fre 21/4 | SM, natt, med Swedish League, #3 | OK Tisaren Örebro Läns OF | Örebro Län | | mäst | | L | N | | |
lör 22/4 | SM, natt, publiktävling (dag), (Tisarträffen) | OK Tisaren | Örebro Län | | nat | | M | | | |
lör 6/5 | Närkedubbeln dag 1 medel, publiktävling till SM ultra | Hagaby GoIF Örebro KFUM Örebro OK | Örebro Län | | nat | | M | | | |
lör 6/5 | SM, ultralång | Hagaby GoIF Örebro Örebro Läns OF | Örebro Län | | mäst | | U | | | |
sön 7/5 | Närkedubbeln dag 2 lång | Hagaby GoIF Örebro KFUM Örebro OK | Örebro Län | | nat | | L | | | |
lör 13/5 | Fellingsbroträffen | Fellingsbro GOIF | Örebro Län | | nat | | M | | | |
sön 14/5 | Garphytteträffen | Garphyttans IF OK Alferna | Örebro Län | | nat | | L | | | |
sön 21/5 | 5-mannastafetten | Örebro Läns OF | Örebro Län | | dist | S | L | | | |
fre 2/6 | SM, sprint, publiktävling, #1 (kväll) | Almby IK | Örebro Län | | nat | | S | | | |
fre 2/6 | SM, sprintstafett, kval (kväll) | Almby IK Örebro Läns OF | Örebro Län | | mäst | S | S | | | |
fre 2/6 | SM, sprint, individuell, kval | Almby IK Örebro Läns OF | Örebro Län | | mäst | | S | | | |
lör 3/6 | SM, sprint, individuell, final | Almby IK Örebro Läns OF | Örebro Län | | mäst | | S | | | |
lör 3/6 | SM, sprint, publiktävling #2, (Örebro City Sprint) | Almby IK | Örebro Län | | nat | | S | | | |
sön 4/6 | SM, sprint, publiktävling, #3 (Örebro City Sprintstafett) | Almby IK | Örebro Län | | nat | S | S | | | |
sön 4/6 | SM, sprintstafett, final | Almby IK Örebro Läns OF | Örebro Län | | mäst | S | S | | | |
sön 11/6 | DM, sprint, Västmanland + Örebro Län | Arboga OK Örebro Läns OF | Västmanland Örebro Län | | mäst | | S | | | |
sön 11/6 | DM, sprintstafett, Västmanland + Örebro Län | Arboga OK Örebro Läns OF | Västmanland Örebro Län | | mäst | S | S | | | |
tis 8/8 | Distriktsmatch för Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland | Alleskolans IF OK Tisaren | Örebro Län | | dist | | M | | | |
ons 9/8 | Distriktsmatch för Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland | Alleskolans IF OK Tisaren | Örebro Län | | dist | S | S | | | |
lör 2/9 | DM, medel, Örebro län | Lindebygdens OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | mäst | | M | | | |
sön 3/9 | DM, lång, Örebro län | Lindebygdens OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | mäst | | L | | | |
fre 8/9 | DM, natt, Örebro län | Hällefors OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | mäst | | L | N | | |
sön 10/9 | DM, stafett, Västmanland + Örebro län, individuella öppna klasser | Arboga OK Örebro Läns OF | Västmanland Örebro Län | | dist | | L | | | |
sön 10/9 | DM, stafett, Västmanland + Örebro län | Arboga OK Västmanlands OF Örebro Läns OF | Västmanland Örebro Län | | mäst | S | L | | | |
lör 16/9 | SM, lång, kval, publiktävling, #1, medel | KFUM Örebro OK | Örebro Län | | nat | | M | | | |
lör 16/9 | SM, lång, kval | KFUM Örebro OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | mäst | | L | | | |
sön 17/9 | SM, lång, final | KFUM Örebro OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | mäst | | L | | | |
sön 17/9 | SM, lång, final, publiktävling, #2 | KFUM Örebro OK | Örebro Län | | nat | | L | | | |
fre 22/9 | SM, medel, kval | OK Tisaren Örebro Läns OF | Örebro Län | | mäst | | M | | | |
lör 23/9 | SM, medel, final | OK Tisaren Örebro Läns OF | Örebro Län | | mäst | | M | | | |
lör 23/9 | SM, medel, final, publiktävling | OK Tisaren | Örebro Län | | nat | | M | | | |
sön 24/9 | SM, stafett | Hagaby GoIF Örebro Örebro Läns OF | Örebro Län | | mäst | S | L | | | |
lör 30/9 | Dubbelfajten (nationell individuell tävling) | Garphyttans IF Örebro Läns OF | Örebro Län | | nat | | L | | | |
lör 30/9 | Dubbelfajten (patrulltävling) | Garphyttans IF Örebro Läns OF | Örebro Län | | nat | P | L | | | |