Svenska Orienteringsförbundet

Sverigelistan - D21

Tillägg: 1,62

Veckans raket

Räknar de sex bästa resultaten ett år tillbaka i tiden. Masstart, jakstart och sprintresultat räknas ej.

Namn Födelseår Klubb Poäng
1 Tove Alexandersson 1992 Stora Tuna OK 0,00 0
2 Karolin Ohlsson 1991 Järla Orientering 3,36 0
3 Lina Strand 1988 Göteborg/Majorna OK 4,23 0
4 Helena Bergman 1985 OK Ravinen 4,37 0
5 Lisa Risby 1993 OK Kåre 4,52 0
6 Sara Hagström 1995 IFK Göteborg Orientering 4,82 0
7 Helena Karlsson 1992 IFK Lidingös Skid o OK 5,18 0
8 Sanna Fast 1998 Eksjö SOK 6,06 0
9 Hanna Hugosson 1998 Sundsvalls OK 6,22 0
10 Susen Lösch 1993 Ärla IF 6,76 0
11 Lilian Forsgren 1990 OK Tisaren 6,99 0
12 Alva Olsson 1989 Linköpings OK 7,03 0
13 Andrea Svensson 1996 OK Tisaren 7,14 0
14 Elin Månsson 1992 IFK Göteborg Orientering 7,15 0
15 Emma Bjessmo 1995 IFK Lidingö SOK 7,20 0
16 Kristin Löfgren Johansen 1989 IFK Mora OK 7,31 0
17 Moa Leijon Lind 1994 Södertälje-Nykvarn OF 7,43 0
18 Vilma Blennow 1998 Falköpings AIK OK 7,62 0
19 Catherine Taylor 1989 OK Södertörn 7,69 0
20 Johanna Öberg 1996 OK Linné 7,73 0
21 Viktoria Tingström 1991 Göteborg-Majorna OK 7,89 0
22 Jennie Börjesson Eriksson 1998 Storviks IF 7,89 0
23 Kajsa Risby 1990 OK Kåre 8,03 0
24 Anna Närhi 1992 IFK Göteborg Orientering 8,19 0
25 Ingjerd Myhre 1992 IFK Göteborg Orientering 8,21 0
26 Linnéa Golsäter 1997 Eksjö SOK 8,59 0
27 Olha Panchenko 1987 IFK Moras OK 8,85 0
28 Anna Bachman 1990 IFK Lidingös Skid o OK 9,12 0
29 Katarina Svahn 1990 IFK Moras OK 9,14 0
30 Elin Hemmyr Skantze 1986 Järla Orientering 9,27 0
31 Rebecka Heinrup 1992 Tullinge SK 9,30 0
32 Johanna Börjesson Eriksson 1998 Storviks IF 9,33 0
33 Josefin Tjernlund 1992 OK Tisaren 9,44 0
34 Ausrine Kutkaite 1991 IFK Lidingö SOK 9,52 0
35 Josefine Svensson 1987 IFK Göteborg Orientering 9,55 0
36 Evgeniya Ryapolova 1985 IFK Moras OK 9,59 0
37 Jeanette Jönsson Hellstadius 1996 Södertälje-Nykvarn OF 9,62 0
38 Emma Hagrot 1998 Täby OK 9,88 0
39 Beata Falk 1989 Hagaby GOIF 10,02 0
40 Magdalena Olsson 1990 Stora Tuna OK 10,04 0
41 Louise Lundgren 1996 Växjö OK 10,09 0
42 Sara Eskilsson 1987 Alfta-Ösa OK 10,20 0
43 Hilda Forsgren 1993 OK Linné 10,34 0
44 Elin Carlsson 1996 OK Pan-Kristianstad 10,56 0
45 Frida Bakkman 1987 IFK Göteborg Orientering 10,66 0
46 Ida Hylander 1992 Nyköpings OK 10,68 0
47 Emma Bergman 1991 OK Pan-Kristianstad 10,77 0
48 Linnea Claesdotter 1989 IFK Lidingö SOK 10,79 0
49 Sara Sjökvist 1989 Järla Orientering 10,89 0
50 Ellinor Tjernlund 1992 OK Tisaren 10,90 0
51 Hanna Hänström 1998 OK Ravinen 11,10 0
52 Tova Olsson 1998 IK Hakarpspojkarna 11,29 0
53 Lovisa Persson 1991 OK Tisaren 11,29 0
54 Tilda Johansson 1996 OK Orion 11,41 0
55 Josefine Klintberg 1994 OK Ravinen 11,51 0
56 Fredrika Vångell 1987 Linköpings OK 11,55 0
57 Anna Wehlin 1994 Skogspojkarnas OK 11,68 0
58 Anna Dahlgren-Rosén 1997 Järla Orientering 11,77 0
59 Frida Sandberg 1994 Säterbygdens OK 12,01 0
60 Jennie Andersson 1986 Halden SK 12,05 0
61 Agnes Leo 1994 Göteborg-Majorna OK 12,20 0
62 Line Cederberg 1997 OK Pan-Kristianstad 12,26 0
63 Elna Forsberg 1991 IK Hakarpspojkarna 12,41 0
64 Anna Wallin 1994 Göteborg-Majorna OK 12,47 0
65 Jannie Hagård 1990 OK Pan-Kristianstad 12,50 0
66 Rebecka Olsson 1990 OK Linné 12,50 0
67 Lisa Johansson 1998 OK Tranan 12,54 0
68 Galina Ribediuc 1989 Hellas Orientering 12,56 0
69 Elin Classon 1995 OK Orinto 12,57 0
70 Malin Leijon Lind 1989 OK Kolmården 12,64 0
71 Pernilla Olsson 1988 Skåneslättens OL 12,66 0
72 Jenny Eriksson 1993 OK Kåre 12,67 0
73 Amanda Hansson 1994 Bredaryds SOK 12,76 0
74 Lisa Holer 1997 Göteborg-Majorna OK 12,79 0
75 Josefine Kristiansson 1996 Trollhättans SOK 12,82 0
76 Elin Granstedt 1998 IK Hakarpspojkarna 12,83 0
77 Amanda Holmgren 1993 Vittjärvs IK 12,83 0
78 Linda Lindkvist 1993 Leksands OK 12,86 0
79 Kristin Olovsson 1995 OK Linné 12,99 0
80 Kristin Hylander 1991 Nyköpings OK 13,04 0
81 Gabriella S Bergander 1998 Eksjö SOK 13,21 0
82 Lisa Andersson 1992 Ärla IF 13,26 0
83 Nicole Ljungdahl 1994 OK Pan-Kristianstad 13,30 0
84 Emma Pettersson 1998 OK Roxen 13,37 0
85 Rebecca Waldenfjord 1998 OK Ravinen 13,39 0
86 Olivia Nilsson 1998 OK Pan-Kristianstad 13,42 0
87 Josefine Heikka 1986 Alfta-Ösa OK 13,46 0
88 Alice Hugosson 1994 IFK Lidingö SOK 13,63 0
89 Evelina Wickbom 1994 Vittjärvs IK 13,75 0
90 Sara Kindlund 1997 OK Tranan 13,84 0
91 Moa Enmark 1994 Göteborg-Majorna OK 13,88 0
92 Myrra Carlsson 1998 OK Orion 13,88 0
93 Jessica Halliday 1987 Domnarvets GOIF 13,94 0
94 Aina Edgren 1995 Göteborg-Majorna OK 13,96 0
95 Anna Forsberg 1990 Göteborg-Majorna OK 13,98 0
96 Gabriella Gustafsson 1997 IK Hakarpspojkarna 14,15 0
97 Tone Albrektsson 1998 OK Ravinen 14,49 0
98 Maria Björklund 1992 Stora Tuna OK 14,64 0
99 Johanna Hagström 1998 Falköpings AIK OK 14,65 0
100 Synnøve Bråten 1995 IFK Lidingö SOK 14,68 0
Högre placeringar

Annonser