v 6 | lör 10/2 | SkidO, DM, medel, Uppland | OK Borgen OK Rodhen | Uppland | S | mäst | | M | | | |
SkidO, DM, sprint, Uppland | OK Borgen OK Rodhen | Uppland | S | mäst | | S | | | |
SkidO, BBK/WIK, sprint | Bodens Bandyklubb OS Vittjärvs IK | Norrbotten | S | dist | | S | | | |
SM sport vintercup #3 | Sävedalens AIK | Göteborg | | när | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Zonträning Torsås OK | Torsås OK | Småland | | när | | L | | | |
SkidO, DM, sprint, Södermanland + Stockholm | Kjula IF | Södermanland | S | mäst | | S | | | |
SkidO, DM, sprint, Dalarna/Värmland | HJS-Vansbro OK | Dalarna | S | dist | | S | | | |
SkidO, BBK/WIK, medel | Bodens Bandyklubb OS Vittjärvs IK | Norrbotten | S | dist | | M | | | |
sön 11/2 | Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 5 | KFUM Örebro OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
IKS OL-trän | IK Standard | Södermanland | | när | | L | | | |
Tjustalliansens Vintercup #5 | Gamleby OK | Småland | | när | | L | | | |
Vinterallians | Vimmerby OK | Småland | | när | | L | | | |
Vintercup, Pan-Kristianstad | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | när | | L | | | |
Vintercupen E6, SV Kretsen Skåne | Frosta OK | Skåne | | när | | L | | | |
SkidO, DM, medel, Dalarna/Värmland | HJS-Vansbro OK | Dalarna | S | dist | | M | | | |
SkidO, DM, medel, Södermanland +Stockholm | Ärla IF | Södermanland | S | nat | | L | | | |
Vinterrace 2018 - deltävling 6 | OK Skärmen | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
MTBO träning och planeringslunch | IFK Enskede OK Linné OK Rodhen | Stockholm Uppland | LM | när | | L | | | |
SkidO, VOF-cup, deltävling 3 | Vännäs OK | Västerbotten | LS | dist | | M | | | |
Skid-O 5 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | när | | M | | | |
v 7 | mån 12/2 | | | | | | | | | | |
tis 13/2 | OL-NV Natträning 7 | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | N | | |
Spikcupen 3 Dingtuna | Västerås SOK | Västmanland | | när | | M | N | | |
Nattcup 5 | Vänersborgs SK | Västergötland | | när | | L | N | | |
GTNC #4 | Trosabygdens OK | Södermanland | | när | | L | N | | |
ons 14/2 | Veteran-OL nr 19 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Midvinterduell etapp 5 | IFK Linköpings OS Linköpings OK | Östergötland | | när | | L | N | | |
DOF natt-cup deltävling 3 | OK Kåre | Dalarna | | när | | L | N | | |
Vintercup 4 | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | | när | | M | N | | |
Vintercupen deltävling 5 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | N | | |
tor 15/2 | GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | S | K | | |
Hagabys Nattcup Deltävling 3 | Hagaby GoIF Örebro | Örebro Län | | när | | L | N | | |
Östra Blekinges nattcup deltävling 17 | Karlskrona SOK OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
fre 16/2 | | | | | | | | | | |
lör 17/2 | SkidO, SM/JSM, medel och publiktävling | Sundsvalls OK | Medelpad | S | mäst | | M | | | |
sön 18/2 | Nattcup 3 | Garda OK | Gotland | | när | | L | N | | |
Vintercup FK Åsen | FK Åsen | Skåne | | när | | L | | | |
Vintercupen E7, SV Kretsen Skåne | Ringsjö OK | Skåne | | när | | L | | | |
Vinterserien | OK Älvsjö-Örby | Stockholm | | när | | L | | | |
SkidO, SM/JSM, stafett | Sundsvalls OK | Medelpad | S | mäst | S | M | | | |
Närtävling skid-o | Domnarvets GOIF | Dalarna | S | när | | M | | | |
Vinterrace etapp 7 | Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
SkidO, SM, publiktävling | Sundsvalls OK | Medelpad | S | nat | | M | | | |
v 8 | mån 19/2 | | | | | | | | | | |
tis 20/2 | | | | | | | | | | |
ons 21/2 | Veteran-OL nr 20 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
MOF Nattcup #8 | Njurunda OK | Medelpad | | när | | L | N | | |
Kylklampen deltävling 8 | OK Älgen | Värmland | | när | | L | N | | |
tor 22/2 | Veteran-OL Alingsås | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | K | | |
Vätterbygden by Night, deltävling 11 | Jönköpings OK | Småland | | när | | L | N | | |
GOF NattCup Etapp 8 | Göteborgs OF OK Alehof | Göteborg | | när | | L | N | | |
Östra Blekinges nattcup deltävling 18 | OK Orion Ronneby OK | Blekinge | | när | | L | N | | |
Natt 7:an Etapp 5 | IK Omega | Västergötland | | när | | L | N | | |
Öppet KM-natt i skidO | Sundsvalls OK | Medelpad | S | när | | M | N | | |
Skaraborg By Night VII | Lidköpings VSK | Västergötland | | när | | M | N | | |
fre 23/2 | | | | | | | | | | |
lör 24/2 | SkidO, SM/JSM/USM/VSM och Nordiska Ungdomsspelen, sprint | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | mäst | | S | | | |
sön 25/2 | Vintercupen Syd Västra Kretsen | Rävetofta OK | Skåne | | när | | L | | | |
Först i mål | Gudhems IF | Västergötland | | när | | M | | | |
SkidO, SM/JSM/USM/VSM och Nordiska Ungdomsspelen, lång | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | mäst | | L | | | |
Vintercupen 2017-2018 Uddarp | Härlövs IF | Skåne | | när | | L | | | |
Vinterrace 2018 | Ljungskile FK | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
v 9 | mån 26/2 | | | | | | | | | | |
tis 27/2 | Nattcup #8 | OK Hällen | Södermanland | | när | | L | N | | |
Nattcup 6 Skogshöjden | Trollhättans SOK | Västergötland | | när | | L | N | | |
OL-NV Natträning 8 | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | N | | |
ons 28/2 | Veteran-OL nr 21 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 6 | Fellingsbro GOIF Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | N | | |
Midvinterduell etapp 6 | Björkfors GOIF Linköpings OK | Östergötland | | när | | L | N | | |
SkidO natt | Säterbygdens OK | Dalarna | S | när | | L | N | | |
Vintercupen deltävling 6 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | N | | |
tor 1/3 | GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | | | |
Landehofs Nattcup Etapp 7 | OK Landehof | Göteborg | | när | | L | N | | |
Vätterbygden by night 12 | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | L | N | | |
Östra Blekinges nattcup deltävling 19 | Karlskrona SOK OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
fre 2/3 | Panvåren, natt | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | nat | | L | N | | |
lör 3/3 | Panvåren, medel | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | nat | | M | | | |
Panvåren, sprint | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | nat | | S | | | |
SkidO, TvåÅker | VK Uvarna | Medelpad | S | dist | S | M | | | |
Teknikträning lördagar Göteborg Öst | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | när | | L | | | |
SkidO, VOF-cup, deltävling 4 | Umedalens IF | Västerbotten | S | dist | | M | | | |
sön 4/3 | Oringen-träning | IFK Linköpings OS | Östergötland | | när | | L | | | |
Panvåren, lång | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | nat | | L | | | |
̶S̶k̶i̶d̶O̶,̶ ̶D̶M̶,̶ ̶m̶e̶d̶e̶l̶ + ̶B̶e̶r̶g̶n̶ä̶s̶e̶t̶s̶ ̶A̶I̶K̶ ̶c̶u̶p̶t̶ä̶v̶l̶i̶n̶g̶ | Bergnäsets AIK | Norrbotten | S | mäst | | M | | | |
Vinterserien | Tumba-Mälarhöjden OK | Stockholm | | när | | L | | | |
̶S̶k̶i̶d̶O̶,̶m̶e̶d̶e̶l̶,̶ ̶B̶e̶r̶g̶n̶ä̶s̶e̶t̶s̶ ̶A̶I̶K̶ ̶c̶u̶p̶t̶ä̶v̶l̶i̶n̶g̶ | Bergnäsets AIK | Norrbotten | S | dist | | M | | | |
v 10 | mån 5/3 | Sportlovs skidO Bolle | Rehns BK | Hälsingland | S | när | | M | K | | |
tis 6/3 | Nattcup #9 | OK Hällen | Södermanland | | när | | L | N | | |
GTNC-5 | OK Klemmingen | Södermanland | | när | | L | N | | |
ons 7/3 | DOF Natt-cup deltävling 4 | Domnarvets GOIF | Dalarna | | när | | L | N | | |
MOF nattcup #9 | VK Uvarna | Medelpad | | när | | M | N | | |
Luffarligan | Enebybergs IF | Stockholm | | när | | M | | | |
Veteran-OL nr 22 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
SkidO Träning | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | när | | M | | | |
Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 7 | OK Tisaren Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | N | | |
OK Hällens öppna inomhus KM | OK Hällen | Södermanland | | när | | M | | | |
Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstart | Snättringe SK | Stockholm | | dist | | L | N | | |
Skaraborg by Night | OK Klyftamo | Västergötland | | när | | L | N | | |
tor 8/3 | GOF NattCup Etapp 9 | Göteborgs OF OK Landehof | Göteborg | | när | | L | N | | |
Veteran OL | Lerums SOK | Göteborg | | när | | L | | | |
Vätterbygden by night deltävling 13 | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | L | N | | |
Bredaryds SOK Natt-cup 5 | Bredaryds SOK | Småland | | när | | S | N | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | K | | |
Östra Blekinges nattcup deltävling 20 | OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
Natt 7:an Etapp 6 | Ulricehamns OK | Västergötland | | när | | L | N | | |
fre 9/3 | DM, natt, Halland med Kattegattnatt | OK Lindéna | Halland | | mäst | | S | N | | |
Viking Memorial - The Nightmare | Västerås SOK | Västmanland | | när | | M | N | | |
Junior Camp | OK Orion | Blekinge | | när | | L | K | | |
Junior Camp, Stjärnnatten | OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
lör 10/3 | Junior Camp | OK Orion | Blekinge | | när | | L | K | | |
Hallandspremiären, medel | Laholms OK | Halland | | nat | | M | | | |
Viking Memorial - The Hell | Västerås SOK | Västmanland | | när | | M | | | |
Viking Memorial - The Timechase | Västerås SOK | Västmanland | | när | | M | | | |
MTBO, Söders ABCD-träning | Söders-Tyresö | Stockholm | M | när | | M | | | |
SkidO Höjdhagsloppet | Gustavsbergs OK | Stockholm | S | när | | L | | | |
SkidO, DM, sprint, Norrbotten NOF cup 8 | OK Vargen Seskarö IF | Norrbotten | S | mäst | | S | | | |
SM Sport Vintercup #4 + Landslagsträning | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | när | | S | | | |
Teknikträning Ungdom Gbg Öst | Lerums SOK | Göteborg | | när | | L | | | |
FBCC "Förlängd sprint i Borlänge" | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | när | | S | | | |
SkidO, DM, lång, Norrbotten NOF cup 9 | OK Vargen Seskarö IF | Norrbotten | S | mäst | | L | | | |
sön 11/3 | Junior Camp | OK Orion | Blekinge | | när | | L | K | | |
Hallandspremiären, lång | Halmstad OK | Halland | | nat | | L | | | |
Viking Memorial - The Hunt | Västerås SOK | Västmanland | | när | | U | | | |
Junior Camp, One (wo)man relay | OK Orion | Blekinge | | när | | M | | | |
NärskidO | Täby OK | Stockholm | S | när | | M | | | |
O-ringenträning LOK | Linköpings OK | Östergötland | | när | | L | | | |
VinterAllians | Hultsfreds OK | Småland | | när | | M | | | |
Vintercupen (avslutning) OBS! NY INBJUDAN!!! | Ankarsrums OK | Småland | | när | | L | | | |
Kretsträning, Motala AIF OL | Motala AIF OL | Östergötland | | när | | L | | | |
SkidO, DM, lång | Frösö IF | Jämtland-Härjedalen | S | dist | | L | | | |
v 11 | mån 12/3 | | | | | | | | | | |
tis 13/3 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Bengt Borgs Minne | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | när | | S | N | | |
ons 14/3 | Veteran-OL nr 23 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Midvinterduell etapp 7 | Linköpings OK OK Eken | Östergötland | | när | | L | N | | |
Vintercup 5 | Skogslöparna | Ångermanland | | när | | L | N | | |
Marscup | OK Pers Lärjungar | Gästrikland | | när | | L | N | | |
Vintercupen deltävling 6B | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | N | | |
Kylk(l)ampen 2017-2018 Deltävling 9 | Deje SF | Värmland | | när | | L | N | | |
tor 15/3 | Veterantour Norrtälje | OK Roslagen | Uppland | | när | | M | | | |
Veteran-OL | Motala AIF OL | Östergötland | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | K | | |
Hagaby öppna natt-KM | Hagaby GoIF Örebro | Örebro Län | | när | | L | N | | |
Natt-träning Immeln | FK Göingarna | Skåne | | när | | L | N | | |
Vätterbygden by night, deltävling 14 | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | L | N | | |
GOF NattCup Etapp 10 | Göteborgs OF Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | när | | L | N | | |
Natt KM | FK Herkules | Göteborg | | när | | L | N | | |
fre 16/3 | Vårracet, dag 1, natt | OK Orion | Blekinge | | nat | | L | N | | |
Krets Motion Hultet-Natt | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | N | | |
Sumpnatta | Sundbybergs IK | Stockholm | | dist | | L | N | | |
lör 17/3 | SkidO, Barents Winter Games, dag 1, sprint | OK Renen | Norrbotten | S | nat | | S | | | |
Tour de TGOK, etapp 1 | Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | | när | | L | | | |
Tour de TGOK, etapp 2 | Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | | när | | M | | | |
Vårracet, dag 2, lång | OK Orion | Blekinge | | nat | | L | | | |
Närtävling i Skidorientering | OK Landehof | Göteborg | S | när | | M | | | |
Krets Motion-OL Nobelhallen | Degerfors OK Kristinehamns OK OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
MTBO-träning Tullinge | Tullinge SK | Stockholm | M | när | | M | | | |
Romeleträffen, medel | Lunds OK | Skåne | | nat | | M | | | |
Vårupptakt (Motions-OL) | OK Kullingshof OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | L | | | |
SkidO, J-cup, sprint (DM Ångermanland) | Härnösands OK | Ångermanland | S | nat | | S | | | |
sön 18/3 | Kvillebyns klassiska | Kvillebyns SK | Bohuslän-Dal | | nat | | L | | | |
Laxträffen | Falkenbergs OK | Halland | | nat | | L | | | |
SkidO, Barents Winter Games, dag 2, lång | OK Renen | Norrbotten | S | nat | | L | | | |
Vinterser | Järla Orientering | Stockholm | | när | | L | | | |
Vårracet, dag 3, medel | OK Orion | Blekinge | | nat | | M | | | |
Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 8 (final) | Lindebygdens OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Krets motions-OL Bruket | Degerfors OK | Värmland | | när | | M | | | |
O-ringenträning OKS | OK Skogsströvarna | Östergötland | | när | | M | | | |
Romeleträffen, lång | Lunds OK | Skåne | | nat | | L | | | |
SkidO, J-cup, lång (DM Ångermanland) | Härnösands OK | Ångermanland | S | nat | | L | | | |
v 12 | mån 19/3 | | | | | | | | | | |
tis 20/3 | Vet OL | Eskilstuna OL | Södermanland | | när | | M | | | |
Motions-OL Marieberg | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | S | | | |
IKS Nattserien Vår | IK Standard | Södermanland | | när | | M | N | | |
ons 21/3 | MOF Nattcup #10 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | L | N | | |
Kylklampen final | Kils OK | Värmland | | när | | L | N | | |
tor 22/3 | Dalaoffensivens nattcup | Korsnäs IF OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Veteran-OL HOK-1 | Hallstahammars OK | Västmanland | | när | | M | | | |
Veteran-OL tävling 1 | KFUM Örebro OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Veteran OL | IK Uven | Göteborg | | när | | L | | | |
Motions-OL Hembygdsgården | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | | |
Natt 7:an Etapp 7 + Sjuhäradsmästerskap Natt | Hestra IF | Västergötland | | när | | L | N | | |
fre 23/3 | Nyköpingsnatten | Nyköpings OK | Södermanland | | dist | | L | N | | |
Partilletrippeln, natt (med DM, natt) | Sävedalens AIK | Göteborg | | nat | | L | N | | |
Tibrotrippeln, dag 1, natt, förkortad lång | Tibro OK | Västergötland | | nat | | L | N | | |
SkidO, SM, sprint prolog | Skellefteå OK | Västerbotten | S | mäst | | S | | | |
Nattcup 4 | Visborgs OK | Gotland | | när | | L | N | | |
lör 24/3 | SkidO, SM, medel jaktstart | Skellefteå OK | Västerbotten | S | mäst | | M | | | |
Nyköpingsorienteringen | Nyköpings OK | Södermanland | | nat | | L | | | |
Partilletrippeln, sprint | Sävedalens AIK | Göteborg | | nat | | S | | | |
Tibrotrippeln, dag 2, medel | Tibro OK | Västergötland | | nat | | M | | | |
Finspångs vårlopp | Finspångs SOK | Östergötland | | när | | L | | | |
Skogsröjarträffen 2018 | Bjursås OK | Dalarna | | när | | M | | | |
Förenings-DM öppet | Sundsvalls OK | Medelpad | S | när | S | M | | | |
Stafett-OL Bokedalen | Sävedalens AIK | Göteborg | | när | | L | | | |
Vårdubbeln, medel | OK Skogsfalken | Blekinge | | nat | | M | | | |
Torsåkerssprinten | Storviks IF | Gästrikland | | när | | S | | | |
Earth Hour Rogaining | Waxholms OK | Stockholm | | när | | L | | | |
sön 25/3 | Skogsröjarträffen 2018 | Bjursås OK | Dalarna | | när | | M | | | |
Partilletrippeln, medel | Sävedalens AIK | Göteborg | | nat | | M | | | |
SkidO, DM, Västerbotten och VOF-cup, deltävling 5 | Umeå OK | Västerbotten | S | mäst | | M | | | |
Tibrotrippeln, dag 3, förlängd medel | Tibro OK | Västergötland | | nat | | M | | | |
Måsenstafetten | OK Måsen | Södermanland | | nat | S | L | | | |
Måsenstafetten, individuella öppna klasser | OK Måsen | Södermanland | | dist | | L | | | |
O-ringenträning OKS | OK Skogsströvarna | Östergötland | | när | | M | | | |
SkidO, DM medel Norrbotten + Bergnäsets AIK cuptävling | Bergnäsets AIK | Norrbotten | S | mäst | | M | | | |
Stafett-träning | Nyköpings OK | Södermanland | | när | | M | | | |
Vårdubbeln, lång | OK Skogsfalken | Blekinge | | nat | | L | | | |
SkidO, medel, Bergnäsets AIK cuptävling | Bergnäsets AIK | Norrbotten | S | dist | | M | | | |
v 13 | mån 26/3 | | | | | | | | | | |
tis 27/3 | POL-Rådagården | Hjobygdens OK Lidköpings VSK | Västergötland | | när | | L | | | |
Ärla IF Veteran-OL | Ärla IF | Södermanland | | när | | M | | | |
