Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten, medeldistans - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:20:00 36,77
2 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:20:05 37,23
3 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:20:08 37,50
4 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:20:51 41,44
5 Adam Persson Eksjö SOK 00:20:56 41,90
6 Albin Andersson Tullinge SK 00:21:13 43,46
6 Lukas Lundgren Växjö OK 00:21:13 43,46
8 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:21:28 44,83
9 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:21:39 45,84
10 John Larsson Rånäs OK 00:21:40 45,93
11 Erik Herne OK Ravinen 00:21:52 47,03
12 Edvin Nordström Täby OK 00:22:06 48,31
13 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 00:22:10 48,68
14 Hugo Lillieström OK Roxen 00:22:17 49,32
15 Anders Magnusson OK Landehof 00:22:41 51,52
16 Isak Prellner Skåneslättens OL 00:23:08 53,99
17 Eric Jansson OK Tranan 00:23:24 55,46
18 Daniel Rönnqvist OK Linné 00:23:56 58,39
20 Gabriel Lundvall Täby OK 00:24:12 59,86
23 Pavel Sapko Hellas Orientering 00:25:01 64,35
24 Axel Granqvist OK Ravinen 00:25:20 66,09
25 Viktor Wassén Vänersborgs SK 00:25:28 66,82
26 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:25:30 67,00
27 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:25:48 68,65
28 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 00:25:58 69,57
29 Emil Pettersson OK Dacke 00:26:25 72,04
30 David Risberg Skattkärrs IF 00:26:31 72,59
31 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:26:40 73,42
32 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 00:26:46 73,97
33 Jonas Lauri FK Herkules 00:26:54 74,70
34 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:26:56 74,88
35 Hjalmar Ljungberg Sjövalla FK 00:26:57 74,97
38 August Mollén OK Denseln 00:27:12 76,35
39 Ola Löseth Falköpings AIK OK 00:27:42 79,10
40 Noa Pruth IK Hakarpspojkarna 00:27:45 79,37
41 Linus Andersson OK Skogshjortarna 00:27:53 80,10
42 Tim Olsson Brattås CK 00:27:54 80,20
43 Jonas Toftered IF Rigor 00:28:14 82,03
44 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:28:23 82,85
45 Hannes Svahn OK Ravinen 00:28:37 84,14
46 Douglas Fransson Lee OK Alehof 00:28:52 85,51
47 Egil Morast Haninge SOK 00:28:53 85,60
48 Axel Halvarsson OK Kroppefjäll 00:29:09 87,07
49 Carl Jungert Mariestads FK 00:29:16 87,71
50 Emil Arvidsson Säterbygdens OK 00:29:43 90,18
51 Rickard Olsson Tibro OK 00:29:55 91,28
52 Gustav Nyman Vänersborgs SK 00:30:19 93,48
53 Maxim Rosinsky Hellas Orientering 00:30:26 94,12
54 Axel Forsman FK Herkules 00:31:02 97,42
55 Elias Landfors Lustens OK 00:31:21 99,16
56 Pontus Erlandsson SOK Viljan 00:31:36 100,54
57 Anton Håkansson Lunds OK 00:31:46 101,45
58 Johan Knutsson Lerums SOK 00:31:48 101,64
59 Oscar Lang Västerviks OK 00:31:51 101,91
60 Jesper Hedar Eskilstuna OL 00:32:03 103,01
62 Adam Broberg IF Rigor 00:32:10 103,65
63 Joel Gustavsson Stigsökarna 00:32:15 104,11
63 Hampus Nyström IF Hagen 00:32:15 104,11
65 Edvin Ljungberg Sjövalla FK 00:32:26 105,12
66 Martin Skyggeson OK Nackhe 00:32:34 105,85
67 Karl Pettersson-Palm Lerums SOK 00:33:04 108,60
68 Hampus Lindman Nässjö OK 00:33:06 108,78
69 Måns Olm Kils OK 00:33:35 111,44
70 David Levin Svaide Roma SOK 00:33:49 112,72
71 Benjamin Sturek SOK Viljan 00:34:25 116,02
72 Carl Holmberg IF Hagen 00:34:59 119,14
73 Carl Wärnsberg Eksjö SOK 00:35:17 120,78
74 Oscar Stomberg IF Hagen 00:35:30 121,98
76 Hannes Bergenfur IK Vikings OK 00:36:32 127,66
77 Jesper Wikman OK Nolaskogsarna 00:37:24 132,42
78 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:37:27 132,70
79 Johan Grahn IK Uven 00:37:43 134,16
80 Erik Jönsson Lunds OK 00:37:54 135,17
81 Wiktor Rydlund Hässleholms OK 00:37:57 135,44
82 Emanuel Näslund Skogslöparna 00:38:03 135,99
83 Walter Lagerhäll Rehns BK 00:38:07 136,36
84 Joel Flakberg IFK Göteborg 00:39:05 141,67
85 Hugo Thunberg OK Alehof 00:39:57 146,44
86 Martin Lund Stenungsunds OK 00:41:25 154,50
87 Pontus Mattsson OK Kullingshof 00:41:32 155,14
88 Olle Hedman IF Hagen 00:43:49 167,69
89 Alfred Wennemo Lunds OK 00:45:35 177,41
90 Emil Andersson Haninge SOK 00:46:46 183,91
93 Albin Henrysson OK Dacke 00:50:10 202,60
94 Lukas Arkäng Tullinge SK 00:50:47 205,99
95 Johan Lamm Frölunda OL 00:51:51 211,86
96 Elias Langenbach OK Skogshjortarna 00:51:59 212,59
97 Joakim Björkegren Gotlands Bro OK 00:52:32 215,61
98 Niclas Sparrevik Lerums SOK 00:57:56 245,30
99 Filip Johansson SOK Viljan 00:58:01 245,76
100 Carl Börnstedt Tolered-Utby Ol-klubb 01:06:46 293,86
101 Anton Nilsson Gotlands Bro OK 01:12:49 300,00
Isac Von Krusenstierna OK Kåre
Emil Johansson OK Bävern
Elias Bäcklund-Ekvall Trollhättans SOK
Jonathan Johansson Nybro OK
Joel Leander OK Landehof
Albin Månsson Växjö OK

Annonser