w 1 | Tue 1/1 | Nyårsorienteringen | Tormestorps IF | Skåne | | reg | | L | | | |
Wed 2/1 | | | | | | | | | | |
Thu 3/1 | | | | | | | | | | |
Fri 4/1 | | | | | | | | | | |
Sat 5/1 | | | | | | | | | | |
Sun 6/1 | Vintercup FK Åsen | FK Åsen | Skåne | | loc | | L | | | |
Vintercupen E1, SV Kretsen Skåne | Lunds OK | Skåne | | loc | | L | | | |
Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | loc | | L | | | |
w 2 | Mon 7/1 | | | | | | | | | | |
Tue 8/1 | | | | | | | | | | |
Wed 9/1 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 10/1 | | | | | | | | | | |
Fri 11/1 | | | | | | | | | | |
Sat 12/1 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | S | | | |
Sun 13/1 | Vintercupen Etapp 2 2019 | Rävetofta OK | Skåne | | loc | | L | | | |
Vintercup nr 6, Pan-Kristianstad | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | loc | | L | | | |
Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | loc | | L | | | |
w 3 | Mon 14/1 | | | | | | | | | | |
Tue 15/1 | OL-NV Natträning 4 | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | N | | |
Wed 16/1 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 17/1 | | | | | | | | | | |
Fri 18/1 | | | | | | | | | | |
Sat 19/1 | | | | | | | | | | |
Sun 20/1 | Vinterläger Ultralång | Skånes OF | Skåne | | loc | | L | | | |
Vintercupen E3, SV Kretsen Skåne | OK Silva | Skåne | | loc | | L | | | |
Vinterlägret Ungdom Ultralång | Skånes OF | Skåne | | loc | | U | | | |
Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | loc | | L | | | |
w 4 | Mon 21/1 | | | | | | | | | | |
Tue 22/1 | Vinterlund Nattorientering | Lunds OK | Skåne | | loc | | L | N | | |
Wed 23/1 | Veteran OL NV Skåne | FK Boken | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 24/1 | | | | | | | | | | |
Fri 25/1 | | | | | | | | | | |
Sat 26/1 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Sun 27/1 | Vintercupen E4, SV Kretsen Skåne | Eslövs FK | Skåne | | loc | | L | | | |
Vintercupen, Göingarna | FK Göingarna | Skåne | | loc | | L | | | |
Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | loc | | L | | | |
w 5 | Mon 28/1 | | | | | | | | | | |
Tue 29/1 | OL-NV Natträning 5 | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | N | | |
Wed 30/1 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 31/1 | | | | | | | | | | |
Fri 1/2 | | | | | | | | | | |
Sat 2/2 | | | | | | | | | | |
Sun 3/2 | Vintercupen 2018-2019 Friseboda | Härlövs IF | Skåne | | loc | | L | | | |
Vintercupen E5, SV Kretsen Skåne | OK Kontinent | Skåne | | loc | | L | | | |
Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | loc | | L | | | |
w 6 | Mon 4/2 | | | | | | | | | | |
Tue 5/2 | | | | | | | | | | |
Wed 6/2 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 7/2 | | | | | | | | | | |
Fri 8/2 | | | | | | | | | | |
Sat 9/2 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Sun 10/2 | Vintercupen, SV Kretsen Skåne | Malmö OK | Skåne | | loc | | L | | | |
Vintercup nr 10, Pan-Kristianstad | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | loc | | L | | | |
Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | loc | | L | | | |
w 7 | Mon 11/2 | | | | | | | | | | |
Tue 12/2 | OL-NV Natträning 6 | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | N | | |
Wed 13/2 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 14/2 | Pölder Sport Nattcup, Etapp 6 | Härlövs IF | Skåne | | loc | | L | N | | |
Fri 15/2 | | | | | | | | | | |
Sat 16/2 | | | | | | | | | | |
Sun 17/2 | Vintercupen E7, SV Kretsen Skåne | Frosta OK | Skåne | | loc | | L | | | |
Vintercup nr 11, FK Åsen | FK Åsen | Skåne | | loc | | L | | | |
Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | loc | | L | | | |
w 8 | Mon 18/2 | Test | Skånes OF | Skåne | | loc | | L | | | |
Tue 19/2 | | | | | | | | | | |
Wed 20/2 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 21/2 | | | | | | | | | | |
Fri 22/2 | | | | | | | | | | |
Sat 23/2 | | | | | | | | | | |
Sun 24/2 | Vintercupen 2018-2019 Baslinjen | Härlövs IF | Skåne | | loc | | L | | | |
Vintercupen E8, SV Kretsen Skåne | Ringsjö OK | Skåne | | loc | | L | | | |
Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | loc | | L | | | |
w 9 | Mon 25/2 | | | | | | | | | | |
Tue 26/2 | OL-NV Natträning 7 | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | N | | |
Wed 27/2 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 28/2 | | | | | | | | | | |
Fri 1/3 | Sverigepremiären, natt | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | nat | | L | N | | |
Sat 2/3 | Sverigepremiären, medel | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | nat | | M | | | |
Sverigepremiären, stafetträning | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | loc | | L | | | |
Sun 3/3 | Sverigepremiären, stafett | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | nat | R | L | | | |
Sv-prem_stafett_LundsOK | Lunds OK | Skåne | | club | | L | | | |
Sverigepremiären, lång | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | nat | | L | | | |
Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | loc | | L | | | |
w 10 | Mon 4/3 | | | | | | | | | | |
Tue 5/3 | | | | | | | | | | |
Wed 6/3 | | | | | | | | | | |
Thu 7/3 | | | | | | | | | | |
Fri 8/3 | | | | | | | | | | |
Sat 9/3 | Vinterserien - MtbO | Lunds OK | Skåne | M | loc | | L | | | |
Sun 10/3 | Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | loc | | L | | | |
w 11 | Mon 11/3 | | | | | | | | | | |
Tue 12/3 | OL-NV Natträning 8 | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | N | | |
Wed 13/3 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 14/3 | Klubbmästerskap Natt OKK och MOK | Malmö OK | Skåne | | loc | | L | N | | |
Fri 15/3 | | | | | | | | | | |
Sat 16/3 | | | | | | | | | | |
Sun 17/3 | Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | loc | | L | | | |
w 12 | Mon 18/3 | | | | | | | | | | |
Tue 19/3 | | | | | | | | | | |
Wed 20/3 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 21/3 | | | | | | | | | | |
Fri 22/3 | | | | | | | | | | |
Sat 23/3 | | | | | | | | | | |
Sun 24/3 | Långdistans mitt i Skåne | Malmö OK | Skåne | | nat | | L | | | |
w 13 | Mon 25/3 | | | | | | | | | | |
Tue 26/3 | OL-NV Natträning 9 Final | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | N | | |
Wed 27/3 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 28/3 | | | | | | | | | | |
Fri 29/3 | SM, natt, och Swedish League, #1 | Hässleholms OK | Skåne | | champs | | L | N | | |
Sat 30/3 | | | | | | | | | | |
Sun 31/3 | | | | | | | | | | |
w 14 | Mon 1/4 | | | | | | | | | | |
Tue 2/4 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Wed 3/4 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 4/4 | HSOK Nybörjartävling | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | S | | | |
Fri 5/4 | PreO Syd, natt | OK Pan-Kristianstad | Skåne | T | nat | | L | N | | |
Sat 6/4 | Bosarpsträffen, medel | Lunds OK | Skåne | | nat | | M | | | |
PreO Syd, Brösarp | Andrarums IF | Skåne | T | nat | | P | | | |
Sun 7/4 | Bosarpsträffen, lång | Lunds OK | Skåne | | nat | | L | | | |
PreO Syd, Ängelholm | Hjärnarps OL | Skåne | T | nat | | P | | | |
w 15 | Mon 8/4 | | | | | | | | | | |
Tue 9/4 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Wed 10/4 | | | | | | | | | | |
Thu 11/4 | | | | | | | | | | |
Fri 12/4 | | | | | | | | | | |
Sat 13/4 | Tyringerundan | OK Tyringe | Skåne | | nat | | M | | | |
Sun 14/4 | Kurstävling 2019 | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | M | | | |
Klövaträffen | OK Kompassen | Skåne | | nat | | L | | | |
w 16 | Mon 15/4 | | | | | | | | | | |
Tue 16/4 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Wed 17/4 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 18/4 | | | | | | | | | | |
Fri 19/4 | Oppmannaberget, lång | Härlövs IF | Skåne | | nat | | L | | | |
Motionsorientering i Helsingborg | Helsingborgs SOK | Skåne | | loc | | M | | | |
Sat 20/4 | Vättefejden/Gränsfejden, lång + DM, ultralång, Småland+Skåne | Tockarps IK | Skåne | | nat | | L | | | |
Sun 21/4 | Vättefejden/Gränsfejden, medel | Tockarps IK | Skåne | | nat | | M | | | |
w 17 | Mon 22/4 | Våryran | FK Boken | Skåne | | nat | | L | | | |
Tue 23/4 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Wed 24/4 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 25/4 | | | | | | | | | | |
Fri 26/4 | Tiomila, open individual, Friday | FK Göingarna | Skåne | | reg | | L | C | | |
Sat 27/4 | Tiomila i Östra Göinge | FK Göingarna | Skåne | | nat | R | L | C | | |
Tiomila, open individual, Saturday | FK Göingarna | Skåne | | reg | | L | | | |
Tiomila_LundsOK | Lunds OK | Skåne | | club | | L | | | |
Sun 28/4 | Tiomila i Östra Göinge | FK Göingarna | Skåne | | nat | R | L | C | | |
Tiomila_LundsOK | Lunds OK | Skåne | | club | | L | | | |
Tiomila, open individual, Sunday | FK Göingarna | Skåne | | reg | | L | | | |
w 18 | Mon 29/4 | | | | | | | | | | |
Tue 30/4 | | | | | | | | | | |
Wed 1/5 | | | | | | | | | | |
Thu 2/5 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Fri 3/5 | | | | | | | | | | |
Sat 4/5 | Motionsorientering i Helsingborg | Helsingborgs SOK | Skåne | | loc | | M | | | |
Älgots cup och kretsmästerskap SÖ kretsen. | Andrarums IF | Skåne | | loc | | L | | | |
Sun 5/5 | | | | | | | | | | |
w 19 | Mon 6/5 | | | | | | | | | | |
Tue 7/5 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 1 | Eslövs FK | Skåne | | loc | | S | | | |
Klubbmästerskap Sprint Andrarums IF | Andrarums IF | Skåne | | club | | S | | | |
Wed 8/5 | | | | | | | | | | |
Thu 9/5 | | | | | | | | | | |
Fri 10/5 | | | | | | | | | | |
Sat 11/5 | OL-NV Ungdomstävling/Läger + Öppna banor | Örkelljunga FK | Skåne | | loc | | L | | | |
Sun 12/5 | | | | | | | | | | |
w 20 | Mon 13/5 | | | | | | | | | | |
Tue 14/5 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2 | Eslövs FK | Skåne | | loc | | S | | | |
Wed 15/5 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 16/5 | | | | | | | | | | |
Fri 17/5 | | | | | | | | | | |
Sat 18/5 | | | | | | | | | | |
Sun 19/5 | Lundasprinten | Lunds OK | Skåne | | nat | | S | | | |
w 21 | Mon 20/5 | | | | | | | | | | |
Tue 21/5 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
EES 2019 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 3 | Eslövs FK | Skåne | | loc | | S | | | |
Klubbmästerskap sprint, Lunds OK | Eslövs FK Lunds OK | Skåne | | club | | S | | | |
Wed 22/5 | | | | | | | | | | |
Thu 23/5 | Klubbmästerskap 2019 | OK Silva | Skåne | | club | | L | | | |
Klubbträning | Ringsjö OK | Skåne | | club | | M | | | |
Fri 24/5 | | | | | | | | | | |
Sat 25/5 | Älgots Cup SÖ + Öppna banor för alla | Ystads OK | Skåne | | loc | | M | | | |
Sun 26/5 | | | | | | | | | | |
w 22 | Mon 27/5 | | | | | | | | | | |
Tue 28/5 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Fäladsstafetten, öppna klasser | Lunds OK | Skåne | | loc | | S | | | |
Fäladsstafetten | Lunds OK | Skåne | | loc | R | S | | | |
Wed 29/5 | | | | | | | | | | |
Thu 30/5 | | | | | | | | | | |
Fri 31/5 | | | | | | | | | | |
Sat 1/6 | Motionsorientering i Helsingborg | Helsingborgs SOK | Skåne | | loc | | M | | | |
Sun 2/6 | | | | | | | | | | |
w 23 | Mon 3/6 | | | | | | | | | | |
Tue 4/6 | Veteranträff i Alnarpsparken | Malmö OK | Skåne | | club | | L | | | |
OL-NV Klubbmästerskap | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Lilla 5-dagars 2019 Etapp 1 | OK Kontinent | Skåne | | loc | | L | | | |
Zontävling i Hannabad | Markaryds FK Tockarps IK | Småland Skåne | | loc | | M | | | |
Wed 5/6 | | | | | | | | | | |
Thu 6/6 | Klubbmästerskap FKG 6 juni 2019 | FK Göingarna | Skåne | | club | | L | | | |
Tjogetträning OL-NV genom HSOK | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | M | | | |
Lilla 5-dagars, SV Kretsen Skåne, E2 | Malmö OK | Skåne | | loc | | L | | | |
Fri 7/6 | | | | | | | | | | |
Sat 8/6 | | | | | | | | | | |
Sun 9/6 | YOK Cross Town Run | Ystads OK | Skåne | | loc | | L | | | |
YOK Cross Town Run | Ystads OK | Skåne | | loc | T | S | | | |
w 24 | Mon 10/6 | | | | | | | | | | |
Tue 11/6 | Lilla 5-dagars 2019 Etapp 3 | Rävetofta OK | Skåne | | loc | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Wed 12/6 | | | | | | | | | | |
Thu 13/6 | Lilla 5-dagars 2019 Etapp 4 | Lunds OK | Skåne | | loc | | L | | | |
Tjogetträning 1 | FK Göingarna | Skåne | | loc | | L | | | |
Fri 14/6 | Tre skåningar och en dansk, etapp 1 | Helsingborgs SOK | Skåne | | nat | | S | | | |
Sat 15/6 | Tre skåningar och en dansk, etapp 2 | Helsingborgs SOK | Skåne | | nat | | M | | | |
Tre skåningar och en dansk, etapp 3 | Helsingborgs SOK | Skåne | | nat | | S | | | |
Sun 16/6 | Tre skåningar och en dansk, etapp 4 | Helsingborgs SOK | Skåne | | nat | | S | | | |
w 25 | Mon 17/6 | | | | | | | | | | |
Tue 18/6 | IT-test inför Fyrklubbs | OK Gynge | Skåne | | club | | M | | | |
Lilla 5 dagars etapp 5 | OK Silva | Skåne | | loc | | L | | | |
Motionsorientering i Helsingborg | Helsingborgs SOK | Skåne | | loc | | M | | | |
Wed 19/6 | | | | | | | | | | |
Thu 20/6 | | | | | | | | | | |
Fri 21/6 | Midsommar OL | OK Silva | Skåne | | loc | | L | | | |
Sat 22/6 | Midsommar OL | OK Silva | Skåne | | loc | | L | | | |
Sun 23/6 | Midsommar OL | OK Silva | Skåne | | loc | | L | | | |
w 26 | Mon 24/6 | | | | | | | | | | |
Tue 25/6 | Motionsorientering i Helsingborg | Helsingborgs SOK | Skåne | | loc | | M | | | |
Tjogetträning genom Hjärnarps OL | Hjärnarps OL | Skåne | | club | | L | | | |
Wed 26/6 | Malmö Parkorientering, E1, Slottsparken | Malmö OK | Skåne | | loc | | L | | | |
Thu 27/6 | Motionsorientering | IS Kullen | Skåne | | loc | | M | | | |
Tjogetträning STockmöllan | Ringsjö OK | Skåne | | club | | L | | | |
Fri 28/6 | | | | | | | | | | |
Sat 29/6 | | | | | | | | | | |
Sun 30/6 | | | | | | | | | | |
w 27 | Mon 1/7 | Sommarsimrishamn Etapp 1 | Simrishamns OK | Skåne | | loc | | S | | | |
Tue 2/7 | Malmö Parkorientering, E2, Västar Hamnen | Malmö OK | Skåne | | loc | | L | | | |
Motionsorientering i Helsingborg | Helsingborgs SOK | Skåne | | loc | | M | | | |
Wed 3/7 | | | | | | | | | | |
Thu 4/7 | Motionsorientering | IS Kullen | Skåne | | loc | | M | | | |
Fri 5/7 | | | | | | | | | | |
Sat 6/7 | Lunds_OK_Tjoget | Lunds OK | Skåne | | club | | L | C | | |
Sun 7/7 | | | | | | | | | | |
w 28 | Mon 8/7 | Sommarsimrishamn Etapp 2 | Simrishamns OK | Skåne | | loc | | S | | | |
Tue 9/7 | Malmö Parkorientering, E3, V ingelstad | Malmö OK | Skåne | | loc | | L | | | |
Motionsorientering i Helsingborg | Helsingborgs SOK | Skåne | | loc | | M | | | |
Wed 10/7 | | | | | | | | | | |
Thu 11/7 | Motionsorientering i Höganäs | IS Kullen | Skåne | | loc | | M | | | |
Fri 12/7 | | | | | | | | | | |
Sat 13/7 | | | | | | | | | | |
Sun 14/7 | | | | | | | | | | |
w 29 | Mon 15/7 | Österlens 3-kvällars, kväll 1 | Andrarums IF | Skåne | | nat | | M | | | |
Tue 16/7 | Österlens 3-kvällars, kväll 2 | Andrarums IF | Skåne | | nat | | M | | | |
Malmö Parkorientering, E4, Lindeborg | Malmö OK | Skåne | | loc | | L | | | |
Motionsorientering i Helsingborg | Helsingborgs SOK | Skåne | | loc | | M | | | |
Wed 17/7 | Österlens 3-kvällars, kväll 3 | Andrarums IF | Skåne | | nat | | M | | | |
Thu 18/7 | | | | | | | | | | |
Fri 19/7 | | | | | | | | | | |
Sat 20/7 | | | | | | | | | | |
Sun 21/7 | | | | | | | | | | |
w 30 | Mon 22/7 | | | | | | | | | | |
Tue 23/7 | Malmö Parkorientering, E5, Oxie | Malmö OK | Skåne | | loc | | L | | | |
Motionsorientering i Helsingborg | Helsingborgs SOK | Skåne | | loc | | S | | | |
Wed 24/7 | | | | | | | | | | |
Thu 25/7 | | | | | | | | | | |
Fri 26/7 | | | | | | | | | | |
Sat 27/7 | | | | | | | | | | |
Sun 28/7 | | | | | | | | | | |
w 31 | Mon 29/7 | | | | | | | | | | |
Tue 30/7 | Malmö Parkorientering, E6, Alnarp | Malmö OK | Skåne | | loc | | L | | | |
HSOK Sommarcup med Motionsorientering | Helsingborgs SOK | Skåne | | loc | | S | | | |
Wed 31/7 | Liveloxlöpet | OK Gynge | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 1/8 | Motionsorientering | IS Kullen | Skåne | | loc | | M | | | |
Fri 2/8 | | | | | | | | | | |
Sat 3/8 | | | | | | | | | | |
Sun 4/8 | | | | | | | | | | |
w 32 | Mon 5/8 | | | | | | | | | | |
Tue 6/8 | Malmö Parkorientering, E7, Bulltofta | Malmö OK | Skåne | | loc | | L | | | |
HSOK Sommarcup med Motionsorientering | Helsingborgs SOK | Skåne | | loc | | S | | | |
Korpbudkavlen | FK Boken | Skåne | | loc | R | M | | | |
Wed 7/8 | | | | | | | | | | |
Thu 8/8 | Motionsorientering | IS Kullen | Skåne | | loc | | M | | | |
Fri 9/8 | | | | | | | | | | |
Sat 10/8 | Sprintbytet i Eslöv | Eslövs FK | Skåne | | loc | | S | | | |
Sun 11/8 | | | | | | | | | | |
