Svenska Orienteringsförbundet

Rankingfilter

Rankingfilter

Rankingfiltret är ett filter som varje vecka uppdateras natten till fredag och som används av arrangören för att gallra och seeda rankingmeriterande klasser på tävlingar från och med onsdag veckan därpå.

Respektive klass filter innehåller de rankade löpare som får starta i aktuell klass. Det betyder att D21-filtret även innehåller D20- och D18-löpare, samt D35-löpare och äldre som valt att ranka sig.

H20

Namn Födelseår Klubb Poäng
1 Axel Elmblad 2002 Bredaryds SOK 5,10 0
2 Noel Braun 2003 Växjö OK 6,13 0
3 Jesper Johansson 2002 OK Löftan 10,28 0
4 Edvin Nilsson 2004 Långhundra IF 10,50 0
5 Valter Pettersson 2002 OK Tisaren 11,00 0
6 Henrik Petrisi 2002 Stora Tuna OK 11,70 0
7 Gunnar Fovaeus 2004 Sävedalens AIK 12,04 0
8 Hannes Mogensen 2005 OK Ravinen 12,22 0
9 Felix Drejmo 2002 OK Landehof 12,66 0
10 Fredrik Glännefors 2002 OK Tisaren 13,05 0
11 Hugo Larsson 2003 OK Orion 13,21 0
12 Svante Selin 2005 FK Göingarna 13,29 -3
13 Edvin Forsberg 2004 OK Ravinen 13,30 1
14 Anton Gunnarsson 2002 Bredaryds SOK 13,56 1
15 Felix Silver 2002 Gävle OK 13,62 1
16 Lukas Larsson 2003 OK Skogshjortarna 13,96 0
17 Hugo Ericsson 2003 Växjö OK 14,04 0
18 Olle Karlsson 2004 IK Hakarpspojkarna 14,11 0
19 Isak Olsson 2002 OK Orion 14,40 0
20 Wilmer Selin 2005 FK Göingarna 14,41 0
21 David Borg 2002 Södertälje-Nykvarn OF 14,46 0
22 Emil Axelsson 2002 Lerums SOK 14,98 0
23 Isak Gelius 2003 Snättringe SK 15,00 0
24 Hannes Persson 2005 FK Herkules 15,40 0
25 William Sturesson 2003 Lerums SOK 15,50 0
26 Arvid Skepp 2004 Sävedalens AIK 15,51 0
27 Rasmus Pettersson 2002 OK Djerf 15,60 0
28 Edvin Hellsten 2003 Nyköpings OK 15,64 0
29 Albin Weiden 2003 FK Göingarna 15,76 0
30 Isak Lundholm 2003 Umeå OK 15,79 0
31 Johan Mårtensson 2003 IF Hagen 15,85 0
32 Maxim Omelchenko 2002 OK Orion 15,99 0
33 Viktor Gunnarsson 2003 IK Hakarpspojkarna 16,01 0
34 Marcus Stenebo 2004 Attunda OK 16,06 0
35 Albin Warvelin 2003 Långhundra IF 16,95 0
36 Joel Golsäter 2004 Korsnäs IF OK 17,35 0
37 Ludvig Lange 2004 Snättringe SK 17,45 0
38 Albin Gezelius 2003 IFK Moras OK 17,58 0
39 Odin Ek 2005 Nyköpings OK 17,59 0
40 Hugo Unosson 2003 OK Orion 17,75 0
41 Melker Åkesson 2004 OK Landehof 18,08 0
42 Hugo Kindborn 2003 OK Hällen 18,70 0
43 Jonas Carlsson 2002 Stora Tuna OK 18,82 0
44 Jakob Gunnarsson 2002 Lerums SOK 18,90 0
45 Henrik Lundfors 2003 IFK Enskede 18,90 0
46 Erik Bovallius 2003 Järfälla OK 18,97 0
47 David Melin 2002 OK Rodhen 19,01 0
48 Martin Bygdén 2002 Södertälje-Nykvarn OF 19,15 0
49 Johan Fochsen 2004 Waxholms OK 19,34 0
50 Adrian Sjödin 2004 IK Hakarpspojkarna 19,36 0

Annonser