w 1 | Thu 1/1 | | | | | | | | | | |
Fri 2/1 | | | | | | | | | | |
Sat 3/1 | Jullovssprinten | Falköpings AIK OK | Västergötland | | loc | R | S | C | | |
Sun 4/1 | | | | | | | | | | |
w 2 | Mon 5/1 | | | | | | | | | | |
Tue 6/1 | | | | | | | | | | |
Wed 7/1 | | | | | | | | | | |
Thu 8/1 | Veteran-O - IFK Gbg | IFK Göteborg Orientering OK Orinto | Göteborg Västergötland | | loc | | L | | | |
Natt-7:an Etapp 2 | IK Ymer | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Skaraborg By Night | Istrums SK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Fri 9/1 | | | | | | | | | | |
Sat 10/1 | | | | | | | | | | |
Sun 11/1 | | | | | | | | | | |
w 3 | Mon 12/1 | | | | | | | | | | |
Tue 13/1 | | | | | | | | | | |
Wed 14/1 | | | | | | | | | | |
Thu 15/1 | | | | | | | | | | |
Fri 16/1 | | | | | | | | | | |
Sat 17/1 | | | | | | | | | | |
Sun 18/1 | Vinterrace etapp 3 | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
w 4 | Mon 19/1 | | | | | | | | | | |
Tue 20/1 | Nattcup 4 OKS | OK Skogsvargarna | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Wed 21/1 | | | | | | | | | | |
Thu 22/1 | Natt-7:an etapp 3 | Bredareds IF | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Skaraborg by night V | IK Gandvik | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Fri 23/1 | | | | | | | | | | |
Sat 24/1 | | | | | | | | | | |
Sun 25/1 | | | | | | | | | | |
w 5 | Mon 26/1 | | | | | | | | | | |
Tue 27/1 | | | | | | | | | | |
Wed 28/1 | | | | | | | | | | |
Thu 29/1 | | | | | | | | | | |
Fri 30/1 | | | | | | | | | | |
Sat 31/1 | | | | | | | | | | |
Sun 1/2 | OLA Hestra | Hestra IF | Västergötland | | loc | | L | N | | |
w 6 | Mon 2/2 | | | | | | | | | | |
Tue 3/2 | Nattcup Etapp 5 | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | S | N | | |
Wed 4/2 | | | | | | | | | | |
Thu 5/2 | Natt-7:an Etapp 4 | Skene Sim o IS | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Skaraborg by Night OK Skogsstjärnan | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Fri 6/2 | | | | | | | | | | |
Sat 7/2 | | | | | | | | | | |
Sun 8/2 | Vinterrace Etapp 6 | OK Flundrehof | Västergötland | | loc | | M | | | |
w 7 | Mon 9/2 | | | | | | | | | | |
Tue 10/2 | | | | | | | | | | |
Wed 11/2 | | | | | | | | | | |
Thu 12/2 | | | | | | | | | | |
Fri 13/2 | | | | | | | | | | |
Sat 14/2 | Utbildning OLA | IK Gandvik | Västergötland | | loc | | M | | | |
Sun 15/2 | Kretsträning Västra Skaraborgskretsen 1 | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
w 8 | Mon 16/2 | | | | | | | | | | |
Tue 17/2 | | | | | | | | | | |
Wed 18/2 | Först i mål | Gudhems IF | Västergötland | FS | loc | | M | N | | |
Thu 19/2 | Natt-7:an Etapp 5 | OK Orinto | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Ågårn by night | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | M | N | | |
Fri 20/2 | | | | | | | | | | |
Sat 21/2 | | | | | | | | | | |
Sun 22/2 | Vinterrace E7 | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | M | | | |
w 9 | Mon 23/2 | | | | | | | | | | |
Tue 24/2 | | | | | | | | | | |
Wed 25/2 | | | | | | | | | | |
Thu 26/2 | | | | | | | | | | |
Fri 27/2 | | | | | | | | | | |
Sat 28/2 | | | | | | | | | | |
Sun 1/3 | Kretsträning Västra Skaraborgskretsen 2 | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
w 10 | Mon 2/3 | | | | | | | | | | |
Tue 3/3 | Skaraborg by Night Ryda SK | Ryda SK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Wed 4/3 | | | | | | | | | | |
Thu 5/3 | Natt 7:an Etapp 6 | Ulricehamns OK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Fri 6/3 | | | | | | | | | | |
Sat 7/3 | | | | | | | | | | |
Sun 8/3 | | | | | | | | | | |
w 11 | Mon 9/3 | | | | | | | | | | |
Tue 10/3 | | | | | | | | | | |
Wed 11/3 | | | | | | | | | | |
Thu 12/3 | Natt-7:an Etapp 7 samt Sjuhäradsmästerskap Natt | OK Räven | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Fri 13/3 | | | | | | | | | | |
Sat 14/3 | | | | | | | | | | |
Sun 15/3 | | | | | | | | | | |
w 12 | Mon 16/3 | | | | | | | | | | |
Tue 17/3 | Skaraborg by night Götene | OK Klyftamo | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Wed 18/3 | | | | | | | | | | |
Thu 19/3 | POL-Skara | Hjobygdens OK IK Gandvik | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 20/3 | | | | | | | | | | |
Sat 21/3 | | | | | | | | | | |
Sun 22/3 | | | | | | | | | | |
w 13 | Mon 23/3 | | | | | | | | | | |
Tue 24/3 | Kretsträning Götaälvdalskretsen | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Wed 25/3 | Kretsträning Norra och Östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 26/3 | POL-Ryda | Hjobygdens OK Ryda SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Västra Skaraborgskresten 3 | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 27/3 | | | | | | | | | | |
Sat 28/3 | | | | | | | | | | |
Sun 29/3 | | | | | | | | | | |
w 14 | Mon 30/3 | | | | | | | | | | |
Tue 31/3 | Kretsträning Götaälvdalskretsen | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
POL-Lugnås | Hjobygdens OK Mariestads FK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Tisdags-OL Hene | IF Hagen OK P4 | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Västra Skaraborgskretsen 4 | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 1/4 | | | | | | | | | | |
Thu 2/4 | | | | | | | | | | |
Fri 3/4 | | | | | | | | | | |
Sat 4/4 | | | | | | | | | | |
Sun 5/4 | | | | | | | | | | |
w 15 | Mon 6/4 | | | | | | | | | | |
Tue 7/4 | Tisdags-OL Rydskogen | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 8/4 | Kretsträning Norra och Östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Västra Skaraborgskresten 5 | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 9/4 | Pol-Mostugan | Hjobygdens OK OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Marks Orienteringskrets | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Fri 10/4 | | | | | | | | | | |
Sat 11/4 | | | | | | | | | | |
Sun 12/4 | | | | | | | | | | |
w 16 | Mon 13/4 | | | | | | | | | | |
Tue 14/4 | Kretsträning Götaälvdalskretsen | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Tisdags-OL Hagenstugan | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Motionsorientering Hjortgården | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Västra Skaraborgskretsen 6 | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Motiosorientering och ungdomsträning (Breddorientering) | OK Mark | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 15/4 | Kretsträning Norra och Östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 16/4 | POL-Grästorp | Främmestads IK Hjobygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Veteran-O Gbg | OK Landehof OK Orinto | Göteborg Västergötland | | loc | | L | | | |
Provlöpning Marketappen | Skene Sim o IS | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 17/4 | | | | | | | | | | |
Sat 18/4 | | | | | | | | | | |
Sun 19/4 | | | | | | | | | | |
w 17 | Mon 20/4 | | | | | | | | | | |
Tue 21/4 | Kretsträning Götaälvdalskretsen | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Öppet Kretsmästerskap Lång Södra Skaraborgskretsen | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Tisdags-OL Svensbro | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Månadens Bana 21 April | Ulricehamns OK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Motionsorientering Hjortgården | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | L | | | |
Motionsbana Herrmatchen (Kretsträningen är inställd pga få anmälda) | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Herrmatchen | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Wed 22/4 | Kretsträning Norra och Östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 23/4 | POL-Åsarp | Falköpings AIK OK Hjobygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Provlöpning Marketappen | Skene Sim o IS | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 24/4 | | | | | | | | | | |
Sat 25/4 | | | | | | | | | | |
Sun 26/4 | | | | | | | | | | |
w 18 | Mon 27/4 | | | | | | | | | | |
Tue 28/4 | Tisdags-OL Hönsa | IF Hagen Tibro OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Motionsorientering Hjortgården | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsmästerskap sprint, Falköping | Falköpings AIK OK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Kretsträning Västra Skaraborgskretsen 8 | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Motionsorientering och ungdomsträning (Breddorientering) | OK Räven | Västergötland | | loc | | L | | | |
SAKO Ungdomsserie delt. 1 | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 29/4 | Kretsträning Norra och Östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 30/4 | POL-Klyftamo | Hjobygdens OK OK Klyftamo | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 1/5 | | | | | | | | | | |
Sat 2/5 | | | | | | | | | | |
Sun 3/5 | | | | | | | | | | |
w 19 | Mon 4/5 | | | | | | | | | | |
Tue 5/5 | Tisdags-OL Bjärsjö | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Hellidsberget | Tidaholm SOK Sisu | Västergötland | | loc | | M | | | |
O-Ringen Testlöpning Givarp | OK Tranan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Dag-KM Alingsåskretsen | OK Kullingshof | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 6/5 | Kretsträning Norra och Östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Västra Skaraborgskretsen 9 | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Gandvik Spring Cup 1 | IK Gandvik | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 7/5 | POL-Gudhem | Hjobygdens OK IK Albion | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Marks Orienteringskrets | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
U-Serien Östra Kretsen - Karlsborg | SOK Träff | Västergötland | | loc | | M | | | |
Fri 8/5 | | | | | | | | | | |
Sat 9/5 | | | | | | | | | | |
Sun 10/5 | | | | | | | | | | |
w 20 | Mon 11/5 | Provlöpning Solbergetappen | OK Orinto Skene Sim o IS | Västergötland | | loc | | M | | | |
Tue 12/5 | POL-Tibro | Hjobygdens OK Tibro OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Tibro Ukrets | Tibro OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Tisdags-OL Lövsjötorp | IF Hagen OK P4 | Västergötland | | loc | | L | | | |
Motionsorientering - Sprint i Ingared | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | S | | | |
Dammatch Västra Skaraborgskretsen | Istrums SK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Motionsorientering och ungdomsträning (Breddorientering) | Skene Sim o IS | Västergötland | | loc | | L | | | |
Öppet kretsmästerskap stafett södra Skaraborgskretsen | Mullsjö SOK | Västergötland | | loc | R | M | | | |
Wed 13/5 | Kretsträning Norra och Östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Veeteran OL 3-stad | Trollhättans SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 14/5 | | | | | | | | | | |
Fri 15/5 | | | | | | | | | | |
Sat 16/5 | | | | | | | | | | |
Sun 17/5 | | | | | | | | | | |
w 21 | Mon 18/5 | | | | | | | | | | |
Tue 19/5 | Kretsträning Norra och Östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Tisdags-OL Rånna | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Motionsorientering - Vårgårda | OK Kullingshof OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | S | | | |
Ungdomskrets/motionsorientering FAIK OK | Falköpings AIK OK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Sako 3 OKS | OK Skogsvargarna | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 20/5 | | | | | | | | | | |
Thu 21/5 | POL-P4 | Hjobygdens OK OK P4 | Västergötland | | loc | | L | | | |
Frida City Sprint E1 | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Kretsträning Marks Orienteringskrets | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Ungdomskretsen Östra Skaraborg - Skövde | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 22/5 | | | | | | | | | | |
Sat 23/5 | | | | | | | | | | |
Sun 24/5 | | | | | | | | | | |
w 22 | Mon 25/5 | | | | | | | | | | |
Tue 26/5 | Tisdags-OL Billingen | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Motionsorientering - Nolhaga | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | S | | | |
Ungdomskrets/motionsorientering Tidaholm | Tidaholm SOK Sisu | Västergötland | | loc | | M | | | |
SAKO-STAFETT | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | R | L | | | |
Wed 27/5 | | | | | | | | | | |
Thu 28/5 | POL-Karlsborg | Hjobygdens OK SOK Träff | Västergötland | | loc | | L | | | |
Ungdomskretsen | Hjobygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Frida City Sprint E2 | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Kretsträning Marks Orienteringskrets | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 29/5 | | | | | | | | | | |
Sat 30/5 | Skene Sois PreO | Skene Sim o IS | Västergötland | T | loc | | M | | | |
Sun 31/5 | | | | | | | | | | |
w 23 | Mon 1/6 | | | | | | | | | | |
Tue 2/6 | Tisdags-OL Rydskogen | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretssprint Västra Skaraborgskretsen | Ryda SK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Öppet Kretsmästerskap lång | Mariestads FK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 3/6 | Kretsträning Norra och Östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 4/6 | Kretsträning Marks Orienteringskrets | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
POL-Istrum | Hjobygdens OK Istrums SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Frida City Sprint E3 | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Tibro Jukolaträning "Ranger Trail" | Tibro OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Provlöpning Hökerum Bygg-etappen | Hestra IF | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 5/6 | | | | | | | | | | |
Sat 6/6 | | | | | | | | | | |
Sun 7/6 | | | | | | | | | | |
w 24 | Mon 8/6 | | | | | | | | | | |
Tue 9/6 | Kretsträning Götaälvdalskretsen | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Tisdags-OL Rånna | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 10/6 | | | | | | | | | | |
Thu 11/6 | POL i Hjo | Hjobygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Marks Orienteringskrets | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 12/6 | | | | | | | | | | |
Sat 13/6 | | | | | | | | | | |
Sun 14/6 | | | | | | | | | | |
w 25 | Mon 15/6 | | | | | | | | | | |
Tue 16/6 | Kretsträning Götaälvdalskretsen | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
POL L.Havsjön | Hjobygdens OK Tidaholm SOK Sisu | Västergötland | | loc | | L | | | |
Tältläger Vänersborg, etapp 1 | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Tisdags-OL Billingen | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Sako Sprint OKS | OK Skogsvargarna | Västergötland | | loc | | S | | | |
Minitjoget | OK Räven | Västergötland | | loc | R | S | | | |
Wed 17/6 | Tältläger Vänersborg, etapp 2 | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 18/6 | Tältläger Vänersborg, etapp 3 | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 19/6 | | | | | | | | | | |
Sat 20/6 | | | | | | | | | | |
Sun 21/6 | KretsOringen Tibro Hagen Hjo OKP4, etapp 1 | Hjobygdens OK IF Hagen OK P4 Tibro OK | Västergötland | | loc | | M | | | |
w 26 | Mon 22/6 | KretsOringen Tibro Hagen Hjo OKP4, etapp 2 | Hjobygdens OK IF Hagen OK P4 Tibro OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Tue 23/6 | KretsOringen Tibro Hagen Hjo OKP4, etapp 3 | Hjobygdens OK IF Hagen OK P4 Tibro OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Götaälvdalskretsen | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Öppen kretsträning södra Skaraborgskretsen | Mullsjö SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Tisdags-OL Skultorp | IF Hagen OK P4 | Västergötland | | loc | | L | | | |
Sakoträning Botered | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Akronmatchen 2015 | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Wed 24/6 | KretsOringen Tibro Hagen Hjo OKP4, etapp 4 | Hjobygdens OK IF Hagen OK P4 Tibro OK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Thu 25/6 | POL Lidköping | Hjobygdens OK Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 26/6 | | | | | | | | | | |
Sat 27/6 | | | | | | | | | | |
Sun 28/6 | | | | | | | | | | |
w 27 | Mon 29/6 | | | | | | | | | | |
Tue 30/6 | Kretsträning Götaälvdalskretsen | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Lille Havsssjön | Tidaholm SOK Sisu | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fem-kvällars 1 "Bergsetappen" | OK Klyftamo | Västergötland | | loc | | L | | | |
SAKO Träning | OK Flundrehof | Västergötland | | loc | | M | | | |
Kretsmästerkap Sprint | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | S | | | |
Wed 1/7 | Kretsträning Norra och Östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 2/7 | 5-kvällars o Motionsorientering IK Gandvik | IK Gandvik | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 3/7 | | | | | | | | | | |
Sat 4/7 | | | | | | | | | | |
Sun 5/7 | | | | | | | | | | |
w 28 | Mon 6/7 | | | | | | | | | | |
Tue 7/7 | Kretsträning Götaälvdalskretsen | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
SAKO VäneRyr | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
5 kvällars motionsorientering | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 8/7 | | | | | | | | | | |
Thu 9/7 | 5-kvällars Främmestads IK | Främmestads IK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Fri 10/7 | | | | | | | | | | |
Sat 11/7 | | | | | | | | | | |
Sun 12/7 | | | | | | | | | | |
w 29 | Mon 13/7 | | | | | | | | | | |
Tue 14/7 | Kretsträning Götaälvdalskretsen | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Sako OL | Trollhättans SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
5-kvällars o Motionsorientering Ryda Sk | Ryda SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 15/7 | | | | | | | | | | |
Thu 16/7 | | | | | | | | | | |
Fri 17/7 | | | | | | | | | | |
Sat 18/7 | | | | | | | | | | |
Sun 19/7 | | | | | | | | | | |
w 30 | Mon 20/7 | | | | | | | | | | |
Tue 21/7 | | | | | | | | | | |
Wed 22/7 | | | | | | | | | | |
Thu 23/7 | | | | | | | | | | |
Fri 24/7 | | | | | | | | | | |
Sat 25/7 | | | | | | | | | | |
Sun 26/7 | | | | | | | | | | |
w 31 | Mon 27/7 | | | | | | | | | | |
Tue 28/7 | | | | | | | | | | |
Wed 29/7 | | | | | | | | | | |
Thu 30/7 | | | | | | | | | | |
Fri 31/7 | | | | | | | | | | |
Sat 1/8 | | | | | | | | | | |
Sun 2/8 | | | | | | | | | | |
w 32 | Mon 3/8 | | | | | | | | | | |
Tue 4/8 | | | | | | | | | | |
Wed 5/8 | | | | | | | | | | |
Thu 6/8 | POL- Främmestad | Främmestads IK Hjobygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 7/8 | | | | | | | | | | |
Sat 8/8 | | | | | | | | | | |
Sun 9/8 | | | | | | | | | | |
w 33 | Mon 10/8 | | | | | | | | | | |
Tue 11/8 | Kretsträning Götaälvdalskretsen | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Tisdags-OL Boskogen | IF Hagen OK P4 | Västergötland | | loc | | L | | | |
Medel-OL (Motionsorientering) | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | M | | | |
SAKO Velanda | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 12/8 | Veteran-OL OKS | OK Skogsvargarna | Västergötland | | loc | | M | | | |
Thu 13/8 | Å-rientering | Gällstadbygdens SOK | Västergötland | | loc | | S | | | |
POL Skogsstjärnan | Hjobygdens OK OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 14/8 | | | | | | | | | | |
Sat 15/8 | | | | | | | | | | |
Sun 16/8 | | | | | | | | | | |
w 34 | Mon 17/8 | SPF Förbundsmästerskap Sprint | Falköpings AIK OK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Tue 18/8 | Kretsträning Götaälvdalskretsen | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
SPF Förbundsmästerskap Medel | Falköpings AIK OK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Kretsträning Hellidsberget | Tidaholm SOK Sisu | Västergötland | | loc | | M | | | |
Tisdags-OL Rydskogen | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Motionsorientering - Borås - 1 utav 6 | Bredareds IF SOK 68 | Västergötland | | loc | | M | | | |
Medel-OL (Motionsorientering) i Markedalen | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | M | | | |
Wed 19/8 | Frida City Sprint E4 | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Kretsträning Norra och östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 20/8 | POL-Torsö | Hjobygdens OK Mariestads FK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Sprintcupen Etapp 1 och 2 + Kretsträning Marks Orienteringskrets | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Fri 21/8 | | | | | | | | | | |
Sat 22/8 | | | | | | | | | | |
Sun 23/8 | | | | | | | | | | |
w 35 | Mon 24/8 | | | | | | | | | | |
Tue 25/8 | Tisdags-OL Billingen | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Motionsorientering - Borås - 2 utav 6 | Hestra IF OK Orinto | Västergötland | | loc | | M | | | |
SAKO Ungdomstävling Etapp 4 | OK Flundrehof | Västergötland | | loc | | M | | | |
Ungomstävling + Kretsträning Södra Skaraborgskretsen | Gudhems IF | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 26/8 | Kretsträning Norra och östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 27/8 | POL Kolöjorna | Hjobygdens OK Ryda SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Sprintcupen Etapp 3 + Kretsträning Marks Orienteringskrets | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Frida City Sprint E5 | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Kretsträning hos Istrums SK | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 28/8 | | | | | | | | | | |
Sat 29/8 | | | | | | | | | | |
Sun 30/8 | DM stafett Västergötland - Individuella Öppna Motionsklasser | Tibro OK | Västergötland | | loc | | M | | | |
w 36 | Mon 31/8 | | | | | | | | | | |
Tue 1/9 | Tisdags-OL Simsjön | IF Hagen OK P4 | Västergötland | | loc | | L | | | |
Motionsorientering vid Hjortgården | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | L | | | |
Motionsorientering - Borås - 3 utav 6 | Elfsborg SOK Rydboholms SK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Motionsorientering och ungdomsträning (Breddorientering) | OK Mark | Västergötland | | loc | | L | | | |
SAKO Ungdom Etapp 5 | Trollhättans SK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Ungdomskretstävling Södra Skbg med Vuxenklasser | IK Wilske | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 2/9 | Kretsträning hos IK Gandvik | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Norra och Östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 3/9 | POL-Skara | Hjobygdens OK IK Gandvik | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Marks Orienteringskrets | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 4/9 | | | | | | | | | | |
Sat 5/9 | | | | | | | | | | |
Sun 6/9 | | | | | | | | | | |
w 37 | Mon 7/9 | | | | | | | | | | |
Tue 8/9 | Tisdags-OL Petersburg | IF Hagen IK Gandvik | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Södra Skaraborgskretsen | Gudhems IF | Västergötland | | loc | | L | | | |
Motionsorientering - Borås - 4 utav 6 | Borås GIF Elfsborg SOK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Motionsorientering vid Hjortgården | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | L | | | |
Klubbmatch | Hestra IF | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsstafett Västra kretsen | IK Gandvik | Västergötland | | loc | R | L | | | |
Wed 9/9 | Kretsträning hos Lidköpings VSK | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Norra och Östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 10/9 | POL-Götene | Hjobygdens OK OK Klyftamo | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Marks Orienteringskrets | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 11/9 | | | | | | | | | | |
Sat 12/9 | | | | | | | | | | |
Sun 13/9 | | | | | | | | | | |
w 38 | Mon 14/9 | | | | | | | | | | |
Tue 15/9 | Kretsträning Götaälvdalskretsen | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Tisdags-OL Karstorp | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Breddorientering med klubbmästerskap | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Motionsorientering - Borås - 5 utav 6 | IK Ymer SOK 68 | Västergötland | | loc | | M | | | |
Sakoträning/Motionsorientering OKS | OK Skogsvargarna | Västergötland | | loc | | M | | | |
Motionsorientering vid Hjortgården | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | L | | | |
Månadens bana 15/9 Sep | Ulricehamns OK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Wed 16/9 | MTBO Medel Trollhättan | Trollhättans SOK | Västergötland | M | loc | | M | | | |
Kretsträning Norra-Östra Skaraborg | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 17/9 | POL-Lidköping | Hjobygdens OK Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Borås GIF - Knektåsracet | Borås GIF | Västergötland | | loc | | M | | | |
Kretsträning Marks Orienteringskrets | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 18/9 | | | | | | | | | | |
Sat 19/9 | | | | | | | | | | |
Sun 20/9 | | | | | | | | | | |
w 39 | Mon 21/9 | | | | | | | | | | |
Tue 22/9 | Kretsträning Götaälvdalskretsen | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Tisdags-OL Istrum | IF Hagen Istrums SK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Motionsorientering - Borås - 6 utav 6 | Hestra IF | Västergötland | | loc | | M | | | |
SAKO Träning | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Wed 23/9 | Kretsträning Norra-Östra Skaraborg | OK Skogsstjärnan | Västergötland | FM | loc | | L | | | |
Thu 24/9 | POL-Istrum | Hjobygdens OK Istrums SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning hos Istrums SK | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Marks Orienteringskrets | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | M | | | |
MTB-O sprint | IK Ymer | Västergötland | M | loc | | S | | | |
Fri 25/9 | | | | | | | | | | |
Sat 26/9 | | | | | | | | | | |
Sun 27/9 | | | | | | | | | | |
w 40 | Mon 28/9 | | | | | | | | | | |
Tue 29/9 | Tisdags-OL Simsjön | IF Hagen OK P4 | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Kretsträning Götaälvdalskretsen | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 30/9 | Kretsträning hos Lidköpings VSK | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 1/10 | POL-Tidaholm | Hjobygdens OK Tidaholm SOK Sisu | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Marks Orienteringskrets | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 2/10 | | | | | | | | | | |
Sat 3/10 | 25-manna träning | Främmestads IK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Sun 4/10 | | | | | | | | | | |
w 41 | Mon 5/10 | | | | | | | | | | |
Tue 6/10 | Tisdags-OL Hagenstugan | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Wed 7/10 | Kretsträning hos IK Gandvik | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Norra och Östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 8/10 | POL-Karlsborg | Hjobygdens OK SOK Träff | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Marks Orienteringskrets | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 9/10 | | | | | | | | | | |
Sat 10/10 | | | | | | | | | | |
Sun 11/10 | | | | | | | | | | |
w 42 | Mon 12/10 | | | | | | | | | | |
Tue 13/10 | | | | | | | | | | |
Wed 14/10 | Kretsträning Norra och Östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | C | | |
Thu 15/10 | POL-Hagenstugan | Hjobygdens OK IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Marks Orienteringskrets | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | L | C | | |
Fri 16/10 | Kretsungdomsmatch OK Skogshjortarna | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | M | N | | |
Sat 17/10 | | | | | | | | | | |
Sun 18/10 | | | | | | | | | | |
w 43 | Mon 19/10 | | | | | | | | | | |
Tue 20/10 | Kretsträning Götaälvdalskretsen | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Kretsträning hos OK Klyftamo | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Finding Lights (Motionsorientering) | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | S | N | | |
Wed 21/10 | | | | | | | | | | |
