w 52 | Sun 1/1 | | | | | | | | | | |
w 1 | Mon 2/1 | | | | | | | | | | |
Tue 3/1 | | | | | | | | | | |
Wed 4/1 | | | | | | | | | | |
Thu 5/1 | | | | | | | | | | |
Fri 6/1 | | | | | | | | | | |
Sat 7/1 | Jullovssprinten | Falköpings AIK OK | Västergötland | | loc | R | S | | | |
Sun 8/1 | | | | | | | | | | |
w 2 | Mon 9/1 | | | | | | | | | | |
Tue 10/1 | | | | | | | | | | |
Wed 11/1 | | | | | | | | | | |
Thu 12/1 | Natt 7:an Etapp 3 | Rydboholms SK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Skaraborg by Night | Gudhems IF | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Fri 13/1 | | | | | | | | | | |
Sat 14/1 | | | | | | | | | | |
Sun 15/1 | | | | | | | | | | |
w 3 | Mon 16/1 | | | | | | | | | | |
Tue 17/1 | Nattcup OKS | OK Skogsvargarna | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Wed 18/1 | | | | | | | | | | |
Thu 19/1 | | | | | | | | | | |
Fri 20/1 | | | | | | | | | | |
Sat 21/1 | | | | | | | | | | |
Sun 22/1 | | | | | | | | | | |
w 4 | Mon 23/1 | | | | | | | | | | |
Tue 24/1 | | | | | | | | | | |
Wed 25/1 | | | | | | | | | | |
Thu 26/1 | Natt 7:an Etapp 4 | Hestra IF | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Skaraborg by night | Ryda SK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Fri 27/1 | | | | | | | | | | |
Sat 28/1 | | | | | | | | | | |
Sun 29/1 | Vinterrace 4 | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | M | | | |
w 5 | Mon 30/1 | | | | | | | | | | |
Tue 31/1 | Nattcup 4 Slätthult | Trollhättans SK Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Wed 1/2 | | | | | | | | | | |
Thu 2/2 | | | | | | | | | | |
Fri 3/2 | | | | | | | | | | |
Sat 4/2 | | | | | | | | | | |
Sun 5/2 | | | | | | | | | | |
w 6 | Mon 6/2 | | | | | | | | | | |
Tue 7/2 | | | | | | | | | | |
Wed 8/2 | | | | | | | | | | |
Thu 9/2 | Skaraborg by night | Istrums SK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Veteran-O Göteborg | OK Landehof OK Orinto | Göteborg Västergötland | | loc | | L | | | |
Natt 7:an Etapp 5 | OK Orinto | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Fri 10/2 | | | | | | | | | | |
Sat 11/2 | | | | | | | | | | |
Sun 12/2 | Vinterrace Etapp 6 | OK Flundrehof | Västergötland | | loc | | M | | | |
w 7 | Mon 13/2 | | | | | | | | | | |
Tue 14/2 | Nattcup 6 | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Wed 15/2 | | | | | | | | | | |
Thu 16/2 | | | | | | | | | | |
Fri 17/2 | | | | | | | | | | |
Sat 18/2 | | | | | | | | | | |
Sun 19/2 | | | | | | | | | | |
w 8 | Mon 20/2 | | | | | | | | | | |
Tue 21/2 | | | | | | | | | | |
Wed 22/2 | | | | | | | | | | |
Thu 23/2 | Natt 7:an Etapp 6 | Ulricehamns OK | Västergötland | | loc | | M | N | | |
Skaraborg by Night VII | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | M | N | | |
Fri 24/2 | | | | | | | | | | |
Sat 25/2 | | | | | | | | | | |
Sun 26/2 | Först i mål Etapp 4 | Gudhems IF | Västergötland | | loc | | M | | | |
Vinterrace etapp 8 | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | M | | | |
w 9 | Mon 27/2 | | | | | | | | | | |
Tue 28/2 | Nattcup 7 | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Wed 1/3 | | | | | | | | | | |
Thu 2/3 | | | | | | | | | | |
Fri 3/3 | | | | | | | | | | |
Sat 4/3 | | | | | | | | | | |
Sun 5/3 | | | | | | | | | | |
w 10 | Mon 6/3 | | | | | | | | | | |
Tue 7/3 | Skaraborgs By Night Tibro OK | Tibro OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 8/3 | | | | | | | | | | |
Thu 9/3 | | | | | | | | | | |
Fri 10/3 | | | | | | | | | | |
Sat 11/3 | | | | | | | | | | |
Sun 12/3 | | | | | | | | | | |
w 11 | Mon 13/3 | | | | | | | | | | |
Tue 14/3 | Skaraborgs By Night Tibro OK 14e mars | Tibro OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 15/3 | | | | | | | | | | |
Thu 16/3 | Natt 7:an Etapp 7 + Sjuhäradsmästerskap Natt | OK Mark | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Fri 17/3 | | | | | | | | | | |
Sat 18/3 | Vårupptakt (Motions-OL) | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | L | | | |
Tiomilavargen | OK Skogsvargarna | Västergötland | | loc | | L | | | |
Sun 19/3 | OLA träning | Ulricehamns OK | Västergötland | | loc | | M | | | |
w 12 | Mon 20/3 | | | | | | | | | | |
Tue 21/3 | | | | | | | | | | |
Wed 22/3 | Kretsträning Norra och Östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | C | | |
Thu 23/3 | POL-Petterburg | Hjobygdens OK IK Gandvik | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 24/3 | Natt-KM Alingsåskretsen | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Sat 25/3 | Kretsträningsupptakt Västra Kretsen | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Sun 26/3 | Öppen kretsträning, Mariestads FK | Mariestads FK | Västergötland | | loc | | M | | | |
w 13 | Mon 27/3 | | | | | | | | | | |
Tue 28/3 | Tisdags-OL Skultorp | IF Hagen OK P4 | Västergötland | | loc | | L | | | |
UOKs Kontrollplockning | Ulricehamns OK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Wed 29/3 | Veteran OL 3-stad | Svanesunds GIF Trollhättans SK | Bohuslän-Dal Västergötland | | loc | | M | | | |
Thu 30/3 | Krets natt-KM | Hjobygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
POL-Grästorp | Främmestads IK Hjobygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 31/3 | | | | | | | | | | |
Sat 1/4 | | | | | | | | | | |
Sun 2/4 | | | | | | | | | | |
w 14 | Mon 3/4 | | | | | | | | | | |
Tue 4/4 | Tisdags-OL Rydskogen | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
SAKO-träning Hultsjön | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 5/4 | Veteran OL 3-stad | OK Flundrehof Trollhättans SK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Kretsträning Norra och Östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | P | M | | | |
Thu 6/4 | POL-Mostugan | Hjobygdens OK OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 7/4 | | | | | | | | | | |
Sat 8/4 | | | | | | | | | | |
Sun 9/4 | | | | | | | | | | |
w 15 | Mon 10/4 | | | | | | | | | | |
Tue 11/4 | POL-Ryda | Hjobygdens OK Ryda SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Tisdags-OL Bjärsjö | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Sakoträning Onsjö | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Västra Kretsen | Ryda SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 12/4 | Veteran OL 3-stad | Trollhättans SK Uddevalla IS | Västergötland | | loc | | M | | | |
Thu 13/4 | | | | | | | | | | |
Fri 14/4 | | | | | | | | | | |
Sat 15/4 | | | | | | | | | | |
Sun 16/4 | | | | | | | | | | |
w 16 | Mon 17/4 | | | | | | | | | | |
Tue 18/4 | Tisdags-OL Hagenstugan | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 19/4 | Veteran OL 3-stad | Trollhättans SK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Kretsträning Norra och Östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 20/4 | POL Högliden | Hjobygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Motions-OL | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Västra Kretsen | OK Klyftamo | Västergötland | | loc | | L | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK OK Mark | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 21/4 | | | | | | | | | | |
Sat 22/4 | | | | | | | | | | |
Sun 23/4 | | | | | | | | | | |
w 17 | Mon 24/4 | | | | | | | | | | |
Tue 25/4 | Tisdags-OL Rankås | IF Hagen Tibro OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Månadens Bana April | Ulricehamns OK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Motions-OL | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | L | | | |
SAKO Ungdomstävling Etapp 1 | OK Flundrehof Trollhättans SK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Öppet kretsmästerskap stafett | Falköpings AIK OK | Västergötland | | loc | R | M | | | |
Wed 26/4 | Veteran OL 3-stad | OK Gipen Trollhättans SK | Bohuslän-Dal Västergötland | | loc | | M | | | |
Thu 27/4 | POL-Varnhem | Hjobygdens OK Istrums SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Markbygdsträning | OK Räven | Västergötland | | loc | | M | | | |
Kretsträning Västra Kretsen | Istrums SK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Fri 28/4 | | | | | | | | | | |
Sat 29/4 | | | | | | | | | | |
Sun 30/4 | | | | | | | | | | |
w 18 | Mon 1/5 | | | | | | | | | | |
Tue 2/5 | Tisdags-OL Rånna | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 3/5 | Veteral OL 3-stad | Trollhättans SK Uddevalla OK | Västergötland Bohuslän-Dal | | loc | | M | | | |
MTBO-träning Trollhättan | Trollhättans SOK | Västergötland | M | loc | | S | | | |
Kretssprint Västra Skaraborg | IK Gandvik | Västergötland | | loc | | S | | | |
Ungdomskretstävling | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 4/5 | POL-Albion | Hjobygdens OK IK Albion | Västergötland | | loc | | L | | | |
OK Skogshjortarna Veteran-OL | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | L | | | |
Öppen Kretsträning Södra Skbg | IK Wilske | Västergötland | | loc | | M | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Norra och Östra Kretsen | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Dag-KM Alingsåskretsen | OK Kullingshof | Västergötland | | loc | | M | | | |
Fri 5/5 | | | | | | | | | | |
Sat 6/5 | | | | | | | | | | |
Sun 7/5 | | | | | | | | | | |
w 19 | Mon 8/5 | | | | | | | | | | |
Tue 9/5 | Tisdags-OL Högaliden | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Sprint-OL (Motions-OL) | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | S | | | |
Wed 10/5 | Veteral OL 3-stad | Stenungsunds OK Trollhättans SK | Bohuslän-Dal Västergötland | | loc | | M | | | |
Motionsorientering - Borås 1 av 5 VT | Bredareds IF Elfsborg SOK | Västergötland | | loc | | M | | | |
MTBO-träning Trollhättan | Trollhättans SOK | Västergötland | M | loc | | M | | | |
Ungdomsserien Östra Kretsen | Hjobygdens OK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Thu 11/5 | POL-Mariestad | Hjobygdens OK Mariestads FK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK OK Räven | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 12/5 | | | | | | | | | | |
Sat 13/5 | Orienteringsläger södra skaraborgskretsen | Tidaholm SOK Sisu | Västergötland | | loc | | L | | | |
Sun 14/5 | Orienteringsläger södra skaraborgskretsen | Tidaholm SOK Sisu | Västergötland | | loc | | L | | | |
w 20 | Mon 15/5 | | | | | | | | | | |
Tue 16/5 | Tisdags-OL Rydskogen | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Sprint-OL (Motions-OL) och Ungdomsmatch | OK Kullingshof OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | S | | | |
Öppet Kretsmästerskap Sprint Södra Skaraborgskretsen | Gudhems IF | Västergötland | | loc | | S | | | |
Sako 3 OKS | OK Skogsvargarna | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 17/5 | Herrmatch Västra kretsen 2017 | Främmestads IK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Veteran-OL 3 stad | OK Skogsvargarna | Västergötland | | loc | | L | | | |
Motionsorientering - Borås 2 av 5 VT | Hestra IF SOK 68 | Västergötland | | loc | | M | | | |
Ungdomsserien Östra kretsen | SOK Träff | Västergötland | | loc | | M | | | |
Thu 18/5 | PO L-Karlsborg | Hjobygdens OK SOK Träff | Västergötland | | loc | | L | | | |
Markbygdsträning | OK Mark | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 19/5 | | | | | | | | | | |
Sat 20/5 | | | | | | | | | | |
Sun 21/5 | | | | | | | | | | |
w 21 | Mon 22/5 | | | | | | | | | | |
Tue 23/5 | POL-Ölenbadet | Hjobygdens OK Tibro OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Tisdags-OL Hagenstugan | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Månadens Bana Maj | Ulricehamns OK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Sprint-OL (Motions-OL) | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | S | | | |
Sprintcupen Etapp 1 | Markbygdens OK OK Räven | Västergötland | | loc | | S | | | |
Ungdomskretstävling | Mullsjö SOK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Dammatchen 2017 | Ryda SK | Västergötland | | loc | T | M | | | |
SAKO ungdomstävling etapp 4 | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Västra Kretsen | Ryda SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 24/5 | Veteran Ol 3-stad | Trollhättans SK Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Motionsorientering - Borås 3 av 5 VT | Borås GIF Elfsborg SOK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Thu 25/5 | | | | | | | | | | |
Fri 26/5 | | | | | | | | | | |
Sat 27/5 | | | | | | | | | | |
Sun 28/5 | | | | | | | | | | |
w 22 | Mon 29/5 | | | | | | | | | | |
Tue 30/5 | Tisdags-OL Lövsjötorp | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Mattila Grand Prix | Trollhättans SK Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Frida City Sprint E1 | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Sprintcupen Etapp 2 | Markbygdens OK OK Mark | Västergötland | | loc | | S | | | |
Ungdomskretstävling/ Kretsträning | Tidaholm SOK Sisu | Västergötland | | loc | | S | | | |
Wed 31/5 | Veteran Ol 3-stad | Ljungskile FK Trollhättans SK | Bohuslän-Dal Västergötland | | loc | | M | | | |
Motionsorientering - Borås 4 av 5 VT | Dalsjöfors GoIF Rydboholms SK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Ungdomskrets Östra Tibro | Tibro OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 1/6 | POL-Lidköping | Hjobygdens OK Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kresträning Västra Kretsen | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Sprintcupen Etapp 3 | Markbygdens OK Skene Sim o IS | Västergötland | | loc | | S | | | |
Fri 2/6 | | | | | | | | | | |
Sat 3/6 | | | | | | | | | | |
Sun 4/6 | | | | | | | | | | |
w 23 | Mon 5/6 | | | | | | | | | | |
Tue 6/6 | Frida City Sprint E2 | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Wed 7/6 | Veteran Ol 3-stad | Trollhättans SK Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Motionsorientering - Borås 5 av 5 VT | IK Ymer OK Orinto | Västergötland | | loc | | M | | | |
Thu 8/6 | POL-Wilske | Hjobygdens OK IK Wilske | Västergötland | | loc | | L | | | |
Veteranol | Mullsjö SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Norra- och Östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 9/6 | | | | | | | | | | |
Sat 10/6 | | | | | | | | | | |
Sun 11/6 | | | | | | | | | | |
w 24 | Mon 12/6 | | | | | | | | | | |
Tue 13/6 | Tisdags-OL Häggum | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Frida City Sprint E3 | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Akronmatchen 2017 | IK Gandvik | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 14/6 | | | | | | | | | | |
Thu 15/6 | POL-Klyftamo | Hjobygdens OK OK Klyftamo | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Västra Kretsen | OK Klyftamo | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 16/6 | | | | | | | | | | |
Sat 17/6 | | | | | | | | | | |
Sun 18/6 | O-CAMP 2017, etapp 1 | Västergötlands OF | Västergötland | | loc | | L | | | |
w 25 | Mon 19/6 | O-CAMP 2017, etapp 2 | Västergötlands OF | Västergötland | | loc | | L | | | |
Tue 20/6 | O-CAMP 2017, etapp 3 | Västergötlands OF | Västergötland | | loc | | L | | | |
POL-Sisu | Hjobygdens OK Tidaholm SOK Sisu | Västergötland | | loc | | L | | | |
Tisdags-OL Lunnahult | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Månadens Bana Juni | Ulricehamns OK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Minitjoget i Sätila | OK Räven | Västergötland | | loc | R | S | | | |
Wed 21/6 | O-CAMP 2017, etapp 4 | Västergötlands OF | Västergötland | | loc | | L | | | |
RegM 2017 | Tibro OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Ultralång - KM | OK Tranan | Västergötland | | loc | | U | | | |
Thu 22/6 | O-CAMP 2017, etapp 5 | Västergötlands OF | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 23/6 | | | | | | | | | | |
Sat 24/6 | | | | | | | | | | |
Sun 25/6 | Öppet Klubbmästerskap Ultra för Östra kretsen. | IF Hagen | Västergötland | | loc | | U | | | |
w 26 | Mon 26/6 | Öppet KM Sprint Tibro,Hjo,Hagen,Träff,OKP4 | Tibro OK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Kretsmästerskap Sprintstafett Tibro/Hjo/Hagen/P4/Träff (Öppet) | Tibro OK | Västergötland | | loc | R | S | | | |
Tue 27/6 | Öppet KM Medeldistans Tibro OK, Hjobygdens OK, IF Hagen, SOK Träff, OK P4 | OK P4 | Västergötland | | loc | | M | | | |
Tisdags-OL Simsjön | IF Hagen OK P4 | Västergötland | | loc | | L | | | |
SAKO träning i Sjuntorp | OK Flundrehof | Västergötland | | loc | | L | | | |
Öppet kretsmästerskap | Mullsjö SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 28/6 | Öppet KM Lång Östra kretsen SOK Träff | SOK Träff | Västergötland | | loc | | L | | | |
Öppet kretsmästerskap i Sprint | Mariestads FK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Thu 29/6 | POL-Hagenstugan | Hjobygdens OK IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 30/6 | | | | | | | | | | |
Sat 1/7 | | | | | | | | | | |
Sun 2/7 | | | | | | | | | | |
w 27 | Mon 3/7 | | | | | | | | | | |
Tue 4/7 | Kretsträning Hökensås | Tidaholm SOK Sisu | Västergötland | | loc | | L | | | |
SAKO Slätterna | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
5-kvällars, etapp 1 | Ryda SK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Wed 5/7 | | | | | | | | | | |
Thu 6/7 | 5-kvällars, etapp 2 | Istrums SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 7/7 | | | | | | | | | | |
Sat 8/7 | | | | | | | | | | |
Sun 9/7 | | | | | | | | | | |
w 28 | Mon 10/7 | | | | | | | | | | |
Tue 11/7 | 5-kvällars, etapp 3 | OK Klyftamo | Västergötland | | loc | | M | | | |
Sakoträning OKS | OK Skogsvargarna | Västergötland | | loc | | M | | | |
Wed 12/7 | | | | | | | | | | |
Thu 13/7 | 5-kvällars, etapp 4 | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 14/7 | | | | | | | | | | |
Sat 15/7 | | | | | | | | | | |
Sun 16/7 | | | | | | | | | | |
w 29 | Mon 17/7 | | | | | | | | | | |
Tue 18/7 | 5-kvällars Främmestad | Främmestads IK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Wed 19/7 | | | | | | | | | | |
Thu 20/7 | | | | | | | | | | |
Fri 21/7 | | | | | | | | | | |
Sat 22/7 | | | | | | | | | | |
Sun 23/7 | | | | | | | | | | |
w 30 | Mon 24/7 | | | | | | | | | | |
Tue 25/7 | | | | | | | | | | |
Wed 26/7 | | | | | | | | | | |
Thu 27/7 | | | | | | | | | | |
Fri 28/7 | | | | | | | | | | |
Sat 29/7 | | | | | | | | | | |
Sun 30/7 | | | | | | | | | | |
w 31 | Mon 31/7 | | | | | | | | | | |
Tue 1/8 | | | | | | | | | | |
Wed 2/8 | | | | | | | | | | |
Thu 3/8 | POL-Torsö | Hjobygdens OK Mariestads FK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 4/8 | | | | | | | | | | |
Sat 5/8 | | | | | | | | | | |
Sun 6/8 | | | | | | | | | | |
w 32 | Mon 7/8 | | | | | | | | | | |
Tue 8/8 | Tisdags-OL Boskogen | IF Hagen OK P4 | Västergötland | | loc | | L | | | |
SAKO-orienteringsträning 8/8 | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Magrasprinten | OK Kullingshof | Västergötland | | loc | | S | | | |
Wed 9/8 | Öppet Kindsmästerskap | Gällstadbygdens SOK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Thu 10/8 | POL-Skövde Skjutfält | Hjobygdens OK OK P4 | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 11/8 | | | | | | | | | | |
Sat 12/8 | | | | | | | | | | |
Sun 13/8 | | | | | | | | | | |
w 33 | Mon 14/8 | | | | | | | | | | |
Tue 15/8 | Tisdags-OL Rånna | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
MTBO-träning Trollhättan | Trollhättans SOK | Västergötland | M | loc | | M | | | |
Medel-OL (Motions-OL) | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | M | | | |
Månadens bana augusti | Ulricehamns OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 16/8 | Veterancup UOK 2017 | Ulricehamns OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Veteranol 3-stad | OK Flundrehof Trollhättans SK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Thu 17/8 | POL-Slätte | Hjobygdens OK OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning västra kretsen | Istrums SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning Västra Kretsen | Istrums SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 18/8 | | | | | | | | | | |
Sat 19/8 | Öppet kretsmästerskap | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Sun 20/8 | Tibro OK Handicapen 2017 | Tibro OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
w 34 | Mon 21/8 | | | | | | | | | | |
Tue 22/8 | Tisdags-OL Petersburg | IF Hagen IK Gandvik | Västergötland | | loc | | L | | | |
Frida City Sprint E4 | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Medel-OL (Motions-OL) | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | M | | | |
Ungdomskretstävling S:a Skbg | IK Wilske | Västergötland | | loc | | M | | | |
Wed 23/8 | Motionsorientering - Borås 1 av 5 HT | IK Ymer | Västergötland | | loc | | M | | | |
Thu 24/8 | Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | S | | | |
POL-Timmerdsdala | Hjobygdens OK OK Klyftamo | Västergötland | | loc | | L | | | |
Å-rientering | Gällstadbygdens SOK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Kretsträning västra kretsen | OK Klyftamo | Västergötland | | loc | | L | | | |
Ungdomsmatch 24/8 | OK Kullingshof | Västergötland | | loc | | M | | | |
Fri 25/8 | | | | | | | | | | |
Sat 26/8 | | | | | | | | | | |
Sun 27/8 | | | | | | | | | | |
w 35 | Mon 28/8 | Motionsorientering | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Tue 29/8 | Tisdags-OL Simsjön | IF Hagen OK P4 | Västergötland | | loc | | L | | | |
Motions-OL | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | M | | | |
SAKO ungdomsstafett | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | R | S | | | |
Öppen Ungdomsävling/Kretsträning | Gudhems IF | Västergötland | | loc | | M | | | |
Kretsstafett, Västra kretsen Skaraborg | Istrums SK | Västergötland | | loc | R | L | | | |
Wed 30/8 | Motionsorientering - Borås 2 av 5 HT | Bredareds IF IK Omega | Västergötland | | loc | | M | | | |
Kretsträning Norra och Östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 31/8 | PO:-Larv | Hjobygdens OK Ryda SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning västra kretsen | Ryda SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 1/9 | | | | | | | | | | |
Sat 2/9 | | | | | | | | | | |
Sun 3/9 | | | | | | | | | | |
w 36 | Mon 4/9 | | | | | | | | | | |
Tue 5/9 | Tisdags-OL Hagenstugan | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Motions-OL | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | M | | | |
Kretsträning med klubbmatch | Falköpings AIK OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Frida City Sprintstafett | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | R | S | | | |
Wed 6/9 | Motionsorientering - Borås 3 av 5 HT | Borås GIF Dalsjöfors GoIF Rydboholms SK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Kretsträning norra och östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 7/9 | POL-Ålleberg | Falköpings AIK OK Hjobygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 8/9 | | | | | | | | | | |
Sat 9/9 | | | | | | | | | | |
Sun 10/9 | | | | | | | | | | |
w 37 | Mon 11/9 | | | | | | | | | | |
Tue 12/9 | Tisdags-OL Rydskogen | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Sako skogssprint OKS | OK Skogsvargarna | Västergötland | | loc | | S | | | |
Öppen Kretsträning Södra Skaraborgskretsen | Gudhems IF | Västergötland | | loc | | L | | | |
Wed 13/9 | Skene Sprint, etapp 1 | Skene Sim o IS | Västergötland | | loc | | S | | | |
Skene Sprint, etapp 2 | Skene Sim o IS | Västergötland | | loc | | S | | | |
