Svenska Orienteringsförbundet

Gallringsfilter - D21

Tillägg: 0,00

Veckans raket

Räknar de sex bästa resultaten ett år tillbaka i tiden. Masstart, jakstart och sprintresultat räknas ej. Resultat gjorda i äldre klass än listan får heller inte räknas. Enbart rankade personer inkluderas.

Namn Födelseår Klubb Poäng
1 Tove Alexandersson 1992 Stora Tuna OK -1,78 0
2 Karolin Ohlsson 1991 Järla Orientering 1,36 -1
3 Lina Strand 1988 Göteborg/Majorna OK 1,83 1
4 Hanna Lundberg 2002 OK Renen 2,22 0
5 Isa Envall 2000 IK Hakarpspojkarna 2,58 0
6 Johanna Öberg 1996 OK Linné 2,97 -1
7 Lena Eliasson-Lööf 1981 OK Pan-Kristianstad 2,98 1
8 Klara Åkerman Sjöström 2003 Västerås SOK 3,03 0
9 Elin Månsson 1992 IFK Göteborg Orientering 3,61 0
10 Sara Hagström 1995 IFK Göteborg Orientering 3,64 0
11 Johanna Källvik Leufvén 2000 Åmåls OK 3,78 0
12 Frida Vikström 2000 Sundsvalls OK 4,10 -1
13 Anna Bachman 1990 IFK Lidingös Skid o OK 4,10 -1
14 Helena Karlsson 1992 IFK Lidingös Skid o OK 4,46 2
15 Hilda Holmqvist Johansson 2002 IK Hakarpspojkarna 4,51 -2
16 Ida Øbro 1999 OK Orion 4,53 1
17 Sanna Fast 1998 Eksjö SOK 4,61 -8
18 Lilian Forsgren 1990 OK Tisaren 4,62 2
19 Emma Johansson 1981 Domnarvets GOIF 4,63 -5
20 Lisa Risby 1993 OK Kåre 4,67 2
21 Emma Ling 2002 IK Hakarpspojkarna 4,70 2
22 Alva Olsson 1989 Linköpings OK 4,76 2
23 Tilda Östberg 2001 Stora Tuna OK 4,81 2
24 Ella Olsson 2000 Grycksbo IF OK 4,87 2
25 Alva Sonesson 2001 Falköpings AIK OK 5,00 2
26 Susen Lösch 1993 Ärla IF 5,49 -4
27 Lisa Åkesson 2003 Markbygdens OK 5,51 1
28 Tilde Backlund 2001 OK Södertörn 5,67 1
29 Vilma Blennow 1998 Falköpings AIK OK 5,89 0
30 Josefin Tjernlund 1992 OK Tisaren 6,02 -1
31 Kajsa Risby 1990 OK Kåre 6,17 3
32 Annika Simonsen 2000 IK Hakarpspojkarna 6,35 0
33 Erika Källvik Leufvén 2000 Åmåls OK 6,36 -1
34 Emma Bjessmo 1995 IFK Lidingö SOK 6,50 -1
35 Andrea Svensson 1996 OK Tisaren 6,52 2
36 Maria Magnusson 1982 Sävedalens AIK 6,63 -2
37 Ellinor Tjernlund 1992 OK Tisaren 6,75 -2
38 Rebecka Heinrup 1992 Tullinge SK 6,78 -2
39 Louise Lundgren 1996 Växjö OK 6,96 2
40 Ella Sjöberg 2000 Tullinge SK 6,98 -2
41 Jeanette Jönsson Hellstadius 1996 Södertälje-Nykvarn OF 7,09 -2
42 Jennie Börjesson Eriksson 1998 Storviks IF 7,11 -2
43 Alicia Lundgren 2001 Växjö OK 7,14 -2
44 Katarina Svahn 1990 Alfta-Ösa OK 7,20 8
45 Anna Wehlin 1994 Linköpings OK 7,44 -1
46 Klara Axelsson 1999 Eksjö SOK 7,45 5
47 Tilda Johansson 1996 OK Orion 7,52 0
48 Anna Dahlgren-Rosén 1997 Järla Orientering 7,61 -4
49 Malin Kristiansson 2001 Trollhättans SOK 7,62 1
50 Hanna Hugosson 1998 Sundsvalls OK 7,62 1
51 Ebba Berglin 2001 OK Orion 7,76 0
52 Olha Panchenko 1987 IFK Moras OK 7,77 2
53 Lovisa Persson 1991 OK Tisaren 7,85 0
54 Vilma V Von Krusenstierna 1999 OK Kåre 7,87 0
55 Erika Åkesson 2003 Markbygdens OK 7,92 0
56 Sara Granstedt 2000 IK Hakarpspojkarna 8,00 0
57 Magdalena Olsson 1990 Stora Tuna OK 8,01 0
58 Amilia Björklund 1993 Sävedalens AIK 8,07 -1
59 Petrina Costermans 2001 Järla Orientering 8,11 -1
60 Jannie Hagård 1990 OK Pan-Kristianstad 8,44 -3
61 Gunilla Svärd 1970 IF Thor 8,46 3
62 Elin Classon 1995 OK Orinto 8,60 -2
63 Sara Eskilsson 1987 Alfta-Ösa OK 8,61 1
64 Synnøve Bråten 1995 IFK Lidingö SOK 8,67 -1
65 Amanda Granqvist 2003 OK Ravinen 8,73 -1
66 Sara Sjökvist 1989 Järla Orientering 8,81 5
67 Linnea Claesdotter 1989 IFK Lidingö SOK 8,91 0
68 Hillevie Svärd 2002 Strängnäs-Malmby OL 9,01 -1
69 Johanna Börjesson Eriksson 1998 Storviks IF 9,10 -1
70 Ausrine Kutkaite 1991 IFK Lidingö SOK 9,11 -1
71 Annick Meister 2002 OK Södertörn 9,12 -20
72 Johanna Öberg 1982 OK Hällen 9,18 0
73 Ellen Kallerbäck 2000 OK Orion 9,20 0
74 Rebecka Lindberg 1979 OK Roslagen 9,21 -10
75 Vendela Söderqvist 2003 OK Kåre 9,23 1
76 Josefine Heikka 1986 Alfta-Ösa OK 9,25 1
77 Signe Nilsson 2001 Nyköpings OK 9,27 1
78 Ronja Hugg 2000 Stora Tuna OK 9,30 1
79 Maria Sjölander 1978 OK Rodhen 9,30 -9
80 Nicole Ljungdahl 1994 OK Pan-Kristianstad 9,32 2
81 Hilda Forsgren 1993 OK Linné 9,36 13
82 Frida Sandberg 1994 Säterbygdens OK 9,37 -8
83 Olivia Nilsson 1998 OK Pan-Kristianstad 9,42 4
84 Emma Bergman 1991 OK Pan-Kristianstad 9,49 4
85 Emma Hagrot 1998 Täby OK 9,52 4
86 Emma Eriksson 2002 Annebergs GIF 9,58 4
87 Ebba Lindell 2002 IF Thor 9,61 4
88 Moa Enmark 1994 Göteborg-Majorna OK 9,80 3
89 Kristin Hylander 1991 Nyköpings OK 9,82 3
90 Klara Persson 2003 Halmstad OK 9,88 3
91 Kristine Berglia 1994 Göteborg-Majorna OK 9,97 2
92 Johanna Engström 1980 OK Hällen 10,09 0
93 Ida Eskilsson 2003 IK Hakarpspojkarna 10,19 0
94 Elin Carlsson 1996 OK Pan-Kristianstad 10,23 -14
95 Stina Nordin 1998 Sundsvalls OK 10,31 -4
96 Tilda Golsäter 2002 Korsnäs IF OK 10,32 -17
97 Anna Wallin 1994 Göteborg-Majorna OK 10,34 3
98 Lisa Olsson 2002 Torsås OK 10,35 3
99 Aina Edgren 1995 Göteborg-Majorna OK 10,47 2
100 Galina Ribediuc 1989 Hellas Orientering 10,49 2
Högre placeringar

Annonser