Svenska Orienteringsförbundet

Rankingfilter

Rankingfilter

Rankingfiltret är ett filter som varje vecka uppdateras natten till fredag och som används av arrangören för att gallra och seeda rankingmeriterande klasser på tävlingar från och med onsdag veckan därpå.

Respektive klass filter innehåller de rankade löpare som får starta i aktuell klass. Det betyder att D21-filtret även innehåller D20- och D18-löpare, samt D35-löpare och äldre som valt att ranka sig.

H18

Namn Födelseår Klubb Poäng
1 Lukas Larsson 2003 OK Skogshjortarna 12,93 0
2 Edvin Nilsson 2004 Långhundra IF 13,36 0
3 Noel Braun 2003 Växjö OK 13,74 0
4 Marcus Stenebo 2004 Attunda OK 13,98 0
5 Hugo Ericsson 2003 Växjö OK 14,90 0
6 Johan Mårtensson 2003 IF Hagen 15,29 0
7 Mattias Östberg 2003 Stora Tuna OK 15,46 0
8 Isak Gelius 2003 Snättringe SK 15,66 0
9 Arvid Björk 2003 Göteborg-Majorna OK 15,77 0
10 Edvin Forsberg 2004 OK Ravinen 15,83 0
11 Casper Skepp 2003 Sävedalens AIK 15,92 0
12 Hugo Larsson 2003 Karlskrona SOK 16,05 0
13 Albin Gezelius 2003 IFK Moras OK 16,07 0
14 Viktor Gunnarsson 2003 IK Hakarpspojkarna 16,13 0
15 Hugo Kindborn 2003 OK Hällen 16,35 0
16 Olle Karlsson 2004 IK Hakarpspojkarna 16,43 0
17 Arvid Skepp 2004 Sävedalens AIK 16,67 0
18 Aron Hellgren 2003 IF Thor 17,47 0
19 Albin Weiden 2003 FK Göingarna 17,79 0
20 William Sturesson 2003 Lerums SOK 17,88 0
21 Joel Golsäter 2004 Korsnäs IF OK 18,23 0
22 Oskar Vikström 2003 Sundsvalls OK 18,41 0
23 Gunnar Fovaeus 2004 Sävedalens AIK 18,65 0
24 Ludvig Lange 2004 Snättringe SK 18,87 0
25 Anton Carlsson 2003 IF Hagen 19,03 0
26 Elias Nordberg 2004 Göteborg-Majorna OK 19,21 0
27 Edvin Hellsten 2003 Nyköpings OK 19,28 0
28 Sverre Röjgård 2003 OK Kolmården 19,70 0
29 Edvin Selin 2003 FK Göingarna 19,88 0
30 Melker Åkesson 2004 OK Landehof 20,16 0
31 Linus Wernström 2004 Ronneby OK 20,53 0
32 Johan Årbrink 2004 Linköpings OK 20,63 0
33 Loke Hedberg 2003 Lunds OK 20,90 0
34 Anton Uller 2003 Kils OK 20,96 0
35 Jesper Åkesson 2004 Järfälla OK 20,99 0
36 Hugo Persson 2004 OK Denseln 21,37 0
37 Hugo Unosson 2003 Kalmar OK 21,52 0
38 Oscar Wångberg Aneland 2003 Snättringe SK 21,89 0
39 Hugo Örn 2004 KFUM Örebro OK 21,89 0
40 Isak Lundholm 2003 Umeå OK 21,96 0
41 Mattias Öhlund 2003 IK Hakarpspojkarna 21,99 0
42 Adrian Sjödin 2004 IK Hakarpspojkarna 22,39 0
43 Viktor Sone 2004 Attunda OK 22,45 0
44 Edvin Lake 2004 Sundsvalls OK 22,48 0
45 Albin Warvelin 2003 Långhundra IF 22,50 0
46 Samuel Böke 2003 OK Skogshjortarna 22,65 0
47 Tobias Johansson 2004 OK Löftan 22,69 0
48 Oskar Ådahl 2003 Umeå OK 22,77 0
49 Anton Kruse 2004 KFUM Örebro OK 22,92 0
50 Olle Kallur 2003 OK Ravinen 22,92 0

Annonser

OK Orion
Orienteringsmagasinet 1 kr