Svenska Orienteringsförbundet

Rankingfilter

Rankingfilter

Rankingfiltret är ett filter som varje vecka uppdateras natten till fredag och som används av arrangören för att gallra och seeda rankingmeriterande klasser på tävlingar från och med onsdag veckan därpå.

Respektive klass filter innehåller de rankade löpare som får starta i aktuell klass. Det betyder att D21-filtret även innehåller D20- och D18-löpare, samt D35-löpare och äldre som valt att ranka sig.

H20

Namn Födelseår Klubb Poäng
1 Viktor Svensk 2001 Stora Tuna OK 3,24 0
2 Axel Elmblad 2002 Bredaryds SOK 5,47 0
3 Samuel Pihlström 2001 OK Landehof 7,24 0
4 Jesper Johansson 2002 OK Löftan 8,93 0
5 Valter Pettersson 2002 OK Tisaren 8,96 0
6 Albin Falk 2001 Nyköpings OK 9,17 0
7 Leo Johansson 2001 OK Kolmården 9,67 0
8 Philip Carlsson 2001 Nyköpings OK 9,83 0
9 Joar Hertin 2001 IK Hakarpspojkarna 9,94 0
10 Jesper Lidmar 2001 Snättringe SK 9,95 0
11 Carl Josefsson 2001 Sävedalens AIK 10,65 0
12 Hugo Setthagen 2001 IFK Lidingö SOK 12,36 0
13 Lukas Larsson 2003 OK Skogshjortarna 12,92 0
14 Benjamin Näslund 2001 Skogslöparna 13,05 0
15 Felix Drejmo 2002 OK Landehof 13,10 0
16 David Borg 2002 Södertälje-Nykvarn OF 13,32 0
17 Fredrik Glännefors 2002 Söders-Tyresö 13,79 0
18 Maxim Omelchenko 2002 OK Orion 13,83 0
19 Hugo Djurstedt 2001 Eksjö SOK 13,84 0
20 Marcus Stenebo 2004 Attunda OK 13,99 0
21 Olof Ljunggren 2001 Linköpings OK 14,12 0
22 Gustav Wirén 2002 IFK Lidingö SOK 14,30 0
23 Mattis Persson 2001 Eksjö SOK 14,65 0
24 Hugo Jakobsson 2001 Eksjö SOK 14,72 0
25 Linus Agervig Kristiansson 2001 IFK Göteborg Orientering 14,83 0
26 Anton Silier 2001 Järfälla OK 14,91 0
27 Viktor Waernqvist 2001 OK Kolmården 15,03 0
28 Arvid Westerberg 2001 OK Kolmården 15,05 0
29 Viktor Jellvert Börjeson 2002 Göteborg-Majorna OK 15,18 0
30 Noel Braun 2003 Växjö OK 15,22 0
31 Axel Lundgren 2002 Sundsvalls OK 15,40 0
32 Mattias Östberg 2003 Stora Tuna OK 15,46 0
33 Felix Silver 2002 Gävle OK 15,67 0
34 Casper Skepp 2003 Sävedalens AIK 15,92 0
35 Hugo Ericsson 2003 Växjö OK 15,96 0
36 Emil Axelsson 2002 Lerums SOK 16,02 0
37 Johan Calleberg 2001 Snättringe SK 16,14 0
38 Albin Gezelius 2003 IFK Moras OK 16,21 0
39 Allan Hedberg 2001 Lunds OK 16,55 0
40 Felix Bäckstäde 2002 Visborgs OK 16,59 0
41 Emanuel Herberthson 2001 Linköpings OK 16,64 0
42 Rasmus Pettersson 2002 OK Djerf 16,96 0
43 Edvin Nilsson 2004 Långhundra IF 17,00 0
44 Melker Forsberg 2001 KFUM Örebro OK 17,05 0
45 Henrik Petrisi 2002 Stora Tuna OK 17,10 0
46 Hugo Ström 2001 Ulricehamns OK 17,21 0
47 Hugo Kindborn 2003 OK Hällen 17,30 0
48 Isak Hagberg 2002 Kalmar OK 17,62 0
49 Anton Gunnarsson 2002 Bredaryds SOK 17,62 0
50 Aron Hellgren 2003 IF Thor 17,67 0

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr