Svenska Orienteringsförbundet

Rankingfilter

Rankingfilter

Rankingfiltret är ett filter som varje vecka uppdateras natten till fredag och som används av arrangören för att gallra och seeda rankingmeriterande klasser på tävlingar från och med onsdag veckan därpå.

Respektive klass filter innehåller de rankade löpare som får starta i aktuell klass. Det betyder att D21-filtret även innehåller D20- och D18-löpare, samt D35-löpare och äldre som valt att ranka sig.

D18

Namn Födelseår Klubb Poäng
1 Klara Åkerman Sjöström 2003 Västerås SOK 5,62 0
2 Emma Ling 2002 IK Hakarpspojkarna 6,72 0
3 Hilda Holmqvist Johansson 2002 IK Hakarpspojkarna 6,91 0
4 Vendela Söderqvist 2003 OK Kåre 9,67 0
5 Sabina Aumo 2003 Kungälvs OK 9,82 0
6 Emma Eriksson 2002 Eksjö SOK 9,95 0
7 Amanda Granqvist 2003 OK Ravinen 10,67 0
8 Eleonora Alinder 2003 Sjövalla FK 11,07 0
9 Matilda Lindh 2002 Sundbybergs IK 11,50 0
10 Tilda Golsäter 2002 Korsnäs IF OK 11,50 0
11 Ida Eskilsson 2003 IK Hakarpspojkarna 11,64 0
12 Hanna Jonsell 2003 IF Thor 12,08 0
13 Elsa Sonesson 2003 Falköpings AIK OK 12,78 0
14 Alice Ek 2003 Nyköpings OK 13,05 0
15 Märta Ljungberg 2002 Sjövalla FK 13,63 0
16 Klara Persson 2003 Halmstad OK 14,09 0
17 Elin Nilsson 2002 Andrarums IF 14,12 0
18 Kajsa Bogren 2002 Sundbybergs IK 14,51 0
19 Moa Wallenborg 2003 Lunds OK 15,04 0
20 Kerstin Ljungemyr 2003 OK Kolmården 15,70 0
21 Agnes Djurstedt 2003 Eksjö SOK 15,71 0
22 Thea Wennberg 2002 Skellefteå OK 15,81 0
23 Olivia Asp 2002 IFK Göteborg Orientering 15,86 23
24 Sofia Ivers 2002 Attunda OK 16,15 0
25 Alva Svensk 2003 Tjällmo-Godegårds OK 16,39 0
26 Ebba Lindell 2002 IF Thor 16,58 0
27 Linnea Lund 2003 OK Kolmården 16,86 0
28 Hilma Holmström 2002 Härlövs IF 16,87 0
29 Miia Roller 2004 Järfälla OK 17,04 6
30 Clara Samuelsson 2002 OK Vivill 17,06 1
31 Nina Persson 2002 Haninge SOK 17,30 1
32 Maja Bergqvist 2003 Korsnäs IF OK 17,92 0
33 Therese Nilsson 2002 OK Österåker 17,94 0
34 Ida Hänström 2003 Täby OK 17,95 3
35 Sofia Wigle 2002 Södertälje-Nykvarn OF 18,18 1
36 Thea Bökman 2003 Helsingborgs SOK 18,63 1
37 Alma Wallman 2003 Västerbergslagens OL 19,17 0
38 Lisa Olsson 2002 OK Orion 19,19 0
39 Elin Rindstig 2002 SOK Viljan 19,27 0
40 Malin Bierfeldt 2002 Ärla IF 19,45 0
41 Nicolina Moberg 2002 OK Tyr 19,55 5
42 Evelina Svensson Finndahl 2003 IK Hakarpspojkarna 19,76 1
43 Sigrid Carlsson 2003 Sundbybergs IK 19,85 1
44 Tove Sjöberg 2003 Tullinge SK 19,96 1
45 Emmy Palm 2004 FK Boken 20,07 1
46 Fanny Östlund 2003 OK Kolmården 20,10 1
47 Tilda Mårtensson 2003 OK Ravinen 20,14 1
48 Elsa Nilsson 2002 Domnarvets GOIF 20,42 1
49 Elin Hugosson 2002 Lunds OK 21,03 1
50 Olivia Lundstedt 2003 Sjövalla FK 21,24 1

Annonser