Svenska Orienteringsförbundet

Rankingfilter

Rankingfilter

Rankingfiltret är ett filter som varje vecka uppdateras natten till fredag och som används av arrangören för att gallra och seeda rankingmeriterande klasser på tävlingar från och med onsdag veckan därpå.

Respektive klass filter innehåller de rankade löpare som får starta i aktuell klass. Det betyder att D21-filtret även innehåller D20- och D18-löpare, samt D35-löpare och äldre som valt att ranka sig.

D20

Namn Födelseår Klubb Poäng
1 Isa S Envall 2000 IK Hakarpspojkarna 2,93 0
2 Alva Sonesson 2001 Falköpings AIK OK 4,09 0
3 Klara Åkerman Sjöström 2003 Västerås SOK 5,62 0
4 Johanna Källvik Leufvén 2000 Åmåls OK 6,29 0
5 Emma Ling 2002 IK Hakarpspojkarna 6,72 0
6 Hilda Holmqvist Johansson 2002 IK Hakarpspojkarna 6,91 0
7 Alicia Lundgren 2001 Växjö OK 7,78 0
8 Tilde Backlund 2001 OK Södertörn 7,92 0
9 Erika Källvik Leufvén 2000 Åmåls OK 7,97 0
10 Tilda Östberg 2001 Stora Tuna OK 8,90 0
11 Ella Olsson 2000 Grycksbo IF OK 9,18 0
12 Vendela Söderqvist 2003 OK Kåre 9,67 0
13 Sabina Aumo 2003 Kungälvs OK 9,82 0
14 Ronja Hugg 2000 Stora Tuna OK 9,86 0
15 Emma Eriksson 2002 Eksjö SOK 9,95 0
16 Amanda Granqvist 2003 OK Ravinen 10,67 0
17 Eleonora Alinder 2003 Sjövalla FK 11,07 0
18 Matilda Lindh 2002 Sundbybergs IK 11,50 0
19 Tilda Golsäter 2002 Korsnäs IF OK 11,50 0
20 Ida Eskilsson 2003 IK Hakarpspojkarna 11,64 0
21 Hanna Jonsell 2003 IF Thor 12,08 0
22 Ella Sjöberg 2000 Tullinge SK 12,16 0
23 Ellen Blennow 2001 Falköpings AIK OK 12,32 0
24 Signe Nilsson 2001 Nyköpings OK 12,63 0
25 Elsa Sonesson 2003 Falköpings AIK OK 12,78 0
26 Lovisa Weiden 2001 Skåneslättens OL 12,80 0
27 Alice Ek 2003 Nyköpings OK 13,05 0
28 Ella Palm 2000 IK Hakarpspojkarna 13,12 0
29 Märta Ljungberg 2002 Sjövalla FK 13,63 -1
30 Elsa Aderstedt Althoff 2001 Kungälvs OK 13,73 -1
31 Klara Persson 2003 Halmstad OK 14,09 -1
32 Elin Nilsson 2002 Andrarums IF 14,12 -1
33 Kajsa Bogren 2002 Sundbybergs IK 14,51 -1
34 Moa Wallenborg 2003 Lunds OK 15,04 -1
35 Sofia Ivers 2002 Attunda OK 15,48 6
36 Kerstin Ljungemyr 2003 OK Kolmården 15,70 0
37 Agnes Djurstedt 2003 Eksjö SOK 15,71 0
38 Isabella Aumo 2001 Kungälvs OK 15,74 0
39 Thea Wennberg 2002 Skellefteå OK 15,81 0
40 Olivia Asp 2002 IFK Göteborg Orientering 15,86 40
41 Ebba Adebrant 2001 Tumba-Mälarhöjden OK 16,34 0
42 Alva Svensk 2003 Tjällmo-Godegårds OK 16,39 0
43 Hanna Lagerberg 2000 OK Södertörn 16,58 0
44 Ebba Lindell 2002 IF Thor 16,58 0
45 Linnea Lund 2003 OK Kolmården 16,86 0
46 Hilma Holmström 2002 Härlövs IF 16,87 0
47 Agnes Broman 2001 OK Roslagen 16,98 -1
48 Miia Roller 2004 Järfälla OK 17,04 8
49 Clara Samuelsson 2002 OK Vivill 17,06 0
50 Nina Persson 2002 Haninge SOK 17,30 0

Annonser