Thu 22/10 | POL-Rankås | Hjobygdens OK Tibro OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Marks Orienteringskrets | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | L | C | | |
Fri 23/10 | Ungdomskretstävling natt | Falköpings AIK OK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Sat 24/10 | Öppet Kindsmästerskap | OK Tranan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Sun 25/10 | Kretsträning med kostföreläsning och matlagning hos Lidköpings VSK | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
w 44 | Mon 26/10 | | | | | | | | | | |
Tue 27/10 | Natträvarnas Natt | Skene Sim o IS | Västergötland | | loc | | M | N | | |
Finding Lights (Motionsorientering) | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | S | N | | |
Wed 28/10 | | | | | | | | | | |
Thu 29/10 | POL i Hjo | Hjobygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 30/10 | | | | | | | | | | |
Sat 31/10 | | | | | | | | | | |
Sun 1/11 | | | | | | | | | | |
w 45 | Mon 2/11 | | | | | | | | | | |
Tue 3/11 | | | | | | | | | | |
Wed 4/11 | | | | | | | | | | |
Thu 5/11 | POL-Falköping | Falköpings AIK OK Hjobygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
GarnM TibroOK | Tibro OK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Fri 6/11 | | | | | | | | | | |
Sat 7/11 | | | | | | | | | | |
Sun 8/11 | | | | | | | | | | |
w 46 | Mon 9/11 | | | | | | | | | | |
Tue 10/11 | | | | | | | | | | |
Wed 11/11 | | | | | | | | | | |
Thu 12/11 | POL-Snapen | Hjobygdens OK Mariestads FK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Veteran-O Göteborg | OK Landehof OK Orinto | Göteborg Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 13/11 | | | | | | | | | | |
Sat 14/11 | | | | | | | | | | |
Sun 15/11 | | | | | | | | | | |
w 47 | Mon 16/11 | | | | | | | | | | |
Tue 17/11 | Nattcup 1 TSOK | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Skaraborg by Night | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Wed 18/11 | | | | | | | | | | |
Thu 19/11 | Natt 7:an Etapp 1 | OK Tranan | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Fri 20/11 | | | | | | | | | | |
Sat 21/11 | TräningsOL Kransmossen funktionärsdagen | OK Mark | Västergötland | | loc | | M | | | |
Sun 22/11 | | | | | | | | | | |
w 48 | Mon 23/11 | | | | | | | | | | |
Tue 24/11 | | | | | | | | | | |
Wed 25/11 | | | | | | | | | | |
Thu 26/11 | Först i mål deltävling 1 | Gudhems IF | Västergötland | | loc | | M | N | | |
Fri 27/11 | | | | | | | | | | |
Sat 28/11 | | | | | | | | | | |
Sun 29/11 | | | | | | | | | | |
w 49 | Mon 30/11 | | | | | | | | | | |
Tue 1/12 | Nattcup nr 2 | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 2/12 | | | | | | | | | | |
Thu 3/12 | Natt 7:an Etapp 2 | Rydboholms SK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Skaraborg By Night | Istrums SK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Fri 4/12 | | | | | | | | | | |
Sat 5/12 | | | | | | | | | | |
Sun 6/12 | | | | | | | | | | |
w 50 | Mon 7/12 | | | | | | | | | | |
Tue 8/12 | | | | | | | | | | |
Wed 9/12 | | | | | | | | | | |
Thu 10/12 | Reflexbana Mösseberg | Falköpings AIK OK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Fri 11/12 | | | | | | | | | | |
Sat 12/12 | | | | | | | | | | |
Sun 13/12 | Lusse-OL | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | M | | | |
w 51 | Mon 14/12 | | | | | | | | | | |
Tue 15/12 | Skaraborg by night | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Wed 16/12 | | | | | | | | | | |
Thu 17/12 | | | | | | | | | | |
Fri 18/12 | | | | | | | | | | |
Sat 19/12 | | | | | | | | | | |
Sun 20/12 | Julasletet | OK Kullingshof | Västergötland | | loc | | L | | | |
w 52 | Mon 21/12 | | | | | | | | | | |
Tue 22/12 | | | | | | | | | | |
Wed 23/12 | | | | | | | | | | |
Thu 24/12 | | | | | | | | | | |
Fri 25/12 | | | | | | | | | | |
Sat 26/12 | | | | | | | | | | |
Sun 27/12 | | | | | | | | | | |
w 53 | Mon 28/12 | | | | | | | | | | |
Tue 29/12 | | | | | | | | | | |
Wed 30/12 | | | | | | | | | | |
Thu 31/12 | | | | | | | | | | |
Fri 1/1 | | | | | | | | | | |