Motionsorientering - Borås 4 av 5 HT | Hestra IF SOK 68 | Västergötland | | loc | | M | | | |
Kretsträning norra och östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 14/9 | POL-Skara | Hjobygdens OK IK Gandvik | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning västra kretsen | IK Gandvik | Västergötland | | loc | | S | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Fri 15/9 | | | | | | | | | | |
Sat 16/9 | | | | | | | | | | |
Sun 17/9 | | | | | | | | | | |
w 38 | Mon 18/9 | VC IT | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | | | |
Tue 19/9 | Motions-OL | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | M | | | |
Idrottsskola | Borås GIF | Västergötland | | loc | | M | | | |
Tisdags-OL Istrum | IF Hagen Istrums SK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Wed 20/9 | Motionsorientering - Borås 5 av 5 HT | Borås GIF SOK 68 | Västergötland | | loc | | M | | | |
Kretsträning Norra- och Östra kretsen | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | M | | | |
Thu 21/9 | POL-Norra Skogen | Hjobygdens OK SOK Träff | Västergötland | | loc | | L | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK OK Mark | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 22/9 | | | | | | | | | | |
Sat 23/9 | | | | | | | | | | |
Sun 24/9 | | | | | | | | | | |
w 39 | Mon 25/9 | | | | | | | | | | |
Tue 26/9 | Tisdags-OL Skultorp | IF Hagen OK P4 | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Wed 27/9 | Veteran OL 3stad | Trollhättans SK Uddevalla OK | Västergötland Bohuslän-Dal | | loc | | M | | | |
Thu 28/9 | POL Istrum | Hjobygdens OK Istrums SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning västra kretsen | Istrums SK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Markbygdsträning | Markbygdens OK OK Räven | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 29/9 | Tacomysträning | Markbygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Sat 30/9 | Äventyrsorientering | SOK Träff | Västergötland | | loc | | M | | | |
Sun 1/10 | | | | | | | | | | |
w 40 | Mon 2/10 | | | | | | | | | | |
Tue 3/10 | Tisdags-OL Karstorp | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | N | | |
SprintCup 2017 1 av 4 | Gällstadbygdens SOK Ulricehamns OK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Wed 4/10 | | | | | | | | | | |
Thu 5/10 | POL-Sisustugan | Hjobygdens OK Tidaholm SOK Sisu | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 6/10 | | | | | | | | | | |
Sat 7/10 | | | | | | | | | | |
Sun 8/10 | | | | | | | | | | |
w 41 | Mon 9/10 | | | | | | | | | | |
Tue 10/10 | SprintCup 2017 2 av 4 | Gällstadbygdens SOK Ulricehamns OK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Tisdags-OL Hagenstugan | IF Hagen | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Wed 11/10 | Vet-OL Trollhättan | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 12/10 | POL-Lidköping | Hjobygdens OK Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Kretsträning västra kretsen | Lidköpings VSK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 13/10 | | | | | | | | | | |
Sat 14/10 | | | | | | | | | | |
Sun 15/10 | | | | | | | | | | |
w 42 | Mon 16/10 | | | | | | | | | | |
Tue 17/10 | SprintCup 2017 3 av 4 | Gällstadbygdens SOK Ulricehamns OK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Finding Lights (Motions-OL) | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | S | N | | |
Wed 18/10 | Veteran -OL Alingsås | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | L | | | |
Thu 19/10 | POL-Rankås | Hjobygdens OK Tibro OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Veteran-O Göteborg | OK Landehof OK Orinto | Göteborg Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 20/10 | | | | | | | | | | |
Sat 21/10 | | | | | | | | | | |
Sun 22/10 | | | | | | | | | | |
w 43 | Mon 23/10 | | | | | | | | | | |
