Svenska Orienteringsförbundet

OK Jösse - H18 E

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Fredrik Edén OK Kåre 00:23:54 13,43
2 Johan Högstrand Markbygdens Orienteringsklubb 00:24:03 13,98
3 Jens Wängdahl OK Gipen 00:24:22 15,15
4 Max Peter Bejmer Bromma-Vällingby SOK 00:25:04 17,74
5 Kalle Bergman OK Ravinen 00:25:41 20,03
6 Emil Svensk Stora Tuna OK 00:26:01 21,26
7 Ola Svahn IFK Moras OK 00:26:06 21,57
8 Daniel Wejås Nyköpings OK 00:26:21 22,49
9 Egil Edvardsen Göteborg/Majorna OK 00:26:26 22,80
10 Joel Nilsson IFK Göteborg 00:26:34 23,29
11 Oskar Svensson Finspångs SOK 00:27:23 26,32
12 Erik Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 00:27:32 26,87
13 Karl-Johan Westberg OK Tranan 00:27:44 27,61
14 Magnus Glännefors Söders SOL Tyresö 00:28:00 28,60
15 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 00:28:03 28,78
16 Love Sintring Hagaby GOIF 00:28:19 29,77
17 Daniel Svensson IFK Moras OK 00:28:23 30,02
18 Joel A Skantze Järla Orientering 00:28:41 31,13
18 Pontus Petersson Nybro OK 00:28:41 31,13
20 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:28:44 31,31
21 Marcus Jansson KFUM Örebro OK 00:28:52 31,80
22 Mandus Ridefelt OK Linné 00:28:55 31,99
23 Andreas Holmberg IFK Moras OK 00:29:05 32,61
24 Anton Hallor OK Tisaren 00:29:17 33,35
25 Philip Pålsson Skåneslättens OL 00:29:26 33,90
26 Simon Skogman Markbygdens Orienteringsklubb 00:29:31 34,21
27 Sandro Truttmann IFK Moras OK 00:29:32 34,27
28 Henrik Jonsson OK Rodhen 00:29:45 35,07
29 Axel Wrådhe Attunda OK 00:30:01 36,06
30 Pontus Öström OK Tyr 00:30:10 36,61
31 Joel Lenell OK Ravinen 00:30:14 36,86
31 Marcus Berggren GOIF Tjalve 00:30:14 36,86
33 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 00:30:17 37,05
34 Love Berzell Attunda OK 00:30:27 37,66
35 Robert Vångell Linköpings OK 00:30:41 38,53
36 Martin Ahlberger Hestra IF 00:30:45 38,77
36 Andreas Calleberg Rehns BK 00:30:45 38,77
38 André Sahlsten OK Ravinen 00:30:53 39,27
39 Andreas Bergander Eksjö SOK 00:31:28 41,42
40 Ola Brönnheden Vimmerby OK 00:32:00 43,40
41 David Johansson Hestra IF 00:32:05 43,71
42 Oskar Andersson OK Gynge 00:32:07 43,83
43 Johan Ekelöv Skåneslättens OL 00:32:14 44,26
44 Sebastian Inderst Eksjö SOK 00:32:24 44,88
45 Robin Pousette Rånäs OK 00:32:31 45,31
46 Erik Classon OK Orinto 00:32:33 45,43
47 Janne Selkälä Köping-Kolsva OK 00:33:01 47,16
48 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:33:26 48,70
48 Joakim Eliasson Göteborg/Majorna OK 00:33:26 48,70
50 Ulrik Nordberg Bergnäsets AIK 00:33:38 49,44
51 Jonathan Anderson Kexholms SK 00:34:16 51,78
52 Eric Börjeskog OK Tor 00:35:14 55,36
53 Martin Carlsson Tjällmo-Godegårds OK 00:35:35 56,66
54 Fredrik Forsberg Tullinge SK 00:35:42 57,09
55 Tiemo Schramm Snättringe SK 00:35:49 57,52
56 Johan Engström OK Orion 00:36:15 59,12
57 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 00:36:30 60,05
58 Viktor Runnby Göteborg/Majorna OK 00:37:08 62,39
59 Erik Sköld Linköpings OK 00:38:03 65,78
60 Simon Fröjd Snättringe SK 00:38:36 67,82
61 Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK 00:39:34 71,39
62 Jonas Lindahl OK Milan 00:45:29 93,29
Fredrik Mattsson OK Kåre 16:39:00 300,00
Jesper Öström OK Tyr 16:39:00 300,00
Martin Regborn Hagaby GOIF 16:39:00 300,00
Lennart Johansson Nyköpings OK 16:39:00 300,00
Jonas Lundgren Linköpings OK 16:39:00 300,00
Måns Östman Göteborg/Majorna OK 16:39:00 300,00
Johan Salomonsson Vänersborgs SK 16:39:00 300,00
Fredrik Carlsson Täby OK 16:39:00 300,00
Tobias Nilsson OK Skogsfalken 16:39:00 300,00

Annonser