Svenska Orienteringsförbundet

KFUM Örebro OK - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Per Ek Nyköpings OK 00:28:37 6,80
2 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 00:30:41 12,71
3 Lasse Jansson Eksjö SOK 00:30:53 13,28
4 Ulf Hallmén Hagaby GOIF 00:30:59 13,56
5 Stefan Sandahl IK Hakarpspojkarna 00:31:11 14,14
6 Gustaf Wennerberg OK Klyftamo 00:31:24 14,76
7 Mikael Andersson Linköpings OK 00:31:34 15,23
8 Per Lenander Växjö OK 00:31:37 15,37
9 Jakob Wallenhammar Hagaby GOIF 00:31:46 15,80
10 Magnus Persson OK Tisaren 00:32:04 16,66
11 Andreas Samuelsson OK Reftele 00:32:12 17,04
12 Anders Berg Linköpings OK 00:32:18 17,33
13 Mathias Jansson Hagaby GOIF 00:32:41 18,42
14 Andreas Peterson Hagaby GOIF 00:32:42 18,47
15 Jacob Westerberg Linköpings OK 00:32:50 18,85
16 Erik Memmi Halmstad OK 00:32:58 19,23
17 Tomas Hallmén OK Tisaren 00:33:07 19,66
18 Anders Lindéus Hagaby GOIF 00:33:08 19,71
19 Björn Olovsson OK Linné 00:33:11 19,85
20 Eric Rosander Finspångs SOK 00:33:20 20,28
21 Mårten Martinsson Degerfors OK 00:33:49 21,66
22 Martin Larbo IFK Lidingös Skid o OK 00:33:56 22,00
23 Martin Ivarsson IL Tyrving 00:34:19 23,09
24 Joel Francén Tjällmo-Godegårds OK 00:34:26 23,43
25 Rasmus Grönlund Lunds OK 00:34:28 23,52
26 Stefan Ring OK Löftan 00:34:33 23,76
27 Johan Persson Hagaby GOIF 00:35:08 25,43
27 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 00:35:08 25,43
29 Peter Jacobsson IK Hakarpspojkarna 00:35:10 25,52
30 Arvid Sundkvist Katrineholms OK 00:35:16 25,81
31 Martin Schagerlind OK Bävern 00:35:48 27,33
32 Måns Faxén Växjö OK 00:36:00 27,90
33 Andrew Quin IFK Lidingös Skid o OK 00:36:13 28,52
34 Oskar Sibeck OK Tyr 00:36:32 29,43
35 Joakim Gustafsson Halmstad OK 00:36:43 29,95
36 Lars Lundström IF Hallby SOK 00:36:53 30,43
37 Petter Irewall Tjällmo-Godegårds OK 00:36:57 30,62
38 Neil Dobbs IFK Lidingös Skid o OK 00:37:00 30,76
39 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:37:11 31,29
40 Andreas Berg Linköpings OK 00:37:30 32,19
41 Joakim Antonsson OK Löftan 00:37:35 32,43
42 Jonas Eriksson Rånäs OK 00:37:44 32,86
43 Niklas Wrane Söders SOL Tyresö 00:38:11 34,14
44 Henric Carlsson Järla Orientering 00:38:16 34,38
45 Emil Jönsson Halmstad OK 00:38:35 35,29
46 Johan Sjögren Tjällmo-Godegårds OK 00:38:43 35,67
47 Robert Vångell Linköpings OK 00:38:52 36,10
48 Mikael Andersson IF Rigor 00:39:07 36,81
49 Hans Tarandi IFK Lidingös Skid o OK 00:39:32 38,00
50 Olle Winroth OK Löftan 00:39:37 38,24
51 Jakob Larsen Centrum OK 00:39:43 38,53
52 Dan Hörnell OK Linné 00:42:50 47,44
53 Oskar Jacobson OK Tisaren 00:42:59 47,87
54 Nils Wallentin Tärk Halmstad OK 00:43:32 49,44
55 Albin Detterfelt Linköpings OK 00:44:45 52,92
56 Christofher Ramström Strängnäs-Malmby OL 00:45:09 54,06
57 Michael Wickström Arboga OK 00:45:21 54,63
58 Patrik Johansson Helsingborgs SOK 00:46:08 56,87
59 Fajer Wennerberg OK Klyftamo 00:46:16 57,25
60 Linus Karlsson IFK Moras OK 00:46:41 58,44
61 Anton Hemlin IK Uven 00:48:22 63,25
62 Christian Karlsson Halmstad OK 00:48:36 63,92
63 Björn Löfroth Eskilstuna OL 00:49:11 65,59
64 Tom Korkeakoski OK Milan 00:50:26 69,16
65 Jan Hollbeck Bromma-Vällingby SOK 00:51:19 71,69
66 Johan Nyman IF Hagen 00:52:44 75,74
67 Jens Skoog Växjö OK 00:53:28 77,83
68 Edvard Davidsson OK Klemmingen 00:55:00 82,21
69 Martin Andersson OK Amne 00:58:20 91,74
71 Filip Söderlund OK Milan 01:05:37 112,56
72 Roger Lundin FK Herkules 01:20:09 154,10
73 Tobias Persson OK Kompassen 01:22:04 159,58
74 Sebastian Hasselblom FK Friskus Varberg 01:23:56 164,92
75 Anders Westerlund Lustens OK 01:41:51 216,13
Emil Hyttinen Eskilstuna OL 16:39:00 300,00
Emanuel Viklund Gustavsbergs OK 16:39:00 300,00
Daniel Wernersson Göteborg/Majorna OK 16:39:00 300,00
Joel Nilsson Hässleholms OK 16:39:00 300,00

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr