Svenska Orienteringsförbundet

Rankingfilter

Rankingfilter

Rankingfiltret är ett filter som varje vecka uppdateras natten till fredag och som används av arrangören för att gallra och seeda rankingmeriterande klasser på tävlingar från och med onsdag veckan därpå.

Respektive klass filter innehåller de rankade löpare som får starta i aktuell klass. Det betyder att D21-filtret även innehåller D20- och D18-löpare, samt D35-löpare och äldre som valt att ranka sig.

D21

Namn Födelseår Klubb Poäng
1 Tove Alexandersson 1992 Stora Tuna OK -1,15 0
2 Isa S Envall 2000 IK Hakarpspojkarna 2,93 0
3 Elin Månsson 1992 IFK Göteborg Orientering 3,79 0
4 Alva Sonesson 2001 Falköpings AIK OK 4,09 0
5 Helena Bergman 1985 OK Ravinen 4,31 0
6 Sanna Fast 1998 Eksjö SOK 4,59 0
7 Hanna Lundberg 2002 OK Renen 4,94 0
8 Lisa Åkesson 2003 Markbygdens OK 5,07 0
9 Lisa Risby 1993 OK Kåre 5,17 0
10 Anna Bachman 1990 IFK Lidingös Skid o OK 5,55 0
11 Klara Åkerman Sjöström 2003 Västerås SOK 5,62 0
12 Johanna Källvik Leufvén 2000 Åmåls OK 6,29 -1
13 Emma Ling 2002 IK Hakarpspojkarna 6,48 1
14 Josefin Tjernlund 1992 OK Tisaren 6,60 -1
15 Susen Lösch 1993 Ärla IF 6,62 -1
16 Vilma V Von Krusenstierna 1999 OK Kåre 6,84 -1
17 Hilda Holmqvist Johansson 2002 IK Hakarpspojkarna 6,91 -1
18 Alicia Lundgren 2001 Växjö OK 6,93 4
19 Alva Olsson 1989 Linköpings OK 6,94 0
20 Johanna Öberg 1996 OK Linné 7,32 0
21 Andrea Svensson 1996 OK Tisaren 7,33 0
22 Erika Åkesson 2003 Markbygdens OK 7,35 0
23 Ella Olsson 2000 Grycksbo IF OK 7,79 0
24 Tilde Backlund 2001 OK Södertörn 7,92 0
25 Erika Källvik Leufvén 2000 Åmåls OK 7,97 0
26 Emma Bjessmo 1995 IFK Lidingö SOK 8,02 0
27 Frida Vikström 2000 Sundsvalls OK 8,17 0
28 Amilia Björklund 1993 Sävedalens AIK 8,52 28
29 Maria Magnusson 1982 Sävedalens AIK 8,86 1
30 Sabina Aumo 2003 Kungälvs OK 8,88 1
31 Tilda Östberg 2001 Stora Tuna OK 8,90 1
32 Rebecka Lindberg 1979 OK Roslagen 8,97 1
33 Ellinor Tjernlund 1992 OK Tisaren 9,00 1
34 Ronja Hugg 2000 Stora Tuna OK 9,04 1
35 Klara Axelsson 1999 Eksjö SOK 9,44 1
36 Vendela Söderqvist 2003 OK Kåre 9,67 1
37 Emma Eriksson 2002 Eksjö SOK 9,95 1
38 Anna Dahlgren-Rosén 1997 Järla Orientering 10,01 1
39 Irina Nyberg 1983 Alfta-Ösa OK 10,01 1
40 Linnea Claesdotter 1989 IFK Lidingö SOK 10,30 1
41 Kristin Hylander 1991 Nyköpings OK 10,32 1
42 Jennie Börjesson Eriksson 1998 Malungs OK Skogsmårdarna 10,53 1
43 Anna Wehlin 1994 Linköpings OK 10,56 1
44 Amanda Granqvist 2003 OK Ravinen 10,67 1
45 Magdalena Olsson 1990 Stora Tuna OK 10,79 1
46 Louise Lundgren 1996 Växjö OK 10,88 1
47 Ella Palm 2000 IK Hakarpspojkarna 11,06 1
48 Eleonora Alinder 2003 Sjövalla FK 11,07 1
49 Josefine Heikka 1986 Alfta-Ösa OK 11,20 1
50 Johanna Börjesson Eriksson 1998 Malungs OK Skogsmårdarna 11,22 1

Annonser