Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten, medeldistans - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Daniel Roos Attunda OK 00:27:07 9,63
2 Algirdas Bartkevi?ius OK Denseln 00:28:02 12,43
3 Emil Granqvist OK Ravinen 00:28:11 12,89
4 Henrik Andersson Bredaryds SOK 00:28:12 12,94
5 Arvid Våg Lerums SOK 00:28:25 13,60
6 Carl Boman Västerås SOK 00:28:29 13,81
7 Oskar Andrén OK Tisaren 00:28:48 14,78
8 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 00:28:56 15,18
9 Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:28:59 15,34
10 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:29:10 15,90
11 Anton Nilsson OK Tranan 00:29:16 16,20
12 Krzysztof Wolowczyk OK Denseln 00:29:30 16,91
13 Gustaf Sparrevik Lerums SOK 00:30:30 19,97
14 Axel Christoffersson OK Renen 00:30:32 20,07
16 Jakob Ivarsson Haninge SOK 00:30:55 21,24
18 Henrik Håkansson OK Kolmården 00:31:01 21,54
19 Gustav Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:31:08 21,90
20 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:31:15 22,26
21 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 00:31:23 22,66
22 Simon Kappel Gotlands Bro OK 00:32:09 25,01
24 Gustav Boquist IK Uven 00:33:03 27,75
25 Jesper Kullin Alfredsson OK Tyr 00:33:13 28,26
26 Rasmus Larsson OK Alehof 00:33:18 28,52
27 Klavs Stiprais OK Klemmingen 00:33:21 28,67
28 Anton Karlsson OK Kullingshof 00:33:37 29,49
29 Erik Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 00:34:19 31,62
30 Johan Ivarsson OK Kullingshof 00:34:26 31,98
31 Björn Cederberg Vänersborgs SK 00:34:43 32,84
32 Gustav Sandstedt Eksjö SOK 00:35:09 34,17
33 Johan Böni Göteborg-Majorna OK 00:35:34 35,44
33 Martin Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:35:34 35,44
35 Viktor Flingmark Uddevalla OK 00:36:01 36,81
36 Ludvig Nilsson KFUM Örebro OK 00:36:11 37,32
38 Kasper Westman Västerås SOK 00:36:28 38,19
38 Oscar Stenberg OK Skogshjortarna 00:36:28 38,19
40 William Nilsson OK Södertörn 00:36:36 38,60
41 Karl Modig OK Alehof 00:36:55 39,56
44 Johan Badenfelt OK Pan-Kristianstad 00:39:03 46,08
45 Emil Wikström OK Tyr 00:39:44 48,17
46 Jacob Lilljeqvist Stigsökarna 00:40:28 50,40
47 Joakim Svensson OK Älme 00:42:07 55,44
48 Albin Petrén Göteborg-Majorna OK 00:42:29 56,56
49 Joel Kristiansson Skåneslättens OL 00:42:44 57,33
50 Robin Larsson FK Göingarna 00:45:07 64,61
51 Jesper Liderud Lidköpings VSK 00:47:12 70,97
52 Andreas Winander-Schönning Järfälla OK 00:52:07 85,98
53 Johan Larsson OK Skogshjortarna 00:52:56 88,48
55 Emil Wipp Järla Orientering 01:01:37 115,00
Max Berggren OK Denseln
Anton Blomdahl Tullinge SK
Ludvig Danfors Mullsjö SOK
Johan Sandlund OK Njudung
Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna
Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna
Anton Persson OK Pan-Kristianstad
Colin Fransson Lee OK Alehof

Annonser

Bagheera