w 33 | Mon 12/8 | Sommarsimrishamn Etapp 3 | Simrishamns OK | Skåne | | loc | | S | | | |
Tue 13/8 | Malmö Parkorientering, E8, Pildammsparken | Malmö OK | Skåne | | loc | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
HSOK Sommarcup med Motionsorientering | Helsingborgs SOK | Skåne | | loc | | M | | | |
Wed 14/8 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 15/8 | LundsOK_WOC | Lunds OK | Skåne | | club | | L | | | |
Lekplats-ol | Lunds OK | Skåne | | loc | | L | | | |
Motionsorientering | IS Kullen | Skåne | | loc | | M | | | |
Fri 16/8 | | | | | | | | | | |
Sat 17/8 | Immeln Swimrun | FK Göingarna | Skåne | | loc | | L | | | |
Älgotscup Deltävling 3 SÖ kretsen | Simrishamns OK | Skåne | | loc | | M | | | |
Sun 18/8 | Klåverödsmedeln | OK Silva Rävetofta OK | Skåne | | nat | | M | | | |
w 34 | Mon 19/8 | | | | | | | | | | |
Tue 20/8 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Klubbjakten 2019 | Andrarums IF | Skåne | | club | | L | | | |
Wed 21/8 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Motionsorientering Fornbacken | Hässleholms OK | Skåne | | loc | | M | | | |
Thu 22/8 | Tränings-OL | FK Göingarna | Skåne | | club | | L | | | |
Fri 23/8 | | | | | | | | | | |
Sat 24/8 | Sensommarmedeln i Bjärnum | OK Torfinn | Skåne | | reg | | M | | | |
Sun 25/8 | Lunds OK Fyrklubbs-skjuts | Lunds OK | Skåne | | club | | L | | | |
Fyrklubbs | OK Gynge | Skåne | | reg | | L | | | |
w 35 | Mon 26/8 | | | | | | | | | | |
Tue 27/8 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Wed 28/8 | | | | | | | | | | |
Thu 29/8 | | | | | | | | | | |
Fri 30/8 | | | | | | | | | | |
Sat 31/8 | DM, medel, Skåne | FK Boken | Skåne | | champs | | M | | | |
Sun 1/9 | Lunds OK DM stafett | Lunds OK | Skåne | | club | | L | | | |
DM, stafett, Skåne | FK Boken | Skåne | | champs | R | L | | | |
DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasser | FK Boken | Skåne | | reg | | L | | | |
w 36 | Mon 2/9 | | | | | | | | | | |
Tue 3/9 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Wed 4/9 | Motionsorientering Stattena | Hässleholms OK | Skåne | | loc | | M | | | |
Thu 5/9 | Klubbmästerskap Terräng 2019 | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Fri 6/9 | DM, natt, Skåne | Hästveda OK | Skåne | | champs | | L | N | | |
Sat 7/9 | | | | | | | | | | |
Sun 8/9 | DM, lång, Skåne | Frosta OK | Skåne | | champs | | L | | | |
w 37 | Mon 9/9 | | | | | | | | | | |
Tue 10/9 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Wed 11/9 | | | | | | | | | | |
Thu 12/9 | | | | | | | | | | |
Fri 13/9 | | | | | | | | | | |
Sat 14/9 | Klubbmästerskap | Andrarums IF | Skåne | | club | | L | | | |
Sun 15/9 | FK Åsen, medel | FK Åsen | Skåne | | nat | | M | | | |
w 38 | Mon 16/9 | | | | | | | | | | |
Tue 17/9 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Wed 18/9 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | L | | | |
Thu 19/9 | HSOK Nybörjartävling HT 2019 | Helsingborgs SOK | Skåne | | club | | S | | | |
Fri 20/9 | | | | | | | | | | |
Sat 21/9 | Klubbmästerskap Sprint OKK och MOK | Malmö OK | Skåne | | club | | S | | | |
Sun 22/9 | Lunds OK SM stafett | Lunds OK | Skåne | | club | | L | | | |
Stenskogsmedeln | Ringsjö OK | Skåne | | nat | | M | | | |
w 39 | Mon 23/9 | | | | | | | | | | |
Tue 24/9 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Wed 25/9 | | | | | | | | | | |
Thu 26/9 | | | | | | | | | | |
Fri 27/9 | | | | | | | | | | |
Sat 28/9 | | | | | | | | | | |
Sun 29/9 | Medelsprint i Skåne | Eslövs FK | Skåne | | reg | | M | | | |
w 40 | Mon 30/9 | | | | | | | | | | |
Tue 1/10 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Wed 2/10 | | | | | | | | | | |
Thu 3/10 | | | | | | | | | | |
Fri 4/10 | Revinge by night | Lunds OK Malmö OK | Skåne | | nat | R | L | N | | |
Sat 5/10 | Älgot cup, final | Lunds OK | Skåne | | nat | | L | | | |
Sun 6/10 | Revingeträffen | Lunds OK | Skåne | | nat | | M | | | |
Ungdomsstafetten | Lunds OK | Skåne | | nat | R | L | | | |
w 41 | Mon 7/10 | Natt-Ol | Simrishamns OK | Skåne | | club | | M | N | | |
Tue 8/10 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Wed 9/10 | | | | | | | | | | |
Thu 10/10 | | | | | | | | | | |
Fri 11/10 | | | | | | | | | | |
Sat 12/10 | Lunds OK 25manna | Lunds OK | Skåne | | club | | L | | | |
Sun 13/10 | Kretsmästerskap, SV Skåne | OK Kontinent | Skåne | | loc | | L | | | |
w 42 | Mon 14/10 | | | | | | | | | | |
Tue 15/10 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Wed 16/10 | | | | | | | | | | |
Thu 17/10 | Kretsmästerskap Natt, SV Kretsen Skåne | OK Silva | Skåne | | loc | | L | N | | |
Fri 18/10 | | | | | | | | | | |
Sat 19/10 | DM, sprint, Skåne | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | champs | | S | | | |
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasser | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | reg | | S | | | |
DM, sprintstafett, Skåne | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | champs | R | S | | | |
Sun 20/10 | Lunds OK KM dag | Lunds OK | Skåne | | club | | L | | | |
w 43 | Mon 21/10 | | | | | | | | | | |
Tue 22/10 | | | | | | | | | | |
Wed 23/10 | | | | | | | | | | |
Thu 24/10 | | | | | | | | | | |
Fri 25/10 | | | | | | | | | | |
Sat 26/10 | | | | | | | | | | |
Sun 27/10 | | | | | | | | | | |
w 44 | Mon 28/10 | | | | | | | | | | |
Tue 29/10 | | | | | | | | | | |
Wed 30/10 | | | | | | | | | | |
Thu 31/10 | Natt-OL Glimåkra | FK Göingarna | Skåne | | club | | L | N | | |
Fri 1/11 | Österlen lyser Natt-KM | Simrishamns OK | Skåne | | loc | | S | N | | |
Sat 2/11 | PreO-KM för Pan-Kristianstad med flera klubbar | OK Pan-Kristianstad | Skåne | T | loc | | P | | | |
Sun 3/11 | Råbockalången | Hjärnarps OL | Skåne | | nat | | L | | | |
w 45 | Mon 4/11 | | | | | | | | | | |
Tue 5/11 | Lunds OK Nattcup 2019 etapp 1 | Lunds OK | Skåne | | loc | | L | N | | |
Wed 6/11 | | | | | | | | | | |
Thu 7/11 | | | | | | | | | | |
Fri 8/11 | | | | | | | | | | |
Sat 9/11 | PAN Lördagsträning | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | club | | L | | | |
Gyllene Dojan | Ringsjö OK | Skåne | | club | | M | | | |
Sun 10/11 | Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | loc | | M | | | |
Öppet KM MtbO Lunds OK | Lunds OK | Skåne | M | loc | | M | | | |
w 46 | Mon 11/11 | | | | | | | | | | |
Tue 12/11 | Lunds OK Nattcup 2019 etapp 2 | Lunds OK | Skåne | | loc | | L | N | | |
OL-NV Natträning 1 | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | N | | |
Wed 13/11 | | | | | | | | | | |
Thu 14/11 | Bokskogsnatta | Malmö OK | Skåne | | loc | | L | | | |
Bokskogsnatta | Malmö OK | Skåne | | club | | L | N | | |