Tue 24/10 | SprintCup 2017 4 av 4 | Gällstadbygdens SOK Ulricehamns OK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Finding Lights (Motions-OL) | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | S | N | | |
Wed 25/10 | | | | | | | | | | |
Thu 26/10 | POL-Högaliden | Hjobygdens OK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Fri 27/10 | Ungdomskretsavslutning | Falköpings AIK OK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Nattungdomsmatch | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Sat 28/10 | | | | | | | | | | |
Sun 29/10 | | | | | | | | | | |
w 44 | Mon 30/10 | | | | | | | | | | |
Tue 31/10 | Natträvarnas Natt | Skene Sim o IS | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Wed 1/11 | | | | | | | | | | |
Thu 2/11 | POL-Snapen | Hjobygdens OK Mariestads FK | Västergötland | | loc | | L | | | |
Veteran-OL Alingsås | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | L | | | |
Natt 7:an Etapp 1 | OK Orinto | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Fri 3/11 | | | | | | | | | | |
Sat 4/11 | | | | | | | | | | |
Sun 5/11 | | | | | | | | | | |
w 45 | Mon 6/11 | | | | | | | | | | |
Tue 7/11 | | | | | | | | | | |
Wed 8/11 | | | | | | | | | | |
Thu 9/11 | | | | | | | | | | |
Fri 10/11 | | | | | | | | | | |
Sat 11/11 | | | | | | | | | | |
Sun 12/11 | | | | | | | | | | |
w 46 | Mon 13/11 | | | | | | | | | | |
Tue 14/11 | Nattcup 1 | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Wed 15/11 | | | | | | | | | | |
Thu 16/11 | Natt 7:an Etapp 2 | OK Tranan | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Fri 17/11 | | | | | | | | | | |
Sat 18/11 | | | | | | | | | | |
Sun 19/11 | | | | | | | | | | |
w 47 | Mon 20/11 | | | | | | | | | | |
Tue 21/11 | | | | | | | | | | |
Wed 22/11 | | | | | | | | | | |
Thu 23/11 | Skaraborg by night | Falköpings AIK OK | Västergötland | | loc | | M | N | | |
Fri 24/11 | | | | | | | | | | |
Sat 25/11 | Tranan Höst Challenge | OK Tranan | Västergötland | | loc | | U | | | |
Sun 26/11 | | | | | | | | | | |
w 48 | Mon 27/11 | | | | | | | | | | |
Tue 28/11 | Nattcup 2, Vänersborgs SK | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Wed 29/11 | | | | | | | | | | |
Thu 30/11 | Natt 7:an Etapp 3 | Rydboholms SK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Fri 1/12 | | | | | | | | | | |
Sat 2/12 | | | | | | | | | | |
Sun 3/12 | | | | | | | | | | |
w 49 | Mon 4/12 | | | | | | | | | | |
Tue 5/12 | | | | | | | | | | |
Wed 6/12 | | | | | | | | | | |
Thu 7/12 | Skaraborg by Night | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | loc | | M | N | | |
Fri 8/12 | | | | | | | | | | |
Sat 9/12 | Skinkloppet | Vänersborgs SK | Västergötland | | loc | | M | | | |
Sun 10/12 | Spexet | OK Gynge Skene Sim o IS | Skåne Västergötland | | loc | | M | | | |
Lusse-OL 2017 | Ryda SK | Västergötland | | loc | | S | N | | |
w 50 | Mon 11/12 | | | | | | | | | | |
Tue 12/12 | Nattcup 3 | Trollhättans SOK | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Wed 13/12 | | | | | | | | | | |
Thu 14/12 | Natt 7:an Etapp 4 | Skene Sim o IS | Västergötland | | loc | | L | N | | |
Fri 15/12 | Elitveteranernas Julsprint Mösseberg | Falköpings AIK OK | Västergötland | | loc | | S | | | |
Sat 16/12 | | | | | | | | | | |
Sun 17/12 | Julasletet | OK Skogshjortarna | Västergötland | | loc | | U | | | |
Jullöpet 2017 | Trollhättans SK | Västergötland | | loc | | M | | | |
w 51 | Mon 18/12 | | | | | | | | | | |
Tue 19/12 | | | | | | | | | | |
Wed 20/12 | | | | | | | | | | |
Thu 21/12 | Skaraborg by Night | IF Hagen | Västergötland | | loc | | M | N | | |
Fri 22/12 | | | | | | | | | | |
Sat 23/12 | | | | | | | | | | |
Sun 24/12 | | | | | | | | | | |
w 52 | Mon 25/12 | | | | | | | | | | |
Tue 26/12 | | | | | | | | | | |
Wed 27/12 | | | | | | | | | | |
Thu 28/12 | | | | | | | | | | |
Fri 29/12 | | | | | | | | | | |
Sat 30/12 | | | | | | | | | | |
Sun 31/12 | | | | | | | | | | |
w 1 | Mon 1/1 | | | | | | | | | | |