Svenska Orienteringsförbundet

Rankingfilter

Rankingfilter

Rankingfiltret är ett filter som varje vecka uppdateras natten till fredag och som används av arrangören för att gallra och seeda rankingmeriterande klasser på tävlingar från och med onsdag veckan därpå.

Respektive klass filter innehåller de rankade löpare som får starta i aktuell klass. Det betyder att D21-filtret även innehåller D20- och D18-löpare, samt D35-löpare och äldre som valt att ranka sig.

D20

Namn Födelseår Klubb Poäng
1 Hanna Lundberg 2002 OK Renen -0,09 0
2 Sabina Aumo 2003 Kungälvs OK 4,79 0
3 Klara Borg 2004 Södertälje-Nykvarn OF 6,05 0
4 Lisa Åkesson 2003 IKHP Huskvarna 6,24 0
5 Elsa Sonesson 2003 Falköpings AIK OK 6,57 0
6 Hilda Holmqvist Johansson 2002 IK Hakarpspojkarna 6,69 0
7 Alma Svennerud 2004 Karlskrona SOK 7,02 0
8 Alice Ek 2003 Nyköpings OK 7,24 0
9 Erika Åkesson 2003 IKHP Huskvarna 7,27 0
10 Ida Bengtsson 2004 OK Alehof 7,58 0
11 Alva Björk 2005 Trollhättans SOK 7,64 0
12 Amanda Granqvist 2003 OK Ravinen 7,76 0
13 Eleonora Alinder 2003 Sjövalla FK 8,20 0
14 Emma Ling 2002 IKHP Huskvarna 8,22 0
15 Sofia Ivers 2002 Attunda OK 8,71 0
16 Emma Eriksson 2002 Eksjö SOK 8,90 0
17 Klara Åkerman Sjöström 2003 Västerås SOK 9,36 0
18 Hanna Jonsell 2003 IF Thor 9,65 0
19 Vendela Söderqvist 2003 OK Kåre 9,86 0
20 Tilda Palm 2003 IK Hakarpspojkarna 10,49 0
21 Emma Emilsson 2004 OK Orion 10,60 0
22 Boglarka Czakó 2003 Eksjö SOK 10,73 0
23 Annick Meister 2002 OK Södertörn 10,89 0
24 Ebba Thern 2004 OK Skogshjortarna 11,34 0
25 Kerstin Ljungemyr 2003 OK Kolmården 11,81 0
26 Tuva Östangård 2005 Västerviks OK 12,57 0
27 Julia Näslund 2003 OK Hammaren 13,40 0
28 Thea Fagerström 2002 IFK Göteborg Orientering 13,52 0
29 Agnes Djurstedt 2003 Eksjö SOK 13,55 0
30 Tilda Golsäter 2002 Korsnäs IF OK 13,84 0
31 Fredrika Nordquist 2004 Täby OK 14,24 0
32 Klara Johansson 2002 Sundbybergs IK 14,29 0
33 Emma Almgren 2003 OK Ravinen 14,48 0
34 Alva Svensk 2003 Tjällmo-Godegårds OK 14,49 0
35 Yrsa Röjgård 2005 OK Kolmården 14,91 0
36 Emmy Palm 2004 FK Göingarna 15,10 0
37 Ella Turesson 2004 OK Renen 15,58 0
38 Linnea Lund 2003 OK Kolmården 15,93 0
39 Tova Rangert 2005 IK Hakarpspojkarna 16,21 0
40 Sandra Ling 2005 IK Hakarpspojkarna 16,35 -10
41 Emmy Granstedt 2004 IK Hakarpspojkarna 16,42 1
42 Hanna Öberg 2004 Västerviks OK 16,52 1
43 Moa Wallenborg 2003 OK Pan-Kristianstad 16,68 1
44 Ingrid André 2004 Tumba-Mälarhöjden OK 16,78 1
45 Klara Persson 2003 Halmstad OK 16,78 1
46 Lovisa Gustafsson 2002 KFUM Örebro OK 16,79 1
47 Ida Hänström 2003 Täby OK 16,82 1
48 Elin Nilsson 2002 Andrarums IF 16,99 1
49 Evelina Svensson Finndahl 2003 IK Hakarpspojkarna 17,07 1
50 Ebba Ottosson 2004 Gävle OK 17,08 1

Annonser