w 52 | Sun 1/1 | Nyårsorientering | Tormestorps IF | Skåne | | reg | | L | | | |
w 1 | Mon 2/1 | | | | | | | | | | |
Tue 3/1 | | | | | | | | | | |
Wed 4/1 | | | | | | | | | | |
Thu 5/1 | | | | | | | | | | |
Fri 6/1 | | | | | | | | | | |
Sat 7/1 | | | | | | | | | | |
Sun 8/1 | | | | | | | | | | |
w 2 | Mon 9/1 | | | | | | | | | | |
Tue 10/1 | | | | | | | | | | |
Wed 11/1 | | | | | | | | | | |
Thu 12/1 | | | | | | | | | | |
Fri 13/1 | | | | | | | | | | |
Sat 14/1 | | | | | | | | | | |
Sun 15/1 | | | | | | | | | | |
w 3 | Mon 16/1 | | | | | | | | | | |
Tue 17/1 | | | | | | | | | | |
Wed 18/1 | | | | | | | | | | |
Thu 19/1 | | | | | | | | | | |
Fri 20/1 | | | | | | | | | | |
Sat 21/1 | | | | | | | | | | |
Sun 22/1 | | | | | | | | | | |
w 4 | Mon 23/1 | | | | | | | | | | |
Tue 24/1 | | | | | | | | | | |
Wed 25/1 | | | | | | | | | | |
Thu 26/1 | | | | | | | | | | |
Fri 27/1 | | | | | | | | | | |
Sat 28/1 | | | | | | | | | | |
Sun 29/1 | | | | | | | | | | |
w 5 | Mon 30/1 | | | | | | | | | | |
Tue 31/1 | | | | | | | | | | |
Wed 1/2 | | | | | | | | | | |
Thu 2/2 | | | | | | | | | | |
Fri 3/2 | | | | | | | | | | |
Sat 4/2 | | | | | | | | | | |
Sun 5/2 | | | | | | | | | | |
w 6 | Mon 6/2 | | | | | | | | | | |
Tue 7/2 | | | | | | | | | | |
Wed 8/2 | | | | | | | | | | |
Thu 9/2 | | | | | | | | | | |
Fri 10/2 | | | | | | | | | | |
Sat 11/2 | | | | | | | | | | |
Sun 12/2 | | | | | | | | | | |
w 7 | Mon 13/2 | | | | | | | | | | |
Tue 14/2 | | | | | | | | | | |
Wed 15/2 | | | | | | | | | | |
Thu 16/2 | | | | | | | | | | |
Fri 17/2 | | | | | | | | | | |
Sat 18/2 | | | | | | | | | | |
Sun 19/2 | | | | | | | | | | |
w 8 | Mon 20/2 | | | | | | | | | | |
Tue 21/2 | | | | | | | | | | |
Wed 22/2 | | | | | | | | | | |
Thu 23/2 | | | | | | | | | | |
Fri 24/2 | | | | | | | | | | |
Sat 25/2 | | | | | | | | | | |
Sun 26/2 | | | | | | | | | | |
w 9 | Mon 27/2 | | | | | | | | | | |
Tue 28/2 | | | | | | | | | | |
Wed 1/3 | | | | | | | | | | |
Thu 2/3 | | | | | | | | | | |
Fri 3/3 | Panvåren, natt | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | nat | | L | N | | |
Sat 4/3 | Panvåren, medel | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | nat | | M | | | |
Panvåren, sprint | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | nat | | S | | | |
Sun 5/3 | Panvåren, lång | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | nat | | L | | | |
w 10 | Mon 6/3 | | | | | | | | | | |
Tue 7/3 | | | | | | | | | | |
Wed 8/3 | | | | | | | | | | |
Thu 9/3 | | | | | | | | | | |
Fri 10/3 | | | | | | | | | | |
Sat 11/3 | | | | | | | | | | |
Sun 12/3 | | | | | | | | | | |
w 11 | Mon 13/3 | | | | | | | | | | |
Tue 14/3 | | | | | | | | | | |
Wed 15/3 | | | | | | | | | | |
Thu 16/3 | | | | | | | | | | |
Fri 17/3 | | | | | | | | | | |
Sat 18/3 | Bosarpsträffen, medel | Lunds OK | Skåne | | nat | | M | | | |
Sun 19/3 | Bosarpsträffen, lång | Lunds OK | Skåne | | nat | | L | | | |
w 12 | Mon 20/3 | | | | | | | | | | |
Tue 21/3 | | | | | | | | | | |
Wed 22/3 | | | | | | | | | | |
Thu 23/3 | | | | | | | | | | |
Fri 24/3 | | | | | | | | | | |
Sat 25/3 | | | | | | | | | | |
Sun 26/3 | | | | | | | | | | |
w 13 | Mon 27/3 | | | | | | | | | | |
Tue 28/3 | | | | | | | | | | |
Wed 29/3 | | | | | | | | | | |
Thu 30/3 | | | | | | | | | | |
Fri 31/3 | | | | | | | | | | |
Sat 1/4 | Sydsvenska mästerskapen, individuell, lång | FK Göingarna | Skåne | | champs | | L | | | |
Vildmarksfejden | FK Göingarna | Skåne | | nat | | L | | | |
Sun 2/4 | Sydsvenska mästerskapen, stafett | FK Göingarna | Skåne | | champs | R | L | | | |
Göingefejden, medel | FK Göingarna | Skåne | | nat | | M | | | |
w 14 | Mon 3/4 | | | | | | | | | | |
Tue 4/4 | | | | | | | | | | |
Wed 5/4 | | | | | | | | | | |
Thu 6/4 | | | | | | | | | | |
Fri 7/4 | PreO Syd, Natt-SM | OK Pan-Kristianstad | Skåne | T | champs | | P | N | | |
Sat 8/4 | PreO, Andrarums IF | Andrarums IF | Skåne | T | nat | | P | | | |
Sun 9/4 | Frosta OK | Frosta OK | Skåne | | reg | | M | | | |
w 15 | Mon 10/4 | | | | | | | | | | |
Tue 11/4 | | | | | | | | | | |
Wed 12/4 | | | | | | | | | | |
Thu 13/4 | | | | | | | | | | |
Fri 14/4 | | | | | | | | | | |
Sat 15/4 | OK Torfinns påskjakt | OK Torfinn | Skåne | | nat | | L | | | |
Sun 16/4 | | | | | | | | | | |
w 16 | Mon 17/4 | Påsklången mitt i Skåne | Malmö OK | Skåne | | nat | | L | | | |
Tue 18/4 | | | | | | | | | | |
Wed 19/4 | | | | | | | | | | |
Thu 20/4 | | | | | | | | | | |
Fri 21/4 | | | | | | | | | | |
Sat 22/4 | Odenracet | OK Silva Rävetofta OK | Skåne | | nat | | L | | | |
Sun 23/4 | Hästvedas nationella | Hästveda OK | Skåne | | nat | | L | | | |
w 17 | Mon 24/4 | | | | | | | | | | |
Tue 25/4 | | | | | | | | | | |
Wed 26/4 | | | | | | | | | | |
Thu 27/4 | | | | | | | | | | |
Fri 28/4 | | | | | | | | | | |
Sat 29/4 | Tockarps Vättefejden/Gränsfejden, medel | Markaryds FK Tockarps IK | Småland Skåne | | nat | | M | | | |
Sun 30/4 | Tockarps Vättefejden/Gränsfejden, lång | Markaryds FK Tockarps IK | Småland Skåne | | nat | | L | | | |
w 18 | Mon 1/5 | | | | | | | | | | |
Tue 2/5 | | | | | | | | | | |
Wed 3/5 | | | | | | | | | | |
Thu 4/5 | | | | | | | | | | |
Fri 5/5 | | | | | | | | | | |
Sat 6/5 | | | | | | | | | | |
Sun 7/5 | Palmsprinten | OK Kontinent | Skåne | | reg | | S | | | |
w 19 | Mon 8/5 | | | | | | | | | | |
Tue 9/5 | | | | | | | | | | |
Wed 10/5 | | | | | | | | | | |
Thu 11/5 | | | | | | | | | | |
Fri 12/5 | | | | | | | | | | |
Sat 13/5 | | | | | | | | | | |
Sun 14/5 | Lundasprinten | Lunds OK | Skåne | | nat | | S | | | |
w 20 | Mon 15/5 | | | | | | | | | | |
Tue 16/5 | | | | | | | | | | |
Wed 17/5 | | | | | | | | | | |
Thu 18/5 | | | | | | | | | | |
Fri 19/5 | | | | | | | | | | |
Sat 20/5 | DM, sprintstafett, Skåne | Härlövs IF | Skåne | | champs | R | S | | | |
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasser | Härlövs IF | Skåne | | reg | | S | | | |
Sun 21/5 | DM, sprint, Skåne | Härlövs IF | Skåne | | champs | | S | | | |
PreO, DM, Skåne | Härlövs IF | Skåne | T | champs | | P | | | |
w 21 | Mon 22/5 | | | | | | | | | | |
Tue 23/5 | | | | | | | | | | |
Wed 24/5 | | | | | | | | | | |
Thu 25/5 | | | | | | | | | | |
Fri 26/5 | | | | | | | | | | |
Sat 27/5 | | | | | | | | | | |
Sun 28/5 | OK Kompassen, sprint | OK Kompassen | Skåne | | reg | | S | | | |
w 22 | Mon 29/5 | | | | | | | | | | |
Tue 30/5 | | | | | | | | | | |
Wed 31/5 | | | | | | | | | | |
Thu 1/6 | | | | | | | | | | |
Fri 2/6 | | | | | | | | | | |
Sat 3/6 | | | | | | | | | | |
Sun 4/6 | | | | | | | | | | |
w 23 | Mon 5/6 | | | | | | | | | | |
Tue 6/6 | | | | | | | | | | |
Wed 7/6 | | | | | | | | | | |
Thu 8/6 | | | | | | | | | | |
Fri 9/6 | | | | | | | | | | |
Sat 10/6 | | | | | | | | | | |
Sun 11/6 | | | | | | | | | | |
w 24 | Mon 12/6 | | | | | | | | | | |
Tue 13/6 | | | | | | | | | | |
Wed 14/6 | | | | | | | | | | |
Thu 15/6 | | | | | | | | | | |
Fri 16/6 | Tre skåningar och en dansk, etapp 1, sprint | Helsingborgs SOK | Skåne | | nat | | S | | | |
Sat 17/6 | Tre skåningar och en dansk, etapp 2, medel | Helsingborgs SOK | Skåne | | nat | | M | | | |
Tre skåningar och en dansk, etapp 3, sprint | Helsingborgs SOK | Skåne | | nat | | S | | | |
Sun 18/6 | Tre skåningar och en dansk, etapp 4, sprint i skogsmiljö | Helsingborgs SOK | Skåne | | nat | | S | | | |
w 25 | Mon 19/6 | | | | | | | | | | |
Tue 20/6 | | | | | | | | | | |
Wed 21/6 | | | | | | | | | | |
Thu 22/6 | | | | | | | | | | |
Fri 23/6 | | | | | | | | | | |
Sat 24/6 | | | | | | | | | | |
Sun 25/6 | | | | | | | | | | |
w 26 | Mon 26/6 | | | | | | | | | | |
Tue 27/6 | | | | | | | | | | |
Wed 28/6 | | | | | | | | | | |
Thu 29/6 | | | | | | | | | | |
Fri 30/6 | | | | | | | | | | |
Sat 1/7 | | | | | | | | | | |
Sun 2/7 | | | | | | | | | | |
w 27 | Mon 3/7 | | | | | | | | | | |
Tue 4/7 | | | | | | | | | | |
Wed 5/7 | | | | | | | | | | |
Thu 6/7 | | | | | | | | | | |
Fri 7/7 | | | | | | | | | | |
Sat 8/7 | | | | | | | | | | |
Sun 9/7 | | | | | | | | | | |
w 28 | Mon 10/7 | Österlens 3-kvällars, kväll 1, medel | Andrarums IF | Skåne | | nat | | M | | | |
Tue 11/7 | Österlens 3-kvällars, kväll 2, medel | Andrarums IF | Skåne | | nat | | M | | | |
Wed 12/7 | Österlens 3-kvällars, kväll 3, medel | Andrarums IF | Skåne | | nat | | M | | | |
Thu 13/7 | | | | | | | | | | |
Fri 14/7 | | | | | | | | | | |
Sat 15/7 | | | | | | | | | | |
Sun 16/7 | | | | | | | | | | |
w 29 | Mon 17/7 | | | | | | | | | | |
Tue 18/7 | | | | | | | | | | |
Wed 19/7 | | | | | | | | | | |
Thu 20/7 | | | | | | | | | | |
Fri 21/7 | | | | | | | | | | |
Sat 22/7 | | | | | | | | | | |
Sun 23/7 | | | | | | | | | | |
w 30 | Mon 24/7 | | | | | | | | | | |
Tue 25/7 | | | | | | | | | | |
Wed 26/7 | | | | | | | | | | |
Thu 27/7 | | | | | | | | | | |
Fri 28/7 | | | | | | | | | | |
Sat 29/7 | | | | | | | | | | |
Sun 30/7 | | | | | | | | | | |
w 31 | Mon 31/7 | | | | | | | | | | |
Tue 1/8 | | | | | | | | | | |
Wed 2/8 | | | | | | | | | | |
Thu 3/8 | | | | | | | | | | |
Fri 4/8 | | | | | | | | | | |
Sat 5/8 | | | | | | | | | | |
Sun 6/8 | | | | | | | | | | |
w 32 | Mon 7/8 | | | | | | | | | | |
Tue 8/8 | | | | | | | | | | |
Wed 9/8 | | | | | | | | | | |
Thu 10/8 | | | | | | | | | | |
Fri 11/8 | | | | | | | | | | |
Sat 12/8 | | | | | | | | | | |
Sun 13/8 | | | | | | | | | | |
w 33 | Mon 14/8 | | | | | | | | | | |
Tue 15/8 | | | | | | | | | | |
Wed 16/8 | | | | | | | | | | |
Thu 17/8 | | | | | | | | | | |
Fri 18/8 | | | | | | | | | | |
Sat 19/8 | | | | | | | | | | |
Sun 20/8 | Tyringerundan | OK Tyringe | Skåne | | nat | | L | | | |
w 34 | Mon 21/8 | | | | | | | | | | |
Tue 22/8 | | | | | | | | | | |
Wed 23/8 | | | | | | | | | | |
Thu 24/8 | | | | | | | | | | |
Fri 25/8 | | | | | | | | | | |
Sat 26/8 | | | | | | | | | | |
Sun 27/8 | DM, ultralång, Skåne + medeldistanstävling | OK Gynge | Skåne | | champs | | U | | | |
w 35 | Mon 28/8 | | | | | | | | | | |
Tue 29/8 | | | | | | | | | | |
Wed 30/8 | | | | | | | | | | |
Thu 31/8 | | | | | | | | | | |
Fri 1/9 | DM, natt, Skåne | Lunds OK | Skåne | | champs | | L | N | | |
Sat 2/9 | | | | | | | | | | |
Sun 3/9 | DM, lång, Skåne + Tormestorpsträffen | Tormestorps IF | Skåne | | champs | | L | | | |
w 36 | Mon 4/9 | | | | | | | | | | |
Tue 5/9 | | | | | | | | | | |
Wed 6/9 | | | | | | | | | | |
Thu 7/9 | | | | | | | | | | |
Fri 8/9 | | | | | | | | | | |
Sat 9/9 | DM, medel, Skåne | Ringsjö OK | Skåne | | champs | | M | | | |
Sun 10/9 | DM, stafett, Skåne | Ringsjö OK | Skåne | | champs | R | L | | | |
DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasser | Ringsjö OK | Skåne | | reg | | L | | | |
w 37 | Mon 11/9 | | | | | | | | | | |
Tue 12/9 | | | | | | | | | | |
Wed 13/9 | | | | | | | | | | |
Thu 14/9 | | | | | | | | | | |
Fri 15/9 | | | | | | | | | | |
Sat 16/9 | Pre-O, Fyrklubbs | FK Boken | Skåne | T | reg | | L | | | |
Sun 17/9 | Fyrklubbs | FK Boken | Skåne | | reg | | L | | | |
w 38 | Mon 18/9 | | | | | | | | | | |
Tue 19/9 | | | | | | | | | | |
Wed 20/9 | | | | | | | | | | |
Thu 21/9 | | | | | | | | | | |
Fri 22/9 | | | | | | | | | | |
Sat 23/9 | | | | | | | | | | |
Sun 24/9 | FK Åsen | FK Åsen | Skåne | | reg | | L | | | |
w 39 | Mon 25/9 | | | | | | | | | | |
Tue 26/9 | | | | | | | | | | |
Wed 27/9 | | | | | | | | | | |
Thu 28/9 | | | | | | | | | | |
Fri 29/9 | | | | | | | | | | |
Sat 30/9 | Älgots cup, final | Hässleholms OK | Skåne | | nat | | L | | | |
Sun 1/10 | Göingeträffen | Hässleholms OK | Skåne | | nat | | M | | | |
Ungdomsstafetten i Skåne | Hässleholms OK | Skåne | | nat | R | L | | | |
w 40 | Mon 2/10 | | | | | | | | | | |
Tue 3/10 | | | | | | | | | | |
Wed 4/10 | | | | | | | | | | |
Thu 5/10 | | | | | | | | | | |
Fri 6/10 | | | | | | | | | | |
Sat 7/10 | | | | | | | | | | |
Sun 8/10 | Torslundssprinten | Hjärnarps OL | Skåne | | reg | | S | | | |
w 41 | Mon 9/10 | | | | | | | | | | |
Tue 10/10 | | | | | | | | | | |
Wed 11/10 | | | | | | | | | | |
Thu 12/10 | | | | | | | | | | |
Fri 13/10 | Revinge by night | Lunds OK Malmö OK | Skåne | | nat | R | L | N | | |
Sat 14/10 | | | | | | | | | | |
Sun 15/10 | Hedjakten, partävling | Lunds OK | Skåne | | nat | P | L | | | |
w 42 | Mon 16/10 | | | | | | | | | | |
Tue 17/10 | | | | | | | | | | |
Wed 18/10 | | | | | | | | | | |
Thu 19/10 | | | | | | | | | | |
Fri 20/10 | | | | | | | | | | |
Sat 21/10 | Baltic Junior Cup, stafett, individuella öppna klasser | FK Göingarna | Skåne | | reg | | M | | | |
MedelSprint | Eslövs FK | Skåne | | reg | | S | | | |
Sun 22/10 | | | | | | | | | | |
w 43 | Mon 23/10 | | | | | | | | | | |
Tue 24/10 | | | | | | | | | | |
Wed 25/10 | | | | | | | | | | |
Thu 26/10 | | | | | | | | | | |
Fri 27/10 | | | | | | | | | | |
Sat 28/10 | | | | | | | | | | |
Sun 29/10 | | | | | | | | | | |
w 44 | Mon 30/10 | | | | | | | | | | |
Tue 31/10 | | | | | | | | | | |
Wed 1/11 | | | | | | | | | | |
Thu 2/11 | | | | | | | | | | |
Fri 3/11 | | | | | | | | | | |
Sat 4/11 | | | | | | | | | | |
Sun 5/11 | | | | | | | | | | |
w 45 | Mon 6/11 | | | | | | | | | | |
Tue 7/11 | | | | | | | | | | |
Wed 8/11 | | | | | | | | | | |
Thu 9/11 | | | | | | | | | | |
Fri 10/11 | | | | | | | | | | |
Sat 11/11 | | | | | | | | | | |
Sun 12/11 | | | | | | | | | | |
w 46 | Mon 13/11 | | | | | | | | | | |
Tue 14/11 | | | | | | | | | | |
Wed 15/11 | | | | | | | | | | |
Thu 16/11 | | | | | | | | | | |
Fri 17/11 | | | | | | | | | | |
Sat 18/11 | | | | | | | | | | |
Sun 19/11 | Höstrusket | Örkelljunga FK | Skåne | | nat | | M | | | |
w 47 | Mon 20/11 | | | | | | | | | | |
Tue 21/11 | | | | | | | | | | |
Wed 22/11 | | | | | | | | | | |
Thu 23/11 | | | | | | | | | | |
Fri 24/11 | | | | | | | | | | |
Sat 25/11 | | | | | | | | | | |
Sun 26/11 | | | | | | | | | | |
w 48 | Mon 27/11 | | | | | | | | | | |
Tue 28/11 | | | | | | | | | | |
Wed 29/11 | | | | | | | | | | |
Thu 30/11 | | | | | | | | | | |
Fri 1/12 | | | | | | | | | | |
Sat 2/12 | | | | | | | | | | |
Sun 3/12 | | | | | | | | | | |
w 49 | Mon 4/12 | | | | | | | | | | |
Tue 5/12 | | | | | | | | | | |
Wed 6/12 | | | | | | | | | | |
Thu 7/12 | | | | | | | | | | |
Fri 8/12 | | | | | | | | | | |
Sat 9/12 | | | | | | | | | | |
Sun 10/12 | | | | | | | | | | |
w 50 | Mon 11/12 | | | | | | | | | | |
Tue 12/12 | | | | | | | | | | |
Wed 13/12 | | | | | | | | | | |
Thu 14/12 | | | | | | | | | | |
Fri 15/12 | | | | | | | | | | |
Sat 16/12 | | | | | | | | | | |
Sun 17/12 | | | | | | | | | | |
w 51 | Mon 18/12 | | | | | | | | | | |
Tue 19/12 | | | | | | | | | | |
Wed 20/12 | | | | | | | | | | |
Thu 21/12 | | | | | | | | | | |
Fri 22/12 | | | | | | | | | | |
Sat 23/12 | | | | | | | | | | |
Sun 24/12 | | | | | | | | | | |
w 52 | Mon 25/12 | | | | | | | | | | |
Tue 26/12 | | | | | | | | | | |
Wed 27/12 | | | | | | | | | | |
Thu 28/12 | | | | | | | | | | |
Fri 29/12 | | | | | | | | | | |
Sat 30/12 | | | | | | | | | | |
Sun 31/12 | | | | | | | | | | |
w 1 | Mon 1/1 | Nyårsorientering | Tormestorps IF | Skåne | | reg | | L | | | |