Fri 15/11 | | | | | | | | | | |
Sat 16/11 | Klubbkampen 2019 | Hjärnarps OL | Skåne | | club | | M | | | |
Sun 17/11 | Höstrusket i Örkelljunga | Örkelljunga FK | Skåne | | nat | | M | | | |
Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | loc | | M | | | |
w 47 | Mon 18/11 | | | | | | | | | | |
Tue 19/11 | Lunds OK Nattcup 2019 etapp 3 | Lunds OK | Skåne | | loc | | L | N | | |
Wed 20/11 | | | | | | | | | | |
Thu 21/11 | | | | | | | | | | |
Fri 22/11 | | | | | | | | | | |
Sat 23/11 | | | | | | | | | | |
Sun 24/11 | Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | loc | | M | | | |
AdventOrient etapp 1 | OK Silva | Skåne | | loc | | L | | | |
w 48 | Mon 25/11 | | | | | | | | | | |
Tue 26/11 | Lunds OK Nattcup 2019 etapp 4 | Lunds OK | Skåne | | loc | | L | N | | |
OL-NV Natträning 2 | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | N | | |
Wed 27/11 | | | | | | | | | | |
Thu 28/11 | Pölder natt-cup deltävling 1 | FK Göingarna | Skåne | | loc | | L | N | | |
Fri 29/11 | | | | | | | | | | |
Sat 30/11 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Labyrint-sprint | Lunds OK | Skåne | | loc | | S | | | |
Sun 1/12 | Vintercupen 2019-2020 Åkeboda | Härlövs IF | Skåne | | loc | | L | | | |
Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | loc | | M | | | |
AdventOrient etapp 2 | OK Silva | Skåne | | loc | | L | | | |
w 49 | Mon 2/12 | | | | | | | | | | |
Tue 3/12 | Lunds OK Nattcup 2019 etapp 5 | Lunds OK | Skåne | | loc | | L | N | | |
Wed 4/12 | | | | | | | | | | |
Thu 5/12 | | | | | | | | | | |
Fri 6/12 | | | | | | | | | | |
Sat 7/12 | Spex-OL | OK Gynge | Skåne | | club | | M | | | |
Motionsorientering i Helsingborg | Helsingborgs SOK | Skåne | | loc | | M | | | |
Sun 8/12 | Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | loc | | M | | | |
AdventOrient etapp 3 | OK Silva | Skåne | | loc | | L | | | |
Vintercupen 2019-20 | FK Göingarna | Skåne | | loc | | L | | | |
w 50 | Mon 9/12 | | | | | | | | | | |
Tue 10/12 | Pepparkaksracet | Andrarums IF | Skåne | | club | | M | N | | |
OL-NV Natträning 3 | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | N | | |
Wed 11/12 | | | | | | | | | | |
Thu 12/12 | Pölder Sport Nattcup #2 - Kjugekull | Härlövs IF | Skåne | | loc | | L | N | | |
Fri 13/12 | | | | | | | | | | |
Sat 14/12 | Qpoolen Indoor | Hässleholms OK | Skåne | | loc | | S | | | |
Sun 15/12 | Skinkloppet | IS Kullen | Skåne | | loc | | M | | | |
AdventOrient etapp 4 | OK Silva | Skåne | | loc | | L | | | |
w 51 | Mon 16/12 | | | | | | | | | | |
Tue 17/12 | | | | | | | | | | |
Wed 18/12 | | | | | | | | | | |
Thu 19/12 | | | | | | | | | | |
Fri 20/12 | | | | | | | | | | |
Sat 21/12 | | | | | | | | | | |
Sun 22/12 | | | | | | | | | | |
w 52 | Mon 23/12 | | | | | | | | | | |
Tue 24/12 | | | | | | | | | | |
Wed 25/12 | | | | | | | | | | |
Thu 26/12 | Vintercupen Pan-Kristianstad | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | loc | | L | | | |
Fri 27/12 | | | | | | | | | | |
Sat 28/12 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | club | | L | | | |
Sun 29/12 | | | | | | | | | | |
w 1 | Mon 30/12 | Motionsorientering i Helsingborg | Helsingborgs SOK | Skåne | | loc | | M | | | |
Tue 31/12 | | | | | | | | | | |
Wed 1/1 | Nyårsorienteringen | Tormestorps IF | Skåne | | reg | | L | | | |