Svenska Orienteringsförbundet

Rankingfilter

Rankingfilter

Rankingfiltret är ett filter som varje vecka uppdateras natten till fredag och som används av arrangören för att gallra och seeda rankingmeriterande klasser på tävlingar från och med onsdag veckan därpå.

Respektive klass filter innehåller de rankade löpare som får starta i aktuell klass. Det betyder att D21-filtret även innehåller D20- och D18-löpare, samt D35-löpare och äldre som valt att ranka sig.

H18

Namn Födelseår Klubb Poäng
1 Lukas Larsson 2003 OK Skogshjortarna 12,92 0
2 Marcus Stenebo 2004 Attunda OK 13,99 0
3 Noel Braun 2003 Växjö OK 15,19 0
4 Mattias Östberg 2003 Stora Tuna OK 15,45 0
5 Casper Skepp 2003 Sävedalens AIK 15,91 0
6 Hugo Ericsson 2003 Växjö OK 15,95 0
7 Albin Gezelius 2003 IFK Moras OK 16,15 0
8 Edvin Nilsson 2004 Långhundra IF 17,00 0
9 Hugo Kindborn 2003 OK Hällen 17,28 0
10 Aron Hellgren 2003 IF Thor 17,64 0
11 Hugo Larsson 2003 Karlskrona SOK 17,75 0
12 Viktor Gunnarsson 2003 IK Hakarpspojkarna 18,24 0
13 William Sturesson 2003 Lerums SOK 18,53 0
14 Johan Mårtensson 2003 IF Hagen 18,57 0
15 Oskar Vikström 2003 Sundsvalls OK 18,84 0
16 Anton Carlsson 2003 IF Hagen 19,12 0
17 Albin Weiden 2003 FK Göingarna 19,15 0
18 Edvin Hellsten 2003 Nyköpings OK 19,28 0
19 Isak Gelius 2003 Snättringe SK 19,29 0
20 Olle Karlsson 2004 IK Hakarpspojkarna 19,41 0
21 Edvin Selin 2003 FK Göingarna 20,09 0
22 Gunnar Fovaeus 2004 Sävedalens AIK 20,19 0
23 Linus Wernström 2004 Ronneby OK 20,51 0
24 Edvin Forsberg 2004 OK Ravinen 20,54 0
25 Elias Nordberg 2004 Göteborg-Majorna OK 20,77 0
26 Loke Hedberg 2003 Lunds OK 21,19 0
27 Joel Golsäter 2004 Korsnäs IF OK 21,42 0
28 Ludvig Lange 2004 Snättringe SK 21,90 0
29 Hugo Unosson 2003 Kalmar OK 21,95 0
30 Sverre Röjgård 2003 OK Kolmården 21,96 0
31 Samuel Böke 2003 OK Skogshjortarna 22,17 0
32 Hugo Persson 2004 OK Denseln 22,89 0
33 Olle Kallur 2003 OK Ravinen 22,92 0
34 Mattias Öhlund 2003 IK Hakarpspojkarna 23,05 0
35 Hugo Örn 2004 KFUM Örebro OK 23,13 0
36 Hampus Hatlen 2003 Snättringe SK 23,48 0
37 Melker Åkesson 2004 OK Landehof 23,61 0
38 Anton Kruse 2004 KFUM Örebro OK 23,64 0
39 Kasper Lagerström 2003 Nyköpings OK 23,96 0
40 Arvid Skepp 2004 Sävedalens AIK 24,85 0
41 Anton Uller 2003 Kils OK 25,08 0
42 Willy Fjällborg 2003 Stenungsunds OK 25,49 0
43 Viktor Jemth 2004 IF Thor 25,69 0
44 Filip Håkansson 2003 OK Orion 25,79 0
45 Tobias Johansson 2004 OK Löftan 25,83 0
46 Otto Balck 2003 Täby OK 25,90 0
47 Victor Beischer 2004 IK Uven 26,05 0
48 Viktor Sone 2004 Attunda OK 26,06 0
49 Johan Fochsen 2004 Waxholms OK 26,65 0
50 Oscar Wångberg Aneland 2003 Snättringe SK 26,65 0

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars
Hallands 3 dagars