Nacka by NightOK RavinenStockholm83
distLNResultat
lör 3/10Eksjö SOKEksjö SOKSmåland0
distMResultat
IFKs höststafett, individeulla öppna motionsklasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg72
distMResultat
sön 4/10Hjuken, medelSK Björnen
Vännäs OK
Västerbotten69
distMResultat
v 41mån 5/10
tis 6/10
ons 7/10BAIK-A-NATT #3Bergnäsets AIKNorrbotten58
distMNResultat
tor 8/10
fre 9/10
lör 10/1025manna, individuella öppna motionsklasserTäby OK
Vallentuna-Össeby OL
Stockholm
Uppland
705
distLResultat
sön 11/10HöstrusketVittjärvs IKNorrbotten64
distMResultat
v 42mån 12/10
tis 13/10
ons 14/10
tor 15/10
fre 16/10
lör 17/10Daladubbeln, individuella öppna motionsklasser lördag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna0
distLResultat
Isabergs Mounting SprintOK GisleSmåland157
distSResultat
sön 18/10Daladubbeln, individuella öppna motionsklasser söndag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna0
distLResultat
KullabäcksmedelnIFK UmeåVästerbotten37
distMResultat
v 43mån 19/10
tis 20/10
ons 21/10
tor 22/10
fre 23/10HaningenattenHaninge SOKStockholm163
distMNResultat
AxevallanattaIstrums SKVästergötland217
distMNResultat
lör 24/10HaningestafettenHaninge SOKStockholm6
distSS
Smålandskavlen, individuella klasser och öppna motionsklasser, etapp 1IKHP Huskvarna
Jönköpings OK
Tenhults SOK
Småland0
distLNResultat
sön 25/10Smålandskavlen, individuella klasser och öppna motionsklasser, etapp 2IKHP Huskvarna
Jönköpings OK
Tenhults SOK
Småland0
distLResultat
v 44mån 26/10
tis 27/10
ons 28/10
tor 29/10
fre 30/10
lör 31/10UddevallatrofènUddevalla OKBohuslän-Dal276
distPL
sön 1/11
v 45mån 2/11
tis 3/11
ons 4/11
tor 5/11
fre 6/11
lör 7/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm651
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm647
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 46mån 9/11
tis 10/11
ons 11/11Mila Stockholm By Night, E1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm244
distLNResultat
tor 12/11
fre 13/11
lör 14/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholm-
distPU
sön 15/11
v 47mån 16/11
tis 17/11
ons 18/11
tor 19/11
fre 20/11
lör 21/11
sön 22/11
v 48mån 23/11
tis 24/11
ons 25/11
tor 26/11
fre 27/11
lör 28/11
sön 29/11
v 49mån 30/11
tis 1/12
ons 2/12
tor 3/12
fre 4/12
lör 5/12
sön 6/12
v 50mån 7/12
tis 8/12
ons 9/12Mila Stockholm By Night, E2Solna OKStockholm272
distLNResultat
tor 10/12
fre 11/12
lör 12/12
sön 13/12
v 51mån 14/12
tis 15/12
ons 16/12
tor 17/12
fre 18/12
lör 19/12
sön 20/12
v 52mån 21/12
tis 22/12
ons 23/12
tor 24/12
fre 25/12
lör 26/12
sön 27/12
v 53mån 28/12
tis 29/12
ons 30/12
tor 31/12

Annonser