Roslagsveteranerna | OK Österåker | Stockholm | | när | | L | | | |
Tisdags-OL Lövsjötorp | IF Hagen OK P4 | Västergötland | | när | | L | | | |
Motions-OL Hembygdsgården, Norrgården | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Kretsträning västra kretsen | Lidköpings VSK | Västergötland | | när | | L | | | |
Höglandsträning ESOK | Eksjö SOK | Småland | | när | | L | | | |
Nattserien Ärla IF | Ärla IF | Södermanland | | när | | L | N | | |
ons 28/3 | Vintercupen deltävling 7 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | N | | |
tor 29/3 | Veteran-OL | Linköpings OK | Östergötland | | när | | L | | | |
Häxjakten, Five-O, #1 | OK Skogsvargarna | Västergötland | | nat | | L | N | | |
Nattcup 29/3 | IFK Mora OK | Dalarna | | när | | M | | | |
Sydsvenska 7-mannabudkaveln | Hässleholms OK | Skåne | | nat | S | L | K | | |
fre 30/3 | Sydsvenska 7-mannabudkaveln | Hässleholms OK | Skåne | | nat | S | L | K | | |
Friskusträffen | FK Friskus-Varberg | Halland | | nat | | M | | | |
Kortfredan, Five-O, #2 | Ryda SK | Västergötland | | nat | | S | | | |
Påskorienteringen | Kjula IF | Södermanland | | nat | | L | | | |
Sydsvenska 7-manna, individuella öppna klasser | Hässleholms OK | Skåne | | dist | | L | | | |
MOL 1. Påskriset | IF Hansa-Hoburg | Gotland | | när | | L | | | |
lör 31/3 | Kolmårdsdubbeln, medel | OK Kolmården | Östergötland | | nat | | M | | | |
Tyringerundan | OK Tyringe | Skåne | | nat | | L | | | |
Öjetrampen, Five-O, #3 | Främmestads IK OK Kullingshof | Västergötland | | nat | | L | | | |
Nackheträffen | OK Nackhe | Halland | | nat | | L | | | |
Vårracet, dag 1, lång | OK Orion | Blekinge | | nat | | L | | | |
sön 1/4 | Bohuslunken, Five-O, #4 | Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | nat | | M | | | |
Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskavlen | OK Kolmården | Östergötland | | nat | S | L | | | |
OK Torfinn | OK Torfinn | Skåne | | nat | | M | | | |
Rigors påskträff | IF Rigor | Halland | | nat | | M | | | |
Kolmårdskavlen, individuella öppna klasser | OK Kolmården | Östergötland | | dist | | L | | | |
Vårracet, dag 2, medel | OK Orion | Blekinge | | nat | | M | | | |
Skogis Cup nr 1 | Garda OK | Gotland | | när | | L | | | |
v 14 | mån 2/4 | Snötrampen | Fjärås AIK OK Löftan | Halland | | nat | | L | | | |
Hästveda OK | Hästveda OK | Skåne | | nat | | L | | | |
Vikingaträffen, Five-O, #5 | Trollhättans SOK | Västergötland | | nat | | M | | | |
Anebyorienteringen | SOK Aneby | Småland | | dist | | L | | | |
Kringelträffen | Södertälje-Nykvarn OF | Södermanland | | nat | | M | | | |
tis 3/4 | Tisdags-OL Rydskogen | IF Hagen | Västergötland | | när | | L | | | |
IKS Veteran OL | IK Standard | Södermanland | | när | | M | | | |
Dala Veteran OL 3/4 Kvarnsveden | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Motions-OL Rävåsskolan | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
NOK-träning OK Denseln | OK Denseln | Östergötland | | när | | L | | | |
Vårspringet i Eskilstuna | Ärla IF | Södermanland | | när | | L | | | |
Motions-OL Östervik/Gokartbana | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Forsas vintersprint | Forsa OK | Hälsingland | | när | | S | | | |
ons 4/4 | Luffarligan | Snättringe SK | Stockholm | | när | | L | | | |
Motionsorientering - Granskog | Järfälla OK | Stockholm | | när | | M | | | |
IFK Lidingö MTBO-träning | IFK Lidingö SOK | Stockholm | M | när | | M | | | |
tor 5/4 | POL-Mostugan | Hjobygdens OK OK Skogsstjärnan | Västergötland | | när | | L | | | |
Roslagsveteranerna Täby | Täby OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Veteran-OL tävling 2 | Almby IK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Veteran-O Gbg | OK Landehof OK Orinto | Göteborg Västergötland | | när | | L | | | |
Motions-OL Garnisonen | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | när | | M | | | |
fre 6/4 | Nattinatta, Gotland | Gotlands Bro OK | Gotland | | dist | | L | N | | |
Svartnatta | Vingåkers OK Ärla IF | Södermanland | | nat | S | L | N | | |
Väsby OK, Grymnatta | Väsby OK | Stockholm | | nat | | L | N | | |
OL-skytte sprint | Halmstad Garnisons IF Halmstad OK | Halland | | när | | S | | | |
PreO, Syd Natt | Härlövs IF | Skåne | P | nat | | P | N | | |
lör 7/4 | Dackefejden, lång | Karlskrona SOK | Blekinge | | nat | | L | | | |
Lännamedeln | Länna IF | Uppland | | nat | | M | | | |
Mälarmårdsdubbeln, sprint | Katrineholms OK | Södermanland | | nat | | S | | | |
SM, ultralång med Swedish League, #1 | IKHP Huskvarna Jönköpings OK | Småland | | mäst | | U | | | |
SM, ultralång, publiktävling, medel | Gränna-Bygdens OK | Småland | | nat | | M | | | |
Sydsvenska mästerskapen, individuell, lång | Karlskrona SOK | Blekinge | | mäst | | L | | | |
Ulrikadubbeln, medel | IFK Linköpings OS | Östergötland | | nat | | M | | | |
Ungdomsläger | Ludvika OK | Dalarna | | när | | M | | | |
Utbildning tävlingsadministration | Dalarnas OF | Dalarna | | när | | L | | | |
OL-skytte klassisk distans | Halmstad Garnisons IF Halmstad OK | Halland | | när | | L | | | |
Västkuststafetten, individuella öppna klasser | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | dist | | M | | | |
PreO, Syd Lördag | OK Pan-Kristianstad | Skåne | P | nat | | P | | | |
Västkuststafetten | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | nat | S | M | | | |
Halmstad OK | Halmstad OK | Halland | | när | | L | | | |
sön 8/4 | Ungdomsläger | Ludvika OK | Dalarna | | när | | M | | | |
Broruset, Gotland | Gotlands Bro OK | Gotland | | dist | | M | | | |
Dackefejden, medel | Karlskrona SOK | Blekinge | | nat | | M | | | |
Gudhems vårtävling | Gudhems IF | Västergötland | | nat | | M | | | |
Herkules skogsdåd | FK Herkules | Göteborg | | nat | | M | | | |
Mälarmårdsdubbeln, medel | Katrineholms OK | Södermanland | | nat | | L | | | |
Rånässtafetten | Rånäs OK | Uppland | | nat | S | L | | | |
Sydsvenska mästerskapen, stafett | Karlskrona SOK | Blekinge | | mäst | S | M | | | |
Ulrikadubbeln, lång | IFK Linköpings OS | Östergötland | | nat | | L | | | |
OL-skytte stafett | Halmstad Garnisons IF Halmstad OK | Halland | | när | S | M | | | |
MIK-medeln | Mälarhöjdens IK OK | Stockholm | | nat | | M | | | |
Motionsorientering Umeå 8 april | Umeå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
PreO, Syd Söndag | FK Boken | Skåne | P | nat | | P | | | |
v 15 | mån 9/4 | Sprint 10 | Skene Sim o IS | Västergötland | | när | | S | | | |
tis 10/4 | Test Stafett 10 | Skene Sim o IS | Västergötland | | när | S | S | | | |
Tisdags-OL Rydskogen | IF Hagen | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL 180410 | OK Klemmingen | Södermanland | | när | | L | | | |
Motions-OL Bullerdalen | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
NOK Träning | Finspångs SOK | Östergötland | | när | | L | | | |
Vårspringet Eskilstuna OL | Eskilstuna OL | Södermanland | | när | | L | | | |
Motions-OL Ölmeskolan | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
SSOK Motionsorientering Gustavsberg | Skattkärrs SOK | Värmland | | när | | M | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
SAKO-träning Snöfritt Slätthult | Trollhättans SOK | Västergötland | | när | | L | | | |
"Backe-upp-och Backe-ned" - Stenkrossen | Almby IK | Örebro Län | | när | | S | | | |
Forsas vintersprint 2 | Forsa OK | Hälsingland | | när | | S | | | |
Motions-OL | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | M | | | |
Sprintstafett/Säsongsupptakt | Västerbergslagens OL | Dalarna | | när | | S | | | |
ons 11/4 | Höglandets-Veteran-OL | Boxholms OK | Östergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL OKS | OK Skogsvargarna | Västergötland | | när | | M | | | |
Motions 5-Dagars | Värend GN OL | Småland | | när | | M | | | |
Fyrklöver | KFUM Örebro OK | Örebro Län | | när | | L | | | |
tor 12/4 | POL-Grästorp | Främmestads IK Hjobygdens OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL | Jönköpings OK | Småland | | när | | M | | | |
Veteranorientering | NAIS Orienteringsklubb | Östergötland | | när | | L | | | |
Veteran-OL | Köping-Kolsva OK | Västmanland | | när | | M | | | |
Veteran-OL tävling 3 | Hagaby GoIF Örebro Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
DOK:s motions-OL Råbäck | Degerfors OK | Värmland | | när | | M | | | |
MOL 2 | Garda OK | Gotland | | när | | L | | | |
Motions-OL Kaffeberget/ Hultet | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Kronoparken | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | S | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | när | | L | | | |
OCK-träning Tågaröd | FK Göingarna | Skåne | | när | | L | | | |
Tiomilarepet | OK Älvsjö-Örby | Stockholm | | dist | S | L | K | | |
fre 13/4 | Swedish League, #2, sprint (WRE), med Citadellssprinten | OK Silva Rävetofta OK | Skåne | | int | | S | | | |
lör 14/4 | Brudarebackens sprintstafett | Göteborgs Skidklubb | Göteborg | | dist | S | S | | | |
Nybro OK, dag 1, lång | Nybro OK | Småland | | nat | | L | | | |
Täby OK, lång | Täby OK | Stockholm | | nat | | L | | | |
Stigtomtakavlen | OK Hällen | Södermanland | | nat | S | L | K | | |
Swedish League, #3, lång (WRE), med Klåverödsdubbeln | OK Silva Rävetofta OK | Skåne | | int | | L | | | |
50turen Naturpasset | Skogsluffarnas OK | Stockholm | | när | | U | | | |
Ostlöpet | Falköpings AIK OK | Västergötland | | nat | | M | | | |
Anebyorienteringen | SOK Aneby | Småland | | dist | | L | | | |
sön 15/4 | Stigtomtakavlen | OK Hällen | Södermanland | | nat | S | L | K | | |
Enenracet | OK Enen | Uppland | | nat | | M | | | |
Nybro OK, dag 2, medel | Nybro OK | Småland | | nat | | M | | | |
Stenungsunds OK | Stenungsunds OK | Bohuslän-Dal | | nat | | L | | | |
Stigtomtakavlen, individuella öppna klasser | OK Hällen | Södermanland | | dist | | L | | | |
Traneträffen | OK Tranan | Västergötland | | nat | | M | | | |
Täby OK, medel | Täby OK | Stockholm | | nat | | M | | | |
Urban Hjärne-kampen | OK Motala | Östergötland | | nat | | L | | | |
Suderträffen, Gotland | IF Hansa-Hoburg | Gotland | | dist | | M | | | |
Swedish League, #4, medel (WRE), med Klåverödsdubbeln | OK Silva Rävetofta OK | Skåne | | int | | M | | | |
Motions-ol | IFK Umeå | Västerbotten | | när | | L | | | |
v 16 | mån 16/4 | | | | | | | | | | |