w 12 | Tue 19/3 | | | | | | | | | | |
Wed 20/3 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 21/3 | | | | | | | | | | |
Fri 22/3 | | | | | | | | | | |
Sat 23/3 | | | | | | | | | | |
Sun 24/3 | Långdistans mitt i Skåne | Malmö OK | Skåne | | nat | | L | | | |
w 13 | Mon 25/3 | | | | | | | | | | |
Tue 26/3 | OL-NV Natträning 9 Final | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | N | | |
Wed 27/3 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 28/3 | | | | | | | | | | |
Fri 29/3 | SM, natt, och Swedish League, #1 | Hässleholms OK | Skåne | | champs | | L | N | | |
Sat 30/3 | | | | | | | | | | |
Sun 31/3 | | | | | | | | | | |
w 14 | Mon 1/4 | | | | | | | | | | |
Tue 2/4 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Wed 3/4 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 4/4 | HSOK Nybörjartävling | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | S | | | |
Fri 5/4 | PreO Syd, natt | OK Pan-Kristianstad | Skåne | T | nat | | L | N | | |
Sat 6/4 | Bosarpsträffen, medel | Lunds OK | Skåne | | nat | | M | | | |
PreO Syd, Brösarp | Andrarums IF | Skåne | T | nat | | P | | | |
Sun 7/4 | Bosarpsträffen, lång | Lunds OK | Skåne | | nat | | L | | | |
PreO Syd, Ängelholm | Hjärnarps OL | Skåne | T | nat | | P | | | |
w 15 | Mon 8/4 | | | | | | | | | | |
Tue 9/4 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Wed 10/4 | | | | | | | | | | |
Thu 11/4 | | | | | | | | | | |
Fri 12/4 | | | | | | | | | | |
Sat 13/4 | Tyringerundan | OK Tyringe | Skåne | | nat | | M | | | |
Sun 14/4 | Kurstävling 2019 | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | M | | | |
Klövaträffen | OK Kompassen | Skåne | | nat | | L | | | |
w 16 | Mon 15/4 | | | | | | | | | | |
Tue 16/4 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Wed 17/4 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 18/4 | | | | | | | | | | |
Fri 19/4 | Oppmannaberget, lång | Härlövs IF | Skåne | | nat | | L | | | |
Motionsorientering i Helsingborg | Helsingborgs SOK | Skåne | | loc | | M | | | |
Sat 20/4 | Vättefejden/Gränsfejden, lång + DM, ultralång, Småland+Skåne | Tockarps IK | Skåne | | nat | | L | | | |
Sun 21/4 | Vättefejden/Gränsfejden, medel | Tockarps IK | Skåne | | nat | | M | | | |
w 17 | Mon 22/4 | Våryran | FK Boken | Skåne | | nat | | L | | | |
Tue 23/4 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Wed 24/4 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 25/4 | | | | | | | | | | |
Fri 26/4 | Tiomila, open individual, Friday | FK Göingarna | Skåne | | reg | | L | C | | |
Sat 27/4 | Tiomila i Östra Göinge | FK Göingarna | Skåne | | nat | R | L | C | | |
Tiomila, open individual, Saturday | FK Göingarna | Skåne | | reg | | L | | | |
Tiomila_LundsOK | Lunds OK | Skåne | | club | | L | | | |
Sun 28/4 | Tiomila i Östra Göinge | FK Göingarna | Skåne | | nat | R | L | C | | |
Tiomila_LundsOK | Lunds OK | Skåne | | club | | L | | | |
Tiomila, open individual, Sunday | FK Göingarna | Skåne | | reg | | L | | | |
w 18 | Mon 29/4 | | | | | | | | | | |
Tue 30/4 | | | | | | | | | | |
Wed 1/5 | | | | | | | | | | |
Thu 2/5 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Fri 3/5 | | | | | | | | | | |
Sat 4/5 | Motionsorientering i Helsingborg | Helsingborgs SOK | Skåne | | loc | | M | | | |
Älgots cup och kretsmästerskap SÖ kretsen. | Andrarums IF | Skåne | | loc | | L | | | |
Sun 5/5 | | | | | | | | | | |
w 19 | Mon 6/5 | | | | | | | | | | |
Tue 7/5 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 1 | Eslövs FK | Skåne | | loc | | S | | | |
Klubbmästerskap Sprint Andrarums IF | Andrarums IF | Skåne | | club | | S | | | |
Wed 8/5 | | | | | | | | | | |
Thu 9/5 | | | | | | | | | | |
Fri 10/5 | | | | | | | | | | |
Sat 11/5 | OL-NV Ungdomstävling/Läger + Öppna banor | Örkelljunga FK | Skåne | | loc | | L | | | |
Sun 12/5 | | | | | | | | | | |
w 20 | Mon 13/5 | | | | | | | | | | |
Tue 14/5 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2 | Eslövs FK | Skåne | | loc | | S | | | |
Wed 15/5 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 16/5 | | | | | | | | | | |
Fri 17/5 | | | | | | | | | | |
Sat 18/5 | | | | | | | | | | |
Sun 19/5 | Lundasprinten | Lunds OK | Skåne | | nat | | S | | | |
w 21 | Mon 20/5 | | | | | | | | | | |
Tue 21/5 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 3 | Eslövs FK | Skåne | | loc | | S | | | |
Klubbmästerskap sprint, Lunds OK | Eslövs FK Lunds OK | Skåne | | club | | S | | | |
Wed 22/5 | | | | | | | | | | |
Thu 23/5 | Klubbmästerskap 2019 | OK Silva | Skåne | | club | | L | | | |
Klubbträning | Ringsjö OK | Skåne | | club | | M | | | |
Fri 24/5 | | | | | | | | | | |