Svenska Orienteringsförbundet

Rankingfilter

Rankingfilter

Rankingfiltret är ett filter som varje vecka uppdateras natten till fredag och som används av arrangören för att gallra och seeda rankingmeriterande klasser på tävlingar från och med onsdag veckan därpå.

Respektive klass filter innehåller de rankade löpare som får starta i aktuell klass. Det betyder att D21-filtret även innehåller D20- och D18-löpare, samt D35-löpare och äldre som valt att ranka sig.

D18

Namn Födelseår Klubb Poäng
1 Klara Åkerman Sjöström 2003 Västerås SOK 2,76 0
2 Lisa Åkesson 2003 Markbygdens OK 4,09 0
3 Erika Åkesson 2003 Markbygdens OK 4,99 0
4 Sabina Aumo 2003 Kungälvs OK 5,85 0
5 Elsa Sonesson 2003 Falköpings AIK OK 6,79 0
6 Ida Bengtsson 2004 OK Alehof 7,27 0
7 Amanda Granqvist 2003 OK Ravinen 7,50 0
8 Klara Borg 2004 Södertälje-Nykvarn OF 7,62 0
9 Alice Ek 2003 Nyköpings OK 7,79 0
10 Eleonora Alinder 2003 Sjövalla FK 7,94 0
11 Vendela Söderqvist 2003 OK Kåre 8,03 0
12 Hanna Jonsell 2003 IF Thor 8,35 0
13 Alma Svennerud 2004 Karlskrona SOK 8,40 0
14 Ida Eskilsson 2003 IK Hakarpspojkarna 9,41 0
15 Klara Persson 2003 Halmstad OK 9,72 0
16 Agnes Djurstedt 2003 Eksjö SOK 9,88 0
17 Kerstin Ljungemyr 2003 OK Kolmården 10,76 0
18 Tilda Palm 2003 IK Hakarpspojkarna 11,29 0
19 Julia Näslund 2003 OK Hammaren 11,40 0
20 Emma Emilsson 2004 OK Skogsfalken 11,54 0
21 Moa Wallenborg 2003 Lunds OK 11,98 0
22 Fredrika Nordquist 2004 Täby OK 12,49 0
23 Evelina Svensson Finndahl 2003 IK Hakarpspojkarna 12,57 0
24 Ebba Thern 2004 OK Skogshjortarna 12,81 0
25 Alva Svensk 2003 Tjällmo-Godegårds OK 13,06 0
26 Emmy Palm 2004 FK Göingarna 13,16 0
27 Sara Åbom 2004 Gävle OK 13,31 0
28 Boglarka Czakó 2003 Eksjö SOK 13,41 0
29 Linnea Lund 2003 OK Kolmården 14,00 0
30 Smilla Mogensen 2003 OK Ravinen 14,21 0
31 Hanna Öberg 2004 Västerviks OK 14,30 0
32 Miia Roller 2004 Järfälla OK 14,87 0
33 Elsa Göras 2003 Leksands OK 15,11 0
34 Elin Ladänges 2004 Alfta-Ösa OK 15,21 0
35 Ida Hänström 2003 Täby OK 15,33 0
36 Alice Olvegård 2004 FK Göingarna 15,41 0
37 Alma Wallman 2003 Västerbergslagens OL 15,53 0
38 Johanna Roos 2004 OK Linné 15,78 0
39 Tilda Mårtensson 2003 OK Ravinen 16,04 0
40 Ella Turesson 2004 OK Renen 16,07 0
41 Emmy Granstedt 2004 IK Hakarpspojkarna 16,07 0
42 Emma Almgren 2003 OK Ravinen 16,18 0
43 Ingrid André 2004 Tumba-Mälarhöjden OK 16,19 0
44 Ebba Ottosson 2004 Gävle OK 16,21 0
45 Maja Bergqvist 2003 Korsnäs IF OK 16,32 0
46 Thea Nordin Abaji 2003 Eksjö SOK 16,39 0
47 Lisa Swartz 2004 OK Orion 16,42 0
48 Tove Vallerius 2004 Gamleby OK 16,42 0
49 Elina Reinholdsson 2004 OK Alehof 16,50 0
50 Karin Lindgren 2003 KFUM Örebro OK 16,53 0

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr