Svenska Orienteringsförbundet

Sverigelistan - H21

Tillägg: 2,14

Veckans raket

Räknar de sex bästa resultaten ett år tillbaka i tiden. Masstart, jakstart och sprintresultat räknas ej.

Namn Födelseår Klubb Poäng
1 Gustav Bergman 1990 OK Ravinen 0,00 0
2 Albin Ridefelt 1991 OK Linné 1,42 0
3 Eskil Kinneberg 1992 IFK Göteborg Orientering 1,73 0
4 Jonas Leandersson 1990 Södertälje-Nykvarn OF 2,09 0
5 Ruslan Glebov 1987 OK Ravinen 2,16 0
6 William Lind 1985 Malungs OK Skogsmårdarna 2,76 0
7 Vetle Ruud Bråten 1990 IFK Göteborg Orientering 3,01 0
8 Rassmus Andersson 1990 OK Linné 3,03 0
9 Fredrik Bakkman 1986 IFK Göteborg Orientering 3,10 0
10 Johan Runesson 1990 Tampereen Pyrintö 3,17 0
11 Max Peter Bejmer 1992 IFK Göteborg Orientering 3,23 0
12 Emil Svensk 1993 Stora Tuna OK 3,38 0
13 Filip Dahlgren 1988 Hagaby GoIF Örebro 3,47 0
14 Johan Högstrand 1992 IFK Göteborg Orientering 3,52 0
15 Martin Regborn 1992 Hagaby GOIF 3,66 0
16 Anton Johansson 1994 OK Orion 4,03 0
17 Joakim Svensk 1991 Stora Tuna OK 4,59 0
18 Simon Hector 1997 Snättringe SK 5,20 0
19 Thomas Landqvist 1987 Malungs OK Skogsmårdarna 5,37 0
20 Johan Bäckman 1984 Malungs OK Skogsmårdarna 5,62 0
21 Ola Martner 1987 OK Pan-Kristianstad 5,78 0
22 Olle Boström 1990 Järla Orientering 5,93 0
23 Jens Rönnols 1995 Järla Orientering 5,96 0
24 Anton Sjökvist 1991 Stora Tuna OK 6,00 0
25 Rudolfs Zernis 1994 Ärla IF 6,05 0
26 Marcus Millegård 1985 Sävedalens AIK 6,12 0
27 Viktor Larsson 1989 Hagaby GOIF 6,12 0
28 Olle Kalered 1990 Stora Tuna OK 6,22 0
29 Ludvig Åhlund 1994 Malungs OK Skogsmårdarna 6,32 0
30 Jakob Enmark 1991 Södertälje-Nykvarn OF 6,38 0
31 Karl Walheim 1990 Ärla IF 6,47 0
32 Kent Ohlsson 1989 Södertälje-Nykvarn OF 6,64 0
33 Filip Grahn 1996 Hestra IF 6,72 0
34 Oskar Sjöberg 1990 OK Linné 6,86 0
35 Jens Wängdahl 1993 IFK Göteborg Orientering 7,07 0
36 Fredrik Edén 1992 IFK Göteborg Orientering 7,34 0
37 Gustav Hindér 1995 OK Tisaren 7,50 0
38 Daniel Roos 1995 Attunda OK 7,62 0
39 Eric Börjeskog 1992 Södertälje-Nykvarn OF 7,77 0
40 Denys Shcherbakov 1988 Ronneby OK 7,83 0
41 Johan Ek-Larsson 1995 Södertälje-Nykvarn OF 7,85 0
42 Anton Forsberg 1997 Stora Tuna OK 7,91 0
43 Daniel Attås 1987 OK Tisaren 8,11 0
44 Filip Ossiansson 1996 IK Hakarpspojkarna 8,20 0
45 Ville Johansson 1997 OK Kolmården 8,28 0
46 Jonas Gustafsson 1997 OK Kåre 8,37 0
47 Artem Panchenko 1988 IFK Moras OK 8,53 0
48 Henrik Jonsson 1992 Ärla IF 8,55 0
49 Patrik Karlsson 1987 Växjö OK 8,69 0
50 Emil Granqvist 1995 OK Ravinen 8,77 0
51 Ludwig Ljungqvist 1994 IK Hakarpspojkarna 8,97 0
52 Emil Andersson 1988 Ärla IF 8,99 0
53 Erik Classon 1993 OK Orinto 9,00 0
54 Erik Andersson 1995 OK Orion 9,03 0
55 Simon Jakobsson 1987 Långhundra IF 9,55 0
56 Mathias Hallmén 1990 OK Denseln 9,58 0
57 Erik Ivarsson Sandberg 1987 IFK Lidingö SOK 9,90 0
58 Ludvig Eriksson 1993 Kils OK 10,07 0
59 David Lingfors 1987 OK Linné 10,07 0
60 Johan Törnroth 1989 Hestra IF 10,07 0
61 Sebastian Inderst 1992 Eksjö SOK 10,16 0
62 Rickard Börjesson 1990 Malungs OK Skogsmårdarna 10,16 0
63 Oskar Sandberg 1996 Malungs OK Skogsmårdarna 10,20 0
64 Erik Liljequist 1988 Södertälje-Nykvarn OF 10,24 0
65 Erik Rost 1985 Malungs OK Skogsmårdarna 10,30 0
66 Algirdas Bartkevicius 1995 OK Denseln 10,36 0
67 Rasmus Svantesson 1995 OK Pan-Kristianstad 10,43 0
68 Oskar Daniels 1990 Attunda OK 10,44 0
69 Linus Bohman 1988 Malungs OK Skogsmårdarna 10,45 0
70 Hector Haines 1989 IFK Lidingö SOK 10,54 0
71 Filip Wadsten 1996 Malungs OK Skogsmårdarna 10,55 0
72 Björn Cederberg 1995 IFK Lidingö SOK 10,57 0
73 Axel Wrådhe 1993 Attunda OK 10,57 0
74 Simon Lundin 1994 Finspångs SOK 10,58 0
75 Daniel Nilsson 1994 Nyköpings OK 10,66 0
76 Oskar Leinonen 1996 OK Kolmården 10,70 0
77 Jakob Andersson 1991 OK Linné 10,71 0
78 Markus Hederskog 1991 IK Hakarpspojkarna 10,76 0
79 Hans Persson 1989 IFK Umeå 10,80 0
80 Erik Boman 1993 Gävle OK 10,94 0
81 Arvid Våg 1995 IFK Göteborg Orientering 10,95 0
82 Niklas Aldén 1993 OK Linné 10,99 0
83 Lucas Sundblad 1997 Eksjö SOK 11,06 0
84 Lukas Peterson 1986 IFK Umeå 11,10 0
85 Andreas Höye 1984 Fredrikstad SK 11,12 0
86 Mathias Peter 1996 Södertälje-Nykvarn OF 11,13 0
87 Rasmus Palmqvist Aslaksen 1993 IFK Lidingö SOK 11,14 0
88 Sergey Fedatsenka 1989 Sävedalens AIK 11,18 0
89 Kalle Bergman 1992 OK Ravinen 11,70 0
90 Albin Andersson 1992 Markbygdens OK 11,86 0
91 Måns Östman 1993 Göteborg/Majorna OK 11,88 0
92 Erik Berzell 1995 Järla Orientering 11,98 0
93 Love Sintring 1992 Hagaby GOIF 11,99 0
94 Simon Hodler 1987 IFK Moras OK 12,05 0
95 Magnus Glännefors 1993 Tullinge SK 12,11 0
96 Oskar Lundqvist 1995 Malungs OK Skogsmårdarna 12,18 0
97 Mikael Eliasson 1987 Göteborg/Majorna OK 12,20 0
98 Arvid Nord 1997 IK Hakarpspojkarna 12,24 0
99 Heino Ollin 1996 Sävedalens AIK 12,27 0
100 Viktor Silvemark 1989 Ärla IF 12,45 0
Högre placeringar